Lokerse, Stekene en R. Lebbeke de ruimte in Derde provinciale Waas - Dendermonde i 20 22.12.1989 - De Voorpost usprrr SB V :CRAFEH!S iü m St.-Gillis-W Sombeke3-1 Doelman Ivan Van Lokeren valt en Ivan De Kimpe van Sombeke springt zeker boog genoeg om hem te vermijden (iv) Het ziet er inderdaad naar uit dat reeds drie van de vier promo tiekandidaten gekend zijn nadat de competitie reeds goed en wel halfweg is, Leider Lokerse SV liet daar op deze zestiende speeldag allerminst twijfel over bestaan en liet Sparta Buggenhout in ei gen huis geen schijn van kans. Stekene Sportief was iets minder gelukkig en liet het moedige Gerda een punt maar kijk eens naar Rapide Lebbeke, jongens. Al heel de competitie wordt hier en daar gefluisterd: "die man nen houden dat niet", maar kijk, hun recente grote overwinning in Vrasene waar de vloer werd geveegd met Herleving het num mer vier in de rangschikking spreekt toch boekdelen. Nee, neem het van ons aan, Lebbeke zal moeilijk van een plaats kun nen gehouden worden die recht geeft op te trekken naar tweede. Achter de top-drie dan staat H. Vrasene samen met Grem- bergen. De Dendermondse club wees het andere Vrasene, Klein-Laar dus, af met zware cijfers. De trainerswissel aldaar heeft blijk baar nog geen gunstige invloed gehad. Klein-Laar zakt zelfs heel diep in de rangschikking terug en zal in plaats van kampioen te spelen nog heel hard op de tan den moeten bijten om uit de klauwen te blijven van de min derbedeelden in deze reeks. Die weren zich immers week na week steeds meer. Op Wieze na, dat de punten in Haasdonk moest laten, pakken ze daar on deraan meermaals de punten. SK Overmere won dan ook op nieuw en dat bij St.-Gillis-Den- dermonde wat toch een recht streekse konkurrent is. En Hei kant haalde ook al de volle buit op in Bazel. Wat toch ook enigs zins verrassend overkwam ge zien de rangschikking. Alles blijft evenwel mogelijk in deze reeks waarin St.-Gillis-Waas ten slotte ook nog eens het pleit won. Nu werd Sombeke gewogen en te licht bevonden. RS Haasdonk Wieie FC Wieze heeft zich in Haasdonk flink weten te verdedigen ook al was dat dan met de middelen die men slechts voorhanden had. Het wapen van de buitenspelval werd dan ook gedurende deze wedstrijd meermaals gehan teerd door de bezoekers. Het was Haasdonk dat aanvallend steeds maar beukte op de bezoe kende defensie maar hoe En gels, Gunther De Cleene en Ken ny Van Spitael ook probeerden, zij geraakten in eerste instantie maar niet voorbij de versterkte bezoekende defensie waarvan doelman Bourgeois eens te meer te sterke man bleek te zijn. Toch doorbrak Haasdonk dan de ban wanneer op de 43ste mi nuut Steven De Jonghe kon sco ren als Franky Van Leuvenhae- ghe de voorbereiding op zich had genomen. Dat gaf natuurlijk mogelijkhe den voor Haasdonk om in de tweede helft de wedstrijd iets opener aan te vatten. Doch wie dacht dat Wieze de verdedigende stellingen zou verlaten hebben kwam bedrogen uit. Nog na drukkelijker werd de buiten spelval opgezet en daar liepen De Cleen, Van Leuvenhaeghe en Engels maar al te gretig in. Het was dan pas op de 82ste minuut eer Haasdonk enige zekerheid kreeg van de zege wanneer Ken ny Van Spitael dan toch kon scoren op voorzet van Steven De Jonghe. Het hek was dan ook inderdaad van de dam want drie minuten later plaatste Jean-Ma- rie Engels de 3-0 eindstand op het bord wanneer hij op voorzet van alweer Gunther De Cleene met een geplaatst stiftballetje doelman Bourgeois kon klop pen. St.