Hot News uit 't College Er zal geïnvesteerd worden volgens financiële haalbaarheid Klachten... Kandidaat voor een prinselijke titelPascal Wigy Nieuw bestuur Kristelijke Ziekenfondsen Aalst De Voorpost - 15.12.1989 - 5 Indrukwekkend defllée van de Aalsterse brandweer Aalst. Geen noemenswaardige publieke belangstelling voor de korpsdag van de brandweer (a) Aalst. De nieuwe interventiewagen van de Aalsterse brandweerwagen (a) goeding zal worden onder zocht op haar haalbaar heid binnen de begrensde financiële gelijkheden. Daarbij trouwens verwij zend naar de 12% verho ging van verleden jaar. Van de brandweermannen 'eist' ze dan ook respekt en het defilée toonde vol doende aan dat ook stijl vol optreden van brand weerlui niet hypotetisch is. Spektakel Met man en macht, met ontplofte stookolietank van Intercom en de bom aanslag in de Binnen straat. Het jaar kenmerkte zich eerder door een flinke or ganisatorische uitbouw van het Aalsters brand weerapparaat. Kommandant van de Aal sterse brandweer, kapi tein-ingenieur Jaak Bau- dewijns, wees op de goede verstandhouding, tussen poetswerk werd tot het mi nimaal noodzakelijke ge reduceerd. Niet makkelijk Burgemeester De Maght wees op de moeilijkheid voor een stadsbestuur dat financieel niet op rozen zit de stedelijke brandweer dienst op peil te houden. De investeringen zullen dan ook gebeuren binnen de grenzen van de begro ting. Voor volgend jaar zullen de aankopen gebeu- Besturen worden steeds meer en meer gekonfronteerd met klachten allerhande. Dat zou o.m. komen door het feit dat inwoners steeds moeilijker en gevoeliger wor den voor elk hinderend element enerzijds en ander zijds door het steeds driester optreden van anderen die zich om een of andere reden boven bestaande regle menteringen durven verheffen. Niet drie maar vier kandidaten staan te drummen om die zijn kans een tweede de titel van prins karnaval van Aalst in de wacht te keer wil wagen. "Allicht slepen. De vierde man die zijn kandidatuur stelde is beter dan, want tenslotte Pascal Wigy', 26 jaar en beroepsmilitair. Hij is woon- blijft het maar een hob- achtig in Gljzegem. K"'*"1X Pascal Wigy is eigenlijk af komstig van Mechelen maar toen hij trouwde ge raakte hij in Gijzegem verzeild. Vanuit deze Aal sterse deelgemeente volg de hij de voorbije zeven jaar de karnavalaktivitei- ten van. dichtbij. Dat ge beurde steeds in een eer der beperkte vrienden kring. Vorig jaar kreeg Pascal voor het eerst zin in zijn kandidatuur voor de prinsentitel. Hij heeft zijn kandidatuur ingediend opdat de deel gemeenten van Aalst nau wer zouden aanleunen bij het karnavalgebeuren. Pascal is lid van de MTS A ploeg Galop waar hij zo wat op alle mogelijke plaatsen wordt uitge speeld. Waar hij ergens in ae ploeg speelt, vindt hij niet zo belangrijk. Mee doen is van kapitaal be lang, zelfs belangrijker dan winnen. En dat is na tuurlijk een ideale inge steldheid om mee te din gen aar de hoogste karna- valtitel in de Keizerlijke Stede. "Bereik ik mijn doel niet, dan geef ik het toch niet op", zegt Pascal Parking Gebruikers toonden zich verbaasd zonder enige voorkennis te moeten hebben vaststellen dat de parkeergelegenheid in de Kattestraat bij de H. Geestkapel op de dag van de jongste gemeente raadszitting afgesloten was. Eerder werd gedacht dat zulks iets te maken zou hebben kunnen ge had met de door brand weer en politie gevoerde Aalst. Kandidaat prins Pascal Wigy (a) vakbondsaktie die dag voor 25% meer nachtver goeding. Op de perskonferentie wist ook het stadsbestuur het fijne van de zaak niet. De parking is eigendom van projectontwikkelaar Rewa doch anderzijds be taalt de stad er huurgeld voor. Maar het huurkon- trakt voorziet geen enkele opzegtermijn. Fats Reeds herhaaldelijk slaakten buurtbewoners van de Fats noodkreten in verband met stortingen van grond van verdacht allooi. Gedacht wordt daarbij aan "slib". Dit in de weg van de Hoeze- straat achter het kerkhof naar de Sint-Jobskapel. Alleszins is verdacht dat steeds gestort wordt op ongewone uren. Na de werkuren en op zaterda gen. Buren verwonderen er zich over dat geen en kel resultaat volgde op hun klachten. Zelfs geen simpel beleefdheidsant- woord als bvb. "uw klacht is momenteel in onder zoek". Zelfs dat niet. Ze vragen zich dan ook af: "Hoe kan dat?". Schepen De Meerleer zegt echter dat van derge lijke klacht(en) op de Dienst Leefmilieu geen enkel spoor te vinden is. Met dergelijke klachten kan men zich naar