Er zat meer in... Ajax had meer verdiend Veldslag Woedende trainer Trienpont Nopri met duidelijke cijfers Provinciaal I.T.B. Lokeren klopt leider Squadra in de tweede helft Kranige Squadra-meisjes Opnieuw gelijkspel 26 - 22.12.1989 - De Voorpost HANDBAL 2' nationale Tongeren 16 H.K. Waasmunster 16 H.K. Waasmunster heeft de heenronde afgesloten met een verdienstelijk gelijkspel in Ton geren en blijft dus leider met één punt voorsprong op Eupen ter wijl de andere achtervolgers reeds 5 punten achterstand tel len. Een 'verschrikkelijk' goed resul taat dus voor de neofieten in 2* nationale maar toch meent men bij H.K.W. dat de winterstop een welgekome verademing bete kent. Inderdaad, de frisheid is enigszins uit het team verdwe nen en het moment om lichte kwetsuren te laten helen is nu gekomen. Ook de examenperio de maakte het moeilijk voor trai ner De Vlieger die de laatste weken nog slechts sporadisch over zijn volledige kern kon be schikken op training. Wellicht ligt daar de oorzaak dat H.K.W. tijdens de laatste 10' een puntje liet ontglippen in Tongeren. Want Waasmunster toonde zich ook in de Ambiorix-stede lange tijd een autoritaire leidersploeg. In de eerste helft speelde doel man W De Graeve een sublieme partij. Gesteund door een atten te verdediging beperkte hij de Tongerse aanvallers tot amper 4 doelpunten in die eerste 30' maar aanvallend kon H.K.W. de kansen te moeilijk afmaken. Na 10' leidden de bezoekers met 1-3 en bestendig werd de Tongerse defensie omspeeld. Maar naast twee 7-m worpen werden er nog een aantal doelkansen niet afge rond zodat Tongeren er met een 4-8 achterstand aan de rust erg goedkoop vanaf kwam. In de tweede helft, met een grieperige D. Luypaert lange tijd op de bank, hield H.K.W. tot 10' voor het einde een vier doelpunten voorsprong op het scorebord (8-12). In de eindfase ging Ton geren echter virieler spelen en onvoldoende beschermd door te tolerante scheidsrechters dien de een aan frisheid inboetend H.K.W. toe te zien hoe de thuis ploeg gelijk stelde minder dan 3' voor het einde (15-15). Toch hield Waasmunster stand en even zat de volle buit er nog in (15-16 in de laatste minuut) maar uiteindelijk kon Tongeren nog gelijkstellen en H.K.W. kon zijn laatste aanval niet meer af ronden. H.K. Waasmunster: W. De Graeve, K. Van Renterghem, De Clercq 1, Luypaert 4, Roels 4, Borgers 4, De Vlieger 2, De Meerschman 1, De Bode, Leu- nis, Van Mele, Sanders Beloften: Tongeren H.K. Waasmunster Enigszins gehandicapt door de examenperiode moesten de H.K.W.-beloften vrede nemen met een verdienstelijk gelijk spel. Een efficiënt afwerkende T. De Graeve zorgde wel voor 2-7 maar aan de rust was Tongeren toch genaderd tot 7-9- Een moei lijk H.K.W.-begin zorgde voor een 13-10 achterstand in het be gin van de tweede helft maar dankzij inzet en wilskracht kon H.K.W. nog een gelijkspel be machtigen. H.K. Waasmunster: Van Ren terghem, Maes, Sanders 4, N. Verhelst 1, Vermeulen 1, T. De Graeve 5, G. Loier 1, Van Mele 1, Desseaux 2, Moesterm ans, Berck- moes. Damme 23 Robuco Buggenhout 22 Toen wij enkele uren na de wed strijd Robuco-trainer Trienpont aan de telefoon kregen was de man nog altijd niet gekalmeerd. Trienpont sprak van het kotsbeu te zijn steeds 'geflikt' te worden door de scheidsrechters maar voegde er wel aan toe, als zijn eerste woede wat was geluwd, dat ook Robuco zelf wel enige schuld had aan de nederlaag. 