K.A.V.D. wil positie verstevigen met Problemen de trainer Geen kansen voor de Wuitens Danny Baert stopt twee penalties V.W. Hamme rekent op een winstpunt Bart Bertels draait nu ook Robur een loer Waarschoot-K.A.V.D. 1-2 Baasrode - Houtem 1-1 Ertvelde - Robur Moerzeke 2-0 J Buggenhout - Klein Laar Vrasene 0-4 Selecties V.W. Hamme - Evergem Center 0-0 De Voorpost - 26.1.1990 - 19 mum. Aan de heenmatch tegen Eendracht Aalst bewaart V. W. Hamme geen lekkere herinnering. In de minuten die aan het laatste fluitsignaal voorafgingen, vielen slag op slinger twee bezoekende treffers. De Durmezonen beogen deze keer een beter resultaat. We stellen een winstpunt voorop zegt Eddy Maes. De halve inzet buitenshuis kan je voor een overwinning aanzien. Je begrijpt al dat we tevreden zullen zijn met een gelijkspel. Eendracht Aalter kan je in eigen vesting niet zonder slag of stoot gaan aftroeven. Ik ken hun fysische kracht maar maak deze kanttekening dat ze de laatste tijd blijkbaar aan een mindere periode toe zijn. Voetballend hebben we geen moeite om te wedijveren. De ervaring leert echter dat er in de vierde klasse vaak andere principes gehuldigd worden. Wie vorige zondag Evergem aan het werk zag kwam tot de vaststelling dat anti-voet- bal ook resultaat oplevert. Het is als vaardig team niet makkelijk om het op te nemen tegen een opponent die niet van plan is om voetbal in de ware betekenis te serveren. Uit de reaktie van onze spelers blijkt dat ze zich niet zomaar in de pan zullen laten hakken. Sommigen rekenen op winst. In dat geval wordt het verliespunt van de voorbije zondag vlug vergeten. Bij V.W. Hamme ontbreken er nog steeds een aantal titularissen. Frank Heremans onderging een kleine operatie. Wellicht hervat hij pas volgende week de trainingen. Paul Vermeir heeft last van een vroegere verwonding. Ook Nico Van Bogaert is door kwetsuur onbeschikbaar en Claudio De Paep is geschorst. De ploeg: De Wilde, Verbustel, Mare D'Hondt, Pascal D'Hondt, Coucke, Nardus, Vergeylen, Van der Stock, Smet, De Borger, Van Caelenberg (Blom- maert, De Pelsmaecker, Joos). F.G. De paarsblauwen zijn vrij onverwacht leider geworden in eerste provinciale na hun verdiende zege op het veld van Waarschoot. K.A.V.D. domineerde in de eerste helft, waarin het tweemaal kon scoren langs Werner De Bruyn. Een fout in de verdediging, net voor de rust, resul teerde in een strafschop en de aanslui- t'ngstreffer. Na de hervatting ging de thuisploeg er natuurlijk keihard tegen aan en was voortdurend in het offensief maar KA.V.D. écht bedreigen zat er toch niet in. 'Wij hadden eigenlijk met grotere cijfers moeten winnen, vertelt Geert van Roy. Over de ganse match bekeken, hebben we een degelijke prestatie geleverd. In de eerste helft waren we volkomen de baas. Naast de twee gemaakte goals, hebben we zo'n vier a vijf doelkansen gekregen. Het kon toen reeds 0-3 of 0-4 geweest zijn. Kwam dan die strafschop met de aansluitingstreffer vlak voor de rust. Het was dan duidelijk dat Waar schoot zou proberen om minstens één belangrijk punt thuis te houden. Onmiddellijk na de herneming ging de thuisploeg zoals verwacht in de aanval. Dat offensief durde echter niet lang. Voor ons kwam het er vooral opaan om die voorsprong veilig te stellen. We zijn uiteraard wat voorzichtiger gaan spelen zonder ons écht in te graven. We hebben vaak kunnen counteren, maar ook voor ons vielen daaruit geen doelpunten meer. In feite bleef de spanning en ook wel een beetje de schrik erin, tot het einde van de match'. Door deze zege, maar vooral door het verlies van de rechtstreekse tegenstan ders, is K.A. V.D. nog eens leider gewor den. 'Deze positie moeten we nu proberen verstevigen, weet Geert Van Roy. Van wat we er zondag gaan van bakken, zal er veel afhangen. Temse, dat dit jaar vrij wisselvallig presteert maar toch een goe de basis heeft, komt dan op bezoek. Naar verluidt is Temse al enkele jaren 'het zwart beest' voor KAVD. Het wordt dus zeker een match met een extra-pig ment. E.G. Sparta Buggenhout bevindt zich nog niet in veilige haven. Er moeten daar dringend nog enige punten gesprokkeld worden om de degradatie te voorko men. E.G. Bart Bertels, die vorige week tegen K.A.V.D. tweemaal kon scoren, heeft nu ook Robur Moerzeke de das omge daan. De zoon van de vroegere KAVD-trainer scoorde de openingstreffer nadat hij zich daarvoor al enkele keren gevaarlijk had aangesteld. 