Hattrick van Robbie Nardus Beveren blijft op de sukkel Zegedrift beloond Weerzien onder vrienden EL MATADOR Juan Lozano te boek Trekking Beker van de Denderstreek 18 - 22.12.1989 - De Voorpost Leven en lijden van jUAN g X .LOZANO Beveren-Cercle Brugge 1-4 SK Beveren kreeg van Cercle Brugge een les in efficiënt voetbal. Voor Cercle resul teerde dit in een eerste zege in zes wedstrijden, voor Be veren in een vierde opeen volgende nederlaag. Alleen de felste supporters weten de nederlaag aan zondebok ref Goethals, de anderen zoch ten terecht naar fouten in eigen rangen. De winterstop komt net op tijd voor een zwalpend Beveren. Beveren leek met weinig ver trouwen tegenstander Cercle tegemoet te treden en toch wist iedereen dat punten- winst nodig was om iets geru ster de jaarwende in te gaan. Erwin Van Ankeren stond weer in de ploeg maar vooral achteraan blijft de afwezig heid van Danny Pfaff en Eddy Maes geel en blauw parten spelen. Cercle Brugge kreeg onmid dellijk het middenveld in handen en de snelle Joego slavische spitsen stonden te genover nonchalante Wase verdedigers. Zo kwam trou wens het eerste doelpunt tot stand. Eerst Van Ankeren en daarna Herreman legden zonder koncentratie terug op doelman Rosez maar de snelle De Buysscher onder schepte en duwde binnen. Men speelde nauwelijks tien minuten. Beveren kon zich van die opdoffer niet losma ken en het was Cercle dat het spel bleef bepalen. Toch kon Beveren aan de rust nog met een gelijke stand naar de kof fie nadat Tipurec even knullig van bij de middellijn naar zijn doelman schoof. Marek Kusto profiteerde van de fout. De 1-1 ruststand was de van een wei nig begeesterende eerste helft. Trainer Rik Pauwels zat nog niet op zijn bank of Beveren stond alweer op achterstand. De Buyser zette een aanval op die via Soenens bij Weber kwam. Al dan niet in buiten spelstand had Weber maar in te duwen. Beveren viel nu als los zand uit mekaar en het snelle opportunistische voet bal van Cercle resulteerde in een aantal goede aanvalsak- ties, waarbij de bezoekers de voorsprong konden wettigen. Rosez hield voorlopig zijn poort dicht, tot bij het uur toen een hard schot van Ka- racic onvoldoende werd ge stopt en achter Rosez toch nog in de netten viel. Niemand geloofde nog in de terugkeer van Beveren maar het bleek dat de supporters de ploeg door dik en dun bleven verdedigen. Dat on dervond scheidsrechter Goet hals die als zondebok alle banvloeken van Freethiel over zijn hoofd kreeg. Het was trouwens flagrant hoe Beveren de aansluitingstref fer ontstolen werd. Kusto kon een terugspeelbal onder scheppen en legde daarna achteruit tot bij Van Vossen. De Nederlander knalde bin nen en niemand zag enige onzuiverheid in het doel punt. Ook Goethals wees re soluut naar het midden maar hij moest op zijn beslissing terugkomen na konsultatie bij de vlag>ende scheidsrech ter. De slotfase werd toen echt rommelig en Goethals kreeg echt moeite om zijn gezag te handhaven. Eric Van Kessel werd na een aanslag op Josip Weber trouwens te recht uitgesloten. Beveren zou de bittere kelk tot op de bodem moeten ledi gen want even voor tijd kon Karacic via het been van Vol- ckerick Rosez voor de vierde keer tot vertwijfeling bren gen. Voor SK Beveren komt de winterrust net op tijd. Al blij ven er natuurlijk de beker wedstrijden