de poli tie wenden doch die stuurt eventuele proces sen-verbaal door naar het parket. Best is dan ook in soortgelijk geval zich tot de Dienst Leefmilieu ook te wenden. Wat betreft de bouwover tredingen van The Fats zegt burgemeester De Maght dat de houdingvan het stadsbestuur die des tijds door burgemeester Louis D'haeseleer werd aangenomen onveran derd is gebleven. Ook het huidig stadsbestuur blijft eisen en aandringen op herstel van het gebouw in zijn oorspronkelijke toe stand. Het stadsbestuur wordt echter reeds lange tijd ge counterd door herhaalde lijke verdagingen van de behandeling van dit ge rechtelijk dossier. De bur gemeester zegde zelfs daaromtrent naar de heer prokureur haar ongenoe gen te hebben medege deeld. De Wolf - Cosijns Deze mouterij heeft mo menteel een commodo et incommodo onderzoek lopen in verband met haar vestiging aan de Fritz De Wolfltaai. Het betreft een regularisatie. Dus een le gaal maken van wat mis gelopen is. "Een beloning voor wie in de fout ging" werd op de perskonferentie ge vraagd. Een ander onder zoek geldt de vestiging aan de Gentsestraat in volle stadscentrum. Gevraagd waarom deze materie in twee opge deeld wordt in twee on derzoeken werd gesteld dat het om diverse mate ries ging. Er zou wel met de buurt bewoners en de belang hebbende groepen een in- fodag worden georgani seerd. Betreurd wordt dan wel dat die informatie achteraf zal gebeuren "als het kalf misschien al ver dronken is". Schepen De Meerleer stelde wel affirmatief dat "ook grote bedrijven zich aan de vigerende normen moeten houden". Ander zijds stelde hij dat ook al is regularisatie een recht zetting op wat scheef liep, de huidige normen waar aan nu moet worden vol daan heel wat strenger zijn dan die van vroeger. LH - In de voetweg die de verlenging vormt van de Regels- bruggestraat komen riolen. Desomtrent gevraagd zeg de de burgemeester dat die voetweg alleszins bruik baar zal blijven voor voetgangers. Eventueel zullen daartoe andere voorzieningen worden getroffen. - Op de perskonferentie van het college werd gesteld dat eigenlijk alle Aalsterse frietkramen dat van de Houtmarkt uitgezonderd want in concessie er illegaal gekomen zijn. Voor een frietkraam is immers ook een bouwvergunning noodzakelijk en die kramen hebben er geen. - Voor het toekennen van bouwplaatsen in de KMO- zone Le Lion d'Orgelden er normen o.m. in verband met tewerkstelling. Maar eerder waren er reeds gron den verkocht en bij de eigenlijke start van de procedure waren er wel veel kandidaten zodat selektief kon worden opgetreden doch de prijs van 850fr./m2 deed een aantal kandidaten afhaken. De vrijgebleven plaatsen werden dan aan wie noggegadigd was toege wezen. - Weggebruikers klagen steen en been in verband met de regeling die nog in vorig bestuur genomen werd voor het parkeren. Dat geeft inderdaad als resultaat enig zigzag- en slalomwerk. Maar dat was dan ook de bedoeling van deze regeling om de snelheid af te remmen. Bewoners vragen echter naar herinvoeren van het vroegere systeem: 15 dagen links en 15 dagen rechts van de weg parkeren. In de verkeerskommissie is deze problematiek echter nog niet ter sprake gekomen. - Een aantal cafés kregen reeds een sluitingsuur of zelfs een sluitingstermijn door de burgemeester opge legd. Dat gebeurt echter enkel nadat het gerecht een veroordeling heeft uitgesproken wegens hinderlijke aktiviteiten. Meestal betreft dit lawaaihinder, vooral 's nachts. Burgemeester De Maght volgt bij haar beslissingen het stedelijk reglement. Na een eerste gerechtelijke veroor deling wordt normaliter een sluitingsuur opgelegd. Na een volgende wordt dan wel een sluitingstermijn. 'Ik ben niet zinnens van die stelregel af te wijkenvoegde de burgemeester er aan toe. O.m. The Fats kreeg met dergelijke maatregel af te rekenen maar ook andere gelegenheden in de binnenstad en ook in deelgemeen ten. Maar vermits de gerechtelijke molen zeer traag maalt komen sluitingen lang nadat de aanvankelijke processen-verbaal werden opgesteld. De caféhouders in kwestie weten een tijd lang van de prins geen kwaad tot het gerecht uiteindelijk hun geval beoordeelt en na veroordeling dan quasi automatisch de sluitingsregel wordt toegepast. Het Aalsters stadsbestuur keerde zich tegen het feit dat bij behandeling van dergelijke gevallen al te veel ge bruik wordt gemaakt van 'minnelijke schikkingenen daarvan wordt het stadsbestuur niet op de hoogte gebracht. 