Tm Colman en Meert vechten voor de titel Uiteindelijk was iedereen tevreden Sportingers halen mooie uitslagen Tien jaar Tenniscentrum Hof ter Burst Vlug uitgeteld KVKT-uitslagen Zwakke thuisploeg Zaterdag 17 februari 1990 Wandeltochten bij wandelsportvereniging Wetteren De Voorpost - 19.1.1990 - 23 BASKETBAL BILJARTEN Op zaterdag 10 februari viert het Tenniscentrum Hof ter Burst zijn tiende verjaardag in de Lebbeekse Borstbaan. Voor de ganse tenniswereld uit on ze streek is dit zeker een datum om niet te vergeten. Niet alleen voor de tennissers trouwens, ook de petan- quespelers komen er goed aan hun trekken. Arthur en Roos Semal-Kuyl orga niseren die dag, samen met het Jeugdcomité, het Bestuur van de Tennisschool en het Recreatie comité heelwat aktiviteiten. Om 19.00 u is er een academische zitting met gelegenheidstoespraak door gemeenschapsminister Nor- bert De Batselier en burgemeester Frans Moeyersoon. Dan worden ook de klubkampioenen gehuldigd. Om 20.00 u wordt door de heer en mevrouw Semal een receptie aan geboden en om 21.00 u begint een fanatastische avond met uitgebreid buffet, muziek en veel vermaak. Damesbasketbal Zele 46 Osiris Denderleeuw 84 De thuisploeg was aanvallend en in lengte benadeeld en dat deed zich vlug gevoelen. De lokale spelmaak- ster Benjamin kon 4-0 scoren maar de bezoekende meisjes replikeer den via centerspeelster Van Roy en het werd aan de 5e minuut 4-11. Tot 17-26 en 21-30 aan de 14e minuut konden Martens en Kochuyt nog enigszins de schade beperken. De volgende zes minuten kwam Zele niet meer tot scoren en met 21-46 aan de rust was de tweede helft nog een loutere formaliteit. Goeman-Benjamin-Kochuyt pro beerden wat weerwerk te bieden maar het verschil liep steeds hoger op: 37-53,32-63 en 42-75. Punten: BC Zele: Scheire 2-0, Martens 6-1, Goossens 0-2, Goossens 2-5, Benja min 7-9, Hermans 0-2, Kochuyt 4-6. Osiris Denderleeuw: Heireman 4-1, L. Lambrecht 0-2, De Wandeleer 9-0, Rooselaers 4-0, Vijverman 4-8, De Moor 6-4, Van Roy 15-12, Van Doren 4-8, P. Lambrecht 0-3. Beno TAFELTENNIS 1' afdeling: Patro C-Eendracht A 4-6 Patro A-Patro B 7-3 i Juvenes A-Hingene 8-2 BACA-PardafA 10-0 2'afdeling: Patro F-Patro D 4-6 f Okapi A-Vlierkouter A 4-6 Ons Huis A-BAC B 7-3 Madeion B-Madeion A 2-8 3' afdeling: Eendracht B-Eendracht C 6-4 Juvenes C-Juvenes B 3-7 BAC C-Lede A 0-10 4' afdeling A: Pardaf B-Pardaf C 9- 1 Triumf B-Triumf A 0-10 Okapi B-Troelant A 8-2 KWB B-St. Pauwels 1- 9 BZO-JuvenesD 3- 7 4' afdeling B: Patro G-Eendracht D 5-5 Ons Huis C-Ons Huis D 2-8 Sterke Stut B-Egmont A 5-5 Herleving B-Teneramonda A 3-7 MUURKAATSEN LIEFHEBBERSVOETBAL Liefhebbersverbond Walivo Stille Vrienden - R.C.Grembergen 3-3 5C afdeling A: Stekene C-Stekene B 2-8 Troelant C-Troelant B 6-4 St. Niklase A-St. Niklase B 8-2 Okapi C-Dynamica B 3-7 Pardaf D-KWBC 4-6 5' afdeling B: Opwijk C-Opwijk B 2-8 Eendracht G-Eendracht E 2-8 Triumf C-Triumf D 7-3 Juvenes F-Juvenes E 0-10 Teneram. B-Vlierk. C 3-7 5' afdeling C: Teneram. D-Teneram. C 0-10 Ons Huis D-Sterke Stut C 2-8 Madeion D-Madelon C 1-9 Jeugd: Pardaf B-Pardaf A 3-7 Juvenes-Vlierkouter A 5-5 KWB A-Patro A 2-8 KWB B-Pardaf C 1-9 Madelon-Vlierkouter B 10-0 Stekene B-Stekene C 8-2 Patro B-St. Pauwels B 9-1 Zaterdag jl. moest R.C.Grembergen op bezoek bij de Stille Vrienden in Moerze- ke. Om 14u30 floot scheidsrechter Bruggc- man de wedstrijd op gang en tijdens het eerste kwartier werd er door beide ploe gen voetbal van de bovenste plank ge serveerd. Grembergen opende de stand op vrijschop langs Drieghe. Enkele minuten later beging de scheids rechter een blunder van formaat. Hij kende Stille Vrienden een strafschop toe omdat iemand van de supporters