De Voorpost - 19.1.1990 - 13 l ja- taan Tel. i ri en n al q kusmc het tcj snt. I we hc arakttj erk va zinvo loegen :h doo an wan vertel i kunsl i ote b< en ish inst va oor he :h is i hillcm erdag bert D creld. clijk fl 14 u. c i 12 t( Aalst. Enkele gekende kamavalisten in uitgangsuniform (a) kam end (i Biologische voedingsmiddelen Zijn die luxe of zijn ze een noodzaak? Dat verneemt U op zondag 21 januari te 14 u. in De Werf in de voordracht cyclus van "Gezondheid en Natuurlijk Leven" die iedere maand een nieuw thema belicht. O.m. over vooijaars- kruiden, voeding en gezondheid, ap- pelkuur, ontspanningsmethodes, al ternatieve geneeskunde, reinigings- kuren, reflexologie en Edward Bach. Een organisatie van het Edukatief Centrum voor Mens, Milieu en Maat schappij. Deelnemen kost 100 fr. Le den betalen 80 fr. Derde VIM-cyclus A.s. donderdag 25 januari start een derde cyclus georganiseerd door Vrouwen van 40 tot 60 jaar, Vrouwen in de Middenleeftijd, gehuwd, onge huwd, weduwen of gescheiden. Ge schikt voor vrouwen met nog meer dan 20 jaar voor zich die zij graag zinvol en kreatief willen doorbrengen. VIM wil vrouwen in de middenleeftijd informeren over deze belangrijke le vensfase, hen meer zelfvertrouwen doen aankweken, hen oriënteren in de wijzigingen die de maatschappij ondergaat, het bewust doen worden van de nog eigen mogelijkheden en bij lotgenoten herkenning en erkenning doen krijgen. Een VIM-groep is een ontmoetings plaats waar vrouwen aus sérieux wor den genomen, waar gesprekken wor den gevoerd die de moeite waard zijn, aangemoedigd wordt tot positief den ken, info wordt verstrekt over andere mogelijkheden en het inzicht in de eigen levensfase wordt verruimd en waar vertrouwen en respekt heersen. Van de vrouwen wordt bij VIM ver wacht een eigen inbreng: luisterbe reidheid en open staan om met ande ren naar oplossingen te streven. Om de twee weken komt een groep met 12 a 15 deelneemsters samen on der begeleiding van vrouwen van die leeftijd, die ervaring hebben in het werken met groepen. Neem dus tijd voor jezelf en stap in de VIW-Aalst, met kontaktadres Cen trum voor Levens- en Gezinsvragen, vzw, Lieve Van der Straeten, Withuis- straat 3, te 9300 Aalst. Tel. 053/ 77.61.61. U kan ook terecht bij Martine De Troyer, Kloosterstraat 27 te 9420 Me re (053/21.51.20) of bij Lutgarde De- clercq, Donkst raat 6 te 9200 Wetteren (091/69.35.75). Je goed voelen via relaxatietraining Op 1 februari start het Centrum voor Gezins- en Levensvragen (CLG), Wi thuisstraat 3 te 9300 Aalst een zeven de relaxatietraining. Een reeks die zich spreidt over 8 sessies telkens op donderdag van 19.30 tot 21 u. Je goed in uw vel voelen is een must voor iedereen. Iedereen heeft wel eens te maken met emotionele spanningen, met prestatiedruk op het werk, op school, thuis... Stresserende situaties die in ons lichaam spanningen te weegbrengen die ze zomaar niet di- rekt aan kunnen. Vaak met als gevolg slaapstoornissen, permanent gevoel van onrust, spijsverteringsklachten, migraine... Via relaxatietraining kan hieraan ver holpen worden. Het wordt dan ook een doe-kursus. Leren hoe je met eenvoudige midde len en technieken, anders kan omgaan met je lichaam en de spanningen. Verder komen er ademhalingsoefe ningen aan te pas, oefeningen om spieren te spannen en te ontspannen, suggestieve relaxatie en duiding. Deelneemsters moeten losse, makke lijke kledij dragen en een dekentje