Spanning alom in toppers Oost-Vlaanderen niet voor geluk geboren Jurgen D'Heer krijgt nieuwe fiets Frans Van Eyck, Julien Logier en Omer Van Molle M.T.SA-Liefhebbersvoetbal O.V.W.B.-Veldrijden De Voorpost - 19.1.1990 - 31 LIEFHEBBERSVOETBAL Velde, e der- rijd in al ver ter en n hun i in de irde 3 enpe- k Pee den in stand rainei rd hel est de ter lei- erheid doel- it nog 'erdei zwem-j vallen en ge- eyaert lpunt. In 1ste afdeling deed scheidsrechter Daem Albert na een inaktiviteit van 2 maanden zijn wederoptreden. Hem werd meteen een topper voor de voeten geschoven met name O.C. Aalst dat co- leider Waterval op bezoek kreeg. Het werd een sportieve en boeiende wed strijd, beide ploegen speelden voor wat ze waard waren. Camu ontving leider Snas. Ook daar werd er schitterend gevoetbald, maar scheidsrechter Van Impe E. kreeg het daar niet onder de markt en moest een Camu speler vroegtijdig naar de kleed kamer sturen. In 2e afdeling had De Zwaanvr. niet veel overschot bij een overtuigende thuisploeg. De Kring dat de Uitbergenaars een punt ontfutselde was zeer tevreden over het resultaat. Groen Wit reeds zeven wedstrijden zon der nederlaag werd dit keer gestuit door het Berlaarse Blauwe Vlam. A.Z.77 ver sloeg het agressief O. Den Toren, dat vanaf volgend seizoen een gedaantever wisseling zal ondergaan en alle belha mels de deur wijzen. Barton pakte Ex. Leeuwerik B in op eigen veld en Hout markt versloeg het zwakke Zandput. In 3e afdeling konden bij winst Rey- naerds en Nieuw Hofstade wat dichter aanleunen bij koploper Galop dat vrij was. En verrassing alom Sneeuwwitje won zowaar van Brughuis. In de zond agafdeling moest alleen Sportkring bij de top afhaken na verlies op eigen veld tegen Star Boys. Na reeds tal van nieuwe clubs voor volgend seizoen heeft nu ook Callebaut A en B de rangen komen ver sterken van het M.T.S.A. dat beloofd voor volgend seizoen. Melckebeeckvr.-Leeuwerik A 1-0 Beide teams maakten er het beste van in deze Leedse derby en waren aan elkaar gewaagd. Het bleef dan ook een logisch gelijkspel tot 2 m. voor affluiten Van Gijseghem F. kon aanleggen en de an ders zo attente Leeuwerik doelman ver keek zich letterlijk op dit ongevaarlijke schot en zag de bal in doel verdwijnen. De ontmoediging was groot want een gelijkspel lag beter in de verwachtingen. R. Espanol-Giwo 3-3 Deze wedstrijd liep een tiental minuten uit daar de thuisploeg per toeval de bondskaarten waren vergeten in het clu blokaal. Scheidsrechter Van Belle R. paste de reglementen toe en wachte tot deze aanwezig waren. Uiteindelijk kwam alles terecht en konden de vele toeschouwers zich opwarmen aan het vertoon van beide elftallen dat de aan vallen niet schuwde de thuisploeg leidde met 2-1 bij de rust, maar na de welgeko men koffie werd het evenwicht vlug her steld. Al bij al een verdiende puntende- ling. De schutters van dienst waren: De Bril F. en Braem R. (2x). Voor de thuis ploeg de bezoekers konden juichen toen Steghers J.P., Flores M; en Daeleman M. de thuisdoelman op het verkeerde been konden zetten en alsnog de eind stand konden bepalen. Goede leiding van de scheidsrechter. Octopus-R. Sportief De thuisploeg die de punten voor het behoud nog hard nodig hebben, ver zuimden het karwei af te maken, zodat de bezoekers beter te been na hun zware 9-2 verlies van