Onverhoopt doelpunt van Johan Moors brengt de balans toch nog in evenwicht Onberekenbare Wuitens! België, Zuid-Korea, Uruguay en Spanje Moedig Beveren met té veel respekt voor Anderlecht Zondag Waregem-Lokeren Mondiale '90 18 - 15.12.1989 - De Voorpost De laatste match van de eerste kompetitiehelft spelen de tricolores op het veld van Waregem, naast FC Luik die andere onverwachte degradatiekandidaat. De broers M'Buyu, nu allebei in Westvlaamse loondienst, zullen het zich alleszins anders voorgesteld hebben toen ze hun kontrakt tekenden. Met 10 punten uit 15 wedstrijden (nog een inhaalmatch tegen Antwerp) staat Waregem op de 16e plaats, op 1 puntje voor RC Mechelen en Sint-Trui- den, de rode lantaarns. Tegen dit RC Mechelen speelde Waregem een ware vierpuntenmatch, die echter onbe slist bleef. Met kleppers als Niederbacher, Van Baekel en de beide m'Buyu's leek Waregem goed gewapend om de strijd aan te gaan met de besten uit het klassement. De realiteit is echter heelwat minder rooskleurig, zodat trainer Haesaert na de puntendeling op Mechelen zelfs sprak van een positief resultaat. Lokeren, toch een ploeg met een stevige uit-reputatie moet minstens één puntje meebrengen van bij de Gaverbeek. T.D.B. Lokeren-Luik 1-1 Lokeren heeft het nog steeds moeilijk om thuis een vuist te maken, zoveel was wel dui delijk na het schimmenspel tegen de Luikenaars. Het in extremis nog behaalde punt is vrij kruciaal want het staat de Waaslanders toe zich te handhaven in de top van het peloton. Het lijkt erop dat zich in het klassement een hergroepering aan het vol trekken is. Vooral Lierse, dat de laatste weken nadrukkelij ker op het voorplan komt, kan nog brokken maken. De Lokerse spelers zullen dit ze ker beamen na de 1-3 neder laag van twee weken geleden. Deze keer was het de beurt aan Cercle Brugge, toch vier de in de rangschikking. Met 1-2 werden de Westvlamin gen gevloerd. Binnen een af stand van 3 punten bevinden zich nu zes ploegen die allen ploeg in degradatiegevaar zo- als resultaat. Na 65 minuten dat er van een mooie wed- stond Luik 0-1 voor, het pleit strijd geen sprake was. De leek beslecht, enige vermeldenswaardige Antuenis riep Stamans naar Lokerse aktie in de eerste voren. Deze voerde zijn meer helft kwam van Meszaros, die een vrije trap nipt naast het doel van Meszaros schoot. Voor de rest was het huilen met de pet op, wat met zo'n weer eigenlijk aan te raden Lokeren-Luik 1-1, Het werd een vrij kille bedoening op Daknam, waar men nog steeds enkele gekwetsten moet vervangen (Ids) Lokeren-Luik 1-1. Voor Lokeren is het nooit gemakkelijk geweest om te reageren op een achterstand. Deze keer is bet dan toch gelukt. (Ids) Heirnis-Hamme 0-1 aanspraak kunnen maken op was. Ketelvoetbal van eerste een Uefa-ticket: Antwerp kategorie, maar dan wel van (19), Cercle Brugge (18), Lo- een onzichtbare soort, werd keren en Standard (17) en er op Daknam gespeeld. De Lierse en Kortrijk (16). Hoe- Europese inspanningen van wel Lokeren al een paar keer Luik hadden blijkbaar hun dit seizoen op de sukkel ge- sporen nagelaten want behal- weest is, mogen de tricolores ve een kans van Varga, die zich toch wel enige illusies een voorzet van Machiels nipt maken; met een herstelde overkopte, lieten de rood- Pier Janssen achteraan be- zwarten zich niet zien op de schikt het terug over een Lokerse speelhelft. Ook Lo- sterk en uitgebalanceerd ge- keren had natuurlijk excuses heeld. Nu de winterstop in genoeg om zich niet in de zicht is, mogen we toch gewa- aanval te moeten tonen, gen van een positieve eerste Janssens, Naudts, Etim en seizoenhelft. Trainer Anthue- misschien ook Taibi zijn rijp nis mag deze prestatie op zijn voor de ziekenboeg, zodat naam schrijven want vanuit