I JL Volleybaloverzicht Heren Volleybaloverzicht Dames Goede wedstrijd Probleemloos Sterker dan verwacht Buggenhout ongenaakbaar Volleybalkalender Transfers afgesloten bij Rap en Vlug Tweede grote prijs polken te Stekene De Voorpost - 22.12.1989 - 27 VOLLEYBAL Volleybal. Hugo Thienpondt, de coach van Buggenhout, is al meer dan een kwarteeuw bedrijvig in het volleybal. (A) Moderna Lebbeke-Denderhoutem: 3-1 De thuisploeg bracht weer een beste wedstrijd voor het voetlicht dat enkel in de tweede set even uit de hand liep, toen Dender- houtem met 8-15 setwinst haal de. In de eerste set was Lebbeke vlot van start gegaan en kon met 15-11 de bovenhand halen. In de derde set was er dan nog wel enig weerwerk van de bezoe kers die met 15-10 deze set verlo ren en in de vierde set was het hek dan wel volledig van de dam, toen de bezoekers met 15-6 de boot ingingen. Voor Lebbeke staat het licht nu wel op groen en ligt een strijd met Buggenhout nu wel voor de hand, een strijd dan wel voor de titel. Beide teams bijten sterk van zich af en hopelijk kunnen ze beiden door stoten naar twee provinciale. Buggenhout-Denderwindeke: 3-0 Voor Buggenhout geen proble men dat nu wel van de ene zege naar de andere wandelt. Nu was het Denderwindeke dat in de sporthal van Buggenhout van het kastje naar de muur werd ge speeld. In de eerste set werd het 15-8 en in de tweede een zelfde uitslag. In de derde set kregen we dan 15-6 op het bord wat duidelijk de sterkte van de thuisploeg in het daglicht stelt. Geen problemen dus voor het team van Veldemari dat rustig Moderna Lebbeke-Steenhuize: 3-1 Steenhuize heeft te Lebbeke een beste wedstrijd gespeeld en heeft vooral in het begin van de wed strijd de thuisploeg tot alles ge ven gedwongen. In de eerste set konden de bezoekers tot 9-8 Mo derna in de greep houden, maar moesten toch met 15-8 in de thuisploeg de meerdere erken nen. In de tweede set was het zelfs winst voor Steenhuize dat met enkele rake en harde opsla gen tot 0-8 en 1-10 uitliep. Leb beke kwam nog terug dank zij een beste blok en prima receptie tot 13-13, maar het waren de bezoekers dat met 13-15 de set binnen haalden. In de derde en vierde set was de veer dan wel gebroken bij de bezoekers die moesten toezien hoe Lebbeke dan met eerst 15-6 de derde en nadien met 15-4 de vierde set op zijn naam schreef. - A. Buggenhout-Leeuwerik lede: 3-0 Buggenhout blijft doorgaan in derde Provinciale waar het onge slagen aan de kop blijft van de klassering. Zaterdag waren er evenmin problemen met Lede dat met 3-0 werd verslagen. In de eerste set werd het 15-8 en in de tweede 15-10. Bij Lede viel hun opslagwerk wel op een van hun beste wapens. Daarbij kon den zij rekenen op de routine van een prima Conny Van Herze- le die zowel in de verdediging als in de aanval uitblonk. In de der de set werd het dan 15-6 wat duidelijk de sterkte van de thuis ploeg onderstreept. Buggenhout dat weer prima combineerde met Erica en Lut Aelbrecht in vedette, maar ook Conny Creyelman kon met dege lijk opslagwerk en een goede aanval wel naar voor komen. Coach Thienpondt is dan ook uiterst tevreden met de behaalde resultaten en kijkt al naar vol gend seizoen in 2e provinciale, waar hij zijn huidige kern in staat acht om ook daar een voor aanstaande plaats op te eisen. - A. Eerste VIV