Kwaliteitsslagerij Patrick kon Goalgetters niet slachten Ijs Van de Walle in goede doen Vedettenparade bij de Temse Liga Hamse Zaalvoetballiga Negende OCMW-kersttornooi voor dames komt eraan - ZVC De Sportingers Dendermonde De Voorpost - 15.12.1989 - 31 ZAALVOETBAL Naar aanleiding van de overhandiging van de nieuwe outfit aan zaalvoetbalploeg De Pelikanen door sponsor Repro Zaman organizeerde dezelfde sponsor afgelopen week een zaalvoetbalwedstrijd tussen de Pelikanen-ploeg en een team van Vlaamse vedetten. Het werd een spannende bedoening in sporthal Tilroda, plaats van het gebeuren. De wedstrijd startte eerst al met een halfuur vertraging omdat opdringerige fans van Helmut Lotti en Koen Wauters van Cloussau maar bleven aandringen om hand tekeningen te krijgen op de meest eigenaardige plaatsen. Toen Helmut en Koen dan toch van kleren konden verwisselen was de wedstrijd al goed en wel op gang gebracht en dacht iedereen dat de Pelikanen met hun vedette: Jean Marie Peelman wel gemakkelijk zouden winnen. Doch niets was minder waar want wat bleek? Koen Wauters en Helmut Lotti scoren niet alleen hoog in de hitparade, nee zij hebben ook nog voeten aan hun lijf die eveneens hoog kunnen scoren. Koen keilde nummer één voorbij Peelman en Helmut scoorde met zijn gekende lichtvoetige stijl nummer twee voor de Vlaamse artiesten die voor de gelegenheid aangevuld waren met mister X. Een westvlaamse paardefokker uit de buurt van Gaver beek die echter wel een oogje heeft voor vrouwelijk schoon. Na die 0-2 stand kwamen de Pelikanen echter terug tot 2-2 langs Zaman en Peirsman en via Patyn zelfs op voorsprong. Geen nood echter voor de vedetten want mister X en Helmut Lotti brachten beide teams weer naast elkaar aan de rust. Na de rust bracht vedettencoach Mare De Coen dan het nieuwe duo Roland-Danny tussen de lijnen. Roland, manager van Ingeborg en Danny die 'Dag Allemaal' in zijn leesbare vorm giet scoorden elk ook een doelpunt waarna Koen Wauters en Helmut Lotti absoluut het laatste woord wilden hebben en Jean Marie Peelman als plaatselijke vedette liefst zeven maal het nakijken gaven in deze wedstrijd die druk bijgewoond werd door heel wat vrouwelijke fans van de vedetten. Vooral de dames van S.O.S. Veile waren in de ban van onze Vlaamse vedetten die naast zingen ook nog goed konden voetballen. De dames van S.O.S. wilden dan ook een revanche hebben nadat de Pelikanen roemloos ten onder gingen. Op donderdag 22 februari om 21 u. zal dan in sporthal Tilroda ook een terugwedstrijd plaats vinden. Deze datum alvast vrij houden jongens en meisjes. M/S Nu zondag 17 december van 's morgens 9u30 af gaat in sporthal Tilroda te Tielrode het negende dames OCMW Kersttornooi van start. Deze zaalvoetbalclub uit Temse staat inderdaad al voor de negende maal paraat om deze organisatie leven in te blazen. Onder het waakzame oog van sekretaresse Jeannineke Vermeiren zullen andermaal tien dames-zaalvoetbalteams strijden om de zo begeerde Kersttrofee. Komen dan ook aan de aftrap: S.O.S. Veile, I II, Vicongne Ladies (Bredene), OCMW, Sportline, Sport - hoeve. Van Huychem-De Blende, Pauls Video, V.D. Spa de Kroon en Wijnveld. Het wordt dan ook weer een boeiende zaalvoetbaldag in Tilroda waar de finalewed strijd voorzien wordt om 19u30 M/S De topper deze week in de Ham- se Zaalvoetbal liga speelde zich af in de derde afdeling waar leider Goalgetters het moest opnemen tegen hun onmiddellijke belager Kwaliteitsslagerij Patrick. Voor een ruime belangstelling kon den de Goalgetters toch de over winning behalen wat de kloof tussen beide ploegen doet uit deinen tot vier punten. Het jonge beloftevolle ploegje van Kwali teitsslagerij Patrick had eigenlijk nooit verwacht dat ze een woord je zouden kunnen meepraten in het titeldebat. Hun eerste drie wedstrijden in deze competitie waren evenveel nederlagen. Toen haalden ze het slagersmes (figuurlijk dan) boven en sedert 