-Gillis-Waas 3 WS Sombeke 1 Sombeke dat met windvoordeel mocht starten in deze belangrij ke wedstrijd heeft van dit voor deel evenwel weinig of niets kunnen profiteren. De snelle Rudy Seghers die gedreven door de wind hiervan toch gebruik zou moeten maken hebben werd nooit echt goed aange speeld en het was dan ook St.- Gillis-Waas dat reeds na een kwartier zelf het heft in handen nam. Op een doorsteek van De Munck kon Kris Vlyminck be zoekend doelman Aendenhof een eerste maal kloppen. St.-Gil lis-Waas dus de beter afwerken de ploeg, ook al had Ronny De Smet even voordien voor blauw-wit al een kopstoot tegen de paal doen belanden. Dezelfde De Smet bleef na het eerste thuisdoelpunt evenwel een ge vaarlijke boeman voor Sombeke samen met Van Meirvenne. De stand werd in die eerste helft niet meer gewijzigd zodat St.-Gil- lis met gunstige mogelijkheden én met meewind aan de tweede periode mocht beginnen. Een tweede helft die dan ook opti maal benut werd om de stand verder op te drijven. Ze waren nog geen twee minuten opnieuw bezig daar in Sint-Gillis of daar stond het dan ook al 2-0. Een schot van 't Kindt sloeg gedreven door de wind te pletter op de kruising en de terugkaatsende bal kwam in de voeten terecht van de goed gevolgde Van de Ven. Die was evenwel niet egoïstisch en schoof nog gepast door naar Ronny De Smet die zijn ploeg op een 2-0 voorsprong trakteerde. Dat alles in de 47ste minuut. En het feest van de thuisploeg was nog niet afgelopen want rond het uur werd het zelfs nog 3-0 langs dezelfde Ronny De Smet. Op een hoekschop van Chris Vlyminck kon langs Ronny immers aan de tweede paal de bal voor de derde maal voorbij doelman Aenden hof koppen. 3-0 en meteen was de wedstrijd dan ook beslist. Wel diende Sombeke de beker nog tot het bittere einde te ledigen want een kwartier voor tijd kreeg De Kimpe Yvan zijn tweede gele kaart te zien in dit duel zodat zijn ploeg meteen met tien ge steld werd en een uitkomst uit zichtloos werd. Het werd dan ook ei zo na nog 4-0 wanneer doelman Aenden hof een vrije trap van thuisspeler De Beule slechts met heel wat moeite uit zijn kooi kon houden. Wanneer echter niemand het nog verwachtte scoorde Sombe ke dan toch nog een eerreddend doelpunt langs Rudy Seghers toen hij alleen afgezonderd voor de plaatselijke doelman, deze geen schijn van kans meer gaf. Dat was evenwel reeds op de 89ste minuut van de wedstrijd zodat aan deze stand geen wijzi gingen meer aangebracht wer den en St.-Gillis twee punten rijker werd. E. Bazel 1 Heikant Zele 2 Eendracht Bazel heeft ietwat verrassend de twee punten die vastzaten aan deze wedstrijd naar de bezoekers moeten laten gaan. In een grimmig en bijwij len potig duel hebben die bezoe kers tegen een fel gehandicapte thuisploeg het beste van zichzelf gegeven en dat leidde uiteinde lijk tot een 1-2 zege die meer dan welkom was bij de rood-ge- len toen achteraf bleek dat ook Overmere de volle buit had bin nengehaald. De thuisploeg telde dus heel wat afwezigen in de spelersgroep. Enkele vaste waar den moesten dan ook verstek laten gaan voor deze wedstrijd. Libero De Dijcker, Mare De Clercq, Van Tilburg Ervvin en Flip De Keersmaecker mochten zo op die manier het laatste duel van '89 vergeten want zij bleven naast de kant kijken hoe beide teams er een rommelig potje van maakten in die eerste helft. Na een hele korf hoge voorzetten die omwille van de strakke wind niet aankwamen was het maar een pover vertoon dat plots werd onderbroken op de 20ste mi nuut wanneer Benny Van Loke