Bij de zeven frituren in de buurt, nog een aan het Vredeplein AKV skoort met alternatief voorstel Via Brunch naar tv's voor kinderkankerpatiënten Aktie voor 25% nachtvergoeding Oneerlijke konkurrentie Brandweer en politie maakten het het college moeilijk Ultieme dag voor kamavalisten 4 - 1.12.1989 - De Voorpost CVP raadslid Luc Willems beet zich vast in het punt over de oprichting op openbaar domein van drie nieuwe frituren. Een bij het Beukenhof in de Langestraat, een in de Valerius De Saedeleerstraat en vooral die aan het Vredeplein. Dit punt werd geinkorporeerd in een pakket concessies geldig tot eind 88 die uitzonderlijk voor een jaar verlengd worden. Er werd geopteerd voor het opstellen van nieuwe kontrakten, te onderzoeken door de Werkgroep Public Relations en Onthaal. Eveneens zouden de standplaatsen worden voorgesteld. Aalst. De kamavalisten waren uitgebreid aanwezig voorde vergadering op het stadhuis (a) Vervolg van blz. 1 een puntentotaal worden opgesteld. Wie slechtst skoort in de zondagstoet, zal het volgende jaar in de maandagstoet moeten opstappen. En wie het best skoort in de maand agstoet promoveert voor het volgend jaar naar de zondagstoet. Kamavalre- glementen hebben, ook in Aalst, vaak een kortston dig bestaan. Kwatongen beweren dat de reakties van kamavalisten verle den zondag bij de aftrap door de burgemeester op Eendracht Aalst er wel licht voor iets zou kunnen tussen zitten. (LH) Gesteld werd dat Aalst- stad een explosie aan fri turen kent. Er waren er reeds tien en men wil er nog drie aan toe voegen. In de deelgemeenten is dat veel minder het geval. Daar moesten wijkagent en passende vestigings plaatsen aan de Werk groep suggereren. Voor stellen voor oprichting van frituren in de deelge meenten werden echter onder de mat geveegd. Voor klein-Aalst werden er 5 weerhouden. De voorgestelde lokaties "Keizershallen" en "Zand berg" vonden in de ogen van de kommissie geen genade. De reeds vermel de drie werden weerhou den. CVP bezwaren Huidige uitbaters van ge vestigde frituren moeten ongemoeid gelaten wor den. Maar op termijn op teert de CVP voor gelei delijk verwijderen van fri turen op het openbaar domein en wordt de voor keur gegeven aan het ver lenen van uitbatingen in privé woningen. Vanuit esthetisch oogpunt zijn frituren geen hoogvlie gers. Het Vredeplein ver storen met een nieuwe fri tuur na de heraanlegging, lijkt niet aangewezen. Dat er vroeger een frituur stond, is geen argument. De uitbater ervan is uit eigen wil met zijn handel tje verhuisd naar een pri- ve-woning. Bovendien zijn er in een In Vredeshuis kon volksvertegenwoordiger Lisette Nelis-Van Liedekerke verleden vrijdag liefst 5 kleurentelevisie apparaten overhandigen voor pa tiëntjes aan kinderkanker. Dokter Benoit, hoofd van de desbetreffende dienst in het Universitair Ziekenhuis Gent nam die met veel dankwoorden aan. Deze humanitaire aktie ontsproot uit een gesprek tussen Mw. Nelis en Dr. Benoit. Deze laatste wees er op dat kinderen die aan kanker lijden voorheen quasi ongeneesbaar waren. Momenteel is die si tuatie echter ten goede geëvolueerd door de voort durende vooruitgang van de geneeskunde. De laatste jaren behandelde met inderdaad reeds cir ca 1.500 kankerlijdertjes van wie 2/3 kon worden genezen. In ons land gaat het om zowat 220 kinde- ren. Voor de dokter is het alleszins uiterst belangrijk dat de ziekteperiode die de jonge patiëntjes moe ten doorstaan in optimale omstandigheden kan worden beleefd. Kinderen moeten ook in die om standigheden als kinderen kunnen blijven funktio- neren waarbij animatie, lektuur, onderwijs en spel moeten kunnen aan bod komen. Televisie kan in die animatie een belangrijke rol vervullen. Volksvertegenwoordiger Lisette Nelis wil het dan andere ndüeif op^'arboog "°g Aalst. In het Vredeshuis werden TV toestellen overhandigd aan het kinderkankerfonds LH (Jmh) straal van 10Ö meter rond het Vredeplein reeds 7 frituren. Heeft de stad er enig belang bij een bij komende frituur te stimu leren? Door de bouw plannen in de Korte Nieuwstraat zullen de ak- tiviteiten in het stadscen trum steil teruglopen met dus gevolgen kwa kiien- teel. Een frituur er nog aan toevoegen zou de konkurrentie tussen de Aalsterse middenstan ders nog opdrijven. Een bos voor een boom Luc Willems liet verstaan dat het stadsbestuur een welbepaalde persoon op het oog heeft