Eendracht moest Juvenes laten voorgaan Hams Schuttersverbond opnieuw van start Kalender der Verenigde Hamse Boogschutters Patro-E blijft het goed doen 26 - 19.1.1990 - De Voorpost BOOGSCHIETEN TAFELTENNIS Lucien Peelman, waarvan we reeds bij de kampioenenvering'89 het ontslag aankondigden, is na verschillende ver gaderingen uiteindelijk bereid gevon den zijn taak als verbondsvoorzitter te rug op te nemen. De tussenkomsten van schepen De Graef zullen daaraan zeker niet vreemd zijn. Nu de rust grotendeels hersteld is, kon met gerust gemoed de vijftiende uitgave van het Hamse schutterskampioenschap opstarten. Het kreeg zijn eerste afleve ring in het lokaal van Kastel. De op komst was bijzonder talrijk en het kam pioenschap 1990 werd met 66 schutters op gang geschoten. Den Bond kreeg de eer om deze eerste schifting te openen, maar het was Leo Willaert van de Vier Gekroonden die zich direkt in de kijker schoot door gans de kop neer te halen in amper drie scheuten. Spijtig dat hij bij zijn zeven resterende pogingen geen enkele latvo- gel kon verschalken. André Laureys, die wegens de ontbinding van zijn maat schappij, Ons Vermaak, aansloot bij De Wuitens en Eric De Loose, die om de zelfde reden overstapte naar 't Eiland, slaagden er ook al in om de ganse kop te fusilleren; Eddy De Schepper van Den Bond liet echter niets aan het toeval over en schoot naast de ganse kop ook twee latvogels. In de afkamping voor de dagprijs toonde Erik De Loose zich ver* uit de sterkste en schoot zo maar even tjes drie op drie. Proficiat, Erik. Graag geven we nog een eervolle ver melding aan Frans Willaert ('t Eiland), Lucien Rombout ('t Eiland) en Alfons Ringoet (Bastianen) die met de hoge en één zijvogel mogen terugblikken op een mooie prestatie. De grote ontgooche ling was voor lokaalhouder Alain Van de dagprijs in de wacht te slepen daar de den Broeck (Kastel) die zich alleen met regerende kampioenen, Marlee Van de hoge moest tevreden stellen. Kerckhove, gans de kop schoot en me- Ook bij de latschutters ging het er hard- teen de dagproijs kreeg, nekkig aan toe. De vogels vlogen van de In de latten werd het voor de dames een wip dat het een plezier was om zien. kalme aanloop. Sandra De Witte (De Eddy De Witte (De Wuitens), die zowat Wuitens), kampioen in 1989, liet net als als de algemene favoriet voor de eindze- Martine Van Kerckhove (Den Bond) en ge wordt aangezien, schoot zo maar Hermien Colman (Kastel) slechts twee eventjes vijfmaal raak tijdens de eerste puntjes optekenen zodat Rita Van zes beurten. Toch slaagde hij er niet om Hoecke (Den Bond) en Sonia Langoed aan een zesde punt te geraken en zo op (Kastel) met drie treffers mochten kam- gelijke hoogte te komen van Leo Van pen voor het dagklassement, dat op for- Kampen (De Wuitens), Jan Peelman tuinlijke wijze gewonnen werd door So- (De Vier Gekroonden) en de belofte- nia Langoed met een raak schot in de volle Eric Lambrechts ('t Eiland). In de eerste kampbeurt. kopman André Van Geyte ver beneden de verwachtingen bleef. Verder komt de middengroep