Invaller Heeckhoudt beslist over winst in slotminuut 5 Over Erwin Van de Cauter enBertje Vercauteren Palingboys met 12 op 14 Geen bevestiging bij Opstal Inzet van thuisploeg ondermaats Gehandicapte Kamillekes konden het niet De Voorpost - 19.1.1990 - 19 Mwm Vierde provinciale SK Berlare Smetlede Eigenaardige wedstrijd in Berlare waar de thuisploeg meer dan één gezicht liet zien in deze wedstrijd. Vlot scorend in de eerste helft waar een beslissing werd nagelaten lieten de thuisspelers immers Smetlede gedurende de tweedehelft de be zoekers nog een grote achterstand inhalen om dan nog in extremis zelf de zege binnen te halen in de slotmi- nuut langs de ingevallen Heeck- VK Hamme-Daknam 0-0. Quintelier schijnt zich af te vragen waarde spedde welUcht de bal is (vh) ^este eerste helft van dit lopende seizoen. Alles lukte en dus werden de bezoekers letterlijk voor hun ei gen doel geplakt. In de eerste mi nuut van de eerste helft was het al 1-0. Op een voorzet van Van Bever kon Mario Baeyens de bal mooi meenemen en onder de bezoekende doelman scoren. Van een droom- start gesproken. En wellicht Vierde provinciale Opstal Appels nummer drie tegen de netten te leedse ploeg nog een gelijkspel wil- prikken voor zijn ploeg. Smetlede den bezorgen. Althans zo zag het er kraakte nu in alle voegen en Ver- naar uit ware daar niet invaller heyen kon enkele minuten voor rust André Heeckhoudt geweest die als ook al achter een enorme kans aan invaller voor Noël Van Uytvanghe maar hij besloot helemaal alleen op de voorlaatste minuut op voor voor de bezoekende doelman par- zet van Nico De Potter de bal alsnog does op die doelman zodat deze voorbij de bezoekende doelman kans ook weg was. Ook Olivier kon schuiven en zo de zege veilig Baeyens besloot deze sterke eerste kon stellen voor de thuisploeg, kwetst het veld diende te verlaten' thuishelft van SK Berlare met een Berlare telt nu dan ook een 6 op 6 en en vervangen moest worden door loepzuivere kans maar hij trapte on- heeft na de jaarwende nog geen ne- begrijpelijk over het ledige doel. derlaag geleden al was men nu dus Het eerste kwartier na de rust was wel erg dicht bij het verlies van één ook nog voor Berlare dat zich kan- puntje, sen zag geschapen langs Didier Ker- re en Verheyen maar telkens weer Het duel met Wichelen kondigt zich aantekenen. Nu waren ze bij de be- zat een bezoekend verdediger er- dan nu zondag ook aan als kapitaal zoekers helemaal het hoofd kwijt en tussen om onheil te voorkomen, want wil men hoog bovenaan de Olivier Baeyens kon andermaal en- Wanneer Berlare dan een plotse te- ladder blijven dan moet de tendens kele minuten later tussen een slech- rugval kende waren het de bezoe- verder gezet worden, te terugspeelbal zitten, hetgeen kers Blondeel, Rasschaert die op M/S hem de gelegenheid bracht om het einde van de wedstrijd de Smet- droomden ze ook in Berlare want eventjes liet men de bezoekers de vrije teugels waardoor deze na tien minuten in de eerste helft langszij wisten te komen na een slechte te rugspeelbal van Van Impe en be zoeker Blondeel daarvan kon profi teren. De thuisploeg dreigde dan wat aan het zwalpen te gaan en ze ker wanneer doelman De Roeck ge- Hanselaere. Toch wist Berlare zich van dan af wonderwel te herstellen en op hoekschop van Nico De Pot ter kon Verheyen met het hoofd nummer twee van de thuisploeg j Men had bij Opstal duidelijk meer I van deze wedstrijd verwacht. Vori- e vej ge speeldag nog zo'n goede verrich- r-r c 0 m H ting weggegeven tegenover Hoger Muysewinckel en Luc Heuck voor IT Op Kalken en nu dit verlies tegen VanMalderenenDirkVanDamme Appels het kwam hard aan bij de verlegenheid te brengen. Opstal wisselde dan tijdens de rust in een soort wanhoopspoging Yves thuisklub. Temeer daar men besefte dat nu wellicht de laatste (water)- kans op promotie heel toepasselijk in de mist opging. Bij Appels was men er vast van overtuigd dat er j beterschap in ploeg stak ondanks het feit dat