st V n I E. Aalst staat voor match van de waarheid Ook Terjoden kan Lebeke niet afstoppen Rapide Lebbeke doet het met tien Te sterke leidersploeg V.W. Hamme moet thuis bevestigen Trainers gaan en komen Selekties Voetbalkalender Rustdag met winst De Voorpost - 15.12.1989 - 21 In normale omstandigheden moet V.W. Hamme komen de zondag twee punten rijker worden en de heenronde met 16 eenheden afsluiten. Met het Waalse Lignette krijgt mén, althans op papier met een zwakke opponent te maken. De Walen staan helemaal laatst, maar zullen in Hamme waarschijnlijk de defensieve kaart trekken. Ze hebben dat recent al vaker gedaan, gewoon omdat ze over geen aanvallende troeven beschikken en enkel gokken op een punt en het 'toeval'. Wee U om tegen dergelijke ploegen een achterstand op te lopen. Voor V.W. Hamme komt het aan om snel een doelpunt te forceren. Hoe langer dat uit blijft, hoe moeilijker het zal worden. Oefenmeester De Roos is zich daar van bewust en heeft dezer dagen in die zin met zijn spelers van gedachten gewisseld. Mare D'Hondt ontbreekt op het appel, ingevolge een schorsing. Hij wordt opgevolgd door Robbie Nardus die vorige zondag op Heimis Gent een wisselspelers was. De ploeg: De Wilde, Verbustel, De Paep, Coucke, Smet, Van Bo- gaert, Herreman, Van Der Stock, Van Calenbergh, De Borger, Nardus (Vermeir, Vergeylen, De Pelsmaecker). E.G. Er zijn de laatste weken weer wat verschuivingen geweest wat het aantal trainers betreft bij onze streekploegen. In vierde provinciale Waas heeft Hans Troch zijn ploeg Daknam op de hoogte gebracht dat aan de samenwerking een einde kwam. Bij Daknam zal Pros Barthier, die toch zo'n vijftien jaar provinciaal voetbal achter de rug heeft, het sportieve roer overnemen. Pros trainde bij Daknam al de scholieren met bijzonder gunstig resultaat, zodat ze er daar een goed oog in hebben. Bij Klein Laar boterde het de laatste tijd ook al niet goed meer wat de uitslagen betrof. Trainer Francois Daneel nam dan ook het wijselijk besluit om er een punt achter te zetten. Hij zal vervangen worden door een oude bekende van de Laarploeg. Fons Marin zal nu de oefen- stonden leiden en de ploeg weer trachten naar elkaar toe te brengen. Trainer Marin heeft alvast al een goede experimentele week voor de boeg als Klein Laar op 25 december de Beker van het Waasland betwist op het veld van Lokerse S.V., aan de Scherpeputstraat in Lokeren. M.S. Eerste Provinciale K.A.V.Dendermonde Alain Moens is voorlopig onbe schikbaar. Manu De Coninck is licht gekwetst, maar zal waar schijnlijk aantreden. De ploeg. Van Meirvenne, Moreels, De Schrijver, Cooreman, Jacobs, Seghers, De Bruyn, Van Roy, De Visser, Van De Perre. De Co ninck. (De Bacre, Van Nieuwen- huyse, Robbrecht). S.K. Lebbeke Peter Meulcnijzer is aan zijn laatste geschorste zondag toe. Frankie Van Heek en Tonnelier zijn gekwetst. De ploeg: Vinck, Van Langenhove, Hals, Dierick, Peeleman, Werner Van Heck, Balis, De Schrijver, Mat- thijs, Claessens, De Vliegher (Pe- leman, Bancheri, Van Overme- re). Heden zaterdagavond om 20 u. moet Aalst in zijn eigen gezellig stadion in de clinch met FC Boom, de koploper in de tweede klasse. Voor Eendracht wordt dat een interessante konfrontatie i.v.m. de huidige sterkte van het team, dat na de overwinning tegen Seraing weer hoop is gaan koesteren op betere tijden. Sekretaris J.P. Van Droogenbroeck omschrijft die match als een enige gele genheid - bij winst te verstaan - om met een groter optimisme de winterstop in te gaan. 