divisie VC Toff Steendorp 0 Bredene 3 (10-15, 5-15,14-16) Bij de Waaslander ontbraken Danny Van Acker (exameng). en Cornelis (schouderblessure). De thuisploeg verweerde zich erg moedig maar ze kwamen iets te kort om de kustjongens het leven zuur te maken. In de eerste set kon Steendorp gelijke tred houden tot 8-8 en dit dank zij het puike aanvalswerk van Tom Speleman. Spijtig dat nadien de lokale receptie in de fout ging zodat Bredene pro bleemloos de openingsset bin nenhaalde. Tijdens de tweede set walsten de bezoekers over hun tegenstan der heen. Het werd een formali teit voor de zwierig spelende be zoekende formatie. In de derde set speelde Steen- dorp goed mee. Met goede aan- valskombinaties werd het West vlaams gevaar in bedwang ge houden. De thuisploeg kreeg zelfs de eerste setbal in handen die niet kon benut worden. Bij de eerste matchbal die Bredene in handen kreeg sloegen ze kei hard toe en Steendorp kreeg een droge 0-3. Spectrum Moerbeke Waas Assebroek (15-8,16-14,15-11) Spectrum met een fitte Kurt Heyninck die stilaan naar zijn beste konditie toegroeit, kon in de openingsset vrij vlot een 9-2 voorsprong uitbouwen. De gas ten kwamen nog tot 11-6 dichter bij, maar wanneer Danny Poppe aan het net verscheen werd aan de terugkeer van bezoekers een halt toegeroepen. In de tweede set ondervonden de suikerjongens meer tegenstand. Deze set verliep spannend. De bezoekers slaagden erin op voorsprong te komen en bij 11-14 een eerste setbal te versieren. De gasten kregen er zelfs vier gele genheden om uit te maken. Moerbeke redde die en via een verbluffende Danny Poppe won Moerbeke alsnog de set. Zelfs de derde was nog span nend. Spectrum bleef steeds voor en ze gaven deze voor sprong niet meer uit handen. Derde VIV Divisie Kapelle o/d Bos 3 Nidak Nieuwkerken 2 (15-11, 9-15,1-15,15-13,15-11) Nieuwkerken dat niet zwaar heeft getild aan de uitschakeling in de Oostvlaamse beker moest voor de laatste kompetitiewed strijd in het oude jaar op bezoek bij Etemit te Kapelle. Deze Bra bantse ploeg bevat vroegere spe ler van Kavok die hun sporen in landelijke hebben verdiend. De twee steunpilaren van de ploeg zijn Franky Eeraerts en Erik Van Segbroeck (ex. Machelen). Nieuwkerken hield Mare Bly- weert hersteld van een griepaan val, maar nog zonder zijn weke lijkse trainingen in de benen op de bank. Steven Heirweg die aanvallend goed zijn man stond was zijn vervanger in de eerste set. Onder zijn impuls konden de bezoekers tot 2-6 uitlopen. Door een mistasten in de recep tie konden de gastheren hun tegenstander remonteren bij 6- 7. Kurt Heirman stimuleerde zijn medespelers door aan hon derd procent aan te vallen, zodat Nivok tot 8-11 uitliep. Wanneer de thuisploeg tweemaal drie punten kon skoren met hun op slagen gingen de bezoekers kop je onder. Voor de tweede set deed de be zoekende coach een beroep op Mare Blyweert, zodat Steven Heirweg de plaats moest rui men. Via een 1-4 voorsprong moesten de gasten bij 5-5 alle hens aan dek roepen om de thuisploeg een halt toe te roe pen. Guido Van de Sande kwam Philippe Van Hees voor de reste rende speeltijd vervangen en dit om het bezoekend blok te ver sterken. Via 7-10 kon Nieuwker ken met zijn goede blokvorming vrij vlot afstand nemen van zijn tegenstander. In de derde set hield kapitein Jos