I Veel verrassende uitslagen deden sporthal De Wuiten daveren Kiro wint Kersttornooi van Temse Liga Pauls Video (Hamme) wint Kersttornooi van OCMW Temse Hamse Zaalvoetballiga Temse Liga p 4. -4 De Voorpost - 22.12.1989 - 31 ZAALVOETBAL Zaalvoetbal. Delta Den Beer uit de Hamse Liga (vb) Deze week heel wat verrassingen in de Hamse Liga. En dan den ken we ondermeer aan de op mars van De Doncker die gestuit werd door de Deurdrijvers, een ploeg die nog niet veel potten heeft gebroken. VK Post hield het been stijf en kwaliteitsslagerij Patrick, de laatste tijd in forse opgang, liet nu een puntje in de brand. In vierde afdeling was dan nog de forse opdoffer van leider Scoth- Inn die door Dolf Boys zwaar werden toegetakeld. In de Veteranen-reeks werd CCR een voetje gelicht door 't Licht schip. Alle elementen die de kompetitie in sporthal De Wui ten veel kleur hebben gegeven. Royal Lebbeke - Pat. Antoine (6-1). Het gaat de laatste tijd niet zo vlot meer met Pat. Antoine. Ook nu weer hadden ze geen verhaal tegen de lokalen. Op ze ker moment keken ze op naar een 5-0 achterstand. Kansen kreeg Patiserie Antoine genoeg, ze bleken echt te onmondig te zijn. Later konden ze wel langs Bart Stubbe de eer redden, maar verder zijn ze niet geraakt. Disco De Kroon - Verz. De Clip- peleire (6-1). De leiders hebben echt niet veel last ondervonden van de bezoekers. In het begin was hun weerstand nog het best met een 3-1 stand waarbij Dirk Roels voor het bezoekende doel punt had gezorgd. De Kroon was echter sterk genoeg om Verz. De Clippeleir niet verder te laten komen. De Doncker-Deurdrijvers (3-7). De lokalen hadden de laatste tijd al heelwat goede verrichtingen uit hun mouw geschud en hun opmars naar de bovenste gele deren toe in het klassement scheen niet te stuiten. Nu heb ben ze werkelijk geflopt. Aan vankelijk scheen het niet zulke richting uit te gaan, want De Doncker deed goed mee. Maar de doelschutters leken niet op het appel te zijn en verkwan selden heel wat kansen. Bij Deurdrijvers deed men dat an ders. Vooral Luc De Decker (3) In Temse waren de organisato ren van de Temse Liga reeds aan hun vierde uitgave toe van hun gekende Kersttornooi. Een tor nooi dat steeds de beste ploegen uit het Waasland tussen de lij nen krijgt en waarin gestreden wordt op het scherp van de snee. Ook dit jaar weer was er spaning alom wanneer de twintig mee dingende ploegen in een twee weken durende strijd elkaar be stookten. Het was uiteindelijk Kiro dat het haalde ten nadele van S.O.S. Vei le Jeugd in een superfinale. Sportschepen Marc Cordeel van Temse mocht dan ook na afloop de gelukkige winnaar feliciteren en hun de prachtige overwin naarsbeker overhandigen. Eer het echter zover was moest Kiro wel een hele resem ploegen ach ter zich laten in al dan niet spannende wedstrijden. Een overzicht van dit vierde Kersttor nooi is hier dan ook op zijn plaats. 20 deelnemers - 8 kwartfinalisten Twintig ploegen kwamen dus aan de start in dit Kersttornooi en die werden dan weer op hun beurt onderverdeeld in vijf reek sen. De winnaars in elke reeks zouden zonder problemen rechtstreeks naar de kwartfina les gaan terwijl de beste tweede geklasseerde ook nog een kans maakten om in extremis naar die kwartfinales te gaan. In reeks 1 stond natuurlijk geen maat op S.O.S. Veile Jeugd. Joris, Stijn en Alain knalden of keep ten er zo op los dat Thierry niet eens zo hard op het gaspedaal moest duwen om zijn ploeg naar de kwart finales te brengen. Mini Ster deed het in deze reeks ook