Stormweer zorgt voor verrassende uitslagen Zondag 14 januari start schutterstornooi van Groot-Stekene Wedstrijd voor zaalvoetballiefhebbers Jochem Friede koning bij Schuttersmaatschappij 'Stuyvenberg' (Kemzeke) M.T.S.A. Liefhebbersvoetbal Traditionele winterwerking bij het V.R.V. i De Voorpost - 22.12.1989 - 25 BOOGSCHIETEN Met de eindejaarsfeesten in het verschiet denkt het bestuur van het Stekens Schuttersverbond niet alleen lekker tafelen en gezellig fuiven. Inderdaad, het zoveelste 'Schutterstornooi van Groot-Stekene' staat voor de deur. De schiftingen gaan van start op zondag 14 januari 1990 in de drie onderscheiden lokalen, Half februari krijgen de afkampingen voor de Stekense en Kemzeekse beker hun beslag', op 25 februari gaan de individue le finales door in het hoofdlokaal, om de fusiebeker wordt gestreden op 4 maart terwijl de titels van 'koning' en 'koningin' op 11 maart op het spel staan. Lokalen Het hoofdlokaal (lokaal A) is deze keer gevestigd in het stamlokaa! van schuttersvereniging 'Willem Teil' én dat is sinds kort café Sportief aan de hoek van Dorps- en Molenbergstraat. In dit lokaal dienen volgende schuttersmaatschappijen hun kansen te verdedigen: Willem Teil (12 leden), Wintervermaak - Kemzeke (25 leden), Koninklijke Canada (30 leden) en Koninklijke Hamer (18 leden). Lokaal B is gevestigd in het lokaal van schuttersmaatschappij 'Rivierenhof aan de hoek van Molenbergstraat en Heikant. Hier zullen tussen 14 januari en 4 februari volgende schuttersploe- gen hun kans wagen: thuisploeg Rivierhof (14 leden), Herleving (14 leden), Koninklijke Kiekenhaag (25 leden), Koninklijke Sportief (25 leden) en Vliegende Pijl (15 leden). In lokaal C tenslotte zullen schuttersverenigingen De Brug (20 leden), Stuyvenberg uit Kemzeke (24 leden), Wilskracht Kerkstraat (28 leden) en Koninklijke Heikant (15 leden) aan de meet staan om hun kansen te verdedigen. Lokaal C is gehuis vest in de thuishaven van schuttersklub 'De Brug' én dat is in de kantine van voetbalklub KFC Stekene Sportief aan de Stadionstraat. Het programma Hieronder het volledige programma van de Schutterstornooi van Groot-Stekene: Op 14 januari: - in lokaal A Willem Teil - in lokaal B Rivierenhof en Herleving - in lokaal C De Brug Op 21 januari: - in lokaal A Wintervermaak - in lokaal B Kiekenhaag - in lokaal C Stuyvenberg Op 28 januari: - in lokaal A Canada - in lokaal B Sportief - in lokaal C Kerkstraat *- Op 4 februari: - in lokaal A Hamer - in lokaal B Vliegende Pijl - in lokaal C - Heikant Het beginuur is telkens 9 30 u. Op 18 februari: - in lokaal A afkamping voor de 'Beker van Stekene' - in lokaal B afkamping voor de 'Beker van Kemzeke' Deze afkampingen starten om 10 uur/ Op 25 februari; in lokaal A afkamping voor de individuele titels vanaf 9.30 u. Op 4 maart: in lokaal A afkamping voor de 'Fusiebeker van Groot-Stekene' vanaf 10 uur. Op 11 maart: in lokaal C vanaf 9 30 u. afkamping voor de titels van 'koning' en 'koningin' van het Schuttersverbond Groot-Stekene 1990. d. Brol Jochem Friede is de winnaar geworden van de koningsschie- ting die schuttersmaatschappij J 'Stuyvenberg' onlangs organi- :j seerdè. Het werd een nek-aan- nekduel met Jan Pauwels, waar- li bij deze laatste uiteindelijk het I onderspit moest delven. j Wedstrijd Er werd geschoten op vijf ron den. Na deze schifting bleek dat Patrick Adriaenssens, Lucien Le- ten, Kucien Koppens en René - In de hoogste afdeling behaal de kampioen en leider Snas een gevleid gelijkspel tegen Giwo, dat zich zeker niet de mindere voel de van de leider Waterval. Royal Sportief werd gekruid met maar liefst 10 doelpunten en moest Excelsior bij Leeuwerik A het onderspit delven na een zwakke wedstrijd van de Bezoekers. En Blauw Wit bevindt zich in