Intercom met werken te Aalst en te Erpe-Mere Intercom steunt modernisering openbare verlichting en verkeerssignalisatie Mechels Miniatuur Teater speelt 'De goede dokter' te Zele In 1990 27 posten op TV-FM-distributie CM brengt stukje Zwitserland in Dendermonds stadhuis Jeugdteater Rhetorika speelt "Jimmy's Jokers" in Zele Voor meer veiligheid van de inwoners 10 - 19.1.1990 - De Voorpost Intercom Distributie Noord voorziet voor 1990 de realisatie van volgende werken aan het elektriciteitsnet, aan de gasleiding en aan de TV-FM-distributie. Te Aalst Elektriciteit - Er komt een belangrijke Voedingskabel (feeder) tussen de kabine aan de Langestraat en Moorsel Dorp. - Er worden ondergrondse verbindingen aangelegd De Rozen naar Koebrug en in de Langestraat. - Aan het bedrijvencentrum te Erembodegem komt een nieuwe dispersiekabine. Dat is een belangrijke scheidingskabine die ge plaatst wordt in de nabijheid van grote verbruikscentra. - Aan de Parklaan te Aalst komt een nieuwe distributiekabine die aangepast wordt voor de Stefaan De Jonghestraat, het Keizerlijk Plein, Eeckhout en Varent (Erembodegem). - Het bovengronds net aan de Kapellekensbaan te Erembodegem en de Aatstraat te Herdersem wordt versterkt. - En dat is ook het geval met het ondergronds net in de Sint-Jobstraat te Aalst en de Bredeweg te Nieuwkerken. - Het bovengronds net wordt voor een belangrijk gedeelte onder gronds gebracht te Aalst in de St. De Jonghestraat, de Oude Dendermondsesteenweg en Langestraat - Beekstraat, te Erembo degem in Brusselbaan en Varent, te Herdersem in De Cockstraat en Grote Baan, het Hofstade op Dorp en in Steendorp en in Steenweg op Aalst, te Meldert in de Aalsterse Dreef en te Nieuwer- kerken in Mortelveld. - Het ondergronds net wordt ontdubbeld in de Valerius de Saede- leerstraat te Aalst, in de Verenigde Natiënstraat te Nieuwerkerken en in de Hendrik Conscièncestraat te Hofstade. - In de Parklaan te Aalst wordt het ondergronds net uitgebreid. - En het wordt gemoderniseerd in de St. De Jonghestraat en de Langestraat te Aalst, in Varent te Erembodegem, in Mortelveld te Nieuwkerken en op het Dorp en in de Conscièncestraat te Hofsta de. Aardgas - Aan de Parklaan te Aalst komt een nieuwe uitrusting in de bestaan de gaskabine. - In de verkaveling Patershof wordt 735 m. van het lagedruknet vernieuwd - Het lagedruknet aan Rozendreef - Paardendreef en Wijngaardveld wordt vernieuwd, respektievelijk 609 en 406 m. - In de Immerzeeldreef wordt 710 m. van het lagedruknet gesaneerd en dat gebeurt ook aan Park de Blieck over een lengte van 1224 m. Kabeldistributie - Het TV-net wordt ontdubbeld te Herdersem aan de Grote Baan, te Hofstade in de H. Conscièncestraat en te Nieuwkerken in de Verenigde Natiënlaan. - Anderzijds wordt het bovengronds TV-FM-distributienet onder gronds gebracht te Aalst in de Oude Dendermondsesteenweg en de Langestraat, te Erembodegem in Brusselbaan en Varent, te Her dersem in De Cockstraat en Grote Baan, te Hofstade op Dorp en aan Steenweg op Aalst, te Meldert in de Aalstersedreef, te Moorsel in de Langestraat en het Dorp en te Aalst in de Langestraat. In Erpe-Mere Elektriciteit - Er komt een nieuwe kabine in aluminium behuizing op het Dorp te Ottergem. - In volgende kabines wordt de hoogspanningsuitrusting aangepast: te Mere in het Centrum, de Bergstraat en de Vijverstraat, te Ottergem in de Keerstraat