niet slecht en kon als best ge plaatste tweede eveneens mee doorstoten. Siigro en Veile Sportief bleven zonder winst achter in deze reeks. In reeks 2 waren het de Pelika nen die het maakten. Jean Marie Peelman liet als coach of zelfs als doelman niet in zijn kaarten kijken. De Pelikanen dan ook zonder problemen door naar de volgende ronde terwijl Agocar fel weerstand bood en dus eveneens in deze reeks mee op mocht naar de kwartfinale. Het J.B. team en Antarctica bakten er maar weinig van zodat zij de rest van het torooi vanuit de tribune mochte aanschouwen, Reeks 3 gaf zonder enige twijfel Cremerie Chantal aan als beste ploeg. De Snorkels boden nog het meest weerstand maar toch geraakten ook zij niet doorheen deze voorronde net als de ande re twee ploegen uit deze reeks The Kermits en de Fergusons. In reeks 4 kregen we dan bijna eenzelfde situatie als bleek dat de Palm Boys niet te stuiten ware nu ze met volle teugen genoten van het voetbaolleven én van de dobbele die weer in het land is. De Palm Boys die altijd goed presteren in dit KcfsI tornooi waren dan in hun reeks goed en Ter Walle, Lilly Marleen moesten er dan maar aan gelo ven. Enkel Kiro kon de Palm Boys een zwak moment tonen zodat zij samen met de Palm Boys naar de volgende ronde gingen. In de rijfde reeks kon bekerwin naar Mini Rupel de toon aange ven. Hoe de Koolmijn, Argenta- boys én Desmecht ook aandron gen zij waren eraan voor hun moeite. Mini Rupel was dus dan ook de laatste kwartfinalist die een plaatsje wist af te dwingen. Uitslagen In de voorronde Lilly Marieen-Kiro 0-4 De Koolmijn-Argeniabovs 3-5 S.O.S. Veile Sp.-Sügro 1-9 Sügro - Mini Ster 5-6 Snorkels-Fergusons 1-1 Real ter Walle-Palm Boys 2-5 Pelikanen-Het J.B. Team 6-4 Veile Sportief-Velle jeugd 2-7 The Kermits - Cremerie Chantal 3-9 Ango Car-Antarctica9-2 Desmecht-De Koolmijn 2-5 Veile Jeugd-Sügro 7-0 Cremerie Chatal-Fergusons 12-1 Pelikanen-Antarctica 7-1 Mini Rupel-De Koolmijn 9-4 The Kermits-Fergusons 7-4 Duidelijke kwartfinales De kwartfinale wedstrijden waren dan de volgende hindernis die door de nog deelnemende ploegen moes ten overwonnen worden. Cremerie Chantal, S.O.S. Veile Jeugd, De Palm Boys, mini Rupel, Kiro Angocar en mini Ster mochten dus op die ma nier de degens nog eens kruisen met elkaar. Sportief gezien waren deze kwartfi nales echter een tegenvaller. Mini Rupel gaf al dadelijk forfait als open ing tegen Cantal. Ango Car was sport iever en zij kwamen uit het verre Zwijndrecht om eervol te sneuvelen tegen S.O.S. Veile Jeugd. Mini Ster werd ook ai geen kans gelaten in deze kwartfinale tegen Kiro want de latere winnaar lieten ook in hun kwartfinale duidelijke taal zien. Tot slot was de vierde kwartfinale nog de spannendste De Palm Boys konden lange tijd gelijke tred hou den met de Pelikanen maar het waren toch laatstgenoemden die het nog met een vinnige spurt haalden van de Palm drinkende broeders Meteen waren ook de vier halve fina- ten gekend. Cremerie Chantal, O.S. Veile Jeugd, Kiro en de Pellka- :n zouden elkaar dus nog terug en in de volgende ronde, itslagen van de kwartfinales: remerie Chantal-Mini Rupel ff 5-0 O.S. Veile Jeugd-Angocar 7-2 iro-Mini Ster 10-2 elikanen-Palm Boys 2-0 pannende finales 'aren de kwartfinales van een min- ler goede kwaliteit dan kan dat zeker tiet gezegd worden van de halve inale wedstrijden. In de eerste halve eindstrijden kregen wij Cremerie Chantal en Kiro tegenover elkaar. Chantal was de favoriet maar na een werkelijk prachtige wedstrijd kon Ki ro zich