Gehavende Dendermondse Rugbyclub krijgt geen kans tegen goed georganiseerd RFC Luik 'De Jonge Liefhebbers' en 'De Vriendenbond' (Lebbeke) huldigden kampioenen duivensport Kampioenendag te Lebbeke KFCLuik 19 DRC 10 Duivenmaatschappij «Rap of Niets» Schoonaarde De Winne Robert Algemeen Quiévrainkampioen bij «De Snelle Reizigers' Hofstade». De Voorpost - 19.1.1990 - 25 lp zaterdag 27 januari organiseren 'De Jonge Liefhebbers' en 'De Vriendenbond' in zaal Casino langs de Laurierstraat 12 [te Lebbeke, vanaf 14 u. hun jaarlijkse 'Kampioenendag'. •Ike kampioen zal er twee tot vier duiven tentoonstellen. Te 17 u. worden de geschonken bons voor jonge duiven verkocht. )e opbrengst is volledig bestemd voor het spijzen van het ploegenklassement op Quièvrain en voor het Noyonkriterium. Te 18 u. volgt de trekking van het ploegenklassement Quièvrain. (pvr) RUGBY Algemeen Kampioen De Winne Robert met 271 prijzen. Meeste prij zen. Oude: De Winne Robert (70 pr.), Legiest - Tombeur (33 pr.), Lievens Willy (32 pr.) en Roels Herman (36 pr.), Moens Helena (27 pr.) en le giest - Tombeur (26 pr.). Jonge: De Winne Robert (149 pr.), Legiest - Tombeur (62 pr.), De Landsheer Erwin (69 pr.) en De Waele Hugo (37 pr.), 1 2 oude: Lievens Willy (19 pr.), Roels Herman (18 pr.) Le giest - Tombeur (16 pr.) en vermoe- sen Helena (15 pr.), 1 2 jaarlingen: Roels Herman (26 pr.), Moens He lena (22 pr.), Legiest - Tombeur (20 pr.) en Lievens Willy (16 pr.), 1 2 jonge: Roels Herman (26 p.), Moens Helena (22 pr.), Legiest - Tombeur (20 pr.) en Lievens Willy (16 pr.), 1 2 jonge: De Swaef Andre (22 pr.), De Wael Maurits (17 pr.), De Landsheer Erwin (16 pr.) en De eerste wedstrijd van de terug ronde in de belgische Rygbycompe- titie is voor de Dendermondse Rug- jyclub in mineur geëindigd. Na het verlies in Visé, twee weken terug, werd Dendermondse nu ook vak kundig ingepakt door RFC Luik, dat aan een geweldige come-back bezig is, en dankzij deze overwin ning in de algemene rangschikking over de Dendermondse Rugbyclub wipt. Het Luikse 'rugbybekken' is overi gens goed op weg om de DRC een Hink trauma te bezorgen: op 4 fe bruari moet nog een inhaalwed strijd tegen Standard worden ge speeld, en volgende week staat een thuiswedstrijd tegen Coq Mosan Herstal op het programma. On danks het (logische) verlies van Standard tegen Asub Waterloo, en de positie van 'Le Coq' in het klasse ment dreigen deze wedstrijden cru- :iaa! te worden voor de positie van Jendermondse in het Belgische Rugby. Dendermondse vertrok vorige zon- lag enigszins gehaverd naar Luik. *üet minder dan drie vaste waarden iienden forfait te geven: Michem, Vande Putte en Sarens waren we gens vakantie verhinderd. Ook "ambier, Vanderveken en Kinat ileken niet spelensklaar. Een en an- ler verklaart waarom beroep werd jedaan op Vanden Steen (full- lack), Andy Wauters (flanker), en towaar ook Vermeulen nog eens van stal werd gehaald om Vande hitte op de vleugel te vervangen. :rg dankbaar kan je een dergelijke ipdracht overigens niet noemen. )e Dendermondse trainers verrast en daar bovenop vriend en vijand net enkele hoogst opmerkelijke be- lissingen: op de eerste lijn werd 'oor gewicht gekozen, waardoor neremans uit de boot viel ten guns- evan Van Moeseke, en speler-trai- ier Wauters verkoos voor de gele- [enheid de flanker-positie boven de number 8', wat dan weer voor ge- olg had dat vertongen (van nature lankcr) de, voor hem hoogst onge- 'one, taak van 'scrumbinder' opge- egd kreeg. 