21 september kenden ze de ne derlaag niet meer met het gevolg dat ze nu bovenaan de wet dikte- ren. Jumo Dholda-De Doncker (1-6). Het begint er niet goed uit te zien voor Jumo Dholda. Het lijkt zo wat op een rode lantaarn zonder licht. Tegen De Doncker als be zoeker was het wel geweten dat ze weinig zouden kunnen uit richten. Maar een 1-6 nederlaag is toch een zwaar verdikt. Half weg was het al duidelijk Jumo Dholda hebben geen punten kunnen pakken. De thuisploeg was echt te onmondig om doel man Van Doorsselaere het leven zuur te maken. Langs de andere kant waren er al vier doelpunten gevallen langs Luc Collewaert (2), Verhent JP en D. Everaert. In het tweede stuk had de wed strijd minder stootkracht. Peter Laemers zorgde voor een kleine opflakkering bij de lokalen met een doelpunt, maar dit doofde even later even ras uit. De Donc ker liet zich door niemand de les spellen. San. De Mulder-Sportwereld I (6-10). Doelpunten waren hier langs beide zijden goedkoop. Ze vielen met trosjes. In het eerste gedeelte begon na een aanpas singsperiode Sportwereld I de juiste kadans te vinden. Mare Van Brussel gaf eigenlijk in die periode de toon aan met zijn drie doelpunten. Toch bleef San. De Mulder aandringen, steeds maar opnieuw en met een 2-4 halfweg was de strijd nog niet gestreden. Daarna zou Sportwe reld zijn voorsprong stilaan maar zeker opdrijven. Geert Van Moerzeke met zijn drie doelpun ten legde daarvan de basis. Maar ook Van Bogaert Eddy, Guy Key- molen en Dave Colman waren in hun nopjes. Herman De Mulder was de doorduwer bij San. De Mulder. Toch konden ze niet verhinderen dat Sportwereld overeind bleef. Verz. De Clippeleir-Michta (4-3). Eigenlijk toch een verrassende uitslag want het beter geklas seerde Michta liet zich de kaas van tussen het brood nemen. Bij de start van de wedstrijd deed Verz. De Clippeleir het geweldig goed en de bezoekers keken ver rast op van die produktieve uit vallen van de thuisploeg. De ploeg van kapitein Erik De Vrese hadden op zeker moment een 4-1 voorsprong verworven. Maar dan ging het minder vlot, vooral hun doelkansen werden niet meer benut en dat gaf de kans aan de bezoeker om maar dich terbij te komen. Willaert en Van Paepeghem zorgden voor twee treffers; 4-3. Maar een vierde die een punt zou opleveren, hing wel in de lucht maar kon nooit worden gefixeerd. Pelemanie-Lietbeka (8-0). De zwakte van de bezoekers werd hier in cijfers vastgelegd. Noch tans heeft Lietbeka tot halfweg wedstrijd stand gehouden. In die periode had de lokale formatie maar eenmaal kunnen scoren langs Dirk Pelentan. Naar het einde toe werden de bezoekers helemaal overdonderd en kwa men de doelpunten opeen rijtje: Frits Vercauteren (4), Van Gucht, Vermeir en Aps. Lietbeka kon hun afgedwongen kans niet verzilveren met een doelpunt. Picca Friends-Muskusrat (10- 1). De Muskusratten zijn er niet in geslaagd de leiders te bijten. Moed hadden ze genoeg, maar hun kanonnen waren niet goed gericht om de barrikades van de leiders stuk te schieten. Halfweg de ontmoeting stond er al een forfaitscore op het bord en daar in had Van Ranst Guy gezorgd voor de meeste doelpunten. De verwachte aanval van Muskusrat is er naderhand niet gekomen. Et. Waterschoot redde de eer en daarmee was voor hun de kous af. De tegenpartij kon nog vijf maal de netten doen trillen van keper Luc Baert. Vooral Gustaaf De Waegeneer met drie voltref fers was in zijn schik. Pelemanie-Atletic Brothers (4- 10). Een normale uitslag. Van bij de start al zetten de bezoekers alles op alles en liep duidelijk uit naar een 1-5 score. Matthieu en Vermoessen waren daarvan de grote bewerkers. Naderhand kwamen de lokalen wat meer aan bod, maar toch bleven de Atletic Brothers de wedstrijd be heersen. Hun overwinning kwam nooit in gevaar. De beste doelschutter was hier ongetwij feld André Vermoesen die de helft van de goals achter zijn naam kreeg. Donalds-Vossenhoek (2-2). Twee