E.V. Aalst verrassend maar verdiend derbywinnaar Berlaarse handbal wil in jeugdkompetitie HK Waasmunster doet uitstekende zaak ai. Temse wim in Rekkem Handbal kalender Kansen niet benut Enkel het derde kwartier Bijzonder moeilijk De Voorpost - 15.12.1989 - 29 HK Waasmunster - Hoei: 23-22 2e nationale Met een overwinning tegen play-off kandidaat Hoei deed HK Waasmunster een uitstekende zaak. Inderdaad, door het verlies van Heusden, een andere se rieuze play-off kandidaat, telt HKW nu zes punten voor sprong op de derde in de rang schikking en enkel Eupen volgt nog op twee punten van de lei ders uit de Heide-gemeente. Me teen staat HKW er schitterend voor om een play-off plaats te bemachtigen al beseft men heel goed dat er nog bijzonder zware opdrachten wachten. Om te be ginnen nu zaterdag in Tongeren maar dankzij de riante voor sprong waarover HKW nu be schikt is een eventueel verlies zeker geen ramp. Tegen een sterk Hoei kreeg Waasmunster de zege nochtans niet op een presenteerblaadje aangeboden, vooral niet omdat het hoogte punt van de vormcurve er duide lijk niet meer is, maar als men ook in een "mindere" periode wint, moet men toch verduiveld sterk staan, menen wij. In ieder geval, zaterdag liet HKW nogal wat open doelkansen onbenut en vanaf het ogenblik dat een sterk spelende W. Roels met een mandekking werd bedacht, kreeg HKW het bijzonder moei lijk. Het wedstrijdbegin had al een waarschuwing ingehouden. Hoei leidde met 1-4 na 8' en het was slechts na een kwartier dat de thuisploeg langs het duo Roels-Luvpaert kon aansluiten (5-5). Daarna volgde echter de beste wedstrijdperiode van de thuis ploeg en met Borgers op het terrein werd het 12-8 na 20' en als Roels de 15-11 ruststand op het scorebord bracht, zag het er bijzonder goed uit voor de lei ders. Na de rust (16-13) vond de bezoekende coach echter de man die HKW deed "draaien", Roels werd inderdaad met een mandekking bedacht en Luy- paert werd nu minder vlot aan gespeeld. Samen met het mis sen van verschillende open kan sen zorgde deze situatie voor een 17-17 score na 45' en De Vlieger moest uit zijn rijke ervaring put ten om de tegenstander tijdstraf- fen aan te smeren. Maar toch bleef Hoei aanklampen en 4' voor het einde wees het score bord nog altijd 21-21 aan. De kwikzilveren Luypaert werd ech ter regelmatig goed aangespeeld door De Vlieger en 23-21 met minder dan één minuut te spe len betekende meteen de over winning voor de thuisploeg. HK Waasmunster: W. De Grae- ve, Van Renterghem, De Clercq 1, Luypaert 10, Leunis, Roels 5, Borgers 3, De Vlieger 1, De Meerschman 1, De Bode 2, Van Mele, T. De Graeve. HK Waasmunster Hoei Beloften: Net zoals de wedstrijd van de fanionploegen zorgden de belof ten voor een aantrekkelijk ver toon. HKW leidde met 5-4 aan de rust maar zag 6' voor het einde op naar een 9-11 achterstand. Vermeulen en T. De Graeve brachten de logische 11-11 uit slag op het scorebord. HK Waasmunster: Maes, Van Renterghem, Desseaux, N. Ver- helst 1, Vermeulen 1, De Groote 2, G. Loier, Van Mele, Ber- ckmoes 1, Moestermans, Wil- laerts 2, T. De Graeve 4. EVA Naar aanleiding van de overhan diging van een