Slagerij Patrick mag het vergeten Nipte zege voor Appels, Ago Aalst, riante winst nipt verlies voor voor Lebbeke i Ondanks defekte bodem kon derby toch plaatsvinden Hamse Zaalvoetballiga Rangschikking Volledig klassement O.ï Ft 30 - 19.1.1990 - De Voorpost ZAALVOETBAL In de derde afdeling mag Kwali teitsslagerij Patrick het vergeten nu ze bij 't Klokhuis niet verder kwa men dan een povere drawn. Op de titel moeten ze niet meer rekenen. De twee eerstgeklasseerden won nen allebei zodat het bovenaan nog boeiend blijft. Sportwereld II - Durmezonen 4-1 De hekkensluiters in deze reeks - Durmezonen - zullen wellicht ge doemd blijven om deze funktie tot het einde van het kampioenschap vol te houden. Tegen de toch niet zo hoog gekwoteerde Sportwereld lie ten ze het afweten. De thuisploeg begon in de eerste helft al de volle maat te geven. Vooral Marc Van Haute was ongrijpbaar en drie doel punten bezegelden zijn akties. L. Malfliet zorgde voor het vierde lo kale doelpunt. Langs de overzijde gaf kapitein Kurt Braecke wel het goede voorbeeld door Nazarius Verbeke te verslaan. Maar navolg ers kreeg hij niet. Met een 4-1 half weg was het nog niet gedaan. Maar hoe beide formaties naderhand ook kansen kregen, er vielen geen doel punten meer. 't Klokhuis - Slagerij Patrick 5-5 De lokalen hebben zich flink verde digd tegen de beter geklasseerde be zoekers. Vooral hun eerste helft was formidabel. De knapen van Maurits Heirwegh lukten in deze helft niet minder dan vijf doelpun ten, waarvan er drie afkomstig wa ren van Koen Weyn. Slagerij Pa trick kon in diezelfde tijdspanne maar eenmaal doelpunten langs Pe ter Cappaert. Ze stonden er maar beteuterd bij, want men was nog maar halfweg. Na de kampwisseling viel de thuisploeg volledig stil. Ze brachten er niets meer van terecht. De voetkwetsure van doelman Koen Weyn zat er zeker tussen. De bezoekers begonnen dan de achter volging in te zetten en tot ieders verbazing kwamen ze op gelijke hoogte. Het duel om de overwin ning bleef uiteindelijk nog onbe slist. Het winnende doelpunt kwam voor niemand op het scorebord. KORFBAL Van Huyghem/De Blende - De Kroon 7-2 De thuisploeg was toch een beetje sterker dan de bezoekers. In de eer ste helft lieten ze al hun tanden zien en scoorden al vier keer. Vooral Raoul Van Moeseke deed het ge weldig, met drie voltreffers. 4-1. In het tweede stuk van de wedstrijd ging het minder vlot. Denkelijk was Van Huyghem-De Blende ai tevre den met het resultaat. De Kroon kon nog eens doelpunten, maar een echt gevaar voor de lokalen waren ze niet. Klokhuis - De Kroon 2-5 Niemand had verwacht dat De Kroon uit het Grembergse er nog zou in slagen de volle buit weg te pakken. De 't Klokhuis-jongens hebben zich keihard verdedigd en vooral in het eerste gedeelte bleven ze doorduwen. Weyn en Heirwegh konden zorgen voor de nodige tref fers en meteen bleef de score een hele poos gelijk: 2-2. Rik D'Hooghe die voor De Kroon in die periode twee keer had gescoord, kreeg ook naderhand de beste kansen. Hij zou er in slagen zijn formatie stilaan maar zeker, op winst te schieten. Temeer daar 't Klokhuis hun beste pijlen scheen verschoten te hebben. Naar het einde toe brak De Kroon dan volledig door en konden ze nog een flinke overwinning vastleggen. De Sjotters - Sportiv 0-6 De vice-leiders hebben