Sinaai en Eksaarde teruggeslagen door Meerdonk en White Boys Vierde provinciale Waasland De Voorpost - L2.12.1989 - 21 FC Moerbeke SK Kieldrecht kers want zij blijven zo in de onmiddellijke buurt van leider VK Tielrode. Sp. Waasmunster Hoogeinde De laatste wedstrijd van '89 zit er op. Tevens kwam de eerste speeldag van de terugronde al aan bod en daarin werd nu toch al stilaan duidelijk wie tot de mogelijke kanshebbers behoren voor de promotie. Zoals de za ken er nu voorstaan hebben we Deze wedstrijd was voor beide een duidelijke top-zes bovenaan ploegen erg belangrijk. Er moest de rangschikking die nog maar dan ook langs beide zijden ge- weinig in de weg zal worden wonnen worden hoe onlogisch gelegd. VK Tielrode staat hele- dat ook moge klinken. Waas- maal bovenaan en ook SK Loke- munster had vorige week na een ren kon daar op deze zestiende opmerkelijke wekenlange zege- Dakiiam probeerde dan weer aan bij de thuisploeg dus een langs Kris Baert in de resterende beetje elkaar zoeken en daarvan tijd van de eerste helft nog wat maakte Eksaarde al dankbaar tegen te doen, maar op een vrije gebruik van na een kwartier trap van Dany De Smit kopte wanneer een vrije trap kon afge- Baert net naast. En ook op slag dwongen worden even buiten de van rust kon Kris Baert niet jui- grote rechthoek. De Vos van Ek- chen wanneer hij een hoek- saarde plaatste zich achter de speeldag niet veel aan verande ren. Olympia Rupelmonde is de volgende hoogvlieger in deze reeks. Zij haalden nu de beide punten weg in het winderige pol dergebied van Verrebroek. Spar ta Waasmunster laat evenmin los bovenaan en na de misstap reeks plots de punten in Kiel drecht gelaten en Hoogeinde maakte een mindere periode mee de laatste weken zodat bei de teams de punten best konden gebruiken wilden zij niet voorlo pig terug geslagen worden. Waasmunster heeft evenwel in Ondanks het feit dat Kieldrecht met forfaitcijfers weg kwam in de suikergemeente was het daar toch een evenwichtige wedstrijd. De thuisploeg die aanvallend in gesteld was nadat trainer Dan- schop van Danny De Smit niet bal die gedragen door de wind neel daar voor geopteerd had voorbij Mannens kreeg in het voorbij de thuisdoelman tot te- werd echter op drie minuten tijd bezoekende doel omdat die gen de netten kaprioleerde. 0-1 in de eerste helft K.O. gezet door doelman een reuze reflex in huis na 15 minuten. Gunther Geleyn die dreigde met had. Eksaarde bleef dan in die eerste links maar toch keihard besloot Na de rust gaf Daknam dan de helft de situatie meester maar met rechts. Eerst was Geleyn er wedstrijd wat uit handen door toen de rollen omgekeerd wer- bij als De Schepper van de thuis- het middenveld toe te vertrou- den in de tweede periode en ploeg op het middenveld een wen aan de bezoekers die van White Boys met windvoordeel flatertje beging en nadien was deze situatie dankbaar gebruik mocht starten kon de thuisploeg maakten om het geheel rustig te na een uur spel orde op zaken kontroleren. Enkel Danny De stellen. Een rare voorzet van Smit van de thuisploeg zou op RonnyBressinckdieookaldoor intereceptie miste. Moerbeke voorzet van Peter Van Damme de wind eigenaardige sprongen replikeerde dan wel langs Kris nog eens de vonk kunnen doen maakte belandde plots tegen de Buyck op hoekschop maar een overslaan maar tot een brand is Eksaardse lat en de terugsprin- doelpunt leverde dat evenwel dat evenwel niet gekomen want gende bal kon door Peter Glibert Straatje doofde nog maar eens ingegleden worden. dezelfde Geleyn er nogmaals bij als nu Rudy Zaman wellicht ver raden door de felle wind zijn UUI V.II na ui imojiap n tUlOlllUlldlCl IICCIL CfClinu III ^nTminT^geSzolito ov™ ta^slLT2 df* Integendeel zij kregen het deksel de thuisintenties z'odat zij met HM to dan ook deze thuisspe- punten staan. Een belangrijke betere waren van Hoogeinde. Na zege dus want ook Hoogeinde tal van vlotte