ekspres ■VIDEO'S GEEFT KAD0 Panasonic Moerzeekse kunstschilder Victor Suy Gerarduskoor viert twintigste verjaardag portretteerde Antwerpse gouverneur 0p vierde DF-kerstkoncert Europa één, waarheen Christmas Party in Honky Tonk GRATIS WEDSTRi in De Voorpost m Win meteen een technologisch wonder Lees deze week in TV-Ekspres 16 - 15.12.1989 - De Voorpost In opdracht van de Provinciale en Interkommunale Drinkwatermaatschappij van de Provincie Antwerpen schilderde de bekende Moerzeekse kunstenaar Victor Suy een staatsieportret van de Antwerpse provincie- gouvernuer Andries Kinsbergen. die ook voorzitter was van het bestuur van de Drinkwatermaatschappij. Was, want de gouverneur zette een punt achter zijn voorzitterschap van de raad van bestuur die hij gedu rende 22 jaar met vaardige hand heeft geleid. In aanwezigheid van heel wat vooraanstaanden werd afscheid genomen van de voorzitter van de Pidpa en zijn opvolger, bestendig afgevaardigde Vic Van Eetvelt mocht na afloop van de toespraken met veel fierheid het mooie protret aan de gou verneur overhandigden. Mevrouw Kinsbergen Het tema van dit colloqui um is "Europa één, waar heen en tijdens de duur van de bijeenkomst zullen een aantal eminente spre kers dit onderwerp toe lichten. Na het onthaal om 9.00 uurwordt het col loquium aangevat om 9.30 uur met de vraagstelling "waar staan wij, wat moet 1992 ons brengen". Hier- «Mkkitd tin Dtaéir Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54 64 HRD 33.579 BTW 419 120.172 Hoofdredakteur. S Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2 100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 kreeg een bos bloemen mee naar huis. Het is de eerste keer dat een Ant werps provinciegouver neur door een kunstenaar van buiten de provincie wordt geportretteerd. Dat de eer te beurt valt aan Victor Suy is niet zo verwonderlijk. Hij is een meester in het portret schilderen en we verwij zen in dit verband naar zijn prachtige reeks van 30 Vlaamse auteurs die on dertussen door de stad Sint-Niklaas is aange kocht. Victor Suy schil derde ook het portret van Prins Philip en tal van an dere bekenden kwamen bij hem aan huis poseren voor een portret. Victor Suy werd geboren in 1928 en hij studeerde aan de Akademie voor Schone Kunsten in Sint- Niklaas. In de loop der ja ren stapelde hij de prijzen en onderscheidingen op. Hij won gouden medailles in Parijs, Blois, Napels, Brussel en verschillende eerste prijzen. Hij kreeg de eerste prijs met gouden medaille Europalia 1985 Belgo-Hispanique de eerste prijs met Gouden Medaille van de Europese Akademie voor Schone Kunsten te Parijs, de eer ste prisj "Gouden Trofee" van de Europese Tour nee, de eerste prijs van de Belgische Consul in Li moges, de eerste prijs Grand Prix de Wallonië des Arts Plastique, de Gouden Medaille van het Internationaal Kunstsa lon, de speciale prijs voor portret aan de Academie International de Lutece Parijs, en nog veel meer en begin dit jaar werd hij verheven tot Ridder in de Orde van de Belgisch- Spaanse verdienste. Vic tor Suy expozeerde in tal van steden in binnen en buitenland, zijn bibliogra fie is terug te vinden in verschilledne werken over kunst en overal waar zijn werken worden ten toongesteld, is de belang stelling zeer groot. "Hier aan de kant, maar goed gebruikt in de Derde Wereld is het motto van de aktie die de echtgenote van minister voor ontwikke lingssamenwerking Geens op poten heeft gezet. De ak tie zamelt naaimachines in, maar breidt zich nu uit tot allerlei andere dingen zoals schrijfmachines, buiten boordmotoren, rubber boot jes, fietsen, ziekenhuisma- terieel. Op zaterdag 16 december wordt het 4C Kerstkoncert van Davidsfonds-Buggen- hout opgezet in de Op- stalse Parochiekerk. De belangrijkste muziek groep die er aan bod komt is het lokale Gerardus koor, een gezelschap dat hiermee de 20* verjaardag viert. Andere deelnemers zijn het ensemble Manse Musica, sopraan Ruth Roossen en altus Michel Puissant. Het ontstaan van het St.- Gerarduskoor situeert zich ergens in de eind ejaarsperiode van 1968 en 1969. Een groepje zingen de KAV-vrouwen stelde zich onder leiding van di rigent Van Overstraeten en een dito groepje zin gende KWB-mannen, ge dirigeerd door E.H. Schoonberghe werden door de toenmalige pa stoor Moortgat samenge bracht tot een parochiaal koor. Dit koor nam de naam over van de paro- chieheilige: St.-Gerardus. Parallel met het St.