Kultureel Centrum De Werf Ernst in De Werf B.G.J.G.-Erembodegem naar "My Fair Lady" Eenentwintigste provinciale voordrachtwedstrijd Gratis naar Willy Vandewalle koncert 14 - 26.1.1990 - De Voorpost Dinsdag 30 januari Koninklijk Ballet van Vlaanderen met knappe musical "Chicago" "Chicago" is een musical met 20 songs, muzikale nummers en veel dans. De musical zelf is niet echt een homogeen dramaturgisch ge heel, daarvoor blijft het teveel ge kapt stro mooie nummertjes en liedjes die niet echt kaderen in een grote spanningsboog. Het Kon. Bal let van Vlaanderen treft hierin geen schuld. Integendeel dekor, licht, kostumering, koreografie, muzikale uitvoering en regie verlenen het ge heel de nodige kwaliteit in uitvoe ring. Voeg hierbij een ronduit schit terende vertolking van de hele cast -met een heel grote Nederlands in breng- van onder meer Marijn De- valck, Marjolein Keuning en Annet te Nijder. "Chicago" is een dubbel moordver- haal dat op muziek werd gezet en dat zich meer dan 60 jaar geleden in de gelijknamige stad afspeelde. John Kander en Bob Fosse (inder daad van onder meer Cabaret) ba seerden zich voor hun libretto op het toneelstuk uit 1926 van M.D. Watkins die als jong reporter des tijds de rechtszaak had gevolgd. Het toneelstuk werd 172 keer opge voerd en werd in 1927 verfilmd. In 1942 kwam er een nieuwe filmversie met Ginger Rogers. De musicalver sie kwam er in 1975 en veroverde Broadway en het Londense West Het in 1985 opgerichte Nieuw Bel- meulen aan de zijde van Freek De End. De New York Times noemde gisch Kamerorkest blijft nu al jaren Jonghe met "Neerlands Hoop in het een satire op het gerecht en de m de publieke belangstelling. Door Bange Dagen" en andere produk- sensatiezucht van de kranten, die zijn schitterende muzikale kwalitei- ties in de kijker. Toen de samenwer- met de hulp van fotografen en ge- ten van bij het begin, door het cha- king tussen deze twee uit elkaar viel, manipuleerde perslui inspelen op risma en de charme van zijn stich- begon Bram Vermeulen aan een de slechte smaak en de vulgan- ter-dirigent Jan Caeyers, door zijn muzikale solokarriere, wat in de pe- teit suksesvolle buitenlandse toernees inon ino'5igg Er zou in de schouwburg van de waaraan ook de Vlaamse pers heel Werf op dinsdag 30 januari om wat aandacht besteedde, door het 20.00 uur geen plaatsje onbezet mo- aanwerven van Fred Brouwers als gen blijven. De toegangsprijs be- intendant; door het weggaan van draagt 450 fr. Reserveren kan nog dezelfde Fred Brouwers naar het op het nummer 053/76.13.12. Nationaal Orkest van Belgie; door zijn zoeken naar de broodnodige Vrijdag 2 februari financiële middelen; nu door zijn De vierde wereld is vlakbij gezondheidstoestand van Jan Het ACW Verbond Aalst organi- Caeyers die er als dirigent het bijltje zeert op vrijdag 2 februari om 20.00 bij neer legt tot maart, uur in de Teaterzaal van De Werf Aan de Aalstenaars moet het een visie-avond met als tema "de Nieuw Belgisch Kamerorkest niet vierde wereld is vlakbij". Op deze meer worden voorgesteld. Het is zo- avond worden de diepe wortels van wat het huisorkest van de Werf ge- de huidige kansarmoede doorge- worden. Op zaterdag 3 februari is licht, de oorzaken en de gevolgen en het om 20.00 uur weer te gast in de de mogelijke oplossingen. Werf, dit keer met een volledig Dit gebeurt door een gesprek tus- Beethovenprogramma. Op het pro- sen BRT journalist Tony Van den gramma staan de eerste en tweede Bosch met drie plaatselijke wel- symfonie van Ludiwg von Beetho- zijnswerkers. Er zal, uiteraard, ook ven. De eerste symfonie in C opus ruimte geboden worden aan even- 21 werd gekompnoeerd in 1799 en uitgegeven in 1801. Wie thans Beet- tuele vragen uit het publiek. De toe gangsprijs bedraagt 50 fr. Zaterdag 3 februari Nieuw Belgisch Kamerorkest speelt Beethoven Aalst. Chicago in De Werf of het verhaal van twee vrouwen die een moord pleegden en werden vrijgesproken hovens eersteling hoort, zal nauwe lijks geloven dat ze het