combinaties kon was bij onze voornoemde top zes Frank Van Boxelaer de thuis- aanwezig. Zij schuiven dan ook ploeg immers op de 20ste mi- naar die zesde plaats terwijl nuut op voorsprong brengen. Kieldrecht en White Boys de Dat was na een perfekt getrapte kopgroep rond maken. Kiel- vrije trap. Hoogeinde kon daar drecht won met forfaitcijfers in weinig tegenover stellen en Moerbeke en White Boys her- Waasmunster had nog in die op de neus wanneer één minuut de kleine voorsprong toch de Ier die enkele minuten voor tijd voor rusten De Breuck van twee belangrijke punten konden de winnende goal kon stelde zich prachtig na een twee weken durende malaise door Eksaarde terug te wijzen. Ek saarde dat toch jarenlang mee de toon heeft aangegeven in deze reeks lijkt nu net in dit belangrij ke promotiejaar de baard in de keel te krijgen. De mannen uit eerste helft langs Didier De Bus- schere nog de beste kans op 2-0 wanneer hij alleen voor Van Poecke verscheen maar te zwak •werkte. Het verwachtte offen sief van Hoogeinde na de rust bleef verrassend uit en het was weer Waasmunster dat zich te- de kanondreef moeten dan ook gen de wind in naar een tweede \Mé t afhaken net als Sinaai trouwens, doelpunt vocht. Op voorzet van UT m Herleving een maand terug nog Luc Fierens kon Ronny De een ernstig promotiekandidaat, Clercq dan een kwartier voor tijd li - Jr wb kreeg geen geschenken in deze met het hoofd er ook het ver- 'B( decembermaand en liep de ene diende tweede thuisdoelpunt op X,"f">0- 4^% na de andere nederlaag op. En- het bord brengen. De wedstrijd m*è 1 taZ8lrteSauwe" zich ZgcTnZtadü Sint-Pauwels-VK Hamme 1-O.Een vlot spetend Sint-Pauwels maakte het Hamme moeilijk (Iv) even rechtzetten. Doch ditmaal slotminuten toen Agihibi een gaan zij alweer gebukt want in de doorgebroken bezoeker foutief Kieldrecht zijn makkers kon meegraaien. polder verliezen bij Meerdonk stuitte. Het was doelman Van trakteren op een derde doel- was zeker geen Herleving ver- Poecke van Hoogeinde die zijn punt. Na de extra gezoete koffie overbuur Van den Broecke in de rust kon Kieldrecht dan al kwam verslaan en zo de eind- vrij vlug na die pauze een vierde stand bepaalde op 2-1. maal scoren langs De Breuck zodat de kous meteen af was Sint-Pauwels 1 voor Moe,"beke. De wedstrijd VK Hamme 0 was en nadat iedereen zo vlug mogelijk een einde aan wachting. Meerdonk daarente gen bevestigt dat zij geen zwak geheel hebben en dat men in het nieuwe jaar best in het oog ge houden wordt. Nog onderaan kon VK Hamme de goede presta ties van de voorbije weken niet bevestigen want het moest de twee punten in Sint-Pauwels la ten. Een Herleving ploeg die ech ter ook al niet bulkt van vertrou wen. Net als Moerbeke en vooral Daknam. De Lokerense ploeg was met heel wat ambities White Boys Eksaarde nen wanneer nu Said als fourier dienst had gedaan. Even voor dien was dus Vcrceckcn afge voerd geworden zodat deze zege de thuisploeg enorme vreugde Sint-Pauwels-VK Hamme 1-0. Zoals blijkt uit de opname iverd er met veel inzet gespeeld (Iv) toch wel alles tegen zeker. Eerst hield hij een kopstoot van Ronny Meyntjes uit zijn kooi om ver volgens zo rond het uur alweer twee reddingen van formaat te tonen aan het thuispubliek. Op een afstandsschot van Mare Maes duwde die Omar de bal nog in extremis uit zijn doelvlak. Wel ten koste van een hoekschop natuurlijk. Die hoekschop werd dan gegeven en de kopstoot van Hugo Nel is die daarop volgde werd eveneens door Ben Omar gered. Aan de overzijde diende Persiau ook al bij de pinken te zijn bij een 25 meter schot van Van Kerschaever dat met die harde wind heel wat gevaar inhield. En dan gebeurde het. Na 70 minu ten viel dan toch een doelpunt te worden genoteerd voor de thuis ploeg als Hugo Nelis zich even tjes van zijn bewaker kon ont doen en de bal wist door te schuiven naar Kurt De Caluwé die dan toch raak kon treffen. Lokeren