Garage Car Service Eddy: met Subaru naar de top Verdienstelijke leden gehuldigd Jeugdige waker als parkeerwachter In Memoriam "Euverdeken" Emiel Bogaert Stadsbestuur haalt het geld waar het niet zit... Zestig jaar ATB De Natuurvrienden Garage Car Service Eddy 195 jaar bij De Catharinisten 6 - 1.12.1989 - De Voorpost Na het traditioneel Rederijkerslof voor het altaar van de H. Catharina in de Sint-Maartenskerk te Aalst kregen acht verdienstelijke trouwe leden eretekens opgespeld in Royal Astrid aan het Keizerlijk Plein. De eretekens werden hen opgespeld door minister van state Ludovic Moyersoen, tevens Prins van de Caeme- re en namens het stadsbestuur voegde schepen André Doorns er het geschenk van de stad bij. Veertig jaar Deken Herman Slagmul der stelde de viering van de honderdste verjaring van de reorganisatie van de Rederijkerskamer De De Catharinisten in het vooruitzicht voor 1991. In een meer nabije toekomst krijgen de Catharinisten een eigen lokaal waarover liefst nog geen details werden vermeld. De gehuldigden met sa men 120 jaar lidmaat schap waren Herman Slagmulder, Emiel Lie- baut en Odilon De Vijl- der. Herman Slagmulder trad als lid toe tot de Kamer in oktober 1949, werd be stuurslid in 1964, werd on dervoorzitter in 1978 en in november '83 volgde hij Emiel Bogaert op als de ken. Voor het eerst stond hij op de planken bij De Katrienen in 1953. Sinds dien trad hij op in zowat 40 produkties en regis seerde er sinds 1961 der tien. Emiel Liebaut is de uit erst verdienstelijke de- korbouwer van de Kamer en Odilon De Vijlder ak- teerde in heel wat stuk ken. Ook in kabaret. We gens gezondheidsmoei lijkheden trad hij de jongste jaren minder voor het voetlicht. Kwart-eeuw Emiel Frangois Van Lae- them en William Verbe- stel staan een kwarteeuw in dienst van De Cathari nisten. Emiel Frangois trad in het bestuur in 1972, werd pen ningmeester in 1979 en be vorderd tot vice-voorzit- ter in 1985. Vooral als to neelmeester en produk- tieleider maakte hij zich verdienstelijk. Hij was een van de bezielers en reor- ganisatoren van het Ka- trienenbal en maakte zich verder verdienstelijk op diverse vlakken, techni sche en administratieve. Simonne Van Laethem was de eerste dame die het bij De Catharinisten tot bestuurslid bracht. Zij was daarenboven een ge vierde aktrice en is de jongste jaren aktief als gri meerster. Een taak die haar eveneens ten volle ligt. Ook William Verbestel debuteerde con amore op de planken doch werd to neelmeester, rekwisiteur en dekorbouwer. LH De kontinuïteit schijnt verzekerd. Alhoewel. Nadat in vorige koalitie «de wakkere burger» zorgde voor heel wat hete hangijzers die het toenmalig bestuur zwaar op de maag lagen, zorgt Johan Heirman uit de Aalsterse Landbouwerstraat voor de kontinuïteit. Na eerdere perskonferen- ties en brieven naar het bestuur over o.m. de mi serabele toestand van een aantal stedelijke speel pleinen, de verkeerspro blematiek en niet in het minst de zorg voor onder houd van onze monumen ten waarbij hij reeds een waarschuwende vinger uitstak ontpopte de «jeugdige waker» zich nu tot een parkeerwachter avant-la-lettre. In afwachtingvan het aan stellen door het stadsbe stuur van een aantal par keerwachters keek Johan Heirman met argusogen naar de in het stadscen trum geparkeerde voer tuigen. Wie fout geparkeerd stond, wie «vergeten» had de kaart in een blauwe zo ne achter de voorruit aan te brengen of wie geen of te weinig geld in parkeer- meter of automaat, vond achter de ruitenwissers van zijn wagen een ge stencilde boodschap. Op vriendelijke doch indrin gende wijze werd de ei genaar daarin verzocht zich in het vervolg op te stellen waar zulks volgens het reglement kon, even tueel de kaart met de uren aan te brengen waar nodig en (voldoende) geld in meter of automaat te stoppen. Johan wil nu uitkijken in oeverre zijn aktie enige invloed heeft op het par- keergedrag. Desnoods wil hij zijn aktie(s) herhalen. Ook op de staat van de monumenten kijkt hij nauwkeurig toe. LH Uitgerekend op de feestdag van de Heilige Catharina werd Emiel Bogaert, "euverdeken" van de Koninklijke Aloude Rederijkerskamer De Catharinisten, Hoofd kamervan het Land van Aalst, ten