Dendermondse Rugbyclub mag driemaal juichen SR Grembergen wil plaats binnen eerste vier Leg wat punten onder de kerstboom... Baasrode tevreden met gelijkspel Dat noemt men kansen benutten ZFC Reds Lebbeke-Sportingers Dendermonde 5-7 De Voorpost - 22.12.1989 - 19 'SPOCTSHW Grembergen-Klein Laar 4-0, Deferrere komt als winnaar uit dit duel (vh) Sint-Gillis - Overmere 1-2 Baasrode-Dikkelvenne 1-1 Grembergen-Klein Laar 4-0. De Waele kan al vallend nog een pass geven (vh) De oogst van Eendracht is maar mager. Uit zestien mat chen heeft het amper negen punten gepuurd. Het hoeft niet gezegd dat de algemene rangschikking voor de Sint- Gillissenaars er niet al te best uitziet. Na de jaarwisseling zal men punten moeten pak ken wil men zich uit de ge vaarlijke zone wegmaneuvre- ren. Het bezoekende Overmere genoot vorige zondag tijdens de eerste helft van het wind- voordeel, wat resulteerde in veldoverwicht en een doel punt op het halfuur, waarvan Danny Van der stricht de ma ker werd. 'In de tweede helft zijn wij de baas geworden, zegt voorzit ter Leonard Baetens. Na tien minuten hing de gelijkmaker in de lucht toen we een straf schop kregen na een fout op Guy Van der Straeten. Wim Alens zou de karwei klaren maar botste op een klaarkijk- ende doelman Rogiers. Vijf minuten later resulteerde een bezoekende tegenaanval in een doelpunt. Dat was een dikke streep door onze reke ning. Daarna hebben we met alle middelen geprobeerd om deze scheve situatie recht te trekken maar dat is ons niet gelukt. Guy Van der Straeten heeft nog wel kun nen scoren maar de kloof was te diep om te overbrug gen. Ik meen toch dat een gelijkspel een juistere weer gave zou geweest zijn. Ik hoop dat we ons na de jaar wisseling snel gaan herpak ken. We moeten ten allen prijze een degradatie vermij den. Ik kan niet geloven dat het ooit zo ver zal komen'. De volgende tegenstander van Sint-Gillis is Sombeke. E.G. Buggenhout-Lokerse 0-3 Eigenlijk had Sparta Buggen- hout op weinig gehoopt tegen leider Lokeren. Toch hielden de lokale spelers een punten- deling voor mogelijk. Globaal bekeken heeft de thuisploeg inderdaad niet voor Lokerse moeten onderdoen. Het ver schil zat hem vooral in het waarnemen der kansen en dat deed Buggenhout zeker niet. 'Hoewel de winst van Lokerse niet onverdiend is, zijn de cijfers veel te uitgesproken, aldus de Buggenhoutse klub- leiders. Het winderige weer was bovendien een geweldige spelbreker. Vaak kwamen voorzetten in de verkeerde voeten terecht. Wij hebben enkele keren een vuist ge maakt, maar afwerken hoor de er deze keer niet bij. De bezoekers konden dat wel. Indien je het aantal kansen op een rijtje zou zetten, dan menen we dat de balans niet uit evenwicht zou gaan. De realiteit is echter dat men ZAALVOETBAL Deze wedstrijd tussen twee streekgenoten was de topper in het Oostvlaams zaalvoetbal. Na de winst die Sint-Lievens-Hou- tem vrijdag behaalde, moest Dendermonde ook winnen. Voor Lebbeke was het de laatste kans om nog aanspraak te kun nen maken op de titel. Reds begon zeer Energiek en speelde mandekking, waarmee de Sportingers het bijzonder moeilijk hadden. Doelman Scheiris hield in de eerste vijf minuten de bordjes blank maar tegen een dichte knal van Eeck- hout was hij kansloos. Sportin gers was nu duidelijk in paniek en Reds kreeg de ene kans na de andere, maar Scheiris en de paal voorkwamen erger. De eerste paarse kans bracht meteen via Reid 1-1 op het bord. Op de 15e minuut zou Reds opnieuw op voorsprong komen langs Ab- cel:2-l. Ook de tweede kans voor Sportingers was bvoldoen- de voor een treffer langs Reid: 2-2. Twee minuten voor de rust kon Van Nuffel de onverdiende 2-3 stand forceren, Reds, duide lijk aangeslagen in de tweede helft, geraakte onder zware druk van Dendermonde dat eindelijk het ritme had gevonden. Van Ranst maakte er 2-4 van. De Bondt gaf Reds nog enige hoop: 3-4, maar nu was het technische overwicht van Sportingers te groot. Uit de vele kansen maakte Reid er 3-5 van, Danny Bonnae- rens 3-6 en Van Ranst 3-7. De Bondt milderde tot 4-7, maar de laatste drie minuten werden FC Baasrode behaalde tegen Dikkelvenne een gelijkspel. Gelet op het thuisvoordeel kan je stellen dat de geelblau- wen een punt verloren maar die mening deelt men in Baasrode niet. 