riskeerde dan in het slotkwartier nog heel wat om alsnog een gelijkspel te kunnen afdwingen maar het was inte gendeel Tielrode dat met een hard schot van Meyntjes nog bij na aan de verdubbeling van de stand was gekomen als daar weer niet die voortreffelijke doelman Ben Omar tussen de palen had gestaan bij SK Loke- White Boys heeft zich na twee schonk bij al het leedvermaak turbulente weken keurig weten dat zij momenteel moeten mee- WS Meerdonk H. Sinaai De thuisploeg speelde een sterke deze partij wilde was het toch wedstrijd tegen een fel van zich nog De Breuck die met een der- afbijtend VK Hamme. Sint-Pau- de doelpunt van zijn voet de wels nam echter van bij de aan- forfaitcijfers op het Moerbeekse vang van de wedstrijd het initia- bord kon prikken, tief en via Van Lierop, juist naast, en Patrick Serin op doelman Daknam 0 start aan het seizoen maar het Quintelier, dwong het ettelijke straatje Stekene 1 geheel vlotte niet al te best en nu goede doelkansen af. Een vrije wordt het afwachten wat het trap van Van Lierop belandde zo De paleisrevolutie bij Daknam te herpakken tegen Eksaarde. De rood-witten waren de laatste jaren toch altijd een vooraan staande ploeg in deze reeks en ook voor deze competitie achten zij zich nog niet afgeschreven. Heel wat gekwetsten echter spe len de mannen uit de kanon- dreef parten, zodat voorlopig de kanonnen aldaar zwijgen zoals nooit tevoren. Ook bij White Boys zijn er enkele pionnen afwezig en naar de na maken. De winterstop komt dus als geroepen en nadat de batterij en weer zullen opgeladen zijn en de nieuwe schoenen van onder de kerstboom zijn gehaald ho pen de White Boys nog steevast op een goede tweede ronde die mag gezien worden. VK Tielrode SK Lokeren nieuwe jaar én de nieuwe inter- zelfs nog voor de rust op de lijkt nog niet helemaal verteerd im trainer gaan brengen. En on- dwarsligger voor Sint-Pauwels. te zijn en het is dan ook nog wat der de kerstboom schijnt in Ver- Toch moest gewacht worden tot zoeken naar de beste opstelling enkele minuten na de rust alvo- binnen de ploeg. In een goede rens VK Hamme op achterstand eerste helft heeft Daknam zich breekt nog steeds de fantasti- rebroek nog altijd het licht van de Rode lantaarn van de plaatse lijke ploeg. Gelukkig duurt deze Kerstperiode ook niet eeuwig en geraakt geel blauw aldaar zowel de boom als de lantaarn kwijt in het gezegend jaar 1990. E. Verrebroek 0 Rupelmonde 1 Hoeft het gezegd dat de wind wellicht het hardst waaide in de Verrebroekse polder. Beide ploegen kwamen daaren boven nog eens gehandicapt aan de aftrap wegens heel wat onbe schikbare pionnen. Afwezighe den wegens griep, legerdienst, kwetsuur en bevallingsrust wa ren dan ook aan de orde voor beide trainers die naar een noodoplossing moesten zoeken om hun ploeg toch nog tussen de lijnen te brengen. Bij Rupel monde was Van Havenbergh er na zijn schitterende prestatie cropSw bife'X waTnmr St.-Pauwels-VK Hamme 1-0. Voetbal is inderdaad een sport van vallen en opstaan (Iv) best ook voor de Mercatorboys. Want wie scoorde er uitgerekend kon worden geplaatst. Uitblin- wel knap verdedigd want na am- na een halfuur wedstrijd het eer- kers Van Lierop en Patrick Serin per drie minuten was Danny De stc en zoals later ook zou blijken lieten Kris Van der Koelden dan Smit al dicht bij het openings- het enige doelpunt uit deze wed- de kans voor de voet om de doelpunt op aangeven van Kris strijd? Juist ja, Van Havenbergh. thuisploeg op 1-0 te brengen. Baert de beste thuisspeler. Dit via een vrije trap die gedre- Na die thuisgoal schoot VK Ham- Doelman Mannens verhinderde ven door de wind onhoudbaar me dan uit de startblokken. Van evenwel die thuispoging waarna bleek voor de thuisdoelman. Brussel en De Landsheer pro- Daknam toch even het initiatief Na de rust mocht Verrebroek beerden er net als Kockelkoren aan de bezoekers moest laten, echter van het