SK Berlare en SK Wichelen op volle toeren 1 Robur Moerzeke met negen op tien! SK Lutterzele herfstkampioen 20 - 15.12.1989 - De Voorpost Vierde provinciale Aalst - Dendermonde Robur-Zulte 1-0. Van Moeseke omspeelt de Zultse (vb) Robur-Zulte 1-O.Nimmegeers juicht te vroeg want over (vb) Lutterzele is herfstkampioen. Geen mens die daar nog aan twijfelde sinds de start van deze competitie. De laatste weken echter is de frisheid van het Lutterzeelse team er wat af en blijft er ook al eens een kruimel over voor de tegenstand. Vorige week Herdersem en nu Opstal waren de vrijbuiters die Lutter zele een punt afhandig wisten te verdediging en scoort bet enige doelpunt maken. De groen-witten hebben evenwel nog een geruststellende voorsprong om zonder omkij kende tweede competitiehelft in te gaan. Achter de leider was het immers ook al een en al ravage. Hoger Op Kalken geraakte in de Boonwijk niet hoger op zoals verwacht en moest punt laten aan de wijkjongens. Baardegem werd méér dan de baard afgedaan in Wichelen waar de plaatselijke ploeg nu duidelijk uit de startblokken is geschoten en ook Herdersem liet als bovenaan geklasseerde ploeg een minder vlotte indruk want het kon thuis niet verder komen dan een gelijk spel tegen De Schroevers uit Moorsel. Ko men we dan zo bij de winnaars van het weekend. Wichelen noemden we reeds op maar kijk ook naar Berlare dat de laatste tijd bijzonder schotvaardig is en nu Valentino's Overmere geen pleziertje gunde. En wat dacht je van Schoonaarde. De Juventus- ploeg die als shirtreklame nog altijd numero Uno draagt komt ook aardig weg de laatste weken en een nieuwe zege tegen Op- dorp brengt de mannen van trai ner Jefken Cornelis zelfs op de derde stelling op de waardelad- der. Oudegem blijft zowat halfweg de tabel klungelen en onderaan zien we dat Moorsel stukje bij beetje van de achterstand weg- knaagt zodat ook daar verande ring mag verwacht worden. 1 het schot van De Malsscbe gaat via de lal Oudegem Appels Mistige derbysfeer bij deze wed strijd waarin beide teams voor de zege knokten zoals in de goe de oude tijd. Oudegem vertrok evenwel best in deze wedstrijd die in de eerste 20 minuten dan ook in het voordeel van de filo sofen beslist kon geweest zijn. Van Hauwe en Vercauteren mis ten echter twee goede mogelijk heden om de Appelse alweer te omzeilen. Domper daarna op de thuisroes als Appels na 30 minuten zelf op voorsprong kwam. Een misver stand achteraan bij Oudegem in de verdediging waarbij doelman Van Hazendonck Filip zelfs ge kwetst achter moest blijven en vervangen diende te worden door Peter Bruggeman, bracht de ideale kans aan de voet voor Van de Zande van Appels. Deze aarzelde dan ook niet om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Aan de rust wisselden bij de thuisploeg dan Eddy Vermeir voor Pascal Van der Jeugd en dat bleek geen slechte beslissing te zijn want na een uur spel kon Van der Jeugd na een afwezig heid van acht speeldagen zijn ploeg op gelijke hoogte brengen van Appels. Dat was echter niet genoeg want Appels kon een kwartier voor tijd dan weer ver rassend op voorsprong komen wanneer Creus in twee tijden de plaatselijke doelman kon ver schalken. Drie minuten later echter stond het alwaar gelijk toen Pascal Van der Jeugd bij de thuisploeg alweer aan de basis lag van de gelijkmaker die hij nu op de voet schilderde van Bert Vercauteren. Nadien zou Oude gem nog een strafschop claimen voor een fout op Christiaens maar de scheidsrechter met dienst bleef erbij dat deze gelijke stand beide partijen het meest zou plezieren. Voetbal. In vierde provinciale is Baardegem aan de achtervolging begonnen. Bij een sterk spelend Wichelen moest het toch met overdreven cijfers de duimen leggen (mt) De Kegel de gelijkmaker scoor de. Rac. Boonwijk HO Kalken 1 Robur-Zulte 1-0. Benny Huylebroeck duikt op uit de mist maar zal naast schieten (vb) Robur-Zulte 1-0. Huylebroeck knalt naar doel. maar ook deze keer stond de doelman op zijn plaats (vb) Robur-Zultse 1-0 In Opstal hadden ze er wel hei melijk van gedroomd om leider Lutterzele een puntje afhandig te maken, maar luidop durfden ze het daar in Buggenhout noch tans niet verkondigen voor de match. En zeker