'Een 6-13 voorsprong mogen wij nooit prijsgeven' zegde hij maar voegde er aanstonds aan toe: 'Dit zou ook niet gebeurd zijn indien wij niet hadden moeten afreke nen met een zeer dubieuze lei ding'. Bij Robuco aanzag men de wed strijd tegen Damme zowat als de EVA Hechtel Ajax Lebbeke E. Van Biesen was er nog niet goed van. De anders serene Ajax-voorzitter vertelde ons zondagvoormiddag dat zijn ploeg benadeeld werd door de wedstrijdleiding en dit op zo een flagrante manier dat zelfs Hech tel het bevestigde. Ook de scheidsrechters erkenden na de wedstrijd dat zij niet hun beste dag hadden gekend maar het feit is er: Ajax verloor beide punten in Hechtel en sluit de heenronde af op een vierde plaats en dat is beslist minder goed dan men had verwacht. Tegen leider Hechtel, dat de heenronde af sluit met het maximum aan punten, heeft Ajax er nochtans voor gevochten en tot 10' voor het einde dienden de Limbur gers te achtervolgen. Lebbeke met een voortreffelijke De Bruyn in het doel, leidde met 1-4 na 10' en via 2-5 na 20' wees het scorebord 5-8 aan bij de rust. Ook in de tweede helft bleef Ajax lange tijd het wedstrijdgebeuren beheersen maar lat en palen en ook enkele ongelukkige tussen komsten van de scheidsrechters zorgden ervoor dat de thuisploeg bleef aanklampen. Met nog 10' te spelen stonden de ploegen voor het eerst gelijk (12-12) en na 55' bleef de score nog altijd in evenwicht (13-13). Even later kon Hechtel dan voor het eerst op voorsprong komen en uitein delijk moest een verdienstelijk Ajax een gevleide 15-13 overwin ning laten aan de leiders. Lebbeke had duidelijk dame Fortuna tegen maar bewees za terdag in staat te zijn voor een opmerkelijke terugronde te kunnen zorgen. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Hove, De Proft 1, Christiaens 5, Van Ransbeeck 3, Vlassenroot. Van Biesen 2, De Man 2, De Hauwere, Verlinden, Bosman, Cooreman. Kapekla E.V. Aalst Na de hoopgevende overwinning tegen Ajax Lebbeke was Aalst met zekere ambities naar Ka pek la afgereisd. Maar al na 20' bleef er van die ambities niets meer over. Eendracht liet zich totaal verrassen door de agressieve aanpak van de thuisploeg en aangezien volgens de Aalsterse woordvoerder de scheidsrecht ers niet of nauwelijks ingrepen, werd het 6-0 na 22'. Men voegde er wel aan toe dat thuisdoelman een verbluffende wedstrijd speelde en het duurde tot de 23* minuut vooraleer Agneessens de eerste Aalsterse treffer kon sco ren. Een aangeslagen Eendracht bracht er aanvallend weinig van terecht, voelde zich onwennig t.o.v. het door Kapekla opgedrongen gevechts handbal en aan de rust prijkte er een 10-2 achterstand op het sco rebord. In de tweede helft gingen de scheidsrechters dan toch iets gedicideerder ingrijpen maar ze hadden de wedstrijd duidelijk niet meer in handen. Het regen de nu tijdstraffen maar Aalst toonde zich nu ook meer gemo tiveerd en hield gelijke tred met de thuisploeg. Het werd 12-5 na 40' cn 16-10 8' voor het einde maar de kloof dichten zat er natuurlijk niet meer in. Ook al omdat zij Van Malderen en