"1 ACV-Aalst stelt "Europa" centraal in vier studieavonden Zavelbaan in de ban van karnaval Davidsfonds - Erembodegem programmeert 'Het beste van de Fé' Arlette Vereecke en Irenee Duriez in 't Hof te Puttens in Lede Bouw Keizershallen Druk karnavalseizoen voor "Ze zen weer alleen" op 5 juni klaar LKV >avidsfonds De Voorpost - 19.1.1990 - 5 Na de reeks van verleden jaar over de sociale zekerheid richt ACV-Ar- rondissement Aalst nu de blik naar diverse facetten van Europa. Dit via vier studieavonden met eminente sprekers. Bedoeling is te voldoen aan een reële behoefte niet alleen van een breed publiek maar inzon derheid van ACV-bestuursleden en militanten in ondernemingen over de socio-ekonomische uitdagingen waarmee het Europa van 1992 ons zal konfronteren. Geen triomfalistische uitspraken over het Europa van morgen waar bij euforie en bombastische uitspra ken vaak hoogtij vieren. Eerder een aanreiken door eminente deskundi gen van degelijke informatie over het toekomstig ééngemaakt Europa van "morgen". Alle voordrachtgevers voldoen ruimschoots aan de gestelde nor men van Piet Van Tittelboom en Ludwig Schack: wortels hebben in de arbeidersbeweging, ervaring hebben op deze vlakken en niet in het minst de taalvaardigheid om die efficiënt over te brengen. De vier gastsprekers zijn inderdaad professor Hendrik Brugmans, de vroegere rektor van het Europakol- Aalst. A KV de Schoimers in vergadering bijeen (a) lege te Brugge die niettegenstaande zijn 83 jaar nog steeds een geënga geerd en bezield spreker is. Eerder zette hij zich als Nederlander reeds in voor de Vlaamse Beweging en als lid van de Tweede Kamer was hij een voorloper van het eenwordend Europa. Tweede spreker is BRT-journalist van "Aktueel" Bert De Craene die de recente evoluties in Oost-Euro pa onder de loupe zal nemen. Tijdens de derde aan Europa gewij de studieavond spreekt stadsgenoot Willy Vijverman, voorzitter van de Centrale Voeding en Diensten. Hij stond aan de wieg van de bundeling der krachten over de grenzen heen in ondernemingsraden en komitees voor sektorieel overleg. Vijverman is trouwens ondervoorzitter van de Europese Beroepscentrale Voe ding. Van hem mogen visies ver wacht worden in verband met de Groot-Europese gedachte en in verband met een eventueel hereni gen van beide Duitslanden.. De reeks wordt afgerond door na tionaal ACV-voorzitter Willy Pei- rens. Het referaat van Willy Peirens die ook voorzitter is van het Wereldver- bond van de Arbeid krijgt een sup plementaire dimensie omdat het zich situeert enkele dagen na het nationaal ACV-kongres dan als een der hoofdthemata de éénmaking van Europa op de agenda stelt. Praktisch De vier studieavonden hebben plaats in de ACV-lokalen aan de Hopmarkt telkens te 20 u. en gratis toegankelijk. Bedoeling is dat na elk referaat er vragen uit het publiek komen en er zich een levendige dis- kussie ontspint. Prof. Brugmans spreekt op vrijdag 9 februari, Bert De Craene op vrijdag 9 maart, Willy Vijverman op vrijdag 6 april en Willy Peirens op vrijdag 4 mei. Vooraf inschrijven op de ACV-vormingsdienst bij Ludwig Schack is wel gewenst. Hopmarkt 41 te 9300 Aalst. Tel. 053/77.92.92, toe stel 27. Aalst. Dat Michelleken in de Zavelbaan woont, dat bewijzen de affiches aan de ramen (a) Van 26 tot 28 juni heeft het 30e We- Wellicht is het de eerste keer in de reldkongres van de Internationale Ka- geschiedenis van Aalst karnaval dat mer van Koophandel plaats in Ham- de twee kandidaten voor de titel burg. Het tema van het kongres is Chris en Michel, in dezelfde straat "World business 2000 uitdagingen wonen, het resultaat is dan ook