e Voorpost Wilskrachtige Lebbekenaars Wittebole als giant-killer K.A.V.D. groeit kol lektief Waar zijn de topscorers Gunther Verschaeren goed uit de match gehouden De Voorpost - 22.12.1989 - 17 iTiONSST' boüwissdfïit nxïfsrüta póe Robur 2-1 Doelman taureys van Moerzeke kan deze poging van Claessens onschadelijk maken (vh) SR Lebbeke-Robur 2-1 S.K.Lebbeke is in het derby tegen Robur Moerzeke ver diend winnaar geworden. In de bolle wind was het niet makkelijk voetballen maar toch leefde bij Lebbeke de intentie om er het beste van te maken. Tijdens de eerste periode was de thuisploeg meester van de situatie. Toch was het Robur dat het dichtst Aalst-Boom, de topper in tweede klasse, werd een thriller van formaat. Een wedstrijd zoals we er iedere week een zouden willen aan schouwen, gebracht door twee ploegen die het onder ste uit de kan haalden en predikten voor aanvallend voetbal. Aalst kende zijn be ste periode voor de rust en kon toen een 3-1 voorsprong op het bord spijkeren. Toen de bezoekers onmiddellijk na de kampwisseling terug sloegen tot 3-2, werkten ze naarstig om langszij te gera ken en stond Eendracht werkelijk onder druk. Oefenmeester Poortvliet hierover: 'Toen Martens die tweede goal kon scoren kre gen we het inderdaad niet gemakkelijk. Boom kreeg toen vleugels en bij ons sloop de angst in de ploeg en we werden een beetje over speeld. Dan werd het weer knokken. Iedereen heeft zich echter 100% ingespannen en nadien kregen we langs onze counters nog de betere kan sen. Ik ben uitermate blij met de ze overwinning. Ten eerste voor het publiek en vervol- Temse - Eine: 0-0 gens voor Didier Wittebole die drie doelpunten maakte. Hij was vandaag werkelijk niet te stoppen'. Ja, Didier Wittebole die ak- teerde tegen Boom als een verrezen man. Enorm be weeglijk, dribbelend als in zijn beste dagen en nog schotvaardig ook, kan Didier bestempeld worden als de 'giant-killer' van Boom. Een praatzame Brusselaar ontleedde na de wedstrijd zijn sukses: 'Sinds Poortvliet de sportieve leiding in han den heeft, heb ik plots meer vertrouwen gekregen in me zelf. Het is een man waarmee men kan kommunikeren. Hij kent de problemen van een profspeler, mijn waarde als spits en hoe ik de bal in de voet moet krijgen. Hij laat mij vrij op de flanken draven met in mijn rug een Frans Eeckhout, die hard voor de ploeg werkt'. 'Toen ik bij Aalst verscheen heb ik onmiddellijk ontdekt dat Wittebole boordevol ta lent steekt. Alleen was het nodig hem te motiveren. Ik leg hem nu elke dinsdag- en donderdagmorgen extra-trai- h'.Aalst-Boom 4-2. vinden (da) ningen op om zijn konditie van full-prof nog aan te scherpen en hij begrijpt ten- volle wat van hem wordt ver wacht', onderstreept Poort vliet. De insiders waren voor de aanvang van de match wel wat verwonderd over het feit dat Poortvliet de wedstrijd startte met uitstekende ele menten als Van de Keere en Aalst heeft er blijkbaar opnieuw zin in nu Lozano zijn draai schijnt te Chunga als bankzitters. Vol gens de Nederlander was de Gentse politieman in de loop van de week vrij grieperig en miste hij twee trainingen. Voor Chunga liggen de zaken anders. 'Hij is tijdens de tweede helft zeer zwak inge vallen. Ik denk dat het hem niet pleziert op de bank te moeten zitten. Ik moet kie zen tussen hem en Lozano en tenslotte isjuan toch nog dé patron op het middenveld, de man die de lijnen uitte kent. Chunga is het type van een speler die weliswaar wel een wedstrijd kan beslissen maar dat doet hij momenteel slechts matig. Zet hij zich in als de rest van de ploeg, dan kan hij best weer een volle kans krijgen', aldus Jan Poortvliet. Het gaat K.A.V.D. de laatste weken voor de wind. Hoewel SKGeraardsbergen het zwak kere broertje van de reeks is en de weersomstandigheden niet van aard waren om mooi akademisch voetbal te tonen, toonde K.A.V.D. zich toch doorlopend de betere ploeg en scoorde vier doelpunten. - 'De winst stemt uiteraard ie dereen gelukkig maar vooral is er de vaststelling dat K.A.V.D. als geheel aan het groeien is, aldus Geert Van Roy. Een verheugende vast stelling is dat er thans gedis ciplineerd wordt gevoetbald. De onmiddellijke toekomst zie ik hoopgevend tegemoet, vooral ook omdat de meeste gekwetsten aan het terugko men zijn. In Geraardsbergen opteerden we er tijdens de eerste helft bewust voor om met windnadeel te starten. Het was onze