Oscar De Wit krijgt de'Oscar' met vier treffers Kleurrijke traditiematch Kerstens wijst de weg Erwin De Smedt uitblinker Referee stooft Boonwij k een peer! 20- 19.1.1990 -De Voorpost Vierde provinciale SK Kalken 1 Schroevers Moorsel 5 Als dat geen prachtprestatie is van de rode lantaarn dan weet ik het ook niet meer. De mannen van lokaal 't Schroeverke uit Moorsel hebben een formidabele wedstrijd gespeeld in Kalken waar ze een rechtstreekse konkurrent voor de bewuste lan taarn zo maar eventjes vijf doelpun ten aan hun broek lapten. Het was dan ook meer dan feest achteraf in datzelfde lokaal 't Schroeverken waar Julienke Triest, trainer Ma- reels en voorzitter elektro Vincke natuurlijk op de schouders werden getild. Het kon evenwel slechter afgelopen zijn voor de Schroevers want nog voor de wedstrijd goed en wel van start ging in Kalken sloeg het nood lot toe. De spelerskaravaan vond het Kalkense terrein niet goed en wanneer netjes achter de auto van trainer Mareels gereden werd was plotseling deze karavaan als één groot wreed accident. De spelers reden namelijk van al te grote kon- centratie in op elkaar al kan de dich te mist er ook wel voor iets tussen gezeten hebben. Na deze blik en andere schade vreesde de Moorsel spionkop bestaande uit Julien Triest en voorzitter Vincke dat de Vierde provinciale S.K. Terjoden Hillegem Tegen een goed voetballend Hille gem heeft S.K. Terjoden opnieuw een verdiende winstmatch kunnen laten optekenen. Hillegem dat zowat een ploeg van hoogten en laagten kan genoemd worden want zij klop ten als eersten leider Lebeke maar verloren recent nog tegen rode lan taarn F.C. Aalst, werd al na een goed halfuur door de wederoptre- dende Jean Claude Kerstens op ach terstand geplaatst. De thuisspits kon via fel aandringen een bezoeker in zo'n moeilijk parket brengen dat die niets anders restte dan zijn eigen doelman te kloppen. Zo schrijven we dat doelpunt dan maar op naam van Jean Claude. En Kerstens had blijkbaar vorige week van zijn rustperiode geprofi teerd om het kanon goed te richten want nog in de eerste helft bleef hij de bezoekende afweer steeds maar verder bestoken. Dit samen met Marc Aendekerk die zijn beste sei zoenswedstrijd speelde voor Terjo den en Dirk Rijkeghem. Naar het einde toe van de eerste helft zou doelman Delanoit van de thuisploeg dan op zijn beurt enkele goede daden moeten verrichten om zijn ploeg met de 1-0 stand de rust te laten ingaan. Na de rust ging Terjoden op zoek naar de verdubbeling van de stand en die kwam er dan ook na een uur spel als Jean Claude Kerstens op nieuw de bezoekende afweer te snel af was. Hillegem zette nu nog eens alles op alles maar wanneer thuis- doelman Delanoit geen duimbreed toegaf en Mare Aendekerk dan zijn goede prestatie kon bezegelen met een derde thuisdoelpunt was de kous af voor de bezoekers. Dirk Rijke ghem, Mare Aendekerk en Richard Van Audenhove zaten zelfs nog dicht bij de 4-0 maar die bleef uitein delijk in de mist hangen Thuistrainer Egeyd verving dan nog net voor het donker worden Raf Van Den Eynde en Dirk Rijkeghem voor Peter De Kerpel en Erik Staes, maar ook deze knapen konden de score niet meer beïnvloeden. Zo bleef de stand dan bepaald op een 3-0 eind- score en werd ook nog Dino Heyn- drickx achteraf gefeliciteerd wegens zijn goede prestatie als libero. Achteraan staat Terjoden dus sterk en ook vooraan begint het te vlotten zodat men nu zondag vol vertrouwen richting Letterhoutem trekt waar evenwel een moeilijke opdracht wacht. MS ploeg wel een off-day zou kennen maar niets was minder waar. Want van bij de aanvang van de wedstrijd namen de Schroevers het heft in handen. Het eerste kwartier werden dan ook twee mooie doelkansen af gedwongen door Moorsel. Eerst was het Guy De Kegel die mistte terwijl Oscar De Wit ook nog wat last ondervond van enige precisie. Wellicht nog wat naweeën van dat ongeluk net voor de wedstrijd. Lang duurde dan de aanpassing van de bezoekers niet want na 20 minuten stond het dan toch 0-1 als Dré Hen- drickx op rechts een vrije trap mocht nemen en Marc Van den Eede met een fraaie kopstoot num mer één voor de Schroevers binnen