Lokeren houdt het hoofd boven water in rasechte cupmatch Bart Bertels nekt K.A.V.Dendermonde Claudio Bancheri zet S.K.Lebbeke op rozen Aalst blijft met tien man overeind E. Aalst: Lommei nieuwe test-case voor Poortvliet? Beker van België: 1/8 finales Lokeren - KV Mechelen 1-2 Voetbal kalender K.A.V.D. - Ertvelde 0-2 V* finales Beker van België: 14 en 25 maart Zaterdag: Antwerp - Lokeren Olsa - S.K.Lebbeke 0-2 Voetbal uitslagen 18 - 19.1.1990 - De Voorpost Hoewel Lokeren niet bepaald bekend staat als een typische cupploeg, is het er toch maar in geslaagd landskampioen KV Mechelen te elimineren. In de ver bazingwekkende heenwedstrijd werd met 1-3 op het veld van de Maneblussers gewonnen. Deze onvergetelijke presta tie, een combinatie van de slechte vorm waarin 's lands besten toen verkeerden met de uitzonderlijk goede match van de talentrijke individuen in het Wase team. Dat de terugwedstrijd een serieuze test zou worden voor de jonge Daknamploeg was algemeen bekend. Vooreerst was er de belabberde thuisreputatie van Loke ren. Dit seizoen werd thuis enkel gewon nen tegen Sint-Truiden,"Germinal Eke- ren (competitie) en Lierse (beker). Dat de tricolores buitenshuis meestal een sterke prestatie neerzetten, zal nu wel algemeen bekend zijn. Ook het plotse vertrek van KV-trainer Krol (na een dis puut met een aantal van zijn spelers) kruidde dit treffen. Hulptrainer Van Hoof nam het roer voorlopig over, en het lijdt geen twijfel dat de Mechelaars voor deze bekerwedstrijd voldoende ge motiveerd waren. Er waren dus genoeg tekens die erop wezen dat deze wedstrijd één van de meest bewogen partijen zou worden uit de nog korte geschiedenis van de Wase klub. Toch begon de match iets té geani meerd. Na een relatief rustig begin was het al na 8 minuten prijs: Bruno Versa- vel, die foutief werd neergehaald door Myyry, de "Vliegende Fin", vond het nodig om deze nog een paar trappen te verkopen. Een logische uitsluiting van de vroegere Daknampupil was het ge volg. Tussen de spelers onderling, en met de scheidsrechter als hulpeloze toe schouwer werd een flink stukje gevoch ten. Uiteindelijk konden de vechtersba zen toch van elkaar gescheiden worden, zodat de wedstrijd op een reglementaire manier kon verdergaan. Een vijftal mi nuten na deze voetbalonwaardige fase kreeg Myyry dé kans om Lokeren op rozen te zetten. De paal stond echter in de weg. Even later was het wel raak. Meszaros baande zich een weg door de Mechelse verdediging en dropte de bal achter Preud'homme. Lokeren stond op 1-0, en de kwalificatie leek binnen, te meer daar de Daknammers tot dan toe het heft stevig in handen schenen te hebben. De fout die Lokeren toen maak te werd hen naderhand nog bijna fataal: in elk trainersboekje zou moeten staan dat het bijna steeds nefast is een voor sprong te verdedigen door massaal te rug te plooien i.p.v. druk te blijven ont wikkelen op de tegenstander, precies de fout die Lokeren maakte tegen Meche len, dat nu zijn eigen spel kon opdringen. Naast deze (definitieve) wijziging van het spelbeeld was er nog een ander pro bleem dat de Lokerse aanhang zorgen baarde: scheidsrechter Van Langenho- ve en zijn twee "rechterhanden", de lijn rechters gaven blijk van een merkwaar dige mentaliteit, door zo goed als alle onduidelijke overtredingen in het voor deel van de Mechelaars te blazen. Het lijkt erop dat niet enkel de Belgische politici de compensatiepolitiek voeren. Lokeren speelde niet tegen tien, maar tegen dertien tegenstanders, zodat de match volledig kantelde in het voordeel van de (ex-)landskampioen. Toch hield de Lokerse defensie onder impuls van kapitein Stalmans, het hoofd koel. Deze Stalmans neemt meer en meer de rol over van de nog steeds inactieve Jans- sens, die andere stevige bonk in de Dak- namverdediging. Met zijn snedige inter venties en onberispelijk passwerk deed Stalmans wat hij kon, maar iedereen op Daknam voelde dat Mechelen zwaarder en zwaarder drukte. De 1-1 kwam dan toch nog op het