niet als Lutter zele nogal vroeg in de wedstrijd op een 0-1 voorsprong kon reke nen als Peter Meysman kon sco ren voor Lutterzele. Opstal slaagde er dan evenwel in om nadien het evenwicht te herstel len en nadat Lutterzele de dwar- slat nog eens trof was het ook Van Damme van de thuisploeg die net hetzelfde kon doen. Na een goed halfuur werd Opstal dan zelfs beloond met een ge lijkstellend doelpunt En wat voor een doelpunt. Het doelpunt van het jaar want het was Steven Cock die een voorzet van Ronny Vermeir zo maar uit de lucht overnam in één tijd net buiten de grote rechthoek. Schot waar tegen Lutterzele doelman Jaak Van de Wiele niet het minste verweer had- Na de rust bleven de bezoekers wel de betere ploeg maar het kon ondanks het feit dat zij de match in handen hadden geen echte open doelkansen meer af dwingen. De jonge thuisploeg hield echter gevat stand en kon zo een puntje winnen tegen de nog altijd ongeslagen leiders uit Lutterzele die met een straat voorsprong herfstkampioen worden. SK Herdersem Schr. Moorsel In de Oostvlaamse hoogste provinciale reeks zijn de ver richtingen van Robur wel licht het grote onderwerp van de gesprekken. Het ploegje, dat tot voor kort gedoemd leek om naar tweede provin ciale terug te keren, reali seerde verrassende resulta ten. De vijf jongste matchen brachten negen punten op. Uiteraard heeft dat een be langrijke invloed op de rang schikking. 'Het is onze betrachting om zo snel mogelijk uit de geva renzone weg te geraken, zegt klubleider Freddy De Maere. We voelen ons absoluut niet meet die vogel voor de kat, waarover de anderen het vrij lichtzinnig hadden. Ik meen dat we tegen Zultse een ver diende zege behaalden, al is die dan in de kleinste cijfers uitgedrukt. We hadden zelfs nog een tweede en een derde goal kunnen maken. Toch wil ik de verdiensten van on ze tegenstanders niet mini maliseren. Zeer gevaarlijk is Zultse nooit geworden maar onze doelman moest in het slotkwartier toch bijzopder bij de pinken zijn. Op dat ogenblik stond het 1-0 en mits wat geluk hadden de bezoekers kunnen gelijkstel len. Dat zou onlogisch ge weest zijn maar zoals je weet gaan logica en voetbal niet altijd samen tot groot onge noegen van de pronostiekers. We wonnen in elk geval twee belangrijke punten. Nu zon dag moeten we als laatste match voor de winterstop naar Lebbeke. Ik hoop en reken zelfs op één punt. Dat zou ons reeds tevreden stel len. De recente gang van za ken hadden we voor enkele weken zeker niet verwacht, maar we zijn toch nooit bij de pakken blijven zitten en dit is dan het resultaat', aldus Freddy De Maere. E.G. Het griepvirus had ook bij Her dersem brokken gemaakt want naast Chris Albrecht was ook Patrick De Cock afwezig voor deze confrontatie met De Schroevers. Jan Van Mol en Pa trick Hanselaere - beiden ook al licht gegriepeerd - moesten zo in de kern gedropt worden. Juist omdat Herdersem een kleine kern heeft en dat begint zich nu toch stilaan te wreken. Ondanks al deze moeilijkheden heeft Her dersem dan toch gedurende de hele duur van de wedstrijd ver zaakt om beide punten aan huis te houden. Heel wat kansen wer den gewoonweg gemist en zelfs bij een 2-0 voorsprong liet men de gasten in de toegevoegde tijd nog langszij komen. In de eerste helft waren het vooral Flip Mar- coen, Davy De Smedt en Pascal Van Nuffelen die hun kans waagden voor Moorsel, maar al le drie stuitten zij op een erg goed keepende bezoekende doelverdediger die achteraf ge zien wel een puntje gered heeft voor zijn ploeg. Davy De Smedt scoorde halfweg de eerste helft dan toch maar dat feestje ging niet door omdat de scheidsrech ter met dienst dat doelpunt af keurde. Waarom wist echter nie mand. En dan plots enige minu ten later mocht Flip Marcoen dan in duidelijke buitenspel stand wél vrije baan kiezen om op die manier de thuisploeg aan een 1-0 voorsprong te helpen op slag van rusten. Kort na de pauze dacht de thuis ploeg dan helemaal goed te zit ten als Davy Corthals op voorzet van Davy De Smedt er 2-0 van kon maken. De match leek dan ook gespeeld en nadat de thuis ploeg nog enkele kansen gekre gen had zonder sukses overi gens, kwamen er toch enkele zwakke schakels bloot te liggen in het