Lokerse SV herfstkampioen Inzet en wilskracht eindelijk beloond Lebbeke beter dan resultaat laat vermoeden De wonderen zijn de wereld niet uit! De wedstrijd van de verkwanselde kansen De Voorpost - 15.12.1989 - 19 Derde provinciale Waasland - Dendermonde Melsele-Lebbeke 1-0. Patrick Van Keuckelom gaat voorbij Dirk De Vliegher (Iv) Dankzij een eerder moeizaam behaalde zege tegen Grember- gen is Lokerse SV er dan toch in geslaagd om zich tot herfstkam pioen te kronen. Stekene Spor tief dat op één puntje volgde won wel vlot in Wieze maar kon uiter aard geen stap dichter komen op de jongens uit de Scherpeput- straat uit Lokeren. Lokerse én Stekene blijven echter wel voor de konkurrentie uit. Rapide Leb- beke staat nog altijd op de derde stelling en verdedigde die plaats mooi door achter het zwembad Sint-Gillis-Waas kopje onder te duwen. Grembergen verliest door de nederlaag op Lokerse dus de vierde plaats ten koste van Herleving Vrasene. Herle ving trok met een bang hartje naar Heikant Zele die verleden week zo gretig achter het kanon stonden maar aldra bleek dat Herleving een goede ploeg is die eveneens hoog zal eindigen in deze competitie. Na deze reeds opgenoemde hoogvliegers komt er al duidelijke afscheiding. Een dracht Bazel mist onbegrijpelijk de boot door te gaan verliezen op FC Gerda en Sombeke kwam aan huis niet verder dan een score loos gelijk spel tegen Buggen- hout. En wat gezegd over Haas donk. De ene week alles en de andere week niets. Dat laatste was terug van tel in Overmere waar de palingboeren zowat al les mochten doen waar ze zin in hadden. En dat was zeker niet opgelegd en in 't groen. St.-Gil- lis-Dendermonde blijft zich ook inspannen zoals het moet. Een punt op Klein-Laar is dan ook een goede uitslag voor de Den- dermondse club. Minder, veel minder, voor Klein-Laar natuurlijk dat op pa pier toch wel de sterkste ploeg moet hebben in deze competi tie, maar ja, tussen papier en werkelijkheid ligt dus duidelijk 4 ww\ f-ny nog een hemelsbreed verschil. H j J|tt Helemaal onderaan dan keert |§i®L il, -ilw Wl Wieze nu halfweg het seizoen slip Sï| gii IfwJlJI iiU niet een onoverkomelijke ach- terstand, zo lijkt het ons terwijl |Kv\jkl|g||£| Heikant toch ook best wat aan de trefzekerheid doet tijdens de I komende rustdagen. FC Gerda Ba/el 1 Melsele-Lebheke 1-0. Dirk De Vliegher werkt de bal buiten voor Patrick Van Keuckelom en spektakulaire wedstrijd tussen Dirk Oellibrandt gevaarlijk kunnen worden (Iv) beide teams. Met snel en agres sief voetbal probeerden beide teams elkaar de loef af te steken. Het spelpeil lag heel hoog en Bazel kon al na een kwartier als eerste op voorsprong komen wanneer een mooie collectieve aanval doorheen het thuismid- denveld door de Dijcker beslo ten werd wanneer die oog in oog kwam te staan met doelman Maes. 0-1 na 15 minuten. FC Gerda herstelde dan langzamer hand het evenwicht en toen Blommaert in de grote recht hoek werd gelegd door de bezoe kers mocht doelman Maes me teen op zijn beurt oog in oog gaan staan met doelman De Kerf van Bazel. Maes klaarde de klus vanop de stip zij het wel in twee tijden. Na de rust bleef het een aange name wedstrijd met tal van vlot te combinaties en gevaarlijke aanvallen voor beide doelmon- den. Na een uur viel dan de thuisploeg weer een doelpunt in de schoot als op een hoekschop Martin Van Daele mee was opge rukt en zijn hard hoofd tegen de zachte bal plaatste en doelman De Kerf voor de tweede maal geklopt bleek. Bazel gooide nu alles in de aanval om alsnog een gelijk spel proberen af te dwin gen maar hoe hard de geel-blau- wen nog werkten, zij wisten de thuisverdediging niet meer te verontrusten. Melsele-Lebbeke 1-0. Spanning voor het doel van Geert Van Leuvenhaege. Michelet komen ter hulp (Iv) die hijzelf besloot. Toen hij Overmere dan Van der Strikt ge kwetst geraakte kon Haasdonk daar onrechtstreeks van profite ren langs Van der Kelen. 