H.K. Waasmunster opnieuw leider Berlare nooit in moeilijkheden Robuco Buggenhout dan toch derbywinnaar Op een drafje.... Punt laten liggen 28 - 19.1.1990 - De Voorpost HANDBAL Handbal. Hoorebeke torent boven zijn tegenstanders uit en scoort voor Handbal. Dendermonde-Buggenhout 10-11. De Swaef van Dender- Dendermonde (vh) monde in duel (vh) Handbal. Dendermonde-Buggenhout 10-11. Dendermondenaar De Smet wordt hier vrij onortodox van een doelpunt gehouden (vh) H.K. Waasmunster Verviers 25 17 Aangezien Eupen dit weekeinde geen puntenwinst boekte is H.K.W. opnieuw leider geworden. Prettig om mee te pakken zegt men in Waasmunster maar nog veel posi tiever is dat men dankzij de prachti ge zege tegen Verviers nu 7 punten voorsprong telt op de vijfde gerang schikte en daarmee vrijwel zeker is van een play-off plaats. De wed strijd tegen Verviers liet nog andere positieve punten noteren. Inder daad, doelman K. Van Renterghem die de ganse wedstrijd speelde lijkt na zijn knieoperatie opnieuw de ou de en samen met W. De Graeve beschikt H.K.W. nu over een kee persduo dat klaar is voor de strijd. Ook de inbreng van twee «nieuwe» 16-jarigen, W. De Groote en Des- seaux, verliep vlekkeloos zodat de kern opnieuw aangroeit. Het blijkt toch opvallend dat elk seizoen uit de eigen «kweek» kan geput worden zodat de jeugdwerking van H.K.W. beslist vruchten afwerpt. Tevens was men bijzonder teveden over de prestatie van een andere 16-jarige, Tom De Graeve, die ongelooflijk sterk verdedigt en verrassend voor ons, dan ook in de basisopstelling startte. Maar coach De Vlieger had nog andere verrassingen in petto. Naast de opstelling van Van Ren terghem en T. De Graeve liet hij «krachtpatser» Borgers enkel in verdediging opdraven en bleef ook Leunis op de bank. In het kort, H.K.W. speelde zaterdag een en orm sterk taktische wedstrijd die ongetwijfeld de stempel «De Vlie ger» droeg. De Vlieger zelf organis eerde op het terrein dat een lust was om te zien en zijn medespelers draaiden als werklustige bijen om hem heen. Roels bijvoorbeeld werd bestendig in een positie gebracht van waaruit hij zijn worpen onge hinderd kon afvuren en verdedi gend klopte het als een bus. De wed strijdconcentratie bleef 60' lang perfekt zodat verviers er nauwelijks aan te pas kwam. Enkel in de eerste 10' konden de Walen enigszins aan klampen (3-2) maar met treffers van Roels en de efficiënt afwerkende Luypaert werd het 7-4 na 18' en 12-5 na 25'. Met een 13-8 ruststand kon Verviers zich geen begoochelingen meer maken tegen dit outstanding spelende H.K.W. Het taktisch stra mien werd wel even gestoord als Borgers onmiddellijk na de rust zijn tweede 2' straf opliep maar ontre geld raakte H.K.W. hierdoor niet. Borgers bleek op de bank, Leunis nam zijn plaats in het midden van de verdediging en Roels werd enkel aanvallend uitgespeeld als De Clercq zijn plaats innam in verdedi ging. Na 41' scoorde de debuterende W. De Groote zijn eerste officieel doelpunt (18-11) en 5' voor het einde, zowaar met drie 16-jarigen op het terrein, telde H.K.W. een maxi male 23-14 voorsprong. Het werd een 25-17 overwinning na een bij zonder knappe wedstrijd. H.K. Waasmunster. W. De Graeve, Van Renterghem, De Vlieger, Luy paert 10, De Bode 1, Leunis, Roels 6, De Clercq 1, T. De Graeve 1, Bor gers 3, Desseaux 1, W. De Groote 2. Beloften: H.K. Waasmunster - Ver viers; 18-16 Een agressief