Priester Adolf Daens op postzegel vereeuwigd Aanloop naar karnaval Aalst in goede banen Opening A.S.Z. vandaag 15 december 9o M Onder impuls van Postzegelkring Dendria-Erembodegem en het Priester Daensfonds Ook Jan met de pet kan in de tribune Voor wie iets beter zoekt Wfl LimBGRagn De foorpost VRIJDAG 15 DECEMBER 1988 42- JAARGANG NR. 49 - 42 F Karnaval Aalst nadert met vlugge schreden. De Pagadetten zijn reeds aan de aftelling begonnen. Het nieuw reglement, ingevoerd met minimaal overleg, werd reeds door het Aalsters Karnavalverbond bij monde van Miel Van den Broeck en ex-prins Stefaan samen met Keizer Kamiel Sergant op de korrel genomen. Dat de stoet te lang duurde, daaromtrent ging iedereen akkoord. De manier waarop hieraan moest verholpen worden was echter een andere zaak. De protesterenden staken een waarschuwende vinger op. Het kwam totenig overleg ten stadhuize doch na een eerder turbulente konfrontatie ging men uiteen zonder gelijk kompromis. Op de jongste perskonferentie scheen echter nu alles in kannen en kruiken en deed men als ware er geen vuiltje aan de lucht geweest, 't Is inderdaad stille waar het nooit waait. Kamiel Sergeant heeft een radde tong en is om geen boutade verlegen. Hy formuleerde echter, als konstruktief karnavalist, naast de gespuide kritiek, een alternatief voorstel. Op vele punten werd dat voorstel quasi letterlijk overgenomen ook al deed men ter perskonferetie of men het allemaal zelf had uitgevonden. Honderdvijftig jaar geleden werd in Aalst op 18 december 1839 Adolf Daens geboren. Hij werd in 1873 tot priester gewijd en speelde een belangrijke rol in het politieke en sociale leven van het einde van de negentiende eeuw en in de ontlukende Vlaamse Beweging van toen. Hij is overleden te Aalst op 14 juni 1907. Door de Aalsterse gemeenteraad werd 1989 tot Daensjaar uitgeroepen. Voor dit Daensjaar werden door het herdenkingskomitee v.z.w. Daensjaar '89, van 22 april tot en met zaterdag 16 december, twaalf aktiviteiten en initiatieven geprogram meerd. In het kader van dit Daensjaar werd, op U december 1989, door de Regie der Posterijen een speciale Daenszegel uitgegeven waarvan de voorverkoop op zaterdag 9 en zondag 10 december 1989, telkens van 10 tot 17 uur, door Postzegelkring Dendria-Erembodegem georganizeerd werd in de Aalsterse belfortzaal. Bij deze gelegenheid werd een zeer geslaagde reproduktie te koop aangeboden met de beeltenis van A. Daens, voorzien van zegel en speciale dagtekeningsstempel, ook postkaarten met het portret van Priester Daens. In de belfortzaal werd toen eveneens een geslaagde postzegeltentoonstelling gehouden waarvan de voorope ning plaats had op vrijdag 8 december '89 om 19.30 u. Tot en met 10 december kon u er tevens terecht voor een merkwaardige tentoonstelling getiteld 'Daens in de Gazet', die een overzicht bracht over het leven en de aktie van Adolf Daens. uur tot-HAiiu-erTvan 12 tot 24 uur, woensdag 28/2 van 00 uur tot 8 uur. Op bovenvermelde data en uren zullen ook vol gende straten autovrij zijn. Alle straten welke uitge ven op de Grote Markt: Kattestraat vanaf kruising met De Ridderstraat, Mo lenstraat, vanaf Rozema- rijnstraat-Kapellestraat, Lan. straat. Kerkstraat, Lange Zout- Wél driekoningenfeest ne man. Karnaval is im- Verleden week meldden mers het hoogfeest van we dat het Driekoningen- Jan en Mie Modaal en die feest niet meer zou geor- kwamen op de Markt nau- ganiseerd worden. Iets welijks aan hun trekken, wat Kamiel Sergeat fel Wie een plaats wil hebben pijn deed want behorende op de Grote Markt zal die totdeverworvenhedevan mitsbetaling kunnen be- karnaval. Het