1-1 en het zag er naar uit dat deze stand zou behouden blijven. Doch twee strafschoppen op bijna evenveel minuten oordeelden dan over winst en verlies in deze wedstrijd. Tien minuten voor tijd werd Danny Van der Stricht dan in de grote rechthoek geveld en zette Ronny Ruys de strafschop om. Nog een twee minuten later dan alweer strafschop voor de thuis ploeg als Freddy Christiaens nu gepakt werd en de scheidsrech ter weer niet aarzelde om naar de stip te wijzen. Alvast een niet alledaags feit want hoeveel scheidsrechters zouden op am per twee minuten tijd twee straf schoppen "durven" te fluiten? In Overmere dus wel en Ronny Ruys zette acht minuten voor tijd de thuisploeg dus op een 3-1 voorsprong, iets wat voor Haas donk natuurlijk te veel bleek om alsnog iets te proberen oogsten. Haasdonk probeerde wel maar op de counter was de beste kans dan nog voor De Backer van de thuisploeg die echter miste. Overmere gaat nu natuurlijk met een gepaste moraal naar Sint-Gillis-Dendermonde waar men zonder twijfels kan spreken van een vier puntenwedstrijd. scoren kwamen zij evenmin. Toen Heikant dan op zekerheid ging spelen liep het in de 86ste minuut toch tegen de lamp als bezoeker Van de Vijver met een ver schot doelman Van Doorse- laer verraste. Heikant trok in de laatste minuut dan nog eens massaal naar voor maar dat re sulteerde dan weer in een doel punt aan de overzijde waar Luc Van de Vijver alweer aan het feest was op een counter. binnen tikken na 83 minuten, In de slotminuten wanneer de zichtbaarheid heel vaag was ge worden zoujo Dhierens darieen hoge voorzet van op links naar het schijnt voorbij Verstrepen gedevieerd hebben zodat het nog 4-0 werd. Lokerse dus her fstkampioen en daar zijn ze in de Scherpeput heel gelukkig Lokerse SV Grembergen WS Sombeke Sp. Buggenhout SK Overmere RS Haasdonk Overmere heeft tegen Red Star Haasdonk op deze vijftiende competitiedag meteen een eer ste thuisoverwinning weten af te dwingen. Van bij de start trok de thuisploeg het laken naar zich toe maar scoren blijft toch zo moeilijk voor de palingboeren zodat Haasdonk gedurende de eerste helft niet in de problemen werd gebracht. Enkel Danny Fiers van de thuisploeg kon op doelman De Roos afgaan maar zelfs toen Fiers De Roos al voor bij was wist hij nog naast het ledige bezoekende doel te knal len. Haasdonk kon vooraan ook al geen vuist maken zodat aan de rust de blanco stand op het bord bleef. Na de rust veranderde dat wel want na een uur spel kon Danny Fiers dan toch scoren na een sterke collectieve thuisaanval Heikant Zele Herl. Vrasene Een gehandicapte thuisploeg zonder de geschorste Cesteleyn en Van Puymbroeck en de zieke Marnix Boeyckens heeft zich goed weten te verdedigen tegen Herleving Vrasene. De bezoekers kwamen slechts in de slotminu ten van deze wedstrijd tot scoren en dat leverde hen tenslotte nog de volle buit op. Met Flip 't Kindt (junior) in de thuisbasis pro beerde Heikant zich zo goed mo gelijk te verdedigen maar dat was natuurlijk makkelijker ge zegd dan gedaan. De thuisploeg wist in de eerste helft langs He stere en Van Lokeren zelfs enke le kansjes af te dwingen terwijl de bezoekende aanvallen gretig werden opgevangen. Na de rust hadden 't Kindt Flip en diens neef Erik ook hun beste beentjes weten voor te zetten maar tot De