Frankrijk in Reeksleider Sinaai Girls verstevigt positie.. Winst op alle fronten Stekense duiven nemen Eindelijk raak voor Thierry De Decker DUIVENSPORT Leiders gecounterd De Voorpost - 22.12.1989 - 23 BASKETBAL Dat de Belgische wedstrijd duiven internationaal een uitstekende reputatie hebben is algemeen bekend. Japan ners betalen zich graag blauw voor zo'n Belgisch prijsdier (SI is het hen niet aan te zien). Maar ook in de ons omringende landen zijn de duiven van Belgische hokken een gegeerd iets. Momenteel horen daar ook de duiven van Stekenaar Hubert Vercaute- ren (Ketelaarsgrasstraat 62) bij. Sinds één van zijn duiven, door hem aan enkele dui- vensporters uit Lourdes ge schonken, een nationale titel won, is Hubert in Lourdes en omstreken een nationale held geworden. Vlaanderen zendt zijn duiven uit... Rage De duivensport is in Frank rijk nog een vrij jonge sport maar het is er een echte rage geworden. In Lourdes is na genoeg de helft van de ge meenteraad lid van de dui- venbond, die zelf nog maar enkele jaren bestaat. Hoewel officieel afgeschaft bij de Franse Revolutie, bleef het houden van duiven heel lang het recht van een geprivilig- eerde elite. Pas de laatste de cennia is hierin verandering gekomen. Vandaar de steeds grotere interesse van de Fransen voor Belgische dui ven. Zo belandde men ook bij Hubert Vercauteren. Smokkel Eén en ander is eerder toe vallig gekomen. Tijdens een huwelijksfeest maakte Hu- bert kennis met de Norbertij- nerpater Frans De Smedt. Deze pater uit Tongerlo orga niseert de Lourdesreizen vanuit België en is in Lourdes dus kind aan huis. Hij vertel de dat men in Lourdes sedert enkele jaren met een duiven- bond was gestart, maar dat zij zo moeilijk aan goede duiven konden geraken. Hubert, ver woed duivenmelker en reeds meerdere malen kampioen geworden, stelde voor enkele van zijn duifjes mee te geven. De pater ging dadelijk ak koord en als een volleerd smokkelaar nam hij vijf dui ven in een tas van 20 cm breed met het vliegtuig mee naar Lourdes. Daar was on dermeer burgemeester Douste-Blazy, tevens Euro pees parlementslid én dui venmelker, bijzonder opge togen met de Belgische dui ven en hij nam er onmiddel lijk enkele onder zijn hoede. Prijs Uiteraard wou Hubert deze zomer wel eens ter plekke vaststellen hoe het zijn beest jes verging. Op 4 augustus bezocht hij, samen met zijn boezemvriend Alfons Vaere- wijck, eveneens verwoed dui- venliefhebber en kampioen, deLourdese duivenbond. Pa- Op 4 augustus werden in Lourdes 600 duiven gelost. Vijf daarvan kwamen uit Stekene en zij wonnen ook aeprijzen, up aejoio siaan naast oei oestuur van aepiaatsenjee auivenoona o.m. burgemeester Douste-Blazy, schepen Garuet (oud-internationaal van de Franse rugby ploeg), gemeenteraadslid Arbes (oud-ploegmaat van Bernard Hinault) en... de Stekense duiven (B. DeeBee) ter De Smedt was ook van de partij en fungeerde als tolk. Men herdacht die dag juist het feit dat 200 jaar geleden de Franse Revolutie een eind had gemaakt aan de adelijke privileges voor het houden van duiven en bij die gelegen heid werden 600 duiven op de markt gelost voor een wedstrijd. Tot zijn eigen ver bazing was het precies één van de duiven die Hubert had geschonken die de wedstrijd won en meteen een Franse nationale titel in de wacht sleepte. Een mirakel (we zijn toch in Lourdes, nietwaar)? Neen, gewoon een bewijs dat de duiven van Hubert zeer sterk zijn. Ook in andere wedstrijden in en rond de Pyreneeën vliegen de Steken se duiven alle andere deelne mers naar huis. Het leverde Hubert al een erediploma van de stad Lourdes op. Een prestatie waarop hij terecht fier mag zijn... B. DeeBee DAMESVOETBAL De belangrijkste match tijdens de jongste speeldag in de natio nale reeks van het damesvoet bal, werd de konfrontatie tussen F C. Jong Nijlen en