'Een overwinning tegen Boom zal uiteraard de motivatie bij de spelers sterk aanschroeven. Het wordt m.i. zo een beetje de match van de waarheid', zegt J.P. Van Droogenbroeck. Ondertussen zit oefenmeester Poortvliet toch nog met enkele proble men opgescheept. Luc Limpens is nog niet gevechts- klaar, en Lozano heeft ook niet getraind in de loop van de week. Die wacht de diagnose van de dokter af alvorens een definitief'ja' te zeggen. MozesChunga heeft weer wat last van tendinitis. In de loop van de week werd een oefenpartijtje van 2x35 minuten tegen SV Asse afgehas peld. Het werd voor het fanionteam geen avondje vrij-af. Er werd gespeeld met veel inzet, en El Fahem schoot 3 keer raak. De vraag kan gesteld worden of de Tunesiër niet de kans krijgt om tegen Boom aan te treden. El Fahem is nu wel niet het type van speler waarvan veel werkkracht wordt verwacht, maar hij is een goaltjesdief, en bevindt zich altijd op de goede plaats als er een appeltje uit de kast valt. Ook Boom zal niet 'au grand complet' in het P. Cornelisstadion kunnen aantreden. De beide Zaïrese centrale verdedigers zijn geschorst, en dat betekent voor de steenbakkers toch wel een serieuze handicap. Desniettemin blijft Aalst-Boom een uitermate interessante affiche vlak vóór de winterstop. Sint-Niklaas-leuven 5-1. Joris Cornet, opnieuw in goede doen, zou tweemaal scoren (dw) KAVD-Kallo 3-1. l •t deze bal voor doel, waar De Visser zal afronden (vh) Vierde provinciale E. Nieuwerkerken Letterhoutem E. Nieuwerkerken was negentig minuten lang de betere ploeg in deze wedstrijd maar ondanks dit werd het na affluiten toch een 1-2 verliesbeurt. Gebrek aan koncentratie en organisatie zijn er de oorzaak van dat Eendracht op eigen terrein geen vuist kan of wil maken om tegenstanders die zij normaliter aankunnen, voor de bijl te halen. Een dekkingsfout achteraan bracht de gasten al vrij vlug op voorsprong in de eerste helft. Nog voor die eerste helft echter ten einde was kon trainer De Bruck van Nieuwerkerken op een inworp zich mooi vrij haken en de gelijkmaker weten te sco ren. Na de rust evenwel opnieuw ge rommel achterin bij Nieuwer kerken wanneer kapitein Triest zijn eigen doelman versloeg op een strakke bezoekende voorzet. 1-2 meteen en' aan deze stand kon de thuisploeg niets meer verhelpen. Veel kansen werden nadien niet meer afgedwongen, enkel nog wat ballen voor "'t kot" gooien, maar daar kwam ook al niets meer van zodat een verliesbeurt onaf wendbaar was. man versloeg. Pech onderweg dus voor Jan De Weghe die zo zijn ploeg aan een onverdiende nederlaag hielp. Terjoden Lebeke Iddergem FC Aalst R.Lebbeke-St.-Gillis-W. 2-0 Robur Moerzeke Fons Vercauteren vat post als wisselspeler. De ploeg: Laureys, Luc Vercauteren, Raemdonck, Ost, Verhelst, Ben ny en Eddy Huylebroeck, De Malsche, Wuytack, Nimmegeers, Van Moerzeke (De Ruysscher, Fons Vercauteren, Gino Raem donck). Tweede Provinciale F.C. Baasrode Eric De Decker en Luc Van Der Vreken zijn geschorst. De ploeg: Baert, De Cock, Michel De Man, Van Keer, Van Dorpe, Schel- ckens, Ivan De Man. De Vos, Pieters, Michiels, De Troetsel (De Leeuw, Moens). E.G. Rapide Lebbeke leverde tegen Sint-Gillis-Waas een degelijke verrichting. Halfweg de eerste helft kwam Carlier tot scoren uit een penalty, toegekend na een bezoekend handsspel binnen de zone van de Waarheid. Na een tweede gele kaart werd de auteur van dat doelpunt naar de kleed kamer verwezen. Op dat ogen blik waren er amper drie minu ten gespeeld in de tweede helft. 