Tennisklub Lelie-Hamme zonder terreinen... Kostbare punten... Met schitterende Moens Fataal wedstrijdbegin Tot Peeters arriveerde.. TC Beukenhof Aalst: werken aan de jeugd Handbalkalender De Voorpost - 19.1.1990 - 29 HANDBAL 2de nationale Ajax Lebbeke 21 Ransart 22 Een nederlaag tegen Ransart, in ei gen zaal nogwel, is zowat het slechtste wat Ajax Lebbeke kon overkomen. Meteen komt een play-off plaats in het gedrang zodat het vervolg van de kompetitie nog erg zwaar kan worden voor de ploeg van trainer Multael. Akkoord, het zit de Ajaxieden echt niet mee dit seizoen; Elke wedstrijd diende er minstens één basisspeler vervangen wegens kwetsuur en zaterdag ont brak ook dat tikkeltje geluk dat over winst en verlies kan beslissen. Het feit dat Ransart geen enkele tijd- straf kreeg toegemeten en Ajax een tiental, lag ook zwaar op de Ajax- magen. Maar wij zijn toch van oor deel dat Ransart zaterdag «te pak ken» was door een ploeg die toch de ambitie heeft volgend seizoen een reeks hoger te gaan spelen. Naar ons gevoel ontbreekt het Ajax aan een organisator op het terrein, een rustbrenger die de lijn in het aan- valsspel kan houden. Nu wordt er te dikwijls ondoordacht gespeeld wat resulteerde dat Ransart enkele ma len onverwacht kon aansluiten als Ajax de overwinning voor het grij pen leek te hebben. De Ajaxieden hadden tijdens het wedstrijdbegin nochtans een waarschuwing gekre gen dat de bezoekers hun huid duur zouden verkopen. Na 10' leek Ajax op naar een 1-4 achterstand en na een kwartier leidde Ransart nog al tijd met 5-7. Van Hove had onder tussen de plaats ingenomen van een moeizaam gestarte De Bruyn en het tij leek te zullen keren als Van Ransbeeck en De Man in een ruk voor een 9-7 voorsprong zorgden; Bart kreeg dan een bewaker bij zich en Ajax kon niet doorgan zodat 3' voor de rust de bezoekers opnieuw de leiding hadden veroverd (10-11). Van Ransbeeck slaagde er dan in opnieuw orde op zaken te stellen zodat Ajax aan de rust leidde met 13-11. Maesschalk, bijzonder gemo tiveerd en zaterdag toch een revela tie, zorgde nog voor 14-12 maar de elastiek leek niet lang genoeg want steeds opnieuw kon Ransart aan sluiten (14-14,18-16,19-17). Ondanks het feit dat Ajax naast een reeks onnauwkeurige passen ook nog een aantal doelkansen verknoeide, leek het er toch op dat de winst op het bord stond als Lebbeke, 3' voor het einde leidde met 20-18. Maar op nieuw ging Lebbeke door ondoor dacht aanvallen en niet-tegenstaan- de keeper De Bruyn in de tweede helft er attent stond te pakken werd het 20-20 minder dan 2' voor het einde. Nog kon Ajax via een 7-m worp de leiding veroveren maar in de laatste minuut werd tweemaal balverlies geleden waarvan Ransart kon profiteren om enkele seconden voor het einde het winnende doel punt te scoren. Wel nog vertellen dat na 6' A. Verlinden uitviel met een kniekwetsuur en voor de rest van de wedstrijd nog weinig aan de bak kwam. Maar daar de oorzaak van het verlies zoeken lijkt ons toch goedkoop. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Hove, De Proft 2, Christiaens 6, Van Ransbeeck 5, De Man 3, Verlinden, Bosman 2, Cley- mans, De Hauwere 1, Maesschalk 2. Beloften: Ajax Lebbeke - Ransart: 21-8 Een knap spelende lebbeekse belof- tenploeg bleek duidelijk te sterk voor de bezoekers. Na 10' leidde Ajax reeds met 6-2 en via een 10-4 st&nd aan de rust werd Ransart ver der afgemaakt. Tien minuten in de tweede helft telde Ajax reeds 10 doelpunten voorsprong (16-6). Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, De Brandt, Vlassenroot 2, Van Den Borre 3, Verheyden 3, Maesschalk 3, De Decker 2, Vercammen 2, G. De Decker 1, Cleymans 5, F. De Rid der, Keppens. Dameshandbal -1° nationale Nopri Lebbeke 13 Tongeren 13 Gedurende 28' zag het er naar uit dat Lebbeke op een probleemloze zege af stevende. Na een vrijwel gelijkopgaand wedstrijdbegin kon Nopri dankzij collec tief spel een 8-4 voorsprong opbouwen maar toen kwam M. Peeters in de sport hal. De ex-internationaal van Tongeren zou in de tweede helft het tij doen keren, ook al omdat Bleyaert naar het einde van de eerste helft toe af te rekenen kreeg met een pijnlijk kniegewricht en in de laatste 30' hierdoor veel van haar mogelijkheden inboette. Via een 2-1 stand na 4' klampte Tongeren aan tot de 20e minuut (5-4) maar met doelpunten van Segers-Bleyaert en Van Handenho- Handbal. Van Biesen van Ajax ve ging het naar 8-4 aan de rust. Onmid- Lebbeke deliijk na de rust zorgde N. De Rycke voor een maximale 9-4 voorsprong maar dan was de kous af voor de thuisploeg. Bij Tongeren ging M. Peeters er stevig tegenaan en na 41' waren de bezoekers genaderd tot U-8. Nopri raakte meer en meer in de verdrukking en 5' voor het eindsignaal was Tongeren langszij geko men (12-12). Met een doelpunt van Bie- semans kon Nopri nog even de maxima le puntenwinst aanraken maar in de laatste minuut stelde Tongeren gelijk waardoor een punt dat zo voor het grij pen leek te liggen naar Tongeren ging. Nopri Lebbeke: Van Langenhove, Hintzen, Bleyaert 2, Terroir 2, Van Handenhove, De Croock, Hermans, Segers 5, De Rycke 1, Biesemans 2. 2de nationale Hechte) E.V. Aalst 3e afdeling I.T.B. Lokeren Alken Het is duidelijk, ook de terugronde waarvan zeer veel werd verwacht na de prestigieuze overwinning tegen titelfa- voriet Uilenspiegel, wordt voor Lokeren geen meevaller. Dat kan nu al worden gesteld want na de nederlaag in eigen zaal tegen Alken moet trainer J. Princen zich nu toch echt zorgen gaan maken. Het feit dat K. Verhofstadt npg altijd niet speelklaar is weegt wel op de ploeg- prestatie maar veel onrustwekkender is het feit dat enkele fanionspelers kam pen met een dalende vormcurve en dit kwam zaterdag schrijnend tot uiting tij dens een katastrofaal eerste kwartier. Aanvallend lukte er Lokeren helemaal niets en ook verdedigend werd het een echte ramp. In dat eerste kwartier kon ook de anders zo betrouwbare doelman Van Vaerenbergh voor geen positieve inbreng zorgen en via 1-5 na 10' stond Lokeren al met 2-9 in het krijt na 17'. Met meer inzet dan 'kunde' kon Lokeren dan evenwicht in het wedstrijdbeeld bren gen, zodat de schade aan de rust kon beperkt worden tot 6-9. In de tweede helft vlotte het weliswaar beter bij de thuisploeg, maar het duurde toch opval lend lang vooraleer Lokeren in het kiel zog raakte van de bezoekers. Via 7-11 en 8-13 (45e minuut) kon de 'ouwe' Luc Van Cauwenbergh - zowat de enige Lo- kerenaar die aanvallend voor enig ge vaar kon zorgen - de score op 14-15 bren gen. Ook doelman Van Vaerenbergh had zich in deze periode totaal herpakt maar kende in de laatste minuut de te genslag van zijn sportloopbaan toen hij een uitworp recht in de handen van een bezoeker deed belanden en deze aarzel de natuurlijk geen seconde om er 14-16 van te maken. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Van Hille 1, Verguit 1, De Smedt, Bocklandt 1, Van Drie- ssche, Van Cauwenberghe 6, De Pauw 1, Van Den Bergh 2, Wouters 2, Zaman. Reserven: Lokeren-Alken 14-16 Gelijkopgaande wedstrijd waarin de eerste helft afsloot met een 9-10 stand. In de tweede helft bleef Lokeren minstens de evenknie van de bezoekers, maar ging zwaar in de fout bij de afwerking, waardoor Alken een gevleide 14-16 over winning boekte. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, De Neef, Van Drie- ssche 1, Van Den Bergh 4, Scheir, Za man 5, Jamei, De Neef 2, Vermeiren 1, Van Den Bossche 1, Van De Velde, Aerts. EVA Het ongenaakbaar geachte Hechtel heeft het zaterdag bijzonder moeilijk ge kregen om een verrassend sterk E.V. Aalst van zich af te houden. Eendracht was zonder komplexen aan de wedstrijd begonnen, het besef dat er op geen pun tenwinst moest gehoopt worden, maak te dat de ploeg erg ontspannen speelde en als enige betrachting een goed resul taat nastreefde tegen de leider. Coach Wellekens, die geen beroep kon doen op het duo M. Baeyens-St. Marblie, opteer de voor een bewaker bij Wilanowski maar het wedstrijdbegin verliep niet zoals verwacht. Na amper 6' leidde Hechtel met 5-0 en even zag het er naar ujit dat Eendracht een afstraffing tege moet ging. Maar onder impuls van een sterke Agneessens en een zich in de kijker spelende doelman Moens, wijzig de het spelbeeld. na een kwartier had Eendracht zijn achterstand beperkt tot 7-5 en een nu taktisch sterk spelend Aalst, gesteund door een steeds maar sterker spelende Moens, bracht Hechtel aan het wankelen. Zo bereikte men de rust met een 11-11 stand. Ook in de twee de helft bleef Aalst bijzonder goed meespelen. Na 14-13 werd het 18-16 enkel omdat Eendracht in die periode regel matig in numerieke minderheid diende te spelen en alleen een onwaarschijnlijk afgekeurd Aalsters doelpunt zorgde er voor dat hechtel nog steeds met één doelpunt verschil leidde 10' voor het einde (19-18). Moens bleef zijn doel op een onwaarschijnlijke manier verdedi gen, maar toch slaagde hechtel erin nog één doelpunt te scoren in de laatste 10'. Het werd nog 20-19 en balbezit voor de Aalstenaars maar het verdiende gelijk spel zat er voor Eendracht niet meer in. E.V. Aalst: Moens, Mertens, R. Bayens 1, Van Mal- deren 1, Agneessens 7, De Ketelbutter 6, Van Der Borght 2, B. Arijs, Steeman, T. Wellekens, K. Bomon. Beloften: Hechtel E.V. Aalst 19 8 Tegen een sneller Hechtel kon Aalst enkel tijdens de eerste helft enigszins stand houden, rust 8-4. In het tweede wedstrijdgedeelte toonden de Limbur gers zich duidelijk sterker en dat werd ook duidelijk op het scorebord. E.V. Aalst: Podevijn, Mortens, T. Wellekens, Ae- melinckx, Bosman 2, R. Arijs, B. Arijs 5, P. Van Der Borght, K. Bomon. EVA Heren 2e nationale A zond. 21/1 tc 20 u. Heusden-Waasmunster 2e nationale B zat. 20/1 te 19.30 u. E.V. Aalst-H.C. Kraainem zond. 21/1 te 19.30 u. Kapekla-Ajax Lebbeke 3e afdeling V.H.V. zond. 21/1 te 18.30 u. Zicho-H.C. Lokeren Provinciaal zat. 20/1 te 19.30 u. Berlare-Merchtem 2 Dames 3e afdeling zat. 20/1 te 16.45 u. R.B. Dendermonde-Keerbergen Jeugd Miniemen zat. 20/1 te 14 u. Waasmunster 1-Buggenhout zat. 20/1 te 13 u. Waasmunster 2-Lokeren zond. 21/1 te 14 u. Gent-Ajax Lebbeke Kadetten zat. 20/1 te 15 u. Waasmunster-Buggenhout zond. 21/1 te 14.10 u. Grembergen-Lokeren zond. 21/1 te 15 u. Gent-Ajax Lebbeke EVA Tennisklub Lelie bestaat dit jaar dertig jaar en daarmee de tweede oudste ten nisklub van Hamme. De klub kan echter het voortbestaan van haar zomertennis in 1990 niet meer garanderen. Het begin van het einde? Tennisklub Lelie uit Hamme-Moerze- ke, ex-TTC Le Lis, komt zowat vanaf 15 april