Stekenaar Guy Ivens wint eerste open Belgisch kampioenschap Appels en Lebbeke winnen overtuigend De moker van Katleen Stevens Yves Wauters skoort winninggoal in slotsekonde Terug op het goede spoor Kleding Octaaf nog steeds ongeslagen 30 - 15.12.1989 - De Voorpost KARATE Guy Ivens voorstellen hoeft overwinning aan twee fakto- ais techniek. Het houdt im- maande hen aan er een wed- bijna niet meer. De Stekense ren die zijn spelbeeld bepa- mers risico's in, want als het strijd van te maken. Toch "sportman van het jaar" len: inzet en inzicht. In de beenvegen niet helemaal lukt bleef het bij een onschuldig 1988 rijgt het ene succes aan eerste ronde kon hij vlot af- kan de tegenstrever dadelijk steekspelletje, tot een halve het andere en dit steeds in stand nemen van de Italiaan en meestal succesvol counte- minuut voor het afklokken opgaande lijn. Vorig jaar werd Milo zodat hij won met 6-0 renUiteindelijk won hij van de wedstrijd Ivens plots hij niet alleen Belgisch kam- binnen de reglementaire tijd- 0ok de wedstrijd tegen Fon- een mogelijkheidje zag en pioen maar won hij ook de sspanne van 3 minuten. In de teyn met 6-0 cijfers. In de een punt scoorde. Met nog 15 Open Luxemburgse Kam- tweede ronde kwam Ivens uit poule-finale, waarvan de seconden te gaan riep coach pioenschappen. Op het pre- tegen zijn landgenoot De winnaar naar de grote finale Prospero de Stekense karate- stigieuze karatetornooi in Pa- Baere. Ivens speelde agres- gaat, zag het er aanvankelijk ka toe buiten de wedstrijd- rijs eindigde hij vierde. Ook sief en De Baere liep vier keer mjnder fraai uit. Tegen de vloer te stappen. Dat levert dit jaar vecht hij op topni- buiten de wedstrijdvloer, het- Westduitser Mahiibaksch wel een verwittiging op, maar veau. geen automatisch uitsluiting stond hij al vlug tegen een In Leopoldsburg won hij het betekent. Ook in de derde achterstand van 3-0 aan te eerste "International Open ronde, tegen de Belg Fon- kijken. Stilaan kwam hij ech- Belgium Championship", teyn, kwam hij niet echt in ter terug in de wedstrijd en een tornooi met deelnemers moeilijkheden. Hij haalde doordat de Westduitser er fy- uit België, Nederland, Italië, zijn tegenstander tweemaal Sjek onderdoor zat kon Ivens Finland, Zweden, Noord-Ier- onderuit met een beenveeg, de wedstrijd winnen. land, West-Duitsland en wat hem niet alleen het ap- Spanje. In de finale van de plaus van het publiek ople- reeks - 80 kg versloeg hij na verde maar ook een eerste een vooral taktische wed- ippon (dubbel punt). "Been- strijd de Westduitser Regenb- vegen is zowat mijn speciali- ogen. teit", zegt Guy hierover. "Het dat woog niet op tegen de tijdswinst die dit met zich mee brengt. Toen Ivens 8 seconden voor tijd nog eens kon counteren en er zo 2-0 van kon maken was het pleit beslecht. Ivens werd de eer ste winnaar van het Open Belgische Kampioenschap. Inzet en inzicht Ivens dankt deze belangrijke wordt het niet gauw gebruikt "De finale tegen de Westduit ser Regenbogen was vooral een taktische wedstrijd", ver telt Ivens. "Ik had opdracht gekregen af te wachten en Regenbogen het spel te laten is heel spectaculair om te maken. Hij kwam echter ook werd reeds op 17-jarige leef- zien maar in wedstrijdkarate njeti blijkbaar redeneerde hij tijd opgenomen in de natio net als mij." De Noordierse scheidsrechter had