en te Burst aan het Station. - Het laagspanningsnet wordt ondergronds gebracht te Mere in de Vijverstraat, de Cauevenebergstraat en de Scheidingsstraat en te Ottergem in het Centrum. - Het bovengronds laagspanningsnet wordt versterkt te Bambrugge in de Katelijnestraat en aan de Oudenaardsesteenweg wordt het ontdubbeld. - Het net van de openbare verlichting wordt gemoderniseerd te Bambrugge op het Dorp (370 m), te Mere in de Vijverstraat (840 m), de Cauwenbergstraat (1180 m) en de Scheidingsstraat (230) en te Ottergem op het Dorp. TV-FM-distributie Het kabelnet wordt ondergronds gebracht te Mere in de Vijverstraat, de Cauwenbergstraat en de Scheidingsstraat en te Ottergem op Dorp en in de Keerstraat. Respektievelijk over 465,380,290, 250 en 185 m. LH Een vader heeft een origineel ver jaardagsgeschenk bedacht voor zijn zoon: waarom hem niet initiëren in het misterie van de seks? Hoe gaat een verleider te werk om een ge trouwde vrouw te versieren? Hoe reageer je op een man die voor de prijs van een paar roebel wil ver drinken? Wat moet een generaal die op een avondje uit in de nek wordt nat ge niesd, als de dader onafgebroken en steeds opnieuw excuses komt aan bieden? Leert een ondergeschikte wel te reageren tegen de onrechtvaardig heid van haar meesteres? Hoe absurd wordt een bezoek aan de tandarts als deze door een stu dent wordt vervangen? Hoe verloopt een auditie voor een stuk van de schrijver? Is er nog plaats voor liefde op latere leeftijd? Hoe fel is de strijd tussen een ge pensioneerde generaal en een mari ne-officier, die elkaar met eten om de oren slaan? Een reeks geëngageerde, burleske, geestige en ook ontroerende situa ties die vrij vloeiend in elkaar lopen, doordat auteur Neil Simon de schrijver als spilfiguur gebruikt, als de «verteller». In dit stuk «De goe de dokter» inspireerde Neil Simon zich op een aantal verhalen van An ton Tsjechov - waardoor ook het MMT deel heeft aan de Russische teaterrage van het ogenblik. Met deze verhalen wil Neil Simon meer aantonen. Het stuk is geschre ven in een periode van persoonlijke krisis: zijn vrouw was gestorven, hij had nog niet de erkenning als vol waardig auteur en hij was verliefd geworden op een jonge aktrice. De ze feiten lopen parallel met het le ven en werk van Tsjechov zelf. Ook Tsjechov heeft moeten vechten voor de erkenning als literair auteur van formaat. Hoewel nooit ge trouwd, kende Tsjechov toch aller lei romances in zijn leven. En bei den hebben ook moeten afrekenen met een krisis in het schrijven. Zo is dit stuk vooral het stuk van de verteller en is het een stuk over inspiratie en het schrijven, maar Si mon zou Simon niet zijn als dit niet gebeurde met veel geestigheid, ont roering en plezier. Met drie akteurs (Tuur De Weert, Mandus De Vos en Theo Nijzen) en twee aktrices (Agnes De Nul en Hilde Van Hae- sendonck) die allen verschillende rollen spelen - Mandus zelfs ze ven! - zet het MMT het stuk op de planken in een vrij degelijke regie van Jaak Van Assche. En het is een voor het MMT vrij goede voorstel ling geworden met knappe akteer prestaties van vooral Tuur De Weert en Mandus De Vos. Toch duikt ook hier de kronische MMT- kwaal op: het iets te gretig inspelen op gemakkelijk sukses, de te vake knipoogjes naar het publiek. Toch alleszins eeri produktie die het ge wone MMT-peil overstijgt! Op dinsdagavond 23 januari om 20 uur in het Gildenhuis te Zele. Re serveren kan in het B.A.C.