F.C. Sinaai Girls. Deze laatste ploeg welke sinds eind oktober ook al reeks- leider werd, tegen de tweede uit de klassering. Alleszins een top- match in het Antwerpse en daar in, heeft F.C. Sinaai Girls de titelkansen ook duidelijk verste vigd. Het werd zelfs nog een vrij vlotte winst en vooral het oppor- i tunisme der Wase formatie, heeft bij de clan van F.C. Jong Nijlen nog een stevige indruk nagelaten. Daarmee wordt de Antwerpse ploeg ook naar een achterstand van vier punten ver wezen en bij de huidige evolutie van het kampioenschap, heeft het debuterende F.C. Sinaai Girls niet alleen in het Waasland al een duidelijke bewondering afgedwongen.... De wedstrijd Bij F.C. Jong Nijlen dat tijdens het vorige seizoen in deze reeks nog als vierde eindigde, stonden de verwachtingen voor deze top- match nogal vrij gespannen. Vol le winst betekende ook een ge deeld leiderschap voor de ploeg van voorzitter Frieda Langmars en de kansen om dat te berei ken, werden zelfs als gunstig beschouwd. Temeer ook omdat de spelerskem der reeksleiders door ziekte werd geteisterd en aldus, waren Ann Wauters en Christiane Myminck onbeschik baar bij F.C. Sinaai Girls. Ook Chantal De Meester speelde in diezelfde omstandigheden niet op volle kracht en Kathy Mertens als een puncher met rugklach ten, werd uit voorzichtigheid nog op de bank gehouden. Een se rieuze handikap dus voor F.C. Sinaai Girls: dat tijdens de eerste helft in deze topmatch, nog een bepaald evenwicht zou bereiken. Door de beide ploegen werd trouwens resoluut voor het of fensief gekozen en het eerste doelgevaar daarbij, werd door F.C. Jong Nijlen besteld. Steeds langs Berlinde Nelies, Ann Wil- lems en Els Janssens, één der uitstekende nieuwelingen van de Antwerpse ploeg welke ook nog Ann Bourbon aansloot met doel- vrouw Geralda Schoenmackers, als terug van lang weg geweest. De lokale bedreigingen werden ook meestal door een attente Esther Blommaert afgewezen en F.C. Sinaai Girls dat met Mady Lemo nogal vrij vroeg aan geel geraakte, reageerde telkens niet onverdienstelijk langs Rita Schatteman en meermaals ook met Christa Coene. Het was ech ter allemaal onvoldoende om een doelpunt te forceren en op een tiental minuten van de rust, werd bij F.C. Jong Nijlen een steeds gevaarlijke Els Janssens gekwetst. De lokalen speelden toen verder met tien en dat werd tenslotte nog fataal. Ook al om dat F.C. Sinaai Girls na een mooie aktie van Rita Schatte man en met een lobbal van An- nick De Clercq, kon skoren (0-1, 42ste min.). Na de kampwisse ling en met terug een volledig F.C. Jong Nijlen, probeerden de lokalen om het evenwicht in de cijfertaal te herstellen. Bij mo menten werd F.C. Sinaai Girls dat in die periode Mady Lemo wisselde voor Kathy Mertens, ook een paar keren in de proble men gespeeld. Sensatie was er vooral bij een vermeend hands- geval van Rita Schatteman en het hevig protest van F.C. Jong Nij len, werd toen door een uitste kend leidende Johan Builaert kordaat afgewimpeld. De Ant werpse ploeg werd er alleen maar zenuwachtiger door en een afgezonderde Els Janssens, knalde voor F.C. Jong Nijlen nog tegen de deklat. De plaatselijke puncher inkasseerde trouwens ook nog geel en door het uitblij ven van enig positief sukses, werd de lokale greep op de wed strijd onzekerder. Temeer om dat Christa Coene zich in het andere kamp als ongrijpbaar aanstelde en na een nieuw num mertje van deze laatste, knikte een ongehinderde Kathy Mer tens raak (0-2,67ste min.). On middellijk daarop konden de reeksleiders de voorsprong ver der uitbouwen. Op een afstand schot van Annick De Clercq, ver keek de lokale doelvrouw zich totaal. De bal werd echter door de paal gestuit maar bij de re bound, skoorde Kathy Mertens met het hoofd opnieuw (0-3, 68ste minEen duidelijk aan geslagen F.C. Jong Nijlen rea geerde nog