dat voor de ekonomische integratie in de de gezinnen die in de straat wonen komende tien jaar". - Op de woensdagen 7,14 en 21 februa ri wordt aan de VUB te Brussel een seminarie gegeven met als titel "be denkingen omtrent de journalistiek". Aanvang om 14.30 uur in het VUB gebouw L (sportkompleks) audi 3 op de tweede verdieping en ingang via de Triomflaan (toegang 8). een voorkeur hebben voor de ene of de andere en dat ook laten merken. Er heerst dus sfeer, maar ook span ning in de Zavelbaan, waar tientalle affiches van de twee kandidaten het straatbeeld sieren, (da) Zaterdag 3 februari 1990 te 19u30 worden verscheidene 'types' van Felix Timmermans op de scène van &et Parochiehuis te Erembodegem 'Centrum) gebracht door Jan Ver- chaeren. Davidsfonds - Erembodegem ver- Vacht alvast ruime belangstelling joor 'Het beste van de Fé'. Toegangskaarten kosten 100 fr., per jersoon of 250 fr. per gezin. Tim mermans creërde onvergetelijke ty pes als de levensgenieter Pallieter, Boer Wortel, de Pastoor in de Bloeiende Wijngaard... Jan Verschaeren 'speelt' deze figu ren. Frans Verheyen zorgt op accor deon voor achtergrondmuziek en sfeerrijke muzikale tussendoortjes van Timmermans' tijdgenoten als Armand Preud'homme, Emiel Hul- lebroeck en Renaat Veremans. In 'Het beste van de Fé' staat Jan Verschaeren borg voor een malse lach, maar af en' toe ook voor een brok in de keel van ontroering. Hij is een woordkunstenaar die Vlaan- derens grote schrijvers kent en uit stekend op scène weet te zetten: dat bewees hij reeds met 'Onvergetelij ke vertellers' en 'Humor van hier'. D.B. Aan de VUB wordt een kursus "milieu aktie op lokaal niveaugegeven. De lessen vinden plaats op 5,12,19 en 26 maart telkens van 19.30 tot 22.00 uur. Voor meer informatie02/641.27.50. Op zaterdag 24 februari organizeert "De Verbeelding" "Klerekriebels" een wervelende modehappening voor jon geren. Deze happening heeft plaats in het Kunstencentrum Vooruit in Gent en brengt een beurs, een modeshow, een tentoonstelling en een dansperfor- mance. Aalst. De Zavelbaan ter hoogte van de woning van Chris (a) In het Kunstcentrum 't Hof te Put tens aan de Wichelsestraat 20-22 te Lede wordt op vrijdag 26 januari de tentoonstelling geopend van Irenee Duriez en Arlette Vereecke. Joris De Smet zal beide kunstenaars voorstellen om 19.30 uur waarna er om 19.45 uur een flamenco optre den volgt met Helysabcth Campos, een Braziliaanse danseres en Mare Verlinden, gitarist. Nadien wordt er een receptie aangeboden en om 21.00 uur begint het diner in gezel schap van de kunstenaars. Wie aan het diner wil aanzitten, kan hier voor inschrijven tot 22 januari. Ire nee Duriez expozeert bronzen en behaalde al heel wat prijzen zoals de Gouden Palm en Gouden Me daille van de Europese Kunstver- Per 100 ha /cultuurgrond in de provin cie Antwerpen worden er 138 melk koeien gehouden. Voor het Rijk is dat 67 en voor het Vlaamse gewest 81.1 Antwerpen zit dus duidelijk boven dat gemiddelde. dienste op het achtste, negende en tiende kunstsalon te Koksijde (1087 tot en 1989), de zilveren medaille van de stad Oostende, de Nationale Prijs voor Beeldhouwkunst van het A. Vermeylenfonds van de stad Oostende. In 1978 richtte Irenee Duriez een eigen bronsgieterij op die in 1987 werd uitgebreid met een nieuw atelier voor monumentale beelden. In 1985 werd Duriez be roepsbeeldhouwer. In 1988 ver schijnt er van kineast Roger Claeys een film met als titel "Portret van Irenee Duriez". Arlette Vereecke brengt akwarel- len en schilderijen. Ook zij behaal de heel wat prijzen en eervolle ver meldingen. Zoals de zilveren me daille olieverfschilderijen