Atletiek Stekene organiseert eerste damesveldloop Bekeravontuur van Nivok voorbij Kranig verweer Beker van België - Heren Volleybalkalender Beker van Oost-Vlaanderen Een verrassing V.C. Stekene organiseert weer laatste kwis-van-het jaar-kwis Eerste thuisoverwinning van Kangoeroes De Voorpost - 15.12.1989 - 25 VOLLEYBAL Beker van Oost-Vlaanderen Volleybal. Ann Til- ley, kapitein van Modema Lebbeke (A) Volleybal. Voorzitter Mare Pincé van de vzw De Witte Moten is bijzonder blij met de negende editie van het grote tomooi. (Iv) Adec Baasrode-Bellegem 1-3 Adec ging in het begin van de WimDeMaerschalckkanopeen wedstrijd goed mee met het ster- goede wedstrijd terugblikken, ke Bellegem. De bezoekers wa- Ook in de vierde set zat er voor ren vooral in de aanval iets ster- de ploeg van voorzitter Lieve De ker dan de thuisploeg. Dat heeft Man meer in dan 11-15 verlies, dan ook uiteindelijk beslist over Enkele beslissingen van de ref, winst en verlies. Nadat de thuis- waarmee niet iedereen akkord ploeg met 0-2 achterstond, ging, deden de wedstrijd kante- speelde ze een vrij goede derde |en. Alles bij mekaar werd het set. Toen kon ze zowel aanval- een match die binnenkort winst lend als in receptie wedijveren voorspelt, vooral als er met een met de bezoekers, In die periode zelfde inzet tegen Poperinge kon men kijken naar een goede wordt gespeeld in de volgende Dirk nobels die met enkele match. Misschien moet er nog droompassen zijn aanvallers be- jets gedaan worden aan de fysiek diende en die troffen raak. Plots want enkele spelers leken naar was het een ander Baasrode dat het einde toe over hun beste we te zien kregen. Waarom kan krachten heen te zijn. We dui- dit niet altijd zo zijn? Dannv Van men voor de volgende thuis- Damme, Jo Van Buynder, Bo- match, gaert en De Mulder hebben pri- (A) ma volleybal getoond en ook Nivok Nieuwkerken 2 Assenede 3 (17-15,15-11,11-15, 12-15, 15-7) In de eerste set ging de thuisploeg goed van start wat resulteerde in een 5-0 voorsprong. Nieuwerkerken dat topaanvaller Mare Blyweert moest missen wegens een griepaanval speelde op een hoog niveau De be zoekers keken via 9-2 op een 14-8 achterstand aan. Wanneer scheids rechter Van Snick twee blunders (een van de vele) op zijn aktief bracht kon Assenedc opnieuw in de wedstrijd komen. Door een te zwak ke leiding van deman uit Herzele konden de gasten een 14-15 voor sprong verzilveren. Ondanks alles konden de gastheren toch nog een nipte deelzege behalen. Tijdens de tweede set gingen de thuisspelers sterk door. Het goed invallen van Steven Heirweg en het goed aanvalswerk van Kurt Heirman stonden borg voor een 9-5 voor sprong. Deze voorsprong werd be houden tot het seteinde. Nivok speelde voortreffelijk met goede kombinaties en puik blokwerk. De Nivokspelers gingen tijdens de derde set op hun elan verder. Wan neer de thuisploeg aan een 7-2 voor sprong geraakte ontbond de bezoe kende spelverdeler zijn duivels. Van uit de opslagzone slaagde hij er in zo maar eventjes negen punten op rij te skoren. Hij werd wel een handje toege stoken door de barslechte receptie van de thuisspelers. Via 7-11 geraakte Nivok nog wel dichterbij, 11-13 maar de te zwakke leiding hielp Nieuwkerken aan de nederlaag. In de vierde set kwamen de gasthe ren in het secenario voor na een 1-8 achterstand deden de Waaslanders ei' alles aan om opnieuw in de wed strijd te komen. Zo liep Guido Van de Sande een rode kaart op. In de vijfde en beslissende set was de strijd gelijkopgaand. De ploegen ble ven in eikaars nabijheid via 5-4,7-7 en 11-12, Bij 11-12 werd Jos Muyl- dermans door de scheidsrechter uit gesloten bij zijn uiten van zijn onge noegen over de barslechte leiding. Een duidelijke geraakte antenne bij een aanval van .Assenede werd door de