-kantoor in de Bookmolenstraat. L. Intergem-Intercom verleent aan de aangesloten gemeenten een bedrag van 297 miljoen om te helpen bij de modernisering van de openbare ver lichting en om de verkeerssignalisa tie aan te passen of verder uit te bouwen. Duidelijk twee faktoren die de vei ligheid van de bewoners ten goede zullen beïnvloeden. Op basis van het kliënteel ter plekke werden volgende bedragen vastge steld voor de gemeenten uit het Voorpostgebied: Aalst 42.867.000 fr., Affligem 5.986.000 fr., Buggen- hout 6.850.000 fr., Dendermonde 22.854.000 fr., Erpe-Mere 9.828.000 fr., Hamme 11.550.000 fr. Elektriciteit Met uitzondering van 1988 was de stijging van het elektriciteitsver bruik in de Noordzone van Inter com steeds aanzienlijker dan de na tionale. In 1989 bedroeg die in de Noordzone 3,15% tegenover natio naal 2,9%. Gemiddeld bedraagt de stijging tij dens de laatste 5 jaar nationaal 3,5% wat 1% hoger is dan wat weer houden werd in het uitrustingsplan. Het Belgisch groeipercentage ligt dan ook dicht bij het EEG-gemid- delde. In de industriële sektor was er ten opzichte van 1988 een toena me met 2,7% en in de dienstensek- tor van 5,2% waarmee de groeiende trend van de laatste jaren werd ver der gezet. Ook nationaal steeg de elektrici- teitsproduktie in 1989 met 3,1%. Als grondstoffen voor deze produktie was er een daling van 5,2% qua kernenergie (60,7%), een daling eveneens met 7,5% wat betreft stoomrekuperatie (0,8%) met een stijging van vaste brandstof met 14% (22,5%), van 6,1% voor fuel (2,5%) en van 46,5% van aardgas (nu 12%). Hydraulische centrales kenden een daling van 16,4% en werden zwakt tot 1,5% van de totale natie nale produktie. Het produktiepark wordt uitge breid met de nieuwe fabriek te Aals aan de Erembodegemstraat, ee eenheid van het gekombineerd typ met gebruik van gediversifieerd brandstof goed voor 35 megawat Te Gougnies komt eveneens nogd jaar een hydraulische installati goed voor 0,15 MW en in 1993 kon te Beringen een wervelbed van 2 MW. Voor de produktie van 6(1 MW tegen 92-93 werden er no, geen beslissingen genomen. Qua prijs werd de normale stijgin met 4,5% beperkt tot 2% dankzij c voorgestelde tariefmaatregelei Deze stijging met 2% is vooral toe 1 schrijven aan het verminderd aat deel in de produktie vanuit de kern energie. jT„ Aardgas jope Het totale gasverbruik steeg in on land met 11,6% en de leveringen, door Distrigas aan de industrie meP?P' 22,2%. De leveringen aan de opeir P!J bare distributie stegen met 1,9%. Het genormaliseerd verbruik val aardgas steeg in Intercom Noorr met 5,6%. Dat bedrag is het werkt lijk verbruik dat zeer afhankelijk van de al dan niet strengheid van winter maar dat omgerekend wei tot een normaal (gemiddeld) ten, peratuurjaar. Daarbij wordt da|am uiteraard rekening gehouden mi de graaddagen. Gemiddeld zijn dat 2.571. In 1988 maar 2.262 en 1989, het warmste jaar van eeuw!) amper 2.163. Niettegenstaande dit extra-wari jaar is het aangroeipercentage vi 5,6% opvallend hoof. Aardgas prj fiteert onder meer van zijn milier vriendelijk effekt. teel Van 19 tot en met 21 januari is Zwitserland het gastland in het Dender monds stadhuis. CM en meer bepaald Jeugd en Gezondheid brengt dan een Zwitsers weekend met een heel aantrekkelijk programma en met nogal wat uitschieters. De aanleiding