Stormwind speelt beide ploegen parten Emiel Vanden Abeele (Denderbelle): heb je de goeie, mag je ze zelfs in een wasmand stoppen... Luc De Maesschalck en Gaston en zoon Snoeck kampioen bij de Zeelse Snelvliegers sjjjËi Aime Anthuenis ontstemd DUIVENSPORT 24 - 22.12.1989 - Da Voorpost Waregem - Lokeren 1-1 De zeventiende en voorlo pig laatste speeldag zit er op. Met de winterstop vlak voor de deur wordt het tijd om een eerste round-up te maken. Lokeren doet het zonder meer goed, zoveel mag aan h«t keerpunt van de kompe titie wel gezegd worden. Zon der een overdreven eufori sche houding aan te nemen, kan men stellen dat het be oogde doel op Daknam ruim schoots is bereikt. Met 18 punten uit 17 wedstrijden mag oefenmeester Anthuenis tevreden zijn. Eens te meer heeft hij bewezen dat hij van een groep individuen een ploeg kan maken. Na een desastreuze start (met drie punten uit de eer ste vijf wedstrijden) leken de Waaslanders op weg naar een lang en uitputtend gevecht in de achterhoede van het klas sement. Toen kwam echter de ommekeer. Acht wedstrij den zou Lokeren ongeslagen blijven. In de thuiswedstrijd tegen KV Mechelen zou ech ter een kleine ramp gebeu ren. De motor van de defen sie, Pier Janssen, zeeg na een duel met Pascal De Wilde neer om later gekwetst van het veld te worden gehaald. Reeds twee maanden is ster ke Pier, het symbool van on verzettelijkheid in de verde diging, inaktief. Hopelijk komt hij vlug terug. Deson danks zou het tot de uitwed strijd tegen Club Brugge du ren (de veertiende speeldag) vooraleer Sporting geklopt werd. De herboren Brugse furie zou in de persoon van Jan Ceulemans Lokeren de eerste dreun uitdelen sedert de nederlaag tegen Cercle Brugge (ook al op Olympia), half september. De voor naamste redenen voor het bijzonder regelmatig preste ren van de Daknammers zijn de uitstekende Danny D'Hondt, die na jarenlang in de schaduw te hebben ge staan van Bob Hoogenboom nu eindelijk tot volledige ont bolstering is gekomen; daar bovenop komt dan nog dat Aimé Anthuenis zijn pionnen steeds op de goede plaats heeft gezet: een Stalmans wordt laatste man wanneer Rudy Hoes, de jonge van Genk overgekomen speler, niet blijkt te voldoen. Myyry, Meszaros, Samson en Etim, evenals de net ingepaste Kra- jisnik blijken naast een tech nische bagage ook nog te be schikken over een sterke fy siek, onmisbaar in de been- harde Belgische kompetitie. Het enige schaduwvlekje, het aantal geblesseerden op Dak- nam, neemt wel uitbreiding: na de onfortuinlijke Janssen zijn ook Naudts en Taibi min of meer gekwetst. De win terstop zal dus welkom zijn voor de Lokeraars. De wedstrijd zondag op Waregem, was niet exact wat je een spektakulaire match zou noemen. Deze keer had den de spelers echter een meer dan valabel excuus. De wind was namelijk zo hard dat men makkelijk aan wed- strijdsurfen had kunnen doen aan de Gaverbeek. Trai ner Anthuenis zat nog met een extra probleem in de maag gesplitst: zijn stevige verdedigende middenvelder Van Veirdeghem had de wijk genomen naar FC Antwerp (voor zo'n slordige 20 mil joen), zodat er eens te meer een nieuw element moet in gepast worden in de Lokerse ploeg. Ditmaal was het de beurt aan de twintigjarige Frank De Wispelaere, één van de gekonserveerde talen ten uit de jeugdteams. Bij Waregem was de trainer ech ter heel wat drastischer te werk gegaan: Urbain Hae- saert wijzigde zowat de helft van zijn ploeg. Het was dan ook duidelijk dat Haesaert angst had om aan de deur gezet te worden bij de rood- witten (wat dan toch in de loop van deze week gebeur de). Twee onuitgegeven teams gingen hier met elkaar de slag om de punten aan. De gevaarlijkste man op het veld was eens te meer Ferenc Meszaros, hoewel de eerste doelkans voor De Roover was. Deze trapte namelijk een vrije trap (tot vorige week steeds door Van Veirdeghem genomen) tegen de paal. Meszaros nam de rebound op zich, maar de Waregemse keeper De Schepper -één van de nieuwkomers in het Haesaert-team - redde mooi. Er was toen een kwar tier gespeeld. De tweede kans kwam er na 33 minuten (de thuisploeg had toen nog geen enkele keer een vuist kunnen maken). Taibi kreëerde een opening in het midden van het veld, waarna hij Krajisnik aanspeelde die de bal dood- legde en hem tot bij Meszaros schoof. Deze twijfelde niet en schoot het leder in de linker benedenhoek van het Ware gemse doel. Lokeren stond meteen 0-1 voor, een ver diende voorsprong na een halfuur non-stop spektakel. Kansen werden er in deze schamele eerste helft niet meer genoteerd, zodat het wachten werd op de koffie pauze. De wind (die aanmer kelijk meer initiatief vertoon de dan de akteurs op het terrein) maakte vloeiende kombinaties onmogelijk, waardoor enkel de soms nog al lachwekkende kapriolen van de bal de moeite van het bekijken waard was. In de tweede helft kon Wa regem profiteren van het windvoordeel (dat Lokeren in de eerste helft naar voor had gestuwd). Er waren kan sen voor Teppers, Dimitri M'Buyu, maar D'Hondt was altijd paraat. Lokeren bleef echter het gevaarlijkst, vooral via de overal opduikende Myyry, die een paar counters uit zijn mouw schudde. Lo keren slaagde er echter niet in een tweede treffer te force ren. Waregem trok nog maar eens ten aanval, zonder echt in een doelpunt te geloven. Toch was het net dat wat-de Gaverbeekjongens nog zou den doen: met nog zes minu ten te gaan beging de noch tans niet onverdienstelijke De Wispelaere de flater om een terugspeelbal op D'Hondt te richten, waardoor deze nog gedwongen werd de bal in hoeksschop te verwer ken. Teppers gaf de corner heel wat effekt mee en de stormwind deed de rest met als gevolg dat het lederen projektiel door De Roover moest wegge kaatst worden. De logische strafschop werd omgezet door Karagiannis. De 1-1 stond op het bord en zou daar ook blijven tot het eindsignaal. Waregem sleep te in extremis dus toch nog een puntje uit de brand, niet helemaal onverdiend op ba sis van de tweede helft. Ook Lokeren mag tevreden zijn want buitenshuis haalden enkel Anderlecht en Club Brugge meer punten tijdens de heenronde. Als dat er thuis toch ook eens uit kwam... Belgische Beker KV MECHELEN LOKEREN Woensdagavond jl. zorgde Lokeren voor een regelrechte stunt. Een allesbehalve over tuigende landskampioen werd op eigen veld door het nochtans (door het vertrek van Patrick Van Veirdeghem) verzwakte Lokeren met 1-3 verslagen. In de eerste helft al scoorde Meszaros twee maal en Samson tekende voor het derde doelpunt na twintig minuten in de tweede helft. Koeman was de auteur van de enige Mechelse goal. Het blijft nu de vraag of het op verplaatsing doorgaans zwakke Mechelen, dat met één voet uit de Belgische be ker zit, in de return nog orde op zaken kan stellen. Tom De Backer Was na de wedstrijd tegen Waregem trainer Aimé Anthue nis tevreden over het eindresultaat, dan was hij dat minder over het plotselinge vertrek van Patrick Van Veirdeghem naar FC Antwerp. «Hierover was ik uiteraard zeer ontsteld. Het bestuur stelde mij echter de vraag of ik de speler misschien zélf wilde betalen. Dat verhindert echter niet dat een liliputter als Lokeren blij mag zijn als het halfweg de kompetitie nog mee vooraan zit in de klassering. Tenslotte beschik ken wij niet over de mammoetbudgetten van je-weet- wel-wie», aldus de Lokerse coach. (t.d.b.) Duivensport. De j Meerbeke (da) 3 Duivensport. Paul Govaert behoort tot de top tien 1989 (da) Duivensport. Enkele gerenommeerde liefhebbers uit bet Dendermondse waren present tijdens de kampioenenviering F.C.D.