Waterval en Nieuwe Wijk gaan de mist in Daar is Kurt Waem weer In de hoofdrol: Luc De Beelde 22 - 15.12.1989 - De Voorpost J.V. Kruibeke-T. Melle: 1-1 We hadden het al eerder ge schreven bij de aanvang van de kompetitie. Meer bepaald in de Beker van het Waas land. Een klein vinnig man neke sprong daar vlug in het oog. Kurt Waem noemde hij en hij speelde bij Kruibeke. Een wissel op de toekomst, zo schreven we toen. En nu na amper vijftien kompetitie wedstrijden moet trainer Yseweyn die kleine jongen al uit de juniores halen om de grote mannen van het eerste ni n it- bij te springen. Wel Hoogeinde-bt. -Pauwels. irai- (jjent gezeg(^ Kruibeke ge- ner De Meyer van Sint-Pau- bandikapt aan de aftrap ver- wels is blij mei de prachtige scbeen wanneer Robert prestatie van zijn poulains (lv) Temmerman wegens een werkongeval niet van de par tij kon zijn en voor minstens tien weken in het gips moet met de voet. Einde seizoen dus voor Temmerman. In zijn plaats kwam Willems Pe ter maar die werd op zijn beurt dan verder in de wed strijd vervangen net als Jaak Waegemaeckers waarvoor Waem in de ploeg kwam op een kwartier voor het einde. In de beginfase had Kruibeke evenwel eens een kans kun nen afdwingen, maar het was toch Melle dat het grote woord voerde. Melle kwam dan ook op voorsprong en thuisdoelman Verstraeten kreeg gedurende het verdere verloop van die eerste helft heel wat werk op te knappen. In de tweede helft ging Krui beke dan plots het buitenspel wapen gebruiken en daarvan profiteerden de bezoekers om misschien wel vijf, zes maal oog in oog te komen staan met doelman Verstrae ten, maar hoe de bezoekers deze unieke kansen één voor één de nek omwringen be grijpt nog altijd niemand. Zelfs toen ze met twee voor Verstraeten verschenen wis ten zij nog een middel te vinden om te missen. Zo kwam dan Kurt Waem in de ploeg bij Kruibeke en deze snelle jongeling die 's mor gens bij de juniores al twee doelpunten gescoord had, deed het dan maar zelfs daar waar Hamerlinck en Waege maeckers al een heel seizoen achter vissen, deed die kleine op een kwartier tijd. Hij scoorde de gelijkmaker in de laatste minuut van de partij, zodat hij heel wat felicitaties kreeg van vriend en tegen stander. M.S. LIEFHEBBERSVOETBAL Trekt een spoor van vernieling achter zich Het is erg gesteld met onze arbitrage op provinciaal niveau. Vorige week meldden we het al in onze bijdrage, bij het wedstrijdverslag van K.S.V. Temse toen scheids rechter met dienst aldaar, De Decker het zelfs voor elkaar kreeg om zuivere strafschoppen door de vingers te zien en een scheidsrechtersbal zelfs de hoogte in te werpen, zoals geen enkele basketbal referee hem dat zou kunnen nadoen. Dat was dus op het hoogste provinciale niveau, maar daar gebeuren niet alleen flaters van formaat ook lager en dan vooral in de laagste klasse van ons provinciaal voetbal gebeuren soms de gekste dingen. Neem nu bijvoorbeeld de wedstrijd Meerdonk-Rupel- monde van verleden seizoen. Toen kon scheidsrechter Ward Cap het zelfs gevonden krijgen om Rupelmonde te bedenken met vijf rode kaarten. Stel je even voor, vijf spelers van de elf van het terrein sturen om toch maar je autoriteit niet te verliezen. Toeval of niet, maar ook afgelopen speeldag stond er wat te gebeuren in de wedstrijd Rupelmonde-Meerdonk. Nu echter was de Meerdonkse ploeg de benadeelde partij en het was dan ook een verbolgen trainer Dré De Waele die ons zondagnacht nog opbelde om ons in te lichten over de gebeurtenissen. Het moet zowat 23 30 geweest zijn dat Dré nog belde. In een eerste reflex dachtten we dat er wat scheelde met de familie De Waele, maar Dré replikeerde zelf: 'Nee jong, veel erger'. 'Ik ben vandaag tien jaar en duizend grijze haren rijker geworden, dankzij de onge looflijke absurde arbitrage van ene Luc De Beelde, scheidsrechter op de wedstrijd deze namiddag'. Wat er gebeurd is? 