AKV Per Total tien jaar aktief Luc Van Holsbeeck en Karei De Leeuw zitten in de put Kris De Poorter doet ook mee W.S.V. De Kadees Toekomstperspektieven van Zette leden in de bloemen arrondissement Aalst Programma karnaval 1990 De Voorpost - 15.12.1989 - 3 Ruim 260 aangesloten Kadees waren in de feest zaal van de firma Gilbos te Herdersem present op het jaarlijks feest. 1989 was een biezonder jaar. Van de zowat 200 wandel- klubs die de Vlaamse Wandel- en Joggingsliga rijk is, haalden de Aalster- se Kadees de derde plaats. Enkel Aalter en Gentbrugge gingen haar vooraf. De aktieve leden werden dan ook in de bloemetjes (en de tro feeën) gezet door het di- namisch bestuur van W.S.B.De Kadees. De Kadees omvatten zo wat elke leeftijdskatego- rie van jong tot oud. Oudste aktief lid is Mere- naar Rudolf Van de Wiele (73). Jongste zonder eni ge twijfel Jeroen Roe- landt, pas vier. Die nam dit jaar deel aan liefst 34 wandeltochten waarbij hij 273 km totaliseerde. Kampioenen Yvan Goeman legde 4234 km af in 132 tochten. Na- dia Caudron deed 2639 km in 121 beurten, Theo Coppens 2095 km in 194 tochten en Hilda Van Hoefst 1051 km in 69 wan delingen. Yvan Goeman wordt dan ook door De Kadees voorgedragen als kandidaat sportlaureaat 1989. Voor de titel te Dender leeuw stellen De Kadees André De Leener voor. Laureaten De laureaten dit jaar zijn Angie Langelet, Wendy Haelterman, Jeroen Roe- landt, Erik Cardon, Ann Van Hoefs, Gaston De Wolf, Eddy Lanckman, Anna De Coninck, Ghi- slaine Flamand, Paul Van Hoefs, Mark Haelterman, Erna Vaeyens, Godelieve Eekhoudt, André De Leener, Valery Caudron, Rosa De Neef, Godelieve Verseau, Petrus Buggen- houdt en Alfons Lanck man. Verdienstelijke Kadees zijn Cathy Haelterman, Benny Goeman, Philippe Van Aerdenbrugge, Willy Van Audenhove, Hugo Corthals, Bernard Roe land, Felicien Buyle, Jan Verbestel, Roger Raes, Liliane Lanckman, Jozef Manes en Rudolf Van de Wiele. LH Gisteren donderdag orga niseerde de Kredietbank in de Keizershallen van 19 tot 21 u. een ontmoetings cocktail. Meer dan 600 personen waren present. Voornamelijk bedrijfslei ders uit de regio Aalst. Di- rekteur van zetel Brabant Antoine D'Hondt be klemtoonde er de ekono- mische rol en de toe- komstperspektieven van het arrondissement Aalst. Zowel wat betreft het aantal nieuwe inrichtin gen (561) als het aantal nieuwe arbeidsplaatsen (6000) lag de ekonomi- sche groei in ons arrondis sement in de periode 84- 88 ruim boven de gemid delde groei van de provin cie Oost-Vlaanderen. Vooral de sektoren han del, banken en verzeke ringen, hout en meube len, voeding, vervoer en verkeer, drukkerij en me taalverwerking kenden een duidelijke expansie. Aalst moet nu bij machte zijn de volgende expansie- golf op te vangen. Vooral in het licht van de huidige Europese ontwikkelingen is aan ons arrondissement een grote rol toebedeeld. De streek van Aalst krijgt immers grote mogelijkhe den wegens de saturatie van de hoofdstad, de noodzakelijke uitbreiding van de industriezones ten Noordoosten (Zaventem, Diegem, Kortenberg, Haasrode- en ten Noord westen (Groot-Bijgaar den, Asse, Zellik en Ter- nat). Aalst. Luc Van Holsbeeck en Karei De Leeuw hebben hun karnavalbedenkingen Luc Van Holsbeeck en Karei De Leeuw zitten in de put. Als echte karnava- listen zijn ze diep getrof fen door de aangekondig de vernieuwingen. Zij zeggen zelfs dat ze spre ken in naam van meerde re collega's karnavalisten. Hopelijk komen er geen onverwachte moeilijkhe den, vooral dan van de ra sechte karnavalisten, zeg gen Luc en Karei die zich niet akkoord kunnen ver klaren met de huidige stand van zaken, vele groepen waren al begon nen met allerlei aktivitei- ten en nu zien ze heel wat mogelijkheden als sneeuw smelten voor de zon. "En dat allemaal door beslis singen van hogerhand", beweren Luc en Karei die met enkele vrienden in een herberg ccn gropeje hebben opgericht. Dat groepje had reeds een en ander voorzien om wat geld bij elkaar