zonder veel overtui ging en alleen als Esther Blom maert een onvoldoende liet no teren, werd dit slippertje door een aandachtige Els Janssens ook afgestraft (1-3, 71ste min.). De lokale vreugde om dit doel punt duurde echter niet lang. Uit een geharrewar puurde Peggy Audenaert tenslotte nog het volle profijt en de winst van F.C. Si naai Girls, werd wéér komforta bel (1-4, 72ste min.). Deze top match met nog enkele weder zijdse kansen, werd uiteindelijk afgefloten met een zeer verdien de winst van een realistisch spe lend F.C. Sinaai Girls dat globaal een stevige indruk liet en waarbij Rita Schatteman, Kathy Mertens en vooral Christa Coene tot de beteren behoorden... De ploegen F.C. Sinaai Girls: Esther Blom maert, Chantal De Meester, Ca rina Van Pottelberghe, Carine Van Britsom, Mady Lemo (50ste min. Kathy Mertens), Rita Schat teman, Peggy Audenaert, Chan tal De Rijcke, Ann Van Pelt, Christa Coene en Annick De JEUGDVOETBAL Jeugdvoetbal. Sam Van Ha ver, preminiemendoelman Jeugvoetbal. De preminiemen van SK Grembergen wonnen met 5-2 tegen Robur (vh) van SK Grembergen werd ge huldigd als beste 'ploegspe- ler'. Hij scoorde ook de meeste punten voor inzet, orde en stiptheid. Ze kunnen niet al lemaal op bun grootvader trekken...(vb) Clercq. Voor F.C. Sinaai Girls dat in die reeks nu ook duidelijk de leiding heeft genomen, worden het thans een aantal weken zonder kompetitievoetbal. Een korte winterstop welke ook bepaalde voordelen kan inhouden en op de eerste zaterdag van het nieu we jaar, wordt de kompetitie bij de dames terug hernomen. De reekstopper wordt dan ander maal op 't Wijnveld in Sinaai gespeeld met F.C.R. Wezemaal als tegenstander Een ploeg uit de provincie Brabant en thans ook op vier punten van het bij zonder verrassende F.C. Sinaai Girls... Roger Van Laere Jeugdvoetbal, hun leeftijdsgenóten De preminiemen van Robur kregen de volle lading. Ze verloren met 5-2 tegen van SK Grembergen (vh) KORFBAL Met de winterstop, maar die duurt amper twee weekends, voor de deur, hebben de ploegen uit De Voorpost-regio er vorige zondag blijkbaar nog eens de beuk ingezet. Zowel Appels, Vos Reinaert St.-Niklaas als Ago Aalst sleepten immers de overwinning in de wacht. Voor Appels en Lebbeke bete kent dit dat ze in de zaalkompe titie de leiding voeren in hun resp. reeksen. En beide teams bovendien ongeslagen zijn. Vos Reinaert totaliseert totnogtoe vier punten, Ago Aalst drie. Appels KC 13 Kapellen 8 Derde zege op drie Appels KC stapte vorige zondag namiddag enigszins gehandi kapt de vloer van de Appelse sporthal op: Edwin Borms (meniskuso- pcratie) was niet van de partij en ook Christel De Wilde moest in gevolge ziekte afzeggen. Beide fanionspelers werden ver vangen door resp. Luc Duym en Ema Van den Berghe. Al bij al geen verzwakking, deze gedwon gen wissels, zou later blijken, want beiden speelden een goede wedstrijd en skoorden boven dien. Ann Schuddinck over de wedstrijd: 'De eerste tien minu ten van de match waren duide lijk een studieronde. De twee teams tastten eikaars mogelijk heden af, maar geskoord werd er niet. Kapellen, dat over fysiek sterke spelers beschikt en een nogal hard korfbal produceert, zou zelfs op voorsprong komen. Maar bij de rust waren we erin geslaagd deze achterstand om te bouwen tot een 5-3 voorsprong. Vooral na de pauze draaide Ap pels weer zoals het hoort: vlot kombinerend, produktief bo vendien. Zodat we al bij al een makkelijke zege in de wacht sleepten'. Skoorden voor Appels: Ema Van den Berghe (1), Veronique de Paepe (1), Dirk Van Royen (1), Luc Duym (1), Ann Schuddinck (3), Dirk Duvm (3) en Wim De Wilde (3). Of Appels nu ook de maat geno men had van de grootste kon- kurrent in Tweede A? Ann Schuddinck: 'Dat valt moeilijk te zeggen. Er worden wekelijks ver rassende uitslagen genoteerd. Pas wanneer wc Loko '85 partij gegeven hebben - wat gebeurt in de loop van de komende janua rimaand - zullen we een duide lijker beeld krijgen wat betreft onze kansen op promotie'. Vos Reinaert St.