'Dat weet ik zelf niet. We beginnen aan de wedstrijd en die verloopt zo sportief mogelijk tot die De Beelde op een bepaald ogenblik Dirk De Paradé van het terrein stuurt. Voor wat of waarom, weet niemand op ol rond het terrein. Even nadien doet Flip De Wreede dar een sliding waarbij hij eerst de bal en pas daarna d< thuisspeler ten gronde haalt, maar dat was ook al reden genoeg voor De Beelde om opnieuw rood uit de bovenzak te halen en De Wreede van het terrein te sturen. Zelfs onze terreinafgevaardigde de heer Van Goethem die zelfs nog geen vlieg zou kwaad doen die op zijn neus zit, werd zo woedend bij het zien van dit onrecht, dat hij De Beelde enkele verwijten naar zijn hoofd slingerde, die niet mals waren en waarvan iedereen veronderstelde dat Van Goethem de ware betekenis niet kende tot nu toe. Ook ikzelf zal natuurlijk een zwaar rapport krijgen zo tegen het kerstverlof maar ja, wat doe jer eraan, eens de bal aan het rollen is kun je die nog moeilijk stoppen. 'We verloren de wedstrijd dan ook met 3-0 maar negen tegen elf vind ik nu niet bepaald de juiste waardeverhouding. 'Wij, en dat is heel Meerdonk klagen dan ook scheids rechter De Beelde aan en wij zullen hem in de nabije toekomst ook weigeren als scheidsrechter. Rupelmonde heeft trouwens hetzelfde gedaan met Wardje Cap en tot op heden hebben zij geen moeilijkheden meer gekregen. Het ergste van al is dan nog dat die De Beelde zwaait met de pretentie van: 'nog éénmaal een "zeer goed" achter mijn naam en ik promoveer naar derde provinciale'. Het kan toch niet dat zulke 'bietekwieten' die zwaaien van de eerste tot de laatste minuut met een hele kaartenboetiek wedstrijden mogen leiden op provinciaal niveau. Zeker niet in derde. Dat de begeleiders van de scheidsrechter en zij die hierop aantekeningen moeten maken dan ook in de toekomst hun potlood en papier eerst vijfmaal goed omdraaien alvorens zij een 'zéér goed' achter dergelijke naam durven schrijven. Tot daar trainer Dré De Waele, die we uit beleefdheid nog een 'goede nacht' wensen, maar of de man één oog dichtgedaan heeft durven we te betwijfelen. Mare Stevelinck Rupelmonde-Meerdonk 3-0. Een zeer g (R) kontroleert de bal om nadien een t (dw) In de zondagafdeling zorgde R. Familial voor de opkikker, het ging de leider N. Wijk in eigen huis verslaan zodat Rode Roos die de andere topper won tegen Sportkring de leidersplaats over neemt en pakte het Brabantse VK Hamme-Tielrode 0-0. Ook Parewijck zorgde mee voor het puntje van VK (vb) 4 Rupelmonde-Meerdonk 3-0. Een zelfbewuste Haegeman lobt de bal over de nochtans uitstekende Meerdonkse doelman (dw) Voetbal. Spanning op de bank van Hoogeinde tijdens de match tegen Sint-Pauwels (lv) Poreistampers op Sunset uit met een half dozijn doelpunten. In de zaterdagreekis zijn de schut ters van Waterval hun Torin- stinkt verloren en gingen op ei gen veld zwaar onderuit tegen Excelsior. Ook leider Snas be taalde bibbergeld op Leeuwerik A maar kon toch in laatste in stantie hun wil opdringen. Camu blijft bekoren door het goede voetbal dat ze de laatste weken naar voor brengen en Giwo wordt eindelijk beloond met een verdiende zege in de 2de afde ling kwamen beide koplopers De Zwaanvr. en Houtmarkt niet ver der dan een gevleid gelijkspel. In 3e afdeling blijft Galop en Rey- naerds bevestigen en zullen bei de clubs het moeten uitvechten wie uiteindelijk de kampioen wordt. - Nieuwe Wijk - R. Familial 0-2. Wie beweert dat er in het M.T.S A geen goeie scheidsrech ters zijn moeten voortaan de mond snoeren. Spelleider Peir- linck E. gaf een uitermate gave prestatie weg alsook zijn beide collega's grensrechters Boter berg R. en Velge E. deden het schitterend in deze prachtige wedstrijd waarin beide ploegen ondanks de mist en het gladde speelveld er een genietbaar kijk stuk van maakten waarin de tal rijk opgekomen supporters die hun warme bedje verwisselden voor het ongure weer. De wed- strijdwas amper in gang gefloten of de bezoekers stonden reeds met 0-1 voor toen de aalvlugge Huylebroeck W. de thuisdoel man te grazen nam. De gastge- vers lieten zich niet onbetuigd en gingen op zoek naar de gelijk maker maar De Real verdediging liet zulks