het op het eerste zicht niet moeilijk gehad om een grote zege vast te leggen. Maar de kijkers hebben er een ander oor deel over. In de eerste helft hebben de Sjotters zich geweldig verdedigd en hun doelman Hugo Verschelden slaagde er in zijn doel ongerept te houden. En dat resulteerde in een onverwachte, maar voor de lokalen toch zeer verdiende 0-0 score. Dat de tweede helft een zenuwslopend begin had, lag voor de hand. Maar de lokalen konden in deze helft de stormloop van de vice-leiders niet meer blijven afweren. Sportiv kreeg dan ettelijke kansen en meteen be gaven de Sjotters. Ze werden nog ingepakt met een 0-6 grote score. VK Post - Goalgetters 1-6 De Postjongens hebben het niet on aardig gedaan tegen de leiders. Het eerste stuk van de wedstrijd liep verdeeld op want de ploeg van Hu- bert Sens deden het wonderlijk goed. Een tijdlang bleef de score blank, maar voor de rust zou Zer- buali voor twee voltreffers zorgen: 0-2. Na de kampwisseling kwam Goalgetters wat meer uit hun schelp en deze keer was het Marc Van Gucht die voor de meeste doelpun ten zorgde. De 0 werd van het lokale scorebord afgeveegd door Hans Leemans die Rudy Keppens in ge breke vond. HVC IVECu Zaalvoetbal. A VZA-ploegDe Pollekes met Van der Hoeven, Baetens, Raf Temmerman, Jan Van de Velde. Yvan Van Horebeke, Geert Van de Velde, Guido Van Laere en Van Cauwenbergh da WATERPOLO l*" reeks 1. Disco Kroon 2. Sportwereld 3. R. Lebbeke 4. De Doncker 5. Gar. Michta 6. Deurdrijvers 7. Pat. Antoine 8. Jumo D'Holda 9. San. De Mulder 10. De Clippeleir 11. VI. Schouwburg 2* reeks 1. Picca Friends 2. Vossenhoek 3. Atl. Brothers 4. Centrum 5. Donalds 6. Verv. Cloet 7. Muskusrat 8. Pelemanie 9. Durmezonen 10. Five Stars 11. Lietbeka 3* reeks 1. Goalgetters 2. Sportiv 3. SI. Patrick 4. Huych./Blende 5. VK Post 6. Grem. Kroon 7. Sportwereld 2 8. 't Klokhuis 9. Sjotters 10. Durmez. II LZV DZO 10 9 11 9 10 7 11 6 11 6 11 5 11 4 11 4 11 3 11 3 0 1 19 1 2 18 1 2 16 4 1 13 5 0 12 6 0 10 7 0 8 7 0 8 7 1 7 7 1 7 12 11 0 1 23 12 8 0 4 20 7 3 2 16 6 4 2 14 5 4 3 13 5 5 1 11 4 6 2 10 3 9 0 6 2 8 2 6 2 7 2 6 2 9 15 12 12 12 11 12 12 12 11 12 13 12 13 10 13 8 13 8 13 6 13 5 13 4 13 3 13 13 1 0 24 1 2 22 8 3 2 18 8 3 2 18 6 4 3 15 5 7 1 11 4 9 0 8 3 9 17 3 10 0 6 0 12 1 1 Het heeft geen haar gescheeld of de uitgestelde derby van 16.12.89 tegen Dendermonde moest weerom wor den afgelast zaterdag jl. De reden hiertoe was dat de net herstelde be weegbare bodem het enkele uren nadat het Lokerse Durmebad zijn deuren opnieuw openstelde dit jaar voor het publiek, het liet afweten. Door dit voorval stond de beweeg bare bodem geblokkeerd op 50 cen timeter, terwijl de KBZRB een mi nimumdiepte van 1 meter voor een waterpolo wedstrijd vereist. Hier door werd de eerste training van dit jaar geschrapt en werd alles in ge reedheid gebracht om eventueel het noodplan van 5 jaar geleden wee rom toe te passen en zonodig uit te wijken naar een ander zwembad in het omliggende. Maar zover kwam het gelukkig niet. De houding van de direkteur van het Lokers Durme bad was zo positief en begreep de problemen van de Lokerse Water polo- en Zwemvereniging en beslis te de beweegbare bodem te laten zakken tot ongeveer 1,10 meter. On danks de herstellingswerken, ge pland voor de grote verlofperiode, zal de Lokerse Waterpolo