Muyldermans (Nivok) een ware demonstratie. Bij zijn eerste op slagbeurt bracht hij de stand op 0-7. In gans de set skorode Muyl dermans tien punten en slechts eenmaal slaagden de thuisspe- lers erin de bal over het net te verwerken. Een aangeslagen thuisploeg stond er bij en ze keken er naar. De vierde set zorgde voor een anticlimax voor de bezoekers. De Nivokspelers dacht.en te vroeg dat de klus geklaard was. Maar de ontnuchtering volgde snel. Bij een 8-3 achterstand. Bij de thuisploeg was er Plaskie die volhardde met zijn gesprongen opslagen die in de twee laatste sets rendeerde. Hij lukte een reeks van vijf punten. De onze kerheid sloop in de bezoekende rangen met een slechte receptie als gevolg. Een kloof van vier punten kon niet meer goed ge maakt worden door Nieuwker ken. Tijdens de vijfde set was in de beginfase gelijkopgaand tot 5-5. Bij een 8-5 stand werd er van kamp gewisseld. Kurt Heirman zorgde er nog wel voor dat Nivok bij 11-11 nog alle kansen gaaf hield voor de totaalzege. Maar een tot dat ogenblik goed spelen de Guido Van de Sande ging dan in de fout. Hij keilde drie opeen volgende ballen buiten de lijnen en het skorebord wees 14-11 aan. Een heel goede wedstrijd maar de trainingsachterstand van Marc Blijweert deed Nivok de das om. Na de feestdagen hervat de kom petitie in derde landelijke met twee toppers, zodat er koppen zullen vallen. De drie verlies- punten van Nieuwkerken zullen tot heden nog niet van doorslag gevende aard zijn voor hun tite- I ambities. Eerste provinciale Denderwindeke 3 N W Temse 0 (15-6,15-13,15-7) Een gelijkopgaand en spannend begin van de openingsset. Temse kon gelijke tred houden met de thuisploeg tot 7-5. Wanneer de aanvallers van de gastheren in een offensieve bui geraakten kwamen ze 12-5 voor. Temse zette niet meer door zodat de thuisploeg vrij vlot de openings set binnenhaalden. Door zelfoverschatting kon Temse in de tweede set opnieuw in de wedstrijd komen. Temse was wel steeds op achtervolgen aangewezen, maar ze gaven nooit af. In de derde en laatste set was een sublieme Chris Vinc- ke de bezieler van de thuisploeg, zodat elk verweer van de gasten gesmoord werd en Denderwin deke won vrij vlot deze ontmoe ting. Sigivok St. Gillis Waas 3 Wachtebeke 1 (4-15,15-7,16-14,15-10) Het spelpeil van de thuisploeg was in de openingsset beneden peil. Niets liet vermoeden dat de gastheren zich nog zouden her pakken want de foutenlast was enorm zodat de gasten punt per punt voorsprong uitbouwden. De receptie bij Sigivok was onbe staande en een ondoordringbaar bezoekend blok deed de rest. Via 0-7 en 1-10 stond St. Gillis vlug 0-1 achter in de setstand. Geluk kig gaf de tweede set een ander Sigivok te zien. Een op peil spe lende thuisploeg nam het initia tief van de gastheren over. Vrij gemakkelijk werd de setstand in evenwicht gebracht. De derde set besliste over winst en verlies van de wedstrijd. Na een enorm spannende strijd gingen de ploe gen gelijk op. Zelfs in de eindfase was de spanning te snijden. Pas na de vijftiende setbal gingen de bezoekers door de knieën. Een moreel aangeslagen Wachtebe ke bakte er nog weinig van te recht. door deze kompetitie gaat, waar het wachten is op een sterkere tegenstander om zich te meten. Nu is in iedere wedstrijd de over macht te groot om van een ge nietbare wedstrijd te kunnen spreken. Niet alleen aanvallend maar ook in receptie is Buggenhout de betere ploeg en we wachten de tweede ronde af van deze kom petitie om de afscheiding aan de top meer tot uiting te zien ko men. - A. Volleybal. Melsele ging met 3-0 verliezen in Nieuwkerken (Iv) Heren Eerste VIV divisie 23-12 17.00 Zedelgem-V.C, Toff Steendorp Tweede VTV Divisie A 23.12 17.15 Ieper-V.K. Aalst Eerste provinciale 23.12 16.15 Rapid St.