met een ploeg van Den Bond, De Bastianen,'t Eiland en Kastel. In de strijd om de rode lantaarn kon de damesploeg der Bastianen nog net uit de greep blijven van Luc Present en C° (Ka stel). strijd voor de dagprijs der latschutters toonde Van Kampen zich de regelma- Bij de juniores kende Kristel D'Hollander (Kastel) het meest sukses tigste en won schitterend met twee tref- en veroverde met amper twee puntjes fers op vier. Ook voor Leo een proficiat, het dagklassement. In deze reeks wordt Bij de 55-plussers wordt het ook dit jaar het zeker uitkijken naar de prestaties een spannende aangelegenheid. De re- van de gebroeders Steels bij een volgen- gerende kampioen en vice-kampioen 89 de konfrontatie. namen een zeer slechte start en van deze Als wij het ploegenklassement even be- kans maakten Roger Van den eynde kijken dan zien wij dat de kampioenen- (Bastiabnen), Pierre D'Haen ('t Eiland) ploeg van de laatste vier jaren in de en nieuwkomer Louis Van Gentbrugge verdrukking werd geschoten. Deze (Kastel) gretig gebruik om zich vooraan ploeg heeft een gevoelige wijziging on- in het klassement te schieten. Omer Steels (Den Bond), die wij reeds ver schillende jaren als de grote kanshebber verschijnen. dergaan en kon door familiale omstan- diheden slechts met drie aan de start aanwezen, lukte vier waardevolle tref fers en staat nu reeds alleen aan de De ploeg van Eddy De Witte met Sandra De Witte, Willy Gobel, André Laureys leiding van het klassement en hij won en Leo Van Kampen, steekt haar ambi- bovendien de dagprijs van zijn reeks, ties niet onder stoelen of banken en Goe zo, Omer! staat direkt aan de leiding met in haar Bij de panacheschutters toonden de da- spoor de keiharde ploeg van Eddy De mes van Den Bond dat zij niemand te Schepper (Den Bond). Iets verderop vrezen hebben om ook dit kampioen- zien we verrassend doch zeker niet on- schap op hun naam te schrijven. Mar- verdiend het vijftal van Jan Peelman leen Rousseau lukte de hoge en één (Vier gekroonden). Op slechts één pun- zijvogel, doch dit was niet voldoende om tje volgt dan de ploeg van 't Eiland, waar Rangschikking 1. Pel. Eddy De Witte (De Wuitens) 2. Pel. Eddy De Schepper (Den Bond) 3. Pel. Jan Peelman(4 Gekroonden) 4. Pel. André Van Geyte ('t Eiland) 5. Pel. Marleen Van Kerckhove(Bond) 6. Pel. Albert van Doorslaere (Bast) 7. Pel. Louis Lambrechts ('t Eiland) 8. Pel. Alain Van den Broeck(Kastel) 9. Pel. Rudy Maes (Bastianen) 10.Pel. Freddy Raemdonck(Wuitens) 11.Pel. Sonia Landgoed (Bastianen) 12.Pel. Luc Present (Kastel) Panacheschutters 1. Erik De Loose ('t Eiland) 2. Eddy De Schepper (Den Bond) 3. Leo Willaert (Vier Gekroonden) 4. André Laureys (De Wuitens) Latschutters 1. Leo Van Kampen (Wuitens) 2. Jan Peelman (Vier Gekroonden) 3. Sandra De Witte (Wuitens) 4. Martine Van Kerckhove(Bond) 5. Hermien Colman (Kastel) 55-Plussers 1. Omer Steels (Den Bond) 2. Roger Van den Eynden(Bastianen) 3. Pierre D'Haen ('t Eiland) 4. Louis Van Gentbrugge (Kastel) Juniores 1. Kristel D'Hollander (Kastel) 2. Rudy en Peter Steels (Den Bond) In de eerste afdeling van de KVKT werd er uitgekeken wat Eendracht zou doen tegen onmiddellijke belager Juvenes-A. Beide formaties mikten nog naar een derde, eventueel een tweede plaats. 