Juf klimt naar zevende verdieping ziekenhuis Arendwijk wil Zone 30 nu! Werken aan voetpaden Tref U vandaag vrijdag op «Tref» Aalst en de migranten 8KT6f6/A/£ Plechtige opening gemeentelijke bib Oordegem ACW-Verbond Aalst met visie-avonden Internationale Ruildag prentkaarten te Aalst ^pbhv^v5z( VAN HST NIEUW ^QS?ITA/\L I Bewoners van de wijk Arend die reeds maanden lang aktie voeren voor meer verkeersveiligheid zijn het wachten duidelijk beu. Ze deden zowat alles dat mogelijk was om tot enig resultaat te komen doch het mangelde hen duidelijk aan een echt geïnteresseerd gesprekspartner. Verleden zaterdag werd dan ook de Grote Markt uitverkoren om andermaal hun grieven aan het publiek kond te doen. Met een (lege) doodskist, gedragen door vier mannen van wie één zijn kind bij een ongeval moest verliezen, eisten ze de aandacht op van publiek en stadsbestuur om eindelijk van meer verkeersveiligheid werk te maken. De vele meegedragen borden logen er trouwens niet om. Ze vragen inder daad een oplossing "Hier en nu". De aktiegroep "Lang- een tegenovergestelde Na voorstudie en bevra- zaam verkeer Rozendreef aktie overgaat kunnen ze gingwerdaanhetstadsbe- Aalst deelde daarenbo- niet langer nemen. Wel stuur nog vóór de grote werden reeds maanden vakantie een voorstel geleden beloften gedaan overgemaakt Ook Bin- over valabele besprekin- nenstraat en Horebeke- gen doch daar werd nog veld sloten zich bij de steeds geen werk van ge- vraag naar Zone 30 aan. maakt. Ondertussen gaat Gevraagd wordt naar de reeks ongevallen ech- strukturele maatregelen ter gestadig verder. Ook om de snelheid af te rem- nog verleden week. «Elk men. Ook naar effektieve nieuw verkeersslachtoffer kontrole van eventuele schuiven de aktievoerders overtreders. De rechtlij- Het invoeren van zone 30 nu in de schoenen van het nigheid van een aantal voor Rozendreef en Co ven briefjes uit met hun geformuleerde eisen er op. Ook met de evolutie van dit dossier dat aan een echte slakkengang toe is en er bezwaarlijk in slaagt beweging in de aktie te brengen. Op basis van een studie door vzw Langzaam Ver keer Leuven en tevens stoelende op een enquête ter plekke eisen Rozen dreef, Horebekeveld, Nonnenstraat en aanpa lende straten het statuut "'Zone 30". Overdreven snelheid wordt als grote oorzaak van vele ongeval len, ook met dodelijke af loop, aangewezen. Dat het stadsbestuur blijft tal men, beslissingen neemt en enkele uren later tot daad aan tot ontwikkelen van doodverwekkende snelheden. Vooral in kin derrijke buurten. Beloften Het stadsbestuur zou voor het publiek protest niet ongevoelig kunnen blijven. Burgemeester De Maght stelde dan ook dat begin december (dat is nu) de verkeersproblema tiek zal worden behan deld doch de adviesraad voor verkeer moet nog ge ïnstalleerd worden ook al is het bijna nieuwjaar. In de gemeenteraad van dinsdag 19 december zou ermee rekening worden gehouden bij de bespre king van de begroting. dige vragen komende uit Gijzegem en Erembode- gem. Er zal getracht wor den te komen tot een pro- totype-projekt maar stel len van prioriteiten zal noodzakelijk zijn want voor alle gevraagde pro- jekten is er geen geld be schikbaar. Het stadsbestuur zou reeds het advies van de stedelijke politie hebben ingewonnen maar deze zou er eerder weigerach tig tegenover staan we gens het openbaar ver voer (stadsbussen) in de ze straten. Maar de burge meester zou wel alterna tieven in petto houden. Uitkijken dus. Maar liefst niet te lang meer. LH straten zet kandidaat snelheidsduivels inder- stadsbestuur». Dossier Na de rondgang op de Grote Markt die, hoe tra gisch ook, tot een ludiek gebeuren kon worden be perkt zonder enig inci- TT dent werd door een af- Het ACW-Verbond Aalst vaardiging aan burge- organiseert ee" reeks Vi- rV cié>_ avnnrlpn I 11 I I aniir meester De Maght een lij vig dossier overhandigd. zal er dan besproken wor den samen met gelijkaar- sie-Avonden. Doel ervan is via een arrondissemen- woord te laten rond boeiende, aktuele the ma's. Op dinsdag 12 december Erevoorzitter Alfred Laoureux, voorzitter Danny Denayer en ondervoorzitter M. Schockaert orga niseren met «Prentenkaartklub