-Niklaas-Hemelveerdegem 19 45 Blauwen Hoek-Sigivok St. Gillis-Waas Tweede provinciale A 23.12 20.00 Hygiëna Stekene-Beervelde Derde provinciale A 23.12 15.00 Wondelgem-Cactus De Klinge 16.00 Watervliet-Asterix Kieldrecht 19-30 Spectrum Moerbeke-Ws.-Ertvelde 20.00 Pardaf Kruibeke-Real Testa Lokeren Derde provinciale B 23.12 16.15 V.C. Buggenhout-Heusden 17.45 V.K. Erembodegem-Denderwindeke 19.00 Wetteren-V.C. Oudegem 24.12 17.00 Moderna Lebbeke-Wetteren Dames Eerste VIV Divisie 23.12 18.00 Herzele-V.C. Stekense Tweede provinciale A 23.12 18.00 Rumbac Waasmunster-Zelzate Derde provinciale A 23.12 15 30 Spectrum Moerbeke Ws.-V.C. Steendorp 16.45 Delta Eksaarde-Ertvelde 18.45 Eeklo-Meteors Kcmzeke 19.45 Madavoc Hamme-Aalter Derde provinciale B 22.12 20.15 Hillegem-Kangoeroes Aalst 23.12 15.00 Nazareth-Gilvoc Dendermonde 17.45 Biekes Erembodegem-Leeuwerik lede 19.15 V.V. Buggenhout-Borsbeke Jeugd Jongens kadetten 23.12 17.00 Hygiëna Stekene-Blauwen Hoek Hamme Jongens junioren 23.12 17.00 Hygiëna Stekene-Kalken Meisjes scholieren 23.12 17.00 Madavoc Hamme-Wetteren Meisjes scholieren 23.12 17.00 Kruishoutem-Scorpio Aaigem Meisjes junioren 23.12 16.00 Pardaf Kruibeke-Maldegem 23.12 13.30 Herzele-Scorpio Aaigem Ereklasse Herentals 3 V.C. Temse 0 (15-0,15-7,15-3) Een zeer briljant Herentals heeft in amper veertig minuten de vloer aangeveegd met een zeer zwak spelende landskampioen Temse. De Scheldemeisjes wer den in alle onderdelen overklast. Reken daarbij een foutloos akte- rend Antonius en de eerste set werd met blanco cijfer voor de gasten genoteerd. De gastvrouwen gingen in de tweede set op hun elan verder en pas bij 9-0 kon Temse een eerste punt skoren. Bij 14-4 verwierf de thuisploeg de eerste setbal maar langs Nadia Van den Branden die de lokale receptie in gebreke vond, sprokkelde Temse nog een drietal punten alvorens met 15-7 het onderspit te moeten delven. Tijdens de derde set stevende Herentals via 7-0 en 12-2 op nieuw in een rekordtempo naar de set- en matchbal die bij de eerste gelegenheid werd benut. Meteen de kortste wedstrijd in het bestaan van de Antwerpse klub. De meisjes van landskampioen en tevens bekerhouder Temse gingen in de topper op Herentals af als een gieter. Trainer-coach Hugo Huybrechts die duidelijk ontstemd was door de prestatie van zijn dames, verdween on middellijk na de wedstrijd zon der zijn speelsters nog een blik te gunnen Voor dinsdagavond staat er een diepgaande gesprek en gedachtenwisseling op het programma. Zijn er wrijvingen tussen de speelsters en de trai ner. De toekomst brengt raad. Een zoveelste trainerswissel? Derde provinciale Kangoeroes Aalst 3 Biekes Erembodegem 2 (15-10,10-15,13-15,15-10,15-6) Het werd voor Kangoeroes een moeilijke maar nuttige overwin ning. Erembodegem is steeds een moeilijk te bekampen ploeg voor Aalst. Kangoeroes won wel