'Ik wou dat we ook zo'n voetballer in onze rangen hadden, zegt klubleider Freddy De Maere van Robur Moerzeke. Die Bart Bertels is een knappe speler. Jammer voor hem is hij omringd door maats die het eigenlijk niet zo goed doen. Tijdens de eerste helft legde hij )ns enkele keren het vuur aan de sche ien. Met een 0-0 aan de rust was alles nog mogelijk. Kort na de rust werd een terugspeelbal onderschept. We hebben daarna getracht om deze scheve situatie recht te trekken. De thuisploeg kon ech ter haar heiligdom goed afschermen zo dat het vrijwel onmogelijk was om in de buurt van haar keeper te geraken. Via een counter is Ertvelde later nog eens tot scoren gekomen. Meteen was het verdikt gevallen en de nederlaag onaf wendbaar. Zondag spelen we thuis tegen Kallo, dan op Geraardsbergen en tenslotte voor eigen volk tegen Waarschoot. Daar zit een vijf op zes in en daarmee kunnen we een mooie sprong maken in de rang schikking'. e.g. Het draait vierkant bij Sparta Buggen hout. Verleden zondag werd op eigen terrein een nieuwe en afgetekende ne- j derlaag geleden. In de tweede helft, toen het 0-2 geworden was, verliet spe- Ier-trainer Jean-Pierre Lippens zelfs de neutrale zone, een houding die hem ach teraf door de klubleiding niet in dank werd afgenomen. Een handicap was zeker het feit dat Marc van der Jeught verstek moest ge- I ven wegens ziekte. 'Er viel zeer snel een doelpunt en dat j was een ferme streep door onze reke- I ning, aldus de klubleiding. De eerste helft liet nochtans gelijkop- gaand spel zien. Wij moesten voor deze tegenstander zeker niet onderdoen. In feite was 0-0 of 1-1 aan de rust een billijk resultaat geweest. In de tweede helft kwamen we zelfs goed op dreef tot we na een kwartier een onverwacht doelpunt te verwerken kregen. De teleurstelling was groot en de ont goocheling bleek zich ook van de spe ler-trainer meester te maken. Wij kun nen daar enig begrip voor opbrengen maar dat hij plots zo maar het boeltje totaal in de steek laat, is toch niet goed te praten. Het zou de kritiek van de supporters langs de lijn geweest zijn die de emmer deed overlopen. We trekken daaruit al leszins onze konklusies. Met nog een kwartier te gaan kwam er een derde bezoekende treffer op het scorebord. De kans op een puntendeling was me teen helemaal verkeken. De provincie Antwerpen is het voor naamste Belgische produktiegebied van groenten onder glas en van fijne Ij ffoenten in open lucht. De produktie I situeert zich voornamelijk in de 'oude' I tuinbouwstraat Mechelen-Antwerpen in de 'jongeren' koncentratie Noorderkempen. Vooral sla, loma- 'en, prei, bloemkolen, selder en krop- sla evenals aardbeien en augurken ko nten veel voor. E. Zele-Ninove 3-1. Stefaan De Wolf tracht de bal tussen drie tegenstanders nog voor doel te zetten (vh) Eerste provinciale KA.\. Dendermonde Alain Moens ontbreekt nog steeds maar heeft inmiddels de trainingen hervat. me had voor de voorbereiding gezorgd. Natuurlijk bleef de reaktie van de bezoe kers niet uit. Baasrode organiseerde de gelijk de afweer met de bedoeling die kleine voorsprong veilig te stellen. Toch heeft het helemaal naar het einde toe een punt moeten prijsgeven. Dat vond men er zeer jammer, hoewel werd toege geven dat door die puntendeling de logi ca had gezegevierd. De bezoekers heb ben in Baasrode zeker geen slechte in druk nagelaten. E.G. De Paepe ooit nog het hamse heiligdom heeft verdedigd. Dat heeft de tegenstan der alleen nog maar meer gemotiveerd dan ie al was. Het was zeker geen sinecu re om tegen zo'n ploeg te spelen, maar we hebben toch nooit voor hete vuren gestaan. Het gelijk spel is niet onbillijk, al waren we na de koffie toch heer en meester op het veld. Akkkoord, kansen hebben we niet kunnen afdwingen en scoren blijft een moeilijke opgave maar dat is blijk baar voor Evergem ook een huizenhoog probleem'. E. Zele-Ninove 3-1. Fiers kopt de bal door naar Van Renterghem die zal afronden (vh) E. Zele-Ninove 3-1. Vervaet ligt op vinkenslag en zal de bal nog bemachtigen (vh) De ploeg: Van Meirvenne, De Co- ninck, Jacobs, Cooreman, Van De Perre, De Schrijver, Seghers, De