kopte. De Schroevers lieten dan wat stoom af en de thuisploeg kon op haar beurt in de wedstrijd komen maar Schroevers doelman Jan Aelbrecht speelde onberispelijk zo dat de thuisploeg geen schijn van kans kreeg om de bezoekers ook maar één keer in die eerste helft in verlegenheid te brengen. In de tweede helft begonnen de Schroevers dan aan een non-stop offensief waarbij de thuisploeg als het ware belachelijk werd gemaakt. Eén man viel daarbij vooral op: Oscar De Wit. Deze Schroevers- spits lukte het om in die tweede helft niet minder dan vier maal te scoren zodat hij geen hattrick maar een 'quatrick' lukte. Op de 52e minuut was het eerste doelpunt van Oscar in de maak als hijzelf met Carl Callebaut een dub bele één-twee opzetten en alleen doorging om vervolgens de thuis- doelman geen schijn van kans te laten. Twee minuten later op de 54e minuut dus, was het de benjamin van de Schroeversploeg Robby Uy- tersprot die als rechtsachter mee ging oprukken, twee tegenstanders omspeelde, de bal doorstak naar VK Hamme-Daknam 0-0. Op het terrein van VK Hamme was het logisch dat er niet gescoord werd. Men zag met veel moeite het doel staan (vh) Robur-Oudenaarde 3-0. Van Moerseke probeert nog een ei in de bezoekende korf te leggen (vh) Marc Van den Eede die op zijn beurt de bal toevertrouwde aan Oscar De Wit. En men raadt het al wat er toen gebeurde. Juist 0-3 voor Moorsel. Nummer vier kwam eraan op de 61e minuut terwijl de thuisploeg geheel verdween in de mist. Weer werd een bezoekende aanval opgezet vanuit de verdediging. Nu was het De Valk die op de loop ging en een gemeten voorzet naar Dré Heyndrickx gaf die op zijn beurt via Carl Callebaut de bal naar Oscar De Wit die zijn hattrick rond maakte. Een kwartier voor tijd bedacht Schroeverstrainer Mareels dan de leeggespeelde Ro nald Van den Meersche met een applausvervanging en voor hem kwam de nog steeds niet herstelde Erwin Guns in de ploeg. De Schroevers, collegiaal als ze zijn lieten tussen de bedrijven in de thuisploeg ook een kruimel (1-4 na 80 minuten). Sein voor trainer Ma reels om de jonge Robby Uyters- prot te bedenken met een applaus vervanging en Bart Van Goethem in de ploeg te droppen. Die had nog maar net de graszoden onder zijn voeten of daar ging hij samen mei Oscar De Wit achter een nieuwe bezoekende kans aan. Nu stopte de thuisdoelman evenwel deze Schroeverspoging. Iedereen dacht dan dat de einduitslag ook bij 1-4 zou blijven. Iedereen behalve Oscar De Wit. Die kon er maar niet ge noeg van krijgen. Op twee minuten van het einde ging men bij de Schroevers immers nog maar eens al voetballend van achteraan op de loop via Wim Arrijs. Die bracht de! bal tot bij Guy De Kegel die Marei Van den Eede wist te bereiken ter wijl deze zijn maatje Oscar De Wit bediende die tussen twee verdedi gers de bal tegen de netten duwde, En dat voor de vierde maal in deze wedstrijd. Zo werd de einduitslag uiteindelijk nog bepaald op 1-5 en kon het uitbundig feest bij de Schroevers van start gaan en reken maar dat door ook heel wat blik schade aan te pas is gekomen. M/S Vierde provinciale RS Opdorp SK Wichelen Vierde provinciale E. Nieuwerkerken Bavegem E. Nieuwerkerken heeft zonder de geschorsten Adams en Van Bellin gen een belangrijke zege weten te behalen tegen Bavegem. Man van de match was ongetwijfeld Erwin De Smedt die twee doelpunten scoorde voor zijn ploeg en in de rest van de overige thuisdoelpunten telkens een voetje had. Het begon nochtans slecht voor de thuisploeg die reeds na 10 minuten spel in de eerste helft op achterstand kwam. Maar onder impuls van een hardwerkende Franky Triest op het middenveld, zou de thuisploeg lang zaam maar zeker het wedstrijdge- beuren in handen nemen. Het duur de evenwel toch tot de 40c minuut IEDERS BEUNGBERURE EINDEJAARS-AKTIE 1989 Winnen 250 F de loten eindigend op 668 Winnen 500 F. de loten eindigend op 038 Winnen 1.000 F. de loten eindigend op 7073 Winnen 10.000 F. het lot met nr. 184711 reservenr 180202 het lot met nr. 193478 reservenr. 178452 het lot met nr. 199184 reservenr. 219382 Wint 50 000 F. het lot met nr. 112506 reservenr. 