bedoeling om de tegenstander te laten ko men en dan met counters toe te slaan. Daarin zijn we met onderscheiding geslaagd. Al snel lukte Peter Moreels de openingstreffer nadat eerst Marc Van de Perre langs rechts was doorgebroken. Hij slingerde de bal voor het doel waar grote Peter klaar stond. Een andere middenvelder, Philip Seghers, zette ons nog voor de rust met een tweede treffer op rozen. Na de hervatting kregen we dan de wind in de rug en dus konden we onze wil opdrin gen. We scoorden niet alleen nog tweemaal, de lokale kee per heeft zich de naad uit zijn broek moeten werken om er ger te voorkomen'. De kloof tussen leider Olsa en K.A.V.D is thans tot één puntje gereduceerd. 'Ik meen dat we een ideale uitgangspositie hebben ver worven om aan de tweede helft van de kompetitie te beginnen, aldus de ex-Een- dracht Aalstspeler. Of we de titel gaan winnen is een an der paar mouwen. Daarkomt ook heelwat geluk bij kijken. Het is nu wel zeker dat we tot aan de eindstreep zullen meedraaien'. E.G. E.Aalst-FC Boom 4-2 Geraardsbcrgen-K.A.V.D. 0-4 bij een doelpunt kwam en alleen een sublieme Johan Vinck kon de nagenoeg ge maakte treffer in extremis verhinderen. De Lebbeekse keeper trapte de bal 'gejaagd door de wind' onmiddellijk naar de overkant waar Hoo- reman op post stond en kee per Laureys met de beste wil van de wereld geen schijn van een kans kreeg. De voorsprong was zeker niet onverdiend, vooral omdat het de Konkelgoedploeg was die achteraf het beste voetbal liet zien. Dirk De Vliegher zou de kloof uitdiepen en was Claudio Bancheri bij de zaak geweest, dan was reeds bij de rust de Moerzeekse rekening gepre senteerd. Reaktie natuurlijk na de rust van Robur dat Lebbeke tot terugplooien verplichtte. Nimmegeers dreigde maar rondde niet af. Het was maar een voorproefje want al zeer snel verscheen de aanslui tingstreffer op het scorebord. Dat de bezoekers in het matcheinde tot het uiterste zouden gaan om nog in extre mis een punt in de wacht te slepen, lag in de iijn der ver wachtingen. Ondertussen kwam er van enig mooi ver toon weinig in huis. 'Voor ons was het resultaat het belangrijkste, aldus oe fenmeester De Berlanger achteraf. In deze vierpunten match wilden we de volle in zet en daarin zijn we ge slaagd, al ging het niet zonder bloed en tranen. Jammer dat Claudio Bancheri de kans die hij net voor de rust kreeg onbenut liet. We hadden dan in rustige omstandigheden Lebbeke-Robur 2-1. Claessens wint dit kopduel maar de bal zal ovenvaaien (vh) aan de tweede helft kunnen beginnen. Nu bleef de schrik voor een terugkeer van Ro bur op het terrein rondwa ren. Al bij al was het toch een verdiende zege want we kre gen heelwat meer kansen dan onze gasten. We gaan nu de winterstop benutten om ons voor te bereiden op de tweede ronde en vooral op het derby tegen K.A.V.D. dat al voor zondag 7 januari op het programma staat. In die match zal Frans Peelman ontbreken. Hij is geschorst. Anderzijds rekupereer ik de geschorste Peter Meulenijzer en Frankie Van Hecke. Je be grijpt dat we in deze match tegen onze naaste buren niets aan het toeval willen overlaten en graag de twee punten zouden thuishou den'. De kommentaren van bezoe kende kant wezen er eerder op dat een gelijkspel de logi sche weergave van het wed strijdbeeld was en dat het eigenlijk doelman Vinck was die de twee punten voor Leb beke binnenrijfde. E.G. Het moet zowat 20 jaar gele den zijn dat beide ploegen tegenover elkaar gestaan hebben. We herinneren het ons nog goed want toen won Temse deze konfrontatie met 5-0 op de derde speeldag van de kompetitie en bleef nadat het eerder ook al Assa Ronse had geklopt met 0-4 ongesla gen aan de leiding in eerste provinciaal. Toen al had Temse dus de ambities om hogerop te gera ken. Maar het liep wel even anders af want Temse speel de een groot deel van die resterende twintig jaar terug in tweede provinciale om dan de laatste jaren terug een vooraanstaande rol te kun nen vervullen in die hoogste provinciale reeks. Om dit ver haal volledig te maken vertel len we er nog bij dat Eine datzelfde jaar na de pandoe ring op Temse nog zakte naar tweede en nadien zelfs nog in vierde verzeild raakte. Verle den seizoen dan pakte Eine de kampioenstitel in tweede en momenteel staan de rood-witten zelfs twee pun ten voor op de Temsenaars. Het was dus een ideale gele genheid voor Temse om