is de 40e veijaardag van Jeugd en Gezond heid naar Zwitserland. In 1950 stapten inderdaad de eerste jongeren van het arrondissement Dendermonde op de speciale trein die hun naar Zwitserland zou bren gen, meer bepaald naar Engelberg en Melchtal. Sedertdien zijn een 35.000 leden van het Kristelijk Zie kenfonds Dendermonde naar Zwit serland gereisd en zij hebben er vol op genoten van de natuur, de stilte, de gastvrijheid, de typische keuken, en noem maar op. Veertig jaar dergelijke aangename vakantie organizeren, dat moest ge vierd worden zo oordeelde Jeugd en Gezondheid en prompt werd er een Zwitsers Weekend georgani- zeerd. In het stadhuis is er van 19 tot en met 21 januari doorlopend een mini-beurs met tal van attrakties. Men kan er kijken naar een choco lade-monument en met een beetje geluk dat ook via een tombola ook winnen, er worden typische Zwit serse kazen te proeven aangboden, men ziet bergmateriaal en natuur lijk, er is ook een Zwitsers Jodler koor dat voor de gelegenheid met een heuse PTT bus naar ons land komt. En dat is een primeur. Ook de Zwitserse artisanale kunst komt aan bod via een tentoonstelling en dat dankzij de inbreng en medewer king van het Zwitsers Verkeersbu reau. Kaas, jodelen, kunst, er ont breekt nog een ding en dat is de wijn Ook die is er. Verder ziet men op deze beurs standen van Intersoc, KBG en Jeugd en Gezondheid. Be zoekers kunnen er inschrijvingen nemen voor hun zomervakantie en wie inschrijft maakt bovendien kans om zijn reis terug te winnen. Programma Bondig samengevat ziet het pro gramma er als volgt uiteen stand van Kase-Union waar men de Zwit serse kazen kan proeven en kopen; een stand van KBG; een stand van alle Intersoc vakanties; een raclette restaurantje; proeven van Appen- zeller en dat is een pittig Zwitsers likeurtje voor de fijnproevers; pop pen, maskers, vlaggen, enz; infor matie over Engelberg de trek pleister van de CM verbondsvakan- tie; jubileumstand rond 40 jaar Jeugd en Gezondheid in Zwitser land. Als attrakties zijn voorzien de Bel gische Alpinistenclub die voor een klimmuur zal zorgen; de Berghut sportwinkel uit Hamme met zijn materiaal; het reusachtig chocolade monument; het optreden van een alpenhoornblazer en van een Jodler koor en natuurlijk de PTT bus die Dendermonde aandoet. Voor de gelegenheid komt ook de burge meestervan Melchtal naar Dender monde om het weekend meer offi ciële luister bij te zetten. Het publiek kan op het Zwitsers weekend terecht op zaterdag 20 ja nuari van 14.00 tot 18.00 uur en op zondag 21 januari van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 18.00 uur. Voor 1990 voorziet de begroting van Intercom Distributie Noord een som van 860 miljoen. Daarmee si tueert ze zich op het zelfde niveau van vorig jaar. Wat betreft elektriciteit wordt 534 miljoen voorzien tegenover 496 in 1988. Deze stijging stoot op belang rijke werken op het middenspan- nmgsnet in, op belangrijke investe ringen in distributie- en kabines. In de hoogspanning gaat 8,8 miljoen investeringen naar posten, 91 mil joen in het net (o.m. voor feeders te Aalst, Lebbeke, Hamme en Waas munster) en 57 miljoen in kabines. In laagspanning wordt 120 miljoen geïnvesteerd voor vervangen van luchtnetten door ondergrondse ka bels, voor aansluitingen (nieuwe, versterkte of vervangende) en voor meters. Daarenboven wordt 17 miljoen voorzien voor nieuwe