toch ontdoen van Cremerie Chantal en als eerste ploeg een fina leplaats weten af te dwingen De volgende halve eindstrijd was dan werkelijk een dubbeltje op zijn kant Veile Jeugd nam een mooie voor sprong maar de Pelikanen kwamen sterk opzetten en dwongen Veile Jeugd tot het uiterste te gaan om met één doeltje verschil te zegevieren. Uitslagen halve finales Cremerie Chantal-Kiro 1-3 S.O.S. Veile Jeugd-Pellkanen 4-3 Finalewedstrijd Kiro 5 S.O.S. Veile Jeugd 3 S.O.S. Veile Jeugd had zeker tot het uiterst moeten gaan in hun halve finale match tegen de pelikanen want zij moeste Kiro in het openings kwartier van deze finale wedstrijd laten voorgaan. Scheidsrechter Pa trick Wauters bijgestaan door grens rechter Ronald Vercauteren zagen dan ook Kiro in de beginfase van de finale tweemaal scoren. Dries Ver- nimmen en Beny De Graef zorgden voor deze verrassende wending. Veile Jeugd zou Veile Jeugd echter niet zijn als zij niet In de tegenaanval zouden gaan. Onder aanmoedigin gen van Christel De Wolf (zus van Hans) en Sabine Vercauteren (ken nisvan Thierry) vochten de grote jeugdboys terug en via Stijn Van Op stal werd nog voor de pauze een 2-2 gelijke stad genoteerd. Doch het was duidelijk dat Christel en Sabine te veel van hun spelers gevergd hadden want Kiro kon de leeggespeelde be zoekers aan de rust op een 4-2 achterstand plaatsen langs Johnny Haentjes, Haentjes klopte doelman Van Goethem met twee geplaatste én goed gerichte schoten. Ruststand 4-2. Na de rust krabbelde Veile Jeugd dan wel weer opnieuw recht en een der de doelpunt van Hans de Wolf via het been van Thierry van de Goossens bracht ons weer een wedstrijd. Veile Jeugd ging verder op zoek naar de gelijkmaker maar doelman Zeeman Pierre van Kiro bleek langs geen kant te kloppen in zijn doel. Een alles of niets offensief van Veile Jeugd mond de dan ook uit op niets zodat Kiro op de counter nog een vijfde doelpunt kon netten via Speelman Kris de uitblinker bij de Kiro ploeg die dus dit vierde Kersttornooi aan hun pal mares toevoegden. Mare Stevelinck en Bart Moens (2) verhoogden voortdurend de doelpuntensco- re. En gezien er geen afdoend antwoord kwam van De Doncker werd hun steile opmars afge remd. Maar misschien is dat maar tijdelijk voor die sympa thieke jongens van kapitein Jean-Pierre Vehent. Sportwereld I - Royal Lebbeke (3-3). Voor vice-leider Sportwe reld was het een moeilijke wed strijd want Royal Lebbeke met zijn derde plaats blijft maar aan dringen om op te rukken naar de tweede rij. Een zeer boeiend spektakel met erg weinig doel punten. Niet alleen omdat ze allebei een tikje meer naar ver dedigen toe nijgden, maar wel licht nog het meest omdat de beide doelmannen van wanten wisten. Met een 1-1 hallwegwed strijd een verantwoorde uitslag. Voor Sportwereld had Van Hese kunnen scoren en Jan Van Weyenberg deed het voor de be zoekers. Naderhand bleef het boeiend tot de laatste seconde van de wedstrijd. Jan Verleyen had twee doelpunten gescoord voor Royal en Van Hese en Van Moerseke voor Sportwereld. Naar het einde toe verliep alles zenuwachtig want scoren was winnen. Toch waren ze bij Royal opgetogen. We houden ons ze ker bij de drie eersten vertelden ze aan iedereen. San. De Mulder - Garage Michta (4-6). Twee schijnbaar even waardige ploegen hebben hard- gestreden voor de overwinning. Reeds bij de aanvang was dat zo en toen Michta de score op 2-3 kon brengen zowat halfweg de ontmoeting schenen ze de meeste winstkansen te hebben. En zo zou het ook uitkomen. Misschien