VK Tielrode herfstkampioen !M| De Voorpost - 15.12.1989 - 23 Vierde provinciale Waasland Ondanks het zwakke resultaat deze opmerkelijke opening nog op deze vijftiende speeldag is VK wat harder door en Danny De Tielrode er dan toch in geslaagd Ruyte zou na een halfuur zelfs om hcrfstkampioen te worden een tweede maal raak kunnen in deze reeks. Een scoreloos ge- trappen, wanneer hij nu aange- lijk spel in Hammc is dan ook speeld werd in de beste omstan- niet die uitslag om trots op te digheden door Dominique Van zijn als leider. de Velde. Een Van de Velde die de Sparta Waasmunster, dat de lei- laatste weken wat uit forme is ders vorige speeldag het dichtst voor wat de produktiviteit van bedreigde, liep nu in Kieldrecht Sinaai betreft maar die op het een onverwachte nederlaag op middenveld toch heel wat werk en moet die tweede plaats in kracht bij elkaar brengt om alzo extremis afstaan aan Rupelmon- zijn steentje bij te dragen tot het de. De Olympiërs wonnen in ei- sukses van zijn ploeg. 2-0 na een gen huis van een moedig White halfuur, de White Boys beseften Star Meerdonk dat door scheids- ten volle dat zij wat aan die rechter De Beelde méér dan ont- achterstand moesten gaan doen. hoofd werd. Verder in de rang- Peter Glibert, de beste bezoeker, schikking was het dan meer- en Ronny Bressinck probeerden maals een lach en een traan. Zo dan ook wat los te weken maar bakte Hoogeinde er tegen Sint- verder dan enkele gevaarlijke af- Pauwels echt niets van en zijn de standsschoten die door thuis- White Boys ook duidelijk op het doelman De Greyt werden ge- verkeerde pad beland. Na nieuw weerd kwamen de gasten niet. verlies in Sinaai inkasseren de Na de rust bleven de gasten even- groen-witten immers zes doel- wel toch ook nog wilskrachtig op punten op twee partijen terwijl zoek naar een aansluitingsdoel- geen enkele tegenzet kon gevon- punt. Maar veel verder dan en den worden. 0 op 4 dus voor de kele hoekschoppen in die perio- White Boys en dat doet zich nu al de kwamen ze alweer niet. Na fel gevoelen op de waardeladder. een goed uur dan kon de thuis- Eksaarde won het burenderby ploeg bij een gevaarlijke tegen- met Moerbeke en SK Lokeren aanval wél scoren. Het was op- bewees tegen Daknam dat het nieuw Danny De Ruyte die wist nog niet afgeschreven is. Zeker te scoren nadat Johan Mervaillie nu men daar terug een vuurto- opnieuw als fourier hadopgetre- ren als Baranski heeft heropge- den. Meteen was de wedstrijd vist. Meer onderaan de tabel kon gespeeld voor wie daar nog aan Straatje Stekene ook nog eens de zou getwijfeld hebben White volle buit binnenhalen. Verre- Boys wist nadien geen open broek werd nu te licht bevonden doelkansen meer af te dwingen zodat ze daar van de rode lan- en Sinaai sudderde zachtjes aan taam voorlopig nog niet verlost naar het einde wetend dat beide geraken. Daknam. Sint-Pauwels punten in hun bezit waren. De en Meerdonk blijven evenwel in Tinelploeg komt alvast juist op de buurt om in geval van misstap tijd met de grote forme aandra- deze weinig benijdenswaardige ven want het moest zich in de trofee over te nemen competitie dringend herstellen. Dat is dus met deze gebeurd H. Sinaai 3 maar °P 23 december e.k. White Boys 0 sPee't Sinaai in eigen huis, het sportcentrum dus, de terugwed- Het vlot helemaal niet meer bij strijd van de beker Stad Sint-Ni- de Sint-Niklase White Boys. Ver- klaas. De aftrap is voorzien om 14.30 u. en de inkom is vastge steld op 80 fr. VK Ham me Tielrode leden speeldag op eigen terrein een 0-3 pandoering van Rupel- monde en nu met dezelfde cij fers de mist ingeslagen door Herleving Sinaai. Het is voorlo pig dus een botte bijl waarmee trainer Beylkens mee moet wer- Het was in deze wedstrijd werke- ken bij White Boys maar laten lijk niet te onderscheiden wie de we het zo stellen dat er vlug wat leiders nu eigenlijk wel waren, scherp op de snee moet komen De thuisploeg speelde een bere- want dat anders het zo eergierige sterke match en de bezoekers White Boys over de