-Niklaas 10 Rapid Eeklo 4 Zonder problemen Hoewel Rapid Eeklo op voor sprong kwam, heeft Vos Reinaert St.-Niklaas geen problemen ge had om de Meetjeslanders pun- tenloos naar huis te sturen, joke Bogaert over de wedstrijd: Melsele dat nog zonder de ge kwetste Deyaert in het veld moest zette na 4-6 orde op za ken. De Brucker lukte drie drie punters (10-17) en wanneer de blonde play-maker van Melsele er even later nog een raket bin- nenwierp stond de thuisploeg na 12 minuten (19-24) met blozen de kaken. Een goede De Grijse bracht samen met De Dekker echter tegengewicht (27-27) en een rustpauze in de Melsele aan val zorgde zelfs voor 40-34 rust- cijfers. De tweede helft bleef Si- laba het hoge woord voeren tot 47-40 (8ste min.) Van de Vijver zat al met vijf fouten op de bank maar Jan De Cauwer kreeg een bevlieging. (47-48). Een drie punter van de jonge Huyghe zorgde voor 57-60 en onder het moordend tempo van De Bruc ker - Huyghe kreeg de leiders- ploeg het waarempel heel warm. De spanning was te snijden tot 67-69 (19de min.) maar De Brucker - De Schepper zorgden in de laatste minuut voor de beslissende kloof tegen het leeg- gespeelde Zelzate. Melsele brengt dus nog meer spanning aan de kop van de klassering en lukte een stunt waar nog nie mand in slaagde namelijk Zelza te in eigen nest gaan verslaan. Een pittig detail echter was dat de gewone sporthal ingevolge condensatie geen voldoening gaf en dat beide teams pas om 21.30' in de stedelijke sporthal aan de opworp konden komen. Misschien lag daar de oorzaak van de winst van Melsele? Silaba: De Grijse 15, Raman 12, De Dekker 24, Sintobin 6, Wil- lems 4, Verspeeten 6. Melsele: De Cauwer 16, Van de Vijver 3, De Schepper 12, De Brucker 25, Huyghe 5, Lom- baerts 11. WEGA BADMINTON St.-Niklaas - Het hing als het ware in de lucht dat de 16-jarige Thierry De Decker (Drive) Cl zou worden. Na een finaleplaats op Scaldis, winst in de dubbel te Merchtem, finalewinst in de en kel en verlies in de dubbel op het ongeldige tomooi te Buggenhout vorige week, dus nu op het tor nooi van de Mintons weer in finale tegen clubgenoot Jan Buylle. Typisch voor de fysiek sterke De Decker maakte hij er weer een lange en bovendien de meest spannende tomooifinale van. Was de foutenlast in de eerste set het hoogst bij de jonge Dender- mondenaar, dan herpakte hij zich in de tweede en derde set en won met klasse met 16-17,15-10 en 15-9- Met clubpartner Patrick Van Weyenbergh bereikte Jan Buylle trouwens ook de dubbelfinale. Weer geen geluk voor Hilde Truyens (Swaar Af Hamme). Na haar finaleplaats te Buggenhout kwam ze ook nu weer niet tot winst. Tegen Miet Van De Velde (Dan- lie) verloor Truyens met 11-2 en 11-5. Spijtig voor Van De Velde was deze finale niet geldig. Dat Hilde Truyens al haar troeven uitspeelt om Cl te worden be wees ze ook door de finale te bereiken in de dubbel. In de Cl zaten blijkbaar alle betere spelers in de helft van de tornooitabel waar ook FrankVan Parijs (Vulcain) en Hilde De Bremme (Flying Shuttles) op voorkwamen. In finale hadden ze geen enkel probleem met Dirk Van Bouwel (Erasmus) en Katrien Thomas (Lovendegem). Gelukkig waren deze keer beide disciplines geldig. De 14-jarige Gaëtane Snoeck (Vulcain) blijft verbazen in de B2. Voor de zoveelste keer dit seizoen speelde ze finale. Tegen Pascal Van Leuven (Amateurs) speelde ze sterk in de eerste set (12-9) maar ging volledig door de knieën in de tweede (11-2). Voor Mark Sommen (Merks- plas) was de Waalse speler Hu- bert Roos (Blocry) geen enkel probleem. Met 15-0 en 15-6 voegde hij de Mintonstrofee toe aan zijn verzameling. Rik Van Belle (Brugse) had