e.k. zonder terrein te zitten. Met ingang van het zomerseizoen loopt het huurkontrakt af tussen TC Lelie en de heer De Boeck, eigenaar van de ter reinenen in de Klein Broekstraat te Moerzeke. Na verschillende pogingen om de terrei nen ergens anders in te planten, moest het bestuur het besluit nemen om het zomertennis in te ruilen voor het winter tennis. Hierdoor zal een einde komen aan het jaarlijkse dubbeltornooi, dat een vaste waarde was in het circuit van de tornooispelers. Tal van tennisfanaten zagen zich enoodzaakt om een nieuwe klub te zoeken. De eerste symptomen van deze evolutie dateren reeds van 1986. Het toenmalig bestuur onder leiding van voorzitter Etienne Malfeyt dwong toen in het voor uitzicht van een kontraktvernieuwing een drastische huurvermindering af op dat de klub financieel zou leefbaar blij ven. Die fundamentele eis kon na moei zame onderhandelingen bekomen wor den voor een periode van 3 jaar. Toen midden 1988 het vermoeden be- vestigd werd dat een nieuwe kontrakt- verlenging met ingang op 15 april 1990 uitgesloten was, lagen snel een aantal alternatieven op tafel. Als eerste mogelijkheid was er het voet- balterrein in Lippevelde. Door een min der goede ligging en het gebrek aan ak- kommodatie kon men deze mogelijk heid vergeten. Een stuk grond in de om geving van de Schaubeke en de Vlier- kouter werd als mogelijke vestigings plaats onderzocht doch zonder gevolg. Ondertussen werden er zijdelingse en officiële gesprekken gevoerd met een tweetal Hamse tennisklubs over een eventuele fusie of samenwerking. Ook die inspanningen bleven zonder resul taat. Vervolgens viel de keuze op twee stuk ken grond in Den Bunt. Hier bleek een eventuele inplanting onmogelijk, gezien de grond ofwel van ecologische waarde was, ofwel net binnen het natuurgebied lag. Het gemeentebestuur werd ingescha keld want men was ervan overtuigd dat er ergens in Hamme toch een lapje grond moest liggen dat geschikt was om er tennisterreinen van te maken. Er werd dus gesproken met het schepencol lege en een mogelijke plaats aan sport hal Meulebroeck werd aangewezen. De teleurstelling was echter groot toen het gemeentebestuur nadien een negatief antwoord gaf. Over de motivatie daar van kan alleen gegist worden. Allicht werd het klubhuis van de tennissers te veel aangezien als konkurrentie van de omliggende gelegenheden. Een mening die het bestuur van TC Lelie niet deelde, gezien het strikte privé-karakter van de klub en de periode van het tennissei- zoen. Eind 1988 richtte de klub een verzoek aan de NV Le Lis met de vraag een stuk braakliggende grond te verkopen, een stuk gelegen aan het Kaaiplein. Aan dit verzoek werd echter geen gevolg gege ven. In januari 1989 scheen er toch licht in de zaak te komen. Er werd een princieps verklaring aangevraagd voor een stuk grond in de Noordstraat, weliswaar ge legen in een woonuitdreidingsgebied. Daarop volgde in maart een vrij negatief advies van de Administratie voor Ruim telijke Ordeing en Leefmilieu omdat door de inplanting van een tennisklub de toekomstige aanleg van een sociale woonwijk in dit gebied in het gedrang zou brengen. Gezien de onzekerheid van het voortbe staan was een aantal trouwe leden van TC Lelie ondertussen reeds op zoek ge gaan naar een andere klub. Dat maakte de zaken er zeker niet eenvoudiger op. Het bestuur en de overblijvende leden waren ervan onder de indruk dat precies diegenen die gingen steunen nu het zin kende schip verlieten om elders het schoon weer te gaan