cijfers zeggen niet alles in deze wedstrijd waarin Grember gen zich heel goed wist te verde digen in deze mistige bedoening. De doelpunten in deze wedstrij den kwamen zelfs alle vier tot stand tijdens het slotkwartier. In de eerste helft had de thuis ploeg wel een tweetal kansen kunnen afdwingen maar mede dankzij het goede keeperswerk van doelman Verstrepen bij Grembergen bleef het 0-0 aan de rust. Het was eerst Lieven De Keyzer die op de 25ste minuut was gaan uitbreken en op zijn beurt Van Laere had aange speeld die net over het doel van Verstrepen knalde. Op slag van rust dan Costa Ver- vaet die zijn geluk probeerde toen hij alleen in de mist én de diepte ging maar Verstrepen red de dit schot van de gevaarlijkste spits uit derde provinciale. Lie ven De Keyzer bleef bijzonder bedrijvig in deze wedstrijd en naarmate de mist harder werd kon ook De Keyzer niet meer gehouden worden door de be zoekers. Op een voorzet van De Keyzer kon Catrysse evenwel niet afronden en wanneer De Keyzer dan zelf op de solotoer ging was het alweer Verstrepen die de thuisploeg van een eerste doel punt wist te houden. Dat kwam er dan toch wanneer na 65 mi nuten Lieven De Keyzer het hoofd zocht van Catrysse die nu wel raak kopte. Grembergen plooide natuurlijk en in vijf dolle minuten werden tenslotte de eindcijfers op het bord geplaatst voor de thuis ploeg. Op een voorzet van Jan- soone kon Benny Vercauteren afronden en nogmaals dezelfde Vercauteren zou na een num mertje van Vervaet nummer drie SK Lebbeke verloor met het kleinste verschil bij het tweede gerangschikte Melsele, Een dekkingsfout in de verdediging leidde tot het enige doelpunt van de partij. 'Ik meen dat we onverdiend hebben verloren, zegt oefennieester De Berlanger. We hebben globaal geno men een goede wedstrijd gespeeld. Tijdens de eerste helft waren we de evenknie van de lokalen en het 0-0 resultaat aan de rust was mijns inziens een juiste weergave van het spelbeeld. Na de hervatting zijn we de forcing gaan voeren. Ik vreesde een felle reaktie van de Waaslanders, maar die kwam er niet. We kregen drie mooie doelkan sen langs Kurt Claessens en Werner Van Heek. Maar winst en verlies liggen in een klein hoekje. Op het ogenblik dat we meester waren van de situatie, kregen we een doel punt tegen en meteen de kous over de kop. Ik moet hier niet gaan uittekenen hoe groot onze ontgoocheling wel was. Ik mag niemand enig verwijt sturen, integendeel. Indien we iedere week met dezelfde ingesteldheid aan de aftrap verschijnen dan gaan we nog voldoende punten winnen. Ik wil het verhaal rond maken met te zeggen dat we eigenlijk gehandikapt van stapel liepen. Leo Dierickx had last van een kwetsuur en Koen Cooreman meldde zich ziek. Hij heeft de griep. Deze omstandigheden in aanmerking genomen, kan ik alleen maar ontgoocheld zijn over het verlies. Nu zondag krijgen we Robur Moerzeke op bezoek en deze match mogen we zeker niet verliezen, al onderschatten we Robur zeker niet. Kijk maar eens naar al de punten die deze nieuwkomers de jongste weken hebben verza meld. Ze zijn zowaar bezig om zich uit de gevaarlijke zone te werken en dat stimuleert hen natuurlijk. We zijn er dus op voorbereid'. E.G. Jong Lede-Lauwe 2-1 Jong Lede diende alweer met een noodploeg het veld in tegen Lauwe. Nu ontbrak ook de geelgeschorste De Cre- mer. Hij werd vervangen door De Wolf. Tevens waren de mistige omstandigheden zowat tekenend voor de we reld waarin aspirant-trainer Sneykens zich nu met zijn ploeg bevindt. Het werd lang wachten tot er iets te zien was. En daarvoor was de mist slechts gedeeltelijk verant woordelijk. De