meebrengen. Begeleider is Hugo Baert, psychothe rapeut en ervaren in relaxatie- en ont spanningstechnieken. Inschrijven, liefst vóór 25 januari via 053/77.61.61. Een inschrijving is slechts definitief na storting op reke ning nr. 293-000.42.77-64 van CLG. zondag 28 januari organiseert K 't Koerken, Hulp-, Advies- en •ntaktcentrum, een trip naar frussel met bezoek aan het Mu- lum voor Kunst en Geschiedenis, lart aan het station te 12 u. Nadere |fo bij HAK, tel. 053/70.38.88. Moeilijke vragen f kulktureel centrum De Werf, in idio-1, beantwoordt klinisch psy- 'loog J. De Vries moeilijke vra- 'n. Op vrijdag 26 januari in ver- tnd met «Kommunikatie»,opvrij- ig 23 maart over «Depressie» en vrijdag 18 mei omtrent «Gezin opvoeding». Telkens te 20 u. ikom vrij. Een organisatie van de Evangeli sche Gemeente Aalst. Nadere info bij W. Goossens, Leon Daustraat 9 te 9498 Appelterre (054/32.30.93), alwaar ook iedere dinsdag te 20 u. studie in de evange liën nopens «Het leven van Jezus». Modehappening Awa Op zondag 4 maart in zaal «Ter Mael», Gentsesteenweg 390 te Aalst te 18.30 u. mode-happening Awa. Ontwerpers tonen er u hun kreaties: Wim Adriaenssens, Hans De Foer, Patricia Deprez, Carl Mo reels, Fathia Tovil, Vera Vanden- bosch en Jan Van Oosterwijck. Januari... Militiemaand Solac, jeugddienst voor dienstplich tigen in leger of in burgerdienst, organiseert een informatieavond voor dienstplichtigen en a.s. vrijdag 26 januari te 19 u. te Aalst in het Volkshuis, Houtmarkt 1 in zaal «C» van de kelderverdieping. Er zal informatie verstrekt worden over o.m. aanvragen tot uitstel, vrij lating, vrijstelling, statuut van de ge wetensbezwaarde enz. Tejater 80 in Nederland Met een opvoering van «De Fysici» van Friedrich Dürrenmatt in een regie van Achiel Van Malderen, haalde de Aalsterse toneelgroep Tejater 80 andermaal prijs in het Nederlandse EIslo. In het «Toneel- tornooi der Lage Landen» haalde Tejater 80 inderdaad de tweede prijs. De groep «Krakeel» uit Gent die primus werd, bekwam amper één punt meer dan Aalst. Voor zijn vertolking van de rol van Johann Mobius in «De Fysici», werd de in Lede wonende Aalstenaar, Luc Van den Broeck, bekroond als de beste vertolker in dit tornooi. Opening Kasteel Terlinden Vanavond vrijdag 19 januari, wordt Kasteel Terlinden officieel in ge bruik genomen als Centrum van Ekonomie en Middenstand te Aalst. Daartoe werd een aanbouwpavil- joen opgetrokken want de lokalen van het kasteel zelf kunnen de hon derden uitgenodigden immers niet een valabele opvang verlenen. Vanaf 19.30 u. zijn er openingstoe spraken door burgemeester Annie De Maght, door voorzitter van de Kamer van Koophandel en Nijver heid Aalst en Gewest Eric Huyle- broeck, en tenslotte door schepen voor Ekonomische Ontwikkeling en Middenstand Gilbert Bourlon, die nu kasteelheer wordt in een riante omgeving, waar ook nieuwe aankopen zullen zorgen voor een fraai interieur. Als muzikale omlijsting geniet u bo vendien van het snarenensemble van Eddie De Latte. En naar sche pen Bourlon ons con amore verze kerde, wordt deze ontvangst een topper. Ingebroken In het stadscentrum werd ingebro ken in de wagen van Kris Kursten. De autoradio werd meegenomen en er werd heel wat schade aangericht. Sociaal verhuurkantoor Of Aalst daaraan nood heeft, wordt a.s. woensdag 24 januari te 20 u. in De Werf, studio -1, onderzocht. Is dergelijk kantoor het ei van Colum bus of gewoon een utopie? Past zulk