Kerstkoncert in O.L.Vr. Hemelvaartkerk JJJ! te Erembodegem Hoogstaand laureatenkoncert aan Aalsterse akademie Lions Dirk Martens met kerstkoncert in abdij Affligem Cantate Domino en Kristiaan Van Ingelgcm op affiche Kleinkunstkoffer in de Werf 14 - 15.12.1989 - De Voorpost Het gekende Kortrijkse koor Ars Vocalis, onder leiding van Rudy Tas brengt op vrijdagavond 15 december eerstkomend te 20u30 een kerstkoncert in de O.L.- Vrouw Hemelvaartkerk te Erembodegem. Het is een sfeervolle manifestatie in een reeks die het koor in tal van Belgische steden brengt. Voor de gelegenheid wordt het koor begeleid door organist Peter Thomas, een artiest voor wie het orgel in de O.L.-Vrouw Hemelvaartkerk geen geheimen heeft. Kerstliederen... Ze klin ken elk jaar in de kersttijd opnieuw de wereld rond uit zwoele kelen... En er zijn natuurlijk ook de elk jaar terugkerende Kerst- koncerten. Wie luisterend de gezellig heid en de innigheid van de kersttijd wenst te bele ven, zal zeker het kerst koncert niet willen missen dat plaats heeft in de O.L.-Vrouw Hemelvaart kerk te Erembodegem, op vrijdag 15 december te 20u30. Daar is dan het gemengd koor Ars Vocalis uit Kortrijk, geleid door Rudi Tas te gast. Peter Thomas bespeelt er het or gel, zodat ook de rijke klankkleuren en registra ties van de 'koningin on der de instrumenten' aan bod zullen komen. Het Kortrijks koor wordt voor dit koncert geruggesteund door het gemengd A Ca- pellakoor Termuren Erembodegem. Het koor Ars Vocalis werd opge richt in 1982 en heeft als doel zowel religieuze als profane muziek te bren gen, zowel a capella als het kamerorkest. Het heeft Aalst. Voor het optreden van 't Kliekske was er in Herdersem heel wat belangstelling (foto Guy) Aalst. In Herdersem bracht 't Kliekske een geslaagd optreden (foto Guy) Het laureatenkoncert aan de Aalsterse Stedelijke Muziekakademie in de feestzaal van het stadhuis, werd weer eden voltref fer, Zoals de voorgaande jaren werd ook nu weer het koncert zeer druk bij gewoond. Het college van burgemeester en schepe nen met voorbehouden plaatsen, lijkt echter niet ovzer al te beste muzikale oren te beschikken. Zowel bij de uitvoerders als bij de ouders heerste er een gespannen sfeer en dito zenuwen. Gelukkig f;aat dit voorbij naarge- ang het moment van op treden zelf nadert. Als so list kan men zich niet vooroorloven daarover te gaan piekeren, daar dat is alleen maar mooie teorie. Voor de meest jongens ne miesjes gaat het om een eerste openbaar optre den. Wie de koncerten jaarlijks van nabij volgt, ziet duidelijk een evolu tie, groeiend naar verbe tering en kwaliteit van de uitgevoerde werken. In elke kunst- en levensvorm moet men naar de "hoogs te gaven" streven. De kwaliteit van kunstonde- wijs in het algemeen valt of staat met de pedagogi sche kwaliteiten van de leerkrachten en het talent van de leerling. Voor de leerkracht is het een zeer dankbare taak over leer lingen te mogen "beschik ken", die talentrijk te noe men zijn. "Beschikken" is een misplaatste titel van uitdrukken, maar wel de meest eenvoudige. In dit geval heeft de leerkracht zelfs een niet-zonder-ge- vaar-inhoudende op dracht. Inderdaad, het bloed kruipt soms waar het niet kan gaan. De stimuleren de kracht van de leraren ten overstaan van de leer ling is van primordiaal be lang. Het is vergleijkbaar met een bloemenkweker die aandacht schenkt aan zijn teelt, een bakker die begaan is met de kwaliteit van het deed, voelbaar door de vingers. Een "ma terie" kneden in de juiste vorm. Een keramist die uit "dode" klei een leven dig beeld kan toveren, vraagt veel tijd, geduld en talent. Dit talent, indivi dueel bekeken, is verge lijkbaar met eenzwakke kiem, die moet gekoe sterd worden volgens nor men aangepast aan het in dividuele karakter van de "materie" die men onder handen heeft. Een derge lijke pedagogische aan pak, doet repekt groeien m wederzijdse vorm, en werpt dan ook ten gepaste tijde gerijpte vruchten voort. De inspanningen van leerkrachten en