Darts in Waas Nico Walschap beste speler op eigen tornooi Kwartfinale Beker Twee ploegen aan de leiding in Hamse muurkaatskompetitie De Voorpost - 15.12.1989 - 27 DARTS BADMINTON GZK - Darts - Amateurkompetitie TOPMATCH D C. LEBBEKE-RED ARRONSI Verloop van de wedstrijd Saerens Piet (O)-Roels Rik (1) Bergman Jef (l)-De Man Willy (1) Van Peteghem Guy (2)-Uytersprot Peter (I) De Vlieger Kurt (3)-Mertens Oscar 1 De Vlieger Kurt (4)-Roels Rik (1) Berghman Jef-De Man Willy Saerens Piet (4)-Uytersprot Peter (2) V. Peteghem Guy-Mertens Oscar Ruststand 4-2 Berghman Jef (5)-Roels Rik (2) Van Peteghem Guy (6)-Mertens Oscar (2) De Vliegher Kurt (7)-De Man Willy (2) Saerens Piet (7)-Uytersprot Peter (3) Saeren Piet (7)-Uytersprot Peter (4) Van Peteghem Guy-Mertens Oscar Berghman Jef (8)-De Man Willy (4) De Vlieger Kurt-Roels Rik DC Grembergen-Den Beer II Ruststand: D.C. M.C. Decibels-Den Beer I Ruststand: D.C. Red Arrons II-Stinnyboys Ruststand: Zaterdag 16 december 1989 Halve finales beker D.C. Grembergen-Den Beer I D.C. Stinnyboys-D.C. Lebbeke Uitslag 3e wedstrijd Superprestige Land van Waas in het Schutters hof te Sint-Niklaas. op zondag 10.12.1989 Heren: 52 Deelnemers 1. Claessens Stefan Flamingo 2. Famaey Hariy Flamingo 3. Van Nieuwenhove Gerard Flying Arrow Rooman Yannick Breughel 5. RossaertRudy Daltoncity Baetens Ronald Daltoncity Pieters Guy De Meir Engels Georges Breughel Stand na 3 wedstrijden 1. Famaey Harry Flamingo 22 2. Claessens Stefan Flamingo 19 3. HuygensJean Flamingo 18 4. DeWaeleRobby Breughel 17 WeemaesYoeri Breughel 17 Rooman Yannick Breughel 17 Baetens Ronald Daltoncity 17 8, VanCleemputGunth. De Meir 15 LieckensPaul Schuttershof 15 In de le ronde was het vooral uitkijken naar de wedstrijd tussen Van Buynder Eddy (Schuttershof) en Famaey Harry. Eddy stond 2-1 voor en had in de 4e leg een grote voorsprong en stond op 16, doch deze miste 6 pijlen naar de dubbel die hem de overwinning zou ople veren. Van deze blunder wist Har ry te profiteren om de stand op 2-2 te brengen. De 5e leg werd ge wonnen door Harry en zou alszo doorgaan naar de 2e ronde. In de 2e ronde zou Famaey Harry een klaasgeschenk krijgen doordat De Waele Robby ziek was en besloot om naar huis te gaan, hierdoor won Harry met forfait. In dezelfde ronde moest Weemaes Yoeri na een spannende wedstrijd zijn meerdere erkennen in Dreessen Marcel (Schuttershof). Claessens Stefan die in de eerste ronde was vrijgeloot zou in de 2e ronde ploeggenoot Huygens Dirk ver slaan, alsook Van Cleemput Gun- ther zou het moeten afleggen te gen Rooman Yannick. In de 8e finales zouden enkele spannende wedstrijden worden beslist tussen Famaey Henry - Magnus Jozef Van Nieuwenhove Gerard - Claessens Freddy Rooman Yan nick - Lieckens Paul Baetens Ronald - Dreesen Marcel en Pieters Guy - Huygens Jean. De eerst genoemden zouden hun wedstrijd winnen en in de 1/4 komen. Daar wonnen Claessens, Famaey, Rooman en Van Nieu wenhove. De halve finales waren Claessens - Rooman 3-2 en Fa maey - Van Nieuwenhove 3-2. De finale werd gewonnen door Claes sens met 4-2. Hoogste uitworp van Weemaes Yoeri met 140 en 180 worpen door Van Buynder Eddy, Famaey H., Claessens S., Ros- saert R., Van Nieuwenh. Dames: 23 deelneemsters 1. LuyckAnja Schuttershof 2. Dierickx Maria Den Hamer (niet aangesloten) 3. Vaerewijck Noëlla Oud Gelaag Serrien Kristian Schuttershof 5. De Keyser Jeaninne Flamingo Van Cauwenberghe Hilde Sportarena De Mul Patricia Schuttershof Audenaert Lutgarde Schuttershof Stand na 3 wedstrijden 1. Van Cauwenberghe Hilde Sportarena 23 2. De Keyser Jeannine Flamingo 22 3. Van Hal Cecile Daltoncity 20 4. De Mul Patricia SChuttershof 17 5. Broeckaert