vorige weej, alsnog de zege mee naar Gijzegem nemen. Een prachtige leiding van de heer Dalschaert K. zorgde en voor dat er bikkelhard maar uiterst sportief werd gevoetbald. Leques P. (2x) en Arts B. zorgden nog voor de gevleide zege, Vijverman P. en Van Wesemael R. konden de spanning terug in de wedstrijd brengen. Alexander-Excelsior 1-2 Men zag in deze wedstrijd een eveneens goede scheidsrechter Impens R. aan het werk, die wel een paar gele kaarten had kunnen tonen aan de bezoekers. Maar dit op zijn eigen manier oploste, zodat hij verder de meester bleef op het door weekte veld van de thuisploeg. De be zoekers kwamen langs Meert G. op voorsprong, deze treffer was een herha ling waard. Van ruim 30 m. vuurde hij een kanonkogel af, iedereen stond er bij en keek er naar: 0-1. Bambust E. bracht de gastgevers terug in de wedstrijd, uit eindelijk besliste Navarro J. de zege voor het bezoekende elftal wat deze ne derlaag staat Alexander momenteel op de allerlaatste plaats in de rangschik king. Camu-Snas 1-1 Beide teams zagen in deze absolute top per niet op een inspanning, er werd soms keihard getackeld zodat scheidsrechter Van Impe E. geen enkele minuut aan verpozen toe was, bij een nieuwe foute ingreep van een Snasspeler die De Man J. fiseerde, nam deze laatste het recht in eigen handen en werd terecht bedacht met een rode kaart, nadat de fout reeds was gefloten en de Snasspeler de gele kaart had getoond. Dit was zeker een handicap voor de thuisploeg die op dat moment de wedstrijd domineerde. Een glansrijkde doelman De Vriendt E. schudde menig refleks uit zijn mouw om de nul op het bord te houden. Uiteinde lijk werden beide doelmannen toch een maal te grazen genomen, toen Sonck F. en Herregots F. de 1-1 eindcijfers konden Edo-BI. Wit - 2-5 De ploeg van trainer De Man A. gaat op haar elan verder en ging het bezochte Edo te lijf met een paar schitterende doelpunten die er kwamen langs de ge broeders Cornand Geert en Bart elk (2x). Kiekens Johan toonde eveneens zijn kunde tonen door het 5e doelpunt aan te tekenen. De thuisploeg kon het zware verlies nog een klein beetje ver doezelen door Coppens F. en De Wae- geneer C. die de 2-5 eindcijfers konden vastleggen. Met deze nieuwe zege rukt BI. Wit zich stilaan weg uit de onderste regionen. O.C. Aalst-Waterval 0-0 Ondanks de brilscore was het een span nende bedoening waarbij beide teams tot de allerlaatste minuut de tanden stuk beten om alsnog de zege in de wacht te kunnen slepen. Dat er zo sportief ge speeld werd lag in hoofdzaak aan de wederoptredende scheidsrechter Daem A. die zijn bedoelingen niet onder stoe len of banken stak, dat hij en niemand anders het gezag zou doen gelden. In dien het uit de hand zou lopen, hij schit terde over gans de lijn, zodat beide elf tallen uiterst tevreden waren. De thuis ploeg kreeg de beste scoringskansen, maar deze werden niet benut, zodat de bezoekers beter in de wedstrijd kwa men, maar de O.C. doelman D'Herde L. stond telkens op de goede plaats om het gevaar te weren. Er werd slechts een maal het gele karton bovengehaald toen Van Hauwermeiren D. zijn zenuwen niet meer de baas kon en in het boekje kwam te staan, uiteindelijk waren beide ploegen tevreden met het resultaat. De Kring-De Zwaan 1-1 Leider in 2e afdeling moest op de Os- broek De Kring bekampen