wel omdat bij de plaatselijke het alleen Herman De Mulder was die voor de doel punten moest zorgen. De andere kwamen weinig aan de bak en voor het doel van Michta. Met deze overwinning blijft Garage Michta bij de middenmoot van de rangschikking. Atletico Brothers - Donalds (16- 3). Eigenlijk toch een verrassen de grote uitslag voor de lokalen tegen Donalds die toch twee plaatsen lager geklaseerd zijn dan hun tegenstanders. Maar Donalds kunnen ongetwijfeld inbrengen dat ze met een sterk vertimmerde ploeg optraden. In het eerste gedeelte konden ze toch min of meer stand houden 5-0. Maar een poosje na de kampwisseling stuikte de bezoe ker volledig in elkaar en konden de lokale schutters hun hartje naar hartelust ophalen. Kapitein Andre Vermoessen lukte zes doelpunten, maar Geert Moens deed het nog beter en scoorde zevenmaal. Bij Donalds was het Van Garse (2) en De Kegel Geert (1) die scoorden. Lietbeka - Five Stars (9-7). Twee bedreigde ploegen die onderaan vechten voor puntenbuit. Aan vankelijk ging de strijd even wichtig op. Halfweg een 4-4. Op merkelijk dat de vier doelpunten gescoord werden door Delsin Roland terwijl het langs de ande re kant beter verdeeld was. Naar het einde toe zouden de Lietbe- ka-jongens het laken naar hun kant kunnen trekken en met kleine cijfers winnen. Cloet - Muskusrat (5-2). Als ie dereen verwacht had aan een gelijkopgaande wedstrijd dan is het zo niet uitgekomen. Of mis schien wel alleen in het eerste gedeelte van de ontmoeting. De ze eindigde meteen 1-1 score. Een eerste doelpunt kwam van Kris Martens en langs de andere kant was het kapitein Eddy De Jaak die het deed. Na de kamp wisseling schoot Muskusrat uit zijn krammen via Duerinck en D'Hooghe werden de lokalen be stookt, maar deze aktie viel gauw stil en ze moesten het initiatief aan de thuisploeg overlaten die met Dirk Vercammen en Luc Van Avermaet haarfijne afwer- kers hadden en zich niet lieten pramen voor een doelpuntje. Lietbeka - Durmezonen 1 (4-7). De twee laatst geklasseerden moesten elkaar in de ogen kij ken. Voor Durmezonen was dat de kans om die rode lantaarn in betwisting te stellen want met Zaalvoetbal. Cera Elversele, wacht nog even op de een ploeg uit de Hamse Liga, hun overwinning wordt de rode lantaarn nu gedragen zowel door Durmezonen als door Lietbeka. Aanvankelijk was het echt span nend. Roland Delsin, de goalget- ter bij uitstek van Lietbeka had gezorgd voor twee voltreffers, maar langs de andere zijde wa ren er al drie doelpunten via Heirwegh, Ivens en Van Vossole. Na de verfrissing brak de bezoe ker volledig door en met drie doelpunten verschil zouden ze ook beide punten meepakken. Picca Friends - Centrum (13-4). De leiders uit deze tweede reeks hebben korte metten gemaakt met Centrum dat toch halfweg staat geklasseerd. Met deze sa menstelling zal Picca Friends volgend jaar ongetwijfeld een grote aanwinst zijn voor de eer ste afdeling. Want we kunnen moeilijk een ploeg voorstellen die Picca Friends dit seizoen van de titel zal afhouden. Tegen Cen trum gaven ze van bij de start al de volle maat en de Centrum- jongens wisten dadelijk hoe laat het was, 7-3 halfweg wedstrijd. Het dames zaalvoetbalteam van het Temsese OCMW stond de afgelopen week weer in voor de negende editie van hun nu al legendarische Kersttornooi voor dames zaalvoetbalploegen. Dui- veltje-doet-al Jeannineke Ver- meiren was dan ook fier dat voor deze negende editie tien teams kwamen opdagen, waaronder twee buitenlandse zoals de tradi tie dat wil bij dit