een benarde situatie na een nieuw verlies tegen Melckebeeckvr. De wedstrijden Octopus - EDO en Alexander - Camu werden we gens watersnood afgelast. - In 2de afdeling won leider De Zwaanvr. nipt maar verdiend en vergroot zijn voorsprong op ach tervolger Houtmarkt dat op ei gen veld puntenloos bleef tegen Onder den Toren. - In 3de afdeling won leider Galop meteen half dozijn doel punten tegen een zaal Animalia en werd Pie Boys - Reynaerds door de gelegenheidsscheids- rechter vroegtijdig afgefloten bij een 1-1 stand. En Breughels won verdiend haar 1ste seizoenswed strijd tegen het hooggeplaatste N. Hofstade. In de zondagafde ling kwamen beide leiders Rode Roos en N. Wijk niet verder dan een gevleid gelijkspel daardoor maakt het schitterend spelend R. Familid het titeldebat weer spannend. - Blauw Wit - Melcke beeckvr. 1-3. De ploeg van voorzitter De Petter Camiel en trainer De Man A. verkeken dui delijk in een Malaise. Als het tij na de winterstop niet verbeterd mag men zich nu al opmaken om volgend seizoen te starten in 2de afdeling. Nochtans bezit de ze ploeg heel wat talent maar een aantal spelers laten het af weten daar zij 's zondags voor grof geld elders anders hun ech te waarde ten toon spreidden. Bij de rust bleef de stand 0-0 maar-na de warme koffie zorg den de Ledenaars met doelpun ten van De Landsheer M. en Verhofstadt E. (2 Xvoor de verdiende zege van de bezoe kers. - O.C. Aalst - R. Espanol 2-0. De thuisploeg blijkt in blakende konditie en nam verdiend de beide punten tegen het gereno- meerd Spaanse elftal, dat zeker zijn wil niet kon opdringen we gens de wind. De gastgevers pas- 'ten zich beter aan en konden langs Van Neuville P. en Aerts L. een verdiende zege boeken. - Waterval - R. Sportief 6-4. In deze spetterende wedstrijd waarin scheidsrechter Garcia eveneens tot de uitblinkers be hoorde, was de thuisploeg tot 15 m. voor affluiten op achtervol ging aan gewezen. De gasten kwamen op voorsprong langs Lequex P. maar Kelens D. hing de bordjes weer in evenwicht. Zo ging het gans de wedstrijd verder tot 20 m. voor affluiten. Tot thuisploeg definitief afstand nam en een verdiende zege in eigen huis hield. Cristiaans P. (3ax) Panneckoek A. en nog maals Van Kelen D. effent het zegepad voor de thuisploeg, voor de bezoekers zorgden Rombauts M. en nogmaals Lequeux P. voor de eindstand. Het kleine speel veld van Waterval lag er behoor lijk bij, maar de wind deed meermaals de bal in het andere veld belanden. - Leeuwerik A - Excelsior 1- 0. De bezoekers werden reeds van in de beginne onder druk gezet en vonden geen tegenzet om de thuisdefensie onder druk te zetten. Beide teams waren uiterst tevreden over de goede leiding van de Heer Van Delsen F. die de touwtjes stevig in han den hield en Van den Bossche D. verdiend zag scoren voor de thuisploeg. De bezoekers moch ten na de wedstrijd tevreden zijn dat het maar dit ene doelpunt moest inkasseren. Met deze zege is de thuisploeg aan wederop standing toe, wat verdiend is voor de moedige Ledenaars. - Giwo - Snas 1-1. De kam pioenen liepen er maar bleekjes bij en spelen zeker niet op hun peil. Toch mag gezegd worden dat bij de thuisploeg alle zorgen te zijn vergeten en zoals reeds een paar seizoenen geleden de thuisploeg pas in de 2de ronde op hun best zijn. De bezoekers kwamen langs Ottoy C onver diend op voorsprong, maar ge rechtigheid geschiedde toen De Boeck E. vanop de stip de gelijk maker nette. Scheidsrechter De- grieck die uitstekend floot zag een Snas verdediger de bal dui delijk met de hand spelen. - Octopus - Edo en Alexan der - Canu, zagen hun wed strijd afgelast daar hun nieuw aangelegd speelveld in een wa terspiegel werd veranderd. - Endoka - Leeuw B1-1. Deze wedstrijd in 2de afdeling is er een om zo vlug