Van Der Borght verloren met 3x2' en ook M. Bayers gekwetst uit viel. Neem daarbij nog de drie gemiste 7-m worpen en u be grijpt dat Aalst deze veldslag niet konden winnen. E.V. Aalst: Moens, Mertens, Van Malderen 2, K. Bomon, R. Bayens 1, Arijs 2, Steemans 1, Van Der Borght 1, Agneessens 6, De Ketelbutter, M. Bayens. Beloften: Kapekla E.V. Aalst Verdienstelijke prestatie van de Aalsterse beloften die de rust bereikten met een 5-5 score. Ook in de 2' helft bleef het een bestendige zij-aan-zijMet nog 2' te spelen stonden de ploegen nog gelijk (10-10) maar Van Eyg- hem zorgde met zijn vierde tref fer voor de Aalsterse overwin ning. E.V. Aalst: Podevijn, K. Bomon, Bosman, P. Van Goethem 1, T. Wellekens 4, P. Van Der Borght, E. Van Malderen, Van Eyghem 4, R. Arijs, B. Arijs, Steemans 2. laatste kans om betrokken te blijven in het titeldebat. Het scoutingswerk had duidelijk re sultaat want Trienpont had zijn ploeg geïnformeerd dat na een 4-4 stand na 9' Damme er nog nauwelijks aan te pas kwam. Met vlot bewegingshandbal, gedici- plineerd uitgevoerd aan een hoog tempo, werd het 6-13 na 21' maar kort daarna moest Robuco toch gas terugnemen en samen met enkele zeer dubieuze beslis singen van de scheidsrechters liet dit aan de thuisploeg toe de schade te beperken tot 11-13 aan de rust. In de tweede helft deden de scheidsrechters volgens onze gesprekspartner er nog een schepje bovenop en meteen kwam Damme opnieuw in de wedstrijd. Het werd nu een nek aan nek met Robuco toch regel matig op voorsprong. Het werd 16-17 na 42' maar 9' voor het einde moest de voor de gelegenheid wederoptredende G. Mannaert toch toestaan dat de thuisploeg gelijk stelde (21-21). Twee minuten voor het einde leidde Robuco echter opnieuw (21-22), miste toen een 7-m worp en uit de tegenaanval kon Damme gelijkstellen. In de laatste seconden kwam de thuis ploeg opnieuw in balbezit en wist het beslissende doelpunt te scoren. Robuco Buggenhout: Vermae- sen, G. Mannaert, Trienpont 6, Asaert 7, De Troch 4, P. Man naert, D. Mannaert, Vereecken 1, De Swaef, F. Mannaert 3, Van Nuffel 1, Moyersoons. EVA Dameshandbal -1'nationale Brabo Denderbelle At. Temse Hechtel 11 Ajax Lebbeke 5 Een sterk Hechtel, weliswaar ook al gesteund door een ho me-getinte arbitrage - wat ge beurt er toch in het scheidsrech- terskorps - ging rusten met een 5-3 stand Ook in de tweede helft bewees de thuisploeg over een toch wel sterke beloftenplocg te beschikken. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, De Brandt, M. \1assenroot 1, Cooreman 1, Van Den Borre, Verheyden, Keppens, Maes- schalk 1, N. De Decker, G. De Decker, Cleymans 2, Bosman. EVA Met een attente D. Van Goethem in het doel kon de thuisploeg tijdens de eerste helft gelijke tred houden met het over meer schietkracht beschikkende Temse. Na een kwartier leidde Denderbelle met 4-3 en aan de rust hadden zij de schade be perkt tot 8-9. In het begin van de tweede helft zou Temse dan defi nitief afstand nemen en met doelpunten van Milliau en E. Buytaert tot 8-13 uitlopen na 40'. Daarna verliep de wedstrijd dan opnieuw gelijkopgaand maar de 11-14 overwinning van de bezoe kers kwam nooit in het gedrang. Brabo Denderbelle: D. Van Goethem, Uyttersprot, R. Van Keer 