verleden week verloren I werd tegen Herdersem. Toen bleek doelman Janssen evenwel onklop- en dat scheelde dan toch even weer wat. Opstal ging duidelijk domine ren terwijl Appels nu op de counter aangewezen was. De thuisploeg zou een kwartier voor tijd dan de zaken nog enigszins recht weten te trekken als op een center van Vermeir Omer De Feyter de bal op de lat knalde in één tijd maar de goed gevolgde Pe ter Bourgeois kon-de terugkaatsen- Vierde provinciale VJ Baardegem V. Overmere baar te zijn zodat men nu er weer de bal alsnog tegen de netten trap- van meetaf goed tegenaan ging. Na pen. een kwartier in dc eerste helft was I een balverlies van Luc Heuck van j de thuisploeg voldoende om Pascal p/j Poppe toe te laten het openings- 1 doelpunt langs de kant van Appels te laten vallen. Opstal herstelde wel I tijdens het verdere verloop van de eerste helft het evenwicht maar de enkele kansjes die Omer De Feyter I zich toeeigende waren onvoldoen de om de bezoekende defensie in Appels bleef het countcrwapcn hanteren en tien minuten voor tijd leverde dat een vrije trap op net buiten de grote rechthoek. De thuismuur was er een van wankele kwaliteit en Erwin De Kegel van Appels lepelde de bal probleemloos tot tegen de netten waardoor zijn ploeg met de volle buit mocht ver trekken. M/S De Vlugge Jongeren leken deze maal wel 'tamme' ouderlingen te zijn in deze wedstrijd tegen wat nor maal een hapje zou moeten zijn lijk ploegen als Overmere. De rang schikking bewijst zulks maar in werkelijkheid kan het mede door de ingesteldheid van spelers van een ploeg helemaal anders uitvallen. In de eerste helft van deze wedstrijd kon Baardegem wel veldoverwicht afdwingen maar echt intenties om met enkele fraai uitgesponnen ak- ties uit de mist te komen waren er zeker niet bij. Henk Sibe en Herbert Van Renterghem hadden wel enke le waterkansjes maar meer viel er was maar niets was natuurlijk min der waar. Op een hoekschop kon den de Valentino's tot groot onge noegen van thuistrainer Van der Rusten milderen tot 2-1 na een zwa re dekkingsfout achteraan bij Baar degem. Enkele minuten later op nieuw op een hoekschop was het doelman Rony De Rop die niet he lemaal vrijuitging als de bezoekers nummer twee voorbij hem konden koppen zodat het meteen gelijk stond. Dit tot grote ergernis van de thuistrainer. Zeker als men weet dat de bal bij deze tweede goal nog ter gend traag tussen verdedigers Van Audenhove Hugo en patrick Cau- over de eerste wedstrijdhelft niet dron heen liep. De verslagenheid in he ïeriel lverei dat d( uitstj Schi nete< kopto ïot vai meer te vertellen. Thuistrainer Jean-Luc Van der Rusten wierp dan tijdens de pauze zijn gewicht er dan eens tegenaan en blijkbaar had de preek van de sport ieve baas vruchten afgeworpen want na 10 minuten in die tweede helft stond het dan toch 1-0 voor de thuisploeg. Op een vrije trap van was natuurlijk groot bij Baardegem dat de baard dreigde af gedaan te worden door de Valentino's. Vier minuten voor tijd slaagde de thuis ploeg er dan alsnog in om de wed strijd, zij het met veel bloed en tra nen, winnend af te sluiten. Een lange bal vanuit de verdediging werd door Herbert Van Renterg- VK Hamme-Daknam 0-0. Waegeman kopt op doel maar zijn poging gaat via de lat over (vh) Derde provinciale Overmere 5 Wieze 1 t, vol{ en M na i stevij /an de uit] i, wai anda; tad bi tunnel aar uit-j pel tunnel n». Vierde provinciale Oudegem HO Kalken specialist J.C. Van Audenhove was hem in de loop van Bart Heyvaert het Patrick Caudron die als kleinste getikt die zich mooi vrij kapte en 3 1 Het minste wat we kunnen stellen is dat Oudegem terug de oude is ge worden. Het voetbal van bij het be gin in deze kompetitie is terug te ontwaren in de spelersgroep en nu de geschorsten en de gekwetsten langzaam maar zeker terug hun plaats komen innemen zal met dit Oudegem terug rekening moeten gehouden worden. Het eerste be wijs is er al. Het nummer twee in de rangschikking HO