nieuwe, door het Rode Kruis samengestelde, EH- BO-koffer maakte voorzitter Wim Arbijn bekend dat men hoopt het volgende seizoen met een ploeg in de jeugdkompetitie te starten. Wie interesse heeft kan bij hem informatie krijgen (Kerkwegel 1). De handbalklub ontstond bin nen Jeugdhuis Joko en heeft er nog steeds nauwe banden mee. Sinds ze in kompetitie startte, een drietal jaren terug, zorgt ze zelf voor de organisatie van de klub. De interesse voor deze sport kwam er toen enkele jon geren op school bij spelers van het toen in eerste nationale spe lende Avanti Lebbeke zaten, waardoor er vrijwel alleen hand bal werd gespeeld. Toen in Be- rlare de sporthal gebouwd werd groeide de idee om met een handbalklub te beginnen. Die kern ontstond in de kringen van Joko. Toen in 1983 BLOSO in Berlare een initiatiekursus wou geven, besloot men om ermee door te gaan en in de kompetitie aan te treden. De ploeg speelt nu al enkele jaren in provinciale. Omdat handbal nog niet zo erg ver spreid is, betekent het dat de Oostvlaamse ploegen ook tegen Westvlaamse moeten spelen. 'De kompetitie is dus financieel zeer zwaar wegens de hoge ver voerskosten', aldus voorzitter Arbijn. De klub heeft al sinds haar ont staan het geluk gehad over steeds dezelfde hoofdsponsor te kunnen beschikken. Andere in komsten komen van de jaarlijk se steak-avond in de kantine van de sporthal. Enkele maanden geleden werd met de jeugdwerking begonnen. Volgend jaar, de klub bestaat dan vijf jaar, hoopt men met een - jeugdploeg in de kompetitie te HCl 233T lOLlt spelen De Berlaarse handbal- klub telt tevens enkele meisjes in haar rangen. Er zijn er echter te weinig om een kompetitie team te vormen Misschien zijn er nog vrouwelijke kandidaten in de streek? N.K. Heren 2de nationale A Zat. 15/12 te 20.30 u. Tongeren - H.K. Waasmunster 2de nationale B Zat. 15/12 te 17.30 u. Ar. Hechtel - Ajax Lebbeke Zond. 16/12 te 16.30 Kapekla - E.V. Aalst 3de Afdeling Zat. 15/12 te 20 uur: I.T.B. Lokeren - Uilenspiegel 4de Afdeling Zat. 15/12 te 19.45 u. H B.C. Dendermonde - Houtem Zat. 15/12 te 16.10 u. Brabo Denderbelle - Zwijnaarde Zond. 16/12 te 16 uur Damme - Robuco Buggenhout Provinciaal Zat. 15/12 te 18.15 u.: Dendermonde 2 - Br. Zat. 15/12 te 17.30 u.: Denderbelle 2 - Temse Zat. 15/12 te 17.10 u. Merchtem 2 - Robuco Buggehout 2 Zat. 15/12 te 17.15 u. Woluwé - Berlare Zat. 15/12 te 16.30 u. Rekkem - Kosa Aalst. Dames lste Nationale Zond. 16/12 te 19.30 u. Heusden - Nopri Lebbeke 2de Afdeling Zond. 16/12 te 13.45 u. Squadra Lebbeke - Zandvliet Rekkem 17 At. Temse 27 In het verre Rekkem toonde een vlot spelend Temse zich langs zijn beste zijde. Bestendig werd een hoog tempo aangehouden en alhoewel de thuisploeg vlug op een serieuze achterstand werd geplaatst belette dit hen niet met open vizier te blijven strijden. Dit kwam de wedstrijd ten goede en achteraf bleken zowel de toeschouwers als de spelers zeer tevreden. Na een kwartier leidde Temse met 4-7 en onder impuls van het vlot scorende broederpaar Dirk en Erwin Buytaert ging het naar 8-16 aan de rust. Na een kwartier in de tweede helft telde Temse 10 doelpunten voorsprong (11-21) en deze kloof bleef op het score bord tot het eindsignaal. At. Temse: M. Van Buyten, Heir- baut 2, De Clercq 3, P. Van Hoeyweghen 3, Baeck, D. Buy taert 9, P. Buytaert 1, Lyssens 1, E. Buytaert 8. Kosa Aalst 16 Eeklo 14 Aalst ondervond van het hard nekkig spelend Eeklo heel wat meer tegenstand dan verwacht. Het werd een langdurig zij aan zij duel al was Aalst vrijwel be stendig aan de leiding. Nadat Eeklo de score had georpend ging Aalst leiden met 5-3 na 18' maar toen viel het echter stil bij de thuisploeg waarvan Eeklo ge bruik maakte om aan te sluiten aan de rust (5-5). In het begin van de tweede helft leek Kosa- langs D. Bayens en R. Van Herre- .weghe een kloof te zullen slagen (7-5 na 34') maar Eeklo begaf Robuco Buggenhout 2 18 Brabo Denderbelle 2 8 Brabo maakte geen kans tegen een beter afwerkend Robuco. Tijdens de eerste helft konden de bezoekers de schade nog be perkten (rust 8-4) maar in het tweede wedstrijdgedeelte stond er op de overmacht van Robuco nauwelijks maat; het werd 14-5 na 44' waarna de thuisploeg was gas terug nam en Brabo kon hiervan gebrujk maken om het evenwicht te herstellen. Robuco Buggenhout 2: De Schapdrijver, Vermaesen, D. Mannaert 3, De Troch 3, Segers 1, J. Smekens 2, P. Mannaert 3, F. Mannaert 2, P. Smekens, De Vuyst 3, J. Van Eyck 1, G. Van Eyck. Brabo Denderbelle 2: D. Van Goethem, Dan. Van Goe- them 4, Vinck, Van Den Steen 3, P. De Smedt, Robbrecht, R. Van Keer, Van der Poten, De Cock 1, De Hauwere, Guns. D.B. Zwijnaarde 2 25 H.B.C. Dendermonde 2 15 Een jeugdig Dendermonde viel te licht uit tegen een sterkere thuisploeg die via 8-3 na 16' aan de rust leidde met 14-6. Enkel 'veteraan' P. Bouteille kon zijn wil opdringen aan Zwijnaarde en ook belofte Mertens kwam goed uit de verf. Via 19-8 na 40' werd niet en na 45' stonden de ploe gen opnieuw gelijk (9-9). De wedstrijd was ondertussen har der geworden wat resulteerde in een diskwalificatie bij beide ploegen en 3' voor het einde kon het nog alle kanten uit (13-13). Bayens en R. Van Herreweghe maakten er dan 15-13 van en .Aalst liet de zege niet meer ont glippen. Kosa Aalst: Coen, R. Van Herreweghe 4, D. Van Her reweghe 3, Dan. Bayens 6. De Doncker, De Letter 1, P. Van Herreweghe 1, Van Nieuwen- borgh, Steenhout 1. het een 25-15 nederlaag. H.B.C. Dendermonde 2: Claessens, Mertens 3, Raemd- onck, Bogaert, Van Doren, Bou teille 10, Van Renterghem 1, Van toeren 1. m Overpelt - I.T.B. Lokeren: 22-18 Dameshandbal - lste Nationale Nopri Lebbeke 12 Sasja 16 Nopri Lebbeke mag op een dege lijke prestatie terugblikken te gen vice-kampioen Sasja. Enkel tijdens het derde wedstrijdkwar tier toonden de bezoekers zich de betere ploeg maar dat was dan ook genoeg om Nopri defini tief terug te slagen. Na de knappe prestatie een week vroeger met een gelijkspel in Meeuwen, startte Nopri ook tegen Sasja met de bedoeling hun huid duur te zullen verkopen. Na 12' stonden de ploegen nog altijd gelijk (2-2) en een efficiënt afwerkende Se gers zorgde ervoor dat er via 5-7 na 23' een 7-9 ruststand op het scorebord kwam. Het eerste kwartier van de tweede helft werd de thuisploeg echter fataal. Segers kende