2, Van Der Poten, De Cock 1, De Hauwere 1, Van Den Steen 2, Vinck, Dan. Van Goethem, B. Walraevens 5, Guns. Temse: D. Buytaert, De Schep per 2, Milliau 4, Baeck, C. Van Hoeyweghen, Lijssens 3, E. Buy taert 5, M. Buyten. Rekke in Kosa Aalst Kosa Aalst, zonder R. Van Herre- weghe (werk) en P Cooreman (definitief gestopt?), moest ge durende driekwart wedstrijd de thuisploeg in het spoor dulden. Aalst startte wel goed met tref fers van Steenhout, Bayens en De Letter (1-4 na 6') maar liet zich daarna teveel betrappen op balverlies waardoor de thuis ploeg opnieuw kon aanpikken. Een 3-7 voorsprong minderde tot 8-11 aan de rust en vier minu ten na de rust was Rekkem - ook dankzij een sterke doel man - genaderd tot 10-11. Kosa kon kort daarna langs 7-m worpen van Bayens opnieuw drie doelpunten uitlopen (10-13) en via 11-13 na 42' moest de thuisploeg dan toch definitief af haken tijdens het laatste kwar tier. Via 14-19' na 54' werd het 15-21 als eindresultaat. Kosa Aalst: Coen, P. Van Hoey weghen 4, D. Van Herreweghe 1, Van Nieuwenborgh, Van Dun- men, Steenhout 2, De Doncker, De Letter 6, D. Bayens 8, L. Van Nieuwenborgh. HBC Dendermonde 2 16 Gr. Bijgaarden 2 11 Met de wederoptredende E. Van Geel op het terrein had het jonge H.B.C. een meesterlijke organis ator in de rangen en dit beteken de meteen hun eerste overwin ning. Langs Y. De Smedt werd het onmiddellijk 4-1 en meteen was Dendermonde op weg naar de overwinning. Er werd van kamp gewisseld met een 7-4 score maar alhoewel Van Geel subliem bleef akteren konden de bezoekers gelijk stellen na driekwart wedstrijd (10-10). Met nog 8' te spelen (12-11) kwam L. Van Renterghem dan post vatten in het doel en deze man bewees over heel wat onvermoede kwa liteiten te beschikken. In een ruk ging het naar 16-11 en H.B.C. boetoe zijn eerste kompetitie- overwinning. H.B.C. Dendermonde: Claes- sens, Raemdonck 2, Bogaert 1, Van Doren, Vekemans 1, Van Geel 3, Merckx 2, De Smedt 3, L. Van Renterghem 3, De Swaef 1. Merchtem 20 Robuco Buggenhout 2 12 Met de debuterende Smekens als invallende doelman kon Ro buco enkel tijdens de eerste helft gelijke tred houden met een meer ervaren thuisploeg. Via 7-3 na 12' kon De Vuyst en C° de schade beperken tot 10-7 aan de rust maar als Merchtem leid de met duidelijke 15-8 cijfers na 45' was er van mogelijke punte- noogst geen sprake meer voor Robuco. Robuco Buggenhout 2: Sme kens, De Swaef 3, P Mannaert 3, De Vuyst 1, Van Den Stock 1, J. Van Eyck, Et. Van Eyck, Verbes- tel, Michiels 2, Moyersoons 2. EVA 3'afdeling I.T.B. Lokeren Uilenspiegel EVA Tijdens de laaste wedstrijd van de heenronde bewees Lokeren -dan nog tegen leider Uilen spiegel - dat enkel onkans hen uit het titeldebat hield. Zaterdag speelde de ploeg van voorzitter Van Vaerenbergh een opmerkelijk sterke eerste helft. Een uitstekende P. Verguit, steeds goed aangespeeld door een hardwerkende De Pauw, werkte af aan een verbazend hoog percentage en zowel verde digend als aanvallend zette het collectief sterke Lokeren een prestatie neer die 'af was. Na een kwartier leidde de thuis ploeg met 6-3 en als H. De Smet er 8-4 van maakte na 20' wisten de leiders duidelijk niet meer hoe zij dit Lokeren moesten stoppen Via 12-6 raakten zij