ren van de bezoekers een bal gedreven door de wind voorbij thuisdoelman De Kerf knalde. Heikant was dus gestart met windvoordeel en maakte hiervan dan ook gebruik. Bazel probeerde wel wat terug te doen maar de bezoekers verde digden hun voorsprong met hand en tand. Kris Lyssens en Yvan De Laet werden dan ook zwaar aangepakt en voor eerst genoemde was zelfs minuten lang verzorging nodig. De kwetsuur bij Lyssens was dan ook van dien aard dat hij achter af bleef in de kleedkamers na de rust en voor hem kwam Danny in balbezit maar echt veel doel- gevaar kwam er niet voort uit de akties die de geel-blauwen op de mat brachten. Pas in de slotfase van de wedstrijd kon Hooftman de aansluitingsgoal lukken na een geharrewar voor de Zeelse kooi. Bazel gooide natuurlijk dan in de laatste minuten nog eens alles naar voor en bijna werd het nog 2-2 als Peter Buy- taert alleen voor Van Doorselaer verscheen maar de bal tegen de onderkant van de lat deponeer de waarna het leder in de han den sprong van de scheidsrech ter die prompt een einde maakte aan deze wedstrijd. H. Vrasene Rapide Lebbeke De thuisploeg die Geert Smet en Rudy De Jonghe moest missen terwijl Kris De Maere met griep op het lijf alsnog tussen de lijnen verscheen, heeft een onver wachte nederlaag geleden tegen Rapide Lebbeke dat met deze zege bevestigde dat het wel dege lijk de derde stelling in deze reeks verdient. Herleving was wel veel in balbe zit in die eerste helft maar als de bezoekers zich evenwel met de zaken eens gingen bemoeien was het alle hans aan dek geroe pen bij de thuisploeg. Dat mocht dan zelfs nog niet baten want reeds na een kwartier kon Ro giers een balverlies van thuis speler Marc Van de Vijver afstraf- het de beste kansen afdwingen maar tegen een goed georganis eerde verdediging van Gerda werd uiteindelijk toch een punt verloren. Toch sluit Stekene met voldoening dit jaar '89 af, ook al was dat een jaar met twee ge zichten. Begin dit jaar vocht Ste kene nog tegen de degradatie en nu eind '89 staat men met één voet in tweede provinciale na een schitterende eerste helft van dit nieuwe seizoen. Toch bleek het frisse bij Stekene er de laats te tijd wat af te zijn en de win terstop van drie weken komt dus precies op zijn tijd om de batte rijen wat op te laden. Ook tegen Gerda kon de thuisploeg niet afwerken zoals gewoonlijk wat natuurlijk niet wil zeggen dat Gerda het punt gestolen zou hebben. Niets is minder waar want de groen-witten draaiden vlot mee en daar verwacht men van het nieuwe jaar en de rest van het seizoen nog heel wat. De wedstrijd dan. Daarin kon thuis- uitblinker Drk Ghekiere zich als eerste laten opmerken na 12 minuten met een afstandsschot dat dan in één tijd voorbij de kooi van doelman Maes vloog. De wind speelde natuurlijk een grote rol in deze wedstrijd en het vergde langs beide zijden dan ook heel wat aanpassing om tot een vlotte combinatie te komen. Stekene bleef in dat eerste half uur evenwel toch het gevaarlijkst en doelman Maes van Gerda moest een eerste maal echt in Sint-Gillis-W.-Sombeke 3-1.Kapitein Jean-Paul Tbyssen van Sombeke stopt de Sint-GiUisse aanval (Iv) De Bauw in de Bazelse ploeg. En terwijl iedereen nog keek naar de nieuwe gezichten op het ter rein lag daar het tweede bezoe kende doelpunt al lang tegen de netten. Heikant had pas afge trapt of daar werd Benny Van Lokeren opnieuw de ruimte in gestuurd. En of dat nu met de wind of tegen de wind is, die van Lokeren lijkt van goudwaarde te zijn voor Zele want hij vloerde De Kerf voor de tweede maal in deze wedstrijd. 