Patrick Van der Meersch van dj naar kandidaat prins karnaval Dirk Van de Velde, muzikale Arendprins kandidaat Eerstejaarsgroep AKV Possensje Guy Walgraef, Arendkarnavalist Beslissende stap in realisatie Rewaprojekt? 9 Kc Sportkwisavond "Oude Gloriën" te Baardegem De Voorpost - 19.1.1990 - 3 De voorbije jaren was Patrich Van der Meersch de vertrouwde figuur achter de discobar. Hij draaide ja ren na elkaar op haast onnavolgba re wijze de plaatjes. Dit jaar worden de rollen omgekeerd. Patrick zal voor de tafel moeten blijven want hij is kandidaat voor de titel van irins karnaval op den Arend, 'ot voor kort zegde het hem alle maal niet zoveel. Maar op een avond stelden enkele doorgewin terde karnavalisten hem de vraag of hij hen niet wilde vergezellen op de Voil Jeanettenoptocht. Vanaf dat ogenblik was Patrick voor het kar naval gewonnen. En zo groeide ook beetje bij beetje de drang om zich kandidaat te stellen voor de prinse lijke titel. iort na de verkiezing van de prins van den Arend vorig jaar, begon hij met de voorbereiding van zijn ver kiezing. Bijna alle aktiviteiten in de wijk kregen het bezoek van kandi daat Patrick die daar heel wat tijd aan spendeerde. Dat moet ook, wil men met enige kans op sukses aan de verkiezing kunnen deelnemen. Patrick leeft nu in hogere sferen, de verkiezing nadert met rasse schre den. "Je leeft een heel jaar naar die bewuste dag toe", zegt hij. "Valt het tegen, met andere woorden, wan neer men geen prins wordt, dan volgt er natuurlijk niet de apoteose die men zich gedroomd heeft. Maar in dat geval is het van kapitaal be- jang dat men in een geest van sport iviteit kan verliezen. In elk geval het lokaal blijft steeds open voor sup porters en medewerkers", aldus Pa trick Van der Meersch die er het allerbeste van verwacht, (da) Voor de opvolging van uittredend Arendprins 1989 Pascal I, zijn er blijkbaar niet te veel kandidaten. Er had zich nog maar een enkele kan didaat gemeld voor deze titel en dat is bitter weinig. Een tegenvaller zelfs, zegt men op den Arend. Van daar de kandidatuur van Dirk Van de Velde die dit eerst niet van plan was. Als beroepsmilitair wilde hij pas over twee jaar zijn kans wagen. Hij is alleen tijdens de weekends vrij, van daar. Maar ondertussen heeft Dirk zijn zinnen gezet op de titel. Van zijn schaarse vrije tijd maakte hij dan ook gebruik om zich overal waar het kan te tonen en zo zijn kandidatuur kracht bij te zetten. Dirk heeft podiumervaring zat. En muzikaal zit men met hem op den Arend biezonder goed, want Dirk bespeelt liefst 13 verschillende mu ziekinstrumenten Als beroepsmilitair is Dirk een ge waardeerde kameraard die 's avonds op de kamer voor de nodige animatie zorgt. Hij speelt dan op zijn gitaar en zingt daarbij de meest bekende liedjes, tot groot genoegen van zijn makkers die genieten van zijn muzikale kwaliteiten en zijn stem. Toch heeft karnaval een aparte plaats in zijn hart. Dirk viert karna val zowel in het centrum van de stad als op den Arend. Hij wil erbij zijn. Ook bij de stoet al is die voor hem niet het absolute hoogtepunt. De Grote Markt en het non-stop dan sen op de markt dragen zijn voor keur weg. Af en toe gaat hij even naar huis, om de batterijen terug op te laden, zegt Dirk.(da) Aalst. Patrick Van der Meersch is kandidaat voor de titel van Prins van den Aa,SL Pat"ck Van der Meersch druk bezig met de voorbereidint! van dp Arend (a) prmsenverkiezing (a) Possensje is ontstaan uit twee losse groepjes. Tom, Inge, Johan en de anderen zijn dan ook druk doende met de voorbereiding aan de wagen. Al hun vrije tijd na hun studie wordt voor het grote deel gespendeerd aan hun hobby. Johan Viette is voorzitter. Hij is afkomstig van Mel- dert. Wat hem nogal zwaar op de maag ligt is dat de eerstejaarsgroe- pen niet mogen deelnemen aan de zondagstoet. "We hebben al heel wat werk achter de boeg en aardig wat geld gestopt in onze waren. Nu kan je niet meer voor- of achteruit. We worden met alle andere eerste jaars tegen met de rug tegen de muur gezet. Toch moeten we door gaan", vindt Johan. Inge Cassiman was tijdens