'Er ontbraken verschillende titularissen en zodoende ver schenen we verzwakt aan de aftrap, stelt speler-trainer Guido De Leeuw. Naast Lem- mens, Verheyden en Bart Van Hamme die al geruime tijd onbeschikbaar zijn, kwamen daar nu nog Eric De Decker, Luc Van der Vreken en Frank Schelckens bij. Voor aanvang van de match stelden we ons tevreden met één punt. Ver geet niet dat onze tegenstan ders in deze kompetitie al vaak tot scoren kwamen en trouwens een van de produk- tiefste ploegen vormen. We geraakten snel op voorsprong maar die werd even vlug van het bord geveegd. Ik bevond mij op de doellijn, wou ont zetten en knalde uiteindelijk in de eigen touwen. Na de hervatting gokte ik op de snelle Davy Van Damme. Dat viel goed mee. We hebben niet meer kunnen scoren maar belangrijk was ook dat we geen doelpunt meer toe stonden. Geleidelijk aan ko men we uit de gevarenzone weg. Het zal er opaan komen om na de jaarwisseling her en der wat punten te sprok kelen. Ons belangrijkste streefdoel is nu natuurlijk het behoud in tweede provin ciale en ik veronderstel dat wa daarin nog zullen slagen ook'. Op 7 januari is TK Meldert de tegenstander van FC Baasro de. Wegens schorsingen zul len dan Luc Michiels en Mi chel De Man ontbreken. E.G. De Dendermondse Rugbyclub is erin geslaagd om in de voorbije weken de puntjes op de i te zetten, zowal wat de kompetitie als de Beker van België betreft. Trouwe lezers herinneren zich misschien nog wel dat Dender mondse op 19 november met één puntje verschil werd uitge schakeld door Brussels British in de l/8e finale van de Beker. De Dendermondenaars dienden echter klacht in omdat de Brus selaars niet minder dan acht spelers zonder geldige licentie hadden opgesteld. Twee weken terug viel het verdikt: British kreeg een forfait aangesmeerd en de Britse ketjes konden met 0-25 verliescijfers en met rode kaken gaan zitten kniezen. Het spreekt voor zich dat ze bij Dendermondse meer dan tevre den zijn met deze gang van za- enkel met scoren punten kan verdienen. Zwaar tillen we niet aan het verlies. De heen ronde heeft ons nu al betere resultaten opgebracht dan we ons bij het begin van deze kompetitie hadden voorge steld. De kerst- en nieuw jaarsdagen zullen we zeker niet gebruiken om te treuren over dit verlies. Na de win terstop gaan we er weer met volle moed tegenaan. E.G. vooral gekenmerkt door inci denten. Eerst tussen vanden- bergh en Abbcel. Daarna De Munck die natrapte naar de op de grond liggende doelman Scheiris en deze revancheerde zich met ee,n strafschop als ge volg. De Bondt maakte 5-7 maar werd meteen uitgesloten wegens grove taal. Voor Dendermonde een gevleide maar belangrijke zege. Sportingers: Scheiris, Vanden- bergh, Van Ranst, Van Nuffel, Bonnaerens D., Reid, Cooreman en Van Nuffel. Reds: Van der Meersche, Sic- card, Abbecl D. en G., De Munck, De Bondt, Ecchout en Zerouali. wedstrijd tegen A. Aalst op vrij dag 22 december te 22,OOu in de sporthal van Oudcgem. ken. Bovendien werd DRC in de kwartfinales uitgeloot tegen tweedeklasser RC Soignies, zon der twijfel de meest aantrekke lijke partij uit het lot. Deze kwartfinale wordt gespeeld in Dendermonde op 21 januari. Een eerste reden om te juichen bij Dendermondse, ware het niet dat Brussels British net voor de kompetitiematch tegen Den dermondse de onheilsmare in de bus kreeg. Bij Dendermondse was men er, de Britten kennen de, zeker niet gerust in. Een nederlaag bij British zou im mers in de ogen van de hele Belgische rugbywereld niet al leen punten- maar ook gezichts verlies betekenen. Overigens zakte DRC met een zwaar geha vende ploeg naar Brussel af: D'Hoogh en Van Den Steen ziek en Meremans gekwetst. Op de vleugel deed Vander Veken zijn wederoptreden in het eerste team. De wedstrijd werd precies wat er kon van verwacht worden. Bri tish putte zich uit in anti-rugby met veel gemene truukjes zodat er de eerste twintig minuten wei nig te beleven viel tenzij dat de ongelukkige Vander Veken na een lelijke fout met een letsel in het aangezicht diende afgevoerd. In de 25e minuut miste Casier een eerste penalty. Jammer, want enkele minuten later scoorde British met een verne derende push-over zijn eerste try (4-0). Meteen kwam er schot in. Vlak voor de rust kon Casier twee maal het onsportief gedrag van British afstraffen. Na een geme ne vuistslag in de richting van Michem milderde hij tot 4-3 en na een duidelijke obstruktiefout op de losgebroken Pierson kon hij de ruststand vastleggen op 4-6. Een mooie uitgangspositie voor de tweede helft. In de 10e minuut van de tweede helft kwam British opnieuw op voorsprong. Een penalty, vol gend op een off-side van