OCMW tomooi. We denken hier in de eerste plaats terug aan de Oostenrijkse teams die dikwijls te gast waren in Temse. Onder de deelnemers dan naast het organiserende team ook heel wat oud beken den zoals de Vicogne Ladie's uit Bredene die al enkele malen met de Kerstbeker aan de haal gingen, een hele resem Hamse ploegen waaronder natuurlijk Pauls Video ook altijd een hoog vlieger en natuurlijk S.O.S. Veile Temse als Temses ploeg num mer één na het wegvallen van Temstar verleden jaar. Veile, Van Huychem en Vicogne Ladie's reekswin naars Reeds van in de vroege ochtend uurtjes was er een drukte van jewelste in Sporthal Tilroda wan neer al die sportieve dametjes zich een weg zochten in de wed strijdkalender die hun wedstrijd aanduidde. De ploegen werden onderverdeeld in drie reeksen en in de eerste reeks stond er geen maat op de ploeg van Huy chem Dc Blende. Zij ondervon den nog het meest tegenstand van het organiserende OCMW maar met Sportline uit Sint- Amands werd geen tegenstand geduld. In reeks twee kwam natuurlijk S.O.S. Veile naar boven. De Kroon en Spa werden ingeblikt met zware cijfers en ook de Sporthoeve uit baasrode kon geen tegenstand bieden tegen de Temse meisjes. In de moeilijke derde reeks za ten dan twee aan elkaar gewaag de teams, want zowel de Vicogne Ladies als Pauls Video eindigden hier op de eerste plaats. Beide teams geraakten niet over elkaar in hun plaatsingswedstrijd ter wijl Wijnveld en Biesbroeck Claus uit Nederland geen verhaal hadden tegen deze twee sterke teams, die eveneens net als Geile en Van Huychem doorstootten naar de halve eindstrijd. Uitslagen in de reeksen Velle-De Kroon 3-0 Sporthoeve-Velle 1-3 De Kroon-Sporthoeve 0-3 Vicogne-Pauls Video 2-2 Wijnveld-Biesbroeck 3-0 Sportline-Van Huychem 0-3 Vicogne-Wijnveld 11-0 Pauls Video-Biesbroek 3-0 Biesbroek-Vicogne 0-3 Pauls Videol-WIjnveld 9-0 OCMW-Sportline 1-2 Van Huychem-OCMW 0-0 Pauls Video en Vicogne Ladies naar de finale In de halve eindstrijd kwam S.O.S. Veile dan uit tegen de Vicogne Ladies uit Bredene en dat werd al meteen een hoog vlieger, want spannender kan het niet. Net als in de tweede halve eindstrijd tussen Van Huy chem en Pauls Video. De be zoeksters hadden evenwel nog genoeg kracht in petto om Van mëMsm! Zaalvoetbal.De Hamse meisjes van ZVC Pauls Videoclub wonnen de finale van het tomooi in sporthal Tilroda. (dw) Huychem te verwijzen naar de kleine finale tegen S.O.S. Veile. Finale Pauls Video 3 Vicogne Ladies 2 Net als in dc reeksen stonden terug dezelfde teams tegenover elkaar. Toen werd het een 2-2 gelijkspel, zodat we ons ook nu weer aan een spannende finale mochten verwachten. In de eer ste helft was er een lange studie ronde te zien die enkel doorbro ken werd wanneer Marianne Beer- maert, Pauls Video op voor sprong bracht. Na de rust even wel een storing bij Pauls Video en bezoekster Sabine Comelis kon de kustmeisjes opnieuw naast de thuisploeg brengen. Het bleef spannend en Annick Coo- lens zou Pauls Video weer een stap dich ter naar de Kersttrofee brengen. Maar dat was zonder de bezoek sters gerekend die diep in de tweede helft de gelijkmaker wis ten te scoren langs Bayens. In de slotfase dan was er echter geen kruid gewassen tegen het knap pe benenspel van Pascale Come lis van Pauls Video die de hele bezoekende defensie oprolde en zo haar ploeg een mooie 3-2 zege bezorgde die recht gaf op de Beker in dit negende OCMW Kersttornooi, die overhandigd werd door OCMW voorzitter Van Der Vieren en schepen van Sport Mare