promotiek- rommelden maar wat aan. ansen wel eens vlug een kruis Daarbij klopte het taktische zou mogen maken met al die thuisplannetje helemaal als zij kapers op de kust. Herleving Si- de gevaarlijke bezoeker Hugo naai is daar al één van. Het Nelis volledig aan banden wisten klopte enkele weken terug leider te leggen. Hiervoor zorgde Mare Tielrode. haakte dan vervolgens Huylebroeck die dat voortreffe- een drietal weken af maar nu lijk deed. Want veel meer dan bij staan de mannen van afgevaar- stilstaande fasen kon de Tie- digde Luc Van Puyveldc er dus Iroodse topscoorder Nelis geen terug. En hoe! Op geen enkel gevaar brengen voor zijn ploeg, moment van deze wedstrijd wer- Het was dan ook de thuisploeg den zij in verlegenheid gebracht die de meeste doelkansen wist af door de bezoekers waarvan ver- te dwingen maar een uitsteken- wacht werd dat zij zouden vech- de doelman Persiau in het Tie ten voor eerherstel. White dat Irode doel wist alles weg te wer- zondcr Yves Van de Neucker ken. aantrad keek al dadelijk tegen Zo ook de eerste gevaarlijke een goed georganiseerd Sinaai thuisaanval van Hamme na een aan dat via Dominique Van de kwartier spel. Een knap vlucht- Velde en Luc De Clercq de eerste schot van Raoul Kockelkoren kansen voor zich nam. En geluk- werd door Persiau met klasse kig al voor de White Boys was de gestopt, poging van deze laatste een ge- Vijf minuten later alweer Pers- kraakt schot of Sinaai zou reeds iau die nu Jef Paerewijck van een kunnen juichen hebben. doelpunt moest houden nadat Het was evenwel maar uitgesteld Marc Van Brussel en Rudy Quin- want na een kwartier aandrin- telier voor de aanloop van deze gen van Sinaai werd het dan toch aanval hadden gezorgd. Kort 1-0. Op een mooie doorstcekpas voor de rust dan nog twee op- van Johan Mervaillie kon Danny merkelijke thuisaanvallen waar- De Ruyte met een hard schot van in Persiau een geviseerd man zijn gekende linker kattcpoot de was. Eerst knalde Van Brussel bezoekende doelman een eerste nipt naast op aandringen van maal verslaan; 1-0 na 15 minu- Paerewijck en Kockelkoren ter- ten. Sinaai dat zich vooral op het wijl hij op slag van rust een middenveld baas wist drukte na mirakelsafe uit de mouw moest schudden wanneer Waegemans van dichtbij besloot. Het bleef aan de rust dus bij een blanco score terwijl Tielrode op dat mo ment reeds wijselijk goed weg kwam. En nadat Hamme kort na de rust dan toch bijna op voorsprong kwam na een poging van Gery Van der Stockt was het Tielrode dat op de 62ste minuut voor het eerst een noemenswaardige aanval in elkaar wist te steken. Een hard schot van Kurt De Ca- luwé werd door thuisdoelman Quintelier gelost en de bal sprong via de borst van de thuis doelman zo maar op de dwar sligger. VK Hamme viel dan wat terug maar Tielrode kon daarvan niet echt profiteren. Naar het einde toe was het zelfs Hamme dat nog het dichtst bij de zege kwam wanneer een vrije trap van Raoul Kockelkoren net naast de kooi van doelman Persiau vloog. Deze laatste won dan ook achteraf beschouwd een punt voor zijn ploeg zodat zij dan weer niet onverdiend als herfstkampi- oen gelauwerd werden. Kieldrecht 2 Waasmunster 1 Kieldrecht kan tegen een hoog aangeschreven ploeg blijkbaar altijd wat meer. Dat bewees het al in het verleden en ook nu in de wedstrijd tegen Waasmun ster, dat toch op de tweede plaats was komen postvatten, konden de grensboys van trainer Smet iets meer. Het was zelfs een fantastische eerste helft van de thuisploeg die geenszins door Waasmunster kon afgestopt worden. Kieldrecht nam van bij de start het initiatief en het drong de Spartanen van Waas munster diep op eigen helft te rug. Toch was het nog wachten tot de 28ste minuut alvorens Kieldrecht. aan het feest kon. Op een hoekschop zou Dirk De Clercq toen immers de bal voor bij doelman Van den Broeck we ten te koppen. Waasmunster re plikeerde nadien wel langs Van Boxelaer via een vrije trap maar even later in de 35ste minuut kon Kieldrecht een fantastische eerste helft bezegelen met een tweede doelpunt. Geert De Breuck zou Gert Van den Bossche vanop de eigen helft weten te lanceren en deze laatste wist dan met een knappe run van zo'n 50 meter niet al leen twee bezoekende tegen standers uit te schakelen maar ook de bal nog netjes tegen de Spartaanse netten deponeren. 