19 Eendracht-A liet het bij Juvenes-A in lg het rechtstreekse duel echter afweten. 14 De bezoekers werden met 7-3 zwaar af- 13 gestraft. Kurt De Cock en Daniël Dehon 12 lieten zich door niemand van de wijs 10 brengen en door hun drie overwinnin- 8 gen legden ze de basis van de totaalzege. 6 Bart Vermoesen en Geert Buyl wonnen elk éénmaal. Het schijnt er naar uit te zien dat Eendracht zijn droom zal moe ten opdoeken op de derde plaats. 7 BAC-A heeft zich wellicht veilig gesteld "l door Hingene-A met 9-1 te kloppen. Daardoor staat het nu een viertal pun ten los van de onderste gelederen en dat geeft al een veilig gevoel. In tweede afdeling blijft Madelon-B 2 vooraan. Toen Vlierkouter-A op bezoek 2 was haalde het weer flink uit en liet een 2 8-2 noteren. Alleen D'Hollander bleef op de bres en pakte twee overwinningen. 4 De rest kreeg geen kans. Tom Robyns was het beste lokale element met drie 3 zeges. 3 Stekene-A duwde Okapi nog wat verder achteruit met 8-2. De drie overwinnin- 2 gen van Mare Vermeulen gaven de j doorslag. Bij Okapi waren Luc Daniels Aangesloten maatschappijen: Den Bond 47.02.89 De Ring De Vier Gekroonden 47.99.55 Koningsplein 8 Moerzeke De Wuitens 47.09.51 Stationsstraat 45 't Eiland 47.89.78 Kleinbroekstraat Sint-Sebastianen 47.75.11 Sint-Annastraat JANUARI 19 vrijdag 20 zaterdag 21 zondag 22 maandag 26 vrijdag 27 zaterdag 28 zondag FEBRUARI 2 vrijdag 3 zaterdag (puntenschieting) 4 zondag 11 zondag 16 vrijdag 17 zaterdag 18 zondag Wuitens Bastianen Kastel 't Eiland Vier Gekroonden Den Bond Vier Gekroonden 't Eiland 't Eiland MAART 2 vrijdag 3 zaterdag 4 zondag 10 zaterdag (puntenschieting) 11 zondag 16 vrijdag 17 zaterdag 18 zondag 23 vrijdag 24 zaterdag 25 zondag 30 vrijdag APRIL 1 6 7 zaterdag 8 zondag 13 vrijdag 14 zaterdag (puntenschieting) 15 zondag 20 vrijdag 21 zaterdag 23 maandag 27 vrijdag 28 zaterdag Bastianen Wuitens Wuitens Bastianen Kastel Den Bond 't Eiland Kastel Bastianen Wuitens Wuitens Wuitens Bastianen Kastel Vier Gekroonden Den Bond Vier Gekroonden Wuitens Bastianen 't Eiland Kastel Wuitens Vier Gekroonden Den Bond Kastel Wuitens Bastianen 't Eiland Vier Gekroonden Den Bond 29 zondag MEI 1 dinsdag 4 vrijdag 5 zaterdag (puntenschieting) 6 zondag 12 zaterdag (puntenschieting) 13 zondag 9u30u 18 vrijdag 19 zaterdag 20 zondag 24 donderdag 25 vrijdag 26 zaterdag 28 maandag JUNI 1 vrijdag 2 zaterdag 3 zondag 9 zaterdag (puntenschieting) 10 zondag 15 vrijdag 16 zaterdag 17 zondag 23 zaterdag 25 maandag 29 vrijdag 30 zaterdag JULI 1 zondag 6 vrijdag 8 zondag 9 maandag 14u30 15 zondag 20 vrijdag 21 zaterdag 23 maandag 27 vrijdag 28 zaterdag 29 zondag 30 maandag 15u (Trouwe hond) AUGUSTUS 3 vrijdag 4 zaterdag (Vlierkouter) 5 zondag 15 woensdag 17 vrijdag 18 zaterdag 19 zondag 24 vrijdag 25 zaterdag 26 zondag Den Bond Bastianen 't Eiland Den Bond Bastianen Bastianen Wuitens 