projekt in het woonbeleid van de stad? Worden kansarmen er beter van? En welk is het standpunt van kleine huiseigenaars terzake? Een aantal mensen komt alvast de eigen ervaringen over deze materie mededelen: Luk Noterdame na mens het Sociaal Verhuurkantoor Brugge, Rik De Smet namens dat van Kortrijk; Andrée Coton na mens huurservice Roeselare en Ge rard Kiekens namens dat van Brus sel. Solovoorstelling Frank De Gruyter brengt een solo voorstelling over «Roald Dahl» op donderdag 25 januari, geschikt voor jongeren vanaf 16 jaar. Te 14 u. in de theaterzaal van De Wérf, Molen straat 51. Toegang: 300 fr. «Zomergasten» Morgen zaterdag, 20 januari, bren gen «De Blauwe Maandag» en «Het Zuidelijk Toneel» in De Werf, Mo lenstraat 51 te 20 u. een opvoering van «Zomergasten» van Maxim Gorki. Een politieke fabel kon er destijds niet af. Gorki opteerde dan ook voor een ietwat zachtere aan pak die de tsaar niet al te onwelge vallig zou zijn. Zestien akteurs en aktrices staan op de bühne in een regie van Guy Joosten. Toegang: 400 fr. Reserveren via 053/76.13.12. Wintert ref Eendracht Aalst organiseert op za terdag 3 februari in sportlokaal Os- broek aan de Frans Blanckaert- dreef, een wintertref met eetmaal. Inschrijven voor 950 fr. kan tot 23 januari bij bestuursleden en op het sekretariaat. Naar de Wellemeersen Met VTB-VAB wandelen naar de Wellemeersen. Start op de Hout markt op zondag 28 januari-te 14 u. Nadere info via 053/21.02.24. Hydrobic Dansen, springen en bewegen in het water, in één woord «hydrobic», kan ook in 1990 met Danielle Van Geert. Steeds op donderdagen tus sen 19 en 19.30 u. met start op 25 januari a.s. Volgende dagen zijn 22.02, 29.03, 26.04, 31.05, 28.06, 27.09, 25.10, 29.11 en 27.12. Alle oefeningen worden uitgevoerd in het ondiep gedeelte van het zwembad aan de Zwembadlaan. Organisatie: stedelijke sportdienst. Demonstratie Roland Nieuwigheden worden gedemon streerd door Roland met het team Pol Poelsman, Kees Ploeger, Chris Peeters, Isabelle Grass en Yves Ba- laby. Dit a.s. woensdag 24 januari te 20.30 u. met gratis toegang. Ongevallen - Twee wagens kwamen met elkaar in botsing op het kruispunt August Marcelstraat en de Bethunelaan. De twee bestuurders waren uit Aalst: Marc Van den Brempt en Chantal Braeckman. - Jozef Van den Brempt werd al fietsend aan de samenkomst van rond plein Haring met de Hoeze- straat, gegrepen door de personen wagen bestuurd door Jurgen Vijver mans. De fietser kwam ten val. - Aalstenaar Renaat De Coninck, Leopoldlaan 64, verloor op het kruispunt Oudenaardsesteenweg - Kraamest de kontrole over zijn wa gen. Hij kwam met zijn wagen te recht tegen deze van Patrick Sie- naert uit de Lange Ommegang straat 29 te Erpe, die er zijn wagen feparkeerd had. Het voertuig van ienaert ging over kop en kwam tegen huisgevels terecht. Dat van De Coninck belandde in een voort uin. De 66-jarige De Coninck liep geen verwondingen op maar de stoffelijke schade is zeer aanzien lijk. - De 15-jarige Els De Waegeneer kwam in de Zonnestraat ten val en hield er verwondingen aan over. - Op de Ledebaan kwamen de wa gens bestuurd door Bodo Mevis en Jozef Van Rossem in botsing. Zwa re stoffelijke schade en verwondin gen aan één persoon. - Bromfietser Sven Van Ertbrugge uit Aalst kwam op de Brusselse- steenweg in botsing met de wagen bestuurd door Hedwig De Meers man. De bromfietser werd gewond. - In de Popperodedries botsten de wagens bestuurd door