Kalken sneuvel de reeds in Oudegem. Uitblinkers in deze wedstrijd waren vooral Er win Van de Cauter en zijn bijna naamgenoot Bertje Vercauteren. Zij speelden de bezoekers meer maals op een hoopje en als zij dan nog voor de doelpunten gingen zor gen kon het thuisgeluk natuurlijk niet meer op bij de talrijk aanwezige supporters. Nochtans was het eerste doelpunt niet van de reeds voornoemde thuisspelers. Dat was na 18 minuten weggelegd voor Marnix Van Boven die op voorzet van Vermeir tussen twee bezoekers kon glippen en de bal rustig tegen de netten plaatste. Amper drie minuten later wisten ze bij Hoger Op niet meer waar ze het hadden als Oudegem opnieuw kon van Bert Vercauteren die pas met heel wat moeite en grijpwerk door de bezoekende doelman uit zijn kooi kon worden gehouden. Erwin Van de Cauter was de volgende die zijn thuisgeluk probeerde maar voor hem stond de kruising pardoes in zijn schietbaan anders leidde de thuisploeg na een goed halfuur de dans met 3-0. Nu werd het tegen het spelbeeld in nog zelfs 2-1 kort voor de rust als de scheidsrechter iets onregelmatigs gezien had bij de thuisdoelman maar wat is nog altijd niet achterhaald. De toegekende vrije trap van net buiten de grote rechthoek leverde wel via De Maersschalk een aansluitend doel punt op voor Hoger Op. Na de rust legde men bij Oudegem de nadruk op de voorsprong en verdedigen en er gepast uit te komen wanneer de gelegenheid zich voordeed. En wees er maar zeker van dat er gele genheden te overwaren. Van Boven kopte als eerste op de dwarsligger, tussen het lot de juiste timing had om de bal tegen de netten te kop pen. Baardegem nam nu duidelijk het initiatief en Overmere werd nu ver op eigen helft teruggedwongen. En toen J.C. Van Audenhove zijn naast de bezoekende doelman het winnende doelpunt kon aanteke nen. Zo werd het 3-2 maar puntver lies was deze maal erg dichtbij voor Baardegem. Nu zondag ontvangen Ondanks het feit dat de einduitslag zulke hoge cijfers te bieden had heeft FC Wieze in Overmere voor flink wat weerstand gezorgd. Thuis trainer Christian De Rocker had zijn jongens evenwel toch gewaar schuwd dat Wieze voor het eerst dit seizoen eens voltallig aan de start kon verschijnen en dus wel eens ge- de Vlugge Jongeren SK Kalken zo- vaarlijk uit de hoek zou kunnen ko vrije trap nog eens mocht overdoen dat opnieuw twee punten kost wat en nu het hoofd zocht én vond van kost moeten veroverd worden. Henk Sibe stond het na een uur spel Maar dan wel met de juiste inge- 2-0 voor de Vlugge Jongeren. Daar steldheid. dacht iedereen dat de buit binnen M/S Gent - Kamillekes 2-1 scoren, nu was het Jerry Van der ]j Jeugd die met een verre voorzet 4.3 Bertje Vercauteren kon bereiken 3-2 die op zijn beurt de Kalkense verde- 1-21 digers te vlug af was en zo op die manier het tweede thuisdoelpunt O-O wist aan te tekenen. 2-0 na 21 minu ten. Vier minuten later alweer de thuisploeg die blijkbaar van zichzelf verschoot. Nu was er een harde knal Een gehandicapte Kamillekesploeg De tweede speelhelft was amper één door het uitvallen van Peggy van der minuut ver of Katleen Stevens, alleen Maelen en Helga Van der Donckt, kon voor de Gentse keeper, besloot vlak op het in Gent niet waarmaken, al kregen de goalie, de Aalsterse meisjes verschillende open kansen aan de voet. De Gentse tweede treffer kwam er na Het was nochtans Aalst dat eerst op een onnodig toegestane hoekschop van Van den Hauwe mikte juist naast de voorsprong kwam. In de 18e minuut, na Ann Eloot. Sofie Van der beken schil- paal en Erwin Van de Cauter deed slecht ontzetten van de bal door Karine derde haar pass minutieus naar de al- Van Damme, kwam het leder in de voe ten van Katleen Stevens, die stopper en keeper het nakijken gaf. Aalst bleef verder drukken maar scho ten van Ann Scheerlinck, Katleen Ste- beter want hij mikte op de paal. Het uitblinkend duo Van de Cauter- Vercauteren lag dan in de slotminu ten nog aan de basis van een ver diende derde