-D.N.A. (da) De duivenvereniging De Snel vlie gers aan de Gentsesteenweg bij Maurits De Maesschalck geves tigd vierden hun Quiévrain en Noyonkampioen. De algemene Noyontitel was voor Luc De Maesschalck voor Christiaens - De Cobincken Paul Dierickx-Visschers. Oude duiven: 1. De Maesschalck - D'Hondt, 2. Luc De Maes schalck en Albert De Wandel, 4. Paul Dierickx-Visschers en Christiaens-De Coninck. Jaarlingen: 1. Luc De Maes schalck, 2. Marcel Van den Ber gen, 3. Christiaens - De Coninck, 4. Paul Dierickx-Visschers, 5. De Maesschalck-Dhondt. Jonge duiven: 1. Cyriel Van der Haeghen, 2. Christiaens-De Co ninck, 3- Luc De Maesschalck, Vercauteren-Moerenhout, 5. Paul Dierickx-Visschers. De Quiévrain-kampioenschaps- laureaat werd Gaston en zoon Snoeck voor Cyriel Van der Haeghen, Luc De Maesschalck, Maurits De Maesschalck en G. en A De Maesschalck. Oude duiven: 1. Jules Chris tiaens, 2. Maurits De Maes schalck, 3- Gaston en zoon Snoeck, 4. Vercauteren-Moer- nout en Cyriel Van der Haeghen. Jaarlingen: Gaston en zoon Snoeck, 2. Leonard Mariman, 3. G. en A. De Maesschalck, 4. Luc De Maesschalck, 5. Roger Van Driessche en Gustaaf Van Hes pen. Duivinnen: 1. Cyriel Van der Haeghen, 2. Luc De Maes schalck, 3- G. en A De Maes schalck, 4. Bob De Brabander, 5. Karei De Coninck en Baziel Pop- pe. Jonge duwen: 1. Kamiel De Duivensport. De Zeelse Snelvliegers vierden hun Quiévrain- en Noyonkampioenen. De Schoemaecker, 2. Gaston en zn algemene laureaten waren Luc De Maesschalck (Noyon) en Gaston en zoon Snoeck (gvw) Snoeck, 3- Maurits De Maes schalck, Albert Van Winkel, 5. tiaen, jaarse: Leonard Mariman, maecker. duiven: Luc De Maesschalck. Benoit Maes en Jan Roels. duivinnen: Cyriel Van der Haeg- Asduiven Noyon: oude en jaarse: BENO Asduiven: oude: Jules Chris- hen, jonge: Kamiel De Schoe- De Maesschalck-Dhondt, jonge Darts. De laureaten van het dartskamf. menschap van Temse in de cafetaria van bet Scheldebad (dw) Duivensport.Emiel Van den Abbeele uit Denderbelle bij zijn knappe hok (gdv) Denderbellenaar Emiel Vanden Abeele heeft een prachtseizoen achter de rug. Hij loopt er niet zo mee te koop, maar wanneer je duiven een palmares samenvlie- gen dat de algemene kampioen stitel in het Samenspel Herder- sem-Wieze bevat en diverse eer ste prijzen in de Lebbeekse Frankrijkbond ('Recht voor Al len') en bij 'De Verenigde Vrien den' te St. Gillis-Dendermonde, dan mag je toch van een meer dan geslaagd seizoen spreken. Noyonspedalist Voor wie nog mocht twijfelen aan de prestaties van Emiels kleppers, halen we een greep uit de uitslagen behaald in het Sa menspel Herdersem Wieze. Wat de oude duiven betreft: meeste prijzen, le en 2e afgegeven: le, 1-2-3 afgegeven: 1ste: 1-2)3-4 af gegeven: 1ste. De uitslagen bij de jaarlingen: meeste prijzen: 1ste: 1-2 afgegeven: 2de: 1-2-3-4 afge geven. 