hun be zoek druk bezig met laswerk. Hoe komt een jonge dame erbij om der gelijke karwei op te knappen vroe gen we ons af? Inge studeert voor industrieel ingenieur en lassen vormt een onderdeel van het leer programma. Vandaar. Schatbe waarder Tom beweert dat karnaval iets is dat je in je lichaam moet voelen. Hij kan het moeilijk met woorden beschrijven. Voor hem is het aboslute hoogtepunt het ver branden van de karnavalpop. "Ik was amper zes toen ik voor de eerste keer met het karnaval kennis maak te. Toen al droomde ik ervan ooit als karnavalist aan de slag te gaan. Aalst. Enkele leden van AKVPossenje (a) Ook al is het in een kille fabriek. En vertel ie dat aan je medestudenten, dan is karnaval in Aalst zo iets als de dan is karnaval in Aalst zo iets als de afstand tussen de aarde en maan". Aalst. Dirk Van de Velde, een kandidaat die duimt op de goede afloop (a) ZliZs^a) Inge Cassiman aan he, werk lassen dus (a) Vanavond, vrijdag 19 januari, heeft Je zesde sportkwisavond plaats in Je zaal "Ons Huis" aan de Hoog- itraat te Baardegem-Aalst. Een he- e resem nationaal en internatio naal bekende sportvedetten verle- ïen hieraan hun medewerking: /uan Lozano, Jan Poortvliet, Mi- :hel Verschueren, Nico Broe- ckaert, Leo Van der Eist. Raymond Mommens, Danny D'Hont, Mark Van Snick, Johan Baetens, Rudy D'Haenens, Lucien Van Impe en Dirk Dewolf. Deze "oude gloriën"-sportkwis- avond begint om 20 uur, toegangs prijs 25 fr. L. Guy Walgraef is lid van EKV Vriet en een fervent muziekliefhebber Maar meer nog is zijn hart verboden aan "Den Arend karnaval", waar van de zwartkijkers beweerden dat deze viering maar een kort leven zou beschoren zijn. Zij hebben zich vergist, tot groot genoegen van Guy. Arend Karnaval is nu al aan de tien de uitgave toe en heeft dus burger- Aalst. Op het eetfestijn ter gelegenheid van de kandidaatstelling van Dirk was er in het lokaal flink wat belangstelling (a) rechtverworven. "Den Arend isëen grote familie. Iedereen kent er ie dereen", zegt Guy met fierheid. Voor hem betekent karnaval drie dagen en evenveel nachten plezier maken. "Zich amuseren", zegt hij zelf. En hij voegt eraan toe "plezier dat moet je zelf maken". Guy Wal graef maakt al vier jaardeel uit van AKV Vriet. Dit jaar wordt wel een «Kattestraatje» Moorsel en «Kattestraat» Aalst Komt er schot in de Rewa-plannen voor een winkel-, woon- en werkprojekt aan de Kattestraat te Aalst? Blijft de H. Geestkapel ter plekke, wordt ze totaal weggebroken en al dan niet geheel of in delen heropgebouwd? Vragen die Aalst zich stelt en waaromtrent de meningen uiteraard fel uiteenlopend zijn. Rewa Benelux met maatschappelijke zetel te Moorsel in de Katte straat 18 deelt alleszins samen met Rogub mede hun dossier zopas te hebben ingediend bij het «Sociaal Ekonomisch Comité voorde Distri butie» m verband met de aanvraag van een machtiging voor de reahsatie van een handelsvestiging. «Deze aanvraag is een volgende beslissende stap in de administratieve procedure voor de realisatie van dit kompleks» schrijft Herman Uyttersprot. Deze plannen zullen trouwens nader worden toegelicht door de opdrachthoudende architekt Luc Goedgebeur aan de hand van een maquette en bij een rondleiding op zaterdagvoormiddag 27 januari. LH biezonder jaar. De sekretaris van Vriet is namelijk kandidaat voor de prinselijke titel en dat wil heel wat zeggen. "We staan allemaal als een blok achter hem", aldus Guy die zegt dat de Arend met Chris en Pascal twee schitterende karnaval- jaren achter de rug heeft. Guy is daar ook blij om. Voor hem is cn blijft karnaval het feest van de vriendschap. En dat is bij karnava listen geen ïjdel woord. Hij herin nert zich nog goed dat een paar jaar geleden daags voor de grote stoet in de werkhalle een van de wagens vuur vatte. Niemand kende de oor zaak. Maar belangrijker was dat alle groepen de handen in elkaar sloe gen om samen de wagen te herstel len, zodat die op zondag in de stoet kon meerijden. Dat is pas karnaval, zegt Guy Walgraef. (da) Aalst. Guy Waelgraef kandidaat door de titel (a

De Voorpost | 1990 | | pagina 3