Cordeel. Nevenklassementen OCMW tornooi: Produktiefste ploeg: Vicogne La- dies Bredene. Topschutter: Coolens Annick (Pauls Video). Jongste speelster: Huygens An nick (Wijnveld) Oudste speelster: De Moor Betty (S.O.S. Veile). Prijs Sympathie: Toté Nancy (Sportline). Beste speelster: Van Damme Ca- rinne (Van Huychem De Blen de). Beste doelvrouw: Timmerman Petra (Vicogne Ladies). Fair play: Wijnveld. Mare Stevelinck Voetbal. De kern van Sparta Appels (vh) Naderhand konden de leiders hun doelpuntenaantal nog ver dubbelen. Johan Comelis scoor de vier keer, maar de andere lieten zich niet onbetuigd: Raes Eddy (2), Matthys Stefaan (2), Van Ranst Danny (2) en Guy (3). Pelemanie-Vossenhoek (5-8). Pelemanie was komen opdagen met hun beste spelers om te trachten de vice-leiders een voet je te lichten. In het eerste stuk van de wedstrijd scheen dat re sultaten te hebben. Pelemanie geraakte moeilijk op dreef. Bij ieder doelpunt dat ze scoorden kwam er een tegenpunt en half weg een 3-4 score. Nu moest het gebeuren. De man die voor de orgelpunten zorgde was onge twijfeld Mare De Hauwere. Hij vond drie keer de juiste weg naar de netten en dat gaf aan Vossen hoek de kans om een mime overwinning vast te leggen. VK Post - Kwaliteitsslagerij Pa trick (5-5)- Wellicht omdat de nieuwjaarsperiode aanbreekt is de VK Post wakker geworden. Ze zorgden er onverwachts voor dat ze een puntje meepakten bij het in de laatste tijd in de kijker lopend Patrick. De wedstrijd kwam traag op gang en het wa ren de jongens van Kwaliteitssla gerij Patrick die het eerst op voorsprong kwamen met 1-2. De jongens van Jacques Baert zou den zich herpakken en als Mare De Looze de weg naar de netten vond kwamen de lokalen meer- en meer in de wedstrijd. Jam mer dat Erik De Clippel er maar niet in slaagde te doelpunten. Het werden spannende momen ten met een 5-5 stand. Wat ze ook deden de wedstrijden bleef steken bij een draw waarmee vooral de postmannen meest te vreden waren. Scotch Inn - Dolf Boys (2-7). In de vierde reeks stond Scotch Inn te pronken aan de leiding, maar deze werden van de troon gewipt door het veel lager geklasseerde Dolf Boys. Misschien hebben ze een kleine verontschuldiging voor die nederlaag. Chris Bos man werd immers verboden aan de wedstrijd deel te nemen om dat zijn arm in het gips zat. Maar hoe dan ook dat doet niets af van de sterke verrichting die Dolf Boys hebben weggegeven. In het eerste gedeelte twee voorzichtig spelende formaties die afgeslo ten werd met een 1-1 via doel punten van Luc De Meerschman en langs Dolfbovs van P Van Damme. Naderhand veranderde het spelpeil volledig, de bezoe kers begonnen er smaak in te vinden en niet minder dan zes keer konden de jongens van ka pitein Van Damme de weg naar de netten vinden. Leider Scotch Inn had geen kracht genoeg om terug te slaan. 't Lichtschip - CCR (11-2). Beide ploegen waren met hun sterkste opstelling komen opdagen, want CCR de leider in de veteraneïi- kompetitie wisten dat 't Licht schip de laatste tijd flink in op mars was. En dat is weer zo uitgekomen. Opvallend is wel dat CCR met zulke zware cijfers werd verslagen. Halfweg wed strijd stond het sein al op rood voor de leiders. Een 4-1 verlies. Wat ze naderhand ook deden aan 't Lichtschip was geen halt toe te roepen Daarbij zeggen we graag dat Alfons Eeckhoudt en Leon Baert de twee die op hun beiden bijna alle doelpunten scoorden echt niet te stoppen waren. Meteen is in deze reeks ook weer de titelstrijd opge vlamd. HVC i

De Voorpost | 1989 | | pagina 31