formaties uit Grembergen stonden tegenover elkaar en dat gaf een spannende wedstrijd als resultaat. Gestadig bleef de schaal in evenwicht. Viette zorg de voor een eerste doelpunt bij Donalds en in diezelfde periode was het De Leenheer die het deed bij Vossenhoek. Naar het einde toe werd het 2-2 langs De Kegel en Geert Hermans. Maar hoe beide ploegen zich ook schrap zetten om het overwin nende doelpunt te scoren; het lukte niemand. Vee. Cloet-Centrum (4-6). Een aantrekkelijke wedstrijd die in het eerste gedeelte zowat in het voordeel van de thuisploeg uit viel. Geert De Wilde kon met twee goals zijn thuisformatie op voorsprong houden; 3-2. Toch zouden ze daarna moeten er kennen dat Centrum het nog iets beter deed. Freddy Vermorgen (2), Van Hemelrijck en Ringoet kogelden de illusies van de loka len in diggelen. Van Huygem/De Blende-Durme- zonen II (5-4). De lokalen heb ben het niet onder de markt gehad om de rode lantaarndra gers de punten te ontfutselen. Aanvankelijk konden de Durme- zonen zelfs op winst komen; 1-3- Dan was het moment aan gebroken om de bakens te ver zetten en de thuisploeg begon aan de achtervolging die hun op gelijke hoogte bracht en op de koop toe zelfs nog de overwin ning al was het maar op het nippertje met de kleinst mogelij ke cijfers. Sportwereld I-Sjotters (3-8). De bezoekers die in deze wedstrijd konden teren op het schuttersta- lent van Peter Geerinck hebben hun overwicht rustig in doelpun ten kunnen uitdrukken. Van bij de start was het duidelijk. Tegen Sjotters was geen kruidje gewas sen en deze knapen liepen me teen weg naar 0-4 en achteraf ?AT!WC* *J C Zaalvoetbal. De ploeg van Kwaliteitsslagerij Patrick uit de Hamse Liga (vb) kreeg de plaatselijke formatie wel nog wat ruimte om te sco ren. Maar Sjotters bleven op hun tellen letten om met ruime voor sprong de overwinning vast te leggen. Durmezonen II-Sportiv (1-4). De hekkensluiters werden hele maal overspoeld door de bezoe kers die er van bij de start geen gras lieten over groeien en me teen naar een 0-7 liepen. In de tweede helft zouden ze het aan tal doelpunten nog verdubbelen. Durmezonen geraakte maar aan één enkel doelpuntje via Van Duysen. Kwaliteitsslagerij Patrick-Goal- getters (4-6). In deze topper lie pen de gasten uit tot 0-3 voordat de lokalen hun weerstand kon den organiseren. Peter Cappaert maakte er dan 1-3 van. Meteen kwam er spanning in deze ont moeting. Het werd 3-4 en 3-5. Slagerij Patrick sloeg dan op nieuw toe 4-5 en dan zou Goal getters met een zesde doelpunt de thuisploeg volledig op afstand houden. De beste man bii Goal getters was ongetwijfeld Yehia Zerovali die niet alleen twee keer scoorde maar ook bijzonder goed op dreef was in de wedstrijd zelf. Bij de verliezers werd er ingebracht dat het doelhout hun een viertal keren van een doel punt hield, zodat er voor hun wellicht een drawnkans had in gezeten. De goede keping van doelman Tony Van de Voorde heeft er toe bijgedragen tot de zeer flinke verrichting van Kwali- Temse Liga Weinig competitiebedrijvigheid in de Temse Liga. Het groots Kersttornooi trela daar nu alle aandacht en ondertussen zijn reeds de acht kwartfinalisten ge kend om de laatste tornooiweek in te gaan Zo kwamen in competitiever band dus alleen maar de mi- dweekploegen tussen de lijnen. En, toeval of niet, maar juist in deze drukke kerstperiode schie ten de mannen van IJscreem Van de Walle uit de startblokken. Eerst werd felle repliek gegeven tegen Atletico Ter Walle waarna zonder medelijden afgerekend werd met AK Ketels, toch een vooraanstaande ploeg in deze competitie. Ook Shalke 82 zet zijn opmars verder. Nu overwon men het Vrij PMS en dat zijn toch adelbrieven die elke ploeg zou willen voor leggen. Verbruggen kampt met een griep epidemie waarvan alleen de Ita liaanse spelers gevrijwaard ble ven. Dat was evenwel niet genoeg om Houtbriel een punt te ontfut selen. Kiro II laat eveneens niet