nu hope lijk zonder problemen zijn overige 8 thuiswedstrijden kunnen laten doorgaan en zal de Lokerse Zwem- vereniging zijn Master- en Distrikt- kampioenschap op respektievelijk 3 en 4 februari toch laten doorgaan. Deze jongste wedstrijd was ook geen uitschieter. Het sterke Loke ren moest het dus opnemen tegen het zwakke, tevens derde laatste ge rangschikte Dendermonde. Begin gen de gepromoveerde Dender- mondenaars blunders, moesten de Lokeraars zich zeker niet schuil houden achter hun overwinning want zij lieten ook heel wat kansen onbenut liggen. Zo wezen de bord jes begin de slotperiode 7-5 aan. Gelukkig stonden langs beide zij den tussen de doelpalen 2 uitste kende doelwachters, die toch voor spanning en sensatie zorgden. Ook de wedstrijdleiding liet het op som mige momenten afweten en was de ze wedstrijd goed voor amper 5 per soonlijke fouten. Het was dan ook lang wachten op de openingstreffer, die pas halfweg de eerste periode viel. De Dender- mondse doelman werd kansloos verslagen toen Patrick De Block een eerste prachtige treffer voor zich nam. Even later zorgde pivots- peler Guido Maes voor een tweede doelpunt. Kort daarop lieten de be zoekers meer situaties onbenut lig gen en skoorde Lokerens jongste speler Patrick De Block op de coun ter, stand 3-0. De Olymposploeg was dus geen ge makkelijke tegenstander en dat on dervonden de spelers van trainer Maes maar al te goed, zeker de be zoekende doelman wist zijn manne tje te staan. Weerom halfweg de tweede periode kon Lokeren sko- ren via piketspeler Guido Maes en kon de Durmeploeg de man meer situatie uitbuiten zodat Erik Pee- ters kon afwerken, stand 5-1. Dachten de LZV-spelers in de der de periode dat ze de wedstrijd ii handen hadden waren zij totaal ver keerd. De Lokerse doelwachter en verdediging hadden meer dan hun handen vol door het geknoei in de aanval. Dendermonde skoorde doelpunten terwijl Lokeren een pe nalty niet benutte. Enkel Erik Pee- ters en Patrick De Block konden in het begin van deze set skoren, stand 7-4. In de slotperiode verdween trainei Maes uit het speelveld en werd hel nog even beven. Nadien moest dt Dendermondse fysiek er onder lei den, de nummerieke meerderheid werd niet benut en Lokerens doel wachter Peter Wettinck wist nog een penalty te stoppen. Ook werden langs de andere zijde van het zwem bad nog talrijke Lokerse aanvallen niet afgewerkt maar skoorden ge lukkig Patrick De Block 2, Bleyaert Peter 1 en Erik Peeters 1 doelpunt, eindstand 11-6. Een goed resultaat voor de bezoeJ kers die als nieuwkomer in 2de na tionale voor het behoud spelen en hopelijk dit bereiken. Voor Lokel ren bracht deze overwinning hen op! de derde plaats in het klassement en zaterdag a.s. speelt men tegen dej direkte concurrent, Ciney. Dez< wedstrijd gaat door op zaterdaj 20.01.90 in het Durmebad, Sport laan te Lokeren, aanvang 19.45 uur De ploeg: Wettinck Peter, De Bloei Patrick (5), Peeters Erik (3), Maes Guido (2), Wauters Yves, Mest- dagh Rik, Bleyaert Peter (1), Pieters Wim, Blokland Jan Willem, Drie ghe Bart. De zaalkorfbalkompetitie zit er sinds vo rige zondag voor de helft op. Wat in houdt dat de ploegen kennis gemaakt hebben met al hun tegenstanders en met nog vijf wedstrijden voor de boeg de teams, wat promotie en degradatie be treft, al duidelijk in hun kaarten