Anita Schuttershof 16 Maes Veronique De Meir 16 Wuytack Simonne Oud Gelaag 16 In de voorronden werd Van Hal Cecile uitgeschakeld door Luyckx Anja en Maes Veronique door Meersman Rita. In de le ronde werd Van Acker Nancy uitgescha keld door De Keyser Jeannine. Toen waren we in de 1/4 finales beland waar De Keyser Jeaninne. Van Cauwenberghe Hilde, De Mul Patricia, en Audenaert Lut garde hun wedstrijd zouden ver liezen. De winnaars waren Luyck Anja, Dierickx Maria, Vaere wijck Noêlla en Serrien Kristien. De 1/2 finales werden gewonnen door Luyckx en Dierickx, Luyckx zou tenslotte de finale winnen. Hoogste worp 140 door Luyckx en Dierickx Hoogste uitworp door De Mul Patricia en Van Goethem Annie. VOLGENDE WEDSTRIJD VOOR DE SUPERPRESTIGE LAND VAN WAAS ZAL DOORGAAN OP ZONDAG 7.1.1990 IN ZAAL DE WUITEN TE HAMME. Kompetitie: Uitslagen van 08.12/89 In reeks 1 werden alle wedstrijden nog niet afgewerkt. Reeks 2 Oud Gelaag Zuid-Schuttershof B 8-7 Flying Arrow-Oud Gelaag Noord 2-13 Lolly Boys-Daltoncity Noord 9-6 Flying Arrow dat net als Oud Gelaag Noord nog ongeslagen was zou op eigen terrein met zware cijfers verliezen. Overwinning van Oud Gelaag Zuid is verrassend. Stand: 1. Oud Gelaag Noord 8 2. Flying Arrow 6 3 Schuttershof B 4 4. Lolly Boys 2 5. Oud Gelaag Zuid 2 6. Daltoncity Noord 2 Mare Stevelinck Darts; De Aalsterse dartsklub Tbe City (da) Darts. Het bestuur dat instaat voor het Scheldebad (dw) van Ternse in de cafetaria van Badminton. De finalisten van bet dubbelspel-beren in het tomooi te Buggenhout (gdv) Hilde De Bremme (Flying shuttles), de eeuwige Cl, won weer eens een finale. Slacht offer was Peggy Masijn (Min- tons) die voor de tweede keer dit seizoen een finaleplaats enkel wist te bereiken. De Bremme-Masijn wonnen trouwens ook de dubbel. Met Mia Calluwaerts (Bug genhout) is Pierre De Ridder een bijna onoverwinnelijk duo in het gemengd. Maar je moet nu eenmaal ook een geldige enkel winnen om B te worden. De Vriendt - Van Den Abbeele (Drive) verde digden zich goed, maar had den geen schijn van kans te gen het goed geoliede plaatse lijk duo. De 18-jarige Nico Walschap (Buggenhout) was de ster van het tornooi. Tegen clubgenoot Jan De Kinder, die door een voetkwetsuur ruim een maand niet meer had kunnen trainen, won Walschap in een prachtige fi nale met 16-18, 18-17 en 15-1. Maar met Ronald Verheyden (Buggenhout) deed Walschap het nog beter. Tegen het gere nommeerde en zeer ervaren duo Van Damme-Pelicaen (BI) wonnen ze met 17-14, 8- 15 en 15-8. Rebecca Van Hove (Flying Shuttles) timmert langzaam aan de weg naar een BI klas sement. Tegen Karine Ver hulst (Hebad) wandelde ze werkelijk naar de overwin ning. Met sporting partner An Brisau wist Van Hove trou wens de hand te leggen op de dubbeltrofee. In de hoogste reeks op dit tornooi had A2 kandidaat Chris Deckx (Vos- selaar) een zware inzinking tegen VTB technisch direk- teur Jo Van Damme. Na een overtuigende 15-2 winst in de eerste, verloor Deckx even zwaar met 0-15 de tweede. De BI finale begon dus pas echt in de beslissende set. Deckx dwong een tornooiritme mis sende Van Damme konstant in verdediging en bewees zijn huidige vorm door met 15-6 de finale te winnen. Lisette Van Heesbeke (Flying Shutt les) had het in twee sets zeker even zwaar tegen Ann Rob- brechts (Merchtem) als in de heren dubbel. Moeizaam wist de Gentse met 12-9 en 11-7 te winnen. (LC) MUURKAATSEN In de sporthal de Wuiten werd dit weekend de tweede dag van de muurkaatskompetitie ge speeld. Misschien brachten deze wedstrijden reeds de bevestiging van wat vooraf werd voorspeld. De ploegen Colman en Kaatsspel namen direkt de leiding, deze twee formaties werden