iswaar de eerste set met 15-10 maar de tweede set ging met dezelfde cijfers naar de bezoek sters. In de derde set waren de Biekes op hun elan verder ge gaan en ze trokken de set naar zich toe met 13-15. Het zwakke verweer van Kangoeroe was te wijten aan de vele afwezige speelsters uit de basiszes wegens kwetsuren. De reservisten kon den vanaf de vierde set de zaken rechtzetten en ze brachten de setstand in evenwicht. De vijfde en laatste set was een herboren Kangoeroes aan het werk. De vervangsters moesten voor de fanionspeelsters zeker niet on derdoen. Erembodegem werd op zijn waarde verslagen. Kan goeroes blijft zijn titelambities gaaf houden. De overgang zit er zeker al in en nu wacht alleen de titel nog. De reservewedstrijd werd met overduidelijk gemak gewonnen door de thuisploeg met 3-0. De setstanden spreken duidelijke taal, namelijk 15-9, 15-5 en 15-2. Tweede provinciale Kangoeroes Aalst 3 Zottegem 0 (15-4,15-13,15-12) De Aalsterse aanhang was tevre den met de 3-0 overwinning in eigen huis. Want het was lang geleden dat nog eens met forfait cijfers werd gewonnen. Nu stond er geen maat op de prestatie van de Kangoeroes spelers. Ze ver lengden hun prestatie na het sukses van vorige week tegen Overboelare. Ze wilden dit eve nement herhalen tegen het sterk geschatte ploeg uit Zottegem. Zottegem was geen kat om zon der handschoenen aan te pak ken, maar de Aalstenaren waren sterker. Men zou kunnen bewe ren dat dank zij de overwinning tegen Overboelare pas over hun sterkte bewust zijn geworden. Kangoeroes speelde tegen Zotte gem overtuigd de betere ploeg te zijn. In de eerste set lieten ze de bezoekers amper vier punten skoren. Aalst was niet in te to men. De tweede was een dubbel tje op zijn kant. Ondanks de goede start van de thuisploeg konden de bezoekers een 8-4 en 12-9 achterstand wegwerken bij 14-13. Aalst had het moeilijk om de set uit te maken. Slechts na de setbal moesten de gasten af haken. In de derde set geraakten de gastheren op achterstand. Ondanks hun goed kollektief verweer kwam Kangoeroes 6-1 achter. Dan bleef Zottegem ste ken Aalst kwam langzaam maar zeker terug en kwamen bij 13-11, aan de leiding Kangoeroes kon nu de eerste set en match bal benutten. De reservewedstrijd werd even eens door de thuisploeg met 2-1 gewonnen (17-15,15-0,14-16). KAATSEN Alhoewel verschillende spelers zowel uit de eerste als uit de tweede ploeg op de spelersverga dering de wens gaven op de iransfertlijst te worden geplaatst waren er dit jaar toch maar twee spelers die echt weg wilden. Na melijk Rudi De Clercq uit de eerste ploeg en Marc Lambert uit de tweede ploeg. Voor eerstgenoemde, een echt natuurtalent, was er dan ook uit Hogere heel wat belangstelling. Het was tenslotte Brussegem die deze speler aan de haak zou slaan. Ook voor Marc Lambert die in Bevordering een sterk sei zoen achter de rug had was er voldoende belangstelling. Hier was het de kampioenenploeg Herdersem die zich van de dien sten van Marc Lambert verze kerde. Ook voor Herman Vemimmen, voor het eerst op de transfertlijst bij Kastel, was er vanwege een paar geburenclubs belangstel ling, maar met de eerste gega digde Baasrode bleef geen trans- fertprijs-overeenkomst mogelijk en de tweede ploeg die zich aan diende Opstal deed dit vrij laat in het begin van de tweede