het ech ter zo niet begrepen en KORFBAL Voorlopige bekroning De nu 25-jarige Ivens begon 12 jaar geleden met karate en nale selektie. Op die manier nam hij al deel aan meerdere internationale wedstrijden. Zijn mooiste resultaten be- sport is. Met een plaats bin- haalde hij op de nationale nen de eerste vier op het kampioenschappen (brons Europese kampioenschap is in '82, '84 en '85, zilver in '87 hens zeker van de selektie. en goud in '88). Hij nam deel Hij zet dan ook alles op alles, aan de Europese kampioen- De Stekenaar, lange tijd het schappen in Brussel, Rome, paradepaardje van de Kensei Glasgow en Madrid (waar hij Karateclub Stekene, is sinds een 5de plaats behaalde). Hij enige tijd aangesloten bij Ka- eindigde vorig jaar 4de in het rateclub Ganshoren, waarvan prestigieuze Internationale de trainer tevens nationaal Tornooi te Parijs en won de coach is. Luxemburgse Open te Stras- Ivens veranderde van job, en sen. En nu dus deze titel heeft nu de mogelijkheid om erbij. Een mooi palmares... dagelijks te trainen in Brus- sel. Toch is Guy zijn oude Dltie liefde, de Stekense karate- Ook voor 1990 liggen de ver- ciub, nog niet vergeten. "Ik wachtingen opnieuw hoog. In heb aan hen, en zeker aan mei 1990 start hij in de Euro- mijn trainers Romain Ver- pese kampioenschappen te durmen en Guido Stroobandt Wenen en in september Veel te danken", zegt Ivens. neemt hij deel aan de wereld- "Zjj leerden mij wat karate is kampioenschappen te Mexi- en zagen er geen probleem in co. Ook de Luxemburgse 0m mij naar Ganshoren te Open te Strassen staan op- laten vertrekken. Ik ben er nieuw op het programma. En zeker van dat zij blij zijn met in de verte lokken al Barcelo- de prestaties van hun pupil, na en de Olympische Spelen immers, als ik win, voelen zij van 1992 waar karate voor Zjch toch ook gewonnen." het eerst een demonstratie- b. DeeBee ZAALVOETBAL Guy Ivens, winnaar van de 'First Open Belgian Champion ship met hond Echo en de beker van het kampioenschap, een voorlopige bekroning van een hopelijk nog schitterende carrière f Zowel bij Appels KC als bij Atlan tis Lebbeke weten ze tegenwoor dig de korf hangen. Beide 'Den- dermondse' teams sleepten vo rige zondag immers een over winning met meer dan duidelij ke cijfers in de wacht. Appels versloeg Minerva met 15-2, At- Ann Schuddinck (3), Dirk Van Royen (1) en Annette Veretrae- ten (1). De Appelse dames na men dus bijna de helft van het korvenaanti voor hun reke ning. KC Appels haalde nu vier op vier in deze zaalkompetitie. Wordt er WATERPOLO DAMESVOETBAL Kamillekes Aalst-Elen Sport 3-1 lantis Lebbeke ging Temse een reeds aan de titel gedacht? Ann 14-4 nederlaag toedienen. Schuddinck: Blijven we van te- Vos Reinaert St.-Niklaas verging genslag en kwetsuren gespaard, het minder goed. De Waaslan- moeten we in staat zijn naar de ders moesten tegen Groen-Wit, eerste plaats in de reeks te din- de ploeg van wie ze een week gen. Hoopgevend is in elk geval tevoren thuis wonnen, met 5-4 dat we weer makkelijk skoren: de duimen leggen. Ago Aalst tegen Rapid Gent 13 korven, vo- kwam in sporthal Ten Rozen rige vrijdag in een oefenwed- niet verder dan een 4-4 gelijk- strijd met Schoten als tegenstan- spel. Minerva 2 Appels KC 15 Skoren lijkt weer makke lijk... der 19 korven, vorige zondag 15, dat belooft inderdaad. Veel zal echter