-Ge- rarduskoor ontstond er een kerkgroep o.l.v. zus ter Gertrude die zich tot doel stelde de begrafenis sen muzikaal op te luiste ren. Iets later werd ook een kinderkoor opge richt. De zingende jeugd stond eerst onder leiding van Wiske Ceulemans, la ter werd het koor geleid door Danny Pannecoeck. Dit koortje ging echter ter ziele. Maar met het Gerardus koor ging het wonderwel goed. De muzikale leiding berustte bij Guido Van Damme en Rudolf Ma rien. In 1973 nam stefaan Keppens het dirigeerstok je over. Tot dan toe om vatte het repertoire hoofdzakelijk eenstem mige Nederlandstalige psalmen. Maar sinds het midden van de jaren '70 werden meer en meer meerstemmige liederen aangeleerd. Het repertoi re groeide aan en meteen ontstond de idee om een avondvullend programma te verzorgen. In april 1977 was het zo ver, dan had de eerste op voering plaats van de Op stal?' assie. Het was een muziekwerk (voor meer stemmig koor en instru mentaal ensemble) ge- komponeerd door de ei gen dirigent en omvatte zelfgeschreven teksten. Het koor lag ook aan de basis van de Driekonin genstoet die enkele jaren door de straten trok, ver zorgde het slotkoncert van het Kultureel Week end in 1981 (een Gospel- en Spiritualkoncert), or ganiseerde een Koncert voor de vrede in 1984 en was mede-organisator van de aktie "Een orgel voor Opstal". Het DF-kerstkoncert wordt op zaterdag 16 de cember opgezet in de Op- stalse Parochiekerk. Van af 20 u. wordt er een muzi kaal kerstprogramma ge presenteerd door het ju bilerende Opstalse koor, dat ook deze maal geleid wordt door Stefaan Kep pens. Maar het lokale koor laat zich muzikaal bijstaan door een be faamd instrumentaal en semble en enkele solisten, voor de instrumentale omlijsting viel de keuze op "Mansa Musica" een gezelschap dat geleid wordt door Patrick Dey- gers. De solistenpartituur wordt verzorgd door Ruth Roossen (mezzo-so praan) en Michel Puissant (altus). Het koncert vangt aan te 20 u. De toegangs kaarten kosten 100 fr. (Pierre Van Rossem) Gentenaar Rudy Balliu voorstellen is eigenlijk overbodig voor wie ook maar iets afweet van New Orleans muziek. Men zou hem de goeroe van deze jazzsoort in Vlaanderen kunnen noemen promo tor, kenner en een van de eerste (en be- ste)beoefenaars ervan. En ook de ambassadeur ervan in Vlaanderen en zelfs in het buiteland. Na die andere fameuze tropettist Wendell Bru mous -op het festival van vorig jaar ook al met de Rudy Balliu's- nu dus op nieuw Michel "Boss" Queraud. Hij wordt bege leid door The Rudy Balliu Society Serenades met Rudy Balliu op klarinet, Philippe De Smet trom bone, Walter De Troch piano, Luc Van Hoeteg- hem banjo, Rudi Maeyaert bass en Jean- Pierre Roelandt drums. Niet te missen. Op zater dag 16 december om 21.00 Hamme. Het mooie portret van de Antwerpse gouverneur Kinsbergen zoals Victor Suy het schilderde Provinciaal colloquium Kamers voor Handel en Nijverheid in Dendermonde Op donderdag 21 december heeft in het stadhuis van Dendermonde het provinciaal colloquium plaats van de Vereniging van Vlaamse Kamers voor Handel en Nijverheid, de kamer voor Handel en Nijverheid van het arrondissement Dendermonde en de kamers van Aalst, Gent, Oudenaarde, Ronse en Sint-Niklaas. voor heeft men een be roep gedaan op Europar lementslid Karei De Gucht. Om 10.00 uur spreekt bedrijfsrevisor W. De Mey over het Euro pees Ekonomisch Samen- werkingsverbond en over de nieuwe samenwer kingsvorm voor de onder nemingen, waar er even gepauzeerd wordt. Ver volgens spreekt T. De- chaene van de BBL over de overname, fusie en aquisitie van onderne mingen en behandelt me vrouw Demol van de BBL het tema "de ecu als na tionaal en kommunautair internationaal betaalmid del". De heer Dolphen, Plant Manager van de NV Philips Dendermonde zal deze veragdering leiden. Om 12.00 uur is dan de gelegenhiedstoespraak voorzien door Norbert De Batselier, vice voorzit ter van de Vlaamse Ex ecutieve en minister voor ekonomie, middenstand en energie. Dan wordt het aperitief aangeboden en tijdens de lunch in Gast hof 't Vaderland zal de voorzitter van de Vereni ging van Vlaamse Ka mers, Marcel Verschel den een welkomstwoord uitspreken. De tafelrede wordt gehouden door mi nister Geens van ontwik kelingssamenwerking. HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. ft flJVCT 99 as. met topkwaliteit Thuis of niet thuis... je favoriete programma's mis je nooit. Je blikt ze gewoon in. Daar heb je een video voor. Heb je er geen Win er dan een. En wat voor een variabele, extra-fijne vertraging supersnel stilstaand beeld razendsnel vooruit- en achteruitspoelen toets voor onmiddellijke programmatie en schakelklok voor 8 programma's in 1 maand bliksemsnel opsporen van fragmenten nieuwe, elegante vorm afleesstift voor programmatie met streepjeskode 99 zenders 10-bits servobesturing weergave tegen dubbele snelheid en nog heel wat meer extra's! 23 29 ri'* Jij en het milieu luchtverontreimgins Kardinaal Darwed* in Klasgenoten Johnny Kraaykamp in de cel Skate board rage in tv-fibn Vlaamse vedetten kieten kerstgeschenken Be romantiek Roken ongezond, asociaal en peperduur Maar hoe stop je ermee Antwoord in TV-Ekspres De kerstcadeau's van Bart Peeters 1 andere Vlaamse vedetten. Goede tips voor u Twee grote finales en hun finalisten. De beste kandidaten van 'Cijfers en Letters' en 'Nu of Nooit' meten zich met elkaar. De klasgenoten van kardinaal Danneels Vier miljard mensen vieren het Kerstfeest EXCLUSIEF VOOR HEEL JE GEZIN 7 blz. extra met overzicht van alle tekenfilms, films, sport en pop Suske en Wiske Biebel Tamba Jos Ghysen Louis de Lentdecker drie puzzels Popshow en heel wat meer

De Voorpost | 1989 | | pagina 16