Rudy Van den Hende en Maria Smekens. - Op de Geraardsbergsesteenweg te Erembodegem was dat ook het geval met de wagens bestuurd door Yvonne De Cooman en Mark van Weverberghe. - Bromfietser Herman De Jonghe uit Aalst kwam op de Albrechtlaan in aanraking met de wagen bestuurd door Cyriel Bruylandt en liep daar bij verwondingen op. - De personenwagen bestuurd door Felix De Raes, Driesstraat 7 te Affligem en de vrachtwagen be stuurd door Edward Hans uit het Tjechoslowaakse Uherske Hradis- te, kwamen te Erembodegem op de E40 in botsing. De personenwagen belandde tegen de stortbanden. De Raes en zijn inzittende werden naar het ziekenhuis overgebracht. - De 79-jarige Jozef Pieters, Hoogstraat 46, weduwnaar van Leontine Van der Straeten, is met zijn fiets in de Molenvijver te Mel- dert gesukkeld. Verleden zondag was hij nog naar de voetbalmatch geweest, doch toen hij maandag middag niet als naar gewoonte bij dochter Maria kwam eten, werden de familieleden ongerust. In de na bijheid, in de Molenvijver, werden zijn lijk en fiets gevonden. Wellicht is hij er met de duisternis in gesuk keld. Het parket stapte wel ter plaatse af. De begrafenis heeft plaats morgen zaterdag, 20 januari te 10 u. in de Sint-Walburgakerk te Meldert. - In de woning van Maria Water loos, Veldstraat 17 te Aalst steeg witte rook door het dak. Voorbij gangers alarmeerden brandweer en rijkswacht. In de kelder bleek een groot stoomlek te zijn ontstaan. Het betreft hier uiteraard één der vele woningen en gebouwen die voor de verwarming aangesloten zijn op In- terstoom («de intervapeur»). Brandweermannen konden in be veiligde kledij doordringen in de kelder en de kraan van de stoom toevoer dichtdraaien. Waarna de technische dienst van Interstoom het defekt herstelde. - Het aantal toeristen dat Aalst be zoekt gaat verder in dalende lijn. In 1986 waren er dat nog 15.625. In '87 was dat aantal reeds gedaald tot 14.791 en in '88 amper 12.601. Wat het in '89 werd is ons nog niet be kend. De daling is vooral toe te schrijven aan Nederlandstaligen, die het duidelijk lieten afweten. In 1988 bleef het bezoekersaantal van niet-Nederlandstaligen zowat sta tus quo. Er kwamen nog 221 Frans sprekenden, 290 Engelsspreken den, 269 Duitssprekenden en 42 personen die zich nog van een ande re taal bedienden. Heeft Aalst niets meer te bieden? Of «verkoopt» het zijn beziens waardigheden minder goed. Ons is wel herhaaldelijk opgevallen dat Aalst afwezig bleef waar andere ste den zoals bvb. Dendermonde wél aanwezig waren. Ook in folders al lerhande is er meestal van aktivitei- ten te Aalst geen spoor te vinden. - In de Sint-Kamielstraat 66 is een schouwbrand door snel optreden van de brandweer onder kontrole gekomen zodat de schade kon be perkt worden. Aktiviteiten in Vredeshuis Wie in Vredeshuis, Esplanade straat 8, het eten nog niet proefde, heeft geen geluk gehad. Het is er lekker, goedkoop en gezellig. En wat je krijgt is vers en gezond. Op maandag deegwaren (spaghetti, lasagne, pizza), op dinsdag vegeta risch menu, op woensdag alle soor ten vleesschotels, op donderdag kip in diverse bereidingen en op vrijdag vis. Verder alle dagen soep en nage recht te bekomen. Op maandag 29 januari algemene statutaire vergadering te 20.30 u. met als enig agendapunt «aanpas sing van de struktuur en werkings modaliteiten aan dc huidige situa tie». Vredeshuis is inderdaad in korte tijd enorm gegroeid. Verant woordelijkheden