Verviers weigerde pertinent «handbal» te spelen en kreeg het dan ook aan de stok met de scheidsrechters. Het jeugdige H.K.W. bleef gelukkig kalm onder al dat geweld en leidde met 11-8 aan de rust. Vooral in de tweede helft ging Verviers te keer wat resulteer de in twee rode kaarten en verschil lende tijdstraffen. De bezoekers na- Brabo Denderbelle 32 Olse Merksem 2 17 Een ontstellend zwak Merksem was duidelijk een te zwakke tegenstan der voor de thuisploeg. Brabo had enkel een tiental minuten wed strijdconcentratie nodig om de be zoekers reeds een 7-2 achterstand aan te smeren. In die beginperiode liet P. Vermeir zich opmerken als een efficiënte afwerker maar daar na nam Brabo de zaken rustiger op. Zonder echt te moeten forceren Haachtse 9 Squadra Fem. Lebbeke 9 Na een reeks wedstrijden die duidelijk lieten blijken dat Squadra tot de too- naangevers in 2e afdeling behoort, werd het een prestatie in mineur tegen het lager geklasseerde Haachtse. Squadra startte wellicht overmoedig aan dit tref fen en het gebrek aan wedstrijdconcen tratie werd onmiddellijk afgestraft met een 3-1 achterstand. Aan de rust leidde de thuisploeg nog altijd met 5-3 en het was duidelijk dat de hardwerkende Van Boven en de trefzekere Bijl het niet al leen zouden kunnen bolwerken. In de tweede helft was Squadra opnieuw met derden nog tot 14-13 maar met doel punten van De Meerschman en W. De Groote werd het toch een 18-16 overwinning voor de kalm gebleven thuisploeg. H.K. Waasmunster: Maes, Des seaux 1, Ternest, leunis 2, Vermeu len, W. De Groote 10, G. Loier, Van Mele 1, Berckmoes, De Meersch man 3, Moestermans 1. ging het naar een 17-8 ruststand. In de tweede helft maakte de snelle P. De Smedt er vlug 22-11 van en de 26-16 stand 10' voor het einde mag nog vleiend genoemd worden voor de bezoekers. Het werd een 32-17 overwinning die Brabo «op een drafje» bijeenspeelde. Brabo Denderbelle: Van Rossem, Uyttersprot, E. Van keer 5, Van Der Jeught 4, J. Walraevens 1, D. Van Goethem, P. De Smedt 10, Bat- selier 4, Van Den Abbeel 1, P. Ver meir 5, R. Van keer 2. EVA beide voeten op de grond beland maar Haachtse had de kans op de overwin ning geroken en het bleef moeilijk voor een nu toch wel duidelijk beter Squadra. Met nog 10' te spelen was Lebbeke er dan toch in geslaagd de achterstand op te halen (8-8) maar vier open kansen werden in die tweede helft niet benut zodat de thuisploeg opnieuw 9-8 voor raakte. In de slotminuten slaagde Bijl er dan toch nog in een puntje te redden voor Squadra, maar de 9-9 eindstand betekent toch een punt verloren voor de ploeg van trainer D'Hanis. Squadra Lebbeke: Quarin, Van Nieuwenhuyze, Van Bo ven, Bijl 6, Van Hove, Cooreman 1, Guns 1, Bosteels 1, Steppé, Van Den Broeck, Huygens. EVA 4de afdeling H.B.C. Dendermonde 10 Robuco Buggenhout 11 Bij Robuco was men in de wolken. Eindelijk was het gelukt, het buren- derby tegen Dendermonde was voor hen de drie laatste keren fali- kant uitgevallen en zaterdag kon den de frustraties eindelijk worden verdrongen. Bij H.B.C. was men be reid toe te geven dat Robuco ziet deze maal de betere ploeg had ge toond maar toch wees en erop dat een 11-11 score er nog inzat toen de goed leidende scheidsrechter hen tijdens de laatste minuut geen 7-m worp toekende i.p.v. een vrijworp. In elk geval het is een «goed» derby geworden; Beide ploegen akteer den hardnekkig maar