Bruyn, Moreels, Van Roy, De Vis ser (De Baere, Vereist, Rob- brecht). S.K. Lebbeke De Schrijver en Werner Van Heek zijn geschorst. Claudio Bancheri is gekwetst. De ploeg: Vinck, Peeleman, Hals, Frankie Van Heek, Cooreman, Ba- lis, De Vliegher, Van Langenhove, Dierickx, Claessens. (Tonnelier, Ph. Peleman). Robur Moerzeke Luc Vercauteren is geschorst. Eddy Huylebroeck wordt titularis. De ploeg: Laureys, Fons Vercaute ren, Eddy Huylebroeck, W. Raemdonck, Verhelst, De Mal- sche, Ost, Wuytack, Nimmegeers, Van Moerzeke, Benny Huyle broeck (Ringoot, De Ruysscher, Van den Eede). Tweede provinciale F.C. Baasrode Baert, Van Dorpe, De Cock, De Decker, Van der Vreken, De Vos, Van Keer, Pieters, Schelckens, Van Hamme, Ivan De Man (Michel De Man, Michiels, Berckmoens). Het duel tussen V.W. Hamme en Ever gem is zeker geen spektakelstuk gewor den. Geen van beide ploegen lukte een uitgespeelde doelkans en van opwin dende momenten was er geen sprake. Alleen van de verdediging kan gezegd worden dat die haar taak naar behoren heeft vervuld, maar ook de bezoekende afweer krijgt dezelfde beoordeling. In de Hamse middenlinie liep het vaak fout, vandaar dat de spitsen er wat ver twijfeld bijliepen. Zonder enige steun in de rug waren ze niet bij machte om de atletisch sterke tegenstanders in verle genheid te brengen. Voetballend kwam Vigor Wuitens beter en technischer uit de verf. 'Dat het een moeilijke klus zou worden, lag in de lijn der verwachtingen, stelt oefenmeester Harry De Roos. Het was de tegenstander aan te zien dat hij van bij de start alleen maar één punt am bieerde. Evergem nam geen risiko's, or ganiseerde goed de afweer en de stevig gebouwde knapen achteraan lieten zich niet in de luren leggen. Onze voorspe lers hebben zich geen enkele keer kun nen doorzetten. Dat is geen verwijt want in dergelijke omstandigheden had nie mand het beter kunnen doen. In de tweede helft konden we wél de veldmeerderheid afdwingen, wat voor dien niet het geval was. Onze akties ver liepen echter meestal té steriel om pa niek te kunnen zaaien in de bezoekende verdediging. Van zodra onze gasten in balbezit waren aarzelden ze zelfs niet om het leder zo ver mogelijk weg te trappen. Dergelijke spelsystemen zijn niet van aard om de toeschouwers ook wat te gunnen. Ik kan me best voorstel len dat niemand van de Hamse clan te vreden naar huis is gegaan. Om degelijk voetbal aan te bieden en ook nog wat spektakel mee te geven moet langs weerszijden de wil daartoe aanwezig zijn'. 'Bij de bezoekers ontbrak zeker de moti vatie niet, vervolgt Mare D'Hondt. Die ingesteldheid typeerde hen ook tijdens de heenmatch. Vergeet overigens niet dat Evergem met Omer Van Praet en doelman Eric Amelinckx twee rasechte Hammenaars in zijn rangen telt. Het is dus te verstaan dat die in hun oude ver trouwde omgeving zouden knokken tot het uiterste en hun maats hebben aange zet om hetzelfde te doen. Daar kwam nog bij dat de Evergemse trainer Daniël E. Zele-Ninove 3-1. Seymortier komt net iets te laat (vh) Danny Baert, de doelman van F.C. Baasrode, ontpopte zich deze week tot een merkwaardig figuur. Hij stopte zo maar twee penalties en behoedde zijn ploeg allicht zo voor de nederlaag. Baert heeft een degelijke kompetitie achter de rug en is ongetwijfeld één der steunpilaren van het momenteel niet zo sterke Baasrode. Men moet er nog steeds knokkken om het behoud veilig te stellen. In dat opzicht wordt het volgen de zondag bij Nederename een belang rijke partij, een wedstrijd die men ge woonlijk een 'vierpuntenmatch' noemt. 'Ik kan niet klagen over de ingesteldheid van de spelers, zegt trainer Guido De Leeuw. De laatste tijd wordt er met inzet en overtuiging gevoetbald. We hebben niet zoveel talent in onze rangen als dat waarover sommige ploegen wél kunnen beschikken, vandaar dat we andere wa pens moeten hanteren om sukses te be halen. Een totale inzet die tot het uiters te gaat blijft ons belangrijkste middel om punten te gpkkèn. Er heerst een gezon de mentaliteit en dat doet mij vermoe den dat we binnen enkele weken hoger zullen genoteerd staan in de algemene rangschikking'. F.C. Baasrode kwam tegen Sint-Lie- vens-Houtem na een kwartier tot scoren langs Frank Schelckens. Bart Van Ham-

De Voorpost | 1990 | | pagina 19