Dendermondse Rugbyclub plaatst zich makkekijk voor de halve finales van de Beker van België Dendermonds reserveteam vernedert Soignies II E. Aalst Experimenteren voor derde periodetitel DRCII 64 Sognies II 6 Dendermondse Rugbyclub RC Soignies De Voorpost - 26.1.1990 - 17 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 RUGBY lugby. Dendermonde-Soignies. 'Hebbes', denkt deze DRC-speler.(vh) Het Dendermonds reserveteam, dat tij dens deze competitie een stevige repu tatie aan het verwerven is, vergastte de supporters zondag op een onvervalst rugbyfcest. Het reserveteam was welis waar enigszins versterkt met regelmatig geselecteerde fanions (Michem, Vande Putte). In de eerste minuut begon tijdelijke ver sterking Grobbelaar aan wat een tijdje later reeds het 'Grobbelaarfeest' zou worden genoemd. Onstuitbaar walste hij over de verdediging en scoorde on weerstaanbaar. Vande Putte zette om In de 10de minuut herhaalde hij simpelweg zijn exploot (10-0). Even la ter bediende Derik Grobbelaar Vande digden zich bewonderenswaadig tegen Putte die de score tot 14-0 uitbreidde. In een ijzersterk team van Avia Kituro, de daaropvolgende 10 minuten scoorde maar moest toch een vernederende 0-39 hij zelf echter nog tweemaal (24-0), al- nederlaag verwerken. Eén en ander vorens een kleine adempauze te nemen, heeft te maken met het feit dat de Den- Daarvan maakte Stefan Dieleman han- dermondse full-back Koen Christiaens dig gebruik om ook snel tweemaal te omwille van een lichte dijblessure zijn drukken (32-0), en ook de jonge Peter kansen niet naar behoren kon verdedi- Meirsman lukte nog snel een try (36-0). gen, maar zeker ook met het slechte De laatste punten van de eerste speel- tacklen bij DRC. Enkel Koen V. Hau- helft waren voor Vermeulen, na een wermeiren, Jo Michiels en Peter Meirs- prachtige pass van Vande Putte (42-0). man speelden op niveau. Ook in de tweede speelhelft gaf Grobbe- kunnen te tonen. De eerste try was voor Michem (46-0). Concentratieverlies in de Dendermondse verdediging leverde voor Soignies de enige punten op (46-6). Na een vijfde en zesde try voor Grobbe laar (58-6) legde Michem met een mooie tweede try de eindstand vast op 64-6. Een zoveelste prachtzege van DRC II, waarbij vooral Andy Wauters, Raf Ca- sier en kapitein (én DRC-voorzitter), Jo Van Den Bossche zich lieten opmerken, en ook Mc Manus en Meirsman aan de verwachtingen voldeden. Dat alles ver zonk echter in het niets in vergelijking met de zes indrukwekkende tries'van Derik Grobbelaar, die zondag zijn laats te wedstrijd voor DRC speelde. Ook de Dendermondse kadetten waren het voorbije weekend aktierf. Ze verde- De Dendermondse Rugbyclub heeft vorm dan de'voorbije weken, lanceerde zich zondag moeiteloos geplaatst voor met een hoge kick, vleugelspeler Lau- de vierde ronde van de Beker van Bel- wers, die de bal met de voet kon kontro- gië. In een aantrekkelijke wedstrijd te- leren. Casier zelf, ideaal gevolgd, kon gen RC Soignies, koploper in 2de Natio- zelf de bal opnieuw vatten en drukte een nale, demonstreerde de DRC op alle mooie try tussen de bezoekende palen, fronten aantrekkelijk iygby, iets wat on- De omzet wasvoor Lauwers. Van handi- dertussen toch al een flink tijdje geleden cap was meteen geen sprake meer: 6-6! was. Naast het feit dat de tegenstander In de 23ste minuut was het opnieuw een tweedenationaler was, zal één en Casier die scoorde, na een vinnige aktie ander toch te maken hebben gehad met van Rudy Wauters en snel passenspel de ploegops t el ling. De Dendermondse van Muyshondt en Vertongen. Casier verantwoordelijken pakten immers uit met een verrassende ploeg. Verschue- ren kreeg voor het eerst sedert lang op nieuw een kans als 'hooker', waardoor Sluys op de 'prop'-positie Van Moeseke verdrong. Nieuw in het eerste team van Dender mondse was Dirk Muyshondt, een belof tevolle speler uit Puurs die zijn eerste rugbynoten zong op de Leuvense Uni versiteit, en die vorig jaar de Dender mondse Rugbyclub kwam vervoegen. Muysondt speelde zich in het reserve- team in de aandacht van de Dender mondse selectieheren, en kwam aldus zondag op de positie van 'opener' te recht, zonder twijfel een plaats die de voorbije maanden bij de DRC onder zware druk staat. Op de derde packlijn werd Gert De Vos verkozen boven broer Koen en boven Andy Wauters, en op de tweede lijn vonden wc verrassend op nieuw de Dendermondse kapitein Pa trick Scrivens (de twee voorbije weken nog respectievelijk full-back en opener). Alsof het nog niet volstond verhuisde Van Den Steen naar de vleugelpositie, en werd Minnebo opnieuw als full-back in het team gebracht. Dat alles in het vooruitzicht de zes punten handicap die DRC had, snel goed te maken. Dendermondse begon vrij sterk aan de wedstrijd. In de vijfde minuut reeds leid de de Dendermondse druk tot een pe nalty, die door Lauwers nipt werd ge mist. Het duurde tot de 13de minuut vooraleer