niet toe, het waren tevens de bezoekers die langs De Smet S. de thuisploeg op de knieën kreeg door er 0-2 van te maken. De bezoekers waren over gans de wedstrijd de betere ploeg en wonnen dan ook meer als verdiend deze topper. Dat het er zeer sportief aan toeging (me de door een korrekt leidend scheidsrechters trio) getuigt dat er geen enkele gele of rode kaart werd getoond, wat zeer uitzon derlijk is. - Rode Roos - Sportkring 2-0. De thuisploeg kon de wedstrijd naar haar hand zetten en won dan ook verdiend. Er moet wel bij gezegd worden dat de bezoekers een handje meehielpen nadat ze hun eigen doelman op het ver keerde been hadden gezet, het geruststellende 2de doelpunt werd alsnog gescoord door Ro mero A. Er werd gevierd om de zege. Maar wat hen het meest aantrok was wat hun rivalen hadden gedaan bij het horen van het verlies op eigen veld van hun opponenten kon de feestvreugde pas echt beginnen daar ze wisten dat ze de leidersplaats hadden overgenomen. Het feest duurde tot in de late namiddag in het Volkshuis op de Houtmarkt na dat voorzitter De Meerleer die leeft voor zijn club een etentje had bedacht waarvan de echtge notes of verloofdes eveneens wa ren uitgenodigd vloeide het gerste nat tot in de late namiddag. - Waterval - Excelsior 1-4. In de zaterdag afdeling moest de thuisploeg een zware nederlaag inkasseren en dit onder het waakzame oog van een perfect leidende scheidsrechter Van Be lle R. die de touwtjes stevig in handen had. De bezoekers pak ten al onmiddellijk uit met aan vallend voetbal dat resulteerde in een 0-3 voorsprong langs thals P. Navarroj. en De Bruckei G. Er moet wel aan toegevoegd dat er bij de thuisploeg een ma laise heerst, niet minder dan 4 titularissen vertoeven in de zie kenboeg met tal van kwetsuren. Dit doet echter niets af aan de verdienste van de bezoekers die hun beste wedstrijd van het sei zoen speelden. Bij de thuisploeg vooral de spitsen is het mistig voor de ogen. Ze zien het doel niet meer staan of toch wel een keer toen Van Overmeiren P. tot 1-3 kon milderen. De bezoekers stelden hun kroon op het werk toen Meert G. met een enorm prachtig doelpunt de eindcijfers vastlegde. - Leeuwerik A - Snas 0-2. De leiders bibberden op hun benen, niet door de kou maar door het prachtige weerwerk van de thuisploeg die zeker in de le helft een 2 of 3-0 konden recht vaardigen. Maar een attente Snas doelman De Vriendt kon alle onheil verhinderen zodat de ontgoocheling groot was voor de thuisploeg, rust 0-0. Na de jkof- fie hetzelfde spelbeeld, de thuis ploeg voortdurend drukken, maar ongelukkig op een van de schaarse tegenaanvallen kon Herregots G. er 0-1 van maken zodat de ontgoocheling nog veel groter was voor de moedige thuisploeg. Coppens A. legde met 0-2 de eindcijfers vast, al vast een gevleide en verdiende zege van een ondermaats spe lend Snas. - O.C. Aalst - R. Sportief 2-1. Eindelijk werd de thuisploeg door hun goed voetbal nog eens beloond met een zege. Aanvan kelijk zag het er maar benard uit voor de thuisploeg die op 0-1 achterstand kwam toen Lequens P. de nochtans goed keepende D'Herde te grazen nam. Uitein delijk was het Janssens G. die gerechtigheid deed geschieden door met 2 doelpunten zijn ploeg aan de verdiende zege te helpen. - R. Espanol - Melckebeeckvr. 0-2. De laatste maanden op dreef zijnde ploeg kon dit keer het zegegebaar niet maken, daar tal van Spaanse spelers door griep geveld in bed vertoefden geen vuist konden maken tegen de bezoekers waarbij Van Hau- wermeiren L. met 2 treffers de winst mee naar Lede mocht ne men. - Edo - Giwo 2-3. Eindelijk werd Giwo eens beloond door hun inzet en dan nog op verplaatsing bij het gerenomeerde Edo die verbaasd en teleurgesteld was door de ferme aanpak van de bezoekers. Rust was 1-1 met doelpunten van V. Herreweghc en Daeleman M. Na de rust bleef de wedstrijd gelijkopgaand. Ver- Icysen D. en nogmaals Daele man M. hingen de bordjes weer in evenwicht 2-2 tot luttele mi nuten voor affluiten /Vrijs E. de beslissende en verdiende treffer voor zijn ploeg nette. - Octopus - Camu 1-3. De bezoe- ihtf'nruk- •n nu siilaarHnë<M)p naar de top van de rangschikking. De Bruyn A. (2x) en De Man J. maakten het karwei af voor de bezoekers. Een eveneens goed leidende ref Impens zag Van Cauter H. de eer redden van de thuisploeg. - .Alexander - BI Wit 4-1. De bezoekers die toch goed voetbal ten toon spreiden blijven in het bezit van de rode lantaarn De Boeck D. (2x), Bambust E. en De Pauw C. zetten de gelegen heidsdoelman van Blauw Wit op het verkeerde been, overdreven winstmarge. - Groen Wit - De Zwaanvr. 