sportief, de goedgevulde tribunes zorgden voor de sfeer en de spanning maakte het toch wel bescheiden niveau goed. Bescheiden niveau in die zin dat twee sterke verdedigingen duidelijk meester bleven op de aanval waar door het grootste gedeelte van het kleine aantal doelpunten vanop de 7-m lijn werden gescoord. Toch was het opvallend dat bij de thuisploeg de sterke De Meyer moeilijk aan zijn trekken kwam aangezien Van Nuffel hem voor het grootste ge deelte van de wedstrijd aan banden legde. Coach Mannaert bleef zijn Robuco ploeg goed in de hand hou den en dankzij gediciplineerd spel domineerden de bezoekers vrijwel gedurende 45'. Het waren de bezoe kers die via St. De Swaef de score openden maar Robuco raakte voor het eerst en zoals later zou blijken enige maal op achterstand na 16' (3-2). Buggenhout bleek echter over de betere «papieren» te be schikken in aanval en slaagde erin via ingeoefende spelpatronen een 4-6 voorsprong op te bouwen aan de rust. Na een kwartier in de tweede helft leek H.B.C. alle kans op de punten verspeeld te hebben. Robu co leidde toen met 6-10 maar een wilskrachtige thuisploeg kon dan de Robuco aanval ontregelen met een ver uitstappende Wesemael en 6' voor het einde naderde H.B.C. tot 9-10. Vermaesen, knappe prestatie, moest nog een doorbraak van Hoo- relbeke verijdelen om dat ene doel- puntje voorsprong te vrijwaren en als het 9-11 geworden was leek de wedstrijd beslist. H.B.C. zette toen alles op alles, naderde nog tot 10-11 in de laatste minuut maar slaagde er dan toch niet meer in een gelijkspel af te dwingen. Bij het eindsignaal kwamen er bij Robuco vreugdetranen aan te pas. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Van Renterghem, Bouteille, De Smedt, Wesemael 8, P. De Swaef, Van Steen, De Meyer 2, Impens, Merckx, Van Beveren, Hoorelbeke. Robuco Buggenhout: Vermaesen, De Schaepdrijver, Asaert 1, De Troch 1, Van Den Stock 1, P. Man naert, St. De Swaef 1, F. Mannaert Van Nuffel 4; Trienpont, Knopf- macker 1, D. Mannaert 1. EVA Provinciaal Merchtem 2 16 Groot Berlare 20 Berlare is in Merchtem nooit in moeilijkheden gekomen. De ploeg van W. Arbijn nam een vlotte start en met twee treffers van Verdonck leidde Berlare met 0-3 na 10'. Even later moest doelman Roggeman zich dan voor de eerste maal gewon nen geven en nu kon merchtem min of meer gelijke tred houden; Via 4-7 na 20' leidde Berlare met 7-11 aan de rust. In de tweede helft domineerde Berlare dan opnieuw het wedstrijd- gebeuren en met doelpunten van Delausnay en Van de Weyer ging het naar 13-18 9' voor het einde. In die laatste minuten vergenoegde Berlare er zich dan mee het wed- strijdgebeuren te kontroleren en boekte op die manier een pro bleemloze 16-20 overwinning. Gr. Berlare: Roggeman, D'Haese, De lausnay 9, Plaetinck 2, Haentjes, Van de Weyer 7, Verdonck 2, Ar bijn, Moermans. H.B.C. Dendermonde 2 14 Eeklo 15 Na een gelijkopgaand eerste kwar tier (2-3) moest de thuisploeg plooi en voor de grotere trefkracht van de bezoekers die via 4-2 naar een 5-9 voorsprong stevenden aan de rust. In de tweede helft bleef H.B.C. nog een tijdje op drie doelpunten han gen (7-10 en 12-15) maar in een bij zonder spannend wedstrijdeinde bracht een trefzekere L. Van Ren terghem zijn ploeg tot 14-15 terug. Van Geel trachtte zijn ploeg nog naar minstens een gelijkspel te lei den maar Eeklo hield stand tot het eindsignaal. H.B.C. Dendermonde: Claessens, Van Renterghem 8, Van Doren 1, Bogaert, Raemdonck 1, Mertens 1, Impens, Van Den Bosch, Van Geel 2, Merckx, Van Steen 1. D.B. Zwijnaarde 2 Kosa Aalst Hoewel Aalst geen beroep kon doen op Roger en Dirk Van Herre- weghe kon Zwijnaarde nooit echt gaan dreigen. Het was Dan; Baeyens die Kosa onmiddellijk een 0-2 voorsprong bezorgde en na een kwartier leidde Aalst met 2-5. Een toch wel zwakke thuisploeg kon nooit een vuist maken en aan de rust leidde De Doncker en C° met 3-7. Ook in de tweede helft bleef Aalst rustig het wedstrijdgebeuren dom ineren; Langs P. De Letter werd het 6-12 na 42' en met nog 5' te spelen had De Jaegher voor een 9-14 stand gezorgd. Een wedstrijd zonder veel geschiedenis eindigde op een 11-16 score en Kosa had echt niet tot het uiterste moeten gaan om deze score op het bord te krijgen. Kosa Aalst: Coen, De Jaegher 1, Van Durme, Steenhaut 1, De Doncker 2, D. Bayens 4, Cooreman 5, De Letter 1, P. Van Herreweghe 2. Ap. Kortrijk 2 22 Robuco Buggenhout 2 9 Tegen een sterk Kortrijk maakte jeugdig Robuco geen enkele kans. Daarbij kwam nog dat de wedstrijd diende geleid door een gelegen- heidsscheidsrechter van de thuis ploeg en ook dit speelde in het na deel van Buggenhout. Tot de rust konden de bezoekers langs Knop- fenmacker de schade nog beperken tot 9-5 aan de rust maar na een kwartier in de tweede helft was het al 15-8 geworden. Regelmatig in nu merieke minderheid moest Buggen hout toezien hoe Kortrijk zijn voor sprong stelselmatigt verder uit bouwde. Robuco Buggenhout 2: De Schaepdrijver, Scholliers, Segers, Knopfenmacker 3, De Donder, D. Mannaert 4, Verbestel, Moyersoon, Van Den Stock 1, Michiels, P. Man naert. At. temse 13 Roeselare 14 Leider Roeselare is in Temse tot het uiterste moeten gaan om het statuut van ongeslagen ploeg te behouden; meteen een teken aan de wand dat Temse veel beter vermag dan zijn rangschikking laat vermoeden. Hoewel er opnieuw beroep moest gedaan worden op een gelegenheid- sscheidsrechter hoe is het toch mo gelijk verliep de wedstrijd gelukkig nog sportief. Temse lag echt niet ver onder bij de leidersploeg want via 3-3 na 10' werd het 4-5 vooraleer naar het einde van de eerste helft toe de rol even moest gelost wor den. In de tweede helft bleef Temse bestendig dreigen, via 9-12 na 40' werd het 11-13 10' voor het einde en 13-14 met nog minder dan 2' te spe len; In de laatste seconden lukte Temse dan nog een beak-out maar de worp ketste tegen de paal waar- j-fan(nJai Dendermonde-Buggenhout 10-11. Wesemael kan scoren door de thuisploeg een verd,end ge- voor HBC Dendermonde (vh) hjkspel zag ontglippen. At. Temse: M. Van Buyten, Dc Ryck, Heirbaut, De Clerck 4, P. Van Hoeyweghen 1, D. Buytaert 1, P. Buytaert 1, Vercau- teren, Lyssens, E. Buytaert 6. Brabo Denderbelle 2 12 Rekkem 21 De Brabo doublures speelden tegen Rekkem een erg lome partij. Reeds in de eerste helft was het duidelijk dat er met weinig inzet werd ge speeld en dat resulteerde in een 4-9 stand aan de rust. In de tweede helft was het nauwelijks beter zodat een relatief zwak Rekkem via 9-15 na 50' naar een te ruime 12-21 overwinning stevende. Brabo Denderbelle: Uyt tersprot, Van Der Poten 1, R. Van Keer 3, Robbrecht, Van Deii Steen 3, De Cock 1, Guns 2, Vinck, Handbal. Dendermonde-Buggenhout 10-11. HBC-speler De Maeyer D Hauwere, Van Den Abbeel.

De Voorpost | 1990 | | pagina 28