polderwindvoor- wat aan te doen maar zij konden De jonge bezoeker Jürgen Ver deel genieten en dat bracht met de plaatselijke doelman Verstre- eecken ontpopte zich als de be- zich mee dat Dirk Rogiers al in pen niet van zijn stuk brengen, hendigste bezoeker waarmee de de eerste minuut na de rust de Sint-Pauwels dat aangewezen thuisverdedigers weinig raad paal trof voor de thuisploeg. In was op de counter kon zelfs nog wisten. Thuisdoelman Ronny De deze erg sportieve wedstrijd trof via Van Lierop en Mathieu Mi- Smet had dan ook heel wat nadien thuisspeler Geert Se- chelet de beste kansen voorleg- moeite om een schot van Ver- ghers ook nog eens de dwarslig- gen maar ook al zonder resultaat eecken klemvast te pakken. Het ger maar een doelpunt aanteke- zodat het enige doelpunt van de zou evenwel toch dezelfde Ver- nen zat er voor Verrebroek even- thuisploeg goed was voor de twee -eecken zijn die na een goed wel niet in zodat het bezoekende punten kwartier wedstrijd zijn ploeg op doelpunt uit de eerste helft be- voorsprong zou brengen. Dit na sliste over winst en verlies. Be- samenspel met Erwin Van langrijke winst voor de bezoe- Camp. Moeilijke wedstrijd daar in Tiel- men te oordelen niet van de rode waar de wind een ernstige minste. Libero Geert D'Haens spelbreker was toen die krachtig was er bvb. niet bij tegen dit vanuit de richting Durme het VK Eksaarde en ook achteraan ont- veld dwarste. Deze "zeewind" Verrassende nederlaag van Her leving Sinaai in Meerdonk nu gedacht werd dat men na de goede prestatie van vorige week terug op het goede spoor te zit ten. Het is echter een zijspoor geworden voor Sinaai dat in Meerdonk niets kon oogsten. Wel dient gezegd dat de Tinei- ploeg zwaar gehandicapt aan de aftrap verscheen omdat de ver dediging zowat onthoofd was. Rudy De Ruyte en Danny Joos waren beiden wegens kwetsuur afwezig en dat heeft zich blijk baar toch een beetje gewreekt bij Sinaai. In Meerdonk niets dan lachende gezichten natuurlijk want scheidsrechter De Beelde had elders - en ver weg - een opdracht gekregen zodat een probleemloze wedstrijd zich aankondigde. Meerdonk begon ook heel sterk aan deze wed strijd langs Van Mieghem maar die besloot wat te overhaastig naast. Volgde dan nadien een hele periode die we moeilijk konden omschrijven als wind stille want wind was er in over vloed daar in het rustige Polder landschap zo om en bij de St.- Margrietstraat. En de wind werd waarschijnlijk bondgenoot van de thuisploeg want na een goed halfuur lag een slechte uittrap van bezoekend doelman Hans De Greyt aan de basis van het eerste thuisdoelpunt. Hij keilde de bal recht in de voeten van thuisspeler Dirk De Paradé en dat doe je best niet want deze thuisspits zorgde direkt dan ook voor 1-0. Een lob van Jo De Wreede net over besloot dan de ze eerste helft waarin het vooral aanpassen was aan de weersom standigheden. Na de rust moest Meerdonk dan tegen de wind in fietsen. En even kreeg men het dan ook moeilijk toen Johan Mervallie van Sinaai al op de 48ste minuut een harde knal net over de lat joeg. De Paradé van de thuisploeg replikeerde opéén" counter wel met een schot dat voorlangs liep nmaar na 52 mi nuten stond het toch al 1-1 als Franky Schatteman van Sinaai een hoekschop voorbij de plaat selijke doelman Brijs kon kop pen. Bij Meerdonk kregen ze van dan af de opdracht de bal tegen de grond te houden en dat lukte hen nog wonderwel ook. Meer donk kreeg dan zelfs hierdoor de betere kansen en doelman De Greyt van Sinaai moest een doorgebroken Gerry Cappaert al foutief stuiten ver voor zijn eigen doelgebied. Een gele kaart was zijn onderscheiding bij deze eindgreep. De Greyt bleef in de hoofdrol wanneer hij na 67 mi nuten dan een ook alleen voor hem opdagende De Paradé op schitterende wijze en zonder fout ditmaal van een tweede thuisdoelpunt kon houden. Even nadien kregen we bij Meer donk dan de traditionele