het in de enkel BI aan de stok met coming man Vincent Van Der Haegen (Elsene). Doorzijn rijke ervaring kon Van Belle de jonge Brusselaar met 15-7 en 15-6 van zich afhouden. Of dat nog lang zal duren? Diane Houbreghts (Dropshot) versloeg de steeds traag op gang komende Maria Driessen (Ant werp) met 11-6 en 11-3. Na de zware driesetter in de dubbel heren A2 moesten part ners Dirk Delechambre en Jan Vissers (Antwerp) het tegen el kaar opnemen in de enkel. Uit geput maakten ze er niet de verwachte spektakelfinale van. Delechambre haalde het met 15-6 en 15-8. De tweede en laatste driesetter was de finale dames enkel A2. Dominique Heggerick (Blan- kenberge) moest het opnemen tegen Mariana Caubergs (He- bad). Met 12-10, 2-11 en 11-8 won Heggerick deze finale. (L-C.) 'Filip De Witte maakte meteen, via een inloper dan, gelijk. Vos zou trouwens tot 3-1 uitlopen, dankzij konen van Alex Van Ho ve en van een goed spelende Els Van Loey. Eeklo skoorde dan opnieuw tegen, maar ook Rose- marijn Van Meirvenne wist de korf hangen (4-2). De bezoekers wilden perse in de buurt blijven, slaagden daar ook in (4-3), maar Els Van Loey dreef de voor sprong opnieuw op (5-3). Chris Pauwels, die blijkbaar zijn shotkracht teruggevonden heeft, verhoogde de voorsprong zelfs tot een driekorvenkloof. Alex Van Hove zette zijn ploeg totaal op veilig (8-3). Eeklo skoorde nog eenmaal. Vos zou zijn voorsprong nog opdrij ven tot 10-4, dankzij korven van Joke Bogaert (10-4) en Gunther Mertens, die ingekomen was voor de gekwetste Chris Pau wels. Houthalen 6 Atlantis Lebbeke 10 Verdiende overwinning Lebbeke maakte vorige zondag de verplaatsing naar Houthalen met een enigszins gehandikapt team. Trainer-coach Damien De Roeck - toch altijd goed voor een paar korven - mocht ingevolge een gele schorsing immers het veld niet op. Na een tiental mi nuten spel moest Sandra Van Rossem bovendien gekwetst van het terrein. Dat belette de Lebbekenaars echter niet een meer dan ver diende overwinning te behalen. De wedstrijd was overigens nog geen twee minuten oud of Cindy Meersman opende de skore via een doorloopbal. In dezelfde mi nuut nog maakte de thuisploeg gelijk. Nadat Carla Van Rossem, via een doorloopbal uit een moeilijke positie, Lebbeke opnieuw op voorsprong bracht, volgde een periode van steriel korfbal. Pas na twintig minuten spel maakte Piet Maesschalck er van dichtbij 1-3 van. De resterende vijf minu ten van de eerste speelhelft vie len dan weer twee korven: Hout halen skoorde eerst, maar Fran- ky Comelis sloeg, van hal her, opnieuw de tweepunten- kloof. Na de rust kregen de toeschou wers dan weer produktief korf bal te zien. Steven Callaert rond de een doorloopbal af (2-5), Houthalen skoorde ook, maar dankzij een strafworp, omgezet door Frank Veldeman, wees het skorebord in de 11de minuut 3-6 aan. Dezelfde Lebbeekse speler zette even later, via een afstands worp, een knap 'Lebbeeks' kwartiertje in, verder bekroond met korven van Steven Callaert (afstand) en Carmen Henckens (doorloopbal). Stand 3-9- Met nog zowat acht minuten voor de boeg zette Houthalen nog een slotoffensief in, dat drie korven opleverde, maar in de laatste minuut legde Carla Van Rossem, via een afstandsworp, de eindcijfers (6-10) vast. Leuven Ago Aalst 12 Overtuigend gewonnen Ago /Valst kende eigenlijk geen problemen om Leuven, dat met een dame te weinig op het ter rein stond, te verslaan. Bij de rust wees het skorebord al 3-9 aan. De Leuvenaars keerden nog wel terug tot 7-10, maar toen bloedde de wedstrijd algeheel dood. Het laatste kwartier, aldus Ste ven Daelman, viel geen enkele korf meer te noteren. Bij Aalst stonden Koen Uvtterhaegen.Jan De Rouck, Mare De Mil, Christi ne Liebaut en Rudv Hooft aan de skoremachine. Pierre Van Rossem Silaba Zelzate 67 Melsele 75

De Voorpost | 1989 | | pagina 23