bord voor rust, nadat scheidsrechter Van Langenhove een imaginaire hoekschop had toegekend aan Mechelen. Emmers kon, vanop een afstand, de 1-1 op het bord knallen. Ge lukkig voor de tricolores viel de pauze vlak achter dit doelpunt, zodat men de tijd kreeg mentaal te herstellen van deze schok. Na de rust leek het erop dat Lokeren nog een lange uitputtingsslag voor de boeg had, een voorspelling die helemaal vervuld zou worden. Hoewel Lokeren af en toe aan de wurggreep van de Meche laars kon ontsnappen, en met snedige counters (nog steeds hét wapen op Dak- nam) Preud'homme kon verontrusten, bleef Mechelen toch het gevaarlijkst. Meszaros en Myyry konden via deze te genstoten de kwalificatie niet veilig stel len. Taibi en Samson lieten zich beiden in negatieve zin opmerken toen zij res- pektievelijk Rutjes en De Wilde kata pulteerden. Scheidsrechter Van Lang enhove had het blijkbaar te druk met andere zaken om deze zware fouten te bestraffen. Na 20 minuten in de tweede helft ge beurde het dan toch: KV Mechelen kwam op voorsprong via Bosman, die hiervoor wel hulp nodig had van Schoofs (na de match zou hij verklaren dat hij zich miskeek op de voorzet van Koeman, waardoor het lederen voorwerp op zijn been terecht kwam, en daarna ideaal voor de voeten van Bosman). De Me chelse ban leek gebroken, en onver vaard werd nu op zoek gegaan naar het doelpunt dat tot de verlengingen zou leiden. Dit was echter buiten de Lokerse waard, in dit geval keeper Danny D'Hondt, gerekend. Alle hele en halve kansen die de Maneblussers nog konden creëren werden door hem vakkundig de nek omgewrongen. Na 45 minuten bibberen en beven werd het hoog tijd dat scheidsrechter Van Langenhove de macht affloot (één van zijn weinige goede beslissingen). De vreugde op de tribunes was groot, de opluchting kende geen grenzen. Deze match met stressfactor 10 zal zeker met gouden letters in het grootboek van Lo keren worden beschreven als de mooiste nederlaag uit de geschiedenis van de Waaslandse club. T. De Backer le nationale Antwerp-Lokeren (Sandra) Beveren-St.Truiden (Dombret) 2e nationale E.Aalst-Lommel (Wautelet) Rac. Jet-St.Niklaas (Heptia) 3e nationale E. Zele-Ninove (De Bruyn) Bevordering A VW Hamme-Evergem (Michiels) Denderh.-J.Lede (Hannes) le provinciale Waarschoot-KAVD (Van Damme E.) Ertvelde-Robur (Van der Eecken) SK Lebbeke-E.Meldert (De Buysscher) 2e provinciale B Zottegem-TK Meldert (De Clercq) Baasrode-St.L.Houtem (Arys) HO Etikhove-SK Aalst (Colpaert) 3e provinciale B Massemen-Serskamp (De Prez) Edeboys-Melsen (Dossche) Schellebelle-Windeke (Dhont) 3e provinciale D Erembod.-Heldergem (Daelemans) St.Denderl.-Doggen (Van Bogaert) E.Houtem-Hofstade (Van den Berghe) Aaigem-Mere (Fierens) Edixvelde-W.Moorsel (De Tandt) Bambrugge-Erpe (Verstraeten) Gijzegem-Kerksken (Boone) 3e provinciale E St.Gillis.D.-Haasdonk (De Smet) Stekene-Heikant (Heerwegh) Bazel-R.Lebbeke (De Mesmaeker) Buggenhout-Klein Laar (De Wilde) Gremb.-SK Overm. (Van der Stylen) Gerda-Wieze (De Bleser) 4e provinciale D FC Aalst-Vlierzele (Siccard) Woubrechtegem-Burst (Heyse) Oordegem-Nieuwer. (De Troyer) Ede-Erondegem (Van Ongevalle) Letterh.-Terjoden (Van den Berghe) 4e provinciale G HO Kalken-Schoonaarde (Teugels) Baardegem-SK Kalken (Drieghe) Val.Overmere-Herdersem (Saadouni) Smetlede-Opstal (De Gussem) S.Moorsel-Oudegem (Van de Sande) Lutterzele-Boonwijk (De Block) Appels-Opdorp (De Witte) Berlare-Wichelen (Van Speybroeck) 4e provinciale H Waasmunster-VK Hamme (Van Zele) Robur-Oudenaarde 3-0. Benny Huylebroeck krijgt het niet gemakke lijk met vier tegenstrevers op zijn dak (vh) Robur-Oudenaarde 3-0. De Oudenaardse doelman Impe bokst de bal weg voor het hoofd van Nimmegeers. Wuytack kijkt toe (vh) Bart Bertels heeft KAV-Dendermonde de das omgedaan. De Ertvelde-spits is de zoon van Eddy Bertels, die in de zeventigerjaren de sportieve touwtjes in handen had bij paarsblauw, toen het in drie seizoenen tijds promoveerde van eerste provinciale naar derde nationale. Bart Bertels scoorde de beide doelpun ten, waardoor Dendermonde voor het eerst in deze kompetitie op eigen veld een nederlaag opliep. 