't Eiland Wuitens Bastianen Kastel Den Bond Vier Gekroonden Den Bond 't Eiland 't Eiland Vier Gekroonden Bastianen Vier Gekroonden Wuitens Wuitens Bastianen Kastel Den Bond 't Eiland Wuitens Vier Gekroonden Bastianen 't Eiland Wuitens 't Eiland 't Eiland Kastel Wuitens Bastianen 't Eiland 't Eiland Den Bond Bastianen Den Bond 27 maandag 't Eiland 31 vrijdag Wuitens SEPTEMBER 1 zaterdag Vier Gekroonden 2 zondag Bastianen 7 vrijdag Vier Gekroonden 8 zaterdag 14u30 Kastel (Dijkkermis) 9 zondag Wuitens 15 zaterdag Bastianen 16 zondag Wuitens 21 vrijdag Wuitens 22 zaterdag Den Bons 24 maandag 't Eiland 28 vrijdag Vier Gekroonden 29 zaterdag Den Bond 30 zondag 14u Bastianen OKTOBER 5 vrijdag 't Eiland 6 zaterdag Vier Gekroonden 7 zondag Bastianen 13 zaterdag Koningsschieting 14 zondag Wuitens 19 vrijdag Wuitens 20 zaterdag Bastianen 21 zondag Kastel 22 maandag 't Eiland 26 vrijdag Vier Gekroonden 27jaterdag Den Bond NOVEMBER 1 donderdag 't Eiland 2 vrijdag 't Eiland (koppelschieting) 4 zondag 18 zondag 23 vrijdag 't Eiland Bastianen Wuitens Wuitens Den Bond Kastel Vier Gekroonden Bastianen 't Eiland Wuitens 1 zaterdag (Koning der koningen) 2 zondag 15 zaterdag 16 zondag 21 vrijdag 22 zaterdag 28 vrijdag 14 april 12 mei 9 juni 18 aug. Alle schietingen beginnen te 15 uur, uit gezonderd op maandag en vrijdag 19u30. H.v.C. en *-uc Rechter elk goed voor één overwinning. Okapi blijft daarmee op de voorlaatste plaats. Stekene-A had ook nog een uitgestelde ontmoeting af te haspelen en dat werd een onverwachte overwinning tegen Madelon-B. De ploeg uit Opstal speelde duidelijk onder haar waarde. Tom Wy- meersch en Mare Vermeulen waren de grote meneren bij Stekene en ze werden door niemand geklopt. In de derde afdeling verloor achtervol ger Eendracht-B een puntje bij Herle- ving-A Dendermondc: 5-5. Aanvanke lijk scheen eendracht geen problemen te krijgen met de thuisploeg: 1-3. Toen be gon de Eendrachtmotor te sputteren en drie wedstrijden later stonden de ploe gen gelijk. Vooral onder druk van Danny Vermeulen kwam Herleving steeds Den Bond meer nabij. Na de enkels stond het 4-5 en daardoor kreeg het dubbel plots gou- Bastianen dwaarde. De thuisploeg behaalde de 't Eiland overwinning na een driesetter en sleepte Bastianen meteen een punt uit de brand. Datzelfde Kastel Eendracht zou later tegen Lede-A ook Wuitens heelwat last krijgen. Aanvankelijk ging Den Bond de wedstrijd gelijk op: 3-3 en 5-4. Dus Vier Gekroonden was opnieuw het dubbel belangrijk. Na Den Bond drie sets wonnen de lokalen met het n Hamme kleinste verschil. 't Eiland Reeks'eider KWB-A had deze keer Wnitcns 8een moeite om de Punten te pakken bij Den Bond hekkesluiter BAC-C1-9 Bastianen n VersPec"1 kon 116 eer red- Vier Gekroonden den voor de Hammenaars. Kampioenenviering Een ploeg die op haar tellen moet gaan letten is Vlammers. Het werd geen feest in het eigen lokaal toen Eendracht-C op bezoek kwam. Nadat het eerst met 2-0 voor had gestaan werd het teruggedror gen tot 2-4 en later met 3-7 verslaget Meteen zakt Vlammers naar de