of wie dan ook 'gek' zou geroepen hebben. Zowel de Stille Vrienden als de Grem- bergenaars waren verrast door deze be slissing. Het werd een groot geharrewar op het terrein en de bestuursleden van Grembergen hadden alle moeite om zo wel de spelers als de supporters tot kalmte aan te manen. Op die manier kwam Stille Vrienden op gelijke hoogte: 1-1. Pas dan kwam de wedstrijd goed op gang, maar als een Grembergse speler aan de bal kwam haalde de scheidsrech ter steevast zijn fluitje boven. Tot aan de rust bleef die 1-1 stand op het bord. Na'de rust deed Grembergen twee ver- ZAALVOETBAL ZVC De Sportingers-Dendermonde SPORTINGERS 9 FONCE AALST 3 Net als de voetballers op het veld zijn ook de zaalvoetballers aan hun tweede luik begonnen. Sportingers kreeg het bezoek van Fonce dat de laatste weken goed op dreef was. Toch was er van een wedstrijd nooit sprake omdat de thuisploeg na reeds 20 min. leidde met 6-2 na doelpun ten van Callaert (2), Reid (2), Van Ranst en Bonnaerens Da- ny. Voor Fonse scoorde Triest tweemaal tegen. Op slag van rust kon Van Ranst er nog 7-2 van maken. De tweede helft stelde niets meer voor, Sportin gers ruste op zijn lauweren en Fonce hield de score zo laag mo gelijk. Voor de thuisploeg scoorden Reid en Van Ranst nog, voor de bezoekers alweer Triest. Eindstand 9-3. Sportingers speelde met: Schei- ris, Vandenbergh, Bonnaerens Dany, Reid, Van Ranst, Cal laert. JONG AALST 3 SPORTINGERS 7 Sportingers moest na de vrijdag avondwedstrijd opnieuw op de vloer maandag tegen het aarts- gevaarlijke Jong Aalst. Toch be gon alles prima voor paars-wit want Reid maakte onmiddellijk 0-1. Aalst bleek daardoor niet aangeslagen en trok volop in de aanval. Raes kende bij die stormloop tweemaal succes en bracht meteen de stand verras send op 2-1. Van Ranst bracht Sportingers terug op 2-2. Maar Jong Aalst zag een prachtig doelpunt geen doorgang vinden doordat de ref dacht dat de bal op de paal was geweest in plaats van tegen de achtersteun. Ook doelman Scheiris hield Aalst nog van twee doelpunten. In de tweede helft nam Sportingers het initiatief. Dat leverde enkele kansen op die niet benut wer den. Toch kon Reid 2-5 aante kenen. Aalst nam nu volop risi co maar werd daarvoor beloond toen Raes in twee tijden via Vandenbergh kon scoren 3-3. Met nog tien minuten te gaan kreeg Aalst en ongelooflijke ca deau strafschop van de zeer zwakke ref Mettepenningen. Van Den Berghe zag zijn poging echter prachtig gekeerd door doelman Scheiris. De daarop volgende aanval bracht Bonnae rens Dany sportingers voor 3-4. Paarswit kon nu counteren na hartelust en Van Ranst (2) en Vandenbergh brachten de eind stand op het bord. Sportingers speelde met: Schei ris, Vandenbergh, Bonnaerens Dany, Reid, Van Ranst, Bon naerens Benoni. Belgisch biljart kampioenschap in Zele Op vrijdag 19 januari met aanvang te 19.00 u heeft in B.C.Quality, Drukkerijstraat 5 te Zele het kam pioenschap van België-biljarten plaats voor de leden van pers en tv. Er zal gespeeld worden naar de titel in vrij spel klein biljart en in drie banden matchbiljart. Rik De Saedeleer, kampioen van vorig jaar, zal zijn titel komen ver dedigen. Tal van andere journalis ten en tv-medewerkers hebben reeds hun inschrijving ingestuurd. De finale zal denkelijk plaats heb ben tussen 21 en 22 uur. VOLLEYBAL 2e Provinciale MERELBEKE - MODERNA LEBBEKE 0-3 De uitstap naar Merelbeke leverde voor Moderna Lebbeke een vlotte zege op. Op geen enkel ogenblik werden ze in de verdrukking gespeeld en de Lebbeekse meisjes toonden zich in alle spelonder- delen de betere. Kon de thuisploeg nog enig weerwerk brengen in de receptie dan was het vooral de aanval dat te wensen overliet. Lebbeke