geen meeval mei haar doelpogingen en aangezien zij zowat de enige Nopri speel ster was die de bezoekende de fensie kon verschalken werd het 9-15 vooraleer Lebbeke opnieuw greep op ede wedstrijd kreeg. Tijdens het laatste wedstrijd- kwartier toonde de ploeg van trainer-coach B Van Ransbeeck zich dan opnieuw de evenkinie van de bezoekers maar A. Maes (ex-Nopri) zorgde ervoor dat de Sasja overwinning niet meer in gevaar kwam. Nopri Lebbeke: Van Langenhove, H. Bleyaert 2, Terroir, Van Handenhove, De Croock, Hintzen 1, Segers 8, De Rijcke, G. Lissens, K. Biesemans 1. EVA D.B. Zwijnaarde 28 H.B.C. Dendermonde 15 Na de onverwacht zware neder laag in Zwijnaarde kan men er niet meer naast kijken, met Dendermonde gaat het nu al een paar weken fout en de remedie ligt niet zo voor de hand. Inder daad, de ploeg lijkt mentaal aan de grond te zitten en van het echte blok waaruit H.B.C. zijn resultaten haalde blijft enkel gruis over. Er wordt gekankerd op zowat alles en trainer-coach J. De Proft staat duidelijk voor een moeilijke taak. Zaterdag bleef er dan ook niets meer heel van de ijzersterke defensie waar uit H.B.C. vertrekt om een wed strijd te winnen; Zwijnaarde toonde zich heel wat sneller en feller en na een kwartier toonde het scorebord al een 9-3 stand. Dendermonde viel nooit meer terug in de goede plooi en een 14-6 ruststand was niet van aard om op een kentering te rekenen. Ook in de tweede helft was H.B.C. nauwelijks herkenbaar en doelman Coppens kon er echt niets aan verhelpen dat een kwartier voor het einde bescha mende 20-9 cijfers werden ge noteerd. Via 24-11 10' voor het einde werd het een 28-15 neder laag. Het beste wat H.B.C. nu kan overkomen is zaterdag winnen tegen Houtem. H.B.C. Dender monde: Coppens, Claessens, Bouteille 1, Wesemael 2, Van Steen 4, De Mayer 2, Impens 3, Merckx, Hoorelbeke, Van Beve- ren, Van Renterghem 1. EVA 4de Afdeling Stehabo 19 Brabo Denderbelle 20 Totaal onverwacht heeft Dender belle het bijzonder moeilijk ge kregen om van het toch niet zo sterke Stehabo te winnen. Wel licht was het laattijdig toekomen in de zaal er de oorzaak van dat het niet opgewarmde Brabo on geconcentreerd aan de wedstrijd begon. Na een kwartier stonden zij dan ook 8-4 achter en gedu rende 55' bleef Brabo op achter volgen aangewezen. Nogal wat kansen werden niet benut en ook defensief ging Brabo regel matig in de fout zodat coach De Proft doelman Uyttersprot in bracht na 17', Het tij keerde echter niet want aan de rust leidde de thuisploeg met 12-7. Langs Van Der Jeught - D. Van Goethem en P. Vermeir, zowat de enigen die op hun normaal niveau speelden, milderde Bra bo tot 13-11 na 38' maar ver kwanselde toen de kans om het tij te doen keren en met nog een kwartier te spelen leidde de thuisploeg met 17-12. Coach De Proft wijzigde dan zijn verdedi gingspatroon in een 4-2 opste ling, bracht Van Rosse opnieu.v tussen de palen en Brabo slaag de er nu in de tweede lijn van de thuisploeg op te vangen Met nog 5' te spelen kwam Denderbelle dan voor het eerst gelijk (17-17) enh in een prangende slotfase kon P. Vermeir, 6 seconden voor het einde, het beslissende doel punt scoren