met zich spotten want zij duwden FC Uil hoog de bomen in terwijl Mini Ster een flinke pandoering kreeg van KWB Kruibeke. Deze laatsten blijven dan ook torenhoog favoriet voor de kam pioenstitel in de eerste mi dweek- reeks. Us Van de Walle 4 Atletico Ter Walle 5 Gelijkopgaande wedstrijd waarin beide teams werkelijk het beste van zich gaven. Ter Walle kwam vlug op voorsprong langs Kris Foubert maar gepast antwoord volgde van Rik Mcrckx van de Ijs-venters. Ter Walle wilde evenwel nog voor de rust een veilige bonus hebben en Guy Van Havere zou daar aanvankelijk samen met Kurt Vernimmen in slagen bij een 1-3 stand. Doch Diego Van Havere bracht Ijs Van de Walle nog voor de rust in het zog van de mannen van 't Jeugdhuis. Na de rust evenwel weer Ter Walle langs Foubert en Vaerewijck Erik die uiteindelijk de zege konden afdwingen want ondanks het feit dat Patrick Peelman en Guy D'Hooge nog scoorden voor'Van de Walle maar dat zat er niet meer in. Vrij PMS Shalke 82 We hebben het nog gezegd, eens Shalke 82 aan een reeks begint zijn die mannen nog moeilijk te stoppen, Ook nu weer tegen PMS was er geen houden aan. PMS dat evenwel knap begon met doelpunten van Kris Wauman en Luc De Clercq zag nog voor de rust deze voorsprong achter haald als Stieltjes Ronny en Raoul Van den Bossche ook gin gen scoren. Shalke nanv'an ook na de rust genoeg voorsprong langs Bayens Luc en de gebroe ders Stieltjes om een laatste stuiptrekking van PMS langs Flip Vergeylen, Peter en René Van Laere af te slaan. Verbruggen 2 VK Houtbriel3 Sciacca Salvatore was gekwetst aan het hoofd bij de thuisploeg maar hij hield toch blijkbaar het hoofd nog heel koel want hij scoorde in de eerste helft toch lekker het eerste doelpunt in deze wedstrijd voor Verbruggen. Houtbriel stelde wel orde op za ken langs Yvo De Pauw, Kurt Permentier en Viskens Leo in de tweede periode en dat was net op tijd want Verbruggen kon via Van de Voorde Danny nog aardig in de buurt komen. De Uil Kiro II De thuisploeg kon rekenen op te veinig manschappen om deze wedstrijd écht spannend te ma ken. Slechts vijf Uilen kwamen aan de aftrap en dat bleek te weinig om Kiro te verslaan. In de eerste helft wist FC Uil zelfs gelij ke tred te houden met Kiro als Marcel Goossens en Ronny De Cauwer konden scoren nadat Ki ro aan het bewind was gekomen via Johny Haentjes en Guido Baetens. Na de pauze evenwel was er geen houden meer aan bij Kiro als Vernimmen Dies, Bae tens Guido en Mare De Bruyne om beurten gingen scoren. Freddy Van de Vijver, de beste Uilspeler, milderde in die perio de nog wel met een tegendoel punt maar de zege was toch zonder discussie voor Kiro. Us Van de Walle 5 AK Ketels3 .Opmerkelijke zege van Ijs Van de Walle tegen de brievenplak- kers. Al van bij de eerste helft werd duidelijk dat Ketels de IJs- jongens wat onderschat had. D'Hondt Dirk en Van Haevere Diego scoorden immers dan al twee maal terwijl Ketels het moest stellen in die eerste helft met enkel een rake poging van Patrick Dierick. Ook na de rust zou de thuisploeg altijd met één lengte voor blijven op de bezoe kers. Van Haevere en Guy D'Hooge zorgden daarvoor bij Ijs Van de Walle terwijl Ketels enkel KWB Kruibeke Mini Ster teitsslagerij Patrick. Een goede leiding van ref Dirk Van Remoor- tel mag ook wel eens onderlijnd worden. Want zelfs de verliezers vonden dat Dirk een goede wed strijd had weggegeven. Ware Vrienden-Rijkswacht Den- dermonde (3-3). Vooral in het eerste gedeelte waren de Rijks wachters de betere formatie. Ze onderlijnden dat trouwens in twee doelpunten langs Luc Clayé en Mare Bouillon; 2-0. De Ware Vrienden hadden daartegen geen verhaal. Maar het zou bete ren. Via Jef Straetman deed men de netten van de rijkswachtdoel man Dirk Goossens trillen om uiteindelijk toch nog een drawn te lukken. Kan. De Clippeleire-Femina's (1-9). In deze dameswedstrijd waren de lokalen duidelijk de mindere. Halfweg wedstrijd was