'Men neemt mij de arm af om op te treden betreurt de burgemeester. Zij zou dan ook graag zien dat ook op dat gebied een vaste lijn wordt gevolgd. - Aalst heeft momenteel nog drie schietstanden. Die van de Canonschutters destijds in de Kapellestraat is reeds lang verleden tijd. Een schietstand wordt ge bruikt door de politie voor oefening. Die van de Hoge Vesten voldeed reeds lang niet meer aan de gestelde veiligheidseisen. Het Verbond Aalst heeft een nieuw bestuur. De Algemene Vergade ring bestaat uit 146 leden waarvan 20 zelfstandigen. Elk lid kreeg de kans zijn kandidatuur te stellen. De Raad van Bestuur telt 42 leden waarvan 8 zelf standigen. En het Be- stuurskomitee bestaat uit 12 leden plus voorzitter, ere-voorzitter, proost en sekretaris. Hendrik Larmuseau is voorzitter, Roger Otte ere-voorzitter, Rob Lib- recht verbondssekretaris en E.H. Dirk De Backer proost. Verdere leden van het Be- stuurskomitee vanaf 1 ja nuari e.k. zijn Piet De Backer, Frans De Croock, Jan Fiers, Pierre Kinder mans, Mark Roman, Hil- de Uvin, André Van der Eist, Dirk Van de Slijcke, Herman Van Herzeele en Hypoliet Verbeken. LH De konfrontatie op de Grote Markt verleden zondag tijdens de Korpsdag tussen de stedelyke brandweer en de burgemeester was onder alle oogpunten verschillend met die voor de jongste zitting van de gemeenteraad. Toen gold het een vakbondsaktie voor meer nachtvergoeding, nu een ontplooien van man en macht in een indrukwek kend defilée voor de stadsoverheid op een tribune. Toen was het een gebeuren in een ietwat tegenstrijdige sfeer, nu een vriendschapsbetuiging in gemoedelijke sfeer want het defilée zelf had weinig te maken met enig streng militair gedoe. Groetjes, handgewuif, zelfs simbolische handkusjes naar de eerder schaarse toeschouwers hoorden duidelijk bij het scenario. Toen werd de burgemeester 'belaagd', nu 'gerespekteerd tot en met'. De burgemeester verwees klein en groot materieel brandweerkorps en stads- trouwens zelf tijdens de werd uitgepakt tijdens de bestuur. De burgemeester akademische zitting in de optocht door het stadscen-1 is steeds present op de sa- kazerne van de brandweer trum. Na bloemen te heb- menkomsten van de offi- aan het Vredeplein naar ben neergelegd aan de ge- cierenraad. Er kwamen de looneisen die door denkplaten van Louis De dan ook een nieuw regie spuitgasten met een orgie Ryck en Hugo Levèvre ment nopens de perso- van decibels van sirenes, werd de eucharistieviering neelsformatie, een vijfja- met flikkerende zwaailich- bijgewoond in de dekanale renplan voor aankoop van ten en zelfs met waterstra- Sint-Martinuskerk en kon de noodzakelijke materia len kracht werden bijge- het defilée starten onder len, het optimaliseren van zet. De burgemeester stel- eigenlijke minimale be- de werking en verdere op- de dat de brandweerdienst langstelling. Op zondag- leiding van beroepsbrand- alleszins niet stiefmoeder- voormiddag vertoont het weerlui. lijk behandeld wordt. Hij stadscentrum inderdaad is een van de enige dien- steeds een desolate Tijdens dit jaar werden 5 sten die qua personeelska- indruk. beroepsmannen aange- worven alsmede een der- Uitbouw tigtal vrijwilligers in stage- Grote branden had Aalst dienst. Het personeel (be- tijdens het voorbije werk- roeps) kreeg daarbij de jaar niet te bekampen, verplichting deel te nemen der niet aan verschraling toe is. Er kwam zelfs een personeelslid bij. Met bo venop de belofte dat d. vraag naar 25% vermeer- dering van de nachtver- Blikvangers waren wel de aan sportaktiviteiten en ren die door het hoger overheid betoelaagd zul len worden. Dat zal voor Aalst-stad zowat 5,5 mil joen bedragen. De Erem- bodegemse 'bijpost' zou een nieuwe wagen krijgen, ademhalingstoestellen en wellicht ook een nieuwe telefooncentrale. Vereerd Nadat de burgemeester had gesteld dat ook de brandweer zich naar de wet moet schikken stak ze een waarschuwende vinger op: 'Wie dat niet doet zal er de gevolgen van moeten ervaren'. Om op een zeer optimisti sche noot te kunnen eindi gen werd dan overgegaan tot het uitreiken van erete kens. Die waren er voor eerste sergeant Ronny Van Vaerenbergh voor korporaal Alfons Persoons en voor brandweerman nen William Van Den Borre en Robert Bauters. Luitenant Karei Ruyssinck en korporaal Persoons werden daarenboven op genomen in de Erewacht. LH Aalst. De brandweermannen van Aalst in paradepas voorbij de stedelijke autoritei- :en (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 5