resultaat is van zeven jaar arbeid. Toch be speurt men dat de nauwelijks vol wassen kunstenaarsgestalte van zwaarder bouw was aan zijn voor gangers, waarmee hij aanvankelijk zoveel trekken gemeen had. Beet- hovens tijdgenoten dachter er an ders over de kritiek vond het stuk moeilijk en wat overladen, al erken de ze er ook de goede kwaliteiten van; dra was de symfonie een lieve lingsstuk van het publiek. De vrolijke symfonie nr 2 in D opus 36 uit 1802 ontstond in dzelfde tijd dat Beethoven zijn Heiligenstadter Testament schreef. Slechts hier en daar klinkt iets van de bekommernis over de opkomende doofheid. Tussen deze twee symfonieën in wordt het eerste pianoconcerto in C opus 15 uitgevoerd. In dit geliefde werk vormt het langzame midden deel, het largo, het hoogtepunt en in het rondo blijkt Beethoven een on verbeterlijke grappenmaker, uit bundig zelfs in de finale. Solist in dit pianoconcerto is Luc Devos, een van onze meest belovende jonge pianisten. Hij koncerteerde in reci tals en als solist met befaamde or kesten en dit in vrijwel geheel Euro pa, maar ook in Japan, Zaire, Mexi co, Rusland en Canada. Hij trad op in talrijke festivals en was te gast bij diverse Europese radio- en televi siestations. Hijmaakte verschillen de plaat- en CD opnames en bin nenkort brengt hij de Mazurka's van Chopin uit op CD. Het geheel staat onder de leiding van Anton Kersjes. Toegangsprijs 500 fr. Reserveren op het nummer 053/76.13.12. Woensdag 7 febrauri Bram Vermeulen met teatershow "Dans met m(j" Twaalf jaar lang stond Bram Ver- riode 1980-1983 resulteerde in niet minder dan vier lp's met onder an dere de hitsingles "Politiek" en "Pauline". Nadien was hij intens be zig met filmmuziek, teater, litera tuur en zelfs de presentatie van TV-programma's. De muzieklief hebbers moesten op hun honger blijven zitten tot in 1988 bij het ver schijnen van de lp "Rode Wijn" die een gigantisch sukses werd en ei genlijk een nieuwe en meer gelou terde Bram liet horen. Deze LP is een sterk autobiografisch gekleurde verzameling liedjes, die tot het be ste Nederlandstalige werk van de voorbije jaren hoort. Momenteel toert Bram Vermeulen door Vlaan deren met een nieuwe muziektea- terproduktie "Dans met mij" waar in nij de muzikale nummers afwis selt met teatrale intermezzi. Deze voorstelling is een organizatie van de vzw 't Nest. Voor meer informa tie 053/78.71.33. Vrijdag 9 februari moderne dans "von Heute auf Morgen" van Jose Besprosavany Zeven jaar geleden verliet Jose Be- sprosvany het "Ballet van de XXe eeuw", het dansgezelschap van Aalst. Chicago speelt zich af in het milieu van de misdadigers De Voorpost reserveerde een aan- Muairce Bejart om zijn eigen weg te ta' vrijkaarten voor het aperitief gaan. Vorige produktie "Momen- koncert van Willy Vandewalle op turn" in 1984, r'Evento" in 1986 en zaterdag 4 februari in Jazzcafé The "Temperaments" in 1988 onder- Windsor" aan de A. Lienartstraat te zochten de mogelijkheden om een Aalst. Deze bekende saxofonist en vernieuwd dansalfabet te schrijven fluittist weet op zijn eigen manier op klassieke partituren. het publiek te boeien. Vandewalle is leraar tenor-sax aan het konserva- Muziek is nog steeds de basis van Jorium te Brussel. Hijzelf kreeg een het werk van Jose Besprosvany. klassieke opleiding. Voor het optre- Voor "Von Heute auf Morgen" den te Aalst is hij omringd door een heeft hij gekozen voor het werk van f5^aJe klasrijke muzikanten Erik bij velen nog kontroversiele Brisfer op drum, Rene Harvengst "avant-garde" komponist Arnold aan de piano en Johny McGuire op Schönberg. Dit werk van Schönberg trombone. is bevrijd van elke akademische, tra- Wie deze formatie al eens eerder ditionele norm en situeert zich in aan het werk zag, weet dat men het domein van de atonaliteit. Voor lekker swingende muziek mag ver zijn tijd -de Wiener Schönberg leef- wachten. de van 1874 tot 1951- konden zijn Wie geen gratis kaart kan bemachti- komposities gerust revolutionair gen °P het redaktie-adres