scheidsrechter weggewuifd. Een rode kaart was hier op zijn plaats maar de scheidsrechter wou duidelijk de Wase ploeg ontwrichten door zijn spelverdeler uit te sluiten en zo de hoger spelende ploeg te favoritiseren. Nivok kon nog wel aan klampen maar nu was de afwezig heid van hun trainer die ziek te bed lag een ware ramp voor de thuis ploeg. Het bestuur zit wel met een kater. Terwijl de ploeg goed draait en verdiende van met de winst te gaan lopen werden ze door de scheids rechter in de zak gezet. Niet te lang treuren want de kompetitie heeft voorrang en de volgende wedstrijd tegen Etemit en dit in Kappelse Sporthal is veel belangrijker. ïlterre-V.C. Zele 0-3 (9-15; 10-15, 4-15) Appelterre, na een zwakke pre statie in de vorige kompetitie heeft duidelijk dit seizoen het goede ritme te pakken. In deze Bekerkompetitie moesten ze nu aantreden tegen ereklasser Zele. De thuisploeg kon nooit een vuist maken. Alleen in de aan vangsfase van de wedstrijd mochten de lokale supporters juichen. Met een degelijke re ceptee en een goede blokvor ming stelde Zele orde op zaken en ze kwamen bij 4-4 op gelijke hoogte. Ze liepen nadien tot 6-11 uit. Appelterre kon alleen reke nen op de fouten van de bezoe kers en zelf was hun service barslecht. Met een ace van Dan nv De Maesschalck werd het 9- In de tweede set bleven de gast- Heren Eerste provinciale 16.12 17.15 u.: St.-Amandsberg - Vivok Kruibeke 20.00 u.: Denderwindeke - W Temse 20.00 u.: Sigivok St.-G. W. - Wachtebeke 17.12 19-45 u Denderleeuw - VKB Beveren Waas Tweede provinciale A 16.12 19 30 u.: Sibok Sinaai - ATB St.-Nikiase 19.45 u.: Evergem - Hvgiëna Stekene 19 45 u.: Thunderballs Ber. - Kaleken 17.12 17.00 u.: Ursel - Sleidinge Tweede provinciale 16.12 17.00 u.: Kangoeroes Aalst - Zottegem 17.12 17.00 u.: Steenhuize - Leeuwerik Derde provinciale A 16.12 15.45 u.: Asterix Kieldrecht - Speet. Moerb. W. 16.00 uWatervliet - Cactus De Klinge 19.45 u Kaprijke-Juvenes Zele 20.00 u.: Zelzate - BI. Hoek Hamme 17.12 14.45 uPardaf Kruibeke - Ertvelde Derde provinciale C 16.12 16.15 u.: V.C. Buggenh - Denderwindeke 19.00 u.: Wetteren - VK Erenjb. Dames Eerste provinciale 16.12 16.00 u.: St.-Amandsberg - AVO Melsele 20.00 u.: Sigivok St.-G. W, - ATB St.-Nikl. 17.12 19.00 u.: Nidak Nieuwk. - VK Aalst Tweede provinciale A 16.12 15.3O u.: VC Temse - Beervelde 16.00 u.: Sinda St.-Nikl. - Eeklo 15.00 u. K. Gent - Delta Eksaarde 20.00 u.: Pard. Kruib. - Rumbac Waas. 17.12 18.15 uSnuffel Grem. - Hebevoc Kruib. Tweede provinciale B 16.12 19.45 u.: VC Berlare - Merelbeke 17.12 17.00 u Modema Leb. - Steenhuize 1900 u.: Denderh. - Scorpio Aaig 19 45 u.: VC Oudegem - Wetteren Derde provinciale A 16.12 16.00 u.: Evergem - Madavoc Hamme 18.00 u.: Waarschoot - VC Steendorp 16.45 u.: Delta Eks. - Zelzate 19-00 u.: Meteors Kcmz - Aalter Derde provinciale 16.12 19-15 u.: VC Buggenh. - Leeuw Lede 17.00 u. Kang. Aalst - Biekes Eremb. Jeugd Jongens scholieren 16.12 16.15 u.: Eeklo - BI. Hoek Hamme Meisjes scholieren 16.12 16.30 u.: Merelbeke - Y'C Berlare Ere afdeling Heren 16.12 20.00 u.: VC Zele - Roeselare Eerste VTV Divisie 16.12 19.30 u.: Spec. Moer W - Asseb. 20.00 u.: VC Steendorp - Bredene 17.12 18.00 u.: Pardaf Kruib - Puurs Tweede VTV Divisie 16.12 20.00 u Adec Baasr. - Poeringe Derde VTV Divisie 16.12 20.00 u.: Kontich - VC Kemzeke 20.30 u.: Etemit - Nivok Nieuw. 20.15 u.: Melvoc Mels. - Wolvertem Ere afdeling Dames 16.12 20.00 u.: Herentals - VC Temse Eerste VTV Divisie 16.12 20.15 u.: Asterix Kiel. - Edegem 17.12 16.00 u.: St.-Joris W. - Pard. Kruib. 