liet niet be gaan en kon rustig opbouwen en de thuisploeg met alles zeggende 0-3 cijfers verslaan. En na een week rust wacht Lebbeke dan de thuiswedstrijd tegen Berlare dat wel wat meer tegenstand zal bieden dan het zwakke Merelbeke liet zien. vangingen, maar die brachten geen ge luk want in enkele ogenblikken stond het 3-1. Daarna was het al Grembergen wat de klok sloeg en het voerde de forcing zo veel het kon. Zo kwam het op 3-2 via Drieghe die nadat hij gescoord had werd nagetrapt door de Moerzeekse keeper. Toen was de boot helemaal aan. Zowel de Grem bergse supporters als de spelers van bei de partijen liepen op het terrein. De scheidsrechter deed na die zware fout immers of zijn neus bloedde. Toen de rust was weergekeerd kreeg de Moerzeekse doelman plots geel zonder dat hij een fout begaan had, onbegrijpe lijk. Uiteindelijk kwam de verdiende gelijk maker er toch langs Francois De Bock. Even voor affluiten zette Drieghe nog een corner binnen. De bal ging net over de lijn, maar de ref had het weer niet gezien. Al bij al waren beide ploegen nog tevre den met dit gelijkspel en nadien werd er nog gemoedelijk nagekaart over de wed strijd, die de Grembergse jongens niet licht zullen vergeten. Volleybal. Blauwe Hoek-Kruibeke 3-1. Bart Malfliet anticipeert en scoort (vh) Volleybal. Blauwe Hoek-Kruibeke 3-1. Geert DHauwe verschalkt het Kruibee/cse blok (vh) Volleybal. Blauwe Hoek-Kruibeke 3-1. Hammenaar VanAvermaet in akiie (vh) 1' Wetteren - Uitbergen - Wetteren: 16 km De omloop is bepijld en langs goed begaanbare wegen, start vanaf 8 u. Start en aankomst: café "Oscar" Nieuwstraat (station) Wetteren. 2' Wetteren - Hamme - Wetteren: 58 km. Start-aankomst: café "Oscar" Nieuwstraat (Station) Wetteren. Start: 7.50 u. voor groep A (6,5 km/u.) 8 u. voorgroep B (6 km/u.) Beide groepen onder leiding tot Hamme. Rustpost: Van De Velde G., Heirbaan 38. 9150 Hamme (baan Hamme-Waasmunster) Gratis soep en bevoorrading aan demokratische prijzen. 2' helft Wetteren - Hamme vrij tempo Inrichting berust bij Wadelsportvereniging Wetteren. Inlichtingen: De Maesschalck Alfons. Victor Van Sandelaan 98,9200 Wetteren, tel. 091/69.60.07. Volleybal. Bla, Cauwenbergh Blauwe Hoek-Kruibeke 3-1. Het Hamse blok Malfliet-Van in aktie (vh) Het ziet er echt naar uit dat de ploeg van Louis Colman en Zelfbediening Meert het onder elkaar zullen moeten uitvech ten voor de eindoverwinning. Eigenlijk I lag dat in de lijn der verwachtingen. Ze zijn ongetwijfeld de twee beste samen stellingen uit het hele lot. De Kecrsmacker-Colman (7-14) Louis I Colman en zijn mannen hebben aardig opgekeken van de tegenstand die ze kre gen van De Keersmacker. Vooral naar het einde toe moesten de bezoekers zich I nog erg reppen om punten te scoren. Want Colman met zijn één puntje ach terstand mag helemaal niets meer aan het toeval overlaten. Aalst 88 - Zelfbe diening Meert (3-18). Tegen de hekkens luiters hebben de leiders het rustig aan kunnen doen. De jongens van Aalst zijn Marl ^paald en geraken moeilijk aan voldoende spelen om een punt te kun nen vastleggen. Ook deze keer verover- ginj 66 veede den ze amper drie spelen. En dat is bitter weinig. Fair Players-Kaatsspel (13-8). Eigenlijk een verrassende nederlaag van de Zog- gese formatie. Lange tijd is het een zij aan zij wedstrijd geweest waarin Kaat- spel moeilijk op dreef kwam. Iedereen verwachtte dat de bezoekers naar het einde toe het laken naar zich toe zouden trekken. Maar het is juist andersom uit gekomen. De Fair Players waren nog het sterkst en wonnen verdiend. 1. Maart 2. Colman 3. Kaatsspel 4. Fair Players 5. Keersmacker 6. Mijs 7. Denderbelle 8. Aalst 88

De Voorpost | 1990 | | pagina 23