de, talrijke, Dendermondse supporters voor het eerst konden jui chen. Rik Casier, duidelijk in betere nam opnieuw met een korte kick de Zin- nikse verdediging te grazen (10-6). De omzet werd door Lauwers opnieuw bin- nengetrapt (12-6). Rugby. Dendermonde-Soignies. Hoe kan de bal hier ooit nog uitgera ken? (vh) Rugby. Dendermonde-Soignies. Een mooie faze na een line out (vh) Van dan af ging het crescendo. In de fluiten opnieuw tweemaal via Casier tot tegen de tweede Vlaamse Club, Rubes 26ste minuut kon Van Den Steen, na een scoren kwam, en een eindstand totali- Edegem. zeer mooie aktie, slechts in extremis van seerde van 48-10. Meteen opent de Belgische Bekercom- een try worden gehouden. Eén minuut Een meer dan verdienstelijke wedstrijd petitie voor het eerst in de geschiedenis later was het echter prijs aan de andere van Dendermondse dus, met vooral een perspectieven op een 'Vlaamse' finale, kant, via Lauwers (16-6). zeer opvallende prestatie van Casier (24 Voor het echter zo ver is moeten eerst punten) en van Rudy Wauters als nr. 8. nog de halve finales worden afgewerkt. Ook Muyshondt kan tevreden zijn op Dat gebeurt op 1 april aanstaande. Zon- zijn eerste selectie op de openerspositie, der aprilgrap speelt DRC voor het twee die hij zonder al te veel franjes, maar de opeenvolgende jaar de finale. zeer beheersd en vooral solied, waar- c nam Samenstelling team: Verder vielen er vooral weinig fouten te Charles Sluys, Josse Verschueren, Mare noteren van Minnebo op de full-backpo- De Velder, Philippe De Coen, Patrick sitie, een overtuigende prestatie van de ^crivens, Vertongen, Gert De Vos, voltallige eerste lijn, en een bijzonder Wauters, R'k Casier, Dirk Muys- bedrijvige Jo Vertongen die er jammer hondt, Luc Pierson, Eric D Hoogh, Ron- laar zijn medespelers de kans om hun Kris Van Damme v°l- (yh) Rugby. Dendermonde-Soignies. De Dendermondenaars in de aan- Dendermonde-Soignies. De scheidsrechter heeft een fout opgemerkt en legt het 'gevecht' stil (vh) genoeg niet in slaagde zijn inspanningen met een try te verzilveren. Pierson en D'Hoogh kenden geen enkel zwak mo ment in verdediging. Met deze overwinning bevestigd DRC nog maar eens zijn reputatie als echte Bekerploeg. Dendermondse zit nu in de halve finales waar het kan uitgeloot wor- Ook het Dendermondse pack liet zich den tegen Bosvoorde (dit seizoen on- niet onbetuigd. Na een keiharde en ste- genaakbaar), RFC Luik of, verrassend, vige aktie voor de Zinnikse lijn kon De Coen onweerstaanbaar met de bal over de lijn worden geholpen. De omzet was deze keer voor Casier (22-6). Na rust ging Dendermondse makkelijk op hetzelfde elan door. In de 6de minuut van de tweede speelhelft was het de beurt aan Sluys om een try te scoren. Vier minuten later was de eer voor D'Hoogh, op aangeven van Wauters. De omzet was twee keer voor Casier (34-6). Sluys verliet licht gekwetst het terrein en werd vervangen door Ronny Van Moe seke, en even later ruimde Verschueren het veld voor Quintelier. De Dender mondse scrum bleek van deze wijzigin gen echter niet de minste hinder te on dervinden. In de 30ste minuut lukten ze een overtuigende push-over-try via Ru dy Wauters (38-6). Een concentratiefout in de Dender mondse verdediging leidde kort nadien tot de enige try van Soignies via hun vleugelspeler (38-10). Een verdiende 'eerredder' voor het Waalse team, dat echter toch duidelijk te zwak bleek voor Dendermondse, dat zelfs nog voor af- ny Lauwers, Gert Van den Steen, Mario Minnebo, Danny Quintelier (inv.) en Ronny Van Moeseke (iriv.) Uitslagen Ys finales: D.R.C. - RC Soignies: 48-10 Rubes - Standard: 22-15 RC Avia-RFC Luik: 15-23 Bosvoorde - Shape: 42-12. Kris Van Damme Aalst moet na de jongste nederlaag tegen Lommei niet meer rekenen op de tweede periodetitel en om niet totaal te ontgoochelen, wacht de Ajuinen nog de start van een derde periode binnen een viertal weken. Als we oefenmeester Poortvliet mogen geloven is de jongste klap vóór eigen publiek in het team ai verteerd, en werd met volle overgave getraind in het vooruitzicht van de match zaterdagavond a.s. tegen Zwarte Leeuw. 'Dat wordt alleszins een moeilijke verplaatsing en een beetje tasten in het duister' zegt secretaris J.P. Van Droogenbroeck, Oefenmeester Poortvliet van zijn kant liet ons doorscheme ren dat hij, met vooruitzicht op die derde periode, wat gaat experimenteren met zijn pouiains. Achteraan moet meer gekoncentreerd gespeeld worden, maar wie de veivanger van de gekwetste De Maere wordt, zal ik slechts op het laatste ogenblik beslissen, Ik heb de keuze tussen Luc Limpens en mezelf. Chunga die wordt alleszins vanaf het startseizoen uitgespeeld als middenvel der. Ik heb met Mozes eens ernstig gepraat en hij schijnt te begrijpen dat hij zijn groot talent hoeft ten dienste te stellen van de ploeg en zijn nonchalance achterwege moet laten' dixit Poortvliet.

De Voorpost | 1990 | | pagina 17