moest niet komen. De opbrengst er- noodzakelijk hutsepot van kan dat weer gespen- zijn wat nodeloze kosten deerd worden aan volgen- meebrengt. "Ten andere, de karnavaleske esbatte- hutsepol is er te Aalst menten. j J'"'* "'«O - een pintje en wat leute N'euwe groepen die aaa L i zou volstaan. karnaval nieuwe impulsen Burgemeester De Maght P]°eten kunnen geven kon er duidelijk inkomen blijven n'et op hun hon- i en zette zich strak af tegen 8e/- wat gezegd werd dat het Weliswaar zal voor hen stadsbestuur zich tegen direkt geen ruimte zijn in het organiseren van een de zondagstoet. Die zou i Driekoningtenfeest zou dan alleszins te lang wor- hebben gekant. Feestko- den- °P zondag zullen de 1 miteevoorzitter Odilon 51 groepen van verleden i Mortier nam ruiterlijk de Jaar opstappen. Voor de- verantwoordelijkheid op ze die oe 60% leden van I zich en zag in dat hij het vorig jaar niet volledig verkeerd had ingeschat. naaloen, heeft het stads- Het Driekoningenfeest bestuur zich zeer soepel gaat dus alleszins door opgesteld. De zondags maar dan wel in een ver- toet za' gevormd worden eenvoudigde versie, voor 51 groepen, 32 kleine Hoofdmoot van het ge- 19 grote, beuren wordt het "defilee n,euwe tien zullen in van het ideale kostuum de maandagstoet vooraan I voor de leden van het Ste- opstappen gevolgd door delijk Feestkomitee". Dat d,e van de zondag. Een belooft alleszins op vrij- jury zal een oordeel vellen dag 5 januari te 20 u. in de over de 51 van de zondag belfortkrypte een ludieke en de 10 van maandag. Ze avond te worden als inzet zullen op identieke wijze van karnaval 1990. worden beoordeeld en in Het Feestkomitee hoopt enke' klassement on- alleszins dat de mode- dergebracht. Van de tien show hen een aantal dege- neofieten zijn er 8 kleine lijke ideeën zal suggere- en 2 grote groepen, ren. De 55 eerstgeklasseerden zullen volgend jaar op Minder prominenten zondag de stoet vormen. Uiteindelijk wordt aan de De laatste zes zullen naar herhaalde vraag van Willy de maandagstoet verwe- Van Mossevelde en kon- zen worden of er in blij- soorten dan toch gehoor ven. Het is dan ook per- gegeven. "Er zullen min- fekt denkbaar dat een der zogeheten prominen- groep die nu in de maan- ten uitgenodigd worden dagstoet opstapt, gaat lo- zodat er op de Grote pen met de eerste prijs Markt op de tribunes ook van de 61 groepen want de plaats komt voor de gewo- 'at wordt voor beide stoe ten gelijk gelegd. Wel zul len er meer juryleden moeten worden aange- Alle straten welke uitge ven op de Hopmarkt: Nieuwstraat, vanaf krui sing met Keizerstraat, Tussen alle mogelijke ver- zamelobjekten wekken postzegels ongetwijfeld de meeste belangstelling. Postzegels verzamelen is voor velen niet alleen een aangename hobby. Filate lie is tevens een ware bron van kuituur en biedt aan haar beoefenaars een op- zoekingsveld met onein dige mogelijkheden. Hoeveel postzegelverza melaars België telt, is niet bekend, maar de Regie der Belgische Posterijen heeft zo'n 250.000 abon nementen op de postze gelfolders. En er zijn ver zamelaars die geen Belgi sche zegels verzamelen. vanaf 11 december 1989 een postzegel ter herden king van priester Adolf Daens uitgegeven. Deze Daenspostzegel van 9 fr., waarop de beeltenis van Adolf Daens, is de laatste in de reeks nieuwe uitgif ten van het jaar 1989. Hij wordt dan ook wellicht één van de meest gebruik te met de kerst- en nieuw jaarsdagen in het ver schiet. In Aalst wordt de ze nieuwe postzegeluitgil- te alvast flink toegejuigt. Op zaterdag 9 en zondag 10 december was hij ver krijgbaar tijdens de voor verkoop georganizeerd door Postzegelkring Den