moeten dan ook verdeeld en opgenomen worden. Respekt voor de andere Prijsuitreiking van de opstel- en te kenwedstrijd «Respekt voor de an dere» op vrijdag 2 februari te 20 u. in de Feestzaal van het stadhuis. De prijzen worden overhandigd door schepen Patrick De Smedt en door de airekteur van de Kredietbank Aalst; De receptie wordt verzorgd door het K.T.A., Ledebaan. Benefïetdag in RIBSO Samen met de Medische Vereni gingvoor Preventie van een Atoom oorlog organiseert Vredeshuis in RIBSO, Molendreef (bij het ASZ) een benefietdag op zaterdag 10 fe bruari, van 12 tot 14 u. Spijs en drank plus permanente veiling van kunstwerken waaronder ook van bekende meesters. Vredeshuisgalerij Van 3 februari tot 3 maart stelt Her wig (Van Holsbeek) tentoon in de Vredeshuisgalerij, Esplanadestraat 8. Van 10 maart tot 14 april volgt dan Roger Raveel. Vernissage tel kens de eerste tentoonstellingsdag. Filkaf Het Filkaf of Filosofisch Kaffee van het Vredeshuis lijkt soms wel een beetje op een praatbarak. Maar het is dan wel een speciale. Er wordt gepoogd om samen door te denken over dingen die ons bezighouden. De opzet en uitwerking van onze voordrachten en gesprekken zijn zeer demokratisch (de kostprijs is zelfs super-demokratisch d.w.z. gra tis). Het dialogeren en het bevragen van elkaar werkt stimulerend om verder en dieper te gaan, in het doorbre ken van de vanzelfsprekendheden en het klakkeloos overnemen van wat 'men' denkt en zegt. De keuze van de gespreksthema's wordt be paald door de deelnemers. Zij is dan ook zeer verscheiden en los van elke ideologische of welke gebon denheid dan ook. Daarom is de sfeer van het Filkaf een verademing. Wij weten ons bij elkaar op onze plaats in de overtui ging van: «het niet alles beter te weten». Weetgierigheid, luisterbereidheid en ontmoeting, is het cement dat ons bindt. Op maandag 22 januari te 20 u. Pol Haegeman over «de toekomstvisie van Max Wildiers op mens en maat schappij». En op maandag 19 februari even eens te 20 u. brengt Bruno Van Op stal een samenvatting van «Eros en Agressie». A Hardcore Holocaust In Netwerk, De Ridderstraat 28, op zaterdag 3 februari te 18 u. «A Hardcore Holocaust», met drie En gelse groepen: «Extreme Noise Terror», «Doctor and the Crip- pens» en «Lailcell Recipes». Groe pen die door hun originaliteit en hun persoonlijke eigenschappen een avond vol afwisseling brengen. Inkom: 200 fr. Bakelandtfuif Morgen zaterdag 20 januari en zon dag 24 februari in Netwerk «Bak elandtfuif» met DJ Gunther Bak- elandt. Inkom: 60/60 fr. Sammy and Rosie get laid Op zondag 28 januari in Netwerk te 20.30 u. deze film die een mengeling is van sex en politiek gesitueerd in het Thatcheriaanse Londen. Toegang: 100/50 fr. Werner Cuvelier Tentoonstelling van werk van Wer ner Cuvelier in de Netwerkgalerij van 29 januari tot 9 maart. Opening HERDERSEM op zaterdag 27 januari te 20.30 u. BGJG A.s. vrijdag 26 januari te 20 u. in de parochiezaal gespreksavond rond 'verantwoordelijkheid voor mekaar ook in lijden en ziekte' met inleider Richard Cleysters. Leden: gratis. Niet-leden: 50 fr. Trouwers Kandidaat-trouwers worden ver wacht, na hun datum te hebben aan gevraagd, present te zijn op voorbe reidende avonden op 2 en 9 maart. Als dat niet zou kunnen moeten ze in een andere dekenij dergelijke avonden meemaken. Dat kan bv. te Heldergem op 11,18 en 25 februari van 14 tot 18 u., of te Denderleeuw in 'De bloeiende Wijngaard' op 26 