afhangen van de uitslag van de wedstrijd van vol gende zondag. Dan krijgen we Kapellen op bezoek. We moeten Temse 4 Atlantis Lebbeke 14 Skoremachine draaide... Hoewel Lebbeke niet zonder zorgen bij Temse op bezoek ging - de Temsenaars hadden de week tevoren Leuven een echte pandoering toegediend - toch stond al bij de rust van de wed strijd vast dat de Lebbekenaars de overwinninhg zouden beha len. Temse dat tegen een hoog tempo begon te korfballen, stond na rijf minuten op voorsprong. Piet Maesschalck maakte enkele mi nuten later, vanop afstand, ge lijk. Eén van de twee Lebbeekse vakken, dat bleek duidelijk, Onverwachts is voor de Lokerse draaide niet zoals het hoorde, waterpolo afgelopen weekeinde Cindy Meersman leed al te vaak gutste wedstrijd van dit jaar Damien De Rouck g^pe^ djt jn het stedelijk zwembad van Borgerhout. De Racing Temse-Wondelgem 6-2 Na de onverwachte nederlaag in Waasmunster had de spelers groep van Racing Temse beloofd om sportief revanche te nemen bij de eerstvolgende gelegen heid. Die kwam er dan verleden zaterdag in eigen vertrouwde omgeving. In sporthal Het Ge- laag werd immers Wondelgem geen kans gelaten in een mooie en aangenaam kijkstuk. Reeds na drie minuten stond het eerste thuisdoelpunt op het bord als Ronny De Leenheer een voorzet van Peter Van Britsom in één tijd kon overnemen. Dezelfde thuis- spelers zorgden dan na een kwartier voor een verdubbeling van de stand want ook al de schutter met dienst Ronny De Leenheer. Twee minuten later kon Ronny Peters dan de thuis ploeg aan een 3-0 voorsprong helpen en in het thuiskamp dacht men dan ook meteen dat de buit veilig en wel binnen was. Doch Wondelgem probeerde om voor de rust nog een en ander recht te zetten. Dat was evenwel zonder doelman Buyens gere kend die een harde schuiver van Mortier uit zijn doelvlak zweefde op de 20e minuut en in de laats te minuut van de eerste helft kon Buyens andermaal zijn goe de forme laten zien als hij een schuiver van Fiers andermaal wist onschade lijk te maken. Na de pauze dan ging Racing Temse fors door en Luc Van Der jeugd kon na drie minuten in die tweede helft reeds een 4-0 stand laten optekenen. Wondelgem mocht meteen de kans op pun- tenwinst vergeten. En zeker wanneer Geert Verhelst als solist er even later 5-0 wist te maken waarna Verhelst zich omzeggens in dezelfde minuut na zijn doel punt alweer aan de basis lag van het nummer zes als hij Patrick Risché in de diepte stuurde die op zijn beurt Eli Van Assche het zesde doelpunt cadeau gaf. De buit was dus binnen en wat stoom werd nu afgeblazen. Won delgem kon dan ook wat in de wedstrijd komen maar doelman Buyens van Racing temse wilde eerst nog niet van wijken weten. Hij hield met twee prachtige tus senkomsten eerst Mortier en na dien nog eens Fiers van een eerreddende goal. Die kwam er evenwel toch op het eind van de match langs Mortier waarna Vincke er via de kruising nog 6-2 van wist te maken, maar op dat moment konden ze bij Racing al lang zeker zijn van de twee pun- A.Z.C. - L.Z.V.: 15-16 balverlies, bracht de Lebbekenaars echter Na een zenwuachtige riode waarin beide ploegen me kaar aftastten en Elen voor meest gevaar kon zorgen, zon dereen begon stilaan aan te voe len dat de tweepuntenwinst van Aalst er zeker inzat. Met nog acht minuten te gaan plaatste Renil- derde Katleen