thuisraderwerk. Patrick Hanselaere kon echt niet meer vooruit en toen Jan Van Mol ook al zijn beste pijlen verschoten had, gaf hij een kwartier voor tijd de bezoekers de kans om te milderen langs Erwin Gecns. Dat gaf Moorsel natuurlijk meer dan vleugels en het bleef vechten voor de gelijkmaker die er uit eindelijk pas kwam in de 91ste minuut en die een domper op de thuisvreugde plaatste. Het was Oud Herdersem speler Dré Heyndrickx die op voorzet van Heel goede wedstrijd van Racing Boonwijk dat heel wat beter pre steerde dan de voorbije weken en tegen het gereputeerde Hoger Op Kalken zelfs een aantal goede kansen wist af te dwingen. Het begon trouwens al heel goed voor Boonwijk wanneer de klok in het Racing stadion nog geen volle twee minuten had rondge maakt tikte Luc De Meester reeds nummer één tegen de Kal- kense netten. Dit na knap voor bereidend werk van Raymond De Bondt en Guy Holbrecht. Na dien kon Kalken evenwel het evenwichtherstellen maar de ge vaarlijkste doelkansen bleven toch in ieder geval in het thuis- kamp bewondering afdwingen. Afstandsschoten van Luc De Meester en Guy Holbrecht en Caliaert waren dan ook aan de orde voor de bezoekende doel man. Tot plots Kalken vijf minu ten voor het einde van de eerste helft dan via een sterke collectie ve aanval de gelijkmaker tegen de thuisnetten prikte. Na de rust hetzelfde niveau met tal van wis selende kansen met toch een licht voordeel voor de thuisploeg langs Holbrecht en Patrick Cal iaert. Ook thuisdoelman De Blende, was evenwel in forme want de bezoekers probeerden met aardige combinaties om ook de volle buit naar hun kamp te verschepen, geen van beide doelmannen liet zich echter nog kloppen zodat het billijke gelijk spel behouden bleef na 90 misti- met Wichelen. Beide teams lijk en gelanceerd te zijn en er zal dus heel wat te zien zijn. Af spraak om 14.30 u. in Schoon aarde waar het drummen zal worden. SK Berlare Val. Overmere Opdorp Juv. Schoonaarde Tom Vlaeminck en Roger Van Goethem waren afwezig wegens ziekte bij Schoonaarde en daar door moest trainer Cornells zijn team wat door elkaar halen. Dré Maes die zowat op alle plaatsen kan uitgespeeld worden en vori ge week nog in de spits ver scheen werd daardoor de ver vanger van Van Goethem als li bero. Kapitein Tackaert en Bo- gaert waren er dan weer wel bij zodat Schoonaarde toch zonder schrik aan deze opdracht kon beginnen. Reeds na tien minu ten kwamen de bezoekers dan ook op voorsprong toen een strafschopfout gemaakt op Pas cal Christiaens door dezelfde speler werd omgezet. Op het kleine Opdorp terrein was het evenwel moeilijk voor Schoonaarde om het gewenste spelpeil te halen maar toch wist Mario Baeyens even na het half uur weer op voorzet van uitblin ker Pascal Christiaens een twee de bezoekende doelpunt aan te tekenen. Na de rust dan toch even sensa tie wanneer op een slechte te rugspeelbal van Leo Van Hauwe thuisspeler De Man er tussen zat en zo Opdorp terug in de wed strijd bracht met die aanslui tingstreffer. Schoonaarde drukte dan nadien weer wat harder op het gas en via Pascal Christiaens, juist over, Flip Bogaert nip naast en Baeyens op de doelman, bleef het altijd wel gevaarlijk voor de thuiskooi. Helemaal gerustge steld was Schoonaarde echter pas tien minuten voor tijd als Pascal Christiaens nog maar eens op avontuur trok en de 1-3 eindcijfers kon aantekenen. Nu zondag speelt Schoonaarde thuis het grote derby nummer Zonder Dirk Van Bever die geel geschorst was maar mét Poppe heeft Berlare een goede wed strijd gespeeld. Het bevestigt hiermee de stijle opgang dat het maakt de laatste weken en in de tweede ronde mag Berlare dan ook helemaal bovenaan de waardeladder verwacht worden. Reeds na vijf minuten in de eer ste helft stond het al 1-0 voor Berlare als William Janssens een voorzet van Verhoeyen kon af ronden. Halfweg die eerste helft werd het dan nog 2-0 als de bezoekers een fout maakten in de grote rechthoek op Eeck- houdt en Van Kerkhove de straf schop zonder problemen feil loos omzette. Het konden zelfs bij de rust nog hogere cijfers geweest zijn als Eeckhoudt na dien nog eens de paal trof en Van Kerkhove dit voorbeeld even la ter overnam. Na de rust werd het dan