1FC Luik liet er geen twijfel over «staan wie in deze wedstrijd het nitiatief zou nemen. Reeds in de 'ierdc minuut isoleerde de Luikse «rum-half met een eenvoudige «hijbeweging 3 medespelers, die onder moeite de bal tussen de pa- en brachten. De omzet was voor de Luikse full-back geen probleem, en Dendermondse keek dus meteen tegen een 6-0 achterstand op. Het Dendermondse 'pacik' boleek niet onmiddellijk bij machte te rea geren. Toch versierde Dender mondse snel een penaltykick, die echter door Wauters werd gemist. De eerste goeie Dendermondse scrum zorgde meteen ook voor de eerste punten. Vleugelspeler Rony Lauwers (stilaan vaste waarde in het 1ste team) werd knap bediend en stevende onweerstaanbaar op een try af. Enkel een zeer zware Luikse overtreding (nektackle) belette hem te scoren. De scheidsrechter nam de enig mogelijke beslissing en kende Dendermondse een penalty- try toe. Casier had geen problemen met de omzet (6-6). We schrijven 11de minuut. De reactie van Luik liet niet op zich wachten. Keer op keer werd de Dendermondse verdediging in de problemen gebracht, en enkel de uitstekende akties van Van Den Steen (full-back) beletten verder uitlopen. Daarnaast liet Luik enkele makke lijke kansen liggen om via penalty kick de score op te drijven: in de 25ste en 26ste minuut werden rela tief makkelijke kicks hopeloos ge mist. Het veldoverwicht van de Luike naars resulteerde echter voor rust nog in een prachtige tweede try. Vanuit een 'maul' werd de complete driekwartlijn bediend, en Delanoy kon mooi scoren. De Dendermond se verdediging had het nakijken, en stond meteen ook 10-6 achter. Vlak voor rust onderscheidde DRC-er Luc Pierson zich nog sport ief (voordien had hij zich enkel on derscheiden door oeverloos gekan ker tegen zijn medespelers) met een flitsende aktie: Lauwers werd knap bediend en kon slechts in allerlaats te instantie door de Luikse 'tac- klers' van een try worden gehouden. Ruststand 10-6. De tweede speelhelft bracht niet veel beterschap voor Dendermond se. Casier opnieuw aan een zeer ma tige wedstrijd bezig miste in de 8ste minuut een unieke kans om via pe nalty te milderen. In de 10de minuut dan werd De Coen uit het veld ge haald voor Grobbelaar, een beslis-, sing die De Coen duidelijk, terecht, niet beviel. De inbreng van Grobbelaar bracht weliswaar nieuwe impulsen in het Dendermondse spel, waar ook de drieikwarten (Scrivens, Pierson, D'Hoogh, Luwers, Vqrmeulen) in hun ritme schenen te komen. Toch bleek vooral Vermeulen, in zijn on gewone rol als vleugel, veel last te hebben met hoge ballen, die regel matig vantussen zijn handen glip ten. Wauters miste echter in de 20ste minuut, opnieuw, een kans om zijn earn aansluiting te laten vin den: zijn penlty vanop links ging nipt voorlangs. Het zou Luik zijn dat in de 28ste minuut via penalty verder uitliep: 13-6. Dendermondse kon weliswaar op het halfuur iets milderen met een