leer lingen zagen zich dan ook beloond door de vooraf gaande inzet en daadwer kelijke zin om een vastge- koesterde droom te reali- zeren. Men doe zo voort. (WDT) een merkwaardige inter pretatiezin. Wij tekenden volgende karakteristieke zin op uit een recente bro chure: 'Ars Vocalis heeft speciale aandacht voor rit miek en artikulatie bij de tekstverklanking, samen met de betrachting het his torisch klankbeeld van de verschillende stijlperioden zo dicht mogelijk te bena deren. Het koor verzorgt kreaties van hedendaagse werken'. Een hoogtepunt in het bestaan van het koor is ongetwijfeld de op name van de LP 'Exodus', een requiem van de onder tussen overleden Herman Roelstraete. In mei 1987 ondernam het een kon- certreis naar Spanje. De dirigent Rudy Tas be haalde tal van eerste prij- zen-aan de Konservatoria van Gent en Brussel. Hij treedt regelmatig op als organist en dirigent. Ook als komponist werd hij reeds onderscheiden. Hij is leraar orgel aan de Mu ziekakademie 'August De Boeck' te Asse en aan de Kunsthumaniora te Gent. Aan het Koninklijk Kon- servatorium te Gent is hij assistent voor harmonie en contrapunt. Hij is geen on bekende te Aalst. Peter Thomas werd gebo ren te Aalst in 1961. Hij begon zijn muzikale stu dies aan de muziekakade- mirvan zijn geboortestad. Vervolgens studeerde hij te Gent aan de Kunsthu maniora en aan het Ko ninklijk Muziekkonserva- torium waar hij de eerste prijs voor notenleer, pia no, kamermuziek en orgel behaalde. Aan het Ko ninklijk Vlaams Muziek- konservatorium van Ant werpen behaalde hij de eerste prijs voor geschre ven harmonie, praktische harmonie, contrapunt en fuga. Aansluitend op zijn pianostudies legde hij zich vooral toe op het orgel spel. Zijn leraars waren ondermeer E. De Geest, J. D'Hoir, F. Peeters, K. D'Hooghe en Y. Dever- nay (Frankrijk). Momen teel geeft hij les aan het Koninklijk Vlaams Mu- ziekkonservatorium te Antwerpen en aan de Mu ziekakademie van Asse. Als orgelist was hij onder meer te gast tijdens de Gummaruskoncerten te Lier en in het Festival van Vlaanderen. Hij is tevens aktief als pianist in een pianoduo met zijn echtge note Martine Bombeeck. Peter Thomas oogstte op vrijdag 27 oktober in de feestzaal van het stadhuis van Aalst en op zaterdag 28 oktober in de Parochie zaal van Erembodegem, in samenwerking met het Erembodegemse A Capel- lakoor Termuren (en in duo met zijn echtgenote) nog een groot sukses met het romantisch koncert dat er uitgevoerd werd. Het A Capellakoor Ter muren werd gesticht in 1945 door de heer Ben Van Lysebeth. Onder zijn leiding werd het al gauw een begrip in de streek van Aalst en ver daarbuiten. Na pastoor Houtman diri geerde de heer Alfons Bourlon het koor tussen 1971 en 1985. Sedert 1986 is de leiding in handen van mevrouw Marijke Coghe. Naast het opluisteren van de liturgische hoogdagen, in de O.L.-Vrouw Hemel vaartkerk te Erembode gem, kreeg het koor voor al bekendheid door optre dens te Erembodegem, Melle, Burst, Aalst en Ou denaarde alwaar het in fe bruari 11. een opmerkelijke promotie naar tweede af deling maakte. Heel wat muziekliefhebbers hebben ongetwjfeld nog zeer goe de herinneringen aan ho- gergenoemd 'Romantisch Koncert' van eind oktober '89 in Aalst en Erembode gem Volledigheidshalve vermelden we nog dat dit Erembodegemse zangkoor nu het peterschap waar neemt voor de uitstekende muzikale avond, het kerst koncert, in de O.L.