s Baardegem en Schoonaarde duwen Berlare en Wichelen terug I F S v Vierde provinciale Aalst - Dendermonde 22 - 22.12.19f J Se Von post Da du uit is ne voi GU zie on du eei ho St< rei bij do vei scl wc on he zei R2 Dc rij m: ge ge De de nal bal F.C Gir sin lei< de ma in, tite vig \1o tur hei Nij naj Ani act we I var hei Gir al afg De Bi| he no de m: le dei vai en kei be: de do ale Ch ba: Ch die op als ter op rie Sir he be I).: tro fer do F.( lar let uit An An vn ah Dc 00 l!s Ft Le ge on Sc mi tei ee ee wc stc ge 'styu 1PÉT4- (untsnt man nog zuiver houden (vb) Zo, we zijn nu één speeldag over de helft van deze competitie en eindelijk kunnen we stellen dat er bovenaan nu toch een en ander duidelijk begint te wor den. Vooral wat de promotie- plaatsen betreft. Al twijfelen we erViiet aan dat Lutterzele in deze reeks meer dan waarschijnlijk met de titel zal scheep gaan. Lutterzele staat nog altijd to renhoog in deze reels ook al laat het de laatste weken een niet zo frisse indruk meer. Een derde 1-1 gelijk spel, nu tegen Oude- gem, toont aan dat Lutterzele zelfs snakt naar de winterstop die er nu aan komt. Hoger Op Kalken zal ongetwijfeld ook wel promotiedromen hebben want zij laten maar weinig steken val len. Opdorp was het nieuw slachtoffer van Hoger Op dat nu nadert tot op vier eenheden van Lutterzele. Op de derde plaats vinden we dan Juventus Schoon aarde terug. De ploeg van trainer Pierre Comelis klom na een moeizame start stilaan recht en staat nu zelfs fier zo hoog in de tabel. Hiervoor wezen dejuven- tus-spelers zelfs op deze zestien de speeldag Wichelen terug na een ongemeen spannende wed strijd. Meteen werd dus bewezen dat Wichelen nog niet aan een come-back toe is en dat er nog gedurende de veertien resteren de wedstrijden hard zal moeten geknokt worden om alsnog die vijfde stelling te halen. Baarde gem is de laatste ploeg in deze voorstelling die eveneens inten ties mag hebben om zich pro motiekandidaat te noemen. Vo rige week struikelde het zwaar in Wichelen maar nu wezen de Baardemannen toch Berlare te rug met een nog altijd tussen de lijnen staande noodploeg. Wan neer de nu komende rustperio de dan ook rust zal brengen bij Baardegem moet deze ploeg nog een aanlig woordje gaan mee praten bovenaan. Herdersem is op dit ogenblik het nummer vijf in de rangschikking. Het maakte het Moorsel-foutje van vorige week goed en ging nu Smetlede in eigen huis drie verrassingen geven voor onder de kerstboom. Smetlede zakt dus samen met Berlare, Oudegem en Wichelen af naar de middenmoot en voor alle vier deze ploegen geldt dan ook: alles of niets in het jaar 1990. Boonwijk hoopte ergens ook nog aansluiting te krijgen met die gunstige middenmoters maar een flauw gelijk spel in Appels doen Leo Piessens en de zijnen inzien dat er nog heel wat verkeer rond de Boonwijk zal komen eer men op die vijfde stelling kan rekenen. Ook al heeft trainer Piessens van dit Boonwijk een hecht geheel ge maakt. Onderaan won Opstal met moeite en met één doelpunt ver schil van Moorsel waar zelfs twee veertigjarigen dienen opge trommeld te worden om een ploeg tussen de lijnen te kunnen krijgen. Appels, Opdorp, Valenti no's Overmere en SK Kalken ma ken eveneens net als Moorsel de dienst onderaan de tabel en ook voor hen worden de jaren ne gentig meer dan ooit de jaren van hopelijke wederopstanding. Lutterzele Oudegem In Lutterzele zitten ze met de handen in het haar. Niet dat de stormwind van de afgelopen dagen hier en daar een lok in de verkeerde plooi heeft gelegd, neen, dat zeker niet want het zijn geen grootse jongens daar bij Lutterzele. Wel door het feit dat de bal die de eerste dertien wedstrijden van dit seizoen zo goed rolde voor Lutterzele nu plots niet meer wil rollen voor die gasten. Wat anders enkele vloeiende doelpunten zouden betekend hebben zijn nu nog slechts enkele moeilijke pogin gen die op een doelman, de lat, de paal of het zijnet belanden als er dan al geen tegenstander of een scheidsrechter in de weg komt staan. Ook in deze wed strijd was dat weer niet anders. Lutterzele domineerde maar vond geen gaatje in de goedgeor ganiseerde Oudegemse verdedi ging. Enkel na 20 minuten