periode van de transfertmaand. Op dat ogenblik wilden en dat was met de speler afgesproken, de Kastel- se verantwoordelijken hun sterspeler niet meer laten gaan. Herman bleef in ieder geval, na ruggespraak tevreden op Kastel te kunnen blijven. Als vervanging voor De Clercq werd bij Idegem de 21-jarige Jo- han Van Daele losgeweekt. Deze polyvalente speler die eigenlijk op alle plaatsen kan spelen kwam als eerstejaars junior uit de nationale ploeg en zorgde samen met Danny Van Duysen die even oud is voor schitterende internationale resultaten in Friesland. Buiten zijn polyvalente waarde beschikt Johan over een zeer sterke, verdragende opslag. De Kastelse supporters mogen van deze jonge man het beste verho pen. Buiten genoemde pluspun ten beschikt hij over een laaien de inzet en een nooit afgevende strijdlust. Js vervanging voor Marc Lam bert trok Kastel op zoek naar jong keerderstalent en vond dit bij gebuur Baasrode, in de per soon van Wim Claes, zoon van sekretaris Francois. Deze ambitieuze jongeman, die maar weinig een echte kans kreeg om in de eerste ploeg van Baasrode te spelen werd voor één jaar door Kastel aangetrok ken en moet daar, mits enige aanpassing, bekwaam zijn om zich in de kijker te spelen. Coach en spelers van de tweede ploeg verklaarden zich al en thousiast met deze aanwinst. Zonder ongelukken of tegenslag moeten de twee Kastelse ploegen klaarstaan voor een glansrijk nieuw seizoen in 1990. VELDRIJDEN Op maandag 25 december Het is reeds een traditie geworden: op Kerstdag beleeft de Stekense wijk Polken haar sportieve hoogdag. Voor de tiende keer reeds wordt de 'Grote prijs Polken' voor veldrijders cat. C, cat. D en cat. B georganiseerd. Prachtige omloop Eén van de sterkste punten van de cyclocross in de Polken is dat de toeschouwers een namiddag veldrijden kunnen combi neren met een prachtige natuurwandeling. De wedstrijden hebben immers plaats in een enig mooi dekor, langs en door bossen, over weiden en velden en via smalle paadjes. De organisatoren hebben er voor gezorgd dat de veldrijders over de hele omloop aan het werk kunnen gezien worden. Plaatselijke vedetten Voor de wijkbewoners zelf heeft deze traditionele Kerstveldrit nog een bijzondere betekenis. Reeds meerdere jaren telt de wijk enkele talentvolle cyclocrossers onder haar bewoners, die nu dus zowat voorbij hun keukendeur rijden. Dan denken we uiteraard vooreerst aan Paul Lauwaert, mo menteel de Stekense nummer één. Paul is aan een bijzonder sterk veldritseizoen bezig en het zou ons niet verwonderen als hij (eindelijk) ook eens op het thuisfront met de bloementuil gaat lopen. Bij de nieuwelingen gaat alle aandacht naar Kris Van Hooste, die er de 'pees' zal opleggen om voor de familie en buren als eerste over de eindmeet te rijden. Deze eindmeet wordt trouwens juist voor zijn ouderlijk huis getrokken. Praktisch De tiende grote prijs Polken Cyclocross wordt gereden op Kerstdag, maandag 25 december. De eerste start wordt gegeven om 12.30 u. (cat D). Om 13.45 u. start Cat. C met een Palm voor de eerste nieuweling. Cat. B start om 15 uur. Kleedkamers en inschrijvingen bij BVBA Van Hooste, Polken 66. Daar is ook een cafétaria voor de toeschouwers voorzien. Volleybal, üe scholieren van Melsele (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 27