Europese Kunstverdienste, een selektie in de le VKW prijs beeldende kunst Ne derlandstalige gebied van Belgie en- Frans-Vlaanderen om de meest re cente te noemen. Men kan deze tentoonstelling be zoeken tot 18 februari, elk vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en tijdens de weekends van 14.00 tot 22.00 uur. Op de andere dagen op afspraak op het nummer 053/80.51.30 en op dat nummer kan men ook reserveren voor het diner tijdens de voorope ning. Het wordt een polyvalent gebouw met ontvangsthal, vergaderlokalen en kantoorruimte. De voorbouw Ze zen weer alleen is een van de vele Leedse karnavalgroepen die van aanpakken weet. De groep is nog bitter jong in jaren -ze werd pas drie jaar geleden opgericht- maar heeft al heel wat gepresteerd. Ook nu wordt er hard gewerkt want twee leden hebben het in hun hoofd ge haald zich kandidaat te stellen voor de meest begeerde Leedse titels en dat zijn die van Miss Bette en de prinsentitel. Voorzitter en stichter van de groep is Steven Keymeulen die zich eerst als individu in de stoet mengde. Hij kreeg spoedig navolging en zo ge raakt men aan een groep van zes. Dat bleken alras goede vrienden te zijn en meteen was de basis gelegd voor een volwaardige karnaval- groep. Ze zen weer alleen heeft de voorbije edities van Lede karnaval de kern oorlog en de brouwerijproblemen in de kijker gesteld. De groep pakte toen uit met een nieuwe biersoort "Stella Fier". Nu liggen de kaarten anders. Ze zen weer alleen zet alles op alles op zijn kandidaten voor de titel. Mireille Maeseneire is afkomstig uit Zotte- gem maar door haar lidmaatschap van de groep mag deelnamen aan de miss Bette verkiezing kan alvast re kenen op de steun van haar vrien den. En Mario De CoenSel is kandi daat bierprins. Hij is afkomstig van Wanzele en stelde zijn kandidatuur op aanraden van zijn beste vriend. Hoe het zal aflopen weten we over enkele weken, (da) ede. Voorzitter en stichter van de 'oep, Steven Keymeulen die altijd op- mist blijft (a) Lede. Mario De Coensel waagt zijn kans als bierprins (a) Lede. Mireille Maeseneire wil Miss Bette worden (a) sluit kwa bouwstijl aan bij de reeds gerealizeerde spektakelzaal. Het wordt een gebouw van 33 bij 13 me ter in betongevelsteen, geagrem- menteerd met kleurpartijen en met heel wat glas. Op het gelijkvloers komen een kassa, een kleedkamer, een ruimte voor recepties en een verbinding met de oude, nog te re noveren zaal. De eerste verdieping heeft een grote polyvalente ruimte, een kleinere vergaderzaal, sanitaire installatie en een keuken. De bo venverdieping wordt ingericht als Vermits de werken goed opschie ten, verwacht schepen van openba re werken Edgard Hooghuys dat de verbouwingswerken aan hel voor gebouw van de Keizershallen tegen 5 juni van dit jaar zullen klaar zijn. In het voorjaar van 1989 werd het voormalig fabrieksgebouw Kapi- teintjes gesloopt en tijdens de zo mer startte men de funderings werken, Dat is dan de tweede fase nadat in een eerste fase de spekta kelzaal werd vernieuwd. Dat dan zonder enige subsidiering. Het hui dige luik wordt betoelaagd met Efro-geld van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling, kantoorruimte onder meer voor het sekretariaat van het stedelijk feest- komitee. Andere werken Tegen 12 april eerstkomend zal de uitbreiding van de Beschuttende Werkplaatsen in orde zijn en mid den februari e.k. zijn de werken aan de kleuterschool van de Oude Gentbaan voltooid. Ondertussen kon schepen Hooghuys melden dat men in de stadsschool nr 1 aan -het Vredeplein klaar is met de verf- raaiingswerken. (Ih)

De Voorpost | 1990 | | pagina 5