Stevens in de 7e de Clompen een vrijschop net minuut Renilde Clompen alleen onder de deklat. Er was een voor doel af. Met een geplaatste steengoede Marleen Bodson no- bal gaf ze Marleen Bodson het dig om die aartsmoeilijke bal te nakijken: 1-0. derieren in hoekschop. iiapviiLM iA.i.u^n. nt muviui Appels moest het vorige zondag het dan zonder Edwin Borms °P voorsPron8 en t0€n Linay LZV-spelere moesten het opne- tegen een, op papier, zwakker stellen, die vorige maandag een Meersman via een inloper de men tegen een direkte concur broertje uit tweede klasse A op- meniscusoperatie onderging. In stand op 3-1 bracht, bleek ze rent, nl. AZC-Antwerpen. De nemen. Hoewel je, dat bewijzen de wedstrijd tegen Minerva werd haar verloren vertrouwen terug- laatste konfrontatie dateert van de uitslagen, geen enkele ploeg hij overigens diep in de tweede gevonden te hebben. Temse begin februari '86, waar men mag onderschatten. helft al vervangen door Luc skoorde weliswaar opnieuw, toen verloor met 22-10. Nog Ann Schuddinck over de wed- Duym. maar via Steven Callaert (door- nooit hebben de Lokeraars daar strijd: Vooral de tweede speel- De wedstrijd Appels-Kapellen loopbal) en Cindy Meersman ook nog maar één puntje kun- helft hebben we schitterend ge- van zondag begint te 16.05, in de (afstandsworp) wezen de bord- nen meepikken en iedere speler korfbald: samenspel, variatiejn Appelse sporthal. Vanaf 14 u. jes weldra 5-2 aan. was er zich dan ook van bewust Deze wedstrijd, geleid onder een sterke scheidsrechter, was goed voor 4 penalty's en 12 uitsluitin gen. De Lokeraars starten de openingsset dan ook rustig en werden 2 penaltys feilloos omge zet door Erik Peelers. Patrick De Block skoorde de overige 2 doel punten telkens op aangeven van Guido Maes. Ook de Antwerpe naren konden 3 doelpunten sko ren, stand 3-4. den gretig van deze situatie en kwamen op minder dan 2 minu ten van het einde op 14-14. Pee tere zorgde door een krachtig shot dat de bordjes 14-15 aanwe zen. Een terech(t toegewezen penalty voor AZC bracht de stand weer gelijk op minder dan 20 seconden van het eindsignaal. Feest in het Lokeree kamp toen centraal verdediger Yves Wau ters op één seconde van het juniores en reserven gepro grammeerd. Elen probeerde terugte slaan via Diezelfde Renilde Clompen zette het aanvalsspel, snelheid... We staan echter al wedstrijden van Temse skoorde tijdens die eerste dat het een harde en zeker een on lortmonc Ho hnotcrhnn hd hippf pvpn sknordpn hnvpnnn aan <\p Inivn- hminrac on rocAruon nonm. speelhelft nog één keer, Atlantis moeilijke wedstrijd zou worden, zou nog driemaal de weg naar de omwille dat enkele spelers ge- korf vinden. Dit via Carla Van veld waren door de vroege winter Rossem (doorloopbal), Sandra en verplicht waren in bed te Van Rossem (van dichtbij) en blijven. Zo beschikte LZV maar Damien De Rouck (afstand)over één wisselspeler terwijl trai- Tijdens de tweede speelhelft ner Maes verplicht werd 2 slaagde de thuisploeg er niet jeugdspelers op te roepen, nl. meer in enig weerwerk van be- Drieghe Baert en Baete Chris- Schmitmayer en Aertmans, maar dit duo werd door de Ka- millekesverdediging mooi uit de wedstrijd gehouden. Meer zelfs, .Aalst kon bijwijlen via Stevens en Clompen voor gevaar zorgen. Eén van die fasen resulteerde in een doelpunt. Op voorzet van Ann