'Ondanks deze numerieke min derheid hebben we toch stand kunnen houden, zegt sekretaris Eddy Van Overstraeten. Na twee minder goede verrichtingen, wa ren onze spelers erop gebrand om ze snel mogelijk de twee punten eens thuis te houden Daarin zijn ze geslaagd dankzij een doorlopende en algemene inzet. De bezoekers konden ons nooit in moeilijkheden brengen. Op een kwartier van het einde nam Franky Verheyden alle on zekerheid weg. Met 20 punten uit 15 wedstrijden mogen we als neo-derdeprovincialer best te vreden zijn. Voor de winterstop begint hopen we zondag in Vra- sene toch weer een mooie pre statie te leveren'. E.G. FC Aalst heeft heel wat doelrijpe kansen gemist in Iddergem om opnieuw te zegevieren. Doch de kansen die het zich toeëigende werden allen één voor één ver kwanseld. Eddy De Boeck, Dré Redant, Freddy Van Lierde en Erik Lacroix waren achtereen volgens de bezoekers die een goede mogelijkheid aan de voet hadden maar die naast het doel of op de keeper besloten. Ook na de rust eenzelfde spel- beeld met Aalst via De Boeck die het dichtst bij een doelpunt was. Het was echter de thuisploeg die zonder te scoren in de slotfase van de wedstrijd nog aan twee doelpunten kwam. Jan De Weg he van Aalst kreeg dan ook eerst ongelukkig een bal tegen de voet gedevieerd, waarna hij op de 80ste minuut de 2-0 eindstand vastlegde tegen eigen ploeg toen hii met de knie zijn eigen doel- Aan leider Lebeke zal niet veel te doen zijn. Want de leiders die als enige provinciale ploeg in Vlaan deren nog geen puntje moesten prijsgeven wonnen nu ook zon der pardon op het veld van Ter joden. De thuisploeg kon weinig hier tegenover stellen en het werd dan ook een verdiende ver liesmatch. In de eerste helft kon Terjoden nog enigszins gelijke tred houden met de leiders maar vooral in de tweede perio de als Lebeke gescoord had, kon men bij Terjoden geen vuist ma ken en moest men de leiders onherroepelijk laten voorgaan. Het komt er op aan om zich te concentreren op de vierde plaats in de rangtabel die eveneens recht geeft op een promotie. Lukt Terjoden hierin dan is het seizoen alsnog geslaagd te noe men. Mare Stevelinck Beveren-Cercle Brugge (Goethals) Waregem-Lokeren (Vermeersch) 2e Nationale EAalst-Boom (Meese) RWDM-St.Niklase (Moons) 3e Nationale E.Zele-Bergen (llanssens) Bevordering A Deinze-J.Lede (Lepoutre) Hamme-Lignette (Van Goethem) le Provinciale Zultse-E Melden (De Clercq) SK Lebbcke-Robur (Van Zande) Ertvelde-Melsele (Taeleman) Kallo-Olsa (Lievens) G'bergen-KAVD (Aelbrecht) Temse-Eine (Van der Eecken) 2e Provinciale A Melle-Kemzeke (Mejor) Klinge-Kruibcke (Roelandt) 2e Provinciale B Nederename-SK Aalst (Dhont) Baasrode-Dikkelvenne (Santon) Gavere-TK Meldert (Wauters) 3e Provinciale D Erembodegem-Kerksken (Van Imschoot) Gijzegem-Erpe (Roosens) Bambrugge-W.Moorsel (Aendenhof) Edixvelde-Mere (Verstraetcn) Aaigem-Hofstade (Van Ransbeeck) E.Houtem-Doggen (Van Hyfte) 3e Provinciale E Haasdonk-Wieze (Van der Styien) St.Gillis-D-SK Overmere (Coppens) Grembergen-Klein laar (Boeykens) Buggenhout-Lokerse (Vercauteren) St.Gillis-W.-Sombeke (Van Lombergen) Vrasene-R.Lebbeke (Heerwegh) Bazel-Heikant (De Bleser) Stekene-Gerda (Reyniers) 4e Provinciale D Bavegem-Terjoden (De Witte) Letterhoutem-Erondegem (De Gussem) Ede-Nieuwerkerken (Baudewyn) Oordegem-Burst (Van Laere) FC Aalst-Westrem (De Bolle) 4e Provinciale G Schoonaarde-Wichelen (Van Zele) HO Kalken-Opdorp (De Wilde) Appels-Boonwijk (De Troyer) Lutterzele-Oudegem (De Kocker) S.Moorsel-Opstal (Siccard) Smetlede-Herdersem (Van de Sande) Val.Overmere-SK Kalken (Heirbaut) Baardegem-Berlare (Van Speybroeck) 4e Provinciale H Daknam-Straatje (Duynslager) Tielrode-SK Lokeren (Dillis) St.Pauwels-VK Hamme (De Wilde) Waasmunster-Hoogeinde (Boone) Moerbeke-Kieldrecht (Bosman) White Bovs-Eksaarde (Weyn) Meerdonk-Sinaai (Behiels) Verrebroek-Rupelmonde (Verhelst) Robur-Zulte 1-0. Nimmegeers kopt op doel maar de bal gaat over (vh) DAMESVOETBAL KV. Oostende-Eendracht Zele: 3-0 Ondanks vele goede intenties zijn de Zeienaars er bij leider Oostende niet in geslaagd een stunt te realiseren. Na de knappe prestatie tegen SK. Roeselare bleven de tricolo res overigens ondermaats. De getalenteerde kustploeg straalde een duidelijk mees terschap uit, alhoewel Een dracht tot tweemaal toe door de staander en dwarsligger werd afgeremd. Rudy Haleydt hield Mare Pal- maerts op de invallersbank zodat Mare Bourdeaud'hui hernam op zijn vertrouwde post net voor de defensie. Door deze ingreep beoogde de Eendrachttrainer een meer verdedigende inslag van de ploeg. Bourdeaud'hui leek overigens duidelijk op zoek naar de betere konditie van weleer. Bruno De Wilde daarentegen kweet zich uit stekend van zijn verdedigen de taak op de gevaarlijke Obi, maar kon niet verhinderen dat Eendracht de boot in ging... 