van De worden genoemd. Hij verklaarde Voorpost in de Dr De Moorstraat 6 aan een vriend "sedert mijn eerste te Aalst, kan aan de prijs van 150 fr werk heeft het schandaal rond al een toegangskaart in voorverkoop wat ik komponeerde niet meer op- bekomen in cafe Windsor. Aan de gehouden". Het eerste deel van de kassa betaalt men 200 fr. (JMH) koreografie "Von Heute auf Mor gen, gedanst op het drama "Erwar- tung' uit 1909, is een lang duo tus sen een man en een vrouw dat zich ontwikkelt rond een tafel. Het twee de deel is een werk voor vijf dansers, waarin getracht wordt de angst van Schönberg, gevoed door een kon- flikt tussen een muziek die breekt Aalst. Willy Vandewalle in de Wu sor te gast vliegen door Bruno Overlaet, kend monitor van de Ace De School door de Vereniging "Avi tuurlijke Sport Promotie" (Inft 053/77.52.17. en 21.72.20.). Ook de komende weken barst De Werf weer van allerlei eigen of gast- "f1 voordrachten, lezingen en gesprek- met en steeds terugkeert naar de ken. Een overzicht voor de komen- traditie te vertalen. Gestrengheid e dagen enerzijds, emoties anderzijds. De 0p vriidae 21 ianuari om 20 00 uur severe? OS?^6??3^ 3°° Re in de Studio gespreksavond aktue- Vrijdag 2 februari om 20.00 uurl serveren uoj//o.ij.iz. Ie onderwerpen door de Evangeli- de Teaterzaal visieavond 1 sche Gemeente (054/32.30.93.). Vierde Wereld is vlakbij" georga Zaterdag 27januari om 20.00 uur in J de Schouwburg Russische dans, georganizeerd door vzw Q.P. (info 053/78.02.77.). MY FrtIR LrtDY 77.45.17. Ascot. Daar ontmoet ze voor het Shaws Pygmalion is een van de eerst Freddy die verliefd op haar meest romantische toneelstukken wordt. In haar entoesiasme echter ooit geschreven. Hierop werd "My hervalt ze tot grote afschuw van de rair Lady gebaseerd: een van de omgeving in haar verschrikkelijk meest interessante, ontroerende en dialekt. literaire musicals die we kennen. Enkele weken later neemt Higgins Deze koningin van de musicals Eliza mee naar het ambassadebal, uau*. werd niet alleen onvergankelijk waar hij haar konfronteert met zijn CC De Werf. door het originele en humoristische ambitieuze ex-leerling Karpathy die Alvast warm aanbevolen! scenario, maar vooral door de on- een méér dan gewone belangstel- overtroffen muziek van Frederik ling voor Eliza aan de dag legt en er Loewe. Stuk voor stuk werden de liedjes een hit met "Het Spaanse graan", "De straat waar je woont" op uit is haar te ontmaskeren... Regie en tekstbewerking staan op naam van Leo Janssens, choreogra fie: Chris Caudron, muzikale lei ding: Marc De Cock; dekor en kost- umes: Rit Maes, belichting: Jan Strickx en personeel CC De Werf, klank: Marc Bonner en personeel zeerd door het ACW verbond Aa rinfo 053/76.16.01.). Zondag 4 februari om 15.30 uur de Schouwburgkoncert met bla muziek door "Door Eendra Groot" (info 053/70.48.61.). Dinsdag 30 januari om 19.30 uur in vergaderlokaal 2 voordracht "hoe en waar breng je helpende struktuur aan voor je kind", bedoeld voorou ders van "hyperaktieve kinderen", georganizeerd door de vzw Zit Stil (info 052/21.25.88.). Woensdag 31 januari om 20.00 uur (info Ö53/80.4a64.) in de Studio lezing "Bijbel en ar cheologie" (info 02/452.53.76.). Donderdag 1 februari om 20.00 uur in de Studioinfo-avond over delta- Maandag 5 februari om 13.45 uur de Schouwburg referaat doorl Janssens over "Lof der Traagheil "eorganizeerd door Aktueel De en en Leven voor alle vrouw ik dans de hele nacht" ais top- Aloude Rederijkerskamer Sint-Barbara De Koninklijke Aloude Rederij kerskamer Sint-Barbara "Arbeid en Kunst" brengt op vrijdag 16, zater dag 17, maandag 19, vrijdag 23 en zaterdag 24 maart om 20 uur en op zondag 18 en 25 maart om 15 uur, "My Fair Lady", een muscial naar Georges Bernard Show, op de scène van de schouwburg in het Kultureel Centrum "De Werf', Molenstraat, Aalst. De B.G.J.G.