tegen een herbo ren Sint-Truiden. Bij enkele Waaslanders lijkt de profes sionele ingesteldheid ver te zoeken. Misschien dat de mogelijke aanwerving van een verdedigende midden velder van Legia Warschau geel en blauw weer op het goede spoor kan zetten? Hugo Aerts Beveren-C. Brugge 1-4. Doelman Rosez was blijkbaar de enige vaste waarde in een vrij wankele tbuisverdediging Beveren-i (dwj Hamme-Lignette 5-0 Met drie goals op zijn aktief was in de openingsmatch, voelde Robbie Nardus zich zondagavond de gelukkigste 'Ooit heb ik nog eens drie voetballer Ier wereld, in deze doelpunten gescoord, maar kompetitie kwam hij bij VW dat is geleden van toen ik nog Hamme nog maar één keer jeugdspeler was van Ber- als prijsschutter aan bod. Dat chem-Sport, vertelt Robbie. Voetbaluitslagen le Nationale Beveren-Cercle Brugge Waregem-Lo keren 2e Nationale EAalst-Boom RWDM-SLNiklase 3e Nationale E.Zele-Bergen Bevordering A Deinzc-J.Lede Hamme-Lignette le Provinciale Zultse-E.Meldert SK Lebbeke-Robur Ertvelde-Mdsele Kallo-Olsa G'bergen-KAVD Temse-Eine 2e Provinciale A Melle-Kenueke Klinge-Kruibeke 2e Provinciale B Nederename-SK Aalst Baasrode-Dikkclvenne Gavere-TK Meldert 3e Provinciale D Erembodegem-Kerksken Gijzegem-Erpe Bambrugge-W.Moorsel Edixveldc-Merc Aaigem-Hofstade E.Houtem-Doggen 1-4 3e Provinciale E M Haasdonk-Wieze StGillis-D-SK Overmere 4_2 Grembergen-Klein Laar n Buggenhout-Lokerse SLGillis-W.-Sombeke Vrasene-R.Lebbeke Bazel-Heikant Stekene-Gerda I 0 4e Provinciale D 5_0 Bavegem-Terjoden Letterhoutem-Erondegem Ede-Nieuwerkerken 0-2 Oordegem-Burst 2-1 FC Aalst-Westrem 4e Provinciale G 0-0 0_4 Schoonaarde-Wichelen 0-0 HO Kalken-Opdorp Appels-Boonwijk Lutterzele-Oudegem 0-1 S.Moorsel-Opstal 1-1 Smetlede-Herdersem Val.Overmere-SK Kalken Baardegem-Berlare l"j 4e Provinciale H 2-1 Üaknam-Straatje Ticlrode-SK Lokeren St-Pauwels-VK Hamme 0-3 Waasmunster-Hoogeinde 3-1 Moerbeke-Kieldrecht 6-0 White Boys-Eksaarde 0-0 Meerdonk-Sinaai 1-2 Verrebroek-Rupelmonde 3-0 1-2 4-0 0-3 3-1 0-3 1-2 Het is de eerste keer dit sei zoen dat we vijfmaal scoren, een weelde en vooral een goede zaak voor de ploeg. We hebben het in de vorige mat chen behoorlijk moeilijk ge kregen om af te werken. Kan sen kwamen er, akkoord, maar benutten was een an dere zaak. Ik wil hier eerlijk heidshalve aan toevoegen dat we te maken hebben met een zwakke opponent. Lignet- te is het hopeloze broertje dat volgend jaar allicht een rolle tje zal moeten spelen in de hoogste provinciale afdeling van Henegouwen. Tegen ploegen als Lignette komt het er opaan om snel te scoren. Van dan af kan je gemakkelij ker je eigen voetbalopvattin gen huldigen. Hattrick Nardus nam dus de eerste drie doelpunten voor zijn re kening en lukte meteen een hattrick. 'Een voorzet van Pe- Uitgeverij Grafikos uit Oostkamp stelde na de match Aalst-Boom het boek 'El Matador' aan de pers voor in bijzijn van auteur Karei Michiels. El Matador, leven en lijden van Juan Lozano, is zondermeer een openhartig en boeiend verhaal, verteld door Juan zelf in zijn typische Antwerpse stijl en aangevuld of gekorrigeerd door men sen die zijn carrière van heel nabij meemaakten. Het hoofdstuk 'Lozano bij E.Aalst' handelt over de terugkeer van de Spaanse balgoochelaar en wordt be schreven door Erik Goethals, voorzitter van Eendracht. Supporters