2-0 en doelman Van den Broeck dus voor de tweede maal versla gen en het dient gezegd dat deze goede Waasmunsterse doelman nog op slag van rust een mira kelsafe moest uithalen om al snog zijn ploeg van een totale ondergang te redden. Na de rust bleef Kieldrecht dan verder de ingeslagen weg volgen en Luk Verplancke miste al op de 48ste minuut dé kans op de 3-0 als hij van kortbij nog over wist te mikken. Alle kenners waren het er dan ook over eens: men moet al over een goede traptechniek beschik ken om de bal van zo kortbij nog over het doel te mikken... Ondanks dit falen bleef Waas munster dan toch nog altijd in de wedstrijd. Want met nog een kwartier te gaan kon Van Her- deghem van dichtbij een vrije trap van Van Boxelaer voorbij de thuisdoelman koppen. 2-1 en we kregen dus terug een wed strijd. Kieldrecht kreeg het zelf bij momenten heel moeilijk on danks het feit dat zij enkele ma len een vroege beslissing naast zich hadden neergelegd. In de slotfase herstelde Kield recht evenwel terug het even wicht en het kon via Gelcyn en Geert De Breuck zelf nog enkele kansjes afdwingen zodat de thuiszege uiteindelijk toch nog een feit werd. Hoogeinde 1 Sint-Pauwels 1 In de reeks flauwe wedstrijden scoort deze partij duidelijk heel hoog. Er viel dan ook bijna niets te beleven in Sint-Gillis waar de plaatselijke ploeg nooit bewezen heeft dat zij zo hoog in de rangta bel gerangschikt staat. De thuis- supporters die de koude en de mist trotseerden zagen bitter weinig van een ongemotiveerde thuisploeg die Sint-Pauwels zelfs lange tijd aan de leiding diende te laten. Na een halfuur kon Patrick Blommaert immers een voorzet van Luc Van Lierop voor bij de plaatselijke doelman kop pen. Hoogeinde zocht dan tevergeefs naar de gelijkmaker en het was met heel wat geluk dat Marc Van der Haegen een kwartier voor tijd er dan toch in slaagde om zijn ploeg nog een puntje te schenken in deze ontgoochelen de wedstrijd van zijn ploeg. SK Lokeren Daknam De thuisploeg die enkele titula rissen moest missen zoals Van de Voorde en Annaert kon dit verlies toch merkelijk opvangen door de inbreng van junior Pas cal De Maesschalk en de terug opgeviste Robert Baranski die vroeger al een vaste waarde was in het Lokerse team maar we gens bepaalde redenen had afge haakt. Meer problemen in het bezoekende kamp waar trainer Troch de afgelopen dagen voor de match had afgehaakt en zijn ontslag bij het bestuur had inge diend. Pros Barthiemam dan bij de bezoekers zowat ad-interim de zaken over van de ontslagne mende trainer. Het ging er in dit derby-treffen dan ook van bij het begin fors aan toe en alhoewel Daknam iets meer veldover- wicht had in die eerste helft waren de beste kansen toch voor de thuisploeg. Daknam doelman Ronny De Smet had zelfs bij drie gelegenheden de handen vol om zijn ploeg overeind te houden. Eerst moest De Smet redding brengen op een schot van Robert Baranski na 17 min. en vervolg ens alweer De Smet als tien mi nuten later Ronny Van Kerschae- ver iets probeerde op voorzet van Michael Van Boxelaer. Na een halfuur dan de derde mooie thuiskans langs Michael Van Bo xelaer wanneer deze als solist nu zijn kans waagde. Maar weer bracht doelman De Smet red ding voor Daknam. Ditmaal dan wel met de voet. En om dit Lokerense hoofdstuk volledig af te sluiten vermelden we nog de grote mogelijkheid van Danny Van Hoye (speelde achteraan om Annaert te vervan gen) die doelman De Smet in één tijd probeerde te verschal ken maar ook bij deze thuispo- ging liet De Smet zich niet van zijn stuk brengen. Het bleef dan ook bij een blanco stand en het zag er niet naar uit dat die zou veranderen nog alvorens de kof fie eraan kwam. Doch het kan allemaal verkeren