'Het is niet tegen titel- pretendent Oostende dat we de punten moeten behalen', evalueerde Rudy Haleydt de zevende en derde opeenvolg ende nederlaag. 'We zijn ver slagen door een sterkere te genstander. De manier waar op stemt tot nadenken. Het lag in mijn bedoeling om met twee spitsen uit te pakken. Door de druk van de thuis ploeg is dit opzet mislukt. De spelers bewogen te weinig zijn we verplicht onze laatste zonder bal en op bepaalde wedstrijd voor de winterstop voor Sinaai Girls momenten liep men nutte- te winnen. Het streefdoel van 3 loos en onverstandig met de zeventien punten is niet bal. De poging van Filip Fiers meer haalbaar. We blijven nu die net voor het eind van de hangen op een gemiddelde eerste helft tegen de staander van één punt per wedstrijd, sloeg verdiende een beter lot. Een zege tegen Bergen is Met een 1-1 rustscore kregen noodzakelijk om de heen- we beslist een andere tweede ronde niet in mineur te be- helft. Ook een tweede kans sluitén'. die op de dwarsligger strand- (Joost Arens) de geldt niet als ekskuus voor onze nederlaag. Daardoor KAVD-Kallo 3-1. Van Loo, Van de Graaf en De Middeleyr toekijken hoe de KAVD-spelers dit duel wonnen (vh) van Kallo konden alleen maar In de nationale tweede reeks van het damesvoetbal, zijn de posi ties vrijwel ongewijzigd geble ven. Aan de leiding nog steeds FC Sinaai Girls dat door het alge meen forfait van FC Scherpen- heuvel, tijdens de jongste speel dag tot een kompetitierust was gedwongen. Hiervan hebben de dichtste achtervolgers FC Jong Nijlen en FCRWezemaal, echter niet kunnen profiteren om hun achterstand maximaal terug te schroeven. Deze ploegen speel den slechts gelijk bij DVK Egem en Stade Brakel. Dat behoorde trouwens ook tot de voorspellin gen en door deze resultaten, blijft de voorsprong van reekslei der FC Sinaai Girls tot twee pun ten behouden. De anderen vol gen nu al op vijf en meer zodat kan gesteld worden dat de titel strijd zich voorlopig tot het trio FC Sinaai Girls, FC Jong Nijlen en FCR Wezemaal zal beperken. Naar FC Jong Nijlen... Belangrijk worden dan alleszins de onderlinge konfrontaties tus sen deze drie ploegen. Op het keerpunt van het kampioen schap, is het voor FC Sinaai Girls al zover. Morgen staat de ver plaatsing naar FC Jong Nijlen al op de kalender en tijdens de openingsmatch in eigen huis, kreeg FC Sinaai Girls daarvan ook de eerste nederlaag aange smeerd. Nadien speelden de girls van klubvoorzitter Van Cau- wenberghe een merkwaardige reeks resultaten bijeen en ten slotte, werd hiermede FC Jong Nijlen van de leiding verdrongen. Alleszins een opzienbarende prestatie voor een debutant en die gunstige lijn, wil FC Sinaai Girls ook nog verder doortrek ken. Voor deze belangrijke match in het Antwerpse, kan coach Van Der Elsken over zijn voltallige kem beschikken. Tij dens de welgekomen rustdag werden de batterijen bij FC Si naai Girls terug opgeladen en een paar minder ernstige bles sures, zijn nu ook volledig ge heeld. Daarom starten de bij zonder gemotiveerde reekslei ders zeker niet kansloos bij FC Jong Nijlen en eventueel belang stellenden, kunnen morgen de verplaatsing naar het Antwerpse nog meemaken. Inlichtingen en samenkomst op 't Wijnveld in Sinaai... Roger Van Laere

De Voorpost | 1989 | | pagina 21