van E. Aalst en van Juan Lozano mogen dit boek zeker niet missen. Voor de som van 495 Fr wordt dit werk aangeboden in de betere boekhandels van de streek, bij de supportersklubs en in het jeugdcentrum 'Zandberg'. JMH Klinge - Kruibeke: 1-1 Heel wat bekenden zagen inder daad elkaar terug in dit duel. Zo zag Kruibeke-trainer Mare Yse- weyn zijn oude Klinge ploeg te rug aan het werk Ploeg welke onder zijn bewind van vierde naar tweede provinciale op klom. In het thuiskamp liep dan nog de topscoorder van tweede provinciale tussen de lijnen met name: Danny Cockeyt. Deze Klingenaar die ettelijke jaren de dienst uitmaakte bij Kruibeke liet er tegen zijn oud-maats geen twijfel over bestaan dat hij spor tief zou strijden om zijn ploeg aan de zege te helpen. vriend Danny Cockheyt. Alles bleek er evenwel op dat zou gedraaid worden met een blanco score. Maar dat was zonder Van Himste gerekend. De Klingse spits wrong zich op één minuut van de rust doorheen de bezoe kende afweer en enkel een fout binnen de grote rechthoek kon Van Himste afstoppen. Dat gaf mogelijkheden voor Danny Cockheyt om te scoren tegenover zijn oude ploeg en dat deed hij dan ook vanop de stip. Na de rust mocht Kruibeke met de wind mee enkele gevaarlijke aanvallen opzetten van onder- Kruibeke startte evenwel tegen meer Jaak Waegemaeckers. de wind in maar dat was geen hinder voor Hamerlinck om toch in de beginfase eens pool shoogte te nemen bij thuisdoel- man Ferket. Klinge dat de wind van achteren had nam evenwel vlug het initia tief in deze eerste helft en Krui- Kruibeke vocht en vond dan ook de gelijkmaker op de 62ste mi nuut. Een verre vrije trap van Verberckmoes werd door thuis- doelman Ferket verkeerd beoor deeld en meteen stond het ge lijk. Klinge drong nog wel aan langs beke doelman Verstraeten Van Vlierberghe die op de krui- moest zich eerst schrap zetten sing knalde en Cockheyt die nog op een harde trap van Lieven De eens op Verstraeten botste maar Boey terwijl dezelfde Verstraeten al bij al bleef de juiste uitslag op nadien plat moest op een harde het bord. schuiver van zijn oude boezem- m/s EENDR. ZELE BERGEN 1-4. Soms waren er drie a vier Beverse om de Brugse pletwals te stoppen (dw) ter Van Calenbergh ging aan de eerste treffer vooraf, ver telt Robbie Nardus. Nog net kon ik bij de bal om de zaak af te ronden. De tweede goal volgde na een doorsteekpas van Robbie Smet en bij het derde doelpunt gaf Philip De Borger eerst een pasje ach terwaarts. Het is inderdaad zo dat we de laatste twee weken feller ge motiveerd zijn. We zijn blijk baar toch in staat om te knokken. Ik verwijs terzake naar de match van vorige week tegen Heimis Gent. Ik veronderstel dat we een degelijke terugronde zullen realiseren. Enerzijds is het misschien jammer dat het juist nu winterstop is. Ander zijds denk ik niet dat die onderbreking veel weerslag zal hebben. Gelet op ons spelerspotenti- eel staan we momenteel on der onze waarde gerang schikt. VW Hamme is een Op de laatste vergadering werd overgegaan tot de trekking van de 1/4 finales voor de Beker van de Denderstreek. Dit kwam uit de ton: 1/4 finales zaterdag 23/12/89 om 14.30 uur wedstrijd nr. 10: KRC Wetteren-KSV Zottegem zaterdag 23/12/89 om 17.00 uur wedstrijd nr. 11: Eendr. Melderen-SK Lebbeke zondag 24/12/89 om 14.30 uur wedstrijd nr. 9: VC St.