en domi neerde vooral in de eerste helft en kwa men 0-1 voor toen De Cock D. een hard schot weggaf waarop de doelman die even flaterde de bal tussen de armen in doel zag belanden. Nog kwam er geen beterschap voor de thuisploeg, die enkel aan verdedigen dacht, toch kwam de thuisploeg omstreeks de 30e m. op gelij ke hoogte. Een vrijschop van De Waele C. ging naar doel, daar miskeek de be zoekende doelman zich eveneens op, toen hij te vroeg op de grond lag en de bal boven zich onschuldig in doel be landde 1-1. Na de versterkende koffie speelde de thuisploeg super sterk en ging elk duel aan, zodat de bezoekers niet meer aan hun trekken konden ko men en ujiteindelijk tevreden waren met het behaalde resultaat. Ref. Van Schuy- lenbergh R. die goed leidde moest am per ingrijpen in de sportieve wedstrijd. Ex. Leeuwerik B-Bartan 1-4 De thuisploeg dat thuis amper te klop pen leek stond er nu maar bleekjes bij. Een paar verschuivingen van pionnen zorgde er voor dat de samenhang verlo ren leek en een gemakkelijke prooi werd voor de gasten, dat al gauw de rust be reikte met een 1-3 voorsprong, en in de 2e helft drukte het zijn meesterschap uit met een 4de doelpunt, Van Boxlaer D., Moock F., De Wolf P. en Casteleyn C. zorgden voor de bezoekende treffers. Bruylandt R. kon nog even milderen, maar kreeg zijn medemaats niet mee. V. Denderl.-Endoka 3-1 De bezoekers verkeren in nauwe schoentjes en dalen verder af naar de onderste regionen, nochtans bij het sei zoen begin dacht men de verloren plaats in 1ste afdeling terug te winnen, maar zal nu hard moeten knokken om zijn plaats, in 2e afdeling te behouden. V. Der Straeten J., Asselman A. en De Ruyver I. deden de bezoekers in het zand bijten. Groen Wit-Bl. Vlam 0-2 De zegereeks van de thuisploeg werd gestopt door de bezoekers uit Berlare die de 8e zege op rij deden kantelen en een verdiende zege boeken. Zandput-Houtmarkt 1-3 De thuisploeg speelde vooral in de 1ste helft een goede wedstrijd, maar moest juist voor affluiten kwamen de bezoe kers onverwacht op voorsprong 0-1. Na de rust was het liedje uit van de moedige thuisploeg die nog even in de wedstrijd kwamen, maar Van Houdenhove J.C. (2x) en Sonck E. hielpen de bezoekers op het zegepad, Van den Brempt R. zorgde voor de eer. Reynaerds-Breughels 2-0 De leider in 3e afdeling Galop had een vrije speeldag zodat de achtervolgers bij winst de kloof konden verkleinen. De Erpenaars deden, dit echter zonder veel overtuiging tegen rode lantaarn Breug- hels. Huylebroeck en De Paepe lukten de treffers. N. Hofstade-Pie Boys 3-0 Gemakkelijke zege van de Hofstaden aars die langs Baeyens K. (2x) en Roels P. de thuisploeg op rozen zetten. Baccara-Animalia 2-4 De Denderleeuwnaars konden op het kleine speelveld hun wil opdringen met een verdiende zege. Met doelpunten van Hellinckx E. (3x) en Asselman G. de thuisploeg konden langs De Vidts en Van den Kammen tegensocren. Sportkring-Star Boys 0-1 De thuisploeg moet stilaan de rol lossen aan de top drie na een 0-1 verlies tegen middenmoter Star Boys in de zondagaf deling. Robyns P. die men vorig seizoen niet bekwaam achtte en hen lieten gaan naar de konkurrentie liet nog even zien tot wat hij in staat was, het was hij die zijn oude ploeg de das omdeden. Sunset-Rode Roos 0-6 Gemakkelijke winst voor de leiders die langs