mogelijk te ver geten. De strakke wind die dwars over het speelveld woelde zorgde voor heel wat misverstanden in beide gelederen. Vooral de thuis ploeg die de laatste weken on dermaats tot slecht loopt te voet ballen, kwam langs De Bruyn G. op voorsprong. Maar de bezoe kers konden langs Peinsaert I. de bordjes in evenwicht bren gen. Een logisch gelijk spel. - De Zwaanvr. - Bamboe 3-2. De wedstrijd was zeker het aan zien waard. Beide ploegen waren aanvallend ingesteld. De bezoe kers met de wind in de rug zorgden in de 1ste helft voor heel wat gevaar en kwam langs De Pelsmaecker F. na een flater in de thuisverdediging verdiend op voorsprong. Maar verzaakten verder het karwei af te maken. Tot de thuisploeg die mede door het verzuim van de bezoekers meer in de wedstrijd kamen, langs Stevens R. op gelijke hoog te kwam. Na de koffie de thuis ploeg met de wind in de rug speelde heel wat aggressiever en zette de bezoekende verdediging onder druk. Dat resulteerde in twee prachtige doelpunten, langs De Cock D. en Stevens R. Net voor affluiten loste de talent volle thuisdoelman op onbe grijpelijke de bal en Stockman A. was er als de kippen bij om binnen te tikken. Al bij al een verdiende zege van de leiders die echter vol lof waren voor de goed meespelende bezoeker. Ook scheidsrechter V. den Stockt J. floot een onberispelijke wed strijd waarin gele en rode kaar ten achterwege bleven. De lei ders verstevigen daarmee hun leidersplaats na het verlies van hun opponent. - Houtmarkt - O. De Toren 0-1. De thuisploeg ziet er de laatste weken vermoeid uit en zal de korte winterstop na de laatste wedstrijd op 23.12.89 goed kunnen gebruiken om de batterijen opnieuw op te laden. De bezoekers hadden met een doelpunt van Verleyzen G. ge noeg om de verdiende winst mee naar Gijzegem te nemen. De thuisploeg kon deze nederlaag maar moeilijk verteren zodat de scheidsrechter hiervan de dupe werd, en minstens 4 maal de gele kaart bovenhaalde voor het onsportief gedrag van de thuis- spelers. Nochtans had het Hout markt bestuur op de Heer Bos- saer niets af te keuren en begre pen niets van het onsportieve gedrag van hun spelers. Na de verdiende zege van de bezoe kers. - Bartan - Groen Wit 0-3. De thuisploeg na een schitterend seizoen begin zakt nu verder af naar de middenmoot van de rangschikking daar de Bartan spitsen de weg naar het doel niet meer vinden. De bezoekers kon den na hartelust counteren en vonden de thuisdoelman in ge breke. HaeckJ. en LievensJ. (2x) deden de thuisnetten trillen. Verdiende zege. - V. Denderleeuw - Zandput 1-2. Eerste seizoenszege en dan nog op verplaatsing van de man nen uit De Frits De Wolfkaai. Van den Brempt en Paelsterman ga- fen de thuisdoelman het nakij ken. De Pre G. kon de eer nog redden voor de thuisploeg. - Galop - Animalia 6-0. In 3de afdeling kende leider Galop maar weinig problemen tegen een zwak spelend Animalia de fabrieksploeg uit Denderleeuw. Ref. Van Impe had maar weinig last om beide elftallen bedeesd te houden. Wigi P. (3x) De Wolf L., Van Bever P. en V. Den Steen A. kwamen in zijn boekje terecht als maker van de doelpunten. Co leider Reynaerds moest op ver plaatsing naar Pie Boys en zag bij een 1-1 stand de wedstrijd voor tijdig afgefloten door de gelegen- heidsscheidsrechter die het be hoorlijk deed, nadat de officieel aangeduide scheidsrechter zijn kat had gestuurd. Bij het terecht tonen van de rode kaart aan de thuisdoelman wou deze het veld niet verlaten. Nadat de spelleider nadien belaagd werd zonder evenwel geweld te zijn gebruikt, vond deze dat dit niet verder kon en oordeelde om verder onheil te laten gebeuren de wedstrijd vroegtijd te laten staken. Zodat dit moet behandeld worden voor de Groene Tafel. Ook de afwezige scheidsrechter