Eeckhout in de 37e min., de hoekschop, de bal bleef even voor doel en Paula Bisback kon scoren: 3-0. Kort na de aftrap lukte Schmit- mayer een één-twee met Jacobs. Laatstgenoemde was vlugger bij de bal dan Marijke Buyse en kon scoren: 3-1, wat ook de eind stand was skoorden bovenop aan de lopen de band, zodat Minerva dat toen reeds aankeek op een 0-4 ach terstand werkelijk overrompeld werd. In de eerste speelhelft, toen de afwerking niet optimaal verliep, skoorden voor Appels Edwin Borms (halher), Ann Schud- Groen-Wit 5 Vos Reinaert 4 St.-Niklaas Te nerveuse Waaslanders... Ingevolge een gril van de kalen der moest Vos Reinaert St.-Ni- kreeg Katleen Stevens de vrije De jeugd van Kamillekes Aalst dinck en tweemaal Dirk Van klaas het vorige zondag opnieuw i^g te leveren. Voor Lebbeke toph. Trainer Guido Maes vroeg loop!" Met een magistraal schot won met 5-0 tegen Ekeren. De bracht ze Aalst op 2-0. provinciale ploeg ging met 2-5 Na de rust kregen we een gemo- winnen op Baardegem, Volgen- tiveerd Elen dat op zoek ging de week doet de nationale ploeg naar de aansluitingstreffer. Af- de verplaatsing naar Kuurne, de standsschoten van Jacobs en jeugd naar Puurs en de provin- Aertmans brachten de Aalsterse cialere naar Zulte, goalie niet in verlegenheid. Ie- JMH MINIVOETBAL Royen vanop de strafworpstip. tegen Groen-Wit opnemen, de skoorden nog: Damien De zijn spelers dan ook om zeer Annette Veretraeten was immers ploeg die het een week eerder, R0UCk (3) - die sneed als door voorzichtig te werk te gaan want tweemaal bij een doelpoging ge- thuis dan, verslagen had. Derge- hoter door de Temse-verdedi- deze oud internationalen van hinderd. lijke elkaar opvolgende konfron- gjng - Piet Maesschalck (2) en AZC-Antwerpen hadden wel veel Het korvenfestival tijdens de talies - Vos krijgt er dit seizoen steven Callaert (1). ervaring maar kwamen fysisch tweede speelhelft werd uitge- nog zo één voorgeschoteld (An- volgende zondag gaat Atlantis wel te kort. De Durmejongens _o voerd door Dirk Duym (2), derlecht) - zijn allesbehalve be- Lebbeke, nu alleen aan de lei- zijn in de slotperiode dan ook ervoor dat dc° AZC-doeïman Edwin Borms (1), Wil De Wilde vorderlijk voor een normaal ver- ding in vijfde klasse B, op bezoek door het oog van een naald ge- kansloos was. Peetere, Van De tweede periode was nog maar wedstrijdeinde de bal in de lin net bezig of Eddy Van Puym- ker bovenhoek shotte en de lo- broeck kon een derde penalty kale doelman tgotaal verslagen voor LZV omzetten, hij koos dan was, eindstand 15-16. ook de goede hoek. Antwerpen Door dringende werkzaamhe- speelde nu aanvallend maar den aan de bodem van het Lo- konden hun spel niet spelen kerse Durmezwemhad is de der door het puike verdedigen van by tegen Dendermonde uitge- LZV. Er werd dan beurtelings steld naar zaterdag 13.1.90. geskoord. Patrick De Block en De Lokeree waterpolo blijft door Guido Maes skoorden elk 2 doel- deze belangrijke overwinning punten, Erik Peetere zorgde voor aan de top van het klassement, één treffer, stand 9-10. Door rus- WéttïncM'eter, De Block Patrick op het gepaste moment af te werken werd het een gemakke lijke Idus in de voorlaatste set. Yves Wauters was zijn tegenstre ver iets te vlug af en zorgde (5), Peetere Erik (5), Maes Gui do (2), Wauters Yves (2), Mest- dagh Rik, Van Puymbroeck Eddy (2), Bleyaert Peter, Drieghe Bart, Baete Christophe. (1), Veronique De Paepe (2), N.O.M.B.