Romero A. (3x). Cornand G., Bracke W. en Middernacht W. zorgden voor het half dozijn. R. Familial-Gipak 5-1 De thuisploeg pakte uit met fris voetbal en gaf de bezoekers geen schijn van kans en drukten de bezoekers met de rug tegen de muur, zodat Huylebroeck W. (2x), Carael L. (2x) en De Swaef P., De Brucker op strafschop redde de eer. Amapöla-Pano 1-0 De thuisploeg had aan een doelpunt van Van Goethem G. genoeg om de nipte maar verdiende zege in de wacht te sle pen. Scheidsrechter De Sutter F. leidde beide elftallen in goede banen. Van Campenhout Hans WIELRENNEN cn en enten icters OVWB-Veldrijden. Omer Van ''^ens de toa,s,e Wielrennen. De supporters van Zeienaar Jurgen D 'Heer zorgden Bijgaarden seizoen^ro<"' ervoor dat hun poulain met een nieuwe fiets aan het seizoen kan beginnen (gvw) Rul iker. en pk ha de »en, vas int minui Fr erste ok t< vaaraatet gelede (ej Tei vanz» t plus n toeftoei Ivertoofiet :rdien( Rossei r Dat zijn dus de regelmatigheidskam- jb< pioenen van België in 1989. In 1989 werd de titel van kampioen van "Igië in het veldrijden toegekend aan renner die de meeste punten verza- itcjmelde in veertien wedstrijden. ■rans Van Eyck won er daarvan dertien, is nog eens 22 wegkoersen en was dus id voor 35 overwinningen in zijn A- eeks. igelmatigheidsrenner Julien Logier >n twee veldritten en behaalde een nse reeks ereplaatsen en kreeg dus de etste plaats in de C-reeks. nde D-reeks was het Omer Van Molle, i oudste aktieve wielerveteraan van it land, die voor de derde keer zijn trui odmocht omgorden dit jaar. Hij behaalde rcén als kampioen van België, één als ampiocn veldrijden en één als oud-be- :ms»0l :ell jan: roepsrenner met samen 25 overwinnin gen. Hij won dit jaar drie veldritten en be haalde een hele resem ereplaatsen. Spij tig dat hij eind november door een bron chitis werd geplaagd, waardoor hij zich voor het ogenblik in zijn zetel moet hou den, net als verschillende van zijn colle ga s. Door deze epidemie was men ver plicht om het seizoen van de OVWB voortijdig af te sluiten. Eindrangschikking A-REEKS 1. Frans Van Eyck 139 2. August Delaen 102 3. Giuseppe Salesse 97 4. Daniel.Hublon 81 5.Jean Buydens 52 C-REEKS 1. Julien Logier 2. August de Waerheyd 3. Maurits Goossens 4. Julien Herremans 5. Cyriel Pannecoucke D-REEKS 1. Omer Van Molle 2. Eugeen Beelen 3. Jean Spenders 4. Victor Herck 5. Jean Merella De Zeelse junior Jurgen D'Heer wordt voluit gesteund door twee supportersclubs, die ieder een ze ventigtal leden telt. De één is geves tigd in Café Welkom te Zele - Hui- velde en de andere in zijn buurt, in Café 't Hoeksken in de Dr. Victor Van Cauterenstraat. De respectievelijke besturen met enerzijds Michel Geerinck, Roger De Kinder en Avil Thaey en ander zijds Fran$ois IJdens en Marcel Mi- chiels, weten hun leden aan te zet ten om de jonge wielrenner zoveel als ogelijk materieel te steunen. Ze BADMINTON waren er dan ook vroeg bij om de tweedejaarsjunior Jurgen D'Heer een nieuwe fiets aan te bieden om het seizoen 1990 waarvan ze op sportief gebied wel wat verwachten van hun ideel, zo goed mogelijk te kunnen voorbereiden. Jurgen begint aan zijn vierde sei zoen. Na twee jaar nieuweling waar in hij één wedstrijd won, fietste hij in 1989 enkele maanden als junior. Een aanpassingsperiode die deze leerling-plantenkweker goed