wed strijd kon een doelpunt aangete kend worden als Franky Van Be- veren op hoekschop met het hoofd inknikte. Tot dan toe dus geen wolkje aan de lucht bij deze stormwind maar amper vijf minuten later slaagde Oudegem er toch wel in zeker om de gelijkmaker te net ten als men achteraan bij Lutter zele reeds in kerststemming ver keerde en zowel Van Borsbeke als doelman Van de Wiele de vrije baan gaven aan bezoeker Van Den Hauwe om na een verre uittrap van de Oudegemse doel man de gelijkmaker aan te teke nen. Lutterzele replikeerde nog wel in de eerste helft langs Peter Meysmans die een vrije trap te gen de paal plaatste en via Yvo Van Keer die een omhaal plaat ste die een Oudegemse verdedi ger van de lijn haalde. Na de rust dan probeerde Ou degem alvast in het eerste kwar tier orde op zaken te stellen maar een spijtig ongeval waarbij twee Oudegemse spelers elkaar zowat in de vernieling trapten zorgde ervoor dat het wedstrijd- vuur vlug gedoofd werd. Groot slachtoffer van deze Oudegemse ingreep was speler Van Paepe- ghem die met een dubbele open breuk van het scheenbeen dien de afgevoerd naar het dichtstbij zijnde ziekenhuis. De sfeer was meteen gebro ken en er veranderde aan de stand dus ook niet veel meer. Wel kwam Oudegem nog goed weg als Van Den Breen en Re- dant nog eens paal en lat troffen. Het bleef evenwel bij een 1-1 gelijkspel en dat was reeds een derde opeenvolgende maal dat Lutterzele deze stand te verwer ken kreeg. Het verloor evenwel nog niet in deze kompetitie zo dat men dus in Lutterzele met een gerust hart het vervolg van de kompetitie ziet aankomen na de winterstop. VJ Baardegem Berlare Hoeven we het te zeggen dat trainer Van der Rusten van Baar degem zijn spelers tijdens de afgelopen week enkele malen «droog» geschoren heeft. En on der het scheren enkele daarbij enkele niet mis te verstane woorden heeft gebruikt. Wel, het resultaat was dan ook verbluf fend te noemen. Baardegem moest winnen tegen Berlare wil de het niet achteruit geslagen worden in de rangschikking. Dat zou zeker spijtig geweest zijn na die goede seizoensaanhef waar men steeds op de derde stelling stond maar wanneer gekwetsten kwamen als Van Renterghem, leeuwen daar en enkel het ver schuiven van Bart Heyvaert naar het middenveld was de enige vermeldenswaardige nieuwig heid bij Baardegem na de sma delijke nederlaag in Wichelen. Baardegem startte tegen de wind in maar kon ondanks dat toch meer kansen afdwingen dan de bezoekers. Na 20 minu ten werd het dus ook 1-0 als Patrick Coudron, de broer van Luc, een mooie voorzet kon ge ven naar Hubert Van Handenho- ve die op zijn beurt Francis Van Den Broeck wist te bereiken die met een mooie lob de bezoeken de doelman het nakijken gaf. Berlare replikeerde wel nog in die eerste helft met enkele af standsschoten maar doelman De Rop was bij de zaak net als zijn overbuurman wanneer Van Den Broeck en Daeleman nog voor de rust Baardegem op 2-0 probeerden te brengen. Dat was echter uitgesteld tot de tweede helft wanneer Baarde gem op hoog niveau bleef draai en en na een verre uittrap van doelman Ronny De Rop de bal tot bij Bert Saerens kwam die een hard schot afleverde dat ge stuwd door de wind niet kon bijgehouden worden door de be zoekende doelman waarna Mare Daeleman in de rebound dan toch raak trof. 2-0 en meteen was de kous af voor Berlare dat gedacht had om in Baardegem zeker iets te oogsten met het oog op de tweede competitiehelft om volledig te kunnen terugslaan en Sp. Appels Rac. Boonwijk In deze verdeelde wedstrijd werden beide doelpunten ge scoord wanneer beide ploegen tegen de wind aan het strijden waren. Appels liet een zeer flau we indruk na terwijl Boonwijk hiervan geen gebruik kon ma ken om de toch enigszins ver wachte twee punten naar zich toe te trekken. Op slag van rust kon Boonwijk scoren wanneer een snelle inworp van Yvan De Meersman werd meegepikt door Guy Holbrecht die de anders zeer goede thuisdoelman nu geen schijn van kans gaf. Boonwijk vertrok dus met een gerust gemoed aan de tweede periode waarin het van wind- voordeel kon genieten. Maar o wat jammer, de bezoekende spitsen lieten het in de tweede helft volledig afweten. Luc De Meester trapte steeds op de thuisdoelman terwijl Patrick Callier ook al tweemaal alleen voor de thuisportier verscheen maar evenmin kon afwerken. Tot overmaat van ramp kon Kris Rosez bij de thuisploeg een fout je achteraan bij Boonwijk af straffen en op tien minuten van het einde beide ploegen alsnog naast elkaar brengen. Een alles of niets offensief van Boonwijk bracht Medard Van der Meersche dan nog dicht bij een winnend doelpunt maar hij besloot zijn poging op de lat St.