uitmaken. Toch gaf het bestuur de zaak nog niet op. Er werd dan een verzoek ingediend bij de eigenaar van de huidige infrastruk- tuur, de heer De Boeck, om de terreinen te verkopen, maar ook daar kreeg men nul op het rekwest. Dan had men weer een stuk grond ge vonden op het Zwaarveld. Hoewel het advies van Stedebouw in december 1989 niet negatief was, werd besloten om alle verdere akties te staken. Als zomerten- nisklub zou TC Lelie niet meer bestaan. Een beslissing die, gezien de nu beperk te spelersgroep, louter gebaseerd was op financiële overwegingen. De kontinuiteit van TC Le Lis blijft ech ter verzekerd door de overstap naar het wintertennis. De klub zal tijdens het win- TENNIS terseizoen een aantal terreinen afhuren bij een naburige klub, zoals dit voor het huidige winterseizoen gebeurt bij de Wase TC. Dit voortbestaan houdt te vens de mogelijkheid open (hoe klein die ook moge zijn) om in de toekomst alsnog de zomerse aktiviteiten opnieuw op te nemen. Voor het komende seizoen staan tenge volge van deze situatie verscheidene le den van TC Lelie 'op straat'. Het bestuur hoopt dat de klubs die aangeschreven werden voor aansluitingen begrip zullen opbrengen voor de situatie, waarin de trouwe leden van TC Lelie zijn terecht gekomen en dat de omliggende klubs een extrza-inspanning zouden leveren opdat de Hamse spelers hun geliefde sport verder zouden kunnen beoefenen. H.V.C. 1990 wordt voor TC Beukenhof een jubi leumjaar want dit jaar viert men aan de Langestraat te Aalst 25 jaar tennisbe- drijvigheid. TC Beukenhof werd in 1965 opgericht. De klub groeide uit tot één van de toonaangevers in de regio en met ruim 330 leden is TC Beukenhof niet meer over het hoofd te zien. Voor 1990 heeft voorzitter Paul Bracke slechts één wens: 'werk maken van de jeugdbegelei- ding'. Het verhaal van TC Beukenhof begint in de vroege jaren zestig wanneer 'De Campagne', een domein van de Jezuïe ten, wordt verkocht en de interparochia- le speelpleinen het plan opvatten en uit voeren om daar twee tennisterreinen aan te leggen. De onderhoudskosten daarvan vallen echter zwaarder uit dan verwacht en wanneer een aantal mensen uit de VTB-kern de terreinen willen hu ren is dat voor de eigenaars de oplos sing. Van die touwtrekkers van weleer blijven vandaag voorzitter Paul Bracke en ere voorzitter Robert Van Buggenhout in het getouw. Beukenhof groeide snel en werd een vaste waarde in het Oost- vlaamse tenniswereldje. De klub kan vandaag trouwens een knappe akko- modatie bieden aan de ruim 330 leden. Voorzitter Paul Bracke heeft daarbij steeds de zwakke jeugdwerking aange klaagd en vandaag heeft TC Beukenhof eindelijk een soort kontrakt met TC De Snas om de jeugd daar ook tijdens de wintermaanden aan het werk te houden. 'Het aantal jongeren in het ledenbe stand ligt werkelijk sterk beneden het Oostvlaamse gemiddelde en via een sterke jeugdbegeleiding willen we daar ook echt wat aan doen. Onze betere jonge spelers verloren we steeds weer aan de konkurrentie, Alain Van Den Nest, Hilde De Schrijver en Kaat Bracke zijn wel lid van Beukenhof maar zij spe len elders interklub. Een nieuwe impuls van de jeugdwerking kan wellicht op nieuw jonge klassementsspelers voor TC Beukenhof opbrengen', weet Paul Bracke. Voor het doorsnee TC Beukenhof-lid hoeft dat trouwens niet zo. De klub koos in het verleden altijd al voor een ruime vriendenkring i.p.v. alles toe te spitsen op de prestatiedrang van enkelen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 29