wissel. Vincent Vermeiren haakt af ter wijl superinvaller Van Daele de wei in komt gestormd zoals hem dat niemand kan nadoen. Het levert Van Daele wel telkens bij na een doelpunt op. Zo ook in deze wedstrijd wanneer hij en kele minuten na zijn intrede een schot voorlangs ziet gaan. Pech dan alweer bij Sinaai wanneer nog maar eens een verdediger moest afhaken. Nu was het Geert Beck die vroegtijdig uit de arena stapte. En enkele minuten later dan een definitieve doodsteek voor Si naai als Meerdonk een tweede doelpunt lukte. Na een samen spel De Wreede-De Paradé trap te deze laatste keihard naar het doel van De Greyt die het Ieder niet helemaal onder kontrole kon houden en de terugsprin gende bal bij Gerrit Cappaert belandde die natuurlijk niet aar zelde en Meerdonk op TA plaat ste. Dat was na 82 minuten. Het leek er dus sterk op dat de thuis- ploeg gewonnen spel had maar in een alles of niets offensief probeerde Sinaai alsnog orde op zaken te stellen. Bijna lukte dat nog ook wanneer een schot van Danny De Ruyte via de kloeke borst van thuisdoelman Brijs op de lat kaprioleerde. Zo bleef het dus bij deze 2-1 stand in Meer donk waar de plaatselijke ploeg natuurlijk heel tevreden was met deze mooie zege. Men heeft daar nu drie weken de tijd om feest te vieren terwijl men in Sinaai hoopt dat de afwezigen zich goed zullen verzorgen tij dens de jaarwisseling om dan in '90 alsnog een gooi te doen naar een promotieplaats. Mare Stevelinck was er dan ook oorzaak van dat beide ploegen hun normaal spel niet tot ontwikkeling konden brengen. De bezoekers die de laatste we ken terug in goede doen zijn, zorgden op het veld van de lei ders voor het eerste gevaar langs Ronny Van Kerschaever die ech ter alleen voor Persiau komend zijn schot volledig miste. Na een kwartier was er al een eerste repliek van Tielrode langs Hugo Nelis. Hugo scoorde zowaar te gen de Lokerense netten maar wegens een voorafgaandelijke fout, zoals dat in vaktermen heet, werd het thuisdoelpunt niet toegekend en ging het thuis- feest niet door. Kort hierop ech ter was het Dré De Puysseleir van Tielrode die opnieuw de thuisploeg hoog deed opveren maar ook hij besloot zwak en zijn schot dat belandde zelfs nog naast de kooi van de zuiderse doelman van Lokeren die steeds meer op het voorplan zou ko men. Want na een halfuur deed sche doelman Buytaert terwijl 0m3j ®en <!an een tattesprong nog in die verdediging ook nog °m fe van ,hu'sspeler altijd de diensten moeten gemist De «F»»# T doel" worden van "polies" Geert vlak te ranselen. Tielrode stuitte Rooms nadien steeds op een goed geor- Voeg daarbij dan nog liet afwezig S^seerde Lokerense verdedi- blijvcn van Patrick De Roeck en 1"'^, Nelis 'ot IÜL Yves Van de Nencker vooraan en jjoed u" de wcds,nld kon ll011- het bijkomende feit dat de verle- den week wederoptredende Ver- Na de rust bracht trainer-speler eecken er opnieuw af moest na Mare Maes zichzelf in de ploeg een kwalijke trap op de enkel, bij Tielrode, dit tot ongenoegen dan begrijpt elke voetbalfanaat van Franky De Keyzer die tot dan wel dat White Boys erg gelukkig toe kon terugblikken op een goe- is dat er de komende drie weken de wedstrijd. Trainer Maes was geen voetbal op zondag op het evenwel niet gerust in de goede programma staat. Het was dan afloop en koos dus duidelijk ook te wijten aan de wilskracht voor een meer verdedigende van de thuisploeg dat deze zege houding. Ondanks die opstelling er gekomen is. Eksaarde vertrok was het dan toch nog Tielrode met de wind mee en zorgde dat de beste kansen kon voorleg- daarbij dan ook voor de gevaar- 8cn '«aar een werkelijke su- lijkste standjes. Het was achter- bliem keepende Ben Omar hield KSV Temse-Eine 0-0. Ook deze kopstoot van Verschelden wordt onschadellijk gemaakt (dw) Kallo-Olsa Brakel. Schockaert stuurt Kallo opnieuw in de aanval (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21