-Gillis-D.-Overmere 1-2. Sint-Gillissenaar Van Exterghem kan de bal bemachtigen en doorzetten (vh) Van Den Borre en Sibe plots een eind dreigde te komen aan de Baardegemse overmacht. Het was dus ook op pure wilskracht dat Baardegem dit treffen win nend kon afsluiten met Berlare. Zeg maar een rechtstreeks kon- kurrent voor de promotie plaat sen. Ze hebben gespeeld als Baardegem op een zijspoor te drukken. De thuisploeg heeft het echter zo ver niet laten ko men en wanneer Van Renter ghem, Van Den Borre en Sibe terug hun opwachting zullen maken zal met dit Baardegem nog rekening moeten gehouden worden. g*Schr. Moorsel 0 jÉËjJ J'** jfgg^ Heel wat afwezigen in Moorsel Jpl1 waar Schroevers in veld moesten tegen Op- „i IXj J| ste"en nu n°g "4° Jaar zÜn fiL Jp' jMB rl] - maar binnen enkele weken zelfs WEk «f 'Bï 41 zullen worden. Het ging hier Mpj* meer bepaald om Martin De Vol- jT jdig Êf I der en Ronny Daelemans. Al de- JRÈË JV ze wissels bij de thuisploeg lieten m r w zich dan ook direkt gevoelen W wanneer een verdedigend foutje BH IHg bezoeker Cock toeliet om reeds 9EÉWÊKkè .j> j "x 'V na een kwartiertje de score te WMmL WBmÊÊÊMSm openen. Si Gillis-D.-Overmere 1-2 Me 1 deze frame aktie kan doelman De Bruyne zijn doel voorlopig oudJ°s2e li^eiTopdieselmot^ ren warm gelopen waren, ge- vaarlijk opzetten en men tracht- I te dan ook via Erwin Guns en Oscar De Witte nog voor de rust de gelijkmaker te netten. Dat was echter niet zo gemakkelijk temeer daar Guns nu op het middenveld opereerde. Het was dan nog Carl Callebaut die op slag van rusten het dichtst bij de gelijkmakende goals was maar mede door gebrek aan kompeti tie - was aan zijn wederoptre- 1 den toe - miste Carl de gelijk maker voor zijn ploeg. Na de rust bleef Moorsel goed meespelen met de bezoekers en het werd bijna 1-1 als Van Den Eede in de laatste minuut te lang wachtte om te besluiten. Moor sel had zich tegen Opstal goed verdedigd maar de afwerking St. -Gillis-D.-Overmere 2-1. De Overmeerse speler probeert een gevaarlijke omhaal maar De de thuisPloc8 duidell'k Bruycker kan ontzetten (vh) terwijl de goed gevolgde Guy Holbrecht bij die fase de trend volgde en ook al verzuimde af te werken. Het bleef dan ook bij deze niet onlogische 1-1 gelijke stand waarmee ze bij Boonwijk allerminst gelukkig waren. Juventus Schoonaarde 1 SK Wichelen0 Het is dan toch uiteindelijk Juventus Schoonaarde geworden dat dit felbesproken burenduel heeft gewonnen. Aanvankelijk was het zo dat geen van beide ploegen (gezichts)verlies wilde lijden tegen elkaar. Wichelen had verleden week nog maar een knap resultaat neergezet tegen Baardegem en Schoonaarde was inmiddels door een hele reeks goede uitslagen opgeklommen tot het nummer drie in de rang tabel. Plaats die ze met de ko mende feestdagen voor de boeg het liefst ook behouden zagen. De wind heeft, hoe kan het an ders, een grote rol gespeeld in dit duel waarin de thuisploeg reeds direkt na de aftrap in de aanval trok. Gestart met windvoordeel probeerde Schoonaarde dan ook direkt een kloof te slaan, maar dat was evenwel niet zo makke lijk uitvoerbaar als dat gedacht werd. De beste thuisspeler Pas cal Christiaens die werkelijk in grote doen is de laatste weken kwam nog het dichtst in de eer ste helft bij een doelpunt maar bezoekend doelman De Wilde was ter plekke om de thuisspits af te stoppen. Schoonaarde liet het evenwel hierbij niet zitten en via kapitein Tackaert en Mario Baeyens plaatste het enkele af standsschoten die mochten ge zien worden. De tegenstoot van Wichelen langs Verstraeten ook trouwens. Deze bezoeker zijn poging ging net naast de staak buiten zodat de rust werd inge gaan met een blanco score. In de rust probeerden beide trainers dan hun spelers erop attent te maken dat het gemakkelijker voetballen zou zijn als zij de bal Lutterzele-Oudegem 1-1. Van Heren van Lutterzele wordt onschadelijk gemaakt (vb) St.