en amper één minuut na die laatste thuiskans lag de bal al tegen de thuisnet- ten. Een twijfelen achteraan bij Lokeren tussen Danny Van Hoey en Kurt Rombout bracht op de 40ste minuut plots bezoeker Jurgen Suy oog in oog met thuis doelman Ben Omar. Suy lepelde de bal netjes over de uitlopende doelman en het stond 0-1 voor Daknam. Wie dacht dat Daknam met deze stand van zaken aan de koffie mocht, had het ook al mis, want waarin Lokeren in heel de eerste helft niet in slaag de, gebeurde nu dan toch plots op de 44ste minuut. Een poging van Ronny Van Kerschaever werd nog van de lijn weggetrapt door Pors Barthier maar de bal kwam toevallig in de schietbaan van Michael Van Boxelaer die in één tijd vernietigend uithaalde. 1-1 en dat was meteen de rust stand. Na de rust zelfde spel- beeld met twee aan elkaar ge waagde ploegen die elk wel een ander spelpatroon op de mat brachten. Lokeren probeerde er al voetballend uit te komen ter wijl Daknam het middenveld overslaand zo iets van de koek naar zich wilde toehalen. Loke ren wist dan ook logischerwijze zich op dat middenveld de sterkste langs Millieau en Van Boxelaer en het was dan ook geen wonder te noemen dat het na een uur spel de thuisploeg de stand op 2-1 wist te brengen. Via Gino De Bruyne ging een sterke collectieve thuisaanval over Ba ranski en Van Boxelaer die me teen zijn tweede doelpunt voor bij doelman De Smet knalde. 2-1 na 60 minuten. Daknam was duidelijk aangeslagen door deze opdoffer en - nadat Ronny Van Kerschaever al een nieuwe hoekschop had afgedwongen - was het weer Robert Baranski die de weg effende naar het der de doelpunt dat hijzelf nog scoorde ook. Op voorzet van Jur gen Baeck verlengde Robert de bal tot bij Van Boxelaer die het leder terug in de voeten schoof van Robert Baranski waarna de ze grote jongen keihard de bal door het pak roffelde tot tegen de netten van doelman De Smet. 3-1 en de wedstrijd leek ge speeld. Doch in plaats van de bal rustig rond te spelen beging de Lokerense ploeg de fout om te blijven aanvallen. Op een tegen stoot kon Daknam dan vijf mi nuten voor tijd nog aardig in de buurt komen langs Jurgen Suy die op aangeven van Danny De Smit meteen zijn tweede doel punt in deze wedstrijd maakte. De laatste minuten werd dan door de thuisploeg een non-stop offensief verwacht van de bezoe kende ploeg maar dat kwam er verrassend genoeg niet meer zo dat de zege niet meer in gevaar kwam. de straat binnengehaald in de persoon van Erik Audenaert een 37-jarige veteraan. Die heeft dat ondanks alles zeer goed gedaan en het weinige werk dat hij moest opknappen deed hij dan ook zonder moeite. Nog bij Straatje was Patrick De Clercq geschorst terwijl Raemdonck en Luc Audenaert op de bank plaats namen. Toch nam Straatje van bij de aanvang het initiatief en André Smet wist al een drietal kansen af te dwingen in die eer ste helft terwijl Erwin Van Camp meestal in de greep bleef van de bezoekers. Ook na de rust bleef Straatje de betere ploeg maar het duurde toch nog tot de 73ste minuut alvorens Luc Audenaert zijn maat Jurgen Vereecken in het Straatje stuurde en die aarzelde niet om zijn ploeg op voorsprong te knallen. Nadien probeerde Verrebroek nog wel wat aan die achterstand te doen maar verder dan een vrije trap van Seghers die door thuisdoelman Audenaert mooi gestopt werd kwamen de polder jongens niet meer. OI. Rupelmonde Meerdonk Rupelmonde-Meerdonk is blijk baar een risicowedstrijd van het zuiverste gehalte want nadat Ru pelmonde verleden seizoen in Meerdonk al tegen vijf rode kaarten aankeek was het nu de beurt aan Meerdonk om twee maal een rode onderscheiding te mogen ontvangen. Pikant detail in deze twee wed strijden is dat het telkens om sportieve wedstrijden ging, waar bij kaartwerk helemaal aan de orde was. Scheidsrechter met dienst was nu Luc De Beelde en die vond het nodig om Meer donk naar het einde van de eer ste helft toe de bezoekers met negen man te stellen. Dirk De Paradé, die nog nooit geen rode kaart heeft gekregen in