zal zich moeten verantwoorden voor zijn onge motiveerde afwezigheid. - Breughels - N. Hotstade 1- 0. De thuisploeg juichte voor deze verdiende zege tegen het hooggekwoteerde bezoekende ploeg. De thuisploeg die de laats te plaats bezet in de rangschik king vochten als leeuwen en luk ten langs Eeman L. de nipte maar verdiende zege. Meteen een riem onder het hart van secretaris De Schrijver Jozef in Kiekens elk één keer raak had den geschoten. Jan Pauwels en Jochem Friede hadden elk twee keer goed gemikt en het werd dus kampen. Na vier kamp beurten bleek Jochem Friede de sterkste te zijn en hij werd de nieuwe koning bij de maat schappij 'Stuyvenberg'. Keizer Door de overwinning van Friede ziet Pauwels de titel van keizer aan zijn neus voorbijgaan. Im mers, hij had de twee voorbije koningsschietingen in '87 en '88 gewonnen en bij een derde over winning zou hij dus keizer zijn geworden. Jochem Friede, die reeds in 86 koning was voegt daar nu een tweede titel aan toe, zodat beide weer op dezelfde hoogte komen. Wordt de ko- ningsschieting van 1990 beslis send? B. DeeBee Liejhebbersvoetbal. Leopoldstad. een ploeg uit Walivo (Iv) de zondag afdeling lieten de lei ders van hun pluimen. - Nieuwe Wijk - Sportkring 1-1. De thuisploeg in euforie le vend dacht de laatste weken dat hen niets meer kon gebeuren, moet zich zondag herpakken. Na het verlies van vorige week moest men nu vrede nemen met een gevleid gelijkspel. De bezoe kers kwamen langs Diaz A. op voorsprong maar Van Driessche zette de schere situatie recht 1-1. - Rode Roos - Gipak 0-0. De leiders konden hun wil niet op dringen tegen een goed georga- nizeerde bezoekende verdedi ging en zo bleef het over gans de wedstrijd op een 0-0 gelijkspel. De malaise was groot na de wed strijd tot men de uitslag vernam van hun naaste konkurrent die eveneens gelijk speelde, veran derde de stilte in feestvreugde zodat zij voorlopig de leiders blij ven. Evenwel wordt het uitkijken geblazen want de 3de in de rang schikking Real Familial nadert met rasse schreden, zodat zij nog roet in het eten kunnen gooien wat betreft de titel. - Pano - R. Familial 2-4. Oververdiende zege van de be zoekers dat over gans de lijn de betere was. Alleen de scheids rechterwaarbij ik liever niet zijn naam verroem, maakte een uit erst zwakke indruk en kon de wedstrijd niet naar zijn hand zetten. De bezoekers scoorden langs Comand B., Huylebroeck W. (2x) en Braem R. (2x) zorg den voor deze gelijke stand. Het M.T.S.A. bestuur wenst aan alle clubspelers, scheidsrechters en hun familie een Zalig Kerst feest toe. In naam van mezelf wens ik aan alle medewerkers en directie van het weekblad De Voorpost het allerbeste toe en wens hen prettige feestdagen toe. Van Campenhoud Hans ZAALVOETBAL Groene Duivels Ninove - Racing Temse 7-7 Tegen de Groene Duivels Ninove heeft Racing Temse alweer een puike prestatie neergezet. Te meer omdat Racing erg gehandi- kapt de verplaatsing moest ma ken daar Luc Van Der Jeugd en Ronny De Leenheer met een griep in bed lagen. Het werd in Ninove een erg span nende en genietbare partij waar in de thuisploeg al in de eerste minuut op voorsprong kwam. Goossens verraste de Temse ver dediging. Lang kon de thuisploeg echter niet genieten van hun verworven voorsprong want Van Britsom zond één minuut later de bal naar Ronny Peeters die op zijn beurt er 1-1 van maakte. Een forse aanloop dus die na 4 mi nuten een vervolg zou krijgen wanneer Racing doelman Frank Buyens omspeeld werd door De Visser en meteen mocht de Temse portier een tweede maal de bal uit zijn net vissen. Dan volgde even een periode van rust al was een doelkans nooit uit de lucht en op de 10de minuut kwam Temse terug langszij via Van Britsom. Waegemans van de Groene Duivels knalde