te brengen om zich een karnavaluni- form aan te schaffen. Want een uniforme kledij is altijd veel mooier zelfs voor een karnavalfeest. Maar nu het aantal groe pen is beperkt en nieuwe groepen de grendel op de deur kregen, ligt het nu weer allemaal anders. Had men al heel wat geor- ganizeerd, de motivatie is nu zoek. "We kunnen niet meer vooruit, maar ook niet achteruit. Nu de eindmeet in het zicht was wordt het allemaal een stuk moeilijker. Dat kan alleen in Aalst. Zou Aalst dan toch een provincie stadje zijn", stellen Luc en Karei zich de vraag. Bij de Duits-Belgisch-Lu xemburgse Handelska mer zijn twee brochures verschenen over de han delsbeurzen die in West- Duitsland worden gehou den. Ze kregen de titel "Fachmessen made in Germany" en Auma Tips". Men kan de bro chures gratis bij de Kamer bekomen op het adres Manhattan Office Tower, Bolwerklaan 21 te 1210 Brussel (02/218.50.40.). AKV Per Total is ontstaan zoals dat bij menig Aalster- vraag of Kamiel het als se karnavalgroep het geval is geweest, na een karnava- danseres in de lichtstad leske roes in een herberg aan de toog. Er werden had kunnen waarmaken, afspraken gemaakt en het bleek dat die niet op een Het resultaat was te zien koude steen waren gevallen. Er was voldoende belang- op de wagen van Per Total stelling en zo kwam AKV Per Total tot stand. Helaas is dat jaar. niemand van de pioniers nog aktief lid van AKV Per Voor de tweede deelna- Total. Er blijven nog wel enkele leden van het eerste me bij de kleine groepen uur over en dan denken we aan Werner Sergeant, Tony in 1985 werd teruggegre- Van Zegbroek en Guido Janssens. pen naar het pauselijk be- De eerste keren dat men aan de stoet deelnam, was het gewoon om de sfeer te proeven. Het waren een voudige uitbeeldingen, ook wat de kostumering betreft. Per Total vond men terug zowel bij de grote als bij de kleine groepen. Van 1980 tot 1985 was het beste resul taat dat men bij de grote groepen behaalde een ne gende plaats. Vanaf 1985 trad men aan bij de kleine groepen en daar werd men tot twee keer toe vijf de. In 1982 was toeval of niet Keizer Kamiel voor een keer geen presentator op de Aalsterse avond. De mannen van Per Total trokken er met keizer Ka miel. incognito" op uit. Kamiel trad onmiddellijk verkleed als french-can- can danseres in dienst van Aalst. Per Total anno 1989 (a) de Moulin Rouge. Men stelde zich meteen de zoek. Het jaar daarop pre senteerde Per Total de majoretten van de Walle- kes. Per Total zorgde zo voor de uitbeelding van een voorstel van de ge meenteraad. Sinds sep tember van 1985 leeft men in Aalst inderdaad "bin nen of buiten de wallen". Met de uitbeelding van het onderwerp wilde Per Total meewerken aan de toeristische promotie van Aalst en het wandelende majorettenkorps dat voor de gelegenheid in het le ven werd geroepen, moest zorgen voor de nodige animatie op de wallen. Vooral tijdens de verve lende 30 kilometer per uur tocht doorheen Aalst. In 1987 ging men de poli tieke toer op. Per Total was allicht een van de Aal sterse groepen die dat jaar een tema vastlegde. Dat gebeurde al voor karanval 1986. ofschoon men een kleine wagen bouwde, vereiste die toch heel wat voorbereiding. In augus tus werd al begonnen. Het werd een wagen van zeven meter lang, bestaande uit een pop die premier Wil- fried Martens voorstelde. Aan de rechterzidje van de premier kreeg Guy Verhofstadt een plaats en links -natuurlijk- zetelde Karei Van Miert. De hamvraag was wie van beiden staat Martens het eerst van zijn troon. In 1988 was voor Per Total alles "in de sakosj". Dat was meteen het onder werp dat men aan de vele karnavalisten liet zien. Want niets is handiger dan een handtas waarin men alles heeft opgebor gen. In geval van nood heeft men dan ook alles bvij de hand. En dit jaar pakte men uit met "demo- kraat of republikoin, ne neiger mag't ni zoin". De presientsverkiezinge van Amerika dus. Het hele jaar door organi- zeert Per Total aktivitei- ten. Dat