toch 3-0 als Verhoeyen (goede wedstrijd) op voorzet van Van Uytvanghe nummer drie kon binnen tik ken. Nog later zorgde Van Hyfte dan voor de 4-0 stand met een mooie solopoging terwijl de ingevallen Van Langenhove voor Van Uyt vanghe er tot slot nog 5-0 van kon maken. Het moreel staat bij Berlare dus heel hoog en nu zondag reist men dan ook met een gerust hart naar Baardegem waar de plaatselijke ploeg moet over wonnen worden. De Potter blijft wel geel geschorst maar wetende dat Baardegem in een mindere periode zit moet dit toch een haalbare kaart zijn voor de Donkjongens. Wichelen Baardegem Het had de afgelopen weken nog flink gedonderd in Wichelen. Zowat in de buurt van het voet balstadion was er telkens heel wat stof opgewaaid als de oefen- stonde eraan kwam. De ploeg werd een en ander verweten en de trainer herschikte dan in sa menspraak met het bestuur het hele Wichelse huishouden. En we moeten zeggen dat het goed herschikt is geworden want Baardegem die toch op de derde rang gerangschikt stonden wer den met kille 4-0 cijfers huis waarts gestuurd. Net als Baarde gem moest Wichelen nog een deel basisspelers missen maar de thuisploeg moest zich voor eigen supporters toch maar eens herpakken na de minder gunsti ge resultaten tegen Oudegem en Boonwijk. En reken maar dat Wichelen wat wou laten zien want reeds na 30 seconden moest de bezoekende doelman Ronny De Rop thuisspeler Fruy- thof van een doelpunt houden op een slechte terugspeelbal en één van zijn verdedigers. De Rop redde in twee tijden en dat was nodig ook. Het openingsdoel punt leek echter maar uitgesteld want na 4 minuten stond het dan toch 1-0 als Kurt Fonteyne de bal naar uitblinker Van Cau- ter Albert stuurde, die kon op zijn beurt Verstraeten aanspe len, die de bal dan weer naar Fruythof stuurde en alvorens er één Baardegemse speler aan de bal was geweest, knalde Van Damme met een harde schuiver het eerste doelpunt onder doel man De Rop door. Na 10 minu ten dan bijna de verdubbeling van de stand als doelman De Rop een hard schot van Fruythof lost en Ricky Riveira - tegen zijn oude ploegmaats - dadelijk overneemt. Maar De Rop redde weer zij het nu ten koste van een hoekschop nadat hij de bal nog maals had gelost en Verstraeten van de thuisploeg die hoekschop kon afdwingen. Na 40 minuten was het dan toch zo ver. Weer loste Ronny De Rop een hard schot van Van Damme en nu was Kurt Fonteyne er als de kippen bij om alsnog de bal tegen de netten te tikken. 2-0 na 40 minuten. Toch nog even op schudding in het thuiskamp als Baardegem op slag van rust bij na terug in de match komt als Van Doorselaer een slechte te rugspeelbal geeft op doelman De Wilde maar de bezoekende spits die met de bal aan de voet weg kon komen wist van deze situa tie geen gebruik te maken om zijn ploeg terug in de match te brengen. Zo bleef bezoekend doelman De Rop ook na de rust nog een erg geviseerd man. Na een uur spel bokste hij zelfs de bal op de dwarsligger nadat Verstraeten van de thuispartij een hoge bal voor zijn kooi had gedropt. Op de 63ste minuut werd het dan toch 3-0 wanneer Verstraeten van de thuisploeg eerst enkele bezoe kers in de kille mist plaatste en vervolgens drie vrije medemaats negeerde en zelf in het dak van het doel besloot. Een mooi doel punt dat echter goed afliep voor Verstraeten... De wedstrijd was meteen ge speeld en in de slotfase toen Baardegem in de nederlaag be rustte werd het dan nog zelfs 4-0 als een bezoekende verdediger zich verslikte in de bal en Van Damme - zeer goed op links - aan de haal kon gaan. Van Dam me aarzelde dan ook niet om de 4-0 eindcijfers op het bord te brengen in deze aardige wed strijd die beheerst werd door Wichelen. Verstraeten werd in de slotfase nog bedacht op een applausvervanging en zo kwam Kristof Ecckhout nog in de ploeg maar de stand veranderde niet meer waardoor Wichelen nu 14 op 18 haalt en daardoor een stijle opmars maakt naar de top van het gebeuren in deze reeks. Bij Baardegem evenwel moet het tij nu snel gaan keren want anders lijkt de gunstige klasse ring die men nu heel deze eerste ronde heeft afgedwongen, verlo ren te gaan. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1989 | | pagina 20