Aalst» aangeslo ten bij de Belgische Prenbriefkaartfederatie an dermaal hun grote Internationale Ruildag op zon dag 10 december in de Sint-Annazaal, Roklijfstraat te Aalst van 9 tot 16 u. Tafels zijn uitsluitend te reserveren door storten van 300 fr. per lopende meter op rekening nr. 393-0031183-38 van Prentkaartenklub Aalst. Meer informatie mogelijk bij voorzitter Danny Denayer, Baron Moyersoenpark 12 te 9300 Aalst. Tel.: 053/ 80.65.55. Er is mogelijkheid tot bar en parking. Ter gelegenheid van deze ruildag wordt een nieu we prentkaart gewijd aan Dendermonde voorge steld. «Termonde. Porte de Bruxelles». De gewone maandelijkse vergaderingen van de Prentkaartenklub gaan in het vervolg om prakti sche redenen door elke derde zondag van de maand en dus niet meer elke 2de zondag. teel projekt een aantal wordt gestart in zaal 'Ter deskundigen aan het Mael', Gentsesteenweg Begin maart, rekening 41, nr. 47 houdend met de weer- Hoek Spaarzaamheid somstandigheden, zal aan straat tot Volksverhef- herstellingsweriken van fingstraat een aantal voetpaden nr. 121 tot nr. 129 worden begonnen. Priori- Ter hoogte van nr. 88 teit wordt daarbij ver- nr. 83 tot nr. 91 leend aan de meest drin- Vanaf Asserendries tot gende gevallen. Ledebaan herstellingen. Deze reeks werken bevat Arbeidstraat volgende lokaties: Keizerlijk Plein tot nr. 44 Welvaartstraat. nr. 29 tot 17A nr. 54 tot Naarstigheid- Ter hoogte van 31A straat In het resterend gedeelte nr. 6 tcrt nr. 34 van de straat herstellin- nr. 38 tot Naarstigheid- gen straat De Vilanderstraat nr. 9 tot Korte Linden- Vanaf A. Nichelstraat tot straat Van Der Nootstraat nr. 19 tot Naarstigheid- Botermelkstraat 48-54. straat Ter hoogte van nr. 25n nr. met een avond rond «Mi lieu... een zorg voor mor gen». Gastsprekers zijn minister Theo Kelchter- mans en H. David van het Europees Milieubureau. Gepland zijn verder avonden over Kansar moede met BRT-journa- list Tony Van den Bosch in gesprek met drie plaat selijke welzijnsmede- werkers op 2 februari a.s. in kultureel centrum De Werf. Op 4 april volgt dan in Ter Mael een avond over Ver keer met minister Jean- Luc Dehaene en Fl. Co- ninckx van «Kijk Uit». Minister Coens volgt dan, eveneens in Ter Mael, op 6 juni 90 over Onderwijs. Na de inleiding door de aangekondigde sprekers wordt een vraaggesprek tegemoet gezien. LH Gisteren opende vice-voorzitter en gemeenschapsmi nister Norbert De Batselier de tweede editie van TREF. Een organisatie van de Jonge Kamer van Aalst en van de Kamer van Koophandel Aalst Gewest in samen werking met de Gewestelijke Ontwikkelingsmaat schappij van Oost-Vlaanderen (GOMOV) en de Ka mers van Koophandel van Oudenaarde, Dendermon de en Halle-Vilvoorde. Een organisatie die duidelijk in de lift zit, heel wat meer stands telt, meer ruimte biedt via een aanbouwpaviljocn, meer uren toegankelijk is voor het publiek en nog meer service verleent. U kan er vandaag vrijdag 1 december in de Keizershal- len nog terecht van 14 tot 20 uur. Deze beurs is vandaag open van 9.30 uur maar dan uitslui tend voor de exposanten die er te 12 uur een lunch gebrui ken. Het publick is er welkom van 14 tot 20 uur. Slot receptie met uitreiking van de Tref- Award een slotreden door schepen Gilbert Bourlon te 20.30 u. U kan er kennis maken met 132 produktic-, handels- en dienstverlenende business- to-business ondernemingen uit de Denderstreek, de Vlaamse Ardennen en het Pajottenland. Het aantal deelnemers kent een stijging van 40% ten opzichte van de eerste TREF twee jaar terug. Bezoekers kunnen hun wa gen kwijt op de parking van de Keizershallen of elders in het stadscentrum. Ook op de voorbehouden TREF-par- king van het nieuw Aalsters Stedelijke Ziekenhuis aan de Siesegemlaan. Via een regel matige en snelle pendel dienst komt U dan wel in de beurshal. Doel van TREF is het stimu leren van regionale kommer- ciële relaties inzake toeleve ring van industriële produk- ten. U vindt wellicht «aan uw achterdeur» wat U vroeger van heel ver moest laten ko men? Dus vlugger, met be kende mensen en goedkoper. Verder wil TREF jonge on dernemers helpen bij het aanknopen van externe kon takten op professioneel