lieten kijken. Zo voeren zowel KC Appels als Atlantis Lebbeke in hun resp. reeksen ongesla gen de leiding. Lebbeke loopt wel kans vanachter het groene laken twee punten te verliezen, maar op het terrein lieten ze nog geen enkele steek vallen. Ook vorige zondag niet, toen Hasselt met overtuigende cijfers verslagen werd. KC Appels van zijn kant haalde met het allerkleinste verschil de twee punten op het terrein van Ganda. Ago Aalst moest na een spannende wedstrijd met datzelf de kleinste verschil tegen Temse de dui men leggen. GANDA 10 KC APPELS 11 Ganda had één punt verdiend- Rekening houdend met het spelvertoon en de gekreëerde kansen verdiende Ganda één punt, aldus Appels-interna tionale Ann Schuddinck. Gelukkig voor ons slaagden we er echter in de volle buit binnen te halen. Dat de paarden niet altijd de hoeveelheid haver krijgen die ze verdienen, bewees trouwens ons re serveteam, dat na een schitterende wed strijd met 12-11 de duimen moest leggen. Voor de Dendermondenaars vertoonde de ontmoeting met Ganda eigenlijk spe ciale facetten. KC Appels werd immers voor het eerst gecoacht door zijn nieuwe trainer Tony Lissens en aan Gentse kant liep Hector Theuns, een ex-trainer van Appels, langs de zijlijn. Ann Schuddinck over de wedstrijd: Ganda, laatst geklasseerde in 2A, speel de een verbluffende eerste helft. Alles lukte de Gentenaars zowat. Ze werkten af tegen haast 100%. Zelfs trainer Theuns zette verbaasde ogen op. Wij deden er m.i. goed aan de Gentse aan valsgolven kalm op te vangen en berede neerd ten aanval te trekken. Toch leidde de thuisploeg bij de rust met 6-5. Verliep de wedstrijd tijdens de eerste minuten na de rust gelijkopgaand, ach teraf stortte de thuisploeg fysisch in el kaar. Wij slaagden er toen in een twee- puntenkloof te slaan, een voorsprong die uiteindelijk voldoende zou blijken om dc twee punten mee naar huis te nemen. Hoewel Ganda in de laatste mi nuut nog skoorde. Skoorden voor Appels: Dirk Duym (3), Wim De Wilde (2), Dirk Van Royen (2), Edwin Borms (2), Veronique De Paepe (1) en Ann Schuddinck (1). Hoopgevend voor de terugronde is de vaststelling dat de Dendermondenaars andermaal ruim -elf maal- skoorden. Po sitief aan deze nipte overwinning is wel licht het besef dat elke wedstrijd, ook tegen die teams die in de onderste regio nen bengelen, gespeeld moet worden en de koncentratie -vooral dan in dergelij ke wedstrijden- nooit mag verzwakken. Zondag moet KC Appels andermaal een thuiswedstrijd afhaspelen. Het gaat dan op bezoek bij Rapid Gent. ATLANTIS LEBBEKE 13 HASSELTSE 1 Frank Veldeman enorm produktief Atlantis Lebbeke kende geen enkel pro bleem om Hasseltse een overtuigende nederlaag toe te dienen. Deed dat bo vendien met een gewijzigd basisachttal, vermits Sandra Van Rossem en Damien De Rouck, ingevolge kwetsuren, langs de kant bleven. De eerste korf mocht Hasseltse noch tans op zijn aktief schrijven. Frank Vel deman beging een strabvorpfout en At lantis keek enkele ogenblikken later op een 0-1 achterstand aan. Piet Maes- schalck kreeg even later de kans de Leb- bekenaars langszij te brengen, maar hij verzuimde de strafworp om te zetten. In de achtste minuut vertoonde het sko- rebord echter al een 1-1 gelijke stand, want Piet Maesschalck had de korf van- op afstand gevonden. Lebbeke demon streerde