eerste kans kwam er rond het halfuur langs Baeyens. Hij ging solo maar zijn schot strandde op doelman Mestdagh. Dus een eerste helft met zeer weinig doelkansen en met een licht veldoverwicht voor Lede. Speler-trainer René Ver heven kreeg zijn Lauwe ook niet op dreef. Het bleef dus lauw presteren. Ook de tweede helft startte niet spetterend. De kansen Ronse-Baasrode 1-3 men in Baasrode had verwacht, dat de wonderen de wereld niet Niemand was zo driest om een uit waren. Het totnogtoe onge- Winst op het (mistige) veld van zege te voorspellen. Achteraf slagen Ronse kreeg van Baasro- °°k al een verrassing maar naar FC Ronsc was het allerlaatste wat werd in de klublokalen gezegd de een lelijke pad in de korf we vernamen een reaktie van U"Au* gezet oefenmeester De Leeuw omdat Frank Schelkens zat op de bank, Frank het tijdens een vorige match wat al te licht had opge nomen. 'We speelden een degelijke eer ste helft, meent voorzitter Van Spitael. Eric De Decker bevond zich op een bepaald moment in een ideale schietpositie maar kon de kans niet benutten. Uit eindelijk viel er een doelpunt aan de overkant. Na de hervating gebeurde het onwaarschijnlijke. Frank De Vos zette snel de gelijkmaker op het bord. Het voorbereidend werk werd geleverd door de inmiddels ingevallen Frank Schelckens. Dat deed hij ook bij het tweede doelpunt, gescoord door Ivan De Man, Schelckens zelf zou later het derde doelpunt op zijn naam brengen. Naar het einde toe zette de lokale ploeg uiteraard alles op het spel en doelman Baert kreeg heelwat werk op te knappen. Toch bleven we standhouden en zorgden meteen voor de verras- St. -Niklaas-Leuven 5-1De pas ingekomen De Lathouwer schiet tussen drie verdedigers door sing van de zestiende speeldag naar doel (dw) t.G, SK Aalst-Borsbeke 2-0 SK Aalst heeft probleemloos afstand kunnen nemen van een zwak Borsbeke. De be zoekers waren zelfs onbe staande en dat dit niet merk baar is in de score is enkel aan de Aalstenaars gelegen. Indien de thuisploeg nog maar tegen 50% had afge werkt dan had Bortsbeke nog met een monsterscore naar huis moeten terugkeren. Aalst werkte echter alweer slecht af en daardoor liep de score niet hoger op. De afwe zigheid van Cooman en Ver- moesen lag misschien aan de basis van dit falen... maar dit kon niet de enige reden zijn. Gelukkig lukte het dan toch tweemaal voor de thuisploeg. In de eerste helft scoorden Keymolen en Piron. Dit was meer dan voldoende om de verdiende zege in de wacht te slepen, hoeft dit nog gezegd? Borsbeke blijft troosteloos bengelen aan de staart van de klassering en lijkt nu al in de macht van het degradatie spook. Aalst installeert zich op de vijfde plaats en binnen die eerste vijf zou het graag blijven ook. Dat kan, maar dan zal het de kansen moe ten leren verzilveren. G.D.T. bleven uit. Lauwe eiste nu wel het betere spel op maar de schaarse pogingen werden toch gemakkelijk verijdeld. Zo onthouden wij een mooie knal van Gregory Knockaert en dan toch een serieuze kans langs Dujardin. Lede benutte wel zijn kansen en scoorde fraai langs Arts. !m- pens krulde de bal voor doel en Arts knikte binnen. Lauwe moest nu komen en kreeg een gevleide strafschop, die door Braem werd omgezet. Het moedige Lede gaf echter niet op en werd beloond voor zijn inzet. Negen minuten voor inrukken maakte Cop- pens iedereen bijzonder ge lukkig, in elk geval aan Leed- se kant. De overwinning kwam niet meer in gevaar. De jonge Ledenaars, want daaruit bestaat de ploeg van Jong Lede nu, behaalden daarmee hun tweede zege van het seizoen. Scheidsrechter: Gorremans De ploeg: Vanderstraeten, De