toch nog aan een gevleide 13-9 achterstand aan de rust. In de tweede helft was het sprankelende er af bij Lokeren. Vrijwel met dezelfde zes veldspelers gedurende de ganse wedstrijd bleven zij echter met veel inzet vechten om de voorsprong te bewaren en het duurde tot de 39* minuut voor aleer het eerste doelpunt ge scoord werd Uilenspiegel na derde tot 13-11 maar doelman Van Vaerenbergh ging sterker en sterker spelen en een opportune Van Hille zorgde ervoor dat Lo keren steeds leidde met 17-13 6' voor het einde. Het eindoffensief van de bezoekers werd toch nog afgeslagen door Van Cauwenber- ghe en Co want het was slechts 16 seconden voor het einde dat de leiders tot op één doelpunt naderden. Meteen legde Loke ren een goede basis voor een denderende terugronde want dan zal K. Verhofstadt erwellicht terug bijlopen. Heusden Nopri Lebbeke Nopri Lebbeke won met duidelij ke cijfers in Heusden en meteen is dit een bevestiging van de stijgende mogelijkheden van het team. In de voorbije weken had men reeds kunnen vaststellen dat Nopri erg goede resultaten behaalde en zondag tegen een minder hooggekwoteerde tegen stander dan Meeuwen en Sasja werd de lijn doorgetrokken met een ruime overwinning. Lebbeke had nochtans af te re kenen met een sterk spelende Limburgse goalie - zij stopte vijf 7-m worpen- maar de zege kwam nooit in het gedrang. Een knap spelend Lebbeke leidde aan de rust met 5-9 en het aan de tegenstander aangepaste ver- dedigingsstramien deed het ook in de tweede helft voortreffelijk. Alhoewel H. Bleyaert uitviel met een polskwetsuur speelde Nopri ook aanvallend sterken met een 10-18 overwinning kreeg de ploeg van trainer-coach B. Van Ransbeeck de beloning voor hun knappe prestatie. Nopri Lebbeke: Van Langenho- ve, Bleyaert 4, Terroir 3, Van Handenhove 4, Segers 6, Hint zen 1, De Croock, Walraevens, De Rijcke. EVA Vrouwenhandbal - 2* afdeling Squadra Femine Leb. 13 Zandvliet 10 Squadra blijft het goeddoen. Dit is het minste wat men kan zeg gen wanneer men beseft dat de ploeg reeds gans het seizoen met rekening houden met onbe schikbare speelsters. Zondag deed A. Van Hove weliswaar een geslaagd wederoptreden na een lange inaktiviteit wegens kwet suur maar nu kon coach D'Hanis weer niet beschikken over P. Luypaert, weerhouden wegens werkomstandigheden. Daarenboven sukkelt motor' H. Van Boven met een schouderlet sel en toch werd het goed ge rangschikte Daza op afstand ge houden. In de eerste helft zag het er nochtans niet zo roos kleurig uit voorde thuisploeg die nogal laks stond te verdedigen en 4-6 achter raakte na 20'. Tijdens de rust (6-7) wees coach D'Hanis erop dat er agressiever diende verdedigd en de Squadra meisjes hadden het duidelijk be grepen. Quarin moest zich in die tweede helft nog amper drie maal gewonnen geven en na 45' leidde Lebbeke met 10-9- Nog even kwam Zandvliet aandrin gen (10-10 overwinning voor Squadra. Squadra Femina Lebbeke: Quarin, Van Nieuwenhuyse, Van Boven 1, Bijl 6, Steppé 1, Bos- teels, Guns 4, Van Den Broeck, Van Hove 1. EVA I.T.B. Van Vaerenbergh, Wau- ters, H. De Smet 3, De Pauw, Vergyult 7, Van Cauwenberghe 1, Van Hille 4, Bocklandt 2, Za- man, D'Hanis, De Neef, Van Driessche. Reserven I.T.B. Lokeren Uilenspiegel