16.00 uLogeen Gent - VC Stekene heren tot 5-7 aanklampen. De mokerslagen van' Danny De Maesschalck brachten Zele op 5-12. Guy De Beer werd nadien tweemaal achtereen afgeblokt en Appelterre kwam op 10-13. GeluRRig kon Zele nu rekenen op een goede Van de Sande om de deelzege af te ronden. De derde set was een formaliteit voor de gasten. Met vijf punten op rij sloeg Zele de kloof en na een uur werd de laatste setstand met 4-15 opgetekend. V.K. Aalst-Mol 0-3 (11-15,10-15, 10-15) Aalst kon tegen de huidige leider in de tweede landelijke VTV divi sie zich wel laten gelden maar na tien punten moesten ze inbin den. Mol had duidelijk meer klasse in huis. Volleybal. Het team van Asterix Kieldrecht, leider in eerste divisie (A) VK Aalst-Asterix Kieldrecht 1-3 VK Aalst kwam tegen Kieldrecht, tweede set achter hun naam. dat niet met zijn sterkste opstel- Ook in de volgende sets kenden ling tussen de lijnen stond, zeer ze geen problemen meer Voor Volleybal. VC Aalst-Kieldrecht. Het Kieldrechtse blok met Bonea en de Vetter kreeg in a sterk uit de startblokken. De .Aalst was de opdracht echter vol- set de handen vol met de Aalsterse aanvallen (A) thuisploeg nam een voorsprong bracht: een set halen tegen een van bij de start. Het koppelde ploeg uit le landelijke. Hun snel spel aan een prima verdedi- coach mocht het niet eens bele ging, waartegen de bezoekers in ven, want die kon wegens zijn de beginfaze weinig vermochten, werk niet aanwezig zijn. Indien Al dachten de supporters dat het VK Aalst er in de kompetitie op team uit le landelijke wel zou dezelfde manier tegenaan gaat terugkomen, het was fout. Het dan zijn er zeker nog overwin- was de vrij vlot kombinerende ningen te verwachten. Voor thuisploeg die het ongeslagen Kieldrecht was winnen het be- Kieldrecht op achterstand langrijkste, zodat beide ploegen plaatste na de eerste set. tevreden waren over het resul- ln de tweede set kon Aalst nog taat. wel even aanklampen, werd dan Zondag moest Kieldrecht voor op achterstand gespeeld, maar de Beker van Belgic naar Landen kon nadien nog even terugko- en daar werd het een vlotte 0-3 men. Kieldrecht was nu echter zege, zodat de Wase ploeg in verwittigd en daarvoor diende beide bekerkompetities een ook de bolwassing van de coach, ronde verder gaat. De bezoeksters schreven de (A) V.K. Aalst-Asterix Kiel drecht 1-3 (15-13, 14-16, 10-15, 8-15) De grensmeisjes imponeerde de Aalsterse speelsters door hun ge stalte. Eens de wedstrijd op gang werd gefloten waren alle com plexen weg bij de thuisspeel- sters. Asterix dat niet kon reke nen op zijn volledige basisploeg werd door de eerste provincialer totaal verrast. In alle domeinen kon Aalst wedijveren met hun tegenstrever zodat de eerste set dan ook verdiend naar de gast vrouwen ging. Kieldrecht duidelijk gewaar schuwd voor het Aalsters gevaar deed er alles aan om de thuis ploeg van zich af te schudden. Een moedig strijdens Aalst bleef steeds aanklampen en de gasten konden niet verder dan twee punten uitlopen. Het diende zelfs uit de doppen te kijken om niet met 2-0 in de setstanden achter te komen. In de twee volgende sets kon Aalst niet verder komen dan moedig weerstand te bieden. Een puike wedstrijd van V.K Aalst. Zwijnaarde-Sinda Sint-Niklaas 1-3 (11-15, .5-15, 6-15) De thuisploeg bood moedig weerstand aan de Klaasjes. De tweepuntenwedstrijd werd door de thuisploeg behouden tot een 11-9 stand. Met hun blok kon de thuisploeg het leeuwenaandeel van de elf punten skoren. Het gestalterijker Sinda dat zich re gelmatig afgeblokt zag door de thuisspeelsters schakelde over en met sukses trouwens naar meer plaatsballen. De lokale coach trachtte met speelsters- wisseling het tij te doen keren om de eerredtfende set alsnog in extremis te kunnen binnenha len. Met weinig sukses. Beker van Oost-Vlaanderen Ursel-Spectnim Moerbeke-Waas 1-3 (10-15, 11-15, 15-5, 12-15) De tweede provincialer slaagde erin Spectrum een set af te snoe pen zodat ze met opgeheven hoofd dit bekeravontuur kun