Eine terug bij te benen en de ach terstand naar de kop te pro beren in te dijken. Er moest gewonnen worden van Eine zoveel was duidelijk. Thuis- trainer De Lamper wilde im mers vóór de winterstop die er nu aankomt, twintig pun ten bezitten. En het zag er een maand geleden naar uit dat dit zonder al te veel pro blemen zou bereikt worden. Temse had dan immers 17 punten en mocht nog drie wedstrijden afwerken tegen Waarschoot, Denderleeuw en Eine. Drie op zes moest luk ken. Temeer Temse toch fier mocht zijn dat beide topsco rers van eerste provinciale in hun ploeg aanwezig waren met Guy Rodrigo en Patrick Waem. Beiden hadden elk negen doelpunten gescoord KSV Temse-Eine 0-0. Toen Van de Vel afdrukte was er enige paniek in de bezoekende rangen en prijkten hoog bovenaan deze nevenrangschikking. Maar... het is wel even anders gelopen. Verlies in Waar schoot, verlies in Dender leeuw en nu een scoreloos gelijkspel tegen Eine brengt Temse de rijke buit op van één schamel puntje en géén enkel gescoord doelpunt op drie matchen. Er heest dan ook opnieuw onrust in de blauw-witte rangen en of de stukken nu een tweede maal dit seizoen kunnen gelijmd worden is zeer de vraag. Het ligt er vingerdik op dat vooraan het spitsenduo kost wat kost alléén met de eer wil gaan lopen terwijl op links ene Gunther Verschaeren evengoed op de bank kan blijven zitten of plaats kan nemen naast de voorzitter in de tribune. Links lijkt wel een dode zone geworden bij de Temse ploeg (gewild of onge wild laten we ons daar voor lopig nog niet over uitspre ken). De wedstrijd dan. Temse startte met windvoordeel en drukte de bezoekers wel het overgrote deel van de eerste helft op eigen helft terug. De bezoekers die terloops ge zegd gesteund werden door zo'n 150 luidruchtige suppor ters. Wendel Storms bleek voor het eerst sinds lange tijd te rug de oude form te pakken te hebben want hij was het die als kleine motor op het middenveld steeds aan- spreelbaar leek en dan ook lansen te over deponeerde in het strafschopgebied van de bezoekers. Maar hoe Rodrigo of Verstraeten ook hun hoofd tegen de bal plaatsen, het mocht allemaal niet baten. Wellicht werd hier het hoofd gemist van Luc Volckerickdie gekwetst naast de kant stond. Wie ook gekwetst geraakte maar dan tijdens de wedstrijd was thuisverdediger Martens. Hij werd na 20 minuten ver vangen door Gunther Ver schaeren die tot veler verras sing op de bank zat samen met Bert Brijs en Flip Sny- ders. Dus geen doelman Smidts want die had wegens ziekte afgezegd. Alvoor de reorganisatie bij Temse achteraan een feit was konden de bezoekers dan toch mooi met de beste doel kans pronken wanneer Bert de thuisdefensie omspeelde maar gelukkig voor Temse nog een voorzet wilde geven naar de naast hem staande Helsen zodat Patrick Van de Vel in laatste instantie toch nog redding kon brengen. Temse trachtte altijd weer langs Storms de bakens te verzetten maar vooraan liep het steeds mank. Het was echt niet te zien dat Waem en Rodrigo reeds achttien doel punten verdeeld hebben on der hun beiden in deze com petitie. De bezoekers daaren tegen lieten geen enkele kans onbenut om Temse de das om te doen. Een flaterende grensrechter liet op de 35ste minuut de bezoekers eerst vrije doorgang na een fla grante buitenspelstand en ge lukkig voor Temse gaf Helsen nog een laatste voorzet alvo rens Bert de bal over de doel lijn deponeerde zodat het doelpunt dan toch wegens buitenspel kon geannuleerd worden. Dé kans dan van de eerste helft en zeg maar van deze match kreeg Guy Rodri go wanneer hij op slag van rust werd vrijgespeeld door Gunther Verschaeren maar de bal zo krachtig met links op de slof nam dat hij alleen voor doel staand het leer nog tegen de hoekschopvlag deed belanden. Na de rust verwachtte men dan een offensief van Eine dat nu van het windvoordeel genoot. Het was evenwel toch Temse dat steeds maar voor Eine doelman Hoebeke kwam opduiken. Waem en Rodrigo dreigden wel maar echt een schot of een kop stoot tussen de palen knallen was er niet meer bij. Integen deel op enkele rake counters zou Eine via Schiettecatte nog tweemaal alleen voor De Maeyer verschijnen. Maar ook dat werd niets zodat Temse zich gelukkig mocht achten dat ook de bezoeken de spitsen niet in hun dagje waren. Maar ja, wat wil je, dat zijn dan ook geen topscoor ders... M/S

De Voorpost | 1989 | | pagina 17