grave gedragen. De kerk van Onze Lieve Vrouw van Bijstand te Mijlbeek Aalst liep dan ook eivol. De voorganger, pastoor Andre De Paepe, noemde tijdens de homilie Emiel Bogaert een goed mens die zo plots aan de zijnen en aan de gemeenschap werd ontrukt. Een man met strakke wilskracht en een groot hart. Een man die door zijn kinderen over wie hij terecht fier was en zijn kleinkinderen waarmee hi permanent begaan was, bemidn werd, die aan zijn echtgenote een reele steun had en die zich steeds ten dienste stelde van de gemeenschap. Een diepgelovig man en een trouwe kerkganger. Geboren op 7 juni 1919 stierf hij als rustend nijveraar in het Onze Lieve Vrouw Ziekenhuis op dinsdag 21 november. Hij laat een echtgenote, vier zonen en dertien kleinkinderen achter. In 1978 volgde Emiel Bogaert apoteker Albert Van Neck op als deken van de Catharinisten en zette diens werk op waardige wijze verder tot hij wegens gezondheidsredenen zich ver plicht zag als deken ontslag te nemen in november 1983 en het roer in handen gaf van Herman Slagmul der. (LH) Tijdens de jongste ge meenteraad heeft het stadsbestuur, meerderheid tegen minderheid, beslist de prijs van het kampver- voer voor jeugdbewegin gen gevoelig te verhogen. De CVP-jongeren van Aalst zijn van oordeel dat de verhoging van deze ver voerkosten een misplaat ste maatregel is. De kleine meeropbrengst kan niet opwegen tegen het nadeel dat daarmede aan het jeugdwerk wordt berok kend. Vroeger betaalden de jeugdbewegingen voor het vervoer van hun materiaal en bagage naar de kamp terreinen 6 fr./km. voor de eerste 200 km., en 8 fr km. boven de 200 km. Nu heeft men dit tot 10 fr./ km. gebracht. In de prak tijk zijn dit verhogingen van 40 tot 60%. De jeugdbewegingen bie den door de vrijwillige in zet van velen, de kans aan jongeren om op jonge leeftijd zelfstandig op reis te gaan. Daar het om vrij willigerswerk gaat, zijn de kampen goedkope en de gelijke vormen van jeugd werk, Het College van Burge meester en Schepenen heeft bovendien geen ad vies gevraagd aan de Jeugdraad. Aangezien de ze retributie voor eind 1989 moet gestemd zijn, is er nog tijd om de Jeugd raad te raadplegen. Daarom vragen de CVP- Jongeren dat het Stadsbe stuur deze maatregel op nieuw ter discussie stelt tij dens de volgende raadszit ting. De dienstverlening hoeft niet gratis, maar rekening houdend met de toestand van het Jeugdwerk, is een verhoging van het oude ta rief niet aanvaardbaar. LH Morgen zaterdat 2 december viert de afdeling Aalst ATB De Natuurvrienden haar zestigjarig bestaan Vanaf 18 u. kan U daartoe terecht in het stedelijk onderwijsinstituut, Binnenstraat 157 voor optredens van o.m. Volksdansgroep ATB Sint-Niklaas en Mandolineklub De Crikskes uit Antwerpen. Aan de basis van de afdeling lag Fons Van den Broeck. Als jonge knaap reeds aangesloten bij de socialistische turnkring en bij Rood Verweer. Via Arbeiders- toerisme groeide bij Alfons, cartoonkapper maken van designs voor lakens en spreien) de idee van de Natuurbeweging. Gestart werd met schuchtere pogingen. Fietstochtjes naar Dendermonde en Geraardsbergen. Wandelen in de open natuur. Na kontakt met het Bondsgebouw te Antwerpen telt de afdeling Aalst een 50-tal leden. De periode van de verrassingsreizen en de radiotreinen en -bussen. De trips en reizen in binnen- en buitenland al dan niet met de rugzak. ATB Aalst slaagde er zelfs in voor haar leden reduktie op de toegangstickets .van Aalsterse bioskopen af te dwingen. Met de invoering van het betaald verlof voor iedere arbeider kreeg de afdeling de wind in de zeilen. Dermate dat Aalst de eer kreeg in 1937 het Nationaal Kongres op eigen bodem te organiseren. Een duidelijke erkenning van hoge rhand. Op 75-jarige leeftijd ontviel de stichter en bezieler in 1977. Zijn gedachtengoed is echter gemeengoed geworden en de faam van ATB Natuurvrienden geves tigd. LH kord dat nog lang stand zal houden. Moderne garage In de werkruimte vindt men natuurlijk de gebruike lijke hefbruggen terug. Alhoewel gebruikelijk een al te geringe omschrijving is. Het zijn hypermoder ne toestellen. Verder vindt men er een remmentest- bank, een spuitkobine met oven en natuurlijk de hele voorbereidingszone, een