zijn car rière, werd nu zonder enige aan leiding zomaar van het veld ge zet. Dat was op de 35ste minuut. En nog voor de koffie er goed en wel aankwam was ook Flip De Wreede hetzelfde lot beschoren voor een fout zoals er tientallen gebeuren in elke wedstrijd en waarvoor sommige scheidsrech ters nog geen geel zouden trek ken. Al met al stond Meerdonk dus na het einde van die eerste 45 minuten dus met negen tus sen de lijnen en had de thuis ploeg daarbovenop nog een doelpunt weten te scoren op de 47ste minuut van die eerste helft. De Beelde liet maar door spelen en het was tenslotte Be nny Van Cleemput die op aange ven van Dirk Van Havenberg kon scoren. Van Havenberg die een uitstekende indruk naliet bij Ru pelmonde nadat hij als invaller voor de gekwetste Bert Canfeyn in de ploeg was gekomen. Zo eindigde deze eerste helft dus als een ware ramp voor Meerdonk. We zetten het nog even op een rijtje: Meerdonk enkele goede kansen langs Luc Maes, Van Mie- ghem en Erwin Van Roeyen die er zelfs in slaagde de thuismotor Paul Janseghers droog te leggen. Thuisdoelman Bastijns bleek evenwel niet te kloppen en tot overmaat van ramp heeft scheidsrechter De Beelde dan een black-out, en stelt hij Meer donk met negen waarna de thuisploeg dan zelf scoort. Men zou je inderdaad voor minder bedrinken tijdens de rust. Het werd dan ook na de pauze geen wedstrijd meer want tegen ne gen tegenstanders had de thuis ploeg het niet zo heel moeilijk om via Van Havenberg reeds na een uur spel op 2-0 te komen waarna Franky Van Strijdonck van de thuisploeg gekwetst ver vangen werd door Patrick De Smet. Ook bij Meerdonk werden enkele wissels uitgevoerd. Zo kwam Gerrit Cappaert in de ploeg en mocht Jo De Wreede zijn broer gezelschap gaan hou den. Dat was evenwel pas nadat dezelfde De Wreede bij een 2-0 stand op voorzet van Luc Maes bijna een aansluitingsdoelpunt had gescoord. Ook Vincent Ver- meiren werd wat gespaard bij Meerdonk terwijl Theo De Cock in de spits kwam lopen. Deze ex-Meerdonk doelman had dan op zijn beurt nog bijna een doel punt kunnen scoren war het niet dat hij op een supersterke doel man Bastijns van Rupelmonde botste nadat Ronny Stevens een vrije trap op zijn hoofd had ge schilderd. Naar het einde toe toen de be zoekers meer dan moe waren kon de thuisploeg dan langs uit blinker Van Havenberg met een gekruist schot nummer drie bin nen tikken terwijl Wim Laureys op de paal en Koen Buytaert juist naast de laatste thuiskansen in deze trieste wedstrijd voor hun rekening namen. Door deze ze ge komt de thuisploeg nu op de tweede plaats in de rangschik king terwijl Meerdonk op deze manier koudweg onderaan gela ten wordt. In Meerdonk hopen ze nu uit dit onrecht echter de nodige kracht te putten om een goede tweede ronde bij elkaar te spelen waar nog menig scheids rechter raar zal van opkijken. Mare Stevelinck VK Hamme-Tielrode 0-0. Hammenaar Koeckelkoren in volle aktie (vb) Eksaarde Moerbeke In deze gelijkopgaande wedstrijd bleven bij de thuisploeg organis ator Jackie Schelfout en spits Polfliet afwezig. Het werd even wel toch nog een zege voor de moedige thuisploeg die in de eerste helft wel heel wat aanpas singsmoeilijkheden ondervond omdat tal van nieuwkomers in de ploeg moeslten worden ge past. Moerbeke bleef achteraan dan ook sterk geconcentreerd voetballen en het was slechts op de 75ste minuut dat de thuis ploegeen opening vond wanneer Flip Van Hille een vrije trap voor bij De Brabander kon sturen. Straatje Verrebroek het Sint-Pauwels de Er bleek geen doelman voorhan den te zijn in het thuiskampen; i l i r daarom werd maar een man van Voetbal. Met korte balwissehngen moeilijk (Iv) van Hoogeinde Sr-ïï® VK Hamme-Tielrode 0-0. Aubroeck werd hard aangepakt en moest verzorgd worden (vb) Hoogeinde-St.-Pauwels. Het was moeilijk spelen in de mist, maar Sint-Pauwels toonde toch een volledige inzet (Iv) VK Hamme-Tielrode 0-0. Quintelier krijgt het niet gemakkelijk met twee tegenstanders rond zich (vb)

De Voorpost | 1989 | | pagina 23