thuistreffer. Erwin gaf gepast door naar Bertje die mooi afrondde. Een uiterst verdiende thuiszege dus die net op tijd komt en die Oudegem nog heel wat moge lijkheden biedt om een spannende eindsprint in te zetten met de pro motie als inzet. M/S leenstaande Dominique Maes, die deze unieke kans niet liet liggen: 2-1. Na het uitvallen van Myriam Van Slem- broeck, die met een voetkwetsuur het veld moest verlaten, speelde Aalst met vens en Renilde Clompen belandden tien verder, naast of over het doel. In de slotfaze kregen we nog prangende Net voor de koffie lukte Gent, tegen het fasen voor het Gentse doel maar de spelvertoon in, dan toch de gelijkmaker. Stropjes konden de twee punten toch Na een afgeweerde kopbal van Hilde thuis houden. Het was van 4 november Van Calenbergh lukte Kathy Van de geleden dat gent nog één punt behaalde. Lanotte een vrij opportunistisch doel- Aalst kreeg enkele unieke kansen maar punt. Haar vluchtschot belandde net on- kan er geen gebruik van maken, der de deklat: 1-1. M.J.H. men. En Wieze verdedigde zich dan ook sterk in Overmere. Wel moest het de thuisploeg eerst op voor sprong laten komen toen na twee minuten hand in eigen boezem mocht gestoken worden als eerst Yvan Sergeant een slechte terug speelbal kon meepikken voor de thuisploeg en daarna dezelfde Ser geant op een vrije trap van Piet De Roover de bal voorbij de doellijn kon krijgen. Een formidabele start dus van de thuisploeg waar men nu zonder meer dacht dat dc zaak in de 'sjakosse' was. De verdediging werd wat verwaar loosd en iedereen trok zowat van de thuisploeg op avontuur. Dat was het sein voor Heyvaert van de bezoe kers om na een kwartier spel dan ook de bordjes in evenwicht te bren gen. Wieze wond er nu geen doekjes om en de chocolatboys herstelden meer dan het evenwicht met enkele ge vaarlijke akties voor het thuisdoel. Op het einde van de eerste helft kon de thuisploeg dan wat meer gekon- centreerder te werk gaan en Danny Fiers werd enkel om onbegrijpelijke redenen door scheidsrechter Van de Moortere van een tweede thuis doelpunt gehouden. Dat was me teen het laatste wapenfeit van deze eerste helft die er een was van slap gehalte. Gelukkig werd tijdens de rust sterkere koffie geserveerd en viel er in de tweede helft heel wat te beleven. Eerst en vooral was er bijna een tweede doelpunt van Wieze dat de tabellen sierde. Bezoeker Heyvaert kon met de bal aan de haal gaan (al dan niet met de hand meepikkend) en recht op thuisdoelman Wouter Rogiers afgaan. Deze hield echter een klare kijk op het gebeuren on danks de mistige bedoeningen stop te op ongelooflijke wijze de opruk kende bezoeker af. Hier kwam de thuisploeg dus goed weg. En het besef dat er uit een ander vaatje diende getapt te worden was terug volop aanwezig. Ronny Ruys maak te dan ook kort na deze bezoekende kans korte metten met dezelfde be zoekers als hij vanop 25 meter de bal hoog in het dak van het Wiezedoel knalde. Even later kon Yvan Sergeant dan enkel nog op foutieve wijze neerge legd worden in de gevaarlijke zone door de bezoekers waardoor Ronny Ruys, zij het in twee tijden, vanop de stip zijn tweede doelpunt mocht scoren. 3-1 en meteen was de veer gebroken bij de bezoekers die nu wel echt aan het zwalpen gingen. Een kwartier voor tijd zou Danny Van der Stricht dan na een sterke thuiscombinatie nummer vier voor bij de bezoekende doelman prikken terwijl in de slotminuten Yvan Ser geant de buitenspelval handig wist te omzeilen en zo voor de uiteinde lijke 5-1 cijfers kon zorgen. Mis schien een ietwat overdreven eind uitslag maar zeker niet onverdiend te noemen voor SK Overmere dat meteen de sterke periode verder zet. Een 12 op 14 brengt de thuis ploeg zelf net iets achter de subtop in de rangschikking. En aangezien achter het veilig gewaande koptrio de kansen wekelijks wisselen den ken ze bij Overmere terecht dat een promotieplaats ook voor hen tot de mogelijkheden behoort. M/S

De Voorpost | 1990 | | pagina 19