152834 Prijzen worden gegeven onder de vorm van waardebons Prijzen af te halen op vertoon van het winnend lot in de kantoren van het Ge meentekrediet. Dorp te Berlare. Prijzen afte halen vóór 15 2.1990 De reservenrs van de hoofdprijzen zijn geldig vanaf 16.2.1990 en dienen afge haald vóór 28.2.1990. De gewonnen waardebons zijn geldig tot 30 april 1990 bij de deelnemers van de Eindejaars-aktie. Het bestuur. alvorens Erwin De Smedt de gelijk maker tegen de bezoekende netten kon knallen nadat het voorbereiden de werk van de voet kwam van thuistrainer De Breuck. Na de rust werd het niveauverschil tussen beide teams nog duidelijker en op een mistasten in de bezoeken de afweer kon Erwin De Smedt de bal voor de tweede maal voorbij de ultieme lijn duwen. De veer was nu gebroken bij de bezoekers en even later wanneer De Breuck en Erwin De Smedt opnieuw de basis legden van een fraaie thuisaanval kon Luc Meysmans van dichtbij .met het hoofd de stand opdrijven tot 3-1. Nog even dreigden de bezoekers in de match te komen als thuisdoelman Abdon Beque zich wat verkeek bij een hoekschop en de bal zo in zijn kooi zag belanden. Speler-trainer De Breuck van de thuisploeg zette evenwel kort hierop opnieuw orde op zaken door een vrije trap netjes over de muur te lepelen waardoor Stefan Delmotte nummer vier kon scoren voor zijn ploeg. Nu was de wedstrijd dan toch uitein delijk beslist en in de slotminuten werden de talrijk opgekomen thuis- supporters nog eens verwend wan neer op een center van Dirk Velde- man, Erwin De Smedt het nu met een Braziliaans hakje deed waar door De Breuck nummer vijf maar voor het intikken had. Zonder af breuk te doen op de hele thuisploeg, kunnen we dus gerust stellen dat De Smedt een prachtmatch speelde en een belangrijk aandeel had in de mooie thuiszege die Eendracht bo venaan de tabellen houdt. MS Voor SK Wichelen werd de traditie nog maar eens in ere gehouden. De verplaatsing naar Opdorp betekent voor de Wichelse ploeg negentig minuten lang afzien en als het even meezit een puntje uit de brand sle pen. Deze maal werd het extra moeilijk voor Wichelen als men weet dat Van den Brempt en Van Poecke nog steeds gekwetst langs de kant staan. Naast hen stond dan eer der onverwacht Dirk Fruythof ook als gewone jongen de wedstrijd te volgen. Hetgeen verwonderlijk overkwam en waar we de komende weken nog wel zullen van horen. Enig lichtpunt in de Wichelse don kere tunnel was het feit dat superta lent Van Kerkhove opnieuw als bankzitter fungeerde na zijn zware kwetsuur enkele maanden terug op gelopen. Fruythof dus niet aan de aftrap maar wél tussen de elf de matchwinnaar van vorige week Ste fan Bonnaerens. In de beginfase van de wedstrijd diende bezoekend doelman De Wilde erg attentvol mee te spelen wanneer Opdorp geregeld probeer de om via snel voetbal het juiste gaatje te vinden. De Wilde stopte dat echter met al zijn gewicht goed af en zo kon Opdorp op afstand gehouden worden. Aan de overzij de deed Bonnaerens zijn optreden van vorige week alle eer aan als hij de bal kon meepikken en alleen Vierde provinciale Rac. Boonwijk 1 Juv. Schoonaarde 2 Racing Boonwijk was niet van plan om Juventus Schoonaarde de pun ten cadeau te doen in deze wed strijd. Bewijs hiervan was wel dat de wijkploeg reeds na 8 minuten aan het feesten mocht toen Jerry Van der Meersch een voorzet van Roger Sterck kon meepikken en doelman Roelandt van Schoonaarde geen kans liet. Boonwijk kon deze goede start evenwel niet behouden want na een kwartier werd het met tien man ge steld als Roger Sterk een dreigende vinger uitstak naar een bezoeker maar scheidsrechter Verstraeten dit genoeg vond om Roger Sterck naar de kleedkamers te sturen met een rode kaart onder de arm. Boon wijk dus met 10 tegen 11 en er restte nog praktisch een hele wedstrijd. Een moeilijke opgave dus die nog moeilijker zou worden als Schoon aarde net voor het halfuur kon ge lijkstellen. Ook al op een erg twijfel achtige manier. Een ontzetten van Medart Van der Meersche bij de thuisploeg werd met beide armen meegepikt door bezoeker Bogaert die weinig moeite had om alleen voor de thuisdoelman komend deze te verslaan. De thuisploeg