om hem de exploitatie van de frituur op het Vredeplein toe te vertrouwen. Vroeger liet men verstaan dat op die plek ook iets anders kon komen dan een frituur, want dat de getroffen voorzizeningen meer op lossingen mogelijk maak ten. Dat is echter al lang voorbijgestreefd. De naam van de toekomstige gegadigde cirkuleeert trouwens reeds lang in de stad. Volgens Willems is de hele procedure met een zogezegde werkgroep die het dossier moet voor bereiden, niet meer dan een bos geweest dat werd geplant om slechts een boom te behouden. De politieke vaudeville die op touw werd gezet, zal de stad weer iets lelijker ma ken en oneerlijke konkur rentie doen aan de mid denstanders die geen be voorrechte standplaats hebben. De CVP vraagt dan ook dat de drie nieuwe uitba tingen zouden geschrapt worden. Niet nodig en te korte duur Voor Danny Denayer zijn er reeds voldoende fritu ren te Aalst in het stads centrum. Nieuwe zijn dus overbodig. Een nieuwe frituur aan het Vrede plein zal gevaar meebren gen voor voetgangers we gens de leidingen en de er reeds geposteerde tele fooncel. Ook wie 's avonds een pakje frieten komt kopen, zal zijn auto zetten waar het kan. Meestal echter waar het eerder niet kan. Dus nog een supplementair risico. Over de frituren aan Beukenhof en De Saede leerstraat heeft Denayer geen kritiek. Wel over de prijzen want de VU op teert voor eerlijke kon kurrentie zonder enige vervalsing. Voor Eddy Coeckuyt die zich bij de kritiek van De nayer volmondig aansluit, is het voor voetgangers reeds moeilijk genoeg dat men er nog geen frituur op openbaar domein moet komen zetten op het Vredeplein. Repliek De burgemeester stelt dat het oprichten van een werkgroep een primeur was en in elk geval posi tief. Allen krijgen ze een nieuw kontrakt voor 5 jaar en het reglement hiero mtrent werdin ruime ma te besproken. Voor het oprichten van een nieuwe frituur zal trouwens een bouwvergunning vereist zijn. Daarenboven refe reert ze naar de beslissing voor de oprichting van een frituur op het Vrede plein die nog genomen werd door het vorig be stuur. "Ook toen heeft men er lang over gebakke leid" zegde Maurice De Kerpel maar de verant woordelijkheid voor deze uitvoering doorschuiven naar vorig bestuur, vindt hij nogal "goedkoop". Daarenboven stapelden de bezwaren tegen deze frituur op het Vredeplein zich steeds hoger op. Is zwijgen akkoord gaan? Willy Van Mossevelde herinnert zich nog dat raadslid Patrick De Smedt (SPI in vorig be stuur veel kritiek had op dit punt, doch dat hij nu als schepen zwijgt. Een zwijgen is akkoord gaan, zegt Van Mossevelde. Pa trick De Smedt stelt daar tegenover dat zijn bezwa ren de veiligheid van de voetgangers betroffen en stelt dat hij ook nu nog deze bezorgdheid heeft. Amendement Denayer Danny Denayer vindt een kontrakt voor een 5 jaar tekort. Een uitbater zal niet geneigd zijn om veel te investeren voor een zo korte periode. Hij sugge reert dan ook een kon trakt voor 9 jaar met dien verstande dat bij de ver nieuwingwei de vrije kon kurrentie kan spelen maar dat de vorige uitba ter aan de prijs van de hoogste bieder voorkeur zou genieten. Bovendien zijn de voorgestelde prij zen volgens hem mini mum-prijzen. Het verschil Eddy Coeckuyt"In vorig bestuur viel er geen beslis sing hieromtrent. De so cialisten maken dus het verschil". Enig rumoer op de SP-banken. Stemmen Het voorstel Willems om de drie nieuwe vestigin gen te schrappen wordt weggestemd meerderheid tegen midnerheid. Dat van Denayer om de duur van het kontrakt op 9 jaar te brengen, krijgt de in stemming van het college en wordt goedgekeurd na dat Jan Caudron het nog heeft gehad over de kwali teit van de friet en de noodzakelijke kontrole en Juliaan Vinck over de onreinheid rond de fritu ren. De CVP onthoudt zich bij het stemmen om dat men duidelijk aan im provisatie toe is. "Komt er voor de uitbating van het frietkraam op het Vrede plein een oproeping van kandidaten of wordt het een willekeurige aandui ding" oppert De Kerpel. Dat blijkt dan wel een rhe- torische vraag. VU en Agalev onthouden zich, CVP .zegt neen maar de frituur aan het Vrede plein kotm er wel (LH) Het stadscentrum van Aalst stond verleden dinsdag zowat een half uur voor de zitting van de gemeenteraad in rep en roer. Het verkeer op de Grote Markt werd geblokkeerd door vele wagens van brandweer en poli tie. Het werd een