verflobo dot zonder meer een must is geworden, een richtbank van het nieuwste type, de moderne afzuigapparatuur zodat er in de garage geen vervelende gassen blijven hangen. En het ervaren en geschoold personeel - sommigen zitten al 30 jaar en meer in het vak - beschikt uiteraard over het nodige en gespeciali seerde materiaal om alle herstellingen zo snel mogelijk te kunnen uitvoeren. Belangrijk om weten is dat Garage Car Service Eddy vooral een goede service nastreeft. Dat is het naamkaartje van de garage. En men heeft daar dan ook veel aadacht aan besteed. In de eerste plaats door een magazijn te bouwen waarin men naast de originele Subaru onderdelen ook de originele Mer cedes wisselstukken aantreft. Die heeft men steeds in voorraad, zodat de reparaties snel kunnen geschieden. En snelheid betekent meteen ook voor de klant een voordeel dat hij weet te waarderen wanneer hij zijn faktuur ontvangt. Eddy Lefevre maakt trouwens bij herstellingen vrijblijvend een bestek op, zodat men al onmiddellijk een idee krijgt van de kosten die voor de deur staan. Steeds aanwezig Een andere belangrijke troef is dat Eddy Lefevre boven de toonzaal zijn woning heeft. Dat betekent dat er steeds iemand thuis is en dat pechvogels ook altijd kunnen geholpen worden. Ook dat is belang rijk in de diestverlening naar de klanten toe. En wanneer daar eerlang nog een bezinestation bij komt, dan is de garage kompleet. Subaru-rijders zijn er van harte welkom en worden er opgevangen door mevrouw Lefevre die zich bezig houdt met het onthaol en de boekhouding. Maar ook de bezitters von ondere merken kunnen terecht in de Garage Car Service Eddy. Zeker de Mercedes fanaten. Moorselbaan 370 9300 Aalst Tel. 053/70.12.02 Open elke werkdag van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur Op zaterdag van 8.00 tot 12.00 uur. Aon de Moorselbaan 370 te Aalst heeft Eddy Lefevre een pracht van een nieuwe garage met bijhorende toonzaal gebouwd. Hij is concessiehouder voor het merk Subaru en daarnaast heeft hij zich met zijn vader gespecialiseerd in het verkopen van tweede handse Mercedeswagens. Waarvoor men uiteraard een kwaliteitswaarborg meekrijgt van het huis. Garage Car Service Eddy is meteen een nieuwe en moderne garage, uitgerust met de allernieuwste snufjes en wat nog belangrijker is, waar ervaren en hooggeschoold personeel aan het werk is. Eddy Lefevre is niet zomaar in het wereldje van de garagisten binnengestapt. Hij leerde het vak in eerste instantie op school, maar even belangrijk is dat hij in de garage van zijn vader André de stiel echt heeft geleerd. Een betere leerschool kon hij zich nauwelijks inbeelden. Eddy is trouwens de derde generatie van de Lefevres die aktief is in de autosektor. Ook Eddy's grootvader had een garage. Eddy zegt dot de garage eigenlijk ontstaan is in Dendermonde. Daar had zijn vader een loods gehuurd waarin herstellingen voor het Belgisch leger werden uitgevoerd. Herstellingen allerhande aan vrachtwagens en jeeps, en in de loop der tijden geraakten vader en zoon Lefevre de echte specialis ten in dat vak. Ze leerden er de auto's en de technieken tot in het kleinste detail kennen, lp 1987 begon Eddy als zelfstandige garagist te werken. In Aalst waar hij nu aan de Moorselbaan een kanjer van een garage heeft gebouwd. Met ruimte voor de carrosserieafdeling die een van de grote steunpilaren van de garage is. Met uiteraard ook een toonzaal en een onderhoudsplaats voor de wagens. Scheep met Subaru Subaru vertrouwde haar wagens en het onderhoud ervan toe aan Eddy Lefevre en zijn mannen. In de toonzaal vindt men dat ook alle Subaru modellen, van het bescheiden maar zo wendbare en prakti sche wagentje dat onder de naam Mini Jumbo ondertussen de hele wereld veroverd, de Yustu die men kan beschouwen als de ideale tweede wagen voor het gezin en natuurlijk de grote troefkaart de Legacy. Een heel aparte wagen die in een speciale versie erin slaagde om wat Jules Verne in 80 dagen deed, in 8 dagen tijd te realiseren. De reis rond de wereld en dan hebben we het niet over 40.000 kilometer van onze aardomtrek, maar over een afstand van liefst 100.000 kilometer. Een wereldre-

De Voorpost | 1989 | | pagina 6