prachtige penalty van Lauwers (13- 9), maar zag zich even later toch definitief afgemaakt. Een flater van Scrivens had een Luikse interceptie tot gevolg, en Vermeulen bleek in trinsiek te traag om de doorgebro ken Luikenaars te bedreigen. Een ultieme wanhoopspoging van Grob belaar kon niet verhinderen dat de uitslag vastlag op 19-9. Dendermondse komt met deze tweede opeenvolgende nederlaag in slechte papieren terecht. Niet al leen wordt een plaats in de competi tierangschikking prijsgegeven, bo vendien voelt DRC nu duidelijk de hete adem van een aantal andere teams (Standard, Visé, Avia) in de nek. Daarnaast kan je moeilijk zeg gen dat twee opeenvolgende neder lagen de ideale voorbereiding zijn voor de kwartfinale van de Beker van België, die Dendermondse aan staande zondag op eigen veld te ver werken krijgt. In de Dendermondse gelederen viel overigens nogal wat ongenoegen te noteren in verband met de ploegopstelling. Feit is dat zowel Casier, Pierson en Scrivens de voorbije weken ondermaats presteren en ook in het Dender mondse pack blijkt een en ander vierkant te draaien. Er gaan dan ook meer en meer stemmen op om de jongeren uit de Dendermondse Rugbyclub meer kansen te geven. Dat Dendermondse valabele men sen aan de kant laat staan werd trou wens vorige zondag nog maar eens op klinkende wijze gedemonstreerd Roels Herman (14 pr.). Asduiven Oude De Winne Robert met zeven tien prijzen. Jaarse De Winne Ro bert met vijftien prijzen. Jonge: Steeman Nadia met vijftien prijzen. Merkenstrijd Eerste De Winne Robert. Tweede De Swaef André, derde Roels Her man. vervolgens: Legiest - Tom beur, Moens Helena, Lievens Willy, Steeman Nadia. DA Zondag 28 januari 1990. Jaarlijkse Grote Kampioenendag. Buitenge wone kampioenendag met ongeveer 50 aangeboden bons voor jonge duiven. En ongeveer dertig bons jonge 1990. Ter plaatse van de grootste gekende kampioenen uit de streek. Dagorde: Van 10 tot 12 uur inbrengen van de tentoongestelde duiven van de kampioenen 1989. Te 13 uur maaltijd, Te 17 uur uitreiking van de g'ewonnen kampioenschappen en trofees 1989. Door de heer voorzitter. Vanaf 17 uur worden er gratis boterhammen met kop aangeboden. Te 18 uur: Verkoop van de geschonken bons. te 20 uur: teruggave van de duiven en trekking van de tombola met waardevolle prijzen. DA Het was vorige zaterdag huldi gen geblazen in zaal Edelweiss langs de Pastoor De Buckplaats te Lebbeke. 'De Jonge Liefheb bers' en 'De Vriendenbond' hul digden er immers hun kampioe nen 1989. We zetten ze op een rijtje... - Paul Van Nieuwenhove: 1ste kamp. oude, meest prijzen, 95; 2de kamp. jaarlingen, meeste prijzen 48. - Frans Van den Abbeele: 1ste kamp. oude (1 2 3) prijzen 48; 1ste kamp. jaarlingen, mees te prijzen 59; 1ste kamp. jonge, meest prijzen 251; algemeen kamp. 54 59 251 364. - Damiaan Pissens: 1ste kamp. oude (1 2) prijzen 29; 1ste kamp. jaarlingen (1 2 3 prij zen 36; 1ste kamp. jonge (1 2 3) prijzen 44; asduif jaar lingen 4301652/88 prijzen 15. - Flor De Vos: 1ste kamp. oude (lste) prijzen 19; 2de kamp. jaar lingen (1 2) prijzen 23; asduif oude 4160169/84 prijzen 18. - Pierre Cooreman: lste kamp. jaarlingen (1 2) prijzen 27; 3de kamp. oude (1 2) prijzen 