Rapide op weg naar tweede provinciale V.W. Hame wil twintig punten in terugronde Vlaamse Karate Associatie hield nieuwjaarsontvangst oo Dendermonds stadhuis Rapide Lebbeke-Buggenhout 5-0 Robur - Oudenaarde 3-0 De Voorpost - 19.1.1990 - 17 ïervoi iapp ^--Oudenaarde 3-0. Op voorzet van De Malssche kan Nimme- Robur.0udenaarde 3_0. De Malssche zet de bal voor doel (vh) leers de bal binnentikken (vh) Karate. De nieuwjaarsreceptie, aangeboden door de Vlaamse Karate stadhuis, kreeg BOIC-voorzitter Rogge als eregast (foto P.Hermans) dat Dendermonde een stad is met Dendermonds karateka nummer 1 Mare Nobels zorgde ervoor dat de Vlaamse Karate Associatie haar nieuwjaarsontvangst hield op het stadhuis van Dendermonde. Dat een groot hart voor dec sport en noemde het een grote eer de voor zitter van het BOIC te mogen ver welkomen. Tot slot van zijn toe- gebeurde zaterdagavond in aanwe- spraak bracht hij hulde aan Mare zigheid van onder meer burgemees- Nobels, die hij een monument voor ter Dierick van Dendermonde en de karate in Dendermonde noemde sportschepen Jan Van Damme. en wenste hij alle aanwezigen het Maar de voornaamste gast was on- beste toe in hun sportbeleving, getwijfeld Jacques Rogge, de voor- BOIC voorzitter Rogge van zijn zitter van de Belgisch Olympisch en kant sprak een dankwoord uit en Interfederaal Komitee. stak de bewondering van het BOIC In de aula van het Dendermonds voor het werk en de uitslagen van de stadhuis was het kruim van onze karatefederatie met onder stoelen Vlaamse karate wereld present, of banken. Ook organizatonsch is Schepen Jan Van Damme verwei- deze associatie sterk en goed ge- komde de vele genodigden en wees struktureerd aldus de voorzitter hen op het historisch karakter van die een en al bewonering was voor de stad Dendermonde. Hij zei ook de wijze waarop de associatie werkt. Associatie op het Dendermonase Vanzelfsprekend werden tijdens deze nieuwjaarsreceptie ook enkele verdienstelijke leden gehuldigd. Die taak nam Henri Sely. voorzitter yan de Vlaamse Karate Associatie op zich. In de eerste plaats huldigde hij Francois De Mesmaeker, die de scheidsrechterskursus van het Wu- ko volgde en de titel van wereldjury lid verwierf. Een huldebetoon was er ook voor de 18 jarige Danny Van Damme die op de Europese kam pioenschappen voor juniores brons behaalde. Van Damme is lid van Voris Karate uit Schoten, de club waar men al eerder een Europees kampioen bjj de juniores mocht be groeten in "de persoon van Guy Smeyers en waarvan ook Astrid Stessens deel uitmaakt. Zij behaal- Karate. Gezellig keuvelen tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Vlaam se Karate Associatie in het Dendermonds stadhuis (foto P.Hermans) V.W. Hamme maakte vorig weekeinde van de competitieonderbre - king gebruik om een oefenmatch te spelen tegen het Brabantse Hoger Op Merchtem. De ploeg bij wie Harry De Roos nog enige tijd aan het bewind is geweest, werd voor de Hammenaars een makkelijke prooi, wat blijkt uit de 4-0 cijfers. De thuisploeg nam de gelegenheid te baat om een paar jongeren de kans te geven. Tegen Evergem center zullen trouwens een aantal invallers debuteren. Er ontbreken titularissen. Paul Vermeir hervatte de trainingen maar snel bleek dat de blessure niet genezen is. Nico Van Bogaert heeft klachten over een pijnlijke lies. Ook hij hoort er niet bij evenmin als Frank Heremans die een beperkte operatie onderging en nog een week of twee langs de lijn blijft. Voorts is Claudio De Raep geschorst en overigens ook gekwetst. - We rooien het wel dicit een optimistische Peter Van Caelenberg. Evergem wordt geen makkelijke klus maar zijn die er wel in de vierde klasse? Defensief weten de Gentenaars zich stevig te organiseren. De herin nering aan de heenmatch blijft ons vers in het geheugen. We dwongen een gelijkspel af. Bedoeling op eigen veld is uiteraard twee punten te pakken. De terugronde moet een rijkere oogst opleveren. Met twintig punten uit vijftien matchen eindigen wij gewis op een ereplaats. Ik meen dat we tot meer in staat moeten zijn dan wat momenteel blijkt uit de algemene rangschikking. Peter Van Caelenberg heeft in deze competitie al een paar wenkende kansen over het hoorfd gezien, maar al bij al is hij een voetballer die zijn aanleg laat blijken en bij iedere opdracht een algehele inzet demonstreert. Dergelijke spelers voldoen aan de principes die alge meen gelden in de vierde klasse. De ploeg: De Wilde, Coucke, Mare D'Hondt, Pascal D'Hondt, Ver bustel, Smet, nardus, Vergeylen, Van der Stock, De Borger, Van Caelenberg. (De Pelsmaecker, Palfliet, Blommaert). 