Lokeren raakte wel 2-0 voor maar al vlug bleek dat de jeugdi ge thuisploeg het niet zou vol houden tegen een sterker Ui lenspiegel. De bezoekers leidden met 7-15 aan de rust en via 10-20 ging het naar een 11-28 neder- laag. I.T.B. Lokeren: A. Wauters, Van Vaerenbergh, Scheire, Van Dries sche 2, De Neef 1, Vermeiren, Van Den Berghe 2, Van Velde 2, Zaman 3, Jamei, Van Den Bos sche 1 Jeugdhandbal Het pupillentomooi georgani seerd door I.T.B. Lokeren kreeg met H.K. Waasmunster de ver wachte winnaar. Blikvanger wa ren nochtans de meisjes van Squadra Lebbeke die een dik verdiende tweede plaats weg kaapten. De Squadra speelster- tjes zijn weliswaar een paar jaar ouder dan hun 'mannelijke' te genstanders maar het knap spel dat zij op het toneel brachten betekent een wissel op de toe komst voor de Lebbeekse da- mesploeg. Bugenhout, Gent en Lokeren vochten onderling voor de overige plaatsen. In ieder geval ook deze drie klubs doen heel wat aan hun jeugdwerking en dat kan alleen maar positief bekeken worden. De uitslagen Squadra - Buggenh. 4- 2 Waasmunster - Gent 8- 3 Lokeren - Squadra 0-10 Buggenh. - Waasm. 7-11 Gent - Lokeren 8- 6 Squadra - Waasm. 9-10 Buggenh. - Gent 6- 5 Waasm. - Lokeren 11- 7 Squadra - Gent 6- 1 Buggenh. - Lokeren 2- 5 Klassement 1. Waasmunster 4 8 2. Squadra 4 6 3. Buggenhout 4 2 4. Gent 4 2 5. Lokeren 4 2 EVA KSV Temse-Eine 0-0.Verstraeten kon aan zijn bewakers ontsnappen, maar bij schoot tegen de paal (dw) Body Building. De deelnemers aan het kampioenschap van Berlare (gvdw) ie afdeling Brabo Denderbelle 17 D.B. Zwijnaarde 17 Ook tegen D.B. Zwijnaarde speelde Brabo gelijk en meteen is dit de derde maal al dit sei zoen. Deze drie gelijke spelen hadden evenveel overwinningen kunnen zijn maar zoals gekend heeft Brabo het ontzettend moe- lijk om zijn gaaf spelpatroon te verzilveren met de nodige doel punten. Dit was ook tegen Zwij naarde het geval want vooral in de eerste helft werden weer heel wat doelkansen verkwanseld. Zo verliepen die eerste 30' gelijkop gaand op het scorebord en kon Brabo zijn beter spel niet kon- kretiseren. Via 3-4 na 10' en 5-6 na 20' kon de thuisploeg toch gaan rusten met een moeizaam veroverde 8-7 voorsprong. Na de rust vlotte het plots helemaal niet meer bij de thuisploeg. De bezoekers gingen via snelle te genaanvallen naar een 10-15 voorsprong net voor het laatste kwartier maar Brabo vond toch nog de kracht om het tij te doen keren. Het werd 16-16 5' voor het einde en als even daarna een 7-m worp werd gemist en Zwijn aarde opnieuw 16-17 voor raakte leek het erop dat de punten ver loren waren. In de laatste mi nuut kon Brabo echter nog een 7-m worp versieren en het was Van Der Jeught die het gelijkspel op het scorebord zette. Brabo Denderbelle: Van Ros- sem, Uyttersprot, Van Den Ab- beel, Van Keer 2, Vermeir 3, De Smedt 3, Van Der Jeught 5, J. Walraevens 1, B, Walraevens 3, D. Van Goethem, Vinck. H.B.C. Dendermonde 10 Houtem 0 Lutterzele-Oudegem 1-1. Ivo Van Keer waagt zijn kans (vh) De bezoekers kwamen zowat 30' te laat in de sporthal te Grem- bergen en op dat ogenblik had den de scheidsrechters de for faitscore reeds op het wedstrijd blad vermeld. Goekope twee punten dus voor H.B.C.

De Voorpost | 1989 | | pagina 26