'Een pechmatch, zegde oefenmeester Toon Pfaff achteraf. Ik heb de spelers niets te verwijten. Er was inzet en er kwamen kansen maar die hebben we niet kunnen benutten. Negatieve kant is dat er een beetje te weinig gevoetbald werd. In de eerste helft hadden we recht op minstens één vrijschop. Een bezoe kende speler keerde het leder met beide handen. Het hele stadion had het ge merkt, behalve de scheidsrechter die zich nochtans in de onmiddellijke buurt bevond. Voor de rust verliepen de bal wisselingen te traag. Na de hervatting kwam er meer schot in de zaak. We dwongen een uitgesproken overwicht af maar botsten op een hechte muur. Geef toe dat het ons niet meezat. Vaak heb ben we naar doel gemikt, maar meestal zat er een been of een voet in de weg. Een nederlaag hebben ze zeker niet ver diend. Eén punt ware logischer ge weest'. Vermelden we tot slot de flinke verrich ting van Peter Moreels. Minder positie) is het nieuws over Dirk Van Nieuwen- huyse. Wegens die aanslepende lies kwetsuur zal hij niet meer aantreden. E.G. Zaterdagavond komt Lommei op bezoek in het P. Cornelisstadion. Dit Limburgs team doet het zeker niet ver van slecht dit seizoen. Het etaleert vooral een krachtig voetbal. Dat kon al vastgesteld worden tijdens de heenwedstrijd, die toen op 3-3 eindigde. In de loop van de week speelde Eendracht nog een oefenwedstrijd tegen Oostende, maar die kwam volgens insiders slecht gelegen omdat de Ajuinen pas de zware kompetitiewedstrijd tegen Eisden achter de rug hadden. Bepaalde spelers kloegen over een overbelasting. 'Dat Hollands duo Jan-Jan doet ons beestachtig trainen. Men houdt geen rekening met het feit dat we overdag hoeven te werken' aldus het geweeklaag bij de niet-profs. Hoe dan pok, Jan poortvliet beseft beter dan wie ook, dat wil Eendracht nog een kans maken om via een periodetitel in eerste klasse te geraken, er uitermate ernstig moet gewerkt-wórden aan de voorbereiding van iedere match. Langs de andere kant gaf Poortvliet toe dat het oefenprogramma tijdens de winterstop wellicht iets te zwaar was. 'Tegen de zogenaamde kleine ploegen spelen heeft helemaal geen nut, en door hard trainen wordt men alleen maar sterker. Maar goed we zullen tegen Lommei zien of de konditie van bepaalde spelers er niet onder geleden heeft, en desnoods individueel het trainingsschema aanpassen' redeneert Poortvliet. Voor de wedstrijd tegen Lommei zal Eendracht niet kunnen rekenen op Lamin. Die kreeg 2 weken rust voorgeschreven door de klubdokter. Kanu ondergaat volgende week een laatste onderzoek. Als het licht op groen wordt gezet mag hij volop oefenen. In de Vi finales van de Beker van België kon Lokeren volgende tegenstanders treffen: Anderlecht, Luik, Standaard, St. Truiden, Ekeren, Diest en RC Genk. De kansen dat de tricolores de volgende ronde halen schatten wij hier nogal hoog in. Enkel een loting tegen de eerste 3 van bovengenoemde 7 ploegen zou negatief zijn. Anderlecht moet vermeden worden om nogal voor de hand j liggende redenen, Luik omdat het een typische cupploeg is, en Standaard I omdat het herboren lijkt met het duo Vos-Molnar (en niemand is het débacle I van vorig jaar vergeten tegen de Rouches). Als Lokeren Diest uitloot, dan mag de halve finaleplaats gereserveerd worden. M.b.) De eerste partij uit de terugronde speelt Lokeren op het veld van Antwerp. De heenmatch eindigde op 0-0 (wat toen geïnterpreteerd werd als een goede uitslag voor het onervaren Lokerse team). Antwerp is ook dit seizoen een ploeg met Uefa-aspiraties, die echter iets te wispelturig presteert om het de topploegen lastig te maken. Eventueel puntengewin op de Bosuil zou verras send, maar daarom niet minder aangenaam zijn. (t d b Vi O A] Mc Voetbal is onberekenbaar. Niemand had verwacht dat S.K.Lebbeke twee punten zou pakken op het terrein van Olsa Brakel. Tegen de gang van het spel in kwam de Konkelgoedploeg op winst en een counter in de tweede helft deed de leider de das om. 