0-2 na 46'. Het werd dus de hoogste tijd dat Bazel wat aan die achterstand ging doen wilde het nog iets oogsten in deze partij. Peter Buytaert deed dat dan ook wan neer hij enkele minuten na dit tweede bezoekende doelpunt een bal kon meepikken die door een bezoeker naar zijn eigen doelman werd getikt. Buytaert met de bal weg en scoort. Doel punt zou je dus zeggen maar niets daarvan want de scheids rechter van dienst keek naar zijn grensrechter en die stond met zijn vlagde hoogte in. De referee nam zijn verantwoordelijkheid niet op en zo bleef het 0-2 voor Heikant. Toch bleef Bazel het overgrote deel van de tweede helft meestal fen en doelman Verté voor de eerste maal kloppen. Vrasene herstelde na dit bezoekend doel punt wel enigszins het evenwicht maar als er diende gescoord te worden stond Lebbeke toch een bank vooruit. Na 35 minuten jaste Ringoet dan ook nummer twee voorbij Verté nadat weer Mare Van de Vijver bij de thuis ploeg handig werd omspeeld door de bezoekers. 0-2 aan de rust; het liet dus geen twijfel dat Vrasene een sterke tweede helft zou moeten bij elkaar spelen om alsnog aanspraak te kunnen ma ken op een winstpunt. Wel een wissel bij Vrasene bij aanvang van die tweede helft. Jacobs kwam in de ploeg voor Van Do- nick maar een ommekeer in het spelbeeld bracht deze wissel ook al niet met zich mee. Integen deel, het waren de bezoekers die zich nog steeds gevaarlijk opstel den voor het plaatselijke doel. En op een nieuwe counter een kwartier voor tijd zou Geert ear lier dan uiteindelijk de 0-3 cij fers op het bord brengen. Het laatste kwartier was dan niet veel zaaks meer in deze wed strijd die alsmaar rommeliger en potiger werd. Bewijs hiervan is nog de rode kaart voor bezoe ker Willaert wegens natrappen op thuisspeler Bosman op twee minuten van het einde. De buit was evenwel binnen voor Rapide Lebbeke dat eens te meer be wees een sterk team te hebben en waarvan ze in Vrasene grif toegaven dat deze ploeg bij de potentiële promotiekandidaten behoort. Zeker een pluspunt in dit verband is te weten dat Leb beke in eigen huis zowat onklop- baar is want achter de zwemkom liet Lebbeke na acht thuiswed strijden nog niet één doelpunt scoren, van de tegenstanders. Dat was toch wel het vertellen waard. Stekene Sportief 1 FC Gerda1 In deze wedstrijd met als uitblin kers Gerda-doelman Maes en zijn eerste luitenant Martin Van Daele, samen met thuisspeler Dirk Ghekiere was Stekene het meest aan de bal geweest en kon Dennisse met een hakje Patrick Merckx kon bereiken maar net toen die wou afdrukken kon Van der Steen van Gerda de bal nog van voor de voet van Merckx tikken. Dan een dom voorval bij Stekene op de 62ste minuut dat de thuis ploeg uiteindelijk nog een kost baar punt zou kosten. Een uit worp van Van de Wiele (met die stevige wind) kwam natuurlijk onzuiver tussen zijn medespe lers terecht. Een ietwat verraste Patrick Merckx kon niet meer reageren en de jonge bezoeker Jürgen De Waele die het hele geval goed bekeken had was er als de kippen bij om de bal af te snoepen en gepast door te schui ven naar zijn vrijstaande maat Franky De Prijcker die Gerda meteen op gelijke hoogte bracht na dit geklungel van de hoog aangeschreven thuisploeg. En Stekene wist dat het wat mis peuterd had want het begon aan een groot eindoffensief dat Ger da terug op zijn eigen helft drong. Doelman Maes was dan ook een erg geviseerd man als Dirk Ghekiere een harde knal op hem afvuurde maar hij kon