ook voor af als de betere getipt. Fair Play-Meert 4-17 De thuisploeg heeft weinig kun nen inbrengen tegen de tech nisch toch betere bezoekers, al kon ze vier spelen laten opteke nen. Eigenlijk zat er voor Fair Play nog meer in, maar de af werking liet nogal eens tc wen sen over en vandaar het negatief resultaat. De Keersmaecker-Mijs 11-10 De meest spannende wedstrijd van het weekend. Geen van bei de ploegen slaagde er in om voldoende afstand te nemen. Langs beide kanten werd er zeer nerveus gespeeld. Hoewel Mijs lange tijd de indruk gaf het te zullen halen, kreeg het op het laatst nog het deksel op de neus. Denderbelle-Colman 4-17 Hoewel iedereen dacht dat Den derbelle een zware nederlaag zou lijden, heeft het meer tegen stand geboden dan verwacht. Het leverde wel geen punten op maar toch was het tegen Louis CXolman en zijn vrienden een mooie prestatie Aalst-Kaatsspel 1-20 Aalst 88 is duidelijk het zwakke broertje uit de reeks. Tegen Kaatsspel, weliswaar één van de favorietenploegen, werd het ge woon overhoop gelopen. Het kon de eer redden maar dat was dan ook alles. Klassement Kaatsspel Colman Meert Mijs De Kecrsmaeker Fair Players Denderbelle Aalst'88 26 25 25 23 23 2 1 20 20 H.V.C, Darts. D.C.Red Arrows I Buggenhout - Thierry De De cker (DRIVE), pas hersteld van een kwetsuur aan de ge wrichtsbanden, was goed op dreef. Na zijn finaleplaats op Scaldis en de dubbeloverwinning op Merchtem nu weer in finale tegen Leo De Maeyer (Plu- mula). Drie kwartier lang ga ven beide spelers elkaar wei nig kansen. Telkens wist de 16-jarige De Decker zijn ach terstand weer goed te maken. Setting in de eerste set wist hij om te buigen tot een 17-14 winst. In de tweede set keek hij direkt op tegen een 4-8 acherstand, maar dan was het ook kompleet afgelopen met De Maeyer. Maar spijtig voor De Decker en alle winnaars was niets gel dig op het tornooi van Bug- genhoutse. De gedwongen rust had De Decker blijkbaar goed ge daan. Met clubgenoot Jan Buyle speelde hij ook de dub- belfinale tegen Bosteels-Van Weyenberg (Drive). Maar die waren toch te sterk. Drie sets had Sandra Van Den Bossche (De Lieve) nodig om met 7- 11, 11-3 en 11-7 de enkel te winnen van Hilde Truyens (Snaar Af). Die Van Den Bossche was trouwens niet aan haar proefstuk, want voor de tweede keer dit seizoen won ze met clubgenote Car- lier de dubbel. Johan Muller (De Lieve) speelde een sterk taktische fi nale Cl tegen Pierre De Rid der (Buggenhout). Na een 15- 10 winst in de eerste set, liet hij De Ridder zijn gang gaan in de tweede (0-15). Uitgerust maakte Muller er dan met 15-, 9 snel een einde aan. Darts. D.C. Lebbeke Darts. D.C.Grembergen Blik op Guy Van Peteghem (D.C. Lebbeke) Guy loopt al heel wat jaren rond in het dartscirkus en is zeker geen van de minste spelers. Hij ging ooit van start in de Belgische Darts Federatie met middenmo tor D.C. The Kiffics (Lebbeke) een ploeg die fungeerde als 2de ploeg van D.C. Atletica Darts. Guy speelde vooral door zijn inzet maar één seizoen bij de 2de ploeg en was het volgende seizoen reeds ingedeeld bij de kampiocnenploeg Atletico Darts. Sindsdien houd hij vaste stek bij de top, vorig jaar behoorde hij bij de basis van GZK Kampioen Lesley-boys en dit jaar staat hij mee op de hoogste trede met D.C. Lebbeke. Guy is een grote struise speler waar wij in de toekomst nog zullen van horen. (Putteman Luc (GZK» Badminton. De winnaars van elke reeks tijdens bet tomooi in Buggenhout (gdv) Darts. Guy Van Peteghem. Liefhebbersvoetbal. Voetbalklub 't Bijlken kreeg een nieuwe uitrusting (Ids) Badminton. De organisatoren van bet tomooi in Buggenhout (gdv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 27