3-3- Een spannende wedstrijd waar bij de thuisploeg niet wou onder doen voor de leiders van 2e afde ling. De bezoekers kwamen langs De Grauwe F. en De Cock D. op voorsprong. Cooreman I). kon milderen, Mabilde R. maak te er 1-3 van maar de thuisploeg liet echter niet betijen en kwam langs Van den Bergh R. (2x) op gelijke hoogte Houtmarkt kon van deze situatie profiteren om op gelijke hoogte te komen maar speelde een zo ondermaatse wedstrijd dat het zich gelukkig mocht prijzen met een gevleid 2-2 gelijkspel. De Kerpel P. en Van Mieghem brachten de thuis ploeg nochtans 2-0 voor maar in de laatste 5 min, sloegen de bezoekers langs De Backer twee maal keihard terug. - Bamboe - V. Denderleeuw 4-1. De thuisploeg heeft eindelijk het goede ritme te pakken en speelt weer zoals in zijn goede dagen van vorig seizoen. De Man in de schijnwerpers was ongetwijfeld Verbruggen Danny die na lange afwezigheid weer zijn debuut maakte in de kern en 3 x scoor de Stockman A. maakte het kar wei rond. - Onder d. Toren - Bartan 2-1 De thuisploeg heeft zich degelijk herpakt na de slechte resultaten die men de laatste maanden boekte Daarentegen zit Bartan door zijn forme heen en zakt steeds verder af in de rangschik king. De thuisploeg won dan ook verdiend met doelpunten van Verleyen G. en De Vulder A. De tegenzet van de bezoekers kon echter niet meer baten en moes ten afdruipen met een neder- laag.L - KL 11 - Dressel 2-0. Aan scheidsrechter Bovendaerde A. die een schitterende wedstrijd leidde valt niets op te merken alhoewel de thuisploeg in het verleden deze spelleider wraakte en hen niet meer wou daar hij te streng zou zijn opgetreden in het verleden. De aanduidingskom- missic ging echter niet in op de vraag daar zij dit niet schriftelijk hadden bevestigden ziehier daar stond hij dan als een autoriteir leider die in deze wedstrijd zelfs tgeen vermanende vinger moest uitsteken zodat de gele en rode kaarten terecht in de zak bleven zitten, wel moest hij reeds in de lste minuut zijn boekje boven halen maar dit om een thuis- doelpunt te noteren dat gesc oord werd door V. den Brande. De bezoekers kenden geen mee val toen de gelijkmaker tegen de staander uiteenspatte. De thuis- ploeg gewaarschuwd kon echter het geruststellende doelpunt netten langs Stadtfcld R. In deze sportieve wedstrijd ware echter een gelijkspel te rechtvaardigen maar wie niet kan scoren kan niet winnen. - In 3e afdeling wonnen beide leiders hun wedstrijd en kregen het thuisvoordeel. - Reynaerds - Sneeuwwitje 4-0. I Het zwakke broertje was geen hinderpaal voor de thuisploeg dat langs Van Cauwenbergh D. de gebroeders Van Tittelboom en een own goal deze gemakke lijke zege in eigen huis hield. - Galop - J. Timarcha 2-1. De leiders pakten na een 2-0 voor sprong met doelpunten van Van Bever P. en Van den Steen A. het gemakkelijker op, dal resulteer de in een tegentreffer langs Van Molle H. - Brughuis moest met ff. cijfers 0-5. de duimen leggen tegen Nieuw Hofstade dat langs De Ridder D. (2 x), Keymeulen D., De Smet J. en Van Caeckenberg- he de ruime winstmarge konden rechtvaardigen. Wat nog te note ren valt is de ruime 6-0 zege van Baccara tegen het Denderhou- temse Breughels. De Brucker T. (2 x), Boeykens D. (2 x) en de gebroeders Van der Kammen maakten het half doziujn rond. Van Campenhoud Hans JEUGDVOETBAL Jeugdvoetbal. De knapen van SK Berlare wonnen met 10-0 tegen Rapid Lebbeke (gvdw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22