dan kort voor de rust een derde en een vierde doelpunt tegen de thuis netten maar toen de pauze er aan kwam kon Eli Van Assche met een hard en goed geplaatst schot Racing toch in de wedstrijd houden. Rust 4-3. Gevaarlijker werd het voor Racing als kort na de rust een lichte fout van Ver- helst een strafschop opleverde voor de thuisploeg en Huwacrt vanop de stip Buyens kansloos liet. Maar weer was er Van As sche die Temse in de wedstrijd hield en voor de tweede opeen volgende maal de aansluitings treffer kon scoren. Meer zelfs het was Belg Patrick Riské die een kwartier voor tijd de gelijk maker voor Temse voorbij de plaatselijke portier wist te du wen in deze wel erg levendige wedstrijd. Even zag het er naar uit dat temse zelfs de zege zou weten te behalen toen Geert Ver- helst Racing op voorsprong bracht, maar de Groene Duivels - een afkooksel van de Rode - sloegen keihard terug en via Waegemans werd het zelfs nog 7-6. Gelukkig voor temse en voor deze spannende wedstrijd kon Ronny Peeters Temse dan in laatste instantie nog naast de thuisploeg brengen zodat deze wedstrijd geen verliezer kreeg hetgeen voor beide teams een aanvaardbare uitslag bleek. Nu zaterdag speelt Racing Temse om 19 u. in sporthal Het Gelaag te Steendorp de thuiswedstrijd tegen Raspoetin Gent. Er wordt de supporters dan ook opnieuw een brok spektakel geserveerd, gegamierd met een vleugje doel kansen terwijl enkele harde af standschoten het geheel zullen afronden. M/S ZAALVOETBAL De Verenigde Ruiter Vrienden vzw. zullen ook met ingang van het nieuwe jaar weer een korte winterwerking open stel len voor alle ruiters en amazo nes, zonder enige beperking van federatie. Zeven indoor- jumpings krijgen bijgevolg Voor deze winterwerking zijn weer de aandacht van het volgende reeksen voorzien: paardenvolk en dat in vijf ver- Beginnende (0,60m tot Zaalvoetbal. Links schepen Mare Cordeel en rechts organisator Marc Stevelinck van het winterwerking b'rengt alvast kersttornooi in Temse (dw) goed getrainde paarden naar Kalfort die een weinig later aan jjj IÉ- W |Éf' het nieuwe zomerprogramma 9* Si jfr beginnen, dat met nog een iIpl B &^lilÉyüliHL. ■&- reeks 'ndoorwedsthjden wordt t -rB wpB ^jp 'WÊk. ~i geopend. schillende manéges. De winterwerking '90 begint te Kalfort in manége Hippos van Karei Verbruggen op 14 janua ri en eindigt ook aldaar op 25 0,90m), pony's (0,70m tot 0,80m), licht (0,80m tot 1,OOm), midden (1.00m tot 1,10m), en zwaar (1,10m tot 1,20m). Er zal op elke wed- Jochem Friede (derde van links op de foto) werd koning bij de Kemzeekse schuttersmaat schappij StuyvenbergArmand De Tender werd prins. (B. Deebee) maart. Tussenin is er nogal strijd een progressief parcours wat afwisseling geboden met met barrage op tijd én een de tweede jumping te Heffen barema A met barrage op tijd in manége Vorendonck bij de worden gereden. De inschrn- heer Beeuwaert op 21 januari, vingen geschieden ter plaatse, Op 11 februari trekt men naar telkens vanaf 9 u. 115 fr. per de Gulden Sporen te Belsele kombinatie. De beginnende waar de heer De Backer gas- reeks is UITSLUITEND voor theer is en op 18 februari beginnende ruiters! Alle foutlo- wordt te Londerzeel hatte ge- ze yeklasseerden kregen een houden in manége Schasel- erelint. geen geldprijzen en be- berg bij de heer Vermeulen. ker! Voor de volgende reeksen Op 4 maart keert men terug Zijn wel geldpnjzen en bekers naar Belsele (Gulden Sporen) voorzien, en ook erelinten. De en op 11 maart wordt'tHoefij- prijzen worden berekend vol- zer te Buggenhout de voor- gens het poolsysteem (1 op 4). laatste post van de indoor- sprinqers. De finale van deze Zaalvoetbal. Kiro, de laureaten van het kersttornooi in Temse (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 25