gebouwen, o.m. die aan de Dendermondse steenweg te Aalst, aanpassingen aan het klantenburo te Sint-NikJaas en een nieuw sektorgebouw te Den dermonde. Voor vervanging of eventuele transformaties van voer tuigen wordt 9 miljoen uitgetrok ken. Voor aardgas wordt 159 miljoen als Det investering voorzien voor 1990. E komt een nieuw gasontvangststa ond< tion te Sint-Niklaas en voor de verjion; binding met Europark is 13 miljoeigeen gepland. Verder 2 miljoen voor ver wel t vanging en uitrusting van de kabim >efa aan de Parklaan te Aalst en aanpas leidi sing van de kabine aan de Kazerne eersi straat te Sint-Niklaas. kale voor lagedrukleidingen is 54 mil were joen voorzien voor doorverbindinjhet J gen, saneringen en uitbreidingen ei o- e 26 miljoen voor de realisatie vaCn 1' niet nominatief-gekende uitbrei Sani; dingen. Tenslotte 82 miljoen vooi »rg< meters. ^an Voor kabeltelevisie worden de in veer ves- il ot teringen opgedreven van 143 naaien I 166 miljoen. 9 miljoen in antenne >etcl stations en masten, 120 miljoen ii iiem netten en 37 miljoen voor aanslui Jeec tingen. in t< 27 programma's :in8. Door ombouw van netten naar 450'as 1 MHz wordt het aantal te ontvangenfen v programma's uitgebreid tot 27 ,jen Daartoe worden dit jaar o.m. 138}en r primaire versterkers, 1100 distribu- jeuv tieversterkers en 9378 aftakdozer 973 vervangen. LHjam fzor Een groepje kinderen is op zoek naar een geschikte plaats om te spe len. Uiteindelijk vinden ze een ver vallen loods, waar ze kennis maken met Jimmy van California, die met hen het clubje van "Jimmy's Jokers" opricht. Het groepje groeit steeds aan tot plotseling een architekt en een notaris hen komen vertellen dat de loods zal worden afgebroken om plaats te maken voor een supermo dern appartementsgebouw. Het clubje zal dus worden opgedoekt. Natuurlijk laten Jimmy en zijn Jo kers dat niet zomaar gebeuren. Ze gebruiken alle mogelijke middelen om toch maar te kunnen blijven waar ze zijn. Hun gevaarlijkste te genstanders zijn Poker en Roebel, twee ongure figuren die voor grof geld bereid zijn de Jokeers op een slinkse manier uit de weg te ruimen. Zelfs de politie komt er zich mee bemoeien en de hele zaak krijgt de nationale bekendheid via de televi- kunnen jé wel vertellen dat het een spannend en grappig toneelstuk op- Hoe het allemaal afloopt verklap- levert, waarmee jeugd" pen we jullie natuurlijk niet.We rika de jeugd van Zek ,dteater Rheto- e en omstreken een heerlijke namiddag kan bezor gen. Er is heel wat plaats voor mu ziek en liedjes (geschreven en uitge voerd door Philippe Robbereent) en regisseur Geert Braem maakt er een fris en plezierig geheel van. "Jimmy's Jokers" is het nieuwe, spe ciaal voor Zele geschreven toneel stuk van Onore De Vijlder, naar een idee van Frank Goetmaeckers. De opvoeringen hebben plaats in zaal De Kroon aan de Grote Markt te Zele op zaterdag 20 januari, zon dag 21 januari en zondag 28 januari telkens om 15.00 uur. Er is ook een speciale avondvoorstelling op vrij dag 26 januari om 20.00 uur. de toegang bedraagt 80 fr voor kinde ren tot en met 18 jaar, 60 fr voor kinderen in groep en per 10 kinde ren een begeleider gratis toegang. De volwassenen betalen 120 fr. Zele. Het is vooral bewegingsteater dat de jongeren aanspreekt Zele. Het jeugdteater Rhetorika beleeft veel plezier aan Jimmy's Jokers kCI

De Voorpost | 1990 | | pagina 10