derdt laatste plaats en nadert de rode lai taarn. Alleen Jed D'Hauwe en ger Ronsmans konden voor de Vlammo punten scoren. In vijfde afdeling-A werd met spannii uitgekeken naar het topduel tussen ld ders Dynamica-B en Stekene-C. Ht ging er spannend aan toe en de ploege bleven in eikaars buurt met 2-2, 3-3 e 5-4. Het dubbel werd gewonnen doe het bezoekende duo Nimmegeer-Vi Velkthoven en daardoor haalde het puntje uit de brand. Nu is de spannii nog niet geweken. De lokale speler Joh Segers was de grote bewerker van dezi draw. Twee ploegen van dezelfde waard stonden tegenover elkaar: Sint-Nikb se-B en KWB-C en toch werd het gee spannende wedstrijd. De bezoeker wonnen met groot gemak: 3-7. Het wa eigenlijk alleen Ludo Kocklenberg di tegenstribbelde. Bij de KWB-ers wo iedereen twee keer. Leider Stekene- had niet de minste moeite bij Sint-N klaas-A: 0-10. Ook een zware 2-8 uitsla voor het thuisspelend troelant-C dat gi wogen werd en te licht bevonden Pardaf-D. Marc De Keyser was de do minerende figuur. Hij won alles. In de B-reeks kunnen we de verrassend overwinning vertellen van Opwijk-B da in de sporthal van Buggenhout ee fraaie 3-7 overwinning weghaalde Eendracht-F. Van bij de start van wedstrijd waren de lokalen niet in sta voor enig weerwerk te zorgen; Van Straeten lukte met twee overwinnin[ nog de beste prastatie, terwijl bij de wit naars vooral Verspecht in de kijker liep Dat Juvenes C/E aan het kortste eini ging trekken bij de komst van Vlierkoi om 't Eilanc Wuitern Bastianer Kastel Wuitens Kampioenenviering Kastel Vier Gekroonden Den Bond Bastianen In de eerste afdeling van de KVKT was Patro-C niet sterk genoeg om Dynami- ca-A van de overwinning te houden. In het begin scheen Patro-C wel aardig mee te kunnen met 2-1 en 3-3. Dan stuikte de Patroploeg in mekaar: 3-7. Carl Goos- sens was de beste lokale man met drie overwinningen. Marc Stallaert won één maal en alleen Mike D'Hollander kon niets winnen. In deze reeks twee zware Patro-uitslagcn. De B-ploeg speelde te gen hekkensluiter Pardaf-A en dat werd een grote 10-0 overwinning. Patro-A reisde naar Sterke Stut en de leiders wonnen er met al even forse 10-0 cijfers. In de tweede afdeling lijkt Patro-E uit de gevaarlijke zone weg te sluipen. Het won tweemaal. Thuis tegen BAC-B werd het een vlotte 7-3 zege. De formatie van Dirk baert komt moeilijk aan ahar trek ken in deze reeks. Walter De Rijcke won driemaal. Toen Davy Van Cauteren (2) en Marcel De Graeve 1ook hun duit in het zakje deden was BAC-B eraan voor de moeite. In een uitgestelde ontmoeting haalde E-formatie nog maar eens de volle pot binnen tegen Vlierkouter-A met 7-3. In het begin spartelde Vlierkouter via D'Hollander wat tegen: 2-2. Maar daar na was er geen houden meer aan de Patroformatie, waarin iedereen verloor tegen D'Hollander. Patro-F blijft met een punt in het bezit ter-C lag voor de hand. Toch heeft d thuisploeg in het begin fel van zich afgc beten: 3-3. In de laatste wedstrijden wi er geen houden meer aan de Vlierkot terjongens. Vooral Luc Ruys ontpopt zich als