'Tijdens de eerste vijfentwintig minuten werden we gewoon op eigen helft ge plakt, vertelt oefenmeester De Berlan- ger. We kwamen amper aan de bak te gen een team dat een bijzonder sterke indruk liet en zeker veel talent en kwali - teit aan boord heeft. Op tien minuten voor de rust geraakten we uit de omknel ling. Frankie Van Heek haalde uit. De bal week af, buiten bereik van de keeper en in doel. Dat we na de hervatting water en bloed zouden zweten, was te ver wachten. De thuisploeg wou ten allen prijze een nederlaag op eigen veld v«j mijden en bracht al haar geschut in pos/ tie. Wij konden iets anders dan op i counter rekenen. Enkele keren kondtj we tonen dat die counters niet zondj gevaar waren. Met nog een kwartie voor de boeg, haalde ik Claudio Banche ri van de bank. In de slotminuten gingli met het hoofd op een hoge center afe deponeerde de bal mooi in de nettel De strijd was gestreden en twee goudei punten, waarop we niet gerekend hal den, werden ons deel. Ik hoop en veroi derstel dat deze onverwachte winst o« een ferme opkikker is. Ook in de komei! de weken moeten wij nog punten pal| ken, willen we ons uit de bedreigde zon! houden en rustig naar het kompetitie einde kunnen afstevenen. E.Q Zowel Patro Eisden, als voor Een dracht Aalst, was de inhaalwed strijd van de kompetitie in tweede klasse, de laatste kans om nog aan spraak te kunnen maken op de 2de periodetitel. Bij Aalst waren de ver wachtingen zeer gespannen, ver mits het aan een gelijkspel niet vol doende had. Aalst moest dus win nen en had er trouwens in de loop van de week alles aan gedaan om tip-top te Eisden te verschijnen; Aalst maakte er een snelle start van en kreeg via Eeckhout twee keer een kans om te scoren; Dat bezoe kend geweld bleef echter slechts een kwartier duren, en toen nadien Brebels de Eendrachtspelmaker Lozano onder controle had, kwam Eisden sterker in de wedstrijd. Na dat De Maere van het veld was ver wezen na 2 gele kaarten, diende Poortvliet zijn team te herschikken; Luc Limpens, meid voor alle werk, werd libero en deed het uitstekend als laatste man. Patro kon in he laatste kwartier zijn numerieke meerderheid niet meer verzilverea' ook al omwille van het feit dat Limburgers niet voorbij een uitste kend akterende doelman De Schrij ver geraakten. Hij wist raad met eei schot van Daelmans, een kopb: van Brebels en een atoomschot vai Amariz. Jan Poortvliet, geelgeschorst, volg de de wedstrijd in de tribune en h( voor ons volgende repliek na d( wedstrijd. «Al bij al eehn stevige wedstrijd op het scherp van de snee», vond de Zeeuw «Met de uit slag kan ik best tevreden zijn, wan! veel zat er voor ons hier vandaag niet in. De scheidsrechter had bo vendien nog een strafschop kunnen blazen voor een handspel. Maar uit eindelijk levert dat gelijkspel op verplaatsing niets op. We kunnen die periodetitel best vergeten». 2e nationale Patro Eisden-E.Aalst le provinciale Robur-Oudenaarde Olsa-SK Lebbeke KAVD-Ertvelde E.Meldert-Denderleeuw 2e provinciale B Haaltert-Baasrode TK Meldert-Brakel St.L.Houtem-SK Aalst 3e provinciale B Lochristi-Serskamp Laarne-Edeboys Schellebelle-Zaffelare 3e provinciale D Erpe-Heldergem W.Moorsel-Erembodegem Mere-Gijzegem Hofstade-Bambrugge Doggen-Edixvelde Meerbeke-Aaigem 3e provinciale E Lokerse-St.Gillis.D. Sombeke-Grembergen 4-1 0-0 R.Lebbeke-Buggenhout 5-0 Heikant-St.Gillis-W. 0-1 SK Overmere-Wieze 5-1 0;2 4e provinciale D 0-2 Erondegem-Lebeke 0-5 2-i Burst-Letterhoutem 2-0 Vlierzele-Ede 2-3 Westrem-Oordegem 1-6 fr\ Welle-FC Aalst O-O Terjoden-Hillegem 3-0 4e provinciale G Boonwijk-Schoonaarde 1-2 Oudegem-HO Kalken 3-1 Opstal-Appels 1-2 1-1 Herdersem-Lutterzele 0-4 SK Kalken-S.Moorsel 1-5 0-1 Berlare-Smetlede 4-3 3-1 Baardegem-Val.Overmere 3-2 1-1 Opdorp-Wichelen 0-1 4e provinciale H VK Hamme-Daknam 1-4 7-0

De Voorpost | 1990 | | pagina 18