nen verlaten. Nadat Moerbeke de eerste twee sets voor hun rekening hadden genomen en dit vooral dankzij het indruk wekkend aanvalswerk van Kurt Heyninck werden de bezoekers verrast door de thuisploeg. De bezoekers lieten in deze derde set even stoom af om de lokale aanhang te plezieren en ze wa ren met hun gedachten reeds bij de volgende set. Door het bezoe kend aanvalsgeweld lieten de thuisspelers de moed zakken en ze boden in de beginfase nog weinig weerstand. Wanneer Spectrum watr gas terug nam kon dan de gastheren hun neus nog even aan het venster steken maar verder dan twaalf punten kwamen ze niet Zondag 17 december Het is al een traditie geworden, De laatste vrijdag van het jaar organiseert de Stekense herenvolleybalclub Hvgiëna haar «laatste kwis van het jaar kwis» De organisatoren gaan er bijzonder prat op dat de kwis "dit keer tegelijkertijd, en dit dankzij fabuleuze inspanningen van het bestuur, ook de laatste kwis van het decennium zal zijn. De kwissen van de Stekense volleybalclub zijn in het Waasland al een begrip geworden danzij hun variatie en hun prijzentafcl. Ook dit jaar garanderen de organisatoren een avondje leuke grijzc-ceilengymnastiek. Het is een algemene kenniskwis over de meest diverse onderwerpen. Praktisch De laatste kwis van het jaar kwis gaat door op vrijdag 29 december en begint om 20 uur. Er wordt gespeeld met ploegen van 4 personen. De kwis heeft plaats in de polyvalente zaal van het Technisch Instituut Sint-Andries, Nieuwstraat 15 te Stekene. Inschrijven kan tot en met dinsdag 26 december bij Dr. Dirk Backacrt, Dorpsstraat 29 (tel. 03/779.71/34), Wim Van Duyse, Oost-Eindeken 5 (tel. 03/779 67.81) of Johan Van Duyse Pauwel Hauwestraat 11 (tel. 03/779.86.10). Het inschrijvings geld bedraagt 300 frank. Dat mag op voorhand betaald worden maar kan ook ter plaatse afgedragen worden. Volleybal. VCAalst-Kieldrecht. Een aanval van Aalst met Christel Steenhaudt. Het bezoekende blok mist (A) Kangoeroes Aalst-Overboelare 3-1 (15-7,12-15,15-11,15-10) De kalendermaker en op aan vraag van Kangoeroes (met het vooruitzicht van Karnaval) moest Aalst voor de kompetitie in veertien dagen tweemaal de zelfde ploeg en tegenstander partij geven. De Aalsterse spelers liepen in vorige wedstrijd een zware nederlaag op zodat niet verwacht werd dat de eerste zege op eigen terrein tegen Overboe- lare zou kunnen gevierd wor den. Een zege en niet zomaar tegen de eerste de beste. Reeds bij de aanvang van de eerste set was het duidelijk dat Kangoeroes op weerwraak belust was voor de zware pandoering van vorige week. De bezoekers werden vrij vlot in de openingsset op een 6-1 achterstand geplaatst. Het werd zelfs nog 14-3 vooraleer de gast en nog tot 14-7 naderden. Kan goeroes voelde zich onoverwin nelijk dat de tweede set te vlug uit handen werd gegeven en de bezoekers maakten dan ook gre tig gebruik om de setstand in evenwicht te brengen. In de vier de en vijfde set was .Aalst veruit de sterkste. De bezoekers waren steeds op achtervolgen aangewe zen. Ze konden wel naderen zonder gevaar in te houden. Een overwinning die voor Kangoe roes op tijd komt. Aalst kon nu ook eens proeven hoe een thuis overwinning smaakt. Een prachtwedstrijd van Aalst, die beter in zijn kansen moet gelo ven. Is dit de heropsjanding van Kangoeroes? De reservewed strijd werd wel verloren met 1-2 (14-16, 6-15 en 15-11) maar de hoofdzaak is dat de basiszes moet in eigen kunnen blijven geloven. Derde provinciale Kangoeroes Aalst-Leeuwerik Lede 3-0 (15-6,15-11,15-12) Deze ontmoeting ontplooide zich niet als een topwedstrijd, maar de Kangoeroesdames wa ren wel op hun hoede voor het sluipend gevaar dat uitging van de bezoekers. De eerste set was een vluggertje dat bewijzen de overduidelijke 15-6 cijfers. Een duidelijk