de nummer één. De achtervolg* van leider teneramonda, Triumf-C, kc het rustig opnemen tegen het niet hoog gekwoteerde Eendracht-E. H; werd een vlotte 8-2 overwinning, na ee wedstrijd waarin niemand Jan Vertot gen kon belagen. In Opwijk-B heel Triumf-D het niet onder de markt gekrt gen om de zege vast te leggen. In Ik begin liep alles wel gesmeerd: 1-4. Pa dan begon de lokale weerstand op gas te komen en het werd 4-5. In het dubbl zou Opwijk één punt verspelen want ra écht recht op een gelijkspel. In de C-reeks blijft madelon-C allet aan de top. Op bezoek bij Egmontj heeft het zonder problemen 3-7 latt noteren. Het werd wel 2-3 maar dan gil het bij de thuisploeg minder vlot. Zij hl geen verhaal tegen Vlaeminck en Ei Peeters. Zij wonnen vaak overtuigei Totnogtoe geen puntenverlies voor Mij delon-C. De laatste in deze reeks, Herleving- heeft een puntje kunnen meepakken I Teneramonda-D: 5-5. Aanvankelijk zl er voor de bezoekers meer in: 1-4. M^ teen konden de Dendermondenaars d achtervolging inzetten. Ze deden he nen elk een wedstrijd en daarmee was de voortreffelijk via De Smedt en De Prof ven den te g den De dier zich Wei doo verg Ind kous af voor de Hamse formatie. In de vierde reeks B spartelt Patro-G om weg te geraken uit de onderste gelede- ploeg van Teneramonda beet zich vaS ren. Bij Egmont-A, een ploeg die juist aan het beter geklasserde OpwijkH voor Patro-G geklasseerd staat, werd het toch een fors uitgedurkte nederlaag. Alleen Geert Stallaert kon de eer red dend-1. In vijfde afdeling B staat Patro-H zowat den ging Opwijk-A met de overwinnii halfweg de rangschikking. Deze week lopen. Vooral Ronny Callaert zorgl moest het tweemaal aantreden. Tegen voor de goede lokale verrichting. Vlotte winst van Ons Huis-D dat in eigl huis Madelon-D ontving. Een zware en toen deze ook nog het dubbel konden winnen, werd één punt gered. De toen het er op visite was. Op zeker ma ment stond het zelfs 3-1, maar dat ko teneramonda niet volhouden. Het wei nog 4-4 maar in de laatste twee wedsti van de rode lantaarn. Ook deze keer kon Juvenes-E, niet zo sterk, speelde Patro- het geen punten sprokkelen tegen Ma- H ondermaats en lukte een schamele delon-A, de reeksleider. Het werd een 5-5. Eric De Keyzer won wel driemaal gave was dat niet want het won met 8*1 1-9 nederlaag. Eric Verdonckkondeeer maar Georges Heyvaert (1) en Jaf Cal- van Patro redden. In deze reeks nog twee jon (0) deden het heelwat minder. Op grote uitslagen. Een geweldige 9-1 over-j Patro-D, in dezelfde reeks,schuift wat zeker moment stond Patro-H met 5-2 in winning van Sterke Stut-C dat Herlef BBI meer naar boven. Op verplaatsing naar het krijt, maar kwam nadien toch terug. ving-C geen enkele kans gunde. Serge] Ons Huis-A had het geen kans: 7-3, al Tegen leider Teneramonda-B had het Bollen redde er de eer. Opwijk-A w<mKimp won het wel het dubbel. Paul De Schoe- minder te vertellen en liet het afweten niet dezelfde cijfers tegen Ecndracht-F sitter en Chris Van Couwenberghc won- met 2-8. H.V.C. H.V.C

De Voorpost | 1990 | | pagina 26