door kwam. Hij behaalde verschillende plaatsen in de eerste tien en in de Ronde van Kempen bewees hij met een twaalfde plaats in de jongeren klassering wat in zijn mars te heb ben. Tijdens de winterperiode reeds Jurgen zes veldritten en telkens bin nen de prijzen. De bedoeling stuur- vaardigheid en kracht kweken werd viel goed samen met het voorberei dingsprogramma. De supportersclub zijn paraat om Jurgen alle mogelijkheden te geven om als jong wielrenner verder te ontbolsteren. BENO Wachtebeke - Iedere provincie vaardig de afgelopen weekend alle coaches, as- sistent-coaches en provinciale trainers af voor de Interprovinciale jeugdont- moeting te Wachtebeke. Hun zenuwen waren tot het uiterste ge spannen, want nu ging de balans worden opgemaakt van één seizoen jeugdwer king. De eerste uitgave werd gewonnen door West-Vlaanderen, gevolgd door Lim burg, Antwerpen, Oost-Vlaanderen en Brabant. Iedereen verwachtte dus weer een kon- frontatie tussen West-Vlaanderen en Limburg. Twee provincies die reeds een lange voorgeschiedenis kennen qua jeugdwer king. Dadelijk bleek dat Limburg er met kop en schouder bovenuit stak. Geen enkele provincie, behalve West-Vlaanderen, slaagde er in ook maar één ontmoeting te winnen. Alleen West-Vlaanderen wist de reeks van de miniemen naar zich toe te trekken. Maar de verrassing kwam van de kant van Antwerpen. Tegen Limburg won nen de Scheldezonen geen enkele van de vier ontmoetingen (miminiemen, ka- detten, scholieren en junioren). Maar tegen West-Vlaanderen werd onver wachts met 3-1 gewonnen. Tesamen met Antwerpen vertoonde ei genlijk onze provincie de grootste voor uitgang. Tegen onze oosterburen verloren we wel met 3-1. Maar bijna alle wedstrijden werden in drie sets betwist. Sven Vlerick (B 2), die wegens een rug- kwetsuur drie maanden inaktief was ge weest, verloor van Kurt Nijs (Cl). Maar onze meisjes junioren wonnen dan weer een door coach Van Daele als on mogelijk te winnen wedstrijd afgeschre ven dames dubbel. Vooral onze miniemen en kadetten pre steerden uitzonderlijk. Het waren dan ook zij die ons de enige overwinning tegen Antwerpen bezorgd en. Maar het niveauverschil was zo mi niem. Limburg zeker van een eerste plaats en dus de wisselbeker. Antwerpen met één plaats gestegen ten nadele van West- Vlaanderen. De grootste opdracht voor Oost-Vlaanderen was dus om zondag namiddag te winnen van West-Vlaande- Bij de miniemen zorgden de 11-jr.rigen Hans Willems, Christophe Van Land schoot en Liv Van Delsen voor een 2-5 overwinning. Willems speelde zo geweldig dat Fre- derik De Sander aan het begin van de tweede set met hyperventilatie moest worden afgevoerd. Bij de kadetten wa ren we dan weer veel te zwak en gingen alle overwinningen naar de kustprovin cie. In de reeks van de scholieren woog het B 2 klassement van Wim Ghylebert zwaar door. Hij was goed voor drie over winningen. Alleen Stefaie Vanders- tricht (C 1) zorgde hier voor de twee enige overwinningen. Alleen en met Pe tra Bosteels in de dubbel. Bij de junioren keek iedereen natuurlijk uit naar de konfrontatie tussen Stefaan De Rijcke (A2) en Jurgen Dejaeghere (A2) van West-Vlaanderen. De Rijcke won met 18-14,15-17 en 15-9. En daarmee bleven we op onze vierde plaats voor Brabant dat we met 3-1 ver sloegen. (L.C.)

De Voorpost | 1990 | | pagina 31