de bal afweren. Even later alweer Stekene langs Pascal Merckx die een vrije trap neemt waarbij Maes verslagen is, maar Martin Van Daele brengt gelukkig voor Gerda redding op de lijn, met het hoofd. Een nieu we aanval van Dennisse en Ghe kiere eindigt met een omhaal van deze laatste die weeral schit terend gered wordt door doel man Maes. Tien minuten voor tijd was dan het sein voor beide trainers om enkele vervangingen door te voeren. Bij Gerda werd Jürgen De Waele vervangen door Kurt De Waele terwijl bij Stekene De Saeger er af ging en Chris Vlyminck in de ploeg kwam. Tegen die tijd echter werd het alsmaar duidelijker dat beide teams gelukkig waren met de stand op het bord ook al pro beerden zij elkaar nog wel de lotf af te steken in de slotsecon den. Van Duyse kopte zo onbe grijpelijk de 1-2 nog over voor Gerda terwijl Stekene een twee tal hoekschoppen in laatste in stantie onbenut liet om nog in extremis de zege af te dwingen. Het bleef dan wel bij een gelijk spel en daar waren ze dan ook best tevreden mee in Stekene, ook al had hun ploeg het meren deel van de kansen achter hun naam geschreven. De winterstop brengt nu wat rust en die Is van harte welkom voor de kanon niers met dienst. Mare Stevelinck St.-Gillis-W.-Sombeke 3-1. De Waas landers kombineerden vlot. Ook hier komen Van Buy ten en Van Releghem te laat (Iv) aktie komen als thuisspeler Kurt Verdonck op voorzet van alweer Gkekiere hard uithaalde. Maes bleef dus overeind maar niet voor lang. Want op de 26ste minuut was het dan toch zover. Op een voorzet van Wim Waege- mans kon Patrick Dennisse de bal meepikken en hard naar het bezoekende doel uithalen De bal kwam evenwel op de vuisten van doelman Maes terecht die de bal uiteraard niet kon vasthou den en de nog altijd in aanslag staande Dennisse had niet de minste moeite om in de re bound Maes dan toch te ver slaan. 1-0 na 26 minuten. Stekene ging fors door en Gerda kraakte in alle voegen op dit moment van de wedstrijd. Pa trick Merckx zette de volgende thuisaanval op gesteund door al weer Dennisse en Luc De Sae- gher maar het was doelman Maes die andermaal op de juiste plaats bleek te staan. Ondanks de harde wind probeerden beide ploegen er dan toch iets van te maken. De ene aanval volgde de andere op en de laatste gevaarlij ke onderneming van die eerste helft waarin Stekene dus met wat meer meeval de bezoekers al K.O. had kunnen zetten was alweer voor de thuisploeg. Mar tin Van Daele had net buiten de gevaarlijke zone Kurt Verdonck naar de grond getrokken en de vrije trap die daarop volgde was meteen goed voor Pascal Merckx om de bal tegen de kruising te knallen. Na de rust dan toch wat meer de bezoekers op het voorplan ge dreven door de wind. Thuisdoel man Van de Wiele komt dan ook voor het eerst in het stuk voor één minuut na de rust wanneer bezoeker Van der Steen een zwaar schot lost dat de thuispor- tier bijna in moeilijkheden brengt. Aan de overzijde dan moet Martin Van Daele zijn doel man bijstaan als Waegcman een Stekense hoekschop had gege ven die door Ghekiere werd in gekopt. Het ging dan ook snel over en weer zoals al heel deze wedstrijd en Stekene zocht nog altijd naar die verdubbeling van de stand. Die kwam er bijna als Patrick Robur 2-1. De knalt o l en Laureys is gekbpt (vb) Lebbeke-Robur 2-1. Claessens beeft het niet onder de markt met zijn twee tegenstanders vb) Lebbeke-Robur 2-1. De Bruycker komt als winnaar uit dit duel (vb) i D 0] SI X al n VI k e d 8 n p s r

De Voorpost | 1989 | | pagina 20