fe bruari te 20 u. Ook trouwers van Meldert en van Moorsel worden te Baardegem verwacht. Matineekoncert door «De Symfonie» De gekende Koninklijke Symfoni sche Kring «Door Eendracht Groot» uit Aalst geeft op zondag 4 februari 1990 om 15.30 u. een Mati neekoncert in de Werf. Op het programma werken van A.E.M. Grétry, W.A. Mozart, J. Haydn, R. Schumann, Borrodine en Felix Mendelsohn. Leiding: de Heer Peter Thomas. Het orkest bestaat uit een vijftigtal muzikanten en heeft in de loop der jaren een uitstekende reputatie op gebouwd. Reservaties in de Werf: tel. (053) 76.13.12. HARVA-aktiviteiten in 1990 - februari: Bezoek aan de «Geute- lingenfeesten» Eist. - maart: Wandeling te Edingen. Einde van de maand jaarlijks eetfe stijn. (Dit kan eventueel verplaatst worden naar de maand september). - april: Mogelijk voetbalmatch België-Nederland te Aalst. - mei: «Hartdag» in het Provinciaal domein van Wachtebeke. Van 24 tot 27 mei vierdaagse reis naar Orscholz in Duitsland (aan de Saar). - juni: Eéndagsreis naar Chimay of Orval. - augustus: Drie- of vierdaagse reis naar Engeland (Hull) met eenpaar dagen verblijf in York. - september: Eéndagsreis naar Tongeren. - oktober: Dieetavond door Mevr. Decouttere M. - november: Spreekbeurt met als onderwerp «Revalidatie». - december: Op zondag 9/12 jaar lijks kerstfeest. Verhandelingswedstrijd Om studenten een prikkel toe te dienen om zich te bezinnen over arbeid die dan toch de hoofdbezig heid in hun leven zal worden, orga niseert ACV-Aalst in het verbond een tweede verhandelingswed strijd. Studenten uit de laatste twee jaren van het sekundair en uit het hoger technisch onderwijs, kunnen deelnemen aan de wedstrijd met als verhandeling «Arbeid in het jaar 2000». Dat kan samen met de school maar eveneens individueel. Hulpmiddel kan zijn even grasdui nen in een brochure over flexibili teit in het arbeidsproces, arbeid in funktie van het milieu, deeltijdse en voltijdse arbeid; arbeid en techno logie, automatisatie e.d.m. Uiteraard zijn het de eigen ideeën die belangrijk zijn. De vooropgestelde brochure is gra tis te bekomen bij de ACV-Jeugd- dienst, Hopmarkt 41 of kan telefo nisch aangevraagd worden via 053/ 77.93.92, vragen naar Hilde Gom- mers. U krijgt ze dan thuis in uw bus. Inzending uiterlijk op 30 maart a.s. Proklamatie op 18 mei. Er is een prijzenpot van 60.000 fr. aan ver bonden. BAARDEGEM Slavische eucharistieviering Misviering in de Orthodoxe-Slavi- sche ritus a.s. zondag 21 januari te 18u30 k de Sint-Margaretakerk te Baardegem met als voorgangers Ar chimandriet Kyrill Kozina van de Katholieke Russische Kerk en Pa ters Jezuïeten Indekeu en Caste- lein. De gezangen worden vertolkt door het leraarskoor van het Sint-Jo- zefs-kollege o.l.v. Gaston De Cock. De kollekteopbrengst gaat naar 'Pro Russia', een werk dat religieu ze boeken in het Russisch vertaalt en zorgt voor de verspreiding ervan in de Sovjet-Unie. 'Oude Gloriën' te Baardegem Vanavond vrijdag 19 januari te 20 u. in zaal 'Ons Huis', Hoogstraat, zes de Grote Sportkwisavond met me dewerking van nationale en inter nationale gekende vedetten als o.m. Juan Lozano - Jan Poortvliet - Mi chel Verschueren - Nico Broeckaert - Leo Vanderelst - Raymond Mom mens - Danny D'Hont - Mark Van Snick - Johan Baetens - Rudy D'Haenens - Lucien Van Impe - Dirk Dewolf. Toegangsprijs slechts 25 fr. Folkloristische Sint-Antoniusstoet De stoet wordt op zondag 21 januari gevormd aan parking Gilbos, Ka- pelleommegang. Van daar gaat hij langs de Kapel, de Grote Baan, de Kouterbaan, de Broekstraat, de Pontweg, de Lange Haag, de Har- dingwijk, de Alfons De Cockstraat en de Aartstraat naar het oud-ge- meentehuis aan de Grote Baan bij de kerk. Volgorde van de groepen: 1. Kon. Harmonie Herdersem, 2. Moorsel, Gudulakapel bloemen- tapijt, 3. St.