gedurende de rest van de wed strijd een overtuigen overwicht - Has seltse kwam niet meer tot skoren - en de bezoekers lieten zich af en toe slechts van hun negatieve zijde bewonderen. Wat resulteerde in geel voor Hasselts peler. De man in kwestie had zich een ogenblik van sport vergist en meende in een handbalwedstrijd te zijn beland. Skoorden verder nog voor Lebbeke: Frank Veldeman (5), Frankie Cornelis (1), Steven Callaert (1), Piet Maes schalck (3) en Cindy Meersman (2). Zondag staat de voor Lebbeke belang rijke wedstrijd met Ago Aalst als tegen stander op het programma. AGO AALST 7 TEMSE 8 Spanning tot in de laatste sekonde Ago Aalst is er vorige zondag, op eigen terrein, niet in geslaagd Temse te ver slaan. Tijdens de slotmiuten van de wed strijd slaagde het er bovendien niet in de gelijkmakende korf te skoren, zodat een wedstrijd die het diep in de tweede helft op het punt stond te winnen, al bij al nog verloor. Beide ploegen begonnen de wedstrijd met een studieronde. In het Aalsterse aanvalsvak kwam het grootste gevaar van Koen Uytterhaegen, maar zijn wor pen misten aanvankelijk precisie. Verdedigend toonde Jan De Roeckzich diverse keren de betere van zijn rechts treekse tegenstander. Temse van zijn kant probeerde haast uitsluitend via af standsworpen de korf te vinden. Pas in de tiende minuut zou de eerste korf vallen. Temse skoorde, maar moest in dezelfde minuut toekijken hoe Rita De Rubel van dichtbij de bal in de korf 1. Willebroek 8 7 1 0 117 069 14 2. Tielt 8 6 0 2 120 57 14 3. Roeselare 8 5 1 2 105 076 12 4. Lokeren 8 5 1 2 102 086 12 5. Antwerpen AZC 8 5 3 0 100 084 10 6. Ciney 8 4 2 2 127 091 10 7. Blankenberge 7 4 3 0 095 074 8 8. Brugge 8 3 5 0 84 100 6 9. Seraing 7 1 4 2 050 074 4 10. Dendermonde 8 1 7 0 072 094 2 11. Brussel RBP 8 1 7 0 076 129 2 12. Genk 8 0 8 0 048 162 0 OV Mo, vela deponeerde. Temse sloeg opnieuw te rug en liep in tien minuten uit tot 1-5. Toen een Temsespeler een strafworp- fout op Rudy Hooft maakte, miste Jan De Roeck tot driemaal toe de Ago-ach- terstand te verkleinen. Een blijkbaar ge prikkelde Rudy Hooft zou in de laatste minuten voor de rust nog tweemaal sko ren: de eerste keer vanuit de hoek van het terrein, de tweede keer via een door loopbal. Na de rust bewezen de bezoekers dat ze verrassend vanop afstand kunnen uitha len (3-6), maar dankzij een afstands worp van Koen Uytterhagen en een doorloopbal van Jan De Roeck kwamen de Aalstenaars, na acht minuten spel, terug tot 5-6. Mare Sanders voerde de suspens, vanop afstand, op (6-7) en in de Rubtpii 16de minuut skoorde Rita De vanop halve afstand de gelijkmaker. Wie toen dacht dat Aalst als een pl wals over Temse heen zou swingen, het bij het verkeerde eind. Het was in! gendeel Temse dat in de 18de minuifr opnieuw skoorde (7-8). Ago perste toen nog eens alles uit, maar ook t< manifesteerde zich de kwaal waarai Aalst al een gehele wedstrijd had: het gebrek aan afwerking. Tei bevroor in de laatste minuten vanzei sprekend de bal en Ago was eraan v< z'n moeite. Dat ioer In 19, >let Belgii Rekening houdend met het spelvertofl iet hadden de Aalstenaars beter verdient' Pierre Van Rossei r ha de re itejmeldt 'Vans f plus n :oc >oed ia eeks. gelede legel ms ron t :lpse irste ndel oc er ou lar idfnocht één ampii

De Voorpost | 1990 | | pagina 30