dat al duidelijk met een 1-5 stand. De doelpunten kwamen vooral langs Van Boxelaere (3) en Anja Roels (2), Monique Van Praet had voor de thuisploeg gescoord. In het tweede stuk van de wedstrijd vielen de doelpun ten allemaal langs dezelfde kant. Thys en Van Boxelaere scoorden elk nog twee keer. Maar de dub bele cijfers die betracht werden zijn nooit bereikt geweest. Sportline-Sportstadion (2-1). Een wedstrijd met weinig doel punten gekruid. Toch een aan trekkelijke ontmoeting. Na een 1-1 score met doelpunten langs Veerle Cooreman en Martine Vernimmen was het wachten op de ploeg die het winnende doel punt zou scoren dat twee punten opleveren zou. Na een tijdje wachten was het Martine Van Borm die Marleen Pelentan het nakijken gaf. Hoe men langs bei de kanten zich inspande: de sco re veranderde niet meer. HVC door Vernimmen Alain wat dich ter kon gebracht worden. Alle andere Ketels aanvallen werden door doelman Dré Van de Walle onschadelijk gemaakt, zodat ook hij een aandeel had in de zege van de ploeg die zijn naam In de eerste helft van dit duel kon de bezoekende ploeg nog enigszins de schade weten te beperken. Koen Verbruggen kon tot 3-1 milderen wanneer KWB Kruibeke langs Jan Pauwels, Kris Nielandt en Eddy Vercauteren vlot uit de startblokken schoot. Na de rust dan moest Mini Ster afhaken als Pauwels, Nielandt en Firlefeyn Franky ook al met scherp gingen schieten. Benny Goossens legde tenslotte voor KWB Kruibeke de eindcijfers vast in deze fair gespeelde partij. Mare Stcvelinck St.-Niklaas-Leuven 5-1 Pirelli gaf menige demonstratie van zijn kunnen en lag aan de basis van enkele doelpunten. Hij had zeker de applausvervanging verdiend (dw) Zaalvoetbal in Tielrode. ZVC De Pelikaan-Repro Zaman t Vlaamse vedetten en verloor met 6-3 (dw) een wedstrijd tegen de Zaalvoetbal in Tielrode. De Vlaamse vedetten met Helmut Lotti en Koen Wauters deden bet helemaal niet slecht en wonnen met 6-3 tegen De Pelikaantoch geen klein ploegje (dw) Sportingers-Ciac Gent 6-3 Ciac, dat voor de aanvang van het seizoen als één van de titel kandidaten was genoemd, kon tot op heden geen bevestiging brengen. Vooral door de vele kwetsuren. Toeval of niet maar voor het eerst kon men enkele basisspelers reku pereren. Sport ingers speelde met zijn type- ploeg. Reeds na vijf minuten gaf Ciac een prachtaanval af en kwam via De Veirman op 0-1. Sportingers leek door deze start van de bezoekers verrast en vond moeilijk zijn draai Reid bracht toch de bordjes op gelijke hoogte via een vrije trap. Vaanf dat ogen blik begon de paarswitte motor volop te draaien en Red bracht met nog drie treffers de rust stand op 4-1. Ciac begon de twee de helft zeer agressief en pakte uit met enkele afstandschoten die gekeerd werdden door doel- men Scheiris. Van Nuffel maakte er op prachtige wijze 5-1 van. Bij Ciac sloegen de stoppen nu vol ledig door en men begon nu te schoppen op alle thuisspelers. De zeer lakse ref Lefèvre liet dit allemaal toe wat niet te begrij pen was. Ciac voelde zich door door de ref gesterkt en kwam na een zoveelste fout via De Veir man op 5-2. Op tien minuten voor het einde kwam Ciac tenig tot 5-3 via Bovens. Sportingers verhoogde opnieuw de druk en Van Nffel maakte er 6-3. Dit was te veel voor de bezoekers en eerst werd Vandenbergh door Bovens langs achter gewoon neergetrapt. Geel was zijn lot. Uitsluiting viel ook De Vande- merle te beurt nadat deze zich net voor het einde vergreep aan Van Nuffel. Konklusie is dat deze ref Lefèvre duidelijk dit niveau niet aankon. Tenslotte nog een pluim voor onze jongens die na alle aanslagen op hun ledema ten kalm zijn gebleven. Sportingers speelde met: Schei- ris, Vandenbergh, Reid. Bonnae- rens dany, Cooreman, Van Ranst en Van Nuffel. Volgende wedstrijd: derbytop per!!! Zaterdag 17 december Reds Lebbeke-Sportingers te 21 u. in sporthal Lebbeke. Dender- mondenaars allen daarheen.

De Voorpost | 1989 | | pagina 31