-Gillis-D.-Overmere 1-2. Alerts kan de bal voor doel zenden (vb) over de grond zouden spelen en er al voetballend proberen uit te komen. Schoonaarde begreep deze kunst het best terwijl Luc De Winne werd gewisseld voor Tom Vlaeminck. Op de Schoon- aardse bank bevond zich dan ook nog Van Goethem maar die wilde thuistrainer Comelis nog achter de hand houden moest er iets misgelopen zijn. Toch viel het allemaal nogal best mee voor de thuisploeg want het was Danny Van Hauwermeiren die een kwartier voor tijd de goal maakte die besliste overwinst en verlies in deze wedstrijd. Het voorbereidende werk kwam van Pascal Christiaens die mooi twee man omzeilde bij windkracht 10 en gepast doorschoof naar Mario Baeyens die dan op zijn beurt Van Hauwermeiren de goal in de voeten schoof. Juventus voelde de zege nu in het bereik en gaf het initiatief niet meer uit handen. Het werd evenwel naar het einde toe nog wat grimmiger en Wichelen zou nog De Winckler verliezen met een rode kaart nadat de scheids rechter ook al een drietal gele kaarten uit zijn zak moest tove ren. Schoonaarde bleef dus te gen tien bezoekers meester en daar waren ze best gelukkig mee. Een mooie derde plaats bij deze jaarwende is dan ook een welgekomen kerstgeschenk voor trainer Comelis en zijn man schappen. In Wichelen zaten ze begrijpelijk met de handen in het haar. De ommekeer werd verwacht maar het werd integen deel een banale opdoffer die er nstige gevolgen kan hebben voor het verdere verloop van deze kompetitie. Smetlede 0 Herdersem 3 Geen noemenswaardige moeilijkheden nu voor Herder sem in deze wedstrijd nadat men vorige week een steek liet vallen tegen Schroevers Moor sel. Toch waren ze er bij Herder sem niet helemaal gerust in als kapitein Patrick Hanselaere thuis moest blijven wegens zijn acht weken durende schorsing en dus Filip Marcoen de nieuwe en fiere kapitein van de ploeg werd. Trainer Van Den Berghe overschouwde voor de aanvang van de wedstrijd even het wed- strijdtoneel en gaf Filip Marcoen mee dat als hij de toss zou win nen hij windvoordeel zou kiezen want dan kon de Herdersemse trainer een listig plan opstellen waarbij hij slechts drie spelers achteraan zou houden om zo een vroege beslissing neer te zetten. En ja hoor, Filip won dc toss, koos voor meewind en het was na goed twintig minuten al raak. Davy Corthals kon dan im mers een voorzet van Patrick De Cock ombuigen tot een doel punt. En op slag van rust ging het Herdersem nog beter voor de wind dan gehoopt werd als Louis De Cock doorheen de thuislinies kon komen en foutief gepakt werd door de verdedigers. De strafschop werd door De Cock zelf omgezet zonder problemen. Zo kwam de rust dus met 0-2 in het voordeel van Herdersem dat achteraan slechts met drie spe lers had gespeeld. Dat veranderde dus wel na de rust maar toen was de kloof al geslagen. Davy De Smet bleek nu niet meer te houden door de thuisploeg en op de counter zou dezelfde De Smedt er dan een kwartier voor tijd zonder moei lijkheden 0-3 van maken tegen dit mateloos spelend Smetlede dat wegens het taktische denk werk van trainer Van Den Ber ghe verslagen werd. H.O. Kalken 2 Opdorp 0 Nu leider Lutterzele de pun tjes her en der laat liggen laat men er bij Kalken geen gras over groeien om aan de achterstand te knagen. Opdorp was dan ook een welgekomen klant om mee af te rekenen. Het werd evenwel een moeilijke aanvang voor de thuisploeg die enkel langs De Bosschere aan het feesten kon na 15 minuten. Na de rust kon Kalken met windvoordeel de bezoekers op afstand plaatsen. Everaerts en Pieters waren de thuisspelers die dan nog in die tweede helft een mooie 3-0 zege konden be werkstelligen tegen een minder opvallend Opdorp Mare Stevelinck Lutterzele-Oudegem 1-1. Geharrewar voor het Oudegemse doel. Abbeel probeert nog bij de bal te komen (vh) Lutterzele-Oudegem 1-1. De Oudegemse doelman kan gepast tussenbeide komen (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22