'Slechts één keer hebben de bezoekers een vuist gemaakt. Dat was toen Lip pens uithaalde, maar de bal pletste op het doelhout, aldus Van Overstraeten. Bij de rust hadden we een 2-0 voor sprong verworven. Een resultaat dat niet eens overdreven was. We waren immers doorlopend de baas, kregen de betere kansen en verzilverden er twee van. Snel na de hervatting viel de derde treffer. Metéén waren we zeker van de zege, die ons nu op de tweede plaats brengt op drie punten van de leider. Danny Heyvaert, Franky Verheyden, Benny Rogiers en Dirk Raes waren de goalgetters. Viergoalsvanvierverschil - lende auteurs. Dat wil zeggen dat onze ploeg niet staat of valt met één speler. Rapide Lebbeke-Buggenhout 5-0. Buggenhoutkeeper Verstrepen en de scheidsrechter kijken toe hoe een Lebbeekse speler verzorgd wordt de een zilveren medaille. De trainer van deze suksesrijke club is Alfons Sely. In zijn toespraak stelde de voorzitter ook dat het deugd aan het hart doet te weten dat het BOIC veel belangstelling heeft voor de ka- ratesport. Hij zie verder tevreden te zijn over de stages, de regionale en nationale trainingen, de leranstage en bracht hulde aan de inzet van de raad van bestuur en van de techni sche kommissie. De Vlaamse Kara te Associatie telt meer dan 5.200 leden die aangesloten zijn bij een 90 tal clubs. Tot slot zei hij gelukkig te zijn met de groeiende samenwer king tussen de karate federatie waarvan hij de voorzitter mocht be groeten en de Vlaamse Karate As sociatie Eén van de verassingen tijdens de voor bije speeldag is ongetwijfeld de over tuigende winst van Robur Moerzeke te gen Oudenaarde. De thuisploeg boekte een resultaat dat niemand had verwacht. Aanvankelijk zag het er zeker niet naar uit dat het goed spelende Oudenaarde met zulke zware cijfers naar huis zou worden gestuurd. Het lag in de lijn der verwachtingen dat het bij het vrij be scheiden Robur minstens een punt uit de brand zou slepen. Een voetbalmatch moet echter nog altijd gespeeld worden! Klubleider Freddy De Maere van Robur over het verloop van de wedstrijd: 'De bezoekers liepen offensief van stapel. We werden voortdurend bestookt en kregen geen kans om uit onze schelp te kruipen. Op dat moment mochten we een kaarsje branden voor onze doelman Laureys die enkele keren subliem is tus sengekomen. Oudenaarde kreeg een uitstekende kans toen Verschueren al leen voor onze keeper verscheen. Hij wou de zaak alleen beredderen, maar had hij een medemaat in zijn spel willen betrekken dan stonden we op dat mo ment 0-1 achter. Nu kon keeper Laureys gepast tussenkomen. Rond het halfuur kwam een Moerzeek- se tegenaanval op gang en wij konden daaruit munt slaan. Mare Ost brak uit en speelde door naar Eddy De Malssche. Met een hakje bediende hij Nimmegeers die raak trof. De tweede helft was nog geen minuut oud toen Leo Wuytack met het hoofd een hoekschop tot een tweede doelpunt verlengde. Het vuur sloeg toen in de pan en de spelers werden geest- en zegedriftig. De bezoekers vonden nooit de gepaste te genzetten en moesten buigen voor de overmacht. Toen Geert Van Moerzeke, met nog een kwartier te spelen, een unieke kans om zette, was de match gespeeld. Ik meen dat we een verdiende overwin ning hebben behaald. De waarheid heeft echter haar rechten en ik zou niet objektief oordelen indien ik de verdiens te van S.V. Oudenaarde niet zou onder strepen. Volgens mij is dat één van de betere teams uit eerste provinciale. Vooral op technisch vlak kan die ploeg enorm sterk uitpakken, maar in de pro vinciale reeksen moet je vooral kunnen knokken en op dat vlak hebben wij blijk baar meer ervaring. Voor de bezoekers, die ondersteboven waren van deze zware afstraffing, bete kent dit verlies een diepe deuk in de titelkansen. Oudenaarde wou immers zo snel mogelijk terug naar bevordering. Of dat nu nog zal lukken wordt wel erg twijfelachtig. Voor Robur Moerzeke telt uitsluitend het behoud. De blauw-witten zijn aardig op weg om in dat opzet te slagen Wie een team als dat van Oudenaarde op een pandoering kan trakteren, komt voor degradatie niet in aanmerking. De kans lijkt groot dat Rapide Lebbeke volgend seizoen in tweede provinciale aantreedt. Dat zou dan de tweede pro motie zijn in evenveel seizoenen. Vier ploegen uit derde mogen de sprong ma ken. Met zes punten voorsprong op de vierde gerangschikte zit de promotie er voor de Lebbekenaars dik in. 'Een dergelijke gang van zaken,hebben we ons nooit durven voorstellen, zegt sekretaris Eddy Van Overstraeten. Voor de kampanje begon stelden we ons al tevreden met een bescheiden rang- Tegen Sparta Buggenhout was Rapide Lebbeke doorlopend meester van de si tuatie. Rapide Lebbeke-Buggenhout 5-0. De Lebbekenaars sneden door de Buggenhoutse verdediging als door boter (gdv) schikking en het behoud. Nu gaat het Zondag in Bazel hopen we overeind te petitie tevreden zijn, is een overbodige echter helemaal de verrassende kant blijven. Of we totnogtoe over deze kom- vraag, op'.

De Voorpost | 1990 | | pagina 17