Wolf, Baten, Baeyens, Van Hauwermeiren, Luong (81' Lerinckx), Coppens, Pisca- dor, Impens (85' Van Dam me), Eeckhoudt, Arts. Doelpunten: 65' Arts; 75' Braem (1-1); 81' Coppens (2-1). G.D.T. Ook Sombeke had de laatste tijd heel wat afwezigen te noteren. Naast Geert De Kimpe die nog altijd gekwetst is en vervangen werd door Yvan Baert als libero was nu Dirk Van Buyten afwezig wegens ziekte. Heel wat ver schuivingen dus binnen de ploeg en dat kwam het spelpeil van de thuisploeg niet ten goede. Noch tans heeft Sombeke zeker de kansen gekregen om de wed strijd definitief naar hun hand te zetten. Vooral Rudy Seghers dan. Deze snelle jongen liep al na een kwartier in de eerste helft tegen een reuzekans aan maar terwijl hij enkel nog de bezoekende doelman Verstrepen voor zich had wilde hij ook dit obstakel nog even opzij plaatsen maar daardoor te ver uitwijkend plaatste Rudy zijn doelpoging in het zijnet. En na 35 minuten de grootste mogelijkheid voor Som beke als dezelfde Seghers gepakt werd in de grote rechthoek en de scheidsrechter Dillis de bal op de stip legde. Seghers gaf de strafschop zelf maar doelman Verstrepen van Buggenhout red de prachtig. Buggenhout putte natuurlijk heel wat kracht uit deze misser van de thuisploegen wanneer gelegenheids libero Baert te kort terugspeelde op doelman Aendenhof zat bezoe ker Lippens er tussen maar Aen denhof kon het foutje van zijn eerste luitenant toch zonder veel omwegen heretellen. En nadat Van Cauwenberghe kort voor de rust nog een goede thuiskans had gemist moest Rolf Aubroeck van de thuisploeg aan het hoofd genaaid worden nadat de nogal agressieve bezoekers hem on zacht hadden aangepakt. Scheidsrechter Dillis die zijn kaarten in de zak hield, gaf trou wens in de tweede helft nog geen geel aan de bezoekers als de inmiddels opgelapte Aubroeck nu diende genaaid te worden aan het scheenbeen. Het was daar dus een harde match in Sombeke met in die tweede helft niet veel zaaks meer op aanval lend gebied. Op schoten van Seg hers en Wijmeers moest doel man Verstrepen nog eens red ding brengen maar ook thuis- doelman Aendenhof redde nog eens een mooie bezoekende kans. De beste kans uit de wed strijd was dan in de laatste mi nuut wanneer Rudy Seghers nog maar eens op de loop was ge gaan maar de bal kwijtspeelde aan doelman Verstrepen van Buggenhout die dus zeker een punt gewonnen had voor zijn ploeg terwijl van Seghers net het omgekeerde kan gezegd worden. Klein-Laar 0 St.-Gillis-Dendermonde 0 Het blijft er rommelig aan toe gaan bij de thuisploeg. Stre- merech, Bosman en Arcatie moesten wel gemist worden voor dit duel terwijl een zieke De Loore wel aan de aftrap ver scheen. Dat het de laatste weken fel gerommeld heeft in het Laar-huishouden bewijst wel dat trainer Francois Daneel heeft af gehaakt en vervangen werd door Fons Marin die twee seizoenen terug ook al de Laar-ploeg onder zijn hoede had. In de eerste helft kon Klein-Laar wel enkele kansen afdwingen langs De Rop maar doelman De Bruyne hield ofwel de poging van De Rop tegen ofwel stond de dwarsligger in de weg. Ook Jean-Pierre Boon had in de eer ste helft een goede mogelijkheid maar zijn schot werd andermaal door doelman De Bruyne gered. Na de rust eenzelfde spelbeeld met twee afwachtende ploegen die om beurten voorzichtig een aanval opbouwden. Langs Schei- fout kreeg de thuisploeg nog even een halve kans maar gelei delijk aan bloedde de wedstrijd toch dood zodat de verwachte schok bij de trainerswissel bij de thuisploeg er vooralsnog niet ge komen is. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1989 | | pagina 19