Verton gen, werd droog binnengekickt en meteen was de stand 7-6. Duidelijk onder de indruk van het ruwe Britse spel kon een nerveus Dendermondse tot ver in de tweede speelhelft niet rea geren. Tot in de 33e minuut trainer-speler Rudy Wauters met een fantastische penalty het tij opnieuw keerde: 7-9- Meteen hernam Dendermondse zijn ge wone ritme en vlak voor het eindsignaal kon Vertongen met een koele aktie het Dender mondse pack richting trylijn di rigeren. Eens in de buurt van die lijn was Sluys niet meer te stui ten en met een prachtige try, overigens ook nog omgezet door Wauters, werd de eindstand vast gelegd op 7-15- Tweede keer jui chen dus, al was het op het nippertje. Vorige zondag dan was de tegen stander RC Avia Kituro, een lasti ge klant voor Dendermondse, dat er in het verleden ooit één keer in slaagde van deze hard nekkige Brusselaars te winnen. Een super-gemotiveerd Dender mondse aan de aftrap zou de wedstrijd echter volledig beheer sen. Ondanks de aartsmoeilijke om standigheden, een enorme stormwind en regen, was het reeds na 8 minuten prijs: een onwaarschijnlijk sterke De Vel- der brak in zijn eentje door het Brusselse pack en scoorde in drukwekkend: 4-0. Nog in de eerste speelhelft kon Sarens, ge steund door een goed georgani seerd Dendermonds pack een tweede keer scoren: 8-0. In de tweede minuut van de tweede speelhelft milderde Avia langs internationaal Jean-Louis Desmedt tot 8-3. Een tiental mi nuten later zelfs nog gevaarlijk dichtbij met een try (8-7). Hier moet wel gezegd worden dat Avia slecht kon scoren doordat scheidsrechter Vachaudez enke le duidelijke voorwaarste passen (zoals iedereen weet verboden in rugby) gewoon niet opmerkte. Toch gaf Dendermonde op geen enkel ogenblik de indruk deze wedstrijd te kunnen verliezen. Fantasierijk driekwartenspel werd afgewisseld met keihard rugby van de voorwaartsen. In de 32e minuut nam Vertongen de mooiste try van de wedstrijd en wellicht van het ganse seizoen voor zijn rekening. Losgekomen uit de scrum ging hij onweer staanbaar dwars door enkele verdedigers over de trylijn: 12-7. Bij Dendermondse vraagt men zich overigens al langer af waar het nationale ticket van deze beloftevolle speler blijft. Vlak voor affluiten legde Casier de eindstand via penalty vast: 15-7. Twee keer op rij 15-7 dus en opgeteld met het weliswaar uit gestelde bekersukses drie goede redenen om te juichen. DRC staat nu immers op een zeer komfortabele derde plaats in de rangschikking (3 punten voor sprong op de 4e). Met nog enkel Standard en Visé als tegenstan ders in de heenronde kan die situatie eigenlijk alleen nog maar verbeteren, Hiervoor moe ten we echter wachten tot 7 ja nuari als DRC de verplaatsing naar Visé maakt. Kris Van Damme Grembergen-Vrasene 4-0 Grembergen-Klein Laar 4-0. Deferrere scoort het vierde doelpunt met het hoofd (vh) Aan het eind van deze kom petitie promoveren er uit ie dere derde provinciale afde ling vier teams. De bedoeling van SK Grembergen is een plaats binnen die vier te ver overen en zo naar tweede provinciale door te stoten. 'Deze unieke kans mogen we in geen geval missen, zegt voorzitter Herman Burghgra- ve. Kampioen spelen wordt een moeilijke opgave, binnen de eerste vier eindigen lijkt eenvoudiger. Tegen Vrasene wonnen we verdiend, hoewel we wel wat geluk hadden. Toch wil ik vooraf onderstre pen dat er liefst zes titularis sen ontbraken. Dit jaar heb ben we ons part al gehad op dat vlak. Ik hoop dat de win terstop heilzaam werkt en dat we tegen 7 januari enkele spelers kunnen rekupere- ren'. Na vijf minuten verwierf Grembergen een voorsprong langs Van Damme. De ra zendsnelle Christophe De Ruysscher had het voorberei dend werk geleverd. Hij schoot op de paal en de inge volgde Van Damme kon suk- sesvol hernemen. Vrasene is daarna meer in de match gekomen en dwong geruime tijd het meesterschap af. In de tweede helft genoot SK van het windvoordeel. Na twintig minuten kon Dirk Deferrere de tweede goal tegen de net ten jassen. De match was meteen gespeeld. 'Ik meen dat Dirk Deferrere als de centrale figuur mag beschouwd worden, vervolgt de voorzitter. Hij leverde een flinke verrichting, hoewel hij de dagen voor de wedstrijd grieperig rondliep. Onze eer ste tegenstrever na de jaar wisseling wordt Rapide Leb beke. Thuis hopen we uiter aard op twee punten'. E.G. Grembergen-Klein Laar 4-0. Fruythof probeert zijn kans op doel (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19