-Lievens-Houtem-FC Oordegem wedstrijd nr. 12: SK Aalst-FC Lutterzele 1/2 finales zondag 31 december 1989 om 14.30 uur winnaar 11 tegen winnaar 9 winnaar 12 tegen winnaar 10 Finale zondag 25 februari 1990 om 15.00 uur op het terrein van SKV Geraardsbergen tussen de twee winnaars uit de 1/2 finales. (G.D.T.) Dank zij een sterke tweede periode namen de tricolores in schoonheid afscheid van de heenronde. Met de inhoud van Bergen in het achter hoofd sleutelde Rudy Haleydt aan zijn basisteam. Patrick Maache vierde zijn heroptre- Den Broeck slechts tien minu-1 ten voor tijd een tweede keer raak. Iedereen gaf Eendracht gewonnen spel tot het doel punt van Bartholomew de j spanning ten top dreef. Eén minuut voor tijd kropen de lokalen nog door het oog van de naald wanneer een poging van Mercier tegen de dwars ligger keilde. Filip Fiers reeds viteit en Dirk Van Renter- ghem ruimde de plaats voor Filip Seymortier. Mare Pal- maerts werkte zichzelf uit de selektie nadat hij zaterdag be let gaf voor de reservenwed- strijd. De hevige rukwind waarmee de beide ploegen te kampen hadden zorgde in eerste in stantie voor een nefaste in vloed op het spelverloop. De Zeienaars herpakten zich evenwel na een weinig impo nerende eerste helft. Vooral Bruno De Wilde schitterde in zijn bewakingsopdracht op spits Muvala. Toen Frank Van Den Broeck vrij vroeg de openingstreffer lukte was het hek van de dam. Alhoewel de ploeg die gerust in de top vijf december om 19-00 u een thuisploeg nog ruimschoots kan meedraaien. Indien we oefenmatch tegen KAVD. de kans kreeg 001 de s®01* op ons elan kunnen verder E.G. verder tut te bouwen trof Van gaan en de lijn kunnen door- trekken dan zullen we voor waar nog potten breken. Nico Van Bogaert deelt de mening van zijn kollega: 'Ik ga ermee alekoord dat Lig nette een zwakke opponent was, anderzijds was het niet gemakkelijk spelen met een bolle wind die dwars over het veld stond. Eens twee goals voor, waren we uiteraard ge lanceerd. Het ging toen erg gemakkelijk. Wij zijn aan een heropstanding bezig en ik verwacht dat we in de terug ronde veel punten gaan sprokkelen, meer dan de zes tien die we nu op ons aktief hebben'. VW Hamme neemt nu een weekje rust, hervat op 27 de cember de aktiviteiten en speelt op donderdagavond 28 den na een periode van inakti- enkele weken driftig op zoek naar zijn eerste kompetitie- doelpunt kreeg in blessuretijd eindelijk-loon naar werken... 'We mogen het geluk ook eens aan onze kant hebben' stelde Rudy Haleydt na af loop... De ganse ploeg heeft zich volledig ingezet voor de overwinning. Deze is op basis van onze tweede helft onaan vechtbaar. In de beginfaze was het wel even wennen aan de hevige rukwind. Na de rust wisten we vooral de flanken goed te gebruiken en lukten we tegen de wind in de betere kombinaties. Met een totaal van zestien punten stijgen we nu net iets boven het gemid delde uit van één punt per wedstrijd. Ik denk dat de win terstop voor de spelersgroep net op tijd komt' Joos Arens De Klinge-Kruibeke 1-1. Doelman Verstraeten zweeft de poging weg en meteen is weer een kans verkeken (Iv) De Klinge-Kruibeke 1-1. Deze Klingse speler schijnt er niets meer van te begrijpen (Iv) De Klinge-Kruibeke 1-1. Er werd bard gevochten voor iedere bal (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18