2de. En bij de jonge: meeste prijzen: 1ste: 1-2; 6de: 1-2-3 afgegeven: 5de: 1-2-3-4 af gegeven: 4de. Plus nog een as- duif bij de oude... Ik heb inderdaad geen klagen, geeft hij toe. De dag dat ik er wat mijn d^elijkse bezigheden be treft, het bijltje zal bij neerleg gen, zullen 'ze' trouwens nog beter vliegen. Daarvan ben ik vast overtuigd. Ik zal dan im mers over meer tijd beschikken om me met mijn duiven bezig te houden. Weet je dat ik momen teel mijn duiven van de hele week niet zie? Nu staat mevrouw Vanden Abele tijdens de week voor de verzor ging in. Zij kent trouwens de knepen van het vak. lilt een geslacht van Lebbeekse duivenmelkers Emiel Vanden Abbeele stamt uit een Lebbeeks geslacht van dui venmelkers. Vader, zo vertelt hij, bezat indertijd de beste van ge heel Lebbeke. Neen, niet de massa. Hij zat met amper twintig duiven op zijn hok, speelde met een twee- a drietal, maar vloog eerste prijzen aan de lopende band. Hij zag er 'lossen door'. Emiel Neefs, Frans Vanden A- beele, is momenteel in Lebbeke op Quiévrain ook al niet te klop pen. Emiel heeft niet zijn eerste schitterend seizoen achter de rug; de takrijke bekers en tro feeën getuigen van kwasi niet te tellen vroegere suksessen. Al in de vijftiger jaren, licht hij toe, speelde ik geweldig. Op Quié vrain en Dourdan ook. In 1973 was hij a.h.w, verplicht vanaf nul te beginnen. Op de 25ste november van dat jaar brandde immers heel zijn hok af: ook dat jaar had ik op Dour dan prachtige uitslagen behaald. Maar op die novemberdag was ik al mijn duiven in één slag kwijt. Ik heb toen geprobeerd nog te redden wat er te redden viel, maar ik moest me reppen om mijtï eigen hachje te redden... De brandweer vond, in een hoek ondereen plaat, nog één levende duif... Menige duivenmelker heeft me toen, uit medelijden, geholpen. De ene bracht me een duif, de andere een koppel. Jaren heb ik toen gesukkeld. Tot ik Ward De Wolf, de grootste speler van het gehele Waasland, ontmoette. Sa men zijn we dan beginnen kwe ken. Eigenlijk zit ik maar met vier rassen op mijn hok: van Ward De Wolf, van Willy Van den Eynde, van Jules Reyckaert en van Fons van het Riddershof (Hammc St.-Anna). De oorzaak van zijn sukses? De 'goei' hebben en je duiven een verzórging geven zoals het hoort. Het eten is o.a. van groot belang. Een verzorgd hok? Dat speelt niet zo'n rol. Heb je de 'goei' en hang je een wasmand aan de muur. Dat zal ze niet beletten van te komen... Wat niet belet dat de akkomoda- tie waarover Emiels duiven be schikken gezien mag worden: zijn hok, een keurige, gemetsel de konstruktie, is zelfs uitgerust met centrale verwarming. Zowel op het gelijkvloers als op de eerste verdieping. De vier radia toren 'boven' staan zelden aan, legt hij uit. Enkel in de winterpe riode, wanneer het vochtige weer is, laat ik ze funktioneren. Zijn hokken zijn bevolkt door zo'n 150-tal duiven. Alle jonge die niet komen gaan eraan, hoe wel een duif die weliswaar geen resultaten vliegt, maar alles heeft om wel gensters te slaan, toch één jaar respijt krijgt. Speelt Emiel Vanden Abeele mo menteel op Noyon, dan is hij er vast van overtuigd dat zijn duiven ook in de fondvluchten meer dan hun mannetje zouden staan. Mijn duiven zijn. echte raketten, man. Ge moest ze eens zien arriveren. Net zotten. Die; kunnen alle afstanden aan. Ik heb vroeger trouwens nog fond gespeeld weet ge. Ik heb er ooit, bij Daman in Dendermonde eens zes meegegeven en van de in totaal zestien duiven die van die vlucht thuiskwamen, waren er vier van mij! Dat zegt toch; genoeg. Wacht maar, tot er mij honderd procent voor kan inzetten. Ze zullen nog van mijn duiven spre ken. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1989 | | pagina 24