Li WIN 00K DEZE WEEK JE GRATIS VIDEO De Voorpost Openhartige gesprekken in TV-Ekspres Norbert Detaeye stelt 'Arm in Arm with the Moon' voor Zevende Ros Beiaardprijs voor Jazzclub Honky Tonk l .ai Wandelen in Baasrode Kursus natuurgids VI ni oi Fiskaliteit en vennootschapsbelasting HEBT U EEN HUIS TE KOOP? In een exclusieve reeks van TV-Ekspres vind je een door-en-door eerlijk antwoord op die vraag door Luc Appermont, Nadine de Sloovere, Lynn Wesenbeek, Walter Capiau, Goedele Liekens en andere bekende gezichten van de tv. Ontdek hen eindelijk zoals ze zijn. Een primeur van TV-Ekspres Robi Panasonic 16 - 19.1.1990 - De Voorpost Honky Tonk - Aperitief Op zondag 28 januari zal de Honky Tonk-bunker aan de Leo pold II laan weer veel te klein zijn. Om 11 uur stelt ex-Jeggpap voka- list-pianist Norbert Detaeye er im mers zijn jongste langspeler voor. En wie zich nog die zondagmorgen herinnert toen Norbert zijn «Every Man a King» aan zijn vele Dender- mondse fans presenteerde, weet dat hem een eivolle, warme Bunker wacht met veel gezelligheid én schit terende muziek. Jarenlang was Norbert Detaeye be roemd bij de fans van The Jeggpap N.O. Jazzband, Dendermonde en verre omstreken dus. Ieder num mer, waarin hij solist was of de cen trale rol speelde, was telkens een hoogtepunt van de Jeggpap-optre- dens. Zijn solonummers werden steeds beter en kregen verdiende waardering. Dit resulteerde uiteindelijk in een eerste eigen solo-elpee, «Songs» uit 1983: music from the deep south of the States, een erg mooie langspeler die toch vooral bij de incrowd, bij hen die Norbert reeds kenden, en- toesiasme opwekte. Dat deze eersteling niet het resul taat was van een bevlogen moment, bewees Norbert in 1986 met een schitterende «Every Man a King». Muzikaal puttend uit dezelfde bronnen, de muziek uit het zuiden van de V.S. en de uitstraling hiervan op de populaire Westerse muziek van de laatste decennia, blijft hij eigenlijk dezelfde muziek spelen en zingen: eenvoudig, zonder bom bast; verlost van al het overbodige, de franje; ontroerend doorzijn eta leren van de essentie van wat ge zegd en gezongen moet worden; ei genlijk heel dicht bij wat onze poly- fonisten deden... Sinds 1986 is er voor Norbert De taeye heelwat gewijzigd. Neen, in essentie eigenlijk niks. Wel qua be kendheid en aantal optredens: Nor bert bij Betty, Norbert bij Jessie, Norbert bij Vivian... Maar de mu ziek is eigenlijk dezelfde gebleven. Norbert doet beroep op mensen als Kristof Steenhaut van Express Ca jun, Stef Minnebo, Frans leven en Mare Godfroid. Toch zijn alle num mers perfekt te vertolken met al leen maar pianobegeleiding, zon der deze supplementaire instru mentalisten. Officieel wordt deze «Arm in Arm with the Moon» aan de pers voorge steld volgende zondag 21 januari om 11 uur in de Muziekakademie van Merksem. En op hetzelfde uur, maar een week later, nl. op zondag 28 januari is er dan het Honky Tonk-aperitiefkoncert in de Bun ker, waar Norberts jongste telg aan zijn Dendermondse fans wordt voorgesteld. Bij deze gelegenheid doet hij een beroep op Kristof Steenhaut en Stef Minnebo voor de begeleiding. Met deze zelfde bezet ting is hij nog te gast in Poperinge maar nadien gaat hij opnieuw solo met zijn nieuwste repertoire. H.T.-leden, houders van een C.J.P. of een 3-Pas betalen 150 fr. voor een toegangskaartje, de anderen 200 fr. U krijgt er dan wel één aperi tief bij. L. Op vrijdag 26 januari om 20.00 uur wordt voor de zevende keer de Ros Beiaardprijs uitgereikt. Deze prijs werd ingesteld door de CVP jongeren van Dendermonde en de laureaat werd dit keerde Honky Tonk Jazzclub die unaniem werd verkozen. Met de Ros Beiaardprijs wordt een persoon, een groep, een vereniging of een beweging gehuldigd die voor Dendermonde en zijn bevolking biezon- dere prestaties verrichtte op ekonomisch, sociaal of lcultureel gebied. De Ros Beiaardprijs werd eerder al toegekend aan de Vlaamse Klub, de Renovatiewerkgroep van het Begijnhof, de werkgroep Openbaar Vervoer, Ziekenzorg, Alfabetizeringswerk Vlaanderen en Teledienst. De jubilerende Honky Tonk Jazzclub werd deze keer door het CVP Jongeren bestuur uitgekozen om uit de handen van gewezen minister Rika De Backer de zevende Ros Beiaardprijs in ontvangst te nemen. Dat zal gebeuren tijdens een akdemische zitting waarop jazzkriticus Juul Antho- nissen de rol zal schetsen van de Dendermondse Jazzclub in de Belgische jazzwereld. De "Lazy City Jazzband" zal instaan voor de muzikale klan ken. WMkblad m Dtaéar - Darna - ai Icbaldaatraak Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Traditioneel opent wandelclub WSV Baasrode het seizoen met een winterserie die uit twee wandelin gen bestaat. De eerste van deze se rie vindt plaats op zaterdag 20 ja nuari en vertrekt in het WSV lokaal 't Kruksken aan de Baasrodestraat te Baasrode. Tussen 9.00 en 15.00 uur kan men inschrijven voor een tocht van 8 of 15 kilometer naar keuze. Ook dit keer werd gezorgd voor echt landelijke en rustige we gen. Ook rolstoelers kunnen mee. De wandelaars komen onder meer langs de landelijke Broekkant en het Baasroodse Broek, terwijl de langste wandeling ook Vlassen broek aandoet. Bij de thuiskomst in het lokaal wacht de wandelaars een boterham met kop. Het inschrij vingsgeld bedraagt 30 fr. De tweede tocht is dan voorzien voor 10 febrauri en vertrekt in Vlas senbroek bij Delphine. Maar daar over later meer DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis. dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 11 januari richting noord-zuid 1. Godelieve Van Nuf fel en Herman De Cuyper; 2. Lu- cienne De Visscher en Hans Huy- brecht; 3. Jos Nijs en Werner Cor nells. Richting oost-west 1. Karei Colpaert en Hubert De Troch; 2. Michel Mathijs en Albert Maes en 3. echtpaar De Ridder. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal De Drie Klokken, Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis Dendermonde. Dendermonde. Norbert De Taeye nog eens aan het werk in de HK bunker (arch) Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Het behoud van natuur en milieu is noodzakelijk voor het Voortbe staan van de soort 'mens'. Inzicht in de samenhang van onze leefom geving moet leiden tot bewustwording en engagement. Natuurgidsen worden opgeleid om dit inzicht aan zoveel mogelijk mensen door te geven. Met de kursus natuurgids wil het CVN, het Centrum voor Natuurbe- schermingsedukatie, een erkende instelling voor sociaal kultureel vormingswerk, mensen vormen die inzicht hebben in de samenhang van natuur en landschap, mensen die een algemene kijk hebben op het gebeuren in de natuur tijdens de verschillende seizoenen. i Een ruime kennis is echter niet voldoende; deze moet ook leiden tot bewustwording en engagement. Biezondere aandacht wordt bijgevolg besteed aan de plaats van de mens in de natuur en zijn verantwoorde lijkheid ten opzichte van zijn leefomgeving. De nadruk wordt gelegc op praktische training en vorming van de kursist. Na afloop van de kursus en het volbrengen van praktische opdrachten kan het getuig schrift natuurgids worden behaald. De kursus natuurgids is bedoek voor leerkrachten jeugdleiders, leden van natuurverenigingen of van sociaal-kulturele organizaties die zich konkreet willen inzetten vooi natuur en milieu (vanaf 17 jaar). Sinds 1966 behaalden meer dan 3.500 kursisten het getuigschrift Vorig jaar slaagden drie Buggenhoutenaren -Theo Drieghe, Patrick Callebaut en Agnes Aelbrecht- in deze kursus. De kursus loopt van 3 februari tot en met 8 december, elke zaterdag voormiddag in het Kultureel Centrum "Ter Dilft", Sint-Amandse- steenweg te Bornem. Inschrijven kan door 3.000 fr te storten op het rekeningnummer 404-3076041-29 van het Centrum voor Natuurbe- schermingsedukatie, Ommeganckstraat 20 te 2018 Antwerpen, met vermelding "kursus natuurgids Bornem". In dit bedrag zit alles 'inbe grepen: handboek, busuitstap, enz. Pierre Van Rossem In het kader van de begroting 1990 heeft de regering een aantal voor stellen inzake hervorming van de vennootschapsbelasting goedge keurd. Deze hervormingen vermin deren het tarief van de vennoot schapsbelastingvan 43 naar 41 in 1990 en naar 39 in 1991 terwijl het verlaagd tarief van 30 toepas selijk voor de KMO's zal worden teruggebracht tot 29 en tot 28 in 1991. Ondanks deze verminderingen neemt de overheid evenwel een aantal maatregelen die verder gaan dan het kompenseren van de tarief verlagingen. Enkele tema's van dit aktueel en praktijkgericht semina rie zijn vennootschapstarieven, immateriële aktiva, wijziging stelsel definitief belaste inkomsten, stelsel van meerwaarden, roerende inkom sten, bezoldiging bestuurders en werkende vennoten en uitkering van winsten bij inkoop van eigen aandelen. Het seminarie "De fiskale herv< ming 1990" voor vennootschapp heeft plaats op 3 febrauri om 9. uur op het stadhuis, Grote Markt te Dendermonde en wordt georj nizéerd door de Kamer voor H del en Nijverheid van Denderm de. De leden betalen 2000 fr, r™ leden 2500fr. In deze prijs is ec syllabus en een drank inbegrepe Voor meer informatieKamer vo Handel en Nijverheid, Stadhu Dendermonde, 052/21.47.13. Dende Marc I Vlaam nieuwj; stadhu gebeur zigheid ter Dii sportsc Maar c getwijft zitter v; Interfe In de stadhui Vlaams Schepe komde hen op de stad Eén van bije spei tuigende gen Oud een resul Aanvank uit dat h met zulk worden verwacht scheiden de brand moet ech Klubleidt over het Jezoeker: We werd kregen ge kruipen. 1 met topkwaliteit Fantastisch, die ultramoderne Panasonic-video TV-Ekspres geeft er in totaal honderd kado Win meteen zo'n technologisch wonder Een greep uit de mogelijkheden variabele, extra-fijne vertraging supersnel stilstaand beeld razendsnel vooruit- en achteruitspoelen toets voor onmiddelli|ke programmatie en schakelklok voor 8 programma's in 1 maand bliksemsnel opsporen van fragmenten nieuwe, elegante vorm afleesstift voor programmatie met streepjeskode 99 zenders 10-bits servobesturing weergave tegen dubbele snelheid en nog heel wat meer extra's 1 ftobur-O yeers de I

De Voorpost | 1990 | | pagina 16