via een 7-m worp. Brabo Denderbelle: Van Ros- sem, D. Uyttersprot, Van Den Abbeel, E. Van Keer 1, Vermeir 8, P. De Smedt 3, Van Der Jeught 6, J. Walraevens, B. Walraevens, Dirk Van Goethem 2, Dan Van Goethem. gyA 3e afdeling Moest Lokeren maar de helft van de kansen hebben omgezet die zij gekreëerd hadden, de uitslag was totaal anders geweest. Het was hemeltergend hoe Lokeren steeds alleen voor de thuisdoel- man opdook en dan de kans miste om te scoren. Maar ook het begin van iedere speelhelft was fataal voor de W'aaslanders. Na amper vier minuten telden zij reeds een 4-0 achterstand maar dan slaagden zij er nog in orde op zaken te stellen dankzij een collectief sterke prestatie. Tien minuten voorde rust leidde I.T.B. met 6-8 en een 9-10 rust stand liet het beste verhopen. Maar in' het begin van de tweede helft ging het weer totaal fout. Een resem kansen werden ge mist en het duurde zowat tot de 45e minuut vooraleer Lokeren opnieuw scoorde. Overpelt was ondertussen niet blijven toekij ken want na 42' leidde de thuis ploeg met 15-10. Onder impuls van Verguit en ook Van Cauwen- berghe konden de bezoekers dan opnieuw aansluiten (17-16 na 53') en 3' voor het einde was nog alles mogelijk (19-18). Lokeren miste dan zijn zoveelste open doelkans en in plaats van 19-19 werd het 20-18 en meteen brak de veer totaal waarvan Overpelt nog kon gebruik maken om een gevleide 22-18 overwin ning te boeken. I.T.B, Lokeren: Van Vaeren- bergh, H. De Smet; Verhofstadt 14 20 2, De Pauw 2, Verguit 6, Van Driessche, Van Cauwenbet^he 4, Van Hille 1, Bocklandt 3. Reserven: Overpelt Lokeren Knappe prestatie van Lokeren dat via de debuterende H. De Smet gelijke tred hield tijdens de eerste helft (rust 8-8). In de tweede helft kwam Verguit de kloof slagen zodat Lokeren met duidelijke 14-20 cijfers de wed strijd won. Lokeren: Van Vaerenbergh, H. De Smet 4, Verguit 5, Van Dries sche 3, De Neef 3, Zaman 2, Van den Bossche 2, Jamei 1. EVA Jeugdvolley. De kade/ten van Snuffel Grembergen (foto Piet Hermans) HANDBAL Ajax Lebbeke - E.V. Aalst: 17-18 Het derby tussen Ajax Lebbe ke en E.V. Aalst is geëindigd met een verdiende overwin ning voor de bezoekers. Ver rassend wellicht voor diege nen die zich enkel baseren op de plaats in de rangschik king maar zij die de moge lijkheden van Aalst beter kennen wisten dat de Een- drachters zwaar onder hun mogelijkheden stonden ge klasseerd. Ajax moest de diensten missen van F. De Ridder en ook A. Verlinden is nog niet volledig wedstrijd- klaar en meteen is het duide lijk dat de Lebbekenaars be paald licht uitvallen vanuit de tweede lijn. Dit is duidelijk te merken als men vaststelt dat van de 17 Ajax doelpunten er negen gescoord werden via 7-m worpen en er amper twee het gevolg waren van een poging uit de tweede lijn. Hier dient er wel op gewezen dat bij Aalst een zeer attente Moens in het doel stond. De thuisploeg ging nochtans het best uit de startblokken met doelpunten van Van Rans beeck en Cristiaens (2-0) maar Aalst werd hier zeker niet door geïntimideerd. Van Malderen en Agneessens zorgden voor de aansluiting (3-3) en Eendracht begon meer en meer het