Anthuenis zijn mannen tot het (bijna)-niets heeft hij voorzichtigheid moest aan- eens te meer een goede ploeg manen. De Lokerse spelers- gekreëerd, die totnogtoe nog kern is tenslotte niet onuit- geen enkele keer uit de eer- puttelijk. ste tien is weggeweest, de Na de rust, toen Taibi in de minder goede kompetitie- kleedkamer mocht blijven en start uitgezonderd. Met ta- Moors kwam opdraven, ging lent- het spelpeil toch de hoogte rijke individuen als in, net toen het zichtbaar- D'Hondt, Krajisnic, Myyry, heidspeil zakte. Lokerens ge- Taibi en Meszaros is de kans vaarlijkste man, Ferenc Mes- op een zware terugval gering, zaros, leverde kort na rust Soliede spelers als Stalmans, een staalhard schot af dat Schoofs en Van Veirdeghem echter een tiental meter bo- vormen de perfekte aanvul- ven doel belandde. Hij gaf het ling van deze begaafde groep echter niet op en bleef op voetballers. zoek gaan naar het openings- Lokeren, nog steeds zonder doelpunt. Een volgende aktie Janssen, en met de zeer geta- kwam in het zijnet terecht, lenteerde Krajisnic voor de zodat de Hongaar de Lokerse tweede maal aan de aftrap, ban nog niet kon breken, kon zijn draai niet vinden op Rond het uur kwamen de het mistige terrein. De Luike- Luikenaars uit hun schulp naars die dergelijke weers- gekropen met enkele kansen omstandigheden gewend tot gevolg. De inlopende Wa- zijn, beperkten zich vooral seige kon een voorzet van tot verdedigen. De onver- Varga net niet inkoppen, hoopte (en haast door nie- D'Hondt was meteen gewaar- mand geziene) 3-1 winst te- schuwd, maar liet zich enke gen Rapid Wien was wel be- 'o minuten later toch verras- vorderlijk geweest voor het sen toen de net ingevallen moreel, maar zou niet echt Emes een solootje deed op vertaald worden in snel en de rechterkant met een offensief voetbal. Het Luikse mooie voorzet en een niet te team gedroeg zich als een pakken kopbal van Nijskens offensieve opdracht met ver ve uit zoals later zou blijken. Het eerste kwartier na het ontnuchterende doelpunt (dan nog van dissident Nijs kens) leverde weinig gevaar lijke momenten op. Het bleef bij konstant geharrewar voor het Luikse doel, waar echter altijd een rood-blauwe vopt een Lokers doelpunt kon ver hinderen. Toen tien minuten voor tijd Stalmans gepakt werd vlak voor (of vlak ach ter) het strafschopgebied was het hek van de dam. Stal mans ging nu nog aanvallen der spelen om het hem door scheidsrechter Jeurissen aangedane onrecht zelf uit te wissen. Twee minuten na dit ongelukkige incident stuurde hij invaller Moors de diepte in, zodat deze de gelijkmaker maar binnen te schuiven had. Zo kreeg Lokeren toch nog waarop het recht had, gezien de geleverde prestatie. Met deze 1-1 was trainer An thuenis best tevreden, zo bleek: 'Lokeren mag best te vreden zijn met deze presta tie, temeer daar we nog steeds niet kunnen beschik ken over Pier Janssen. Ook Taibi en Naudts zitten met blessures die het hen de laatste weken moeilijk maak ten om te trainen. Daarom vind ik het bijzonder verheu gend dat de ploeg na het openingsdoelpunt van Luik de armen niet liet zakken en op zoek is blijven gaan naar de gelijkmaker. We mogen toch niet vergeten dat Luik nog steeds een stevige en er varen ploeg is, ondanks de lage klassering, twee eigen schappen die onze ploeg nog mist'. De maturiteit en de spelauto- matismen die nodig zijn om een ploeg in de bovenste helft van het klassement te hou den zijn er misschien nog niet, maar toch hebben we dit elftal vooral positieve ver richtingen zien weggeven. Tom De Backer Lokeren-Luik 1-1. Ook de jongere garde van Lokeren liet zich niet onbetuigd in een wedstrijd die globaal gezien niet zoveel om het lijf had. (Ids) Gelet op het aantal minder goede verrichtingen van de laatste tijd, had niemand in Hamme gerekend op winst bij het Gentse Heimis. Met één punt zou men al dik tevreden geweest zijn. Men wou er zelfs vooraf voor teke nen. Uiteindelijk heeft de match een veel betere afloop gekend en dat is best zo. 