-Minivoetbalkern D.S.D. De helft van de matchen zijn gespeeld en de leider verloor nog geen enkel punt De onderlinge konfrontaties tussen Givana, Ver- hofstadt en Kleding Octaaf zullen over de titel beslis- litslagen 13de speelweek Avanti - Sportwereld San. De Herde - Dendermotors Bioform - Quick Shop Eves - Verhofstadt Minishotters - KI. Octaaf Zwamberhof - Piccadilly Givaa - M.V.C. Rangschikking I Kleding Octaaf 2. Givana 3. Verhofstadt 4 Minishotters 5. Quick Shop 6. San. De Herde 4- 7 6- 4 7- 8 2-15 4-12 4- 1 9- 5 0 0 131 36 24 1 0 116 39 24 2 0 129 20 18 4 2 61 62 16 12 7 5 0 85 89 14 13 7 6 0 80 90 14 7 M.V.C. 8. Bioform 9. Zwambershof 10. Eves 11. Piccadilly 12. Dendermotors 13- Sportwereld 14. Avanti 6 6 1 82 67 13 5 7 1 75 87 11 5 7 1 64 80 11 4 6 3 55 87 11 4 5 2 51 53 10 2 11 0 31 93 4 1111 50 129 3 I 11 1 35 113 3 12 12 13 12 11 9 13 Bekerronde als tussendoortje Vrijdag 15/12 L 19 30 u. M.V.C. - Bioform Vrijdag 15/12 G 19 00 u. Piccadilly - Dendermotors Vrijdag 15/12 G 20.00 u. Givana - Sportwereld Vrijdag 15/12 G 21.00 u. Zwamberhof - Verhofstadt De ploegen Avanti en Kleding Octaaf zijn vrij en dus geplaatst voor de 'A finales. loop van de kompetitie, maar wellicht hebben dergelijke toe standen wat te maken met het beschikbaar zijn van zalen. Feit was dat Vos vorige zondag eerder zenuwachtig aan de wed strijd begon. Joke Bogaert: We kreeerden veel kansen, maar bij de afwerking schoten we tekort. Toch slaagden we erin een 0-2 voorsprong bijeen te korfballen. Joke De Wolf trof immers twee maal raak. Bij de rust moesten we echter tegen een 4-2 achter stand aankijken. Tijdens de tweede speelhelft slaagden de Waaslanders erin, via Joke Bogaert, de achterstand gtot één korf te milderen, maar Groen-Wit liep opnieuw uit tot 5-3- Trainer-coach Frangois Heyrman voerde toen twee wis sels door: Geert Pauwels en Evert De Witte werden vervangen door Gunther Mertens en AQlex Van Hove. Laatstgenoemde zou nog wel skoren, maar de gelijk makende korf zat er niet meer bij Houthalen. Ago Aalst Houthalen 4 Er zat meer In... In zijn thuiswedstrijd met Turn hout als tegenstander, moest Ago Aalst vrij vlug op een 0-2 achterstand aankijken Jan De Roeck: We waren kwa spel duidelijk de betere van de Limburgers, maar we verzuimd en in hoge mate af te werken. Houthalen liep zelfs uit tot 1-3. Tevoren had Koen Uyterhaegen, via een doorloopbal, geskoord. Via Christine Liebaut werd het 2-4. In de laatste sekonden van de wedstrijd skoorde Jan De Roeck nog vanop afstand. Ago gaat zon dag op bezoek bij Leuven Pierre Van Rossem Uitslagen: Tielt-Roeselarc Antwerpen-Lokcren kropen, trouwens de uitslag liegt Puymbroeck en De Block zorg- er zeker niet om. Centraal verde- den voor de overige doelpunten, „.„„«pen-Luw.-™, diger Yves Wauters was dan ook stand 10-14. Door het zenuwach- willcbr -Blankenbergc niet tevreden met een gelijkspel tig spelen in de slotperiode werd Brussel-Genk en skoorde op één seconde van het j>eslist niet de gemakkelijks- Seraing-Dendermonde het eindsignaal de beslissende te De Antwerpenaren profiteer- Ciney-Bruggc 9-6 15-16 9-10 16-8 14-10 23-2 Jeugd volley. De juniores van Snuffel Grembergen (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1989 | | pagina 30