20. - Willy Saeys: lste kamp. jaarlin gen (lste) prijzen 16; 2de kamp. jonge (lste) prijzen 12. - Paul De Proft: lste kamp. jonge (1 2) prijzen 28. - Jozef De Nul: lste kamp. jonge (lste) prijzen 14; 3de kamp. oude (lste) prijzen 12; 3de kamp. jaar lingen (1 2 3) prijzen 26. - Adolf Ayels: Asduif jonge 4194770/89 prijzen 19; 2de kamp. jonge (1 2 3) prijzen 35. - Francois Vermeiren: 2de kamp. oude meeste prijzen 82; 3de kamp. jaarlingen meeste prijzen 123; 2de kamp. jonge meeste prijzen 123. - Franqois Boeykens: 2de kamp. oude (1 2 3) prijzen 30. - Pros Van Nieuwenhuysze: 2de kamp. oude (1 2) prijzen 28; 3de kamp. jaarlingen (lste) prij zen 13. - Frans Van Langenhove: 2de kamp. oude (lste) prijzen 32. - Paul Quintelier: 2de kamp. jaarlingen (1 2 3) prijzen 32. Duivensport. In Denderbelle organiseerde de plaatselijke bond een duivenshow (gdv) Duivensport. De organisatoren van Denderbelle (gdv) - Kamiel De Proft: 2de kamp. jaarlingen (lste) prijzen 14. Goedgezelschap-Mannaert: 2de kamp. jonge (1 2) prijzen 24. - Emile Meirte: 3de kamp. oude meeste prijzen 37. - Richard De Feyter: 3de kamp. oude (1 2 3) prijzen 29; 3de kamp. jonge (1 2) prijzen 23. - Louis Aeyels: 3de kamp. jaar lingen (1 2) prijzen 21. - Désiré Heyvaert: 3de kamp. jonge meeste prijzen 140. - Frans Ravijts: 3de kamp. jonge (1 2 3) prijzen 34. - Geert De Nul: 3de kamp. jonge (lste) prijzen 12. de duivenshow in zaal De Ster' te Kampioenschappen Noyon 1989 - Francois Boeykens: lste kamp. 2EA oude 16 prijzen; lste kamp. 2EA jaarlingen 21 prijzen; lste kamp. 2EA jonge 22 prijzen; as duif jaarlingen 11 prijzen. - Jean-Marie Van Peteghem: 2de kamp. 2EA oude 12 prijzen; 3de kamp. 2EA jaarlingen 16 prijzen; 3de kamp. 2EA jonge 21 afgegeven; asduif oude 7 prij zen; asduif jonge 12 prijzen. - Paul De wit: 2de kamp. 2EA jonge 21 prijzen. - Frans Ravijts: 2de kamp. 2EA jaarlingen 16 prijzen. Pierre Van Rossem door het reserveteam dat met een monsterscore van 0-53 de Luike naars in hun hemd zette. Leuke bij komstigheid is de goeie prestatie in dat reserveteam van de, piepjonge, Dendermondse kadetten, Meirs- man en Christiaens, die zich ook allebei mogen verheugen in een se lectie voor de Vlaamse kadetten- ploeg. De Dendermondse Rugbyclub heeft dus nog heel wat werk aan de winkel vooraleer er aanstaande zondag met een gerust hart tegen RC Soignies in het strijdperk kan getreden worden in de kwartginale van de Beker van België. Soignies mag dan weliswaar 'slechts' een tweedeklasser zijn, feit is dat DRC met een handicap van 6 punten ver trekt, een detail dat in het verleden reeds meer dan één team fataal is geworden. De wedstrijd van aan staande zondag wordt gespeeld om 14.00 u. op het rugbyterrein aan het Sportcomplex in de Van Langenho- vestraat te St.-Gillis-Dendermon- de. Uitslagen zondag 14 januari 1990 Asub Waterloo - Standard 25-12 Bosvoorde - RC Mons 68-3 Coq Mosan - British B. 8-7 FC Luik - D.R.C. 19-6 RC Visé - RC Avia 13-3 Rangschikking lste Nationale 1. Bosvoorde 27 2. Asub Waterloo 25 3. FC Luik 20 4. Dendermondse RC 19 5. RFC Standard 18 6. RC Visé 17 7. Avia Kituro 16 8. British Brussels 15 9. RC Mons 12 10. Coq Mosan Herstal 11

De Voorpost | 1990 | | pagina 25