'Ik moet zeggen dat er in alle linies degelijk werk werd ge leverd, zegt een tevreden veldtrainer Eddy Maes. De ploeg werd gewijzigd. Zo ver tolkte Dirk Verbustel de rol van libero en organisator. Hij heeft zch bijzonder goed van deze taak gekweten. Het was de tweede keer in deze kom petitie dat hij als titularis aan de match begon. Daarvoor was hij geruime tijd onbe schikbaar door een slepende kwetsuur. Vooraan opereer- bedoeling was uiteraard om zo snel mogelijk de spitsen te bereiken en dat is ons gere geld gelukt. Ik moet onder strepen dat we daardoor en kele kansen afdwongen. Voor hetzelfde geld hadden we twee, drie keer kunnen sco ren en kon de match reeds snel gespeeld zijn. We had den uit een penalty een kleine voorsprong verwor ven. Robbie Smet heeft deze elfmetertrap suksesrijk om gezet. We waren toen tegen het einde van de eerste helft. Het doelpunt kon op geen beter moment vallen. In de dat we in onze schelp kropen, maar die voorsprong mocht niet meer in de weegschaal worden gelegd. Toen er kan sen kwamen om de tegen aanval te ontketenen zijn we volop onze kans gegaan. In die momenten waren we zelfs gevaarlijker dan de thuisploeg. Een zeer positieve vaststel ling is dat de ploeg als één blok heeft gespeeld, een voorbeeldige inzet heeft ge toond en zo goed mogelijk de vooraf gegeven richtlijnen heeft gevolgd'. Voor VW Hamme komt deze De veertiende wereldbeker voetbal startte zaterdag met een grootse show rond de lottrekking. Als het voetbal- feest, dat op zondag 8 juli om 20 uur in het Olympisch stadion van Rome beëindigd wordt, even groots wordt is de aanzet alvast veelbelovend. België, dan toch reekshoofd in Verona-Udine, lootte Korea, Uruguay en Spanje. De Rode Duivels mogen over de samenstelling van die reeks zeker niet klagen, ook al orakelden onze vertegenwoordigers op de loting al voorzichtig respekt te hebben voor alle drie. De Groepen met Brazilië, Zweden, Schotland en Costa Rica of Argentinië, Sovjetunie, Roemenië en Kameroen kunnen even sterk ingeschat worden. Wat gezegd van KAVD-Kallo 3-1Moreels brengt de aanval op gang. Seghers is al in de buurt vb Alleen Italië met Oostenrijk, USA en Tsjechoslowakije en West-DuitslandmetJoegoslavië, Ver.Arab.Emiraten en Colombia, zitten makkelijker. Zuid-Korea lijkt de makkelijkste tegenstander. De Aziaten namen in 1954 deel aan het WK in Zwitser land, in 1986 aan het WK in Mexico, maar werden telkens in de eerste ronde kansloos gewipt. Korea beeft nu echter wel wat veil om zijn economische groei ook sportief te tonen en sprak enkele weken Guy Thijs als bondscoach. Uruguay wordt wellicht de moeilijkste tegenstander. De ploeg wordt beschouwd als de derde landenploeg uit Zuid-Amerika, na Argentinië en Brazilië, en wordt gevreesd om haar viriel spel. Toonaangevers zijn Francescolli (Marseille), Ruben Sosa (Roma), Guttie- rez (Verona) en Alsameldi met Ben Gotchea, die in Spanje aktief zijn. Veel spelers dus die vertrouwd zijn met het Europese voetbal. Voor Uruguay wordt Italië 1990 de achtste deelname. De ploeg werd in 1930 in eigen Uruguay de eerste winnaar van de Jules Rimet- beker en werd in 1950 in Brazilië een tweede maal wereldkampioen tegen de thuisploeg. Spanje is ons het best vertrouwd. De Spanjaarden grepen maar net naast het statuut van reekshoofd maar echt hoogstaand voetbal brengt de landsploeg van bondscoach Luis Suarez toch niet. In het verleden waren de Spanjaarden op de wereldkampioenschap pen nooit