vlak. De beurs is aantrekkelijk uit gebouwd met een gespreks- boek. Exposanten hebben er geen voorbereiding noch an dere rompslomp aan en alles zins weinig inzet van perso neel. Verbeterd zijn alleszins het basisplan (125 stands in plaats van 95), een meer ge schikte lokatie voor het res taurant en een paviljoen met dienstverlenende bedrijven en instellingen. LH Aalst. Zopas is de tweede Tref geopend en de bezoekers wandelen reeds in de gangen (a Aalst. Op Tref in de Keizershallen wordt men verwelkomd door deze glimlachende pop (a) Aalst. Na de officiële opening volgde natuurlijk de receptie (a De situatie van de migran ten te Aalst wordt aan staande maandag 4 de cember in de Werf onder de loep genomen vanaf 20.00 uur. De CVP-jonge- ren plaatsen dit in een rui mer kader en laten ko ninklijk kommissaris voor migranten Paula D'Hondt daarbij aan het woord. Aan de hand van de migrantenota die aan de belangstellende in de kleine teaterzaal, verdie ping -1 zal worden uitge reikt, zal mevrouw D'Hondt haar opdracht en ervaringen toelichten. In een paneelgesprek met Frans Vanvolsem als mo derator wordt meer in concreto de situatie van de migranten in Aalst na gegaan, waarbij Ann Van den Steen namens de Mi- grantenraad Aalst, Luc Willems als arrondisse menteel CVP-J-voorzit- ter en Leen Van Nuffel namens het Koordina- tiekomitee voor Maat schappelijk Welzijn hun steentje bijdragen. Volgt uiteraard de mogelijkheid tot vragen stellen over de ze dan toch netelige mate rie. Bovendien krijgen al le belangstellenden een kopij van het standpunt van CVP-JO mee naar huis. De toegang bedraagt 50 fr, dokumentatiemap in begrepen. UITNODIG/^ r\ De Voorpost - 1.12.1989 - 5 Doordat de huidige meer derheid in de gemeente raad een begrotingswijzi ging, nog ingediend door de vorige meerderheid, had verworpen, hebben de werken aan de biblio- teek van Oordegem heel wat vertraging opgelopen, omdat de nodige kredie ten niet voorhanden wa ren. Dat is ondertussen opgelost en er werd druk gewerkt aan de verbou wingen en aanpassingen, zodat de bibhoteek nu een waardig onderkomen heeft. Professor Mare De Clercq, voorzitter van de advieskommissie van de Gemeentelijke Openbare Biblioteek van Lede, schetste in korte bewoor dingen de geschiedenis van de Leedse biblioteek. De eerste "Volksboeke rij" in Lede dateert al van 1873. In 1913 werd een "Davidsfonds-biblio- teek" opgericht, volledig gebazeerd op vrijwilli- gerwwerk. Die DF biblio teek werd later door de gemeente overgenomen en kreeg onderdak in de vroegere rijkswachtkazer ne. Nu is er het filiaal in Oordegem, onderge bracht in het vroegere ge meentehuis. Oordegem had gedurende tientalle jaren een eigen biblio teek, die echter ten gevol ge van onder anderen werkingskosten en gebrek aan belangstelling ter zie le was gegaan. Na een muzikaal inter mezzo, verzorgd door le den van het Jeugdkoor "Ronkenburg", kwam schepen van kuituur Frans De Croock aan het woord. Hij behandelde de inhoud van het biblio- teekdekreet van 1978 en weidde uit over de be staansreden van de biblio teek ontspanning, oplei ding, kuituurverrijking en informatie. Deze laatste opdracht zal in de komen de jaren sterk toenemen en vraagt een verdere mo- demizering van de infra- struktuur en het boeken aanbod. De volgende ja ren moet dus gedacht worden aan informatize- ring, wat natuurlijk heel wat geld gaat kosten. Momenteel heeft dit filiaal een aanbod van 3.000 titels en het is de bedoeling om op korte tijd dit op te drijven tot 4.000 titels. Het is duide lijk dat men mikt op het jonge lezerspubliek, wat onder meer duidelijk vast te stellen is aan de inrich ting van een leeshoek. Op zaterdag 16 december zorgt de juf van de afdeling pediatrie voor een stunt. Dit ter gelegenheid van de opening van het A.S.Z. (Aalsters Stedelijke Zieken huis) - afdeling Pediatrie. De juf zale r een heuse klauterpartij naar haar werkterrein, de zevende verdieping, ten beste geven te 14.30 u. In haar vrije tijd doet ze immers aan berg en gebouwenbeklimming. Een unieke gelegenheid om eens te zien hoe het ook anders kan. Spektakulair tot en met. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 5