- Vrouw Hemelvaartkerk te Erembodegem. Echte mu ziekliefhebbers zullen dit koncert zeker niet willen missen! Kaarten: 150 fr. en 100 fr. bij Gemeentekrediet Erembodegem. D.B. Aalst. Rotary Aalst Noord organizeerde een Kunst- en antiekmarkt voor het goede doel (a) 1 est-Aankoop publiceert in zijn decembernummer het eerste deel van zijn enquete naar defekten bij auto's. I Daarvoor werden 20.000 Aa|s( Da„centrum Levensvreugde organizeerde een geslaagde tentoonstelling in automobilisten onder- de sint_M6artilmskring (a) "We worden vaak versleten als dikke nekken doch daaraan storen we ons niet meer. We hebben er reeds leren mee leven", aldus Andre Van der Eist, voorzitter van Lions Club Dirk Martens Aalst. Jaar najaar organizeert deze service-club immers tal van steunverleningen aan kansarmen, docht blijft daarbij uiterst diskreet. Niemand loopt immers graag te koop met zijn noden. En de Lions hebben daar begrip voor. Het sociaal engagement van de 29 leden van de club, die 24 verschillen de beroepen vertegenwoordigen is dan ook minder gekend. En ongekend maakt onbemind. Vandaar. Hulpverlening Vorig jaar haalden de twee Lionsclubs samen met de jongerenafdeling de Leo's liefst 42 ton kle dij op ten voordele van kansarmen. Lions Dikr Martens ontstond in no vember 1974 toen de Lionsclub het aantal le den niet meer kon verwer ken en een zusterclub op richtte waarvan ze boven dien het peterschap waar nam. Twee clubs die bij felegenheid samenwer- en, een onderlinge kon- kurrentie voeren, doch meestal elk hun eigen weg gaan. Lions Dirk Martens is daarbij zowat de jonge re generatie. Ieder jaar beschikt Lions Dirk Martens over een budget van zowat een half miljoen. Dat wordt ge spendeerd aan niet ge kende, alleenstaande so ciale gevallen. Soms wel eens meer in de open baarheid als bievoorbeeld bij de Dag van de Bloed transfusiediensten tijdens het voorbije werkjaar, bij de Brailleliga met op kas- sette ingelezen boeken of bij een brillenaktie toen dokters die in Afghanis tan opereerden er moes ten vaststellen dat er een nijpend tekort was aan brilglazen en -monturen. Op paaszaterdag brengt Lions Dirk Martens tradi tioneel een zonnetje in de harten van de residenten van Sint-Lieven en reikt er voor zowat 160.000 fr feschenken uit. Geschen en die gewenst zijn door elk individueel persoon, waarvoor het rusthuis- personeel vooraf de wen sen noteerde. Anoniem Maar de hoofdzaak van de hulpverlening gebeurt anoniem bij individuele gevallen in nauwe samen werking met de sociale dienst van het OCMW en Teledienst. Mensen die uit de boot vallen, die door de mazen van het net slippen worden door Lions Dirk Martens opge vangen zo ze er weet van hebben. Een van de Lions van de situatie op de hoogte brengen is daarbij voldoende. Dat lid beslist daarover alleen, in eer en geweten. Aktiviteiten Uiteraard moet er zaad in het bakje want de Lions hebben als motto "ik dien". Net als Kiwanis. Die doen het dan eerder op kultureel vlak en de Lions zijn weer aktiver in hun sociale geëngageerd heid. Op dinsdag 26 december, tweede kerstdag, organi zeert de club een kerst koncert met de Schola an- torum Cantate Do mino onder leiding van Michael Ghijs en aan het orgel Kristiaan Van Ingel- gem in de abdijkerk van Affligem. Aanvang om 20.00 uur. Oude en Vlaamse kerstliederen komen er aan bod. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de leden van de club en bij Kompakt, Hoogstraat 9 te Aalst (053/70.30.40.). De toegangsprijs bedraagt 350 fr. Volgende aktiviteit wordt dan op nationaal vlak, de zwemmarathon waarbij zwemmers gesponsorde "lengten" zullen afleggen in het zwembad van Zot- tegem. Gerekend wordt op de deelname van ver enigingen, scholen, instel lingen en individuelen. Gehoopt wordt op een boni van 1 miljoen, te be steden aan de MS patië nten. Op 24 maart is er dan de klederophaling die reeds een traditie is geworden in groot-Aalst. Op 16 maart sponsoren de Lions Dirk Martens de premie- re van "My Fair Lady" door de Rederijkerska mer Sint-Barbara in de Werf. (LH) Op vrijdag 5 januari pre- Groot. De otegang be- senteert Kleinkunstkoffer draagt 500 fr in voorver- in" het kultureel centrum koop en 590 fr aan de kas sa. Voor meer inlichtin gen en reservatie 053/ 77.26.05. De Werf in de Molen straat te Aalst een optre den van Jan De Wilde, en jawel, van Boudewijn De Aalst. Kunst- en antiekbeurs voor het goede doel, georganizeerd door de Rotary Aalst In het Vredeshuis was Etienne Bauwens te gast. Bob De Winne leidde hem 10 (3/ Aalst Noord in de Werf (a) k

De Voorpost | 1989 | | pagina 14