zeer suksesrijk. Hugo Aerts Anderlecht-Beveren 1-0 ganse eerste helft heeft de overwinning net op tijd. Vrij- thuisploeg geen enkele keer wel alle ploegen die zich on écht kunnen dreigen. Gent geveer op dezelfde positie in probeerde het met hoge bal- de rangschikking bevonden, len voor doel, maar telkens hebben punten gesprokkeld, werden die fraai terugge- Bij een nederlaag zou de si- stuurd. tuatie er maar somber heb- „rHet was te verwachten dat de ben uitgezien. Deze onver den Peter Van Calenbergh en thuisploeg na de rust fel zou wachte winst heeft het ver- Filip De Borger Het 'loop- reageren. We hebben even trouwen weer aangewakkerd werk' was voorbehouden aan uitgekeken welke rtaktiek ze en dat is maar goed met de Claudio De Paep, Dirk Van gingen gebruiken en hebben laatste match voor de winter- der Stock en RobbieSmet. De de onze daaraan aangepast, rust in het vooruitzicht, kombinaties werden opgezet Claudio De Paep moest dan E.G. vanuit de achterste linie, wat defensiever gaan spelen, zoals dat bij voetbal hoort. De Ge moet nu niet gaan denken Het jonge Beveren wist dat het op Anderlecht geen kans maakte en het imponerende voetbal dat de Brusselaars bij het wedstrijdbegin op de mat legden deed het respekt van geel-blauw voor de tegen stander alleen maar toene men. Anderlecht speelde in derdaad een sterke eerste helft en kwam ook vroeg op voorsprong maar nadien viel de motor stil en bleek dat Beveren wellicht net iets te veel respekt voor het grote Anderlecht had getoond. Zonder Pfaff en Maes, zij wa ren ook niet verwacht, maar ook zonder de gegriepeerde Carette en de opnieuw ge kwetste Van Ankeren moest Beveren tegen Anderlecht (met Grün) het veld in. Het vertrouwen bij de Waaslan ders was in de week al niet groot geweest en zaterdag avond liepen de jongeren met knikkende knieën het veld in. Anderlecht startte trouwens imponerend met Gudjohnsen en Gert Ver- heyen die onmiddellijk de aanvalsklok roerden. Hun noeste arbeid leverde al na negen minuten een eerste doelpunt op en het was Gud johnsen die daarvoor verant woordelijk tekende. Beveren verwachtte toen een afstraf- fing. Anderlecht bleef inderdaad de sterkste ploeg op het veld maar het bleek dat de Waas landers, en vooral doelman Rosez, dankzij een goede op stelling het meeste gevaar toch konden keren. Rosez moest aan het werk op scho ten van Vervoort, Van der Lin den en Verheyen. De 1-0 ruststand was trouwens wat gevleid voor Beveren. Na de rust wisselde Rik Pau wels Van der Heyden voor Marinelli. Typisch voor de bloedarmoede bij Beveren want Marinelli staat met zijn voetbalvalies klaar voor Salo- niki of Angoulème. Degryse kon met belofte Tony Herre- man aan zijn been geen kant uit en nadat Rosez in het eerste kwartier na rust nog pogingen van Verheyen en uittrap van Rosez kwam de Pool alleen voor doelman De Wilde. De Zeienaar hield zijn gewezen ploegmaats toen van de 'uitslag van de dag'. De schrik sloeg blijkbaar bleke Aad naar het hart. Hij haalde Gert Verheyen eraf en bracht een bijkomende verdediger lUUIIClll »«ll 'UIK. UI Uil - Musonda had gestopt werd (K001"13")in- Beveren kreeg het steeds duidelijker dat An- Been doelkansen meer. derlecht te weinig inventivi teit bezat om het jonge Beve ren echt op de knieën te krij gen. Beveren ging trouwens gelo ven in een voetbalmirakel en Misschien heeft de wedstrijd op Anderlecht het jonge en sterk gehandikaptc- Beveren wel geleerd met meer ver trouwen te voetballen. Dat zou al aardig meegenomen Marek Kusto kreeg een kwar- z'in ln '1(rl v°oruitzicht van de tier voor tijd ook de kans om J|lulswedstrijd zaterdag tegen dat mirakel te realiseren. Na Cercle Brugge, een verkeerd beoordeelde "ug° Aerts

De Voorpost | 1989 | | pagina 18