-Barbara, Vlegeldor- sers, 4. Landelijke Gilde KVLV, Het dorsen is gedaan, zij feesten, 5. Wijk Boskant, De pest is uitgebro ken, 6. Dorpsraad, St.Antonius met varkentjes, 7. Wijk A. De Cock straat, Oud kerkje van Herdersem, 8. St.Antoniusgilde, In kleder dracht, 9. KSA Chiro KAJ, Ontstaan van de kermis, 10. Wijk Kapel ten Beeldeken, Kermisbe zoekers, 11. Dorpsraad, Reuzen, 12. Kaatsclub Herdersem, Oude kaat sers, 13. BGJG, Vastenavondzan gers, 14. PW Jeugd, Bakkers, 15. Wijk Kouterbaan, School, 16. Wijk Aart, Boot, 17. Grote Baan - Bies- straat, Oude Belgen, 18. Dorpsraad, H; Gudula met duivels, 19. Hardin- heimers, Kasteel ten Hamme, 20. Harmonie De Terjodenaren. Diamant- en antiektentoonstelling Ter gelegenheid van 50 JAAR DA- VIDSFONDS HERDERSEM en van 300 JAAR MOORSELSE MIS TE HERDERSEM nodigt het Da- vidsfondsbestuur allen vriendelijk uit tot een bezoek aan de DIA MANT- EN ANTIEKTENTOON STELLING in het Parochiaal Cen trum, Grote Baan 214 te Herdersem (tel. 053-77.41.19). De bezoeker kan er de diamant zien snijden en slijpen van een ruwe steen tot een pracht juweel. Tevens kan hij er kennismaken met de nieu we slijpvorm 'FLANDERS BRIL JANT': een exclusief geslepen 'steentje', dat maar liefst 65 facet- vlakken heeft in plaats van de nor male 57. Er is een doorlopende filmvoorstelling te bekijken 'De dag van een diamant'. De pracht van de diamanten gaat samen met de authenticiteit van an tiek: antieke meubelen, oude klok ken, oud zilver, Vlaams aardewerk, oude juwelen, Iranese en Afghaan se tapijten, schilderijen... De tentoonstelling is gratis toegan kelijk op: zaterdag 20 januari 1990 van 18u00 tot 21u00, zondag 21 januari en maandag 22 januari 1990 van lOuOO tot 21u00. Elkeen is vriendelijk uit genodigd op de vooropening met toespraak door de heer René VAN DER SPEETEN en de receptie op VRIJDAG 19 JANUARI 1990 om 20u00. Tijdens de tentoonstelling is er een tombola naar twee prachtige prij zen: - een juweel (waarde ca. 15.000 fr), - een handgeknoopt Afghaans bidtapijt (waarde ca. 9000 fr.). De trekking van bovengenoemde prijzen zal plaats vinden op maan dag 22 januari 1990 om 20u00 in het Parochiaal Centrum. Iedereen is er van harte welkom. Deze tentoonstelling kwam tot stand met de medewerking van de bedrijven: Antiek Mare en Magda DE RO, Kloostergoedstraat 38 te Oudegem en Diamant OBBERS en Zoon, Itegembaan 34 te BER- LAAR. Contactadres: DAVIDSFONDS HERDERSEM, p/a Hugo BO- GAERT, Hardingstraat 40, HER DERSEM, tel. 053-77.83.95 Mossel- en steakfestjjn Morgen zaterdag 20 januari vanaf 17u30 en zondag 21 vanaf llu30 mos sel- en steakfestijn in 't Clubhuis ten voordele van de Koninklijke Har monie Concordia et Docilitas. Tentoonstellingen in Affligem In het kultureel centrum Affligem, Abdijstraat 6, lopen momenteel volgende tentoonstellingen. Tot 4 februari in 'Zalen A' kunstre- produkties en posters 1990. In de kunstkelder tot a.s. zondag 21 janua ri werken van Frede Langendries. En van 27.01 tot 11.02 in de kunstkel der werken van de 'School van Affli- gem'.

De Voorpost | 1990 | | pagina 13