moest dus nu in een verdedigende rol kruipen hetgeen lange tijd prima verliep. Ook het counterwapen diende geslepen te worden bij Boonwijk maar de be zoekers konden dan weer langs een ex-Boonwijker Pascal Christiaens zorgen voor heel wat prangende fa sen voor het thuisdoel. Op een hoekschop even voorbij het uur werd het dan toch 1-2 wanneer kapi tein Tackaert van Schoonaarde de bal in doel kon koppen. Een totaal leeggespeelde thuisploeg waarbij Luc De Meester en Jerry Van der Meersche nog gekwetst dienden vervangen të worden door Cassi- man en Mare Buggenhout zouden de kracht ontbreken om in de slotfa se van de wedstrijd nog iets terug te kunnen doen hetgeen een Schoo- naardse ploeg die dankzij deze moeizaam verworven zege toch op rukt naar de tweede stelling in deze reeks achter het ongenaakbare Lut- terzele. M/S voor thuisdoelman De Looze kon verschijnen. Bonnaerens wachtte gepast af om afte drukken en onder de thuisdoelman door scoorde de handige bezoekers op die manier het openingsdoelpunt na 10 minu ten. Wie dacht dat Opdorp door deze tegenslag vlug zou kapituleren kwam nogal snel bedrogen uit want enkele minuten na dit openings doelpunt werd bezoeker Van Door- selaer zo fel op de huid gezeten door een thuisspits dat hij de bal bijna in eigen netten legde. Een at tente doelman De Wilde redde ech ter gevat zodat de stand behouden bleef. Niet voor lang echter want na 20 minuten stond de thuisploeg dan toch langszij als zij een strafschop mochten nemen nadat Opdorp even hiervoor ook al een vrije trap net buiten de grote rechthoek zon der gevaar hadden mogen trappen. Ronny Bosteels zette de elfmeter feilloos om voor de thuisploeg zo dat alles te herdoen was halfweg de eerste helft. Wichelen doorzag het eventueele gevaar en Stefan Bon naerens had op de 21e minuut al direkt de kans op 1-2 als hij alleen voor thuisdoelman De Looze de bal tegen de staander plaatste. Dat was dus pech voor Wichelen dat mis schien op die manier een vroege probleemloze zege zag teloor gaan. Ze bleven wel drukken de mannen van Wichelen want nog kort voor de rust belandde een spektakulaire omhaal van Van Cackenberghe net over de dwarsligger terwijl een schot van Ricky Riveira in de han den van doelman De Looze bleef steken. Tijdens de rust werden hier en daar dan wat wonden gelikt en vooral bij Wichelen ondervond Kurt Fontey- ne nogal wat last van dit soms wel potige duel. Op de hielen getrapt zijnde kon Fonteyne na een kwar tier in de tweede helft echt niet meer verder en moest voor Wiche len dan vervangen worden door Van de Kerkhove die meteen zijn rentree maakte. Deze Van de Kerk hove blijkt dan meer dan een ma scotte te zijn voor Wichelen want nauwelijks stond hij op het terrein of daar stak Wichelen een werve lende aanval in elkaar die in volle voorbereiding vertrok bij Leo Van Damme terwijl kapitein Wilfried Merckx met het hoofd keihard bin-? \a: nenkopte. Wichelen dus op rozen maar daar kwamen de eerstvolgende minuten nogal wat doornen aan. Leo Van Damme kreeg eerst een tweede gele kaart en mocht dus een kwartier vroeger dan de collega's naar de kleedkamers terwijl Ricky Riveira alleen voor thuisdoelman De Looze opdagend pardoes op die doelman knalde. Opdorp bleef dus al op die manier in de eigen kansen geloven en het bleef spannend tot aan het einde. Zeg maar tot na het einde want in een incidentrijk tumult na de wedstrijd zouden onsportieve Opdorpspelers bezoeker Andy Me- ganck geprovokeerd hebben wat, dan weer leidde tot een revanches ring van deze laatste. Scheidsrech-' ter Bosman stelde dus na de wed strijd nog een verslag op dat een staart zal krijgen achter, voor of op de groene tafel. En dat deze wed strijd rijp was aan incidenten bewijst dat van Wichelse zijde verder nog kapitein Merckx, Van Calenberghe Nico, Kurt Fonteyne en doelman De Wilde en Leo Van Damme (zelfs twee keer) geel te zien kregen. M/S Karate. Johan Van Den Abbeele, lid van de Lebbeekse Karateklub Ippon, behaalde op de Oost- vlaamse kampioenschappen te Stekene de eerste plaats bij de ju li Ere Km Eer Ap Re< Alc Eer Aio Twt Re) Der Ser jHol Der

De Voorpost | 1990 | | pagina 20