dria-Erembodegem in de Aalsterse belfortzaal. Vervolg op blz. 4 Tussen de Regie der Po sterijen en dit legertje fila telisten bestaat er sedert jaar en dag een nauwe band. Regelmatig worden door de Regie der Poste rijen speciale postzegels en andere waarden uitge geven. De streek van Aalst is bij de Regie der Posterijen alvast gekend om haar tal rijke zéér aktieve filateli stische kringen waaron der Postzegelkring Den dria-Erembodegem een voorname plaats inneemt. Deze postzegelkring werd gesticht in 1966 en telt thans 300 leden. Om de veertien dagen vergade ren regelmatig méér dan -120 leden 's zondagsvoor- middags vanaf 9.30 uur tot 12 uur in het Parochiehuis van Erembodegem (Cen trum) o.l.v. klubvoorzitter Jan Van der Borght. Een hele waaier 'top-aktivitei- ten' als postzegeltentoon stellingen en voorverko pen van nieuwe speciale postzegels, drukten reeds een stempel op de bloeiende postzegelkring. Volgens het speciale post- zegelu itgiftenprogramma 1989 van de Regie der Bel- gische Posterijen wordt Aalst. Met veel zorg werd de stempel aangebracht on de postzegels (a) y uc iuucm lueeuiaKeu, woroi vanuaag vrijdag i.i december plechtig geopend. Vooraf heeft er in het naburige RIBSO, Rijksinstituut voor Bijzonder Sekun- dair Onderwijs "De Horizon", Molendreef 57, een akademische zitting plaats. Het RIBSO is makkelijk te bereiken vanop het parkeerterrein van het nieuw ziekenhuis. Sprekers zijn burgemeester Anny De Maght, hoofdgeneesheer J. Van Overbe- ke, OCMW-voorzitter Eddy Dierickx en gemeenschapsminister van Volksge zondheid Hugo Weckx. Muzikale intermezzi worden gebracht door het gitaarduo Candela. De sprekers worden ingeleid door BRT-journalist René Van der Speeten. De receptie wordt verzorgd door de afdeling Hotel van het Koninklijk Technisch Athene um, Ledebaan 101. De koördinatie van de plechtigheden ligt in de handen van de dienst Public Relations van de stad Aalst. j Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie steld. En omdat nu auto matisch de maandagstoet langer wordt zal een uur vroeger worde gestart. Dus reeds te 15 u. samen met de Ajuinworp. De prijzenpot wordt opge dreven van 1.946.000 fr. naar 2.100.000 fr. Uitgangswagens afge remd y Tijdens de karnavalfees- ten worden geen voertui gen meer in net stadscen trum toegelaten teneinde de veiligheid van ieder burger optimaal te waar borgen. In de autovrije zone woordt elk gemotoriseerd verkeer verboden op zon dag 25/2 van 19 tot 24 uur, maandag 26/2 van 00 uur tot 8 uur en van 12 tot 24 uur, dinsdag 27/2 van 00 Korte Nieuwstraat, Bo- terstraat, St. Jorisstraat. Burgemeester De Maght stelde zeer uitdrukkelijk dat deze reglementering ook geldt voor "zogehe ten prominenten". de uitgangswage over het hele En zullen over grondgebied gekontro- leerd worden op lawaai en techniciteit van het voer tuig via de boordpapie- ren. Rijkswacht en politie werden daaromtrent reeds gekontakteerd. Het kan niet zijn dat mensen nodeloos tot onzalige uren uit hun slaap gehou den worden door orgieën decibels. Evenmin aat in de buurt van zieken- of rusthuizen lawaai wordt gemaakt tijdens de nacht. Dat de wagens die vorige jaren muziek spuiden na de stoet op de Grote Mkart dat nu dus niet meer zullen kunnen, bete kent allermist dat er geen ludieke karnavalsfeer meer zou heersen. De stad zal zelf zorgen voor muzikale ambiance en DJ op de Grote Markt. Het stadsbestuur doktert momenteel verder aan in itiatieven om exorbitant hoge prijzen voor dran ken binnen aanneembare normen te houden. Vervolg op blz. 4 •r «'jtj Park laan Ninove '°»SsS Sint-Jobstraat Nieuwrerkerken

De Voorpost | 1989 | | pagina 1