wedstrijd- gebeuren te domineren. Vijf minuten voor de rust leidde Aalst met 7-11 en met een 9-12 ruststand had Aalst ze ker niet teveel gekregen. In het begin van de tweede helft leek Aalst definitief op weg te zijn naar de zege. Het werd 10-15 na 37' maar als doel man Van Hove twee open doelkansen van Aalst verij delde kantelde de wedstrijd. Ajax ging nu met heel wat meer inzet akteren en bij Aalst kon men duidelijk de zenuwen niet meer meester. Met 7-m worpen van Cri- stiaens naderde Lebbeke tot j 13-15 en een plots paniekerig Eendracht verloor de greep op de wedstrijd. Ajax stelde gelijk (16-16) 7' voor het einde en als doelman De Bruyn kort daarna een 7-m worp van Aalst stopte leek het er even op dat Lebbeke de punten nog zou pakken. Bij Aalst kwam de ervaren M. Bayens dan op het terrein en het was hij die de balans deed overhellen. Naast zijn eigen treffer speelde hij pivot Van Malderen vrij en via 17-17 kon Aalst nog de verdiende overwinning binnenhalen in de laatste minuut. Meteen een dikke streep door de Leb- beekse play-off rekening maar voor Aalst begint de situatie er nu heel wat roos kleuriger uit te zien. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Hove, De Proft 2, Cri stiaens 8, Van Ransbeeck 2, Vlassenroot 1, Van Biesen 1, De Man 1, Verlinden 1, Cley- mans, De Hauwere 1, Coor- eman. E.V. Aalst: Moens, Podevijn, Van Malderen 5, W. Bomon, K. Bomon, R. Bayens, Mar- blie 2, Van der Borght 4, Ag neessens 5, De Ketelbutter, M. Bayens 2. Beloften: Ajax Lebbeke 19 E.V. Aalst 9 De Lebbeekse beloften lieten hun tegenstanders geen schijn van kans. De leiders namen een 8-0 voorsprong na 15'en meteen was er geen twijfel meer mogelijk. Via 15-7 na 40' behaalde Lebbe ke een logische 19-9 over winning. Ajax Lebbeke: Van Bosbe- ke, De Brandt, M. Vlassen- root, Van den Borre 1, Ver- heyden 4, De Bruyn, Maes- schalk 4, De Decker, Ver- cammen 1, De Decker 2, Bosman 6, Keppens 1. E.V. Aalst: Podevijn, T. Wel- lekens 1, Bosman, B. Arijs 4, M. Bayens 1, P. Van der Borght, Vinck, Steemans 2, K. Bomon 1. Het standpunt van de trainers: M. Multael (Ajax Lebbe ke): "Ik wil geen enkel ex cuus aanhalen voor deze ne derlaag. De ploeg speelde schandalig slecht. Op geen enkel ogenblik werd een aan val collectief opgezet, onge duld loont niet. Aalst toonde vooral tijdens de eerste helft heel wat meer inzet, wij de den het wel beter tijdens de tweede helft maar dat was duidelijk niet voldoende. Het komt er op aan onze play-off deelname veilig te stellen en liefst niet als vierde gerang schikte. Het seizoen duurt nog lang." M. Wellekens (E.V. Aalst): "Wij speelden collectief een voortreffelijke eerste helft maar verwaarloosden het af te maken op het ogenblik dat de stand 10-15 was. Een dracht miste dan twee open kansen en Ajax kwam nog dreigen. Doelman Moens was gelukkig bij de zaak want op nieuw ging de ploeg ten on der aan zenuwen. Het is echt onverklaarbaar hoe Een dracht steeds opnieuw de pe dalen verliest als het even moeilijker wordt. EVA Handbal. Het team van Ajax Lebbeke (gdv) Handbal.De spelers van Eendracht Vrij Aalst (gdv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 29