gaat van eetfestij nen tot sportmanifesta ties. Maar steeds wordt er gewerkt in groepsverband en dat is belangrijk. Een leek als voorzitter Guido Janssens, tot voor tien jaar zo goed als onwe tend over karnaval en al les wat door rond hangt, is de voorzitter van Per To tal. Hij noemt zichzelf een leek in het karnavalvak. Gelukkig kan hij rekenen op sekretaris Werner Gidts die zowat alle kar- navalwatertjes heeft doorzwommen. Werner leidt hem langs de veilige karnavalpaden. Voor de Per Total voorzitter zit er momenteel een dalende trend in het karnavalge- beuren. Het gezond ver stand moet zegevieren meent hij en hij doet een oproep om meer karna- vaaktiviteiten. Vroeger waren er vele groepen aanwezig op karnaval- feesten, nu ligt dat ander- es. De drang om te win nen is bij de groepen te groot geworden. De stoet is nu van kapitaal belang geworden. Vooral moet men punten halen. De verbranding op dins dagavond is natuurlijk het meest trieste moment van het karnaval. (DA) Voorprogramma Vrydag 5 januari 1990 20 uur - Belfortcrypte Driekoningenfeest met "défilé van het ideale kos tuum van het Stedelijk Feestkomitée" Zaterdag 27 januari 1990 20 uur - Keizershallen Prins Karnavalverkiezing. Donderdag 15 februari 1990 20 uur Bezoek werkhallen karnavalgroepen Vrijdag 16 februari 1990 19 uur - Trouwzaal, stadhuis Opening Winterfoor gevolgd door rondgang op de foor met de Pat Moore Jazzband. Zondag 18 februari 1990 10 uur - Begraafplaats Herdenking overleden karnavalisten, neerleggen van bloemen op de begraafplaats. Vier dagen karnaval Zaterdag 24 februari 1990 Kris De Poorter is de jongste kandidaat die volgend jaar zijn kans waagt om de wellicht mooiste en meest begeerde prinsentitel van België in de wacht te slepen. Als geboren en getogen Aalstenaar zit karnaval hem in het bloed. Hij is medestichter van AKV. Vrièt, die nu reeds aan zijn éde jaargang toe is, en, waarvan hij de taak van secretaris waarneemt. In 1988 werd hij na een spannende verkiezings strijd tot Arendprins ge kroond. Tijdens dit prin senjaar had hij een zeer drukke agenda. Er wer den een 120-tal bezoeken afgelegd voornamelijk in het Vlaamse landsgedeel te. Dit jaar ging zonder het te beseffen heel vlug voorbij. Maar daarnaast vond hij nog de tijd om te voetballen, als voorstop per bij de MTSA-ploeg AZ'77 en, is hij eveneens aktief lid bij de Aalsterse piasvissers. Voor het ogenblik gaan alle vrije uurtjes naar de voorberei ding van de verkiezings show. Taaltjes van zijn kunnen gaf hij reeds ten beste tij dens een nooit geziene 4- uren durende show, die georganiseerd werd tij dens het jaarlijks eetfes tijn van AKV. Vrièt en, waarbij talrijke carnaval prominenten te gaste wa ren. En nu maar duimen, en hopen dat Kris zijn stille jeugddroom, Prins Kana- val van Aalst te mogen zijn, mag zien in vervul ling gaan. Alvas, suc ces!!!! Aalst. Kris De Poorter is eveneens aktief bij voetbalploeg AZ 77 (a) Zondag 25 februari 1990 13.00 uur: Reklamestoet 13.30 uur: 62ste Karnavalstoet Vanaf 20 uur: Muzikale animatie - Grote Markt Maandag 26 februari 1990 14.30 uur: Bezemdans Aalsterse Gilles - Grote Markt. 15.00 uur: 30ste Ajuinworp - Grote Markt 15.00 uur: 2de rondgang Aalsterse Karnavalgroe pen, voorafgegaan door de nieuwe Karnavalgroe pen. 20.00 uur: Kroegentocht Aalst centrum met Pat Moore Jazzband. 21.00 uur: Prijsuitdeling Karnavalgroepen - Kei zershallen. Vanaf 20 uur: Muzikale animatie - Grote Markt. Dinsdag 27 februari 1990 15.00 uur: Optocht Voil Jeanetten met De Oude Garde. 19.30 uur: Taptoe - vertrek Grote Markt. Vanaf 20.00 uur: Muzikale animatie - Grote Markt. 21.30 uur: Rondgang met vastenavondpop. 22.00 uur: Verbranding. LH Aalst. Kris De Poorter duimt voor zichzelf (a) Aalst. Kris De Poorter met zijn oudste supporter (a) namiddag: kinderkarnavals 18.00 uur: Karnavalraadszitting, Belfortzaal. 19.30 uur: Openingsoptocht met De Oude Garde. 21.00 uur: Karnavalbals.

De Voorpost | 1989 | | pagina 3