orgie van decibels, geproduceerd door tientalle loeiende sirenes. En omdat het oog ook wat wil, waren alle mogelijke zwaailichten in aktie. Het hallucinant spektakel werd vervolledigd met rookbom men. Dat alles wegens een aktie van de CCOD en ACOD waarbij alle beschikbare brandweerlieden en een 40tal politieleden present waren en ijverig pamfletten uit deelden, Plus een groot spandoek met als tekst "Mada me De Macht, we zijn verkracht". Oorzaak van al deze hei- geving was reeds voldoen- bel was het vestigen van de nat en er werd gewacht de publieke opinie op het op de prominenten. Toen niet toepassen van het KB burgemeester De Maght van minister Tobback ver- in aantocht was, werd de schenen in het Staatsblad waterstraal even afgezet, van juni 1989. Dat bevat doch net iets te vlug her- het toekennen van een nomen, zodat de vrouwe- nachtvergoeding van 25% lijke burgemeester nog voor aktiviteiten tussen even door de waterstraal 18.00 en 06.00 uur. Het werd bereikt, gemeenschappelijk Vak- Inde Belfortzaal stelde ze bondsfront stelde alleen dat het hier ging om een te vragen waar het recht niet aangevraagde aktie op heeft. en dat in dergelijk geval Het lag in de bedoeling de met ^et stadsmateri- toegangsweg tot de Be- ee' ma& ult8erukt worden Ifortzaal waarin de ge- het over een al te meentcraadszitting moest plaatshebben, zeer nauw te maken en in plaats van een rode loper uit te leg gen voor burgemeester en schepenen, een tapijt met schuim te produceren. Een "spuiter' zou echter de betreffende leiding aangesloten hebben op dc waterkraan zodat er in plaats van het bedoelde Ze had het natte "permanente" en stelde er de hele zitting eerder nat te zullen moe ten bijzitten. Van een kor te schorsing -om andere redenen- zou ze dan ge bruik hebben gemaakt om van wat vocht verlost te worden. Eer het echter zo ver was, had ze nog met de aktie- voerders af te rekenen. schuim, water uit de lei- Toen de zitting ternau- ding kwam. Dc hele om- wernood, met vertraging was aangevat, kwamen ve le tientallen geünifor meerde brandweer- en politiemannen de raads zaal binnen en stelden er zich ostentatief op. Even later begon echter een rit misch voetgestamp dat voortdurend aanzwol. Een vriendelijk verzoek de raadszitting niet te sto ren, leverde aanvankelijk sukses op. Niet voor lang echter van het "stappen ter plaatse" herbegon. De burgemeester herinnerde er aan dat beleefdheid en vrienschap primordiaal zijn voor een goed ge sprek. Ze stelde dat het juist de nu gestoorde ge meenteraad was die over het al dan niet toekennen van de gevraagde 25 °/o moest beslissen en deed een beroep op begrip van de aktievoerders. Met er bij dat zo het incident zich herhaalde, er een "verwit tiging" zou moeten vol gen. De eveneens natte aktievoerders dropen dan, netjes in een sakka- derende pas, via de trap pen af. Ondertussen hoorden we een en ander van de trappen rollen. "Hopelijk is net geen wal kie-talkie waarvoor ik eerlang voor herstelling een bon zou moeten teke nen", zegde de burge meester. Voor verbale heibel zorgden de raadsleden zelf. (HL) Aalst. De Aalsterse Ledenaar Kurt Heerman, ontwerper van de karnavalaffiche 1990 (a) Groepen die willen mee opstappen in de 62ste kavalkade op zondag 25 en maandag 26 februari e.k. en die binnen de gestelde eisen vallen hebben nog enkel vandaag vrijdag 1 de kans hun aanvraag daartoe te doen. Dat moet dan wel gebeuren op een speciaal formulier af te halen op het sekreta- riaat van het Feestkomitee en te richten naar het Kollege van Burgemeester en Schepenen, Orga- nisatiedienst - Feestkomitee, Stadhuis, Grote Markt 3 te 9300 Aalst. Naar we vernamen is een aantal groepen waarvan vermoed werd dat ze zouden meedoen (nog) niet ingeschreven. Of wel reeds maar dan «onder voor behoud». Of gaat het stadsbestuur andermaal de tijdsbakens verleggen en in extremis nog een aan tal groepen toelaten? Ook voor de individuelen die willen meedingen naar de prinsentitel is 1 december de uiterste da tum. Eveneens met de als hoger beschreven proce dure. Voor wie wil deelnemen aan de reklamesloet is er nog twee maand tijd. Op 1 februari ingeschreven zijn volstaat. LH De nieuwe karnavalaffiche met de aanbeveling «Springt'er is Oit» werd ontwor pen door Kurt Heerman uit Vrijheidstraat 16. Hij is student aan de stedelijke akademie schone kunsten. |_H

De Voorpost | 1989 | | pagina 4