-Erembodegem nodigt nu reeds alle leden en simpatisan- ten uit op de voorstelling van zater dag 17 maart 1990 te 20 uur. Toegang: 400 fr. Reservatie kaarten is noodzakelijk! Hiervoor kan U te recht vanaf 1 februari 1990 tot en met 10 maart 1990 op volgende adressen: De Moor Carine, Sta tionsstraat 8, 9440 Erembodegem, tel. 053/78.99.77 of bij Van der Eist Lutgarde, A.V.D. Maelestraat 83A, 9440 Erembodegem, tel. 053/ pers. Wat is er aan de hand in "My Fair Lady"? Voor de ingang van de Londense Royal Opera (anno 1910) maakt professor Henry Higgings aanteke ningen in verband met alle mogelij ke Britse dialekten. Hij is vooral De Koninklijke Aloude Rederijk- dag 14 februari te 19 u. en depriisuit- Reeks A: van 12 tot 14 jaar. geïnteresseerd in de platvloerse uit- ers- kamer Sint-Barbara, "Arbeid reiking volgt dan in dezelfde feest- Reeks B: van 14 tot 16 jaar. spraak van een bloemenverkoop- en Kunst", die momenteel in het zaal op zondag 4 maart te 15 u. Reeks C: van 16 tot 18 jaar. ster, Eliza Doolittle Higgins vertelt brandpunt van de belangstelling Leden van de jury zijn deken van de Reeks D: ouder dan 18 jaar. dat hij het bloemenmeisje kan leren staat met de komende opvoeringen Kamer André Van der Eist, voorzit- praten zoals het een dame past en van "Mv Fair Lady" heeft ook heel ter van de wedstrijd Marcel Crom- gaat een weddenschap aan met zijn wat andere pijlen op haar boog. Zo been, sekretaris Louis Janssens, ak- vriend, kolonel Pickering, om haar o.m. de Provinciale voordrachtwed- teurs Lien Smolders en Roger Bol- binnen de zes maanden te laten strijd die reeds aan de 21ste editie ders, letterkundigen Wauter De doorgaan voor een hertogin. toe is en zich vooral richt naar jon- Bruyne en Julien Librecht, laurea- geren die de woordkunst beoefe- ten van het kunstonderwijs Jet De nen. Verleden jaar deden, trouwens Koninck en Michael van Lierde en net als voorgaande jaren, kandida- voor de administratie Marijke ten mede uit de ganse provincie. Baeyens en Frank De Wolf. Zelfs uit het Brabantse en uit De presentatie berust bij Anne De fekte uitspraak onder de knie te West-Vlaanderen. Ieder jaar is de Bruyne en voor public-relations krijgen en net wanneer professor jury daarbij aangenaam verrast Higgins de wanhoop nabij is, fluis- door de kwaliteit van de deelnemers tert Eliza: "Het Spaanse graan heeft en de virtuositeit waarmee een gam- de orkaan doorstaan". ma van proza en poëzie gebracht Nu ze behoorlijk kan praten wordt worden. Eliza voorbereid op haar eerste pu- De wedstrijd heeft plaats in de bliek optreden: de rennen van feestzaal van hetstadhuisopwoens- Haeltermanstraat 72,9300 Aalst moet hem bereiken uiterlijk Ven°° dinsdag 13 februari 1990. 14 15 8ikan Deze aanvraag dient te vermelde 55 - naam, voornaam, adres en I 19 - Nieu\ Vader Doolittle is erg in z'n nopjes en tracht munt te slaan uit Eliza's opleiding en... met opmerkelijk suk ses. Na weken hard werken, om een per- De voordracht gebeurt in het Ne derlands. Gedichten en proza zijn toegelaten. De voordracht zal mini mum 2 minuten en maximum 5 mi nuten duren. Er zal vooral belang worden ge hecht aan een feilloze uitspraak en een natuurlijke zegging. Bevoegde personen zullen de deelnemers be oordelen. De laureaten verbinden zich ertoe staan Hilde Seghers en Christiane met ^un bekroond werk op te tre- Vinck in. den fijdens de prijsuitreiking. Deelnemingsvoorwaarden Hoe inschrijven? Volgens hun leeftijd op 14/2/1990 Dc aanvraag tot deelname dient te 9300 Aalst. Tel.: (053)21.91.82. worden de deelnemers ingedeeld in worden gericht tot het sekretariaat vier reeksen: van de wedstrijd: L. Janssens, Cesar boortedatum van dc deelneme verg^ - tekst van de voordracht met 0| 28 05 gave van auteur en eventueel h Mng werk, waaruit deze tekst werd jjf 1 nomen. Voor alle verdere inlichtingen: Marcel Crombeen, Voorzitter v de wedstrijd, C. Haeltermanstraf®0* 79, 9300 Aalst. Tel.: (053)21.08.1 André Van der Eist, Deken van< ie'3 Kamer. Niei Louis Janssens, Secretaris van J^er wedstrijd, C^Haeltermanstraat 1 1Ur° hit - ktuel ding 13.20 14 15 Aven est u Chan lieuw

De Voorpost | 1990 | | pagina 14