overwicht van de thuis ploeg. Dit was niet meer waar in de tweede set. Kangoeroes kon wel vrij vrij vlot tot 13-10 uitlo pen. In de beginfase van deze set was Aalst wel op achtervolgen aangewezen. Ook in de derde set was het weeiwerk van de Leedse ploeg bijzonder groot. Kangoe roes moet eerst de achterstand wegwerken want Leeuwerik bleef tot 7-9 aan de leiding. Dan nam Aalst de bovenhand. De gastvrouwen wonnen dan ook vlot de wedstrijd. Op zondag 17 december or ganiseert de Stekense atle- tiekclub haar eerste dames veldloop rond de terreinen van de sporthal. Na het plotse en zeer laattijdige afgelasten van de stratenloop in sep tember kan de plaatselijke sportvereniging dan toch een eerste officiële wedstrijd or ganiseren. Officieel, jawel, want de veldloop is opgeno men in de kalender van de Vlaamse Atletiekliga en dat betekent dat de deelnemers aangesloten moeten zijn bij de Belgische Atletiekbond. Het wordt dus zeker een sportieve hoogdag, en de atle- tiekmensen verwachten een uitgebreid deelnemersveld want de veldloop te Stekene is die dag de enige dame scross die in de provincie Oost-Vlaanderen georgani seerd wordt. Naast de belang rijkste deelnemers Catharina Pauwels, de revelatie van de Crosscup dit jaar, en Karine Puimège (specialist voor de korte cross) wordt vooral uit gekeken naar de plaatselijke atlete Christel Ott. Zij liep zich de laatste tijd al meer in de kijker, is bestuurslid van de organiserende Atletiekver eniging en loopt op ver trouwd terrein. We verwach ten van haar dan ook een schitterende prestatie. Organisatie Hoewel het de eerste organi satie is van de Stekense Atle tiekvereniging is alles wat bij dergelijke "officiële" veld loop komt kijken tot in de puntjes geregeld. Reeds se dert oktober heeft het be stuur de handen uit de mou wen gestoken en het par cours werd nu (in tegenstel ling tot de stratenloop) wèl goedgekeurd door het ge meentebestuur en de plaat selijke politie. De Stekense middenstand werd aange sproken en dat leverde een uitgebreide prijzentafel op, iets wat overigens door de Vlaamse Atletiekliga opgelegd wordt. 'Naar één (hopelijk niet beslissende) faktor heeft men echter het raden: de weersomstandigheden. Val len die mee, dan gaat Steke ne een echt sportief hoogte punt tegemoet. Programma De eerste start wordt gegeven om 14.30 u. Dan starten de benjamins 1983-82-81 voor een ronde van 800 meter. De overige vertrekuren zijn: 14.40 u. pupillen 1980-79 (800 meter); 14.50 minie men 1978-77 (1000 meter); 15 uur kadetten 1976-75 (1500 meter); 15.15 u. scho lieren 1974-73 (2500 me ter);' 15.30 u. junioren 1972-71 (4000 meter); 15.45 u. korte cross vanaf ju nioren (1500 meter); 15.55 u. veteranen 1954 en vroeger (2500 meter); 16.15 u. seniors 1969 en vroeger (4500 meter). Praktisch De eerste damesveldloop te Stekene gaat door rond de terreinen van de Sporthal in de Nieuwstraat te Stekene. De kleedkamers zijn in de sporthal evenals het sekreta- riaat. De prijsuitreiking gaat door in de Broedersschool, Nieuwstraat 15 (op ongeveer 100 meter van de sporthal). De toegang voor de toeschou wers bedraagt 80 frank. Wie meer informatie wenst kan kontakt opnemen met het sekretariaat van Atletiekver eniging Stekene, Ivan Thys- sen, Heikant 57 (tel. 03/ 779-89.67). De Vlaamse Executieve heeft op verzoek van ge meenschapsminister De Batselier de oprichting van een dochtermaat schappij van de